Slunce jako potrava?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Hira Ratan Manek, puvodem Ind, vzdelanim inzenyr mechaniky, zije uz od roku 1995 jen z vody a slunecniho svitu. Neji vubec nic, vyjimecne si ze spolecenskych duvodu da caj, kavu nebo podmasli. Absolvoval zatim 3x dlouhodobe pozorovani pod dozorem lekaru a vedcu, kdy prokazatelne travil 211 (r. 1995-96), 411 (r.2000-2001) a 130 dni jen o vode a slunecnim svitu, bez cehokoliv jineho. Podrobil se i pozorovanim, ktera prokazala zvetseni sisinky v porovnani s normalnim clovekem, pricemz tato i v jeho relativne vysokem veku (nar 1937) dale roste, namisto aby se scvrkavala, jak je po padesatce bezne.

On sam tvrdi, ze sila Slunce je leciva. Pravidelnym koukanim do Slunce (do hodiny po vychodu a/nebo do hodiny pred zapadem, ne v poledne) pry dochazi nejdriv k srovnani energetickych hladin v organismu, uklidneni, pozdeji k vyleceni ruznych nemoci, pricemz nejdriv ze vsech psychickych, od stresu az po - no zkratka snad vsechno.

Maly vycuc z jeho tvrzeni, plnejsi verze je na http://www.solarhealing.com/sungazing.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :

"Duha je v oku, ne v nebi." Cele tajemstvi je dle HRM v aktivaci mozku, ktery je vladcem a spoustecem vsech ostatnich reakci v tele. I oko ma mnohem vic funkci, nez jake mu pricita soucasna veda, a muze byt doslova branou energie, jejimz zdrojem je Slunce.

Jak vypada jim vypracovana metoda v praxi je tady http://www.solarhealing.com/sgprocess.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Vecer sem kdyz tak opet hodim vycuc obsahu v cestine, az se vratim od vody, ale kdo jen trochu muze cist anglicky, vrele doporucuju original...
Přílohy
Solarni muz
Solarni muz
solarman.jpg (15.86 KiB) Zobrazeno 43444 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

To je zajímavé. Ale dneska na tom horku se sluncem, jsem spíš na kolaps. Ale byla bys tak hodná Fiono, a napsala pro lidi jako já ( moje anglina je opravdu basic, ale ode dneška pracuji na zlepšení slovní zásoby ) aspoň v hrubém kontextu, jak to lze realizovat. Já zase mohu slíbit těm, co budou potřebovat něco ve francouzštině nebo němčině, že i pro ně tady udělám překlad nebo aspoň širší výcuc, aby porozuměli a rozšířili své obzory v syrové stravě.
Děkuji ti tímto i za ty, jejichž anglina nedosahuje kvalit čtení specializovaného textu.
Awa
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Tak jsem se nakonec rozhodla pro preklad, protoze to bude nejspis min narocne nez vycuc :) :

Proces
HRM experimentoval na vlastnim tele a dosel k teto metode pokusy a omyly. Muze to dokazat kdokoliv, v kterekoliv casti sveta, v kteremkoli rocnim obdobi. HRM neni jediny a dokaze to kazdy. Tisice lidi uz tuto metodu pouzivaji a dosahuji vysledku. V Brazilii, Australii, Nemecku uz se vice nez 3000 lidi zivi svetlem. Toto je znovuzrozeni vedy, praktikovane pred davnymi casy. Puvodne slo o starovekou duchovni praktiku, ktera se dnes stava praktikou vedeckou, podle niz se muze ridit kazdy, jak popsano nize. Tato praktika se stava kazdym dnem popularnejsi a vchazi ve znamost coby "HRM Fenomen".
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

pokr. prekladu:

Praktika bezpecneho divani se do slunce
Divani se do slunce je jednorazovou akci v zivote, trvajici zpravidla 9 mesicu. Muzete si rozdelit praktiku na 3 faze. 0-3 mesice, 3-6 mesic a 6-9 mesic. Budete muset chodit naboso 45 minut po zbytek zivota. Jidlem zpusobujeme maximalni bolest druhym a vyuzivame jich. Praktika obnasi divani se do vychazejiciho nebo zapadajiciho slunce jednou denne, v bezpecnem casovem useku. K zadnemu poskozeni oka nedojde behem ranniho a vecerniho bezpecneho obdobi. Bezpecne hodiny jsou kdykoliv v ramci casoveho okna 1 hodiny po vychodu slunce a kdykoliv v ramci 1 hodiny pred zapadem slunce. Je vedecky dokazano navzdory rozumnym pochybnostem, ze behem techto casovych obdobi neni clovek vystaven UV a IR zareni, ktere mohou poskodit zrak. Chcete-li presne zjistit cas vychodu a zapadu slunce ve vasi oblasti, muzete prohlednout mistni noviny, ktere mmj uvadi i UV index = 0 behem techto casovych useku. Oba casove useky jsou dobre pro vase praktikovani, zalezi na tom kdy se vam to individualne hodi. Dalsi vyhodou divani se do slunce je prijem vitaminu A a D behem 1-hodinoveho bezpecneho casoveho okna. Vitamin A je nezbytny pro zdravi oka, jediny vitamin ktery oko vyzaduje. Budete-li se divat do slunce, ustoupi i ocni vady a veci s nimi spojene, coz zajisti lepsi zrak bez bryli.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Pokr. prekladu:

Pro ty, kdo se ze zacatku z nejakeho duvodu nemohou divat do slunce behem bezpecnych hodin, jsou slunecni koupele (opalovani) efektivni metodou, jak pomaleji prijimat slunecni energii az do doby, nez je clovek schopen divat se do slunce. Nejlepsi cas na slunecni koupel je tehdy, kdyz je UV index 2 nebo nizsi. To obycejne byva v casovem okne 2 hodiny po vychodu a 2 hodiny pred zapadem slunce. Slunecnim koupelim behem dne je lepe se vyhnout, s vyjimkou zimnich mesicu, kdy se UV index drzi na 2 cely den, coz je pro slunecni koupele vhodne. Zkontrolujte si v mistnich novinach, jake hodnoty UV indexu jsou tam publikovany, abyste meli jistotu. Nepouzivejte opalovaci kremy. Kdyz se telo zahriva, dochazi k perspiraci. Pot je odpadni produkt a musi jit ven z tela. Pokud mate na sobe nanosy makeupu, kremu nebo pletovych mlek, dochazi k jejich degeneraci a chemikalie vstupuji do tela. Jsou to nase zlozvyky, nebo spatne pouzivani, a pak vinime slunce za kozni nadory.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

pokr. prekladu:

0-3. mesic
Prvni den, behem bezpecnych hodin, se divejte maximalne 10 sekund. Druhy den se muzete divat na vychazejici slunce 20 sekund a potom pridavat po 10 sekundach kazdy nasledujici den. Takze po uplynuti 10 dni praxe se budete divat do slunce 100 sekund, t.j. 1 minutu a 40 sekund. Stujte na hole zemi a naboso. Oci mohou mrkat nebo tekat, klid ani stabilita oci neni vyzadovana. Pri divani do slunce nemejte na ocich zadne bryle ani cocky.

Proc se nedivate na slunce namisto televize? Intenzita TV obrazovky je vetsi nez intenzita vychazejiciho nebo zapadajiciho slunce. Pokud se dokazete divat na televizi dlouhou dobu v kuse, muzete zrovna tak bezpecne pozorovat vychod ci zapad slunce. Mejte viru ze slunecni paprsky nebo svetlo, ktere prijimate do svych oci, jsou pro vas extremne blahodarne a neublizi vam. Tak dosahnete drivejsich, rychlejsich a lepsich vysledku. Kyzenych vysledku se dopracujete i bez komponentu viry, za predpokladu ze dodrzujete praktiku, akorat to bude trvat o neco dele. Na druhou stranu, neni treba se omezovat v kazdodennich cinnostech. Nejsou zadna omezeni. Muzete si vychutnavat jidlo a pri tom praktikovat. Hlad po case zmizi sam od sebe.

Pokracovani priste - treba vecer nebo zitra. Nebo kdyby se treba nekomu chtelo... je to vsecko na http://www.solarhealing.com/sgprocess.htm" onclick="window.open(this.href);return false; 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Díky za překlad! :D :D :D
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

Mi je akorát divné, že vystačí jen s vodou, jakožto zdrojem minerálií ke stavbě svého těla. Rostlina taky "pije" vodu, v níž je rozpuštěno kdeco organického i anorganického z půdy a z toho své tělo buduje.
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Laurinka »

Díky Fiono za moc zajímavý odkaz!
Zajímalo by mě, jaké efekty má koukání do Měsíce...odraz slunečního světla.
dvdmchl

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dvdmchl »

Zajímalo by mě, jaké efekty má koukání do Měsíce.
Dobre se u toho usina. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Mne prijde ze Mesic dost pusobi na psychiku, konkretne na emoce a na fantazii. Ale je otazka, kolik z toho dela to svetlo, kolik gravitace a kdo vi co vsechno...

Jinak do toho Slunce uz koukam asi druhy tyden, tak 1-2 minuty denne (nevim presne, kdyz ziram do Slunce nevidim na mobil). Oci na to nijak zvlast zatim nereaguji, ale vzdycky mam potom tak 20 minut zvlastni pocit v hrudnim kosi. Ne na srdci, vys, jakoby nekde v pulce hrudni kosti. Neni to ani prijemne ani neprijemne, jen je zvlastni ze neco citim zrovna tam a nikde jinde.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Laurinka »

Tam je zrovna podle mě Solar plexus, teď mi došlo, že česky to znamená "sluneční pleteň" :) Je nad srdcem. Solar plexus přivádí ve spojení ducha s tělem do našeho fyzického aparátu bytostný druh životní síly pro činnost základních životních orgánů těla. Píší to např. na http://www.vodasvetla.cz/6-mozek/SLUNECNI_PLETEN.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Dnes si zajdu někam, kde je vidět západ Slunce :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Fionko, ze srdce děkuji ještě jednou za tvůj čas při překladu, ale už si slovní zásobu zdonakonaluji.
Už jsem si stáhla, kdy v ČR každý den svítá a zapadá Slunce. Tak to zkusím, ale zatím se na to dívám s pochybami, i když by se mi úspěšná realizace líbila. Je to pro mne pohodička, protože mám okna v bytě na východ a na západ ( ten je každý den nádherný, sluníčko se koupe v červánkách a pomalu klesá za koruny smrků...). Tak dnes večer začínám...
Myslím, že tuto terapii aplikují přirozeně moje zvířata ( dvě kočky a pes ), brzičko ráno zírají do sluníčka a večer taky, později před sluníčkem oči zavírají, na chodí si jen vyhřívat kožich. Bosky běhají tak nějak pořád, ale zatím jsou spíš rozežraní, což je škoda. To nakupování smrdutých granulí a konzerv mne nebaví...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

:D
Jj, taky me to napadlo, jenze myslim ze solar plexus je prave niz, nekde v oblasti branice/zaludku...a tohle jsem citila nekde napul cesty mezi prsama a krkem. A taky jsem zatim nezaznamenala nejaky ubytek hladu, spis naopak :roll: Ale s tou naladou bych rekla ze ma pravdu, pusobi to tak nejak euforicky 8)

P.S.- Jaj, tak uz jsem si to Laurinko precetla cele... fakt zvlastni, ja doted zila v predstavach ze slunecni pleten alias solar plexus je fakt v oblasti branice. Ale to misto na obrazku je presne to misto kde to hodne intenzivne pulzuje prave potom co koukam do Slunce, a to do nej koukam oblecena, ciste ocima...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Laurinka »

Solar plexus je tam, kam ukážeš ukazováčkem, když řekneš "Já". :wink: Koukáš na svítání, nebo na západ? :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

Na zapad :)

Pokr. prekladu, stale ad 0-3 mesic:

Zvazte moznost divat se do Slunce denne, kazdy den z toho sameho mista. Nasledovani dennich rytmu ma sve vyhody. Pokud se modlite, je na vas jakou modlitbu si zvolite. Zadna neni doporucovana vice nez jine a neni to ani nezbytne. Nechte si preventivne vysetrit oci od doktora. To abyste se vyhnuli pochybeni v otazkach opatrnosti z vedeckeho hlediska. Take byste si periodicky meli nechat udelat dalswi vysetreni. Navic si muzete koupit photo sun-cards (?) pro monitorovani UV a IR zareni, stoji okolo 2 dolaru. (kdyz jsou karty vystaveny slunecnimu svetlu). Neni potreba kupovat drahy photosensometr za 500 dolaru. Kdyz se vam zahreji tvare, prestante se divat do Slunce. Pouzivejte zdravy rozum.

Kdyz dosahnete 3 mesicu, budete se divat do Slunce 15 minut v kuse. Muzete-li se divat na televizi 3 hodiny v kuse, jiste se muzete tak dlouho divat do Slunce. Co se stane, kdyz dojdete k 15 minutam? Slunecni energie neboli parsky, prochazejici lidskym okem, nabijeji trakt hypothalamu, coz je cesta za sitnici, vedouci k lidskemu mozku. Kdyz mozek dostane naboj energie touto cestou, je aktivovan jako mozkovy "zivitel". Jeden z dedicnych mozkovych softwarovych programu se rozbehne a my si zacneme vsimat zmen, protoze
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

... protoze zmizi mentalni napeti a starosti. Krome toho se zvysi nase sebeduvera tak, ze muzeme celit zivotnim problemum s pozitivnim mentalnim rozpolozenim namisto negativniho. Navic zmizi nas strach, protoze zmizi nase psychozy, tak jako i ostatni dusevni nemoci a nesnaze. Toto je prvni faze metody a trva priblizne 3 mesice.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

pokr. prekl.:

Clovek ma dobre a zle stranky, jako 2 strany jedne mince. Pri absenci slunecniho zareni se vyviji zle stranky. Kdyz se slunecni svetlo dostane do mozku, spatne stranky ustoupi ve prospech dobrych, ktere se projevi. Eventualne zmizi i duchovni ignorantstvi. Nekdy jsme zmateni ze vsecho co slysime nebo cteme. Dostavame protichudne informace, jako napriklad ze cervene vino je pro nas dobre a alkohol spatny. Jsme popleteni zivotnimi problemy a neradi se rozhodujeme. Ale po 3 mesicich divani do Slunce se vyvine spolehlivy smysl a vy v duchu znate pro sebe ty spravne odpovedi. Prijde rovnovaha mysli, kdy jste schopni posoudit osobni odpovedi - ty spravne. Rozvijite sily, ktere jsou ve vas dedicne ulozene. Spatne stranky zmizi, hnev, lakota, zarlivost vas opusti. Stanete se libeznym stvorenim. Kazdy vas ma rad, nedelate nic spatne. Jste-li pozitivni a beze strachu, nebudete nikomu ublizovat ani zpusobovat bolest. Stanete se soucitnymi. Toto je veliky prinos pro svetovy mir. Pozitivni pristup prinasi reseni problemu v spolecnosti vcetne odpadu. Nebude potreba inzenyru pres zivotni prostredi. Nebudeme vyhazovat odpad, protoze neni zadne "pryc". Po 3,5 mesicich se vsechno zmeni.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

pokr. prekl.:

Krome toho odejde mentalni deprese. Psychiatri pozoruji, ze smutek byva zapricinen nedostatkem slunecniho svetla. Pri praktikovani divani do Slunce uz nikdy v zivote nezazijete depresi. Dosahnete dokonale vyrovnanosti mysli. Zmizi strch ze smrti. Mentalni rozpolozeni bude takove, ze i smrt je vitana. Co se ma stat, to budete schopni nechat at se stane. Nebudete mit zadne starosti. Kazdy ma nejaky druh mentalni disharmonie, coz je nejvetsi lidsky problem, a ten je mozne odstranit spravnym vyuzivanim slunecniho svetla.
___

Ups, tak tolik prvni oddil, 0-3 mesice. Jeste je to delsi, 3-6 mesic, 6-9 mesic atd, ale myslim ze do te doby, nez kdokoliv z nas dojde do toho stadia, stihne se to prelozit i bez zabiti soboty u pocitace 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

Fiono, ctu si to tady a jaksi citim, ze na tom neco bude. Na smrt jsem se poprve zacala divat "jinak" kdyz jsem si cetla pust.cz, ale sirsi souvislosti prichazeji postupne a kazdy den je pro me novy i tyto nove informace od tebe tam pekne zapadaji ... Jeste k tomu soucitu - az pri pochopeni pozitivniho mysleni jsem zacala vnimat tu hranici mezi litosti a soucitem, ten rozdil, ze litosti tomu cloveku jenom ublizujete, vypada to jenom jako hra se slovicky, ale je tam jina energie.

Jeste k praktickym vecem - co delat, kdyz je zatazeno, prsi, nebo z jineho duvodu neni mozne to slunicko na obloze najit?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

7.6.2008 18:54 ( západ slunce v 19:49 v ČR)
- pokus č.1:
popis&dojmy: sluníčko už nepříliš silné, 24 stupňů Celsia, mírný větřík, sedím na židli, nohy na boso
Mám problémy koukat déle než 3-4 sekundy v kuse, slzí a pálí mi oči, opakuji ještě dvakrát, ale 10 vteřin nezvládám
Zítra je západ slunce v ten samý čas, zkusím aplikovat o 15 minut později, kdy bude sluníčko ještě níže.
Zatím nic nepociťuji...uvidíme po dalších aplikacích.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

awa píše:7.6.2008 18:54 ( západ slunce v 19:49 v ČR)
- pokus č.1:
popis&dojmy: sluníčko už nepříliš silné, 24 stupňů Celsia, mírný větřík, sedím na židli, nohy na boso
Mám problémy koukat déle než 3-4 sekundy v kuse, slzí a pálí mi oči, opakuji ještě dvakrát, ale 10 vteřin nezvládám
Zítra je západ slunce v ten samý čas, zkusím aplikovat o 15 minut později, kdy bude sluníčko ještě níže.
Zatím nic nepociťuji...uvidíme po dalších aplikacích.
Tak to ses dobra, zes uz cacla. Ja to vidim, ze se budu vecne jenom chystat.
Jeste jsem si chtela zkontrolovat, odkud mas ty casy. Ja jsem v LN zjistila, ze 6.6 slunce vychazelo 4.53 a zapadalo 21.05 a dnes 7.6. vychazelo 4.52 a zapada 21.06. V CR.

Jeste jsem si vsinla, ze Fiona psala stat na hole zemi a ty pises, zes sedela, tak to ale snad neni zas tak hrozny prohresek.
Fiono, co myslis, ja na vychod a i zapad slunce uvidim bohuzel jenom z podkrovi ze stresniho okna, plati to taky, nebo se musi stat striktne na hole zemi v prirode? Jedine, ze bych nasla v okoli nejaky nejvyssi kopec, tak to by taky slo, ale to uz by se jednalo o me silne vuli kvuli tomu rano se trmacet z domu a to nedam.
Naposledy upravil(a) dgm dne sob čer 07, 2008 22:27, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

Tak tady jsou ty same casy
http://www.chmi.cz/meteo/om/inform/klem.html" onclick="window.open(this.href);return false;



a tady jine
http://www.observatory.cz/info/index.ph ... lunce.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pekny kalendar na cely rok
http://www.calendar.sk/sunset-cz.php#January" onclick="window.open(this.href);return false;

zmena zimniho a letniho casu
http://www.calendar.sk/summer_time-cz.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) dgm dne ned čer 08, 2008 21:57, celkem upraveno 2 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Časy jsou na až na pár minut stejné s tvými, leč jsem si neposunula tu hoďku - letní čas. No návody v úvodu bych měla číst, teď jsem za blba. Tak proto to sluníčko bylo na ještě ostré...Nohy na zemi mám i při sezení, ale pokud bych to měla praktikovat venku, tak to vidím problematické, neb je všude okolo mě samý les se spoustou krvežíznivých klíšťat a jiných parazitních breber a tak nějak by to rušilo můj prožitek.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

8.6.2008 19:15
- pokus č.3:( ranní nepopisuji )
popis&dojmy: sluníčko trochu schované, 21 stupňů Celsia, skoro zataženo, sedím na židli s nohama na zemi, na klín mi skočila kočka a nedá se vyhodit
- dnes jsem vydržela 20 sekund
- dalších 40 sekund koukám jako krtek, co vylezl z díry: mžourám, trochu se mi zdá, že vidím zamlženě, před očima vidím i barevnou skvrnu ve tvaru měnavky ve fosforeskující zelenomodré, co se trochu pohybuje, po minutě zmizela
Dojem- teplo a brnění těsně nad prsy- oblast plic a srdce, rozpoložení vláčné

Jestli bude zítra zataženo a pršet, tak mám s pokusem utrum...uvidí se...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

:D
Taky mi tam naskakuje menavka, jeste pri tom jak do toho Slunce koukam, jako kdyby si nasazovalo masku ci co. Takove hodne prusvitne male zatmeni 8)

Vcera vecer jsem si doprala tento luxus, a taky citim rozdily mezi tim jak vysoko nebo nizko Slunce je. Kdyz bylo jeste relativne vysoko, tj jeste zlute, vydrzela jsem tak minutku a dost, malem jsem pak nevidela kam slapu. Ale kdyz uz fakt zapadalo tak ze se pomalu soukalo za obzor, cele cervene, dalo se na to koukat snad i ctvrt hodiny a pohoda :)

Jinak s tou zemi to fakt neresim. Kdyz to jde tak to tak delam, ale kdyz chytim zapad zrovna tehdy kdyz jsem na lodi, cestou z ostrova, tak koukam normalne z lode, a ten pocit nad prsama neni o nic mensi...
07-06-08_2130[1].jpeg
07-06-08_2130[1].jpeg (39.83 KiB) Zobrazeno 42796 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od dgm »

Fiono, krasa, ty se teda ale mas.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od RadkaS »

Diky za zalozeni tohoto tematu. Moc zajimave, urcite na tom neco bude. Zatim jsem tedy taky jen ve fazi chystani, ale casem se urcite taky pokusim.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

:D
Jj, krasa, akorat skoda ze to jde jen pres vikend, cesta z mesta dlouha jest... :roll:

Uz jsem si zacinala myslet ze Slunicko je kamarad, ale tak me prismazilo, ze vidim ze to fakt plati jen pro ten zapad a vychod... Taky se docela tesim az jako prijde ta avizovana dusevni vyrovnanost. Jedna vec mi na tom popisu metody chybi, a sice, co s mymi demony. Kez by to bylo tak ze by opravdu stacilo jen rozsvitit v dusi a bylo svetlo, ovsem v teto fazi mi prijde ze namisto svetla se spis kona poradna projekce. Vsichni okolo jsou najednou nemozni. Jako by se muj stin poradne nastval, leze na me labilita a citove prehanky bez zjevnych pricin (pominu-li svetoboly jako valky, jatka atd, ktere mi zel slouzi pouze jako zaminky nastvanbosti na svet). Ach jo. Nastvani upiri me duse :evil:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

9.6.2008 20:20
- pokus č.4:( ráno bylo zataženo, takže smolíček pacholíček )
popis&dojmy: sluníčko opravdu hodně nízko, 23 stupňů Celsia, chtěla jsem dříve, ale pořád byly mraky, takže jsem se dočkala až nyní a to koukám skrz škvíru mezi listy stromu, co mám 5 metrů před oknem
- vydržela jsem 3 minuty, byla to zábava koukat na sluníčko přes listy, mělo hodně duhových paprsků, co vcházely a vycházely z něj
- dalších 30 sekund zaostřuji, protože hned píšu do PC své pojmy a dojmy, měla jsem trochu zamlženo
Dojem- opět teplíčko nad prsy
Co se týká nálady jsem taková freeky a usmívám se, hezky se mi utřídilo, co ještě a jak mám udělat.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Seraf »

awa: Taková otázečka, nebude mít podoný efekt, když budueš 3 minuty meditovat? Tedy soustředit se, vypustit vše?

Btw. mě vždycky učili že koukání do slunce ničí zrak..... já vím já vím...... třeba zase předskudek, kdo ví......jak to máte?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Ano je to velmi podobné, ale to teplíčko na hrudním koši nemám, když rozjímám...
Na západ a východ slunce se většina lidí dívá ráda....je to fantastický žážitek a každý den jiný.
Jinak do sluníčka nečučím...ani to nejde.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Seraf »

awa píše:Ano je to velmi podobné, ale to teplíčko na hrudním koši nemám, když rozjímám...
Na západ a východ slunce se většina lidí dívá ráda....je to fantastický žážitek a každý den jiný.
Jinak do sluníčka nečučím...ani to nejde.
Dneska se, se koukal na západ slunce a úplně do boostuje mojí energii a náladu......... když se to tak vezme, všechno živé je tu díky sluníčku, možná právě tato vibrace nás opět rozvibruje. Ještě že je východ a západ každý den:)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:awa: Taková otázečka, nebude mít podoný efekt, když budueš 3 minuty meditovat? Tedy soustředit se, vypustit vše?

Btw. mě vždycky učili že koukání do slunce ničí zrak..... já vím já vím...... třeba zase předskudek, kdo ví......jak to máte?

Jestli to neni tak, ze slunicko zrak zlepsuje, ale tim, ze jsme se zavreli do domu a oci zakryvame za bryle, tak oci nedostavaji kazdodenni trening, tak jak by mely. A co se netrenuje, to ochabuje...
Nejsou nahodou oci brana do duse? Mozna, ze to bude nakonec vsechno jeste o necem jinem a my se muzeme jenom domnivat a tapat :mrgreen:

Je to uz dlouho a nevim, ja se ta kniha jmenovala. Bylo to o zene, ktera se dostala k australskym domorodcum, myslim, ze to byla lekarka. Absolvovala s nimi dlouhou cestu, ktera byla pro jeji duchovni cestu velmi dulezita. Sli a sli a ona myslela, ze oslepne, jak ji palily oci z toho vecneho divani se do pisku. Jake bylo prekvapeni, ze casem se ji zacal zrak naopak zlepsovat....
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Seraf »

RadkaS: Poselství od Protinožců.

Vždycky žasnu jak je naše (moje) myšlení omezené a jak se dá obohatit a změnit tím že posloucháme co nám říkají ostatní.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

Seraf píše:
awa píše:Ano je to velmi podobné, ale to teplíčko na hrudním koši nemám, když rozjímám...
Na západ a východ slunce se většina lidí dívá ráda....je to fantastický žážitek a každý den jiný.
Jinak do sluníčka nečučím...ani to nejde.
Dneska se, se koukal na západ slunce a úplně do boostuje mojí energii a náladu......... když se to tak vezme, všechno živé je tu díky sluníčku, možná právě tato vibrace nás opět rozvibruje. Ještě že je východ a západ každý den:)
Jj, po koukání do zapadajícího vydržím celý další den skákat jak čamrda, ale pak mně zas týden bolí svaly. Ty jaksik nejsou moc rády, že mám více energie, než obvykle :D Mi se totiž ráno obvykle nechce vstávat, ačkoliv to oranžové světlo, co mi nakukuje do pokoje vypadá chutně, jak pomeranče, nebo broskve a láká mně ven. A večer zas z našeho domu není západ slunce vidět. Tak koukám na západ jednou za 14 dní, když jedeme ke tchánkům. To pak do něj civím třeba dvacet minut. A to asi není moc dobře, takový nápor. Ale když mám tu příležitost tak mi přijde škoda se nenasluníčkovat do zásoby. Mně by tak nejvíc vyhovovalo spát venku nebo mít otevřené okno, při východu si udělat přestávku ve spánku na osolarizování se a pak si dosnít svoje sny :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:RadkaS: Poselství od Protinožců.
Jo, jo, Poselstvi od Protinozcu :P , byly toho dva dily, ale ten prvni me tenkrat oslovil vic, co pamatuju.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Selma »

Fiona píše::D
Taky mi tam naskakuje menavka, jeste pri tom jak do toho Slunce koukam, jako kdyby si nasazovalo masku ci co. Takove hodne prusvitne male zatmeni 8)
Negativní paobraz se tomuto jevu vědecky říká.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Katarína »

Ad. oci a zrak: kamos si v styridsiatke upravil zrak vdaka nenoseniu okuliarov + ocnym cvikom + vzitiu sa do maximalne pozitivnych pocitov radosti + pozeraniu sa do Slnka (ale inym stylom, myslim, ze ked je z neho vidiet iba polovicu). Od narodenia mal dioptrie +2 aj -2 a oboje zrazil na 0. To ma velmi inspiruje, lebo tiez nosim sosovky do dialky, len mi este v tomto smere nedozrel ten spravny cas. Skoda, ze nebyvam s nikym, kto by chcel na tom tiez zamakat, to by bol pre mna asi najidealnejsi faktor zo vsetkych moznych.

Ja som predvcerom tiez zacala po 10 sekundach. Okno izby mam na 8. poschodi obratene na sever, takze z neho vidim vychod aj zapad. Bosa som, ibaze nestojim na zemi, ale klacim na posteli vyklonena z okna. :wink:

Este sa chcem opytat: Keby som v jeden den stihla vychod aj zapad, stale je tam to rovnake mnozstvo sekund, lebo je to v ramci jedneho dna, ci mam pridat o 10 s viac, lebo je to dalsie pozeranie do Slnka? A ked kvoli nieco nejaky den vynecham, jednoducho budem pokracovat v ten dalsi ako zvycajne, nie?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
maja
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 07, 2006 19:39
Bydliště: Slovensko

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od maja »

nasla som knizku, ktora cerpa predovsetkym zo stranky HRM :

http://thediamondsmine.com/files/Ebooks ... NLIGHT.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

pokial som to s mojou prabiednou znalostou anglictiny dobre pochopila, tak stat treba na holej zemi ,na hline, piesku a pod. , travnaty povrch nie je vhodny , ked je zamracena obloha , zostava sa na pocte sekund z predchadzajuceho dna
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

WOW :D :D :D

Diky! Uz to vidim, to zas nebudu v noci spat a v praci pracovat, nez to prectu :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Standa K. »

všechno tu je mi sympatické, sám čerstvej vzduch a slunko počítám do "potravy" vedle ovoce a spol. jen jsem cca. před půl rokem četl o několika desítkách (stovkách ?) lidí někde v Indii co doživotně oslepli po dlouhém dívání do slunka... jakási sekta či co, nemůžu to teď nikde najít asi to bylo v papírovým zdroji - tak pozor na to...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

no to uz je uplna telepatia, prave nad tym zase dumem, ze by som mozno zo slnka vyzil, keby som mal dost h2o a opalovacieho kremu.
asi by sa sem hodila fotka mojej momentalnej farby, akurat ze somsa myslim este nefotil, vacsinou ked fotim tak okolie, a po druhe, aj keby som fotku mal, nie je technicky mozne momentalne zverejnit, jediny computer tu maju podoba sa to na didaktik gama, usb radsej ani nehladam.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

tak som si to dnes presiel cele dovrchu, chlapika som videl uz predtym na fotkach nejakeho medzinarodneho vitasrazu. vedel som ze dlhodobo nekonzumuje, ale o tej metode citam az teraz.
len by som chcel poznamenat, ze myslim ze idealne by malo byt pozerat z vyssej polohy, napr z kopca, vtedy je to realne bud zapad alebo vychod. ked by som totiz pozeral ako zapada za kopec a bol by som na nizsom mieste, tak to by bolo este dost vysoko, aj keby uz teda defakto zapadalo, teda intenzita este prilis silna.
to len ako poznamku, aby to niekomu nahodou nevypalilo rohofky.
v tej poslednej faze, kedy je uz fakt nizko, to som uz parkrat priamo pozeral, ale bez zameru ze ide o tuto metodu, a to uz sa da nejaky cas bez problemu.
ale myslim ze by malo stacit aj pozerat nepriamo, jednoducho mat oci otvorene a pozerat par stupnov vyssie, nizsie, vlavo, vpravo, to by malo oko par solarnych kalorii prijat pmn tiez.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od awa »

Souhlasím, taky na slunko pozerám jako kdybych koukala do kaleidoskopu, dost si u toho hraju, přihmuřuju oči. Když to jde vyběhnu na kopec, nejdřív skouknu panorama města a potom mrkám na slunko.
Jinak to jde i z bytu, bydlím ve vyšším patře a v rovině mám koruny smrků za které se sluníčko choulí. Toliko západ, s východem běhám právě s neustále dobře naladěným psem na kopeček k hotelu Monty, protože mezi domy se mi loví východ slunka hůř
Jo, zatím mi tak nějak pořád chutná...., i když je pravda, že o nějakém přejídání nelze mluvit, spíše tak pozobávám. Ale bez jídla mi to nejde....
Dneska to není ideální den na pozitivní sluneční paprsky, neb je všude zakaboněno..., snad bude za pár hodin lépe...
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Laurinka »

Častokrát, když jsem byla u moře, tak jsem si přivstala, a chodila jsem pozorovat východ slunce. Naučila mě to maminka, nikdo jinej s námi většinou tak časně vstávat nechtěl. A koukala jsem z pláže do slunce vpohodě myslim aspon 10 minut, nijak cíleně, jen jsme pozorovali tu nádheru :), a oči ani neslzely.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

tiez mam tu skusenost, ze ak je slnko fakt nizko, da sa pozerat priamo a oci su ok.
akurat ze clovek vacsinou ani nevie ze by to malo byt teda navyse vyzivne. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od Fiona »

No, on to prave rika, ze Slunce musi byt relativne nizko (do 1 hodiny po vychodu nebo pred zapadem), jinak ze je to o oci. To bude asi jako s jidlem...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

je celkom sympatak, trochu ako nacelnik sediaci byk.
idem v ramci moznosti do toho, mozno sa dnes podari vykukat 10 sekund zapad.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Slunce jako potrava?

Příspěvek od 800914 »

a je to on. ageless solar man.
Obrázek
http://images.google.it/images?ndsp=20& ... art=0&sa=N" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět