Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

jen me nenapada cim bych tedy mela ovoce nahradit, varenym jidlem? brambory, testoviny, rejze, plus maso? a tahle kombinace by treba byla lepsi nez jednoduchy ovoce? se vsim korenim a slozitym zpracovanim?
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

...a take nepijte moc mrkvove stavy pokud chcete mit vlasy.ja to v jednu dobbu celkem prepisknul a docela mi vypadalo hodne vlasu.
Go Raw
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Panda »

Jista píše:...a take nepijte moc mrkvove stavy pokud chcete mit vlasy.ja to v jednu dobbu celkem prepisknul a docela mi vypadalo hodne vlasu.
Nesouvisí to spíš se zvýšenou detoxikací než že by ta šťáva škodila, podobně jako při půstu když padají vlasy aby se mohly nahradit zdravějšími?
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Čeho je moc, toho je příliš. Já celkem věřím, že přehnané pití/jezení čehokoliv škodí.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:Čeho je moc, toho je příliš. Já celkem věřím, že přehnané pití/jezení čehokoliv škodí.
Tak tak...když sním v rámci svých porcí víc než je obvyklé (to znáte, ten pocit mírného tlaku v žaludku), tak okamžitě tělo nahodí vyšší tělesnou teplotu a jde spalovat nadbytečné kalorie a buhvíco ještě, pač to u mně pokaždé vyhodnotí jako zátěž navíc a to nemluvím o mírné letargii, která se dostaví. Stavy NLB se dostavují při mikrofoodu v pravidelných intervalech, nikoliv při překrmování se ve snaze "zachránit" ty dobroty....
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Panda píše:
Jista píše:...a take nepijte moc mrkvove stavy pokud chcete mit vlasy.ja to v jednu dobbu celkem prepisknul a docela mi vypadalo hodne vlasu.
Nesouvisí to spíš se zvýšenou detoxikací než že by ta šťáva škodila, podobně jako při půstu když padají vlasy aby se mohly nahradit zdravějšími?
Pando nevím, třeba má někdo jinou zkušenost, ale já to, co říká Jista, můžu potvrdit. Mrkvovou šťávu jsem pila denně, max.obden, cca půl litru. Ze začátku vita mi dost chutnala, tak jsem ji prostě pila, řídila jsem se tělem. Je dost možné, že jsem třeba měla nedostatek vitaminu A z vegetariánských let, to jsem mrkev jedla tak jednou za půl roku (a to ještě vařenou ;) ). Vlasy mi začaly ohromně padat, v chuchvalcích, až jsem z toho byla zoufalá, taky jsem si na to stěžovala někde tady ve fóru.
Pak po čase googlení, rad lidí tady z fóra a nedostatku chutě na mrkvovou šťávu jsem ji přestala pít, jednoduše mi přestala chutnat, tělo řeklo dost. Za nějaké dva až tři týdny padání vlasů přestalo, dokonce dorostly a zpevnily se, už nepadají a teď mám vlasy krásnější než jindy (aspoň si to myslím :D ), což mi potvrdila i holička, která řekla, že lidé s tak hustými a pevnými vlasy jako mám já, k ní jen tak nechodí (a že jí těch lidí pod rukama asi projde..). Mrkev a kořenová zelenina mi nechutnají doteď a s vlasy nemám problém.

Co se týká toho kvašení, taky tomu moc nevěřím, ale soudím spíš podle intuice, než že bych to měla podloženo. Já jsem z 99%na ovoci, sladkém (jablka, třešně, pomeranče, banány atd.) i nesladkém (rajčata, okurky, papriky atd.) a to jedno procento tvoří klíčky a sem tam slunečnic.semínka. Žádné kvašení nepozoruju a to piju pomerančovou nebo pomerančovo-grepovou šťávu denně, něco přes litr. Na vita nafouklá nejsem, jen když jsem ještě splácávala kuličky z oříšků, tak jsem byla, ale to asi nesouviselo s kvašením ovoce.
Nezlob se, že se znova ptám, ale máš to alespoň z nějaké knížky nebo článku? Nebo je to jedna paní povídala? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Veri,jestli se ptas me,a myslis tim toho predsedu,tak to je "jedna pani povidala".V Indii jsem potkal dva joginy,kteri rikali ze jim jejich mistr doporucuje syrovou stravu,a jeden zminil ze slysel o tom predsedovi.tak vim nevim,ale spis nez zda je to pravda me zajima jak predejit tvorbe alkoholu,a to mozne je.
Ja bych si vita stravou stravou chtel uzdravit candidu,a pokud mi bude v tele kvasit ovoce,byt s malo alkoholem,nikdy to neuzdravim.
No a zatim jsem nikde nenasel zasady kterych se mam drzet aby to nekvasilo.
monostrava je pro me nerealna.
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Jo Veri,to mi napis..Ty beres rajcata,okurky a papriku jako ovoce?neni to zelenina?ja mel za to ze je to plod,fruitariani to jedi,ale ze by to bylo ovoce??Ty to michas s ovocem?to me vazne zajima...
Go Raw
dvdmchl

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od dvdmchl »

Rajčata, okurky, papriky...ovoce z biologického hlediska. Zelenina z hlediska kulinářského.
Chuťově se to hodí k zelenině, takže s ovocem nemíchat. Easy. :) Chuť je náš rozpoznávácí smysl co je dobré a co ne.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Jak píše dvdmchl, je to ovoce z botanického hlediska, ale s "normálním" ovocem - tedy s tím, co si pod ovocem představíš, to samozřejmě nemíchám.

Jisto, v pohodě, třeba to může být pravda, ale bůh ví, jestli to byla vyloženě příčina smrti, nebo jestli třeba neměl doléčené něco z dřívějška, jaký měl jídelníček, pohyb..Nikdy jsem nic podobného neslyšela, ani na stránkách kritických k vita. Vařákům, kteří sní ovoce dohromady např. s rafinovaným cukrem, by to v tom případě v těle taky muselo dělat neplechu, jakože dělá, protože jsou nafouklí jedna radost, ale že by z nich tolik lidí mělo z tohohle důvodu problémy s játry, to se asi říct nedá. Odsuzovat kvůli tomu ovocnou dietu mi přijde pošetilé. třeba by ti k tomu řekla víc Květa, která se tak živí snad už 20let a nevypadá, že by měla problémy, i když jí do těla nevidím.. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jista »

Veri,ja nic neodsuzuju,jen se snazim take videt ty problematicke stranky,nechci si delat iluze.
Kveta pro me neni dobry priklad,protoze ji jen ovoce,a do toho ja urcite nejdu.
Ja jsem treba rad za takove informace,i kdyby nepravdive,protoze alespon me to uci vetsi discipline,urcite si budu davat vetsi pozor abych nedelal neco co by mi udelalo v brise burcak...


Davide,koukal jsem na ty stranky,a myslim ze je to docela ulet v druhem extremu,ten pan tam neguje uplne vsechno,a tvrdit ze v zaludku jsou enzymy zniceny zal.stavami mi prijde jako uplna blbost.tak nevim zda ma smysl to cist.
nebo je to pravda?nici se enzymy v zaludku?to by to moc nefungovalo,ne?
Go Raw
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše:Hlavně člověče nehledej ženskou podle její diety. Páč to je zrovna jedna z věcí co se dají změnit. Hledej podle věcí co se změnit nedají. :)
už se tu na vitarianovi moc nepohybuju, ale na teď jsem klikla sem a musím nahlas souhlasit!!!
Lidské kvality a vhodnost druhého člověka pro partnerství s námi neleží v talíři (větší důraz bych kladla na upřímnost, toleranci...).
Na druhou stranu je bonus navíc, když si dva lidi rozumí i v tomhle (potažmo přírodním stylu života s ohledem na přírodu i vlastní tělo/duši). :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Pavluška »

Sluníčko píše:také jsem o tom jednou četla, že když se sní více ovoce než je třeba, než tělo v klidu pobere, dobře stráví, může dojít ke kvasu a vzniku alkoholu a zátěži na játra, podle mne je dobré málo kombinovat, nebo jíst mono

velký vliv si myslím na kvasné procesy má stres, to sama u sebe pozoruji
když jsem na chatě, v klidu, mám pravidelný neustálý pohyb tak je vše OK
když přijde větší stres, tak to vnímám, že se dokáží uvnitř dít neběžné věci :D

S ovocem se holt člověk musí naučit zacházet :) , stále je to třeba pro mne, nejdůležitšjí a nejpřirozenější část vita stravy, i když já to tak nemám, že by mi jen ovoce stačilo, potřebuji i zeleninu, ale i tak takto u sebe ovoce řadím. Je to plod "z nebe" :-)
Co se týče býložravců, ti, kteří se živí více ovocem než bylinama, mají větší játra, takže ano, trávení ovoce klade určité větší nároky na játra (než green). A cokoli ve větším množství je pro tělo zátěž. Nevěřím, že existuje potravina, kterou se může někdo nekriticky přecpávat bez následků. Ani vodní meloun apod lehce stravitelné věci.
Co se týče mono/nemono, souhlasím s "dělenou stravou", ale v nacpání žaludku velkým množstvím monostravy vidím stejný hnus pro tělo jako kousku něčeho smíšeného.

Se stresem souhlasím, Sluníčko. S pohybem a pohodou tělo zvládne všelicos, ale v nepohodě a nedostatku pohybu udělá neplechu i kousek ovoce. Myslím, že své emoce "jíme" daleko víc než konkrétní potravinu. Nedávno jsem obědvala s člověkem po společné hádce lehký oběd, skoro samý salát, a oběma nám to pak leželo v žaludku hodiny a hodiny... A jindy při společné pohodě člověk stráví i "hřebíky".

Samotné ovoce osobně už neplánuju, protože nevidím důvod ochuzovat se o zeleninu, zvlášť tu výbornou bio vypěstovanou na sluníčku, což je znát i na chuti. Tady s tím "něčím" z marketů mám problém, ale "opravdová zelenina" si nezaslouží být opomíjena. Mňam.

Nějak jsem se zamyslela. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Vejmutovka »

Tu otázku co je tak prospěšného na tom nejíst zeleninu a připravovat se tak o obrovský přínos chlorofylu, jsem tu už taky jednou položila, ale nikdo mi neodpověděl.
Buc říkává, že vitariánství je jen pro vyvolené, to nevím, pro mě je každopádně jen pro vyvolené frutariánství. Tím myslím případy těch, kteří na něm nestrádají, ale naopak opravdu prospívají.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od awa »

Vejmutovka píše:Tu otázku co je tak prospěšného na tom nejíst zeleninu a připravovat se tak o obrovský přínos chlorofylu, jsem tu už taky jednou položila, ale nikdo mi neodpověděl.
Buc říkává, že vitariánství je jen pro vyvolené, to nevím, pro mě je každopádně jen pro vyvolené frutariánství. Tím myslím případy těch, kteří na něm nestrádají, ale naopak opravdu prospívají.
Nápodobně...na dlouhodobé konzumaci ovoce se necítím nijak dobře, jsem nechutně přeslazená a dokonce se mi z ovoce začne zvedat žaludek. Jediné, co by bylo pro mě akceptovatelné je aspoň dva green drinky z bylin denně + plus jen ovoce, což v zimě nejsem schopna realizovat. Ještě si vzpomínám, jak jsem se snažila to nahradit v zimě zeleným se supermarketu a dodnes se mi z kupovaného hlávkáče protáčejí panenky, brukvovité mi vyloženě nechutná, takže nejaký list z kapusty nehrozí...sumasumárum nejsem ani já vyvolená pro frutariánství, upřímně ani to není v souladu se mnou a neusiluju o to.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

awa píše:
Vejmutovka píše:Tu otázku co je tak prospěšného na tom nejíst zeleninu a připravovat se tak o obrovský přínos chlorofylu, jsem tu už taky jednou položila, ale nikdo mi neodpověděl.
Buc říkává, že vitariánství je jen pro vyvolené, to nevím, pro mě je každopádně jen pro vyvolené frutariánství. Tím myslím případy těch, kteří na něm nestrádají, ale naopak opravdu prospívají.
Nápodobně...na dlouhodobé konzumaci ovoce se necítím nijak dobře, jsem nechutně přeslazená a dokonce se mi z ovoce začne zvedat žaludek. Jediné, co by bylo pro mě akceptovatelné je aspoň dva green drinky z bylin denně + plus jen ovoce, což v zimě nejsem schopna realizovat. Ještě si vzpomínám, jak jsem se snažila to nahradit v zimě zeleným se supermarketu a dodnes se mi z kupovaného hlávkáče protáčejí panenky, brukvovité mi vyloženě nechutná, takže nejaký list z kapusty nehrozí...sumasumárum nejsem ani já vyvolená pro frutariánství, upřímně ani to není v souladu se mnou a neusiluju o to.
Asi to opravdu bude u každého jiné, protože co můžu říct já za sebe, na ovoci se cítím nejlépe. Stejně jako Awě nechutnají brukvovité, mně moc nechutná zelenina a ani zelené. Pokud je to v kombinaci s ovocem, ještě to slupnu, ale samotné mi to dělá problémy. Např. salát mrkvový s jablkem ještě sním, ale mrkev samotná mi jede jen výjimečně. Stejně tak zelené - jedině s rajčátky nebo okurkou (beru to jako nesladké ovoce), samotné ne. Dříve na vita jsem zeleninu jedla, nejdříve mi chutnala např. mrkvová šťáva. Ale pak mi i ta přestala chutnat. Ještě chvíli jsem zeleninu jedla, ale nebylo to proto, že by ji tělo chtělo, ale proto, protože jsem rozumově rozhodla, že ji jíst potřebuje, psalo se to přeci všude, takže mi přišlo, že to je správné. Ale vnitřně mi to nesedělo, tak jsem od toho upustila. Vím, že v našich končinách není strava skládající se převážně z ovoce zrovna vhodná, ale nedokážu to zatím udělat jinak a v budoucnu mám v plánu jít jinam. Přestože je ovoce dovezené, tropické, cítím se na něm pořád lépe než na zdejší zelenině.. Na ovoci nic takového, jako přeslazení necítím, vyvažuju to nesladkým ovocem, jako jsou rajčátka, okurky, papriky (a klíčky). Zatím na ovoci prospívám báječně, nevím sice, jestli je to dlouhodobé, ale pokud si tělo řekne o zeleninu, zelené nebo ořechy, jsem připravena mu tu dát, nebudu se křečovitě držet myšlenky, že jediné možné je ovoce, to ne. Prostě naslouchám tělu.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

me zarazila ta mrkev :) docela denne zarazuju mrkvovou stavu, nebo spis mix se zelenym, tou mrkvi se mi hezky procisti juicer :) a vlasu si opravdu vycesu vic nez zdravo...i jsou ted nejak slabsi.. kdo tedy jeste mate zkusenost ze piti mrkvovy stavy a padani vlasu ma zrejme spojitost?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od veri »

Sweetie a dřív jsi měla vlasy v pořádku a nepadaly ti? Mně začaly opravdu padat až po zařazení té mrk.šťávy, takže jsem si byla jistá, že to má souvislost. Něcojiného by bylo, kdyby ti např. padaly už předtím..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

predtim nepadaly a byly silnejsi.. no pro zacatek jsem vyradila mrkev uplne ze svyho jidelnicku.. stejne jsem ji pouzivala jen ke staveni jako doplnek.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od mira »

Třeba vás ta mrkev trestá za to,
jak s ní nakládáte.
Možná jíst celou i s natí :?:
Odhodíš nať-odhodíš vlas,zbyde kořen :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

mira píše:Třeba vás ta mrkev trestá za to,
jak s ní nakládáte.
Možná jíst celou i s natí :?:
Odhodíš nať-odhodíš vlas,zbyde kořen :mrgreen:
:D nechme mrkev v zemi radsi
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Jindra »

"Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo..." Začaly mne bolet ramenní klouby. Nikdá jsem s kloubama (žádnýma... a co jich na těle mám) problém neměl a teďko na vita mne už delší dobu bolí ramena. Když se koukám z okna, opřen o parapet, anebo po cvičení kliků, anebo večer při umývání, když mám ruce zkřížit dozadu a umýt si záda... to je teda v ramenou bolest. To dřív nebejvalo. Takže přemýšlím, čím to. Copak mému nosnému aparátku na vita stravě chybí :(
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:"Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo..." Začaly mne bolet ramenní klouby. Nikdá jsem s kloubama (žádnýma... a co jich na těle mám) problém neměl a teďko na vita mne už delší dobu bolí ramena. Když se koukám z okna, opřen o parapet, anebo po cvičení kliků, anebo večer při umývání, když mám ruce zkřížit dozadu a umýt si záda... to je teda v ramenou bolest. To dřív nebejvalo. Takže přemýšlím, čím to. Copak mému nosnému aparátku na vita stravě chybí :(
Jak už se zmínili jiní jinde - nemusí se jednat o problém způsobený vita stravou ale o následek předešlých let, který teď teprve "dozrál". Při půstu se také problémy nejdříve výrazně zhorší, přestože se jedná o jejich odstraňování.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od mira »

Jindra píše:"Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo..." Začaly mne bolet ramenní klouby. Nikdá jsem s kloubama (žádnýma... a co jich na těle mám) problém neměl a teďko na vita mne už delší dobu bolí ramena. Když se koukám z okna, opřen o parapet, anebo po cvičení kliků, anebo večer při umývání, když mám ruce zkřížit dozadu a umýt si záda... to je teda v ramenou bolest. To dřív nebejvalo. Takže přemýšlím, čím to. Copak mému nosnému aparátku na vita stravě chybí :(
Nekoukej z okna, necvič kliky a nemej se. :mrgreen:
My co nejíme chrupavky ze zdechlin, nemáme tolik opravných zdrojů
z potravy. Nejez kakao, obsahuje puriny a z těch se ti může usazovat
v kloubech přemetabolizovaná krystalická kys. močová. Divný popis. :roll:
Mám už asi 2 roky bolavé pravé rameno, ale je to po přechozené chřipce
a z přetěžování, bych řekl.
Když se cvičí kliky, je třeba nezapomínat i na antagonisty, svaly protilehlé,
aby se ramena nepřetáčely dopředu, vlivem jednostranného zatěžování.
Alespoň upažování v předklonu s jednoručkami, nebo nějakou zátěží.
Všeho s mírou.
kika

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od kika »

ja musim priznat ze od te doby co jsem prestala pit kravske nebo kozi mleko tak nechodim pravidelne na velkou. proste trpim na zacpu a nechapu proc,vzdyt prece vlaknina v ovoci a zelenine by mela napomahat pravidelne stolici...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

kika píše:ja musim priznat ze od te doby co jsem prestala pit kravske nebo kozi mleko tak nechodim pravidelne na velkou. proste trpim na zacpu a nechapu proc,vzdyt prece vlaknina v ovoci a zelenine by mela napomahat pravidelne stolici...
a co ked ti chyba tuk,

kto maze ten jede

inak surovu zeeninu dost ludi nevie stravit a len vznika vlaninova blokada

cela ideologia vlaknin je dost pochybna to ma urcity zmyesl pri vysoko toxickej strave kde vlakniny navazaju na sebe tie toxiny atd

ale cista strava by ohla byt aj koplet bezvlakninova.

skus nejaky cas vsetku zeleninu konzumovat len ako odvlaknenu stavu - juicik
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od cepheus »

Ty rudo, Ty si musel sezrat tolik vlakniny, ze na sebe navazala i ty zbytky Tvyho mozku co si jeste mel a vytahla Ti jej za halasneho chrasteni z poloprazdne lebky ven strevama az uplne dolu do fajansu, ze pises porad takovy kraviny o slanine:).
Vzpamatuj se, jsi na vita foru - BUDICEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKKKK !!! :D))) ..

Btw. "Promaz cepy" jsem mel napsany na nakladaci u kazdyho dulezityho kloubu, kdyz jsem s nim kdysi delaval v kovosrote, tam mas 100% pravdu v tom ze kdo maze ten jede, to jo, jinak blabolis uplny nesmysly a furt dokola jak zaseklej gramofon. :mrgreen: (:-)
To musi fakticky bavit ..
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od bukaj »

Cephe, tuk nemusí být nutně slanina a moc vlákniny je typická chyba začátečníků. Jinak znevažovat podíl tuku na kvalitním vyprazdňování mi přijde bezdůvodné. I když jako fruťák bych lítal každou chvíli :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Cephe, tuk nemusí být nutně slanina a moc vlákniny je typická chyba začátečníků. Jinak znevažovat podíl tuku na kvalitním vyprazdňování mi přijde bezdůvodné. I když jako fruťák bych lítal každou chvíli :)
no jo, ked si nejaky jedinec zvoli rozhodnutie ze uz v zivote slaninu neokusi, tak ma z toho mindraky, kazde sebatyranie ma ale za sebou nejaku ideologiu

a s tym frutakovym vyporazdovanim, kedze zacala sezona manga tak som si dal 3 pocas 3 dni reku ked je sezona tak ssi to neodoprem aj ked inak ovo nedavam

nasledovali asi 3 dni velmi smradlavej sracky co teda nepovazujem za kvalitne vyprazdovanie, asi ako v tom filme o psovi co jedol manga na zahrade (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Sweetie »

kika píše:ja musim priznat ze od te doby co jsem prestala pit kravske nebo kozi mleko tak nechodim pravidelne na velkou. proste trpim na zacpu a nechapu proc,vzdyt prece vlaknina v ovoci a zelenine by mela napomahat pravidelne stolici...
na tohle bych snad obetovala vlakno jestli uz tu neni, je to dulezity, a taky to nemam vychytany. strevo je chemickej proces nikoliv mechanickej, vlaknina je nepotrebna.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od s.arik »

Bukaj, čemu říkáš "moc vlákniny jako chyba začátečníků"?
Když jím hlavně zeleninu a většinou v syrovém stavu a vždy celistvou (odšťavňování mě nebaví a výsledek mi ani nechutná), tak dělám podle tebe chybu?

Jinak vyprazdňování mám v pohodě dlouhodobě. Taky nejsem zas až tak zatvrzelý vitarián, natož veganský vitarián :) Že já sem vůbec něco píšu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:no jo, ked si nejaky jedinec zvoli rozhodnutie ze uz v zivote slaninu neokusi, tak ma z toho mindraky, kazde sebatyranie ma ale za sebou nejaku ideologiu

a s tym frutakovym vyporazdovanim, kedze zacala sezona manga tak som si dal 3 pocas 3 dni reku ked je sezona tak ssi to neodoprem aj ked inak ovo nedavam

nasledovali asi 3 dni velmi smradlavej sracky co teda nepovazujem za kvalitne vyprazdovanie, asi ako v tom filme o psovi co jedol manga na zahrade (:-)
Protoze z Tebe lezly smradlavy sracky z usazene slaniny na stenach strev, hehehe, ovoce ma ocistujici ucinky, to mas uplne postaveny zase na hlavu, jako ostatne vsecky Tvy choromyslny teorie :mrgreen: .
Nejde o to jak vylucujes, ale co odejde a co zustane, dobrou chut Ti preje 1. kanalizacni a fekalni:).
Neco malo inspirativnich obrazku pro zaryty slaninare a uzenare:) : http://www.pust.cz/frame.php?load=situace
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:
rudo píše:no jo, ked si nejaky jedinec zvoli rozhodnutie ze uz v zivote slaninu neokusi, tak ma z toho mindraky, kazde sebatyranie ma ale za sebou nejaku ideologiu

a s tym frutakovym vyporazdovanim, kedze zacala sezona manga tak som si dal 3 pocas 3 dni reku ked je sezona tak ssi to neodoprem aj ked inak ovo nedavam

nasledovali asi 3 dni velmi smradlavej sracky co teda nepovazujem za kvalitne vyprazdovanie, asi ako v tom filme o psovi co jedol manga na zahrade (:-)
Protoze z Tebe lezly smradlavy sracky z usazene slaniny na stenach strev, hehehe, ovoce ma ocistujici ucinky, to mas uplne postaveny zase na hlavu, jako ostatne vsecky Tvy choromyslny teorie :mrgreen: .
Nejde o to jak vylucujes, ale co odejde a co zustane, dobrou chut Ti preje 1. kanalizacni a fekalni:).
Neco malo inspirativnich obrazku pro zaryty slaninare a uzenare:) : http://www.pust.cz/frame.php?load=situace
též se k tomuto vysvětlení přikláním, ovoce nakvasí současné u(sa)zeniny a něco by mu to časově a množstevně vzalo než se trakt např. od vyjetých olejů očistí, 3 manga za 3 dny smradlaveho kakání nelze ani při dobre vuli obvinit
osobne bych toto vlákno přesunul oftopic ci aspon kecaren, neb jde minimálně o protimluv, ci spis ovadovinu
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od cepheus »

Jj, presne (u)saze(niny) v kotli se ovocem rozpousteji a za desnyho smradu opousteji tlakovou nadobu :).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

poskodenie mozgu a psychiky fruktozou (neprekvasenou aj prekvasenou)
je mozne liecit v striktnom bezfruktozovom rezime, napriklad aj slaninou

(:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od cepheus »

Ted tu o Cervene Karkulce :mrgreen: (:-) ..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od buc11 »

ja jsem to myslel dobre
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

ja taky
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od cepheus »

:mrgreen: (:-) (:-) hahaha, tada je kolikrat prdel, primo srandy kopec :D .. ja to myslim samoze taky dobre, ackoli se nekdy vyjadruju nooo .. rekneme hodne primocare:).
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RADU »

...mám zato že žádný stravovací směr není pro člověka na 100% ideální i když vitariánství se tomu asi blíží nejvíce. I vitariánstvím si člověk bez znalostí a praktických zkušeností určitě může zdravotně ublížit.Po dobu co praktikuji převážně syrovou stravu mám více energie,menší potřebu spánku,více takové životní vitality,přestal mě svědět konečník,zlepšila se alergie
upravil si pH,momentálně bojuji s candidou.Jako negativa vidím větší pocit chladu v zimě,váha člověka pro okolí vnímána jako zdravotní problémy u nás všeobecný názor hubený člověk nemocný člověk.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od smajliss »

Ty sociální problémy jsou u všech stravovacích směrů. Nezbývá nic jiného, než cvičit, aby měl člověk aspoň nějakou svalovou hmotu a nevypadal jako párátko :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

tie spolocenske nazory sa ale mozu menit, tu napriklad je teraz velka chudnuca mania, sutazia chudnuce timi kazdy ma svojho trenera a pre buduci rok ide chudnut cele jedno mesto - mestecko - zatail som z reklamy na buduci program nezistil ktore je to mesto a dali si zavazok dokopy niekolko tisic kg.

myslim ze tu kulturu tucnosty a "zdravej baculatosti" udrzuju najme babicky a teticky a s tou generaciou to aj odide
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od Syrovozrout »

A co ti, kdo už zchudli a/nebo byli chudí odjakživa? :D (genetika no...)
Obyvatelstvo úspěšně chudne (čehož důsledkem je ale i nekvalita stravování a třeba i naopak tloustnutí.), utahuje si opasky (kolem čeho?) až je má úzké jako vosí pas.:D
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RADU »

smajliss píše:Ty sociální problémy jsou u všech stravovacích směrů. Nezbývá nic jiného, než cvičit, aby měl člověk aspoň nějakou svalovou hmotu a nevypadal jako párátko :- )
...už mě není dvacet abych řešil nějakou svalovou hmotu pro mě je důležité už pouze a jenom moje zdraví.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od smajliss »

nějaká svalová hmota :-D .. ony ty svaly jsou důležitější, než si myslíš a hlavně ten proces, který k nim vede - sportování
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od RADU »

smajliss píše:nějaká svalová hmota :-D .. ony ty svaly jsou důležitější, než si myslíš a hlavně ten proces, který k nim vede - sportování
...proti sportování nic nemám běh,kolo,plavání...ale na budování svalové hmoty jsou jiné sporty a hlavně jiný jídelníček a to už nemá se zdravím nic moc společného
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od venclík »

Sweetie píše:strevo je chemickej proces nikoliv mechanickej, vlaknina je nepotrebna.
:lol:
Sweetie, neber si to prosím nějak zle, ale u některých tvých příspěvků mám pocit jako by jsi to napsala zhulená, nebo po tripu.
Vláknina je asi tak "nepotřebná", že pokud není ve stravě, dojde nutně k zácpě. Střevo se stahuje a to je mechanický proces. Já ať mám dlouhodobě jakkoli špatnou stravu, tak nějaké období třeba i super zdravou, ale každopádně vlákniny (ovoce, zelenina) konzumuju jasnej nadprůměr, ale když přijdu někam kde se podává "normální" strava (třeba týden nebo víc) mám z toho tuhou zácpu a kdybych neužíval kapky, tak vůbec bez šance na vyprázdnění (je to až pozoruhodné, ale zaručeně jsem kdysi nebyl i 14 dní, týden určitě, na velké) Vysvětluju si to v prvé řadě relativním nedostatkem vlákniny (mám to prostě jinak nastavené)
ja musim priznat ze od te doby co jsem prestala pit kravske nebo kozi mleko tak nechodim pravidelne na velkou. proste trpim na zacpu a nechapu proc,vzdyt prece vlaknina v ovoci a zelenine by mela napomahat pravidelne stolici...
No, to je otázka mléko asi působí jako mírné projímadlo. U každého je to jinak nastavené. Každopádně argument proč by se mělo pít mléko to určitě není. Otázka zvyku atd. Prostě pokud je někdo zvyklej pít mléko a pak ho vysadí, může mít constipation. Stejně jako viz. já výše jen jiný případ. Ale dá se to ovšem vychytat. Šaratica, čaj ze senny apod. to jistí
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

RADU píše:
smajliss píše:nějaká svalová hmota :-D .. ony ty svaly jsou důležitější, než si myslíš a hlavně ten proces, který k nim vede - sportování
...proti sportování nic nemám běh,kolo,plavání...ale na budování svalové hmoty jsou jiné sporty a hlavně jiný jídelníček a to už nemá se zdravím nic moc společného
ano na budovanie svalov su specificke sporty

prezradim ti tajomstvo :

ludia kedysi mali svaly ako samozrejmost a mali tie svcaly aj ked presli cez vek 20 rokov, pretoze svaly su zakladna sucast ludskeho tela a bez svalov je clovek zbytocny a nestastny tvor a aj velmi nedzrvy tvor

a este jedno tajomstvo :

ludia mali svaly a v priemere ako cela civizliacia - spolocnost mali viac svalov a vykonnejsie svaly ako to je od vynalezu steroidov.

nakoniec plavanie cyklistika a behanie sa daju robit len tak kvalitne ako mas rozvinute vsetky potrebne svaly, rozvinute na silu rychlost a vytrvalost

nie nafuknute na objem, ovsem nafuknutie na objem je vysledok nespravneho treninku a jedenia cukrov pred pocas a po treninku.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jakou nemoci se mi vitarianstvi odmenilo?

Příspěvek od rudo »

venclík píše:
Sweetie píše:strevo je chemickej proces nikoliv mechanickej, vlaknina je nepotrebna.
:lol:
Sweetie, neber si to prosím nějak zle, ale u některých tvých příspěvků mám pocit jako by jsi to napsala zhulená, nebo po tripu.
Vláknina je asi tak "nepotřebná", že pokud není ve stravě, dojde nutně k zácpě. Střevo se stahuje a to je mechanický proces. Já ať mám dlouhodobě jakkoli špatnou stravu, tak nějaké období třeba i super zdravou, ale každopádně vlákniny (ovoce, zelenina) konzumuju jasnej nadprůměr, ale když přijdu někam kde se podává "normální" strava (třeba týden nebo víc) mám z toho tuhou zácpu a kdybych neužíval kapky, tak vůbec bez šance na vyprázdnění (je to až pozoruhodné, ale zaručeně jsem kdysi nebyl i 14 dní, týden určitě, na velké) Vysvětluju si to v prvé řadě relativním nedostatkem vlákniny (mám to prostě jinak nastavené)
tvoja osobna skusenost neznamena ze je to nutne tak.

ale naznacil si sam sebe aj pdoved, zla strava naozaj nevyhnutne vyzaduje vlakninu

ale : odla systemu : 2 wrongs do not make right.

napriklad Anegla sla 90+ dni uplne bez vlakniny a vyzerala super k dipsozicii su videjka blogy a cele protpokoly

kazda juicova dieta je zalozena na nejedeni vlakniny

a kazde ocistene praktiky su zalozene na nejedeni vlakniny. od suchej hladovky cez vodnu hladovku a rozne polohladovky a pseudohladovky.

od mnohych ludi co sa stazuju na travenie a na zacpy viem ze prave vlaknina je to co vytvori rozne blokady prekazky a pozapchava a pripadne vytvroi zuzenia a riesenie casto byva prave vynechanie vlakniny komplet a len prijem tekutej stravy a dokaldne zavodnovanie

az kym sa vsetko nevyoplavi, neskor uz s pomocou soli, alebo epsomky alebo medu atd, ovsem spocuatku taketo radiklane bveci mozu len zvysit tlak a natlacit rozne vlakninove chumace na seba a vytvorit nepriestrelnuMaginotovu liniu :mrgreen:
5 2 8
Odpovědět