Kalorie = síla/energie?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

wdc
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 25, 2011 16:11

Kalorie = síla/energie?

Příspěvek od wdc »

Dobrý den,

slyšel jsem, že zelenina a ovoce mají méně kalorií tak mě napadlo jestli nebudu mít méně síly/energie?

nebo jinak řečeno pokud budu jíst třeba měsíc jídla z hodně kaloriemi, vitaminy, minerály atd a druhý měsíc budu jíst jídla s minimem kalorií a také dostatkem minerálů a vitaminů, tak jestli ten druhý měsíc nebudu mít méně fyzické energie a síly k fyzické práci např.?

jestli kalorie jsou tak zásadní pro to kolik mé tělo může vykonat fyzické práce?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kalorie = síla/energie?

Příspěvek od Jindra »

.
dobrý téma, jj...

napadá mne několik okruhů odpovědí,
třeba zmínit to, že u vařanů se spotřebuje obrovské množství energie na trávení a na vlastní očistu organismu od zplodin (tedy na detox),
což u raw ovozelu vcelku odpadá,
takže na raw ovozelu zbývá více energie na fungování organismu a celkově to tedy vychází výýýrazně pozitivně,

když budeš měsíc na hodně kaloriích a jindy měsíc na nízkém příjmu, tělo se "přepne", přizpůsobí metabolismus,
v zásadě budeš fungovat dobře na obojím, vono to není tak jednoduchý,
z vlastní zkušenosti povím dojem, že na nižším příjmu kalorií tělo funguje lépe

a zamysli se třeba nad půstem... a nejlépe nad dlouhým, dva tři čtyři týdny - žádný příjem kalorií a tělo krásně funguje dál včetně běžné fyzické zátěže

takže já hlasuju za nerovnost: kalorie nerovná se síla/energie
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kalorie = síla/energie?

Příspěvek od Janek »

Tvrdit, ze u "raw ovozelu vcelku odpada" energie na ocistu je trochu moc optimisticke, odkud cerpas? Cistit musis tak jak tak, naopak u raw ovozelu muzes mit svinstva v urcitych pripadech vice, neni to tak jednoduche, presne jak pises...

"z vlastní zkušenosti povím dojem, že na nižším příjmu kalorií tělo funguje lépe" - To je pravda.

"zamysli se třeba nad půstem... a nejlépe nad dlouhým, dva tři čtyři týdny - žádný příjem kalorií a tělo krásně funguje dál včetně běžné fyzické zátěže" - to je pravda podminene - definuj beznou zatez...

Tazatel si to musi vyzkouset, zda jeho telo vubec dokaze prijmout energii z ovozelu (a s jakou ucinnosti!), pokud je zviknuty na maso, a stale plati zakon, ze k vydane praci musis prijmout energii, pripadne ji cerpas ze zasob (tuku, rakoviny), z prany...

Pokud se nepletu, efektivita traveni se meri odborne tak, ze se secte prijem a to, co z tela odejde, tedy, kolik je v hovinku jeste vitaminu enzymu cukru bilkovin atp.

Zaver: Nejde neprijimat energii / kalorie a konat praci.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kalorie = síla/energie?

Příspěvek od rudo »

no jo teorie parniho stroje
Carnotuv cyklus
nebo taky spalovaci motor

drevo uhli nafta benzin

neblbnete dyt jsme tady lidi

kolik syrove mrkve potrebuju snist na ohrati 1 litru telesne vody o 1 stupen celsia ?
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kalorie = síla/energie?

Příspěvek od Janek »

Kdyby bylo mozno vzit telo za uzavreny system, coz ale podle meho laickeho nazoru nejde (stejny nazor plati pro vesmir), tak to spocitat i pujde.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět