Slunce jako potrava?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

Tak to mam za sebou. Hlasim prvni pohled na zapad slunce cilene v prirode, bosyma nohama na hole zemi, puvodne travnik, ted spis sucha hlina, idealni misto, zadni mravenci v okoli, tusim ze i do budoucna na delsi intervaly by tam mohla byt rezerva, snad to vyjde i na tu hodinu divani. Misto se nachazi na nasem pozemku, kdyz jsem pred chvili z okna patrala po vhodnem kopci pro priste, tak jsem zahlidla, ze na jedno misto na mirny kopecek nedaleko domu jeste dopada slunicko a tak logicky by z neho melo byt taky videt. Dojmy? Je to docela jiny zazitek,nez drivejsi divani z okna. Menavka pred ocima jeste pri zpatecni ceste a jeste i chvili tady pri PC
Jupi, dneska je stastny den, i v jinych souvislostech jaksi vsechno vychazi.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Bledá závist! Dneska na západě úplně zataženo, bez sluníčka. Tak snad zítra...
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

Fiona píše:No, on to prave rika, ze Slunce musi byt relativne nizko (do 1 hodiny po vychodu nebo pred zapadem), jinak ze je to o oci. To bude asi jako s jidlem...
Vzpomínám z Evangelia Esejských něco v tom smyslu, že jsme tak nečistí, že nesneseme pohled do slunce.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Nevim jestli to souvisi zrovna s tim Sluncem, ale pozoruju u sebe v posledni dobe zvlastni tendenci. Najednou me strasne pritahuje tmavy jidlo (solarni panely jsou taky tmavy, ze). Jakoby z jedny strany jim ocima svetlo, a z druhy strany musim zvejkat neco temnyho, cim cernejsi tim lepsi. Zacalo to mumiem, pokracovalo pres cerne olivy, kterych ted snim nenormalni mnozstvi, pak cerne papriky (vypadaly tak neodolatelne), co nejcernejsi salaty (ted akorat zacly, uz nejen lollo rosso, ale takovy spenatovy skoro cerny. No zkratka cervena repa byva v posledni dobe asi nejsvetlejsi casti salatu... Taky cerne tresne, boruvky, ostruziny... Muj mily tomu rika "gothicky salaty" 8)

Pritom to neni o ty cernote, prave ze je to vzdycky zaroven i zeleny, cerveny a tak... ale prijde mi jakoby jen takova barva jidla jakoby mela tu spravnou barevnou hustotu, plne spektrum. Jakoby vyssi emanace chlorofylu, beta-karotenu i hemoglobinu >:-) Asi je to blbost, ale je fakt ze doted jsem si nikdy jidlo podle barvy nevybirala... Co kdyz to ale opravdu souvisi v lepsi absorpci paprsku? Vsak je znamo ze jinak se chyta slunce na cernou a jinak na bilou...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

tak poslusne hlasim ze vcera som zapocal pri zapade, akurat ze tych uvodnych 10 sekund som pretiahol skoro na polhodinu :) ale s prestavkami a obcas presiel mracik alebo preletela cajka.

a dnes cuduj sa svete, som sa rano bez budika zobudil po piatej (ani mi vlastne netrebalo mocit), a chvilu v polospanku rozdumoval ci vstat alebo nie, ale cez sietku som videl ako pomalicky svita a vlastne som skonstatoval ze uz som aj vyspaty, tak som zobral bajk a odbycikloval na opacnu stranu (dumem ze to bol teda asi zapad nad stredozemnym morom, dnes vychod nad tyrhenskym :) pozri mapu, capo carbonara..
http://www.villasimiusweb.com/uff_turis ... bonara.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
je to juhovychodny vybezok pevniny, bajkom som za 15 minut z jedneho pobrezia na druhe, vychodne pobrezie kludne, ziadne vlnky, pre rodinky s detmi, a zapadne s vlnami pre wind a kite surferov a mna s nafukovacou karimatkou :) ).

co sa ale stalo, ako som sa rano ponahlal aby som to stihol odzaciatku, vypadol mi v rychlosti fotak na beton, ale len obuchane dva rohy, bez vplyvu na funkcnost, co som celkom rad, na to ze je piatok trinasteho gut.

pri pozerani mam metodu ze oboma ocami naraz pozeram len obcas, vacsinou sa snazim aby bolo oko uvolnene a to sa da ovela lahsie ak je to druhe privrete.
cize to striedam, raz jedno, raz druhe, obcas obidve.

a tiez zistenie, ze ak je uplne nizko, bolo lepsie sediet pri vode a nasavat aj tie odrazene luxy, a ked uz bolo vyssie, tak to pri vode uz bolo dost ostre, tak som sa presunul tak aby sa nic od vody neodrazalo, a mohol som bez problemu cucat priamo.
tym sa to da pekne regulovat, kolko svetla je akurat oku prijemne.
a uz po ukonceni seansy som este vyskusal chvilami pozerat cez listy stromov ako som pedaloval, a tym tiez dobre reguluje kolko svetla do oka clovek pusti.

tot zatial moje poznatky z terenu :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

fiofio, ono to moze byt celkom pravdepodobne aj hlad po mineraloch myslim.
ake mumio tam mas? ak je kvalitne zvykni si davat po troche pravidelne, lepsiu mineralnu zmesku len tak lahko nenajdes, vsetko viazane na fulvic acid, idealna vstrebatelnost.
alebo zarad v rozumnej miere tu himalaj sol, co propagoval johny. to je tiez dobra forma.
a k tejto teme by som este samozrejme podotkol aj na suvislosti vyuzivania slnecnej energi a dostatku esencialnych mastnych kyseliniek.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

mně napadá - a co když je tejden zamračeno ??
to jako dostane hlad ale půstuje do dalšího slunka východu nebo tryskáčem přeletí kde maj slunka habakuk ??
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

No, on je zatim prelozenej jenom zacatek, ale dal na ty strance on pise ze pry 9 mesicu staci, pak uz staci kouknout na Slunko jen sem tam a chodit bosky... Jakoze pak uz jses nabitej, nemusis jist a ani az tak moc slunit >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Jo, cisilko, tadyto: http://www.mumio7.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to asi nejcistsi co jsem zatim natrefila, a jsem spokojena :)
A taky me napadlo jak zjistim ty barvy. Zkusim Monochromo - 3 dny jist jenom jednobarevnou stravu, a pozorovat co to se mnou udela. 1.-3. den bile, 4.-6. den zelene, 7.-9. den cervene, 10.-20. den cerne. Ale fakt mi prijde dost logicke. Tak jako slunecni svetlo obsahuje cele spektrum barevneho svetla, tak zas cerne jidlo obsahuje cele spektrum barev pevnych. A pak si to necham patentovat 8)
Přílohy
ciste_mumio_black.jpg
ciste_mumio_black.jpg (51.83 KiB) Zobrazeno 24282 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

hlasim zatial 4:4. (4 zo 4 moznych). zacal som vo stvrtok zapadom, pokracoval v piatok rano vychodom, bol aj v piatok vecer zapad a dnes som si uz pre istotu natocil budik a vstal na vychod.
a vyzera to zatial bez mraku, tak asi dnes este potiahnem na 5:5.

po prichode do anglicka to bude urcite klesat, tu na dovci su na to podmienky momentalne idealne. dnes je to sesnasty den, prsalo iba raz a aj to som este po dazdi vycucal zapad.

asi si na to pomaly zvyknem, a v ramci moznosti budem pokracovat, zatial mi to ale apetit skor podporuje :) ale mne vlastne ani o odputanie od jedla uplne asi ani neide >:-) . skor to citim ako osviezenie vo vnutri hlavy, prestat jest je dufam dobrovolne.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

No jasně Fiono, čím více barvy, tím více přítomných látek určených k pohlcování světla a čím více pohlceného světla, tím více cukru a čím více cukru, tím více mlsných roznašečů semen. Prostě se po půstu vykrmuješ si myslim. Naše malá preferuje bílé jídlo, které často značí tuk. Proto asi byla poněkud zklamaná z ředkviček :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od macik »

tak to bylo zajímavé čtení...právě přistavujeme patro na náš pidi domeček a pak budeme mít nahoře rovnou střechu a budem nejvyšší bod široko-daleko...už teď uvažujeme, že bychom si tam dali zábradlí a využívali tyto prostory jako terasu, bohužel střecha by asi neunesla střešní zahradu (máme to v příkrém svahu, v řadové zástavbě a pod půlkou domu z kotovice nejsou žádné základy....takže staticky hodně velký oříšek), ale nějaké to posezení se tam vejde...tak si tam můžu sypnout trošku písku a vítat východ a západ :D :D
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

Dnes zataženo. Zas to má tu výhodu, že není nutno brzy vstávat, páč je možno koukat přes mraky :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

pokracujem v seansach, ale uz boli vynechavky kvoli lenivosti rano vstat a pocasiu.
vcera som sa vyhrieval ako jasterka asi hodinu a pol pri zapade, najprv ale bez pozerania priamo, len som sedel a opaloval sa s vacsinou otvorenymi ocami a sledoval okolie, pricom postupne ako sila svetla ubudala som zrak slnku priblizoval, az poslednych asi 20 minut som pozeral s mensimi prestavkami priamo.
dava to do hlavy prijemnu energiu, a postupne sa to absorbuje do tela, je to pmn vlastne mentalny sunbathing, ide to do organizmu tak nejak hlbsie ako bezny pristup ked sa clovek vycapi na osusku a opaluje kozu.

hlavne ale myslim ze nie je potrebne iba to priame pozeranie, ale staci aj periferne, akuratze sa prijme tych slnecnych kalorii menej, ale zase kto by sa kam plasil, a pre oci je to asi vhodnejsie ako hned davat plne grady priamym kukom.
a osobne zazivam velmi zaujimave pocity a stavy prave pri perifernom meditovani priestoru, pozorujem ako sa to vyzivne fullspektralne svetlo odraza od travy a sucheho bodliakoviteho porastu, alebo od vlniek na vode a tak podobne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Renáta »

800914 píše: ide to do organizmu tak nejak hlbsie ako bezny pristup ked sa clovek vycapi na osusku a opaluje kozu.
Kým som si uvedomila, že píšeš bez diakritiky, tak som sa na sekundičku zamyslela nad tým, čo robí tá KOZA na osuške? :oops: :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

No vidis. A pritom prave vam, bratom Slovakom, by to malo byt jasne ako prvym. To skor nam Cechom obcas treba vysvetlit ze "cap" = kozel 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:No vidis. A pritom prave vam, bratom Slovakom, by to malo byt jasne ako prvym. To skor nam Cechom obcas treba vysvetlit ze "cap" = kozel 8)
No to tá diakritika... tak môže byť cap aj čáp :D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

joj kozy, robite z komara somara. >:-)
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od P.H. »

Dle mých praktických zkušeností a logického rozumu jsem přesvědčen, že pohled do slunce (pokud nesvítí naplno) je prospěšný pro zrak a psychiku člověka; nevěřím ovšem, že by díky této metodě mohl člověk žít bez jídla.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

to neviem, ale dnes som v robote cital zaujimavy clanok o sungazingu, so zabavnou pasazou o hira manekovi, ze on to zrejme nejaky cas praktikoval bez potravy, ale po case mu zrejme jedlo zase zachutilo, ale dalej tvrdil ze nekonzumuje, az sa zacali sirit klebety z jeho okolia ze potajme nejake tie kalorie doplna, co dlhodobo dementoval, az ho nakoniec pri nejakom jedeni nafilmovali. ale ze vraj uz zase nekonzumuje, co je vlastne pmn jedno, ked mu chuti nech si da, na to ci moze byt sungazing pre cloveka prospesny to takcitak ziadny vplyv nema, to si musi zvazit a posudit aj tak kazdy sam.

dam sem odkaz na ten clanok, zaujimave su viacere pasaze, cele to ale este precitane nemam, pozeral som zatial len vybrane casti.
koho tato tema zaujima a zvlada anglinu odporucam pozriet, je tam okrem ineho aj o historii sungazingu v roznych kulturach, o osobach praktikujucich, skusenostiach, a dost odkazov na ine stranky suvisiace.

:arrow: http://www.rawpaleodiet.org/sungazing/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

wolfik na temu SG..
http://www.youtube.com/watch?v=50qN37118XU" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Taky si myslim ze to tak nejak bude, s tim nejedenim. On je prece velky rozdil mezi NEPOTREBUJU a NESMIM. A neco si zakazovat... Taky ne vsecko jim proto ze to potrebuju, ale nekdy proste proto ze mi to chutna. Kdo vi jak si to lidi vylozili. Ono to musi byt docela stresujici, kdyz clovek prijde na nejakou super metodu, pak se v zajmu dokazani jeji ucinnosti podrobi doktory sledovanym rocnim pustum (coz je rok vezeni se zakazem jist dobrovolne), a kdyz si pak nekdy da, uz se na nej sypou jak srsne. Ze pry "potaji", a uz z nej delaji pokrytce, jako by nemel pravo delat a jist kdy chce a co chce...

Ja bych rekla ze je dost fajn, uz kdyz zmizi ta potreba a clovek aspon chvili jede z jineho zdroje. Ale za cenu nesvobody a vecneho dokazovani sve pravdy doternym paparazzium bych se asi na to vybodla. Jeste bych si pred nima naschval dala pizzu 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Katarína »

Ja to davam, co sa tyka casu aj dlzky pozerania, podla toho navodu. Pozeram do Slnka max. 1h po vychode Slnka alebo max. 1 h pred zapadom. Pridavam len po 10 s. V niektore dni mi to nevyjde vobec, niekedy mi vyjde vychod aj zapad, vtedy tych 10 s pridam aj tam. Dnes rano som sa don pozerala 100 s (tak odhadom to pocitam, nepozeram na hodinky, ani nemam nadstavene nic, co by zapipalo ci zazvonilo).

Miesto pozerania mam sice uplne mimo navodu, ale snad to az tak nevadi...

Nerobim to kvoli nejedeniu, ale tak celkovo pre radost, pokus a tiez kvoli tomu, ze mi to do nicoho nezasahuje. Zatial ziadne ucinky necitim. Pozeranie do Slnka v pohode, ziadne docasne nevidenie a pod.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

K jedné z mých radostí je i pochutnat si na nějakém kvalitním jídle. Třeba jahůdkách...Já osobně ani nechci nejíst a když, tak je tu půst. Rozjedená nějak nejsem, na syrové stravě jsem se snad nikdy nepředla a do peněz mi to taky moc neleze. Ale sluníčko mi dává vnitřní harmonii a meditativní polohu a určitě i další bonusy, které nevnímám vědomě. Ráno to občas nezvládnu, teď dokonce 4 dny lilo, ale večer vlastně skoro pokaždé. A když jsem slunce nezastihla večer při západu na kopci, tak jsem honem seběhla domů a z okna jsem ho pokaždé nachytala.
Zjišťuji, že se i raduji z lijáků, přestože sluníčko není, ale za to je všude zionizovaný vzduch a já jsem naprůměrně kreativní. Takhle jsem se z počasí dlouho neradovala, naposledy jako dítko na prvním stupni. (:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Taky miluju dest, zvlast ted po tom prisernem suchu :)
Subjektivne citim, ze ta energie se da brat z ruznych zivlu, nejen ze Slunce. Kdysi jsem uz v tematu Pust psala, jake ucinky na me melo koupani v mori pri pustu - z tezke krize blizko kolapsu (i kdyz pouhy treti den) do stavu, kdy nejenze jsem se citila uplne znovuzrozena, ale i vaha mi vyletela nahoru na puvodni hodnotu, nemusela jsem vubec jist skoro cely mesic, aniz bych ztratila jedine kilo, a dokonce jsem jakymsi zazrakem zabehla pulmaraton v relatine slusnem case, zatimco ted jsem horkotezko schopna zabehnout 5-7 km v kuse. Je pravda ze to bylo spojene s vedomym nabijenim energie na zpusob tantry, ale furt je to o tom samym. Zrovna tak ozivi ledova koupel v zime (100x vic a lip nez v lete - v lete je to o nicem), poradny vichr, a taky mam par zvlastnich zkusenosti z kontaktu se Zemi v silne tektonicke zone, o kterych dodnes nevim co si mam myslet... Hira Manek taky neco rika o tom, ze po urcite dobe uz je oko nabite a do Slunce se koukat uz nemusi, zato se musi do konce zivota chodit 45 minut denne bosky...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Dano »

Zaujimave vlakno. Mam prosbu na tych, ktori vydrzia a dopracuju sa az k popisovanemu stavu, ked dokazu dlhodobo zit bez potravy. A to tym z nich, ktori su tu takto virtualne na vitarianovi uz dlhsie - kvoli vieryhodnosti - i ked aj v ich pripade budem este potrebovat par dlhsich osobnych stretnuti. Nenechajte si to pre seba prosim. Potom by som urcite zacal aj ja. Okrem inych popisovanych pozitiv by sa mi pacilo uz len to jednoduche asi najpraktickejsie: usetril by som more casu, ktore teraz spotrebujem na veci suvisiace s jedenim (zarabanie penazi na jedlo, nakupovanie potravin, ich doprava domov, priprava jedla, konzumovanie, nasledne upratovanie, navsteva WC, ...). :D To musi byt vsetko spolu hadam aj 4-8 hodin denne. Krat 365dni, krat nejake tie roky,...

Znie to vsetko tak super, ze uz-uz by som zacal sungazing ale... zatial zial tym informaciam napr. aj od toho daleko zijuceho pana H.R.M. hoci aj s nejakymi pozorujucimi lekarmi okolo neho verit nemozem. Lebo noviny znesu vela, a internet este viac. Na druhej strane tomu davam nejaku aspon minimalnu pravdepodobnost, ved tiez som si donedavna myslel, ze clovek bez potravy odide do nejakych 4 tyzdnov. Dokym som nevedel o Pavlovi ako to stale natahoval, az po nedavny 70-dnovy post, pri plnom zdravi. No 411 dni je uz predsa len aj dost, vsak...

Skoda, ze Fiona nezalozila toto vlakno skor, podla http://www.solarhealing.com/tourdates.htm" onclick="window.open(this.href);return false; bol HRM napr. v maji v Londyne, to ho tam mohol Milos preklepnut, pokial nahodou nedovolenkoval mimo ostrovov. :)
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Emma »

awa píše:8.6.2008 19:15
- pokus č.3:( ranní nepopisuji )
popis&dojmy: sluníčko trochu schované, 21 stupňů Celsia, skoro zataženo, sedím na židli s nohama na zemi, na klín mi skočila kočka a nedá se vyhodit
- dnes jsem vydržela 20 sekund
- dalších 40 sekund koukám jako krtek, co vylezl z díry: mžourám, trochu se mi zdá, že vidím zamlženě, před očima vidím i barevnou skvrnu ve tvaru měnavky ve fosforeskující zelenomodré, co se trochu pohybuje, po minutě zmizela
Dojem- teplo a brnění těsně nad prsy- oblast plic a srdce, rozpoložení vláčné

Jestli bude zítra zataženo a pršet, tak mám s pokusem utrum...uvidí se...
(:-) (:-) (:-)
One step to be happy. Work.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

- tak dneskom jsem s tím začal, cca. 2,5 minuty okolo 5,05 hod.
- zítra změním stanoviště - lepší výhled (a taky aby naopak na mně nečuměli lidi co to jako dělám.. :D
- slunce vypadalo jako by vzadu byl strašně silnej reflektor a před ním bílá kulatá deska a někdo s tou deskou všemi možnými směry furt malilinko pohyboval, z počátku ta zář za deskou jakoby rotovala a přitom rychle měnila směr rotace... no bžunda :P
- pár sekund po seanci vše v normálu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

dano) ja som to napr. nezacal testovat aby som prestal jest, alebo ze HRM tvrdi ze ma z toho nirvanu, ale ze som v tom videl zmysel.
o fullspektralnom svetle som cital utrzkovito uz predtym, a tak nejak mi to zapadlo do kontekstu.

osobne som presvedceny ze tie cisla co udava ako smerodatne, su vlastne cisto orientacne. napr. to stupnovanie po 10 sekund denne, do 44 minut, a od toho momentu kazdy lietadlo. alebo ze odvtedy MUSI kazdy chodit 45 minut denne naboso, pmn pritom ide jednoducho o uzemnenie ako protivahu vysokofrekvencnych energiii zo slnecnych paprskof, a to si mozno niekto zariadi aj inak, a na boso sa trebarz prejde raz do tyzdna.

mne to davalo zmysel uz len z toho ak sa zamyslim kolko luxov prirodzeneho svetla sa mi na sietnicu priemerne dostava.. (malo :) ) vacsinou konzumujem svetla umele a ked vyjdem von, je 95% pravdepodobnost ze je pod mrakom. (btw. pozeral som dnes v TV na prestavke ze sa nam tu prave toci nejaky ciklon, a ze bude mocit asi tyzden. dufam ze si doma uzivate tie slnecne tridsiatky).

a.. ako budu dalej prilezitosti, budem v rannych a vecernych hodinach rekreacne gazingovat, lebo citim ze mi to do hlavy dava pozitivnu energiu.
a aby som sa na to pocasie iba nestazoval.. uz som raz po dovolenke oci slnil, bolo k veceru slnko, tak som bol v parku zabehat, a popri tom nechaval svetlo vnikat.

co som tym chcel povedat, je ze, ani stravu neexpirementujem aby som sa dozil 200, alebo podobne dovody, mne ide iba o stav v ktorom musim zit, a tym posudzujem co ma na mna aky fplyv.
a ked ti to rezonuje, ze by ti o trochu viac svetla na sietnicu prospelo, preco cakat kym ti to zreferuje niekto o pol roka?
vyjdes vecer pri zapade do parku a pozeras.

a zase referujem, ze pmn nie je nutne pozerat priamo na slnecnu gulu, uplne myslim staci chytat fotony co poletuju okolo. a postupne ako si oko casom na zvysene davky svetla zvyka, pozerat podla intenzity ktoru clovek zvlada blizsie k slnku, ale idealne nezaostrenym pohladom, tzn. pozerat smerom k slnku ale fokusovat volne do priestoru.
o tom mmch hovori aj david wolfik v youtube shote nalinkovanom vyssie, ze gazing neznamena pozerat na, ale pozerat bez fokusu. od toho sun-gazing, nie sun-staring.
ale na druhu stranu verim tej teorii ze v poslednej hodine pred zapadom a prvej po vychode je mozne pozeraz aj priamo do slnka, to clovek citi aka intenzita je este pre oko ok.
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř čer 25, 2008 8:43, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

hezký čísélko...

-já to taky nezkouším pro půstování na věky ale beru to tak, že normálně jsem bohem či evolucí stavěný na víceméně celodenní pohyb na slunci (bez jeho vědomého pozorování) leč doma moderní mi toto neumožňuje a tak kvantitu nahrazuji kvalitou - pár minut dívání mi nahradí hodiny "jen" pohybu

- toto by mělo vést né k úplnému nejezení ale např. přispět k přechodu na 100% raw bez chutí apod.

- souhlasím i s tím koukáním trochu mimo - tak to dělám během dne - hmouřím oči či lze-li tak i zavřu a vnímám slunce přes víčka (moc příjemné) - i zde tuším velký osoh
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od svit »

Maly pozdrav Vsem
Přílohy
08-06-20b.jpg
08-06-20b.jpg (25.62 KiB) Zobrazeno 23440 x
08-06-20a.jpg
08-06-20a.jpg (35.56 KiB) Zobrazeno 23438 x
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Seraf »

ve větším to nemáš?
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od svit »

I jo, kdybyste chteli mzourat tak se ozvete :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Renáta »

Veľmi pekné, vďaka.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

jejo, tiez som cvakol prvy vychod co som gazoval.
dam sem tiez :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

To je krása, ani se mi nechce jít pracovat.... :D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (42.29 KiB) Zobrazeno 23366 x
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

.
Přílohy
2.jpg
2.jpg (70.36 KiB) Zobrazeno 23364 x
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

.
Přílohy
4.jpg
4.jpg (61.8 KiB) Zobrazeno 23361 x
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

.
Přílohy
3.jpg
3.jpg (51.29 KiB) Zobrazeno 23363 x
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Sluníčko »

jéééé :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

svit i cisilko - krasa.

Cisilko - prozit takove vychody a zapady na dovolene, tak mam bohate z ceho zit jeste cely rok do priste. Preju ti to.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Fakt krása, jen si to přenést v reálu k sobě domů...Už zavírám oči a vidím to :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Ty jo :D
Cisilko, jak to ze ti to tak krasne vzalo tu kouli? Ze tys to bral fotakem misto mobilu?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Laurinka »

Minulé léto jsme chodili pozorovat východ slunce na Chalkidiki :)
Přílohy
A tuto fotku tam pořízenou jsem pak dostala zarámovanou od "Ježíška", takže mám východ slunce pořád ve svým  pokoji na venkově, a ten pokoj mám shodou okolností orientován na východ:)
A tuto fotku tam pořízenou jsem pak dostala zarámovanou od "Ježíška", takže mám východ slunce pořád ve svým pokoji na venkově, a ten pokoj mám shodou okolností orientován na východ:)
Obraz1.jpg (44.76 KiB) Zobrazeno 23233 x
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

Moc pekna fotka, to slunicko na ni zari jeste ted.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

v návodu k psychowalkamanům píšou, že výzkumníci pozorovali šimpanze jak jdou i několik kilometrů jen a jen se podívat na odlesky slunce na vodní hladině a pak zase jdou zpátky...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Seraf »

Standa K. píše:v návodu k psychowalkamanům píšou, že výzkumníci pozorovali šimpanze jak jdou i několik kilometrů jen a jen se podívat na odlesky slunce na vodní hladině a pak zase jdou zpátky...
myslím že je značný rozdíl, pozorovat západ slunce, než používat psychowalkman...... západ slunce ve mě nastolí zvláštní krásnej stav + mnoho dalšího.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Advid »

StandaK:

Ne slunce na vodní hladině, ale vodopád, kterým procházejí sluneční paprsky (tím vzniká "blikání").
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

Advid píše:StandaK:

Ne slunce na vodní hladině, ale vodopád, kterým procházejí sluneční paprsky (tím vzniká "blikání").
http://www.psychowalkman.cz/index.php?n ... 7#chapter1" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak psychowalkman vznikl?

DÁVNOVĚK
Antropologové zkoumající chování savců zjistili, že šimpanzi chodili desítky kilometrů daleko jen proto, aby viděli záblesky slunce na vodní hladině nebo slyšeli zvuk vodopádu.

tak máme pravdu oba dva... :-)
Odpovědět