Alergie

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Alergie

Příspěvek od marinerka »

Prosím, vysvětlete někdo povolaný (znalý vitariánství již delší dobu, žák velkého vitariánského učitele),
jak má člověk s touto stravou léčit alergii.Tj, jak podle vitariánské filozofie alergie vzniká a jak ji vyléčit.
Děkuji
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od epony »

ja som mala rovnaku otazku na jazyku :) Som alergicka hlavne na pel, tiez nejake potraviny a dufam ze raw stravou tieto problemy zmiznu.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Alergie

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jak jsem již mnohokráte psal, tak za sebe můžu říct, že po roce a půl na vita se příznaky mé alergie velmi citelně snížily - viz můj deníček >:-)

Vyléčit se PMN alergie úplně nedá, vždy tam nějaké pozůstatky projevů v omezené míře zůstanou.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Ahoj, kdo jsi? Jak dlouho jsi vitarián? Popiš mi prosím, jak to mizelo-pocity.
Chodil jsi dříve k lékaři-máš nějaké vyšetření? A máš nějaké nové, kde je zřejmé zlepšení? Měl jsi před tím i jiné problémy? A máš teď nějaké zdrav.problémy? Prosím, napiš mi. Je to pro mě moc důležité. Já s alergií bojuji od mala.
Děkuji
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Jak mi chceš pomoct, když mi píšeš, že se alergie podle TEBE vyléčit zcela nedá ? Pokud chceš radit lidem, napiš jim fakta- fyzikální zdůvodnění jak ti to pomohlo, a ne tvoje domněnky a pocity. Promiň, ale nemůžu dát na pocity člověka, který si myslí, že se trochu vyléčil. Apropo rok a půl je moc dlouhá doba na to, aby kdy někdo měl takovou trpělivost a vyléčil se z této zlé nemoci a tím podpořil celou filosogii vitariánství.

Nicméně děkuji za tvůj příspěvek, pokud ti jde o to, aby byli lidi zdraví napiš mi prosím jak to fakticky funguje jako laikovi a začátečníkovi ve vitariánství.
Nezapomeň na podložení lékařskými zprávami, že jsi opravdu zdravější(z testu je zřejmé, že podle naší medicíny v tvém těle nebyli nalezeny stopy histaminových reakcí.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

marinerka: To máš těžké. Třeba já jsem od mala trpěl alergií mimo jiné na pyl a pak se to půsty a vita stravou srovnalo a oči mi tečou jen když jedu někam daleko, kde jsou jiné pyly. Ale to se po chvíli podá a je to dobrý. Takže žádná rýma, žádný ekzém. No ale asi před dvěmi lety jsem byl na vyšetření na alergologii a reakce tam je (bříza, pelyněk a nějaké další). Tak si vyber. :) A i kdyby někdo nějaké lékařské zprávy nakrásně měl, tak může někdo namítnout, že to není stravou, ale něčím jiným. Takže asi takhle: Kdybych si měl vybrat, jestli alergii mít a mít na to papír nebo ji nemít a nebýt to schopen někomu dokázat vědecky, volím to druhé. No já vím, taky jsem ti nepomohl. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Alergické reakce buď v těle jsou a nebo nejsou. Nic mezi tím neni. Pokud jsi byl na testech a histaminové reakce ti byli prokázány, tak je zřejmé, že ti tato strava k odbourání alergie nepomohla.
nevím, co si mám vybrat..
Pokud to neni stravou, ale něčím jiným, tak mi prosím tebe napiš, co na té tvé stravě vidíš, že ti od alergie nepomohla. Protože jedině z potravy vznikají alergie, tělo není perpetum mobile, které by si něco vymýšlelo. Tělo reaguje pouze na podněty. Podněty= potrava.
Všechny věci a události mají příčinu a následek. Příčina může být například počátek nemoci(z nějakého důvodu), následek je potom tedy anamnézou, která nemoc objasňuje(ten důvod se tedy objasní).
Nejde o papíry, ale o fakta.
Ty alergii pořád máš a ještě k tomu nemáš nic doložené.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Alergie

Příspěvek od awa »

K pylům, prachu, peří apod. nemohu nic říct, nikdy jsem alergická na ně nebyla.
Co se týká potravinových alergii - mám je lékařsky potvrzené - alergie na mléko a lepek ( není zcela totožné s celiakií ), ale na vita potravinách tyto potraviny nejím, takže těžko říct.
Na potraviny ( asi 300 běžných potravin ) mi jednotlivě dělali testy a tam mi vyskákaly samozřejmě ty mléčné a obilné, ale i některé druhy zeleniny ( řeřicha, ředkev, ředvička, olivy, hlávkový salát...) a ovoce ( banány, rybíz...), všechny ryby....
V podstatě byly alergeny věci dvou extrémů - buď jsem k nim měla odpor a nechtěla je jíst ( řeřicha, rybíz ) anebo jsem se jimi přecpávala ( banány, skořice, v té době jáhly i kukuřice ), takže jsem si alergii vypěstovala svou vlastní hloupostí sama.
Ten test byl pro mne užitečný, protože jsem ho po třech měsících zopakovala a pak ještě jednou a ty potraviny, kterými jsem jedla velmi často a nyní od nich abstinovala, přestaly být alergenem. Z toho vyplývá, že člověk nemá jíst dlouhou dobu pořád své oblíbence, ale být pestrý. Takže některých potravinových alergií se dá zbavit, ale záleží na příčině a na tom jak dlouho danou alergii člověk má. Rok a půl není ve srovnání s tím, jak dlouho většinou alergii má, vůbec dlouhé období. Regenerace těla není totéž co pilulka, na potlačení příznaků.
Bez víry v obrat v lepší zdraví a trpělivosti se nedá vyléčit žádná nemoc. Ty pilule od doktorů jsou jen potlačovači nebo udržovači našeho momentálního stavu. Nemocní lidé okolo nás jsou toho důkazem....
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

marinerka píše: Ty alergii pořád máš a ještě k tomu nemáš nic doložené.
Slovy "nemám alergii" myslím to, že nemám problémy s pyly. Pokud ji tedy podle tebe mám, tak mi to je šumafuk, protože se neprojevuje a je to jako bych ji neměl.

Jinak podněty = potrava, slunce, vzduch, mysl,...
Naposledy upravil(a) Advid dne ned čer 29, 2008 12:37, celkem upraveno 1 x.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

Jo a taková perlička. V práci jsem jedl jahody a kolegyně zaperlila: "Víš, že v jahodách je nejvíc alergenů?" Lidi už jsou fakt zblblí. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Alergie se ti sice neprojevuje reakcí navenek, to je důkaz, že to postoupila v organismu někam jinam... uvidíš časem...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

A nebo taky ne. Navíc, pokud by se alergie, jak ty říkáš, přesunula jinam, pak by přece nebyla ani histaminová reakce. Buď obojí a nebo nic.

Ještě k pojmu alergie. Wikipedie říká: "Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí."

Podle této definice by bylo prvotní to, že jsem v běžném životě bez problémů a ne nějaké vyšetření. To je tak pro doktorku, aby měla body. I když ta moje je zrovna docela příjemná. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Histaminová reakce nemusí být navenek znatelná když je uvnitř těla.

Tvoje definice je správná, ale nerozumíš jí. Ono se jí ani rozumět nedá, protože není celá. Vysvětlit alergii jako nemoc nejde jednou větou. tato věta neřeší příčinu, je to jen popis reakcí v organismu. A my přece řešíme příčinu a dopad.
Zdravý organismus běžně nereaguje na látky se kterými se normálně setkává, protože se s nimi vyrovná a vyloučí je cestami, které jsou pro to určené(vydechne, vypotí, vymočí, vykadí, vyloučí střevní stěnou-pokud je zanešené střevo, stává se tělo alergickým-nečistí se cestami kterými je to přirozené-ztrácí tuto schopnost a hledá jiné cesty(přes kůži, oči, sliznice,průdušky-kýchání,otoky očí, atopický ekzémy,průduškové záchvaty-astmata)).
Teď ti je dobře,ale za čas poznáš co je to jíst nevyváženě a nepřirozeně pro člověka.V opačnym případě mi dej důkaz, že je tato strava vyvážená.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Seraf »

marinerka píše:Histaminová reakce nemusí být navenek znatelná když je uvnitř těla.

Tvoje definice je správná, ale nerozumíš jí. Ono se jí ani rozumět nedá, protože není celá. Vysvětlit alergii jako nemoc nejde jednou větou. tato věta neřeší příčinu, je to jen popis reakcí v organismu. A my přece řešíme příčinu a dopad.
Zdravý organismus běžně nereaguje na látky se kterými se normálně setkává, protože se s nimi vyrovná a vyloučí je cestami, které jsou pro to určené(vydechne, vypotí, vymočí, vykadí, vyloučí střevní stěnou-pokud je zanešené střevo, stává se tělo alergickým-nečistí se cestami kterými je to přirozené-ztrácí tuto schopnost a hledá jiné cesty(přes kůži, oči, sliznice,průdušky-kýchání,otoky očí, atopický ekzémy,průduškové záchvaty-astmata)).
Teď ti je dobře,ale za čas poznáš co je to jíst nevyváženě a nepřirozeně pro člověka.V opačnym případě mi dej důkaz, že je tato strava vyvážená.
Mám dojem že jsi proti vitariánství, jaká je podle tebe optimální strava?
Byl jsem půl roku skorovitarián a 4 měsíce vitarián a alergická reakce ustoupila až skoro zmizela. Tělo jsem měl čistší mysl jasnější, tělopružnější. Vidím přímou úměru s tím jakmoc tělo je zanesené a zanášené a naopak s tím jak ječisté , že neá potřebu bojovat s pylama a jinýma "alergenama".
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

přes kůži - no problem
oči - no problem
sliznice - no problem
průdušky-kýchání - no problem
otoky očí - no problem
atopický ekzémy - no problem
průduškové záchvaty - astmata

>>>Teď ti je dobře,ale za čas poznáš co je to jíst nevyváženě a nepřirozeně pro člověka

To je jediný a poslední argument všech odpůrců vitariánství (a asi i veganství a pod). PO ČASE poznáš, protože proti tomu se nedá nic říct.

Definuj "po čase" a dej mi důkaz, že je moje strava nevyvážená. Důkazem, že vyvážená, je je moje zdraví.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

To neni jediný a poslední argument, protže jsem se už několikrát ptala jakou má tohle historii a nikdo mi neodpověděl- to je hlavní argument. Dalším argumenetem je, že nikdo fakticky nedoložil důkaz, že tato strava léčí. Nikdo mi dál neodpověděl, čím se živíte v zimě- co byste dělali před 50 nebo 100lety.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

u většiny lidí to poslední argument je, hlavně u příbuzných a známých. Kéž bys byla světlá výjimka.

Upřímně řečeno mě historie vitariánství ani nezajímá. Mně to teď a tady vyhovuje.

Důkaz, že strava léčí nemáme, nebo by nám to nikdo nevěřil, nebo ho nepotřebujeme. Asi tři roky jsem nebyl pořádně nemocný, jen pokud jsem to opravdu přepískl a jel třeba 90km v dešti na kole. Nemyslíš si, že s každým vyléčeným neduhem poběžíme za doktorkou, ayb nám dala papír, že nás ho zbavila vita strava, že ne?

Na zimu jsem odpověděl vedle.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Určitě si nemyslím, že s každým neduhem bys měl jít hned k doktorce pro papír. Ale pokud nemáš doloženou historii tohoto stravovacího způsobu, tak si ani nemůžeš být jistý, jaký dopad na tebe bude mít v budoucnosti.
Jedeš na slepo a můžeš padnout v oběť ovocného(syrového) pokusu.
Můžeš být prvním mučedníkem díky kterému se přijde na to, že tato strava nefunguje.Bohužel s tebou odejde i spoustu jinejch lidí, kteří se např. dnes poprvé rozhodli na základě vašich stránek začít s touto stravou.
Jestliže tě nezajímá historie vitariánství, proč zkoumáš historii zeleniny a máš potřeby si pěstovat svou zeleninu?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

Kde jsem psal, že zkoumám historii zeleniny?

Potřeba pěstování zeleniny je prevence umření hladem v zimě, takže v tom není nic složitého.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Proč máš potřebu pěstovat si SVOU zeleninu, psala jsem(spoustu obchodů)
Takže když zeleninu nezkoumáš, proč si ji jen tak nekoupíš?
Neznamená například, že když experimentuješ se zeleninou, že slovo zkoumat ke zkoumat-co ta zelenian ti dá, jak ji můžeš strávit, co je k tomu v těle potřeba.
Nebo do sebe házíš, co tě napadne?
A nebuď urážlivý, píšu chlapci, proto píšu chlapče. problém v psaní zpráv je ten, že pocity se dají zachytit jen těžce a když už takje to předsudek.Nic proti tobě nemám.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

Protože moje bude bio a levně. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Advid píše:Protože moje bude bio a levně. :)
Ptal jsi se na otázku, kde jsi psal, že zkoumáš zeleninu. Není pravdou že zeleninu nezkoumáš? Pokud si ji chceš pěstovat doma aby byla zdravá?
Pokud nezkoumáš , nemůžeš zjišťovat.ale ty jsi zjišťoval, že cena zeleniny je drahá a že neni bio, takže ZKOUMÁŠ
A prosím tě, napiš konečně nějaký fakta, protože tohle dopisování pozbývá logiky.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Seraf »

Advid píše:Protože moje bude bio a levně. :)
Nechápu co na to někdo nechápe:) (:-)
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Zatím se mi dostalo jen odpovědi, že se tělo samo vyléčí. A jak? co se bude dít? stejně jako se dá popsat vznik nemoc, tak se dá popsat i léčba a zánik nemoci.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

marinerka píše: Ptal jsi se na otázku, kde jsi psal, že zkoumáš zeleninu. Není pravdou že zeleninu nezkoumáš? Pokud si ji chceš pěstovat doma aby byla zdravá?
Pokud nezkoumáš , nemůžeš zjišťovat.ale ty jsi zjišťoval, že cena zeleniny je drahá a že neni bio, takže ZKOUMÁŠ
A prosím tě, napiš konečně nějaký fakta, protože tohle dopisování pozbývá logiky.
To už je jak v nějaké absurdní komedii. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Jen pročítej a přemýšlej...nic víc ti k tomu už nepovim. Chci se bavit o té alergii a ne řešit vaše vyhýbavé odpovědi.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Advid »

Jo, tak jestli je poznatek, že je v obchodech ne bio zelenina zkoumáním, tak jsem velký badatel. Ale k tomuto poznatku nepotřebuju vědět, odkud řepa pochází, ani kolik tisíc let se pěstuje.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Alergie

Příspěvek od IDASEK »

dostávám pomalu alergii na tomhle vlákně (:-)
Idasek není muž ;o)
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Advid píše:Jo, tak jestli je poznatek, že je v obchodech ne bio zelenina zkoumáním, tak jsem velký badatel. Ale k tomuto poznatku nepotřebuju vědět, odkud řepa pochází, ani kolik tisíc let se pěstuje.
samá voda
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Alergie

Příspěvek od IDASEK »

Advid píše:Jo, tak jestli je poznatek, že je v obchodech ne bio zelenina zkoumáním, tak jsem velký badatel. Ale k tomuto poznatku nepotřebuju vědět, odkud řepa pochází, ani kolik tisíc let se pěstuje.
... a navrhuji dát Advidovi Nobelovu cenu za hluboký přínos v oblasti bádání o zelenině :lol:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od epony »

to marinerka: ja ti davam odpoved : precitaj si od Ernsta Güntera: Tajomstvo zdravia a dlheho života. Ty chces, aby ti tu ludia vysvetlili v par vetach rozsiahly komplex vyskumov. V tejto knihe najdes odpovede, alebo pozri a preštuduj stranku http://www.vitarian.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od epony »

http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004061501" onclick="window.open(this.href);return false; tu tiez mozes najst casť odpovede na tvoju otazku.
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Alergie

Příspěvek od Renáta »

Advid píše:Jo a taková perlička. V práci jsem jedl jahody a kolegyně zaperlila: "Víš, že v jahodách je nejvíc alergenů?" Lidi už jsou fakt zblblí. (-:
A kolegynina svokra zvykne poúčať: "Musíš dávať deťom aj vitamíny, nespoliehaj sa na ovocie a zeleninu. V multivitamínoch je predsa len všetko!!!" :cry:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Alergie

Příspěvek od Marci »

to marinerka:Ja sice nejsem vitarian,ale toto tema se me velice tyka a mohu poslouzit svoji zkusenosti.Od 7 let jsem alergik(pyly,nektera zvirata,chlad,syridla a dalsi chem latky).Alergie se me casem rozvinula ve stredne tezke astma.Nemusim popisovat ,ze Mudrove mi nijak nepomohli,dnes je me 37let.Vloni zjara jsem se namichla ,kdyz me Mudr primar rekl,ze bych byla dobrej pokusny kralik.Poslala jsem ho do rite a rekla jsem,ze zkusim pustovat,ze by me to mozna mohlo pomoci.Vubec se nazjimal o to v cem pust spociva a zda by mohl pomoci,misto toho me zacal desit nahlou smrti.To me dorazilo.A po "vzajemne" dohode jsem ukoncila lecbu.Nicmene jedna moc hodna sestricka,ktera toho byla svedkem,me tam necha chodit na obcasne testy spirometrie. Zacala jsem tedy s pustovanim,nejprve 1,pak hned 3 a vzapeti 16,protoze jaro se blizilo.Vzdy jsem si myslela,ze muj nejvetsi problem je alergie a astmaticke zachvaty.Pusty mi ukazaly,ze to nebyla pravda.Mela jsem dost zaneradena jatra,pravou ledvinu a dalsi vyzivne veci,ktere jsem popisovala uz v jinem vlakne.Nicmene po 16 dennim pustu jsem poprve!!!! po letech nemela vloni zadny astmaticky zachvat zpusobeny pyly,jeden maly zpusobeny sirenim vina,ktery velmi rychle odeznel.Pokrok,ktery mi Mudr nedokazal nabidnout za cele roky se dostavil po 16dnech pustu!!! Kazdy tyden jsem dodrzovala 1 a na prelomu leta a podzimu jsem absolvovala 23denni pust.Behem zimy telo bylo jasne proti.Od ledna jsem zacala pustovat znovu,ale jiz volneji.V dubnu jsem mela v planu 30denni pust,ktery nevysel a byl z neho jen 10denni.Jaro jsem prodelala bez astmatickeho zachvatu,ale posledni dny me trapi neco v okoli,takze mam rymu,zarudle oci,svedici kuzi.Tak jsem se namichla a dala 3.pust.Jiz po 1 dni me priznaky presly a reaguju velmi vyjimecne cca 1x denne.Zase se vratim k 1-zadne delsi pusty,protoze si chci uzit cerstveho ovoce a zeleniny.Behem pustu jsem chodila na spirometrii,ktera vzdy behem pustu prokazala zhorseni(tak to ma byt) a to me dodavalo silu.Od lonskeho leta jsem tam nebyla,protoze subjektivne se citim vyborne a nejak jsme ztratila motivaci tam lozit.Behem pustovani se me odeslo kvanta bordelu,zmneila jsem stravovaci zvyky a co povazuji za nejdulezitejsi,naucila jsem se naslouchat svemu telu.Proto nepotrebuji jiz zadne testy,protoze to jak se citim je me nejvetsi odmenou.Jsem tez clovek co na vse potrebuje dukaz,a stav meho organismu je dostatecnym dukazem. Muzu to prirovnat k elektrine,nikdo ji sice nikdy v zasuvce nevidel,ale presto existuje a lze ji merit.Ja svuj organismus merim podle vyborne kondice, kdyz mazu do kopce(a to nesportuji) a nezadychavam se ,a predtim jsem se plouzila a na kazdych 10metrech jsem odpocivala.Telo mam pruznejsi a naladu mnohem lepsi.Telo mi presne dokaze rici,kdy je cas na pustZiskala jsem neco ,co soucasna alopaticka medicina mozna zmerit nedokaze,ale me osobne je to uplne lhostejne.Dukazu mi pust dal ale o mnoho vice,ktere meritelne alopatickou medicinou byly-sono vysetreni,krevni testy.A Mudrove jen zirali ,pac s necim takovym se nepotkavaji kazdy den.Tot muj pribeh.Muzej jej vzit jako inspiraci nebo jej zahodit.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Alergie

Příspěvek od dgm »

Maria, me zase napadl film s B. Polivkou : K...a, hosi .....

Doufam, ze jsem nikoho nepohorsila, ale kdyz ono je to tak presne vystihujici. :oops: :oops:

Radeji jsem to trosku zkrouhla.
Jde to hlavne na margo tech nedolozitelnych dukazu dnesni den...
Naposledy upravil(a) dgm dne ned čer 29, 2008 23:30, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: Alergie

Příspěvek od marinerka »

Maria píše:to marinerka:Ja sice nejsem vitarian,ale toto tema se me velice tyka a mohu poslouzit svoji zkusenosti.Od 7 let jsem alergik(pyly,nektera zvirata,chlad,syridla a dalsi chem latky).Alergie se me casem rozvinula ve stredne tezke astma.Nemusim popisovat ,ze Mudrove mi nijak nepomohli,dnes je me 37let.Vloni zjara jsem se namichla ,kdyz me Mudr primar rekl,ze bych byla dobrej pokusny kralik.Poslala jsem ho do rite a rekla jsem,ze zkusim pustovat,ze by me to mozna mohlo pomoci.Vubec se nazjimal o to v cem pust spociva a zda by mohl pomoci,misto toho me zacal desit nahlou smrti.To me dorazilo.A po "vzajemne" dohode jsem ukoncila lecbu.Nicmene jedna moc hodna sestricka,ktera toho byla svedkem,me tam necha chodit na obcasne testy spirometrie. Zacala jsem tedy s pustovanim,nejprve 1,pak hned 3 a vzapeti 16,protoze jaro se blizilo.Vzdy jsem si myslela,ze muj nejvetsi problem je alergie a astmaticke zachvaty.Pusty mi ukazaly,ze to nebyla pravda.Mela jsem dost zaneradena jatra,pravou ledvinu a dalsi vyzivne veci,ktere jsem popisovala uz v jinem vlakne.Nicmene po 16 dennim pustu jsem poprve!!!! po letech nemela vloni zadny astmaticky zachvat zpusobeny pyly,jeden maly zpusobeny sirenim vina,ktery velmi rychle odeznel.Pokrok,ktery mi Mudr nedokazal nabidnout za cele roky se dostavil po 16dnech pustu!!! Kazdy tyden jsem dodrzovala 1 a na prelomu leta a podzimu jsem absolvovala 23denni pust.Behem zimy telo bylo jasne proti.Od ledna jsem zacala pustovat znovu,ale jiz volneji.V dubnu jsem mela v planu 30denni pust,ktery nevysel a byl z neho jen 10denni.Jaro jsem prodelala bez astmatickeho zachvatu,ale posledni dny me trapi neco v okoli,takze mam rymu,zarudle oci,svedici kuzi.Tak jsem se namichla a dala 3.pust.Jiz po 1 dni me priznaky presly a reaguju velmi vyjimecne cca 1x denne.Zase se vratim k 1-zadne delsi pusty,protoze si chci uzit cerstveho ovoce a zeleniny.Behem pustu jsem chodila na spirometrii,ktera vzdy behem pustu prokazala zhorseni(tak to ma byt) a to me dodavalo silu.Od lonskeho leta jsem tam nebyla,protoze subjektivne se citim vyborne a nejak jsme ztratila motivaci tam lozit.Behem pustovani se me odeslo kvanta bordelu,zmneila jsem stravovaci zvyky a co povazuji za nejdulezitejsi,naucila jsem se naslouchat svemu telu.Proto nepotrebuji jiz zadne testy,protoze to jak se citim je me nejvetsi odmenou.Jsem tez clovek co na vse potrebuje dukaz,a stav meho organismu je dostatecnym dukazem. Muzu to prirovnat k elektrine,nikdo ji sice nikdy v zasuvce nevidel,ale presto existuje a lze ji merit.Ja svuj organismus merim podle vyborne kondice, kdyz mazu do kopce(a to nesportuji) a nezadychavam se ,a predtim jsem se plouzila a na kazdych 10metrech jsem odpocivala.Telo mam pruznejsi a naladu mnohem lepsi.Telo mi presne dokaze rici,kdy je cas na pustZiskala jsem neco ,co soucasna alopaticka medicina mozna zmerit nedokaze,ale me osobne je to uplne lhostejne.Dukazu mi pust dal ale o mnoho vice,ktere meritelne alopatickou medicinou byly-sono vysetreni,krevni testy.A Mudrove jen zirali ,pac s necim takovym se nepotkavaji kazdy den.Tot muj pribeh.Muzej jej vzit jako inspiraci nebo jej zahodit.
Ahoj,
tvůj příběh rozhodně není k zahození.Patříš mezi ty mučené bytosti mezi které jsem patřila i já.Nikdo tvému problému z naší západní medicíny nepomohla proto jsi po zjištění půstů přistoupila k nim.
Souhlasím s tebou, pokud člověk drží půst, jeho organismus se vyčistí.Dost se změní jeho psychika a začne sám sobě naslouchat.Myslím si, že jsi udělala veliký krok ke svému uźdravení, ale ještě nejsi u konce.Ještě nejíš správnoupotravu.Pokud by jsi ji jedla, nemusela by jsi opakovat půsty tak často za sebou.Jak říkám, půst pomlže vyčištění těla,trénuje organismus k výdrži, ale zároveň ho oslabuje.Na tomto světě existují llidské bytosti, které nepotřebují jíst vůbec a přesto žijí.jejich život je dokonce plnohodnotný.
netroufám si říct, že ty sama k takové bytosti nesměřuješ a nedošla jsi tak daleko, že jí pomalu nebudeš.Možná jsi o tom taky slyšela.
Věz však, že dostat se do takového stadia trvá moc času a píle a podle mého názoru v tomto stadiu ještě nejsi, podle toho cojsi o sobě napsala.
Já osobně ti doporučuji vyvážit si a zharmonizovat stravu, tak aby jsi půst mohla užívat jen krátkodobě. Většina moudrých lidí, kteří půsty dělají, je dělají vždy na jaře. Ještě jedna věc o půstu: člověk cítí že si potřebuje udělat půst, cítí to vlastním tělem, jelikož něco nedělal správně. Mluvím o jídle, psychické zátěži a prostředí v kterém žije.
Z tvé zprávy jsem cítila lásku, která tě provázela na cestě k odstranění utrpení. .
Mám několik informací, které by ti pomohli, pokud budeš chtít.
Přeju hodně sil
Zdravím
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Alergie

Příspěvek od Sluníčko »

tady to zase nějak "štěstíčkuje" :D
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od mlok »

Dost se změní jeho psychika a začne sám sobě naslouchat.Myslím si, že jsi udělala veliký krok ke svému uźdravení, ale ještě nejsi u konce.Ještě nejíš správnoupotravu.Pokud by jsi ji jedla, nemusela by jsi opakovat půsty tak často za sebou.
tohle me zaujalo
mohla bys prosim popsat, jak by ta spravna potrava mela vypadat?
Dekuji
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Alergie

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:tady to zase nějak "štěstíčkuje" :D
Taky me to napadlo, uplna telepatie :P
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Alergie

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Alergie

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše::)
:P
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Panda »

Četl jsem teď v nějakém časopise, že na vysvětlení příčin alergií existuje "hygienická hypotéza" - tedy to že člověk žije v čistém prostředí a snaží se vyhýbat infekcím. Imunitní systém je pak málo zatížený a tak když přijde potřeba reagovat tak je tato reakce neadekvátně silná. Když dostává rovnoměrně stálý přísun infekcí tak stále musí reagovat, musí zvládat více typů reakcí a proto žádná z nich se nevyvine do nepatřičných mezí (aby tolik protireakcí zvládal tak se nemůže jedné z nich věnovat až tak moc). Jako důkaz se předkládá to, že s alergiemi mají mnohem větší potíže lidé z čistého prostředí a s přehnanou hygienou, nevyskytuje se u lidí "z ulice".

Myslím že tohle stále hrozí i u vitariánů - zásada by měla být nepřehánět to s pečlivostí a čistotou. A zřejmě by se, pokud to není nutné, neměly moc používat ani jiné podpůrné prostředky pro zdraví aby imunitní systém nezlenivěl (jak jsem psal jinde - např. užívat aloe vera "preventivně"). Možná z toho tedy vyplývá i to, že "zdravý" člověk neznamená někdo kdo nemá žádné zdravotní potíže, protože u toho zřejmě imunitní systém nemá co dělat a to může znamenat problémy a nepřipravenost až se jednou nějaký problém objeví. Zdravý člověk by měl mít neustále spoustu drobných problémků aby se vystavoval infekcím které se i trochu projeví, ale imunitní systém je rychle zvládne zlikvidovat.

To možná byly i přehnané reakce u mne na komáří štípance na Moravě jak jsem psal ve svém vlákně - léta jsem těmi komáry nebyl trénovaný a přestože vita strava mému imunitnímu systému odlehčila tak když štípnutí přišla tak na ně organismus reagoval přehnaně silně (velké rudé fleky) ale ne moc účinně, dlouho mu trvalo než se jich zbavil (asi 2 týdny). Je zřejmě potřeba sice imunitní systém odlehčovat, ale neustále ho vystavovat tréninku.
dvdmchl

Re: Alergie

Příspěvek od dvdmchl »

tedy to že člověk žije v čistém prostředí a snaží se vyhýbat infekcím. Imunitní systém je pak málo zatížený a tak když přijde potřeba reagovat tak je tato reakce neadekvátně silná.
Já měl celý život senou rýmu, každé jaro a začátek léta jsem si užíval.
Po přechodu na vita to úplně přestalo. Prostředí jsem nezměnil, jenom stravu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Já měl celý život senou rýmu, každé jaro a začátek léta jsem si užíval.
Po přechodu na vita to úplně přestalo. Prostředí jsem nezměnil, jenom stravu.
Určitě ta změna stravy je nutná (pro posílení imunity), ale věřím že je to polovina problému a že je nutné i to trénování imunitního systému, nesnažit se ho chránit před infekcemi za každou cenu. Myslím že Ty zrovna patříš k lidem kteří si imunitu docela trénují a nežijí ve skleníku.
dvdmchl

Re: Alergie

Příspěvek od dvdmchl »

No právě a i se senou rýmou jsem vandroval.
Já s tou teorií částečně souhlasím. Ono je to dobře vidět na příkladu některých dětí, které se matky tak moc snaží chránit před vnějším světem až jim ze samé dobré vůle ublíží.
Ale konkrétně alergie jsou přehnanou reakcí imunitního systému. Laicky mi to příjde jako by byl IS celý poblázněný a už neví co by. Možná bychom mohli začít alergie nazývat, hysterický IS. :)

To co píšeš, totiž vystavovanání IS zátěži a tak ho trénovat mi přijde jako bezvadná prevence. Ale v okamžiku kdy alergie už propukla je imho na výcvik pozdě.
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Alergie

Příspěvek od north108 »

na alergie a celkové posilnenie imunity sa mi javia studené sprchy ako vcelku účinná metóda.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
dvdmchl

Re: Alergie

Příspěvek od dvdmchl »

north108 píše:na alergie a celkové posilnenie imunity sa mi javia studené sprchy ako vcelku účinná metóda.
Studený sprchy/koupele jsou údajně dobrý na spoustu věcí. Ale teda na to jsem zatím ještě srab. Ale příjde to, vím že to příjde, už teď se bojím. :)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Alergie

Příspěvek od north108 »

mňa k tomu viedol od malička starký ktorý sa tomu venoval. Vedel preplávať v jazere aj 1km, keď bol január a vonku bolo pod nulou.
Nepamätám si, že by bol niekedy chorí.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Alergie

Příspěvek od balada »

mam alergii na pyly stromu. na prelomu 04/05 zazivam 2-3 tydny opravdu zezkych stavu. trva to asi 20 let a kazdy rok se to zhorsuje.
letos jsem v tomto obdobi absolvoval pust 41. neplanoval jsem ho puvodne tak dlouhy a to i z toho duvodu, ze budu muset pouzit nejake antialergeny abych prezil. trochu jsem doufal,ze pust alergii zmirni, ale skutecnost predcila vsechna ocekavani.
poprve po tolika letech jsem nezazil ani naznak rymy a vsech ostatnich shitu, ktere alergikum nemusim popisovat. bylo to jako zazrak.
nemyslim, ze jsem alergii vylecil, spis potlacil, ale i tak by to nekoho mohlo inspirovat
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Alergie

Příspěvek od mira »

Tu sennou nudletvorbu jsem ani neměl omezenou
na nějaké roční období, krom zimy, stačilo přejít kolem
kupky sena a pozdrav pámbu se dostavilo ihned.
Vyřazení zejména mléčných zločinů, bylo nejúčinnější.
Všeho s mírou.
Odpovědět