Skusenosti s hladovkou & otazky

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

Zdravim. Chcel by som sa podelit o moje skusenosti s hladovkami a neskor polozim zopar otazok. Zatial mam za sebou niekolko 1 a 3, teraz robim 7, dnes je to 4. den. Mam 21 rokov, vysku 170 cm a mam nadvahu, schudol som uz 20 kg, ale stale mam este cca 95 kg. S hladovkami som nikdy nepocital z dvoch dovodov. Prvym je ze som si myslel, ze by to s mojimi zdravotnymi problemami nebolo vhodne a mohol by som si vazne ublizit. Tym druhym je ze nemam pevnu volu a nikdy som nezvladol nejest dlhsie ako par hodin. Este pred par mesiacmi som zjedol na ranajky napr. 8 rozkov so sunkou a syrom, velku porciu obeda a na veceru kludne aj kilovu pizzu a to neprehanam. Ked som sa nemohol poriadne nazrat, bol som velmi podrazdeny. Vzdy som chcel schudnut, ale nikdy som nevedel prestat jest. A s cvicenim je to este horsie. Nedokazem zabehnut ani kilomter, v posilke som bol raz a niekolko dni som mal hroznu svalovku. Potom mi jeden znamy poradil aby som vyskusal stravovanie podla Vlada Zlatosa. Nie je to ziadna dieta, ale plnohodnotna strava. Velmi zjednodusene by som mohol povedat ze je zalozena na principe obmedzenia prijmu sacharidov a zvysenia poctu (kvalitnych) tukov. A skutocne to funguje. Zacal som v lete a uz sa mi podarilo schudnut 20 kg. Ale co je hlavne, pri tejto strave nemam nikdy pocit hladu, vzdy sa najem do sytosti, pretoze ma zasytia prave tie tuky a velke porcie zeleniny. A tak ako odporuca Vlado Zlatos, vobec neranajkujem, do obeda len podjedam a najem sa az neskor poobede alebo ku veceru. A kedze som si uz zvykol neranajkovat a cakat na jedlo az do vecera, tak som si raz povedal, ze skusim jeden den jedlo vynechat, najem sa az zajtra. Na moje velke prakvapenie som az do vecera v podstate vobec nebol hladny, spalo sa mi dobre. Takychto jedniciek som skusil uz asi 5 – 6, vzdy bezproblemovo. Tak som si zacal zistovat nejake informacie o dlhsich hladovkach, ci by to bolo pre mna bezpecne, zacal som citat pust.cz a ine stranky a potom sa rozhodol skusit trojku. A teraz sa konecne dostanem k tomu, preco toto vsetko pisem. Absolutne nechapem, preco som ani na 2. a 3. den nepocitoval takmer ziaden hlad. Nikdy nie taky, aby mi to robilo nejaky problem alebo aby som mal potrebu sa najest. Dokonca aj 4. den rano (rovnako ako dnes) som sa vzdy citil v pohode a bol by som schopny pokracovat dalej, ale pre istotu som to radsej ukoncil. Ved vsade som sa docital ze travenie a teda aj pocit hladu sa zastavuje az 3. – 5. den hladovky a prve dni su vzdy najtazsie prave kvoli velkemu pocitu hladu. Jediny problem, ktory u mna nastal bol pri druhej trojke, ked v druhy den navratovky (rano jedna naparena paradajka, vecer jedna hruska) ma zacala dost boliet hlava. Ale hladny som nebol, dokonca ani pocas navratovky, aj tu hrusku som vecer zjedol len z povinnosti, ale hlad som nepocitoval. Len som si lahol do postele, pustil hudbu a lezal az kym som nezaspal, treti den bol uplne bezproblemovy. Takze viete mi niekto vysvetlit cim to je? Ked kazdy pise o hlade, a ja, clovek, co tri mesiace dozadu na obed zozral cele kurca, s tym nemam najmensi problem. Ale mozno by som mal jedno vysvetlenie. Zijem v lese, kazdy den chodim na prechadzku so psom, cerstvy vzduch, nadherna priroda atd. Do mesta chodim malokedy. Nechodim do prace. Pracujem na vlastnom projekte doma, nemam ziadneho sefa, ziadne deadliny, robim denne tolko hodin, kolko sa mi chce, ak sa mi nechce, nerobim nic. S peniazmi nemam problem. Nemam rodinu. A teda, co tym chcem povedat je to, ze nemam takmer ziadne starosti (jedine co ma trapi je moje zdravie a moj vzhlad, co sa ale v poslednom case pomerne rychlo zlepsuje a teda ma to znacne motivuje), ziadne obmedzenia a teda ziaden stres. Vacsina ludi, ktori drzia hladovku musia popritom chodit aj do prace, mesiac dovolenky by si mohli asi tazko zobrat. Dalej sa musia starat o rodinu a mnozstvo inych povinnosti a teda maju dost stresu. A tak je jasne ze ich telo si pyta jedlo, lebo je to vlastne droga, ktora upokojuje. Ved aj ja som bol cele tie roky, da sa povedat, zavisly na jedle. Ked som sa nenajedol bol som mozno podobne nervozny (ale nechcem prehanat, o drogach toho vela neviem) ako fetak, ktory nedostane davku pervitinu. Takze je toto dovod, preco nepocitujem hlad? Myslim, ze to dava zmysel. Pretoze v tie dni, ked som nejedol som mal tiez pocit znizenej energie. Teda citil som sa uplne v pohode, ale pracovat sa mi velmi nechcelo. Namiesto obvyklych 5 – 6 hodin, som sa dokazal sustredit nanajvys 4, ale niektore dni som dokonca nerobil vobec. Cely den som sa len zabaval, relaxoval, chodil von. Takze zrejme, keby som bol nuteny podavat nejake velke vykony, tiez by som pocitoval hlad. Ale vsimol som si jednu zaujimavost. Ked drzim hladovku, nedokazem spat na chrbte, iba na boku alebo bruchu. Ked lezim na chrbte, tak citim akysi tlak na zaludok, da sa povedat ako keby som bol hladny. Ale ked sa obratim, hned je vsetko v poriadku. Viete to niekto vysvetlit? A dalej by som sa chcel opytat este ohladom klystiru. Pocas hladovky si creva vyplachujem kazde rano, ale nikdy do seba nedostanem viac ako 1,5 l. Docital som sa, ze optimalne by to mali byt 2 l, ale mne to jednoducho nejde. Nie zeby som citil bolest alebo mal nutkanie sa vyprazdnit, ale jednoducho po 1,5 l sa privod vody zastavi. Znamena to, ze mam creva upchate, stale tam nieco je, co brani vode dostat sa dalej? Cital som tiez, ze je potrebne sa poobracat na boky, urobit sviecku a podobne, nech sa voda dostane vsade, mozno potom by som tam dostal ten zvysok. Problem je v tom, ze sa stihnem akurat obratit na bok, urobit na chvilu sviecku a po 1 – 2 minutach uz mam potrebu sa vyprazdnit, takze to nikdy nestihnem. Optimalne by to vraj malo byt cca 10 minut. Ja pouzivam obycajnu vodu so stipkou soli a trochou citronovej stavy. Cital som ze ovela efektivnejsie je pouzivat vlastny moc. Zatial som to neskusal, pretoze ma napadlo, ci to nebude kontraproduktivne. Kedze nie som zdravy a navyse pocas hladovky sa vylucuju z tela skodlive latky, aj v moci, tak by som tie latky len znovu dostal do tela, nie? Alebo ako to je? Budem velmi rad, ak sa najde niekto, kto bude vediet a bude ochotny odpovedat na vsetky moje otazky. Pripadne ak by ste mali aj nejake odporucania alebo vlastne skusenosti co sa tyka hladovky spojenej s nadvahou, comu by som sa mal vyvarovat. A ci je v mojom pripade vhodne drzat hladovky dlhsie ako 7 dni. Momentalne robim prvu sedmicku a prve 4 dni prebehli absolutne bezproblemovo. Vlastne sa kazdy novy den citim lepsie, pretoze ma velmi motivuje to, ze som to dokazal (aj ked v skutocnosti som nemusel pouzit ziadne velke usilie). Este doplnim informacie o mojom zdravotnom stave. V podstate netrpim ziadnym inym ochorenim, len mam nadvahu. S nou sa ale samozrejme spaja mnozstvo problemov, ale nic zavazne. Pred par mesiacmi mi brali krv a vsetko bolo "v norme". Neuzivam ziadne lieky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

osusky.igor píše:. A s cvicenim je to este horsie. Nedokazem zabehnut ani kilomter, v posilke som bol raz a niekolko dni som mal hroznu svalovku.
Ti mladi chteji vsechno ted a hned a upsat se dablu v jakemkoliv smyslu slova... Nemuzes prece bez pripravy mit vse hned. Kdyby sis precetl jakoukoliv prirucku anebo si 5 minut popovidal s nejakym normalnim trenerem, no tak bys hned vedel... Jakakoliv zatez (pust, posilovna, beh...) bez pripravy je ... Tu pripravu muzes zkratit treba jen na 3-5 dnu (hadam podle me), ale musi to byt postupny nabeh - chapes to? A pokud k tomu vis co chces (to je asi nejpodstatnejsi, mit to v hlave srovnane) a znas finty na ovladnuti vule, tak to neni zas tak tezke...

Ze nemas pri brutalni nadvaze hlad je podle me normalni a co znamena bolest hlavy sis na pust cz take urcite zjistil a "jist z povinnosti", tak to promin, ale pri nadvaze to je trochu na hlavu, delas snad body building? Povinnost jist bych chapal u nekoho s hrozici podvahou, BMI okolo 18 a nizsi...

Zminenou "dietu" neznam a sam diety radim spise do kategorie berlicek, volim cestu ovladnuti vule, v veku 21 pokud nemas cukrovku, tak vedomym pustem spravne ukoncenym by se ti nemelo vubec nic stat, naopak, no mozna ma nekdo chytrejsi nazor. Jak zvladnout 21 denni pust psychycky, to uz je jina kapitola :-) ve veku 21 let to muzes zvladnout do 2 mesicu.
Naposledy upravil(a) Janek dne ned zář 21, 2014 18:24, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

Cvicil som s trenerom. Mal som odborny dohlad, teda podla vsetkeho som cvicil spravne. Ale jednoducho na posilku este nie som pripraveny. Najprv chcem schudnut, co sa podla vsetkeho da docielit aj spravnou stravou bez nutnosti fyzickej namahy. A samozrejme mam aj nejaky ten pohyb. Kazdy den chodim do lesa, od cca 30 min. az do dvoch hodin. A kazde rano si robim rozvicku, zopar brusakov, drepov a klikov, ale tych vela nespravim. S brusakmi to tiez moc neprehanam, pretoze mam potom svalovku na bruchu a drepov tiez vela nerobim, pretoze ma potom dost bolia kolena.

A aky je rozdiel medzi slovom post a hladovka?

Tu bolest som bral ako sucast ocisty tela. A jedol som preto, aby som sa naspat vratil k normalnej strave, kedze som bol v navratovke. Ak by som chcel, mohol som kludne nejest dalsie dva dni, ale to uz by som znova drzal hladovku, ale ja som ju chcel ukoncit a znova zacat jest. Takze som tu jednu hrusku nemal jest?

Ved praveze vravim, ze to nie je ziadna dieta, ale plnohodnota strava. Zahrnuje aj maso a varene potraviny. Nevravim ze je to najlepsia cesta, ale k vitarianstvu som sa este neodhodlal. Teda skusal som to, ale neuspesne. Pri tejto strave som syty, spokojny a chudnem. Po case mozem uvazovat dalej a snad zlepsim aj svoju pevnu volu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Pokud nemáš konkrétní zranění, jedná se o svalovou bolest, kterou znají na začátku všichni, co se do čeholokiv napoprvé opřou, a další námahou stejných svalů bys na nich neměl pociťovat nové bolesti... Zkrátka jsi to napoprvé přehnal... Před první návštěvou posilovny si týden doma dělej kliky a něco zvedej, každý den trochu víc... Pokud tvá největší zátěž byla mačkat DO od televize, tak i lehká posilovna způsobí tu tvou svalovku, to ti jistě trenér řekl...

Také nezačínáš z obžerství, 5L Coly denně a 4 pizz 21 denním půstem, ale 1, 2, 3 denními.. Není rozdílu, je to přece jen tréning, jako každý jiný... Trénovaný člověk vydrží 40 až 80 dnů bez jídla...

K dotazu, ocituji z wiki:

Půst je jednání jedince nebo společenské skupiny dané odmítáním příjmu potravy, jeho redukcí na minimum nebo omezením na vyhraněné, skromností charakterizované pokrmy, jež má mít pro postící se osobní pozitivní přínos.

Půst se používá nejen v náboženství pro asketické prostředky, které způsobují, že tělo nedostává, nač je zvyklé. Motivem může být zdraví, očištění nebo nelpění na hmotném a přimknutí se k tomu, co člověka přesahuje, případně snaha o upevnění tělesného zdraví a duševní pohody.

-----

Hladovka je záměrné a dobrovolné odmítání jídla. Pokud se jedná o protest proti nějaké skutečnosti, rozhodnutí vyšší autority apod., označuje se jako protestní hladovka. Hladovka patří mezi formy civilní neposlušnosti a též nenásilného odporu, způsobujícího tlak (psychologické povahy) na osoby zodpovědné za rozhodnutí, jež je předmětem hladovky. Pokud se informace o hladovce daného jedince dostane do veřejného povědomí, dokáže rozproudit debatu na téma předmětu sporu, vyvolat odpůrce, sympatizanty nebo dokonce pokračovatele, eventuálně dosáhnout změny, pro kterou byla hladovka započata.

---

Jednoduše půstem rozumím: můžu kdykoliv jíst, ale nechci. Hladovnou rozumím: držet hladovku na protest proti něčemu.
Naposledy upravil(a) Janek dne ned zář 21, 2014 18:43, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od s.arik »

osusky.igor píše:Ved praveze vravim, ze to nie je ziadna dieta, ale plnohodnota strava. Zahrnuje aj maso a varene potraviny. Nevravim ze je to najlepsia cesta, ale k vitarianstvu som sa este neodhodlal. Teda skusal som to, ale neuspesne. Pri tejto strave som syty, spokojny a chudnem. Po case mozem uvazovat dalej a snad zlepsim aj svoju pevnu volu.
aby tě ta vůle nezavedla do pekel, ani s půsty to nemusíš přehánět.
nízkosacharidová vysokotučná strava mi také vyhovuje a z druhého břehu, mám BMI nízké a nehubnu, naopak jsem možná i dvě kila přibrala (už nejsemv podvýživě) a cítím se výborně.
tak pokračuj a kila asi ještě dolů půjdou, i když to není hned.

se sportem poradit neumím, mmt na něj nemám chuť a čas :) ale když začneš pomalinku, výkon se musí zlepšovat ne? držím palce.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

Tomu rozumiem, viem, ze by to potom preslo, ale na to nemam dostatocnu volu alebo som lenivy. A trening predtym som mal. Tu rannu rozvicku, kliky atd. robim uz niekolko mesiacov. Neviem ci som to prehnal, robil som vsetko podla trenera. A samozrejme ze som nezacal hned s postami a urcite nie s 21. Ved som pisal, ze som len raz skusil sa vecer nenajest a potom som si to viackrat zopakoval a kedze som s tym nemal problem, tak som skusil 3. A kedze aj ta prebehla bezproblemovo, aj na druhykrat, tak skusam teraz 7. Vsetko postupne.

OK, tomu vysvetleniu rozdielu medzi postom a hladovkou rozumiem. Ale velmi casto sa stretavam s tym, ze ludia pouzivaju slovo hladovka ako synonymum pre slovo post, tak som to pouzil aj ja. Ved koniec koncov ide v oboch pripadoch o to iste – uplne vylucenie potravy a prijmanie len cistej vody, nech uz ma pre to dotycny akykolvek dovod.
Naposledy upravil(a) osusky.igor dne ned zář 21, 2014 19:08, celkem upraveno 2 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Ja citim z prorezu par set kilo vetvi v sadu z tohoto tydne "svalovku jeste dnes" po 4 dnech... na bicepsu adeltovem na prave ruce :-) to je naprosto normalni, pri vetsi zatezi bez postupne pripravy...

U svalu se tim dosahuje zoceleni, horsi je treba pretezovani kloubu, ktere regeneruji daleko hure, napriklad z vibrujicich motorovych pil ma spousta drevorubcu invalidni duchod... I z tohoto duvodu jsem zvolil rucni prorez, jakkoliv je vyrazne namahavejsi, avsak ucelnejsi, jak posilovna :-)))

Vedle svalu trenuj i vuli, nejsnaze tak, ze se vyhnes supermarketu, doma nebudes mit zadne zradlo a vynechas restauracni zarizeni a jina mista, kde se dlabe, to fungovalo u mne...

Klic je v hlave, kdyz me k tomu v mladi nutili, mel jsem k tomu odpor, kdyz to nyni udelam vedome a vim proc a jeste je to uzitecne nejen pro stromy, svaly, ovoce, tak to mozna funguje uplne samo a radostneji :-). Zkus si to tak "nastavit".
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

No ved to. Hlavne pri behu sa podstatne viac zatazuju klby, kedze mam nadvahu. Tak naco budem svoje telo zbytocne zatazovat, ak dokazem schudnut aj inym sposobom? Teda aspon myslim, ale zatial sa to tak javi, ze ta strava + obcasne, zatial kratkodobe posty, pomahaju. Kazdy jeden den mam na vahe minimalne o 0,2 kg menej, pocas postu to ide od 0,5 kg az po viac ako jedno kilo za den. Tak nie je lepsie zatial ostat pri rannej rozvickej, pravidelnej prechadzke a strave, na ktorej som momentalne? Potom, ked budem mat optimalnu vahu a pocitam s tym, ze prebehne aj poriadna detoxikacia, teda budem sa citim fyzicky a snad aj psychicky ovela lepsie, tak mozem zacat cvicit.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Bavim se o posilovne a zpevneni ochablych svalu, hadam ze bys chtel zmenit sadlo na svaly anebo sadlo spalit - o behu tu mas jine tema a nejsem priznivec behani... Me staci svizna chuze v beznem zivote pri beznych cinnostech.

Pokud jdes na svou cilovou vahu podle tveho planu, a nejsi jak na houpacce, tak pochopitelne nic menit na svem stylu nemusis. No ale to bys pak nepsal o radu, neco ti nejspis nefunguje.

Ps: Pust neni jen o "zhubnuti". Pokud mas primarni cil zhubnout, a udrzet vahu, pak podle me staci proste dodrzeni zakona o zachovani energie :-) kaloricketabulky.cz ve smartphounu to jisti...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

Ano, ale tomu sa mozem venovat aj po tom ked schudnem a myslim ze to bude po tom pre mna jednoduchsie. A nikdy som nepovedal, ze nieco nefunguje. Praveze som nadmieru spokojny, chudnem ovela rychlejsie ako som predpokladal a to takmer bez akejkolvek namahy. Prave preto som chcel vediet, preco to ide az tak jednoducho, napr. s tym postom. A potom som sa pytal na to lezanie na chrbte a klystir, nic viac, ale s tymto asi skusenosti nemas. A nejaku radu by som urcite privital, ako som pisal, ohladom postovania s nadvahou, ci ma necakaju nejake zdravotne komplikacie, ale zatial je vsetko uplne v poriadku.

Ano, viem ze post nie je len o chudnuti. Ale ked mi to pomoze schudnut a nerobi mi to ziadne tazkosti, tak preco nie? A samozrejme vzdy som si chcel telo detoxikovat. O 21, ktora vycisti cele telo som cital uz davno, ale nikdy ma ani len nenapadlo, ze by som bol schopny to vydrzat. Teraz to uz celkom pripustam, ale zatial sa k tomu urcite neodvazim. Ak sa mi podari uspesne dokoncit tu sedmicku, vratane navratovky, tak si ju potom este niekolkokrat zopakujem, az potom by som mohol ist na 15, pripadne dalej.
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od časťo »

Ak si teda na tzv. low-carb diet/paleo/low-carb+high fat...proste jes menej sacharidov, tak v tom pripade mozes pokracovat v tom co teraz robis..cize tato strava + niekolko dnove posty(ak ti to tak vyhovuje).
Alebo mas este aj dalsie moznosti ako napr. vyskusat tzv. intermittent fasting a k tomu popr. tzv. HIIT(high intensity interval training). Dalsou moznostou je, kedze uz si na low-carb, stacilo by ti znizit obsah sacharidov na uplne minimum a tak sa dostat do stavu ketozy, kedy si tvoje telo berie automaticky kalorie/energiu z ulozenych tukov(to iste co sa deje pri poste/hladovke) akurat bez pocitu hladu. Vsetky tieto moznosti su jedny z najefektivnejsich v procese chudnutia, najma ked su kombinovane navzajom :wink:

Viac sa mozes dozvediet v prilozenych odkazoch:
Intermittent Fasting:
http://www.paleolifestyle.cz/2012/05/27 ... atka-if-2/
http://www.marksdailyapple.com/fasting- ... z1u5oSiNDn
http://www.sportplanet.cz/clanky/zaklad ... ting-diet/
http://www.naturalnews.com/034704_inter ... s_HGH.html#

Ketoza:
(moj prispevok na inom fore o ketoze s vlastnymi skusenostami a odkazmi z kt. som cerpal info)
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3913

http://www.paleo.sk/prechod-do-ketozy

Popr. ti odporucam si o tychto veciach pozistovat aj nieco na vlastnu past na internete, kedze v danych odkazoch nemusi byt vsetko dopodrobna vysvetlene, ale nejaky zaklad sa tam urcite dozvies. :br
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

Vlado Zlatos sice vzdy hovoril o minimalnej hranici 50 g sacharidov na den, ale urcite si o tej nutricnej ketoze precitam viac.

A co sa tyka toho intermittent fasting, to pocujem prvykrat, ale ako postupne citam, tak to leangains je v podstate moj rezim stravovania. Neranajkujem vobec uz dva mesiace, okolo obeda si nieco zobnem, vlasske orechy, paradajka atd. a normalne jedlo mam az medzi 16.00 a 18.00. Ale idem teda citat dalej, nech sa dozviem znova nieco nove. Vdaka za informacie :).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od rudo »

drzim ti place

Vlado Zlatos pise len to co sa roky predtym pisalo v anglictine na inych forach a cely princip je v podstate starsi ako ludstvo samotne
v roznej sportovej literature sa to podrobne ropzobera neikolko destaroci pricom sportovy vyslum prebiehal uz aj pred 100 rokmi
ale ako vsetko co funguje je to vzdy potlacane a media nepublikuju

to len aby nevznikol omyl ze Vlado vymyslel koleso a teplu vodu

kto ma cas a zaujem moze si hladat info naprikald o trenerovi - nemec atletika

Van Aaken

a zo sucasnych napriklad Dr Maffeton
a jeden z jeho ziakov napriklad Mark Allen - ktory zacal vyhravat Hawai dlhy triatlon az ked presiel na ten system

do detajlov sa spojenie sportu a nizkosacharidovky diskutuje napriklad na ceskom bezecko fore

http://www.behej.com/topic/8438-nizkosa ... vytrvalost


co sa tyka bolesti hlavy v navratovke po zjedeni hrusky

hrusky su zakerne vysokofruktozove ovocie, reakcie na to byvaju dost vazne aj bez toho aby to bolo v navratovke a hruska v sebe uz ked je zrela oibsahuje uz mnoho hnilobnych bakterii
je to v podstate len krok od burcaku :mrgreen:

co sa tyka pohybu
kazdy cloevk co robi nejaky pohyb prvykrat po dlhom case musi mat svalove a slachove bolesti

je jedno aky odbornik bol v cinkarni nezvyk a zrejme vyssia zataz ako bolo na zaciatok vhodne

ak zijes v lese a mas prachy odporucam kupit horske kolo

tak co vela vydrzi a nemsui byt nejake lahke sportove vymakane a perovacie

proste hodico na com mozem jazdit pomaly tahat rozne prevody a znesie to lesne chodnicky

a jazdit si len tak po lese pre radost zaidne treninve plany par krat za den si sadnut a ist s tym ze idem aspon 10 minut a ked sa bude chciet zostanem dlhsie

a pes bude rad ze moze bezat rychlejsie
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

osusky.igor píše:. Prave preto som chcel vediet, preco to ide az tak jednoducho, napr. s tym postom. A potom som sa pytal na to lezanie na chrbte a klystir, nic viac, ale s tymto asi skusenosti nemas. A nejaku radu by som urcite privital, ako som pisal, ohladom postovania s nadvahou, ci ma necakaju nejake zdravotne komplikacie, ale zatial je vsetko uplne v poriadku.
Proc? Protoze pust je o hlave, neslysel jsem dosud o nikom, kdo by si pustem, 21 dennim nebo 40 dennim zpusobil jakekoliv zdravotni komplikace :-) to spis ruznymi experimentalňimi dietami, si lide naborili traveni... Pokud nekdo slysel, necht uvede...

Sam pises, ze se bojis, a ceho? Ze nezvladnes navratovku? Anebo ze se ti neco stane, protoze lekar rika, ze jist se musi? Ten tomu mozna i veri, ale urcite tak jedna z duvodu predbezne opatrnosti... Anebo ze si srab a nevydrzis (bazeni jidla, tlaku okoli)?

I kdyby tak v mladem veku u zdraveho temer zadne riziko neni ani v nedodrzene navratovce... Po zdraveho mladeho i pokazena navratovka neni temer zadne riziko, i nasobne starsi startovali z 21 za 3 dny a bez jakehokoliv problemu, ty myty o navratovce jsou proto, ze pusty vetsinou dela smrtelne nemocny stary zaneseny clovek a tam je opatrnost na miste.

Ano, opakuji se, je to o hlave a to co v ni mame, nas blokuje, takze vydrzet 21 dnu = zadne riziko jak zhubnout, pokud ovsem se nasledne zase nevratis k nezmerne zravosti.


Klystir? Povazuju za zbytecny v mladi a nemeril jsem kolik se do me vejde :-) jasne ze jsem ho kdysi zkousel a legendy o tom, co vse se vyplavi povazuji spise za science fiction, ve tvem veku prakticky skoro nic, to spis bych se bal podrazdeni sliznice chlorem, ale to jen spekuluji, nemam blizsi poznatky v klistirech ..

na zadech? A neni to spis tak, ze prazdny zaludek je takovy splaskly a vytvari to divny nezvykly pocit? Po kolika dnech? Jasne na to si vzpominam, ze takove ruzne pocity byly ale denicek jsem s nevedl a pokud jsi uz mel 4 denni pust, klidne das 21 bez problemu a pokud mas nadvahu, tak i pomerne snadno a bez vetsiho rizika, zelo zkratka zacne po cca 7? dnech brat z ulozenych tuku a uvidis ubytek, ten odpovida, jak jinak, a to uz jsi psal, vynalozene energii - kdyz budes jen vegetovat u pocitace a knizek, tak vaha dolu ani moc nepujde, ono to lidske telo muze spotrebovat prekvapive velmi malo energie :-)

Pokud pri 21 nevyklesas pod nejakych 20 BMI, tak si troufam tvrdit, ze riziko je limitne blizke nule, tak to vnimam ja... Jina vec by byla, pokud bys mel cukrovku... Pripadne na tebe sly mdloby z duvodu vysoke fyzicke zateze/vyplavovani toxinu, dehydratace ty ses rozhodl i presto neubrat zateze/nedoplnit vodu (nekteri cisti v ruznych fazich ledviny nepitim treba 7 dnu - no to uz si dovoli doporucit malokdo, na to uz asi 3 lidi na svete pry skapli, nekde mimo civilizaci v bivaku podle knihy Jasmuheen, pokud vim)...

Zdroju na tohle tema jsou mraky, od lidi, co maji zkusenost. Za me: je to proste, nic na tom neni...

www.petr-pavlicek.cz/products/jak-je-to-s-pustem/
Atd.

Ja 21 udelal bez problemu a kdyby nebyly tresne, pokracuju dal :-)

No a co dal, po vycisteni, a srovnani, to ti pise rudo, ruzne stravovaci smery a zivotosprava... Na to ja mam trochu sverazny nazor, ale necht si to kazdy vyzkousi, co mu bude fungovat, obecne zjednodusene plati, ze telo si vystaci i s velmi velmi malem a prijem ma odpovidat vydeji...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
osusky.igor
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 21, 2014 17:45

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od osusky.igor »

co sa tyka bolesti hlavy v navratovke po zjedeni hrusky
Praveze hlava ma bolela este pred tou hruskou, ale dik za info, urcite si to pozriem. Bicykel mam horsky aj cestny, ale na horskom moc nejazdim, pretoze je tu fakt dost horsky teren. Som rad, ked to dokazem vyslapat, nie to este na bicykli. A cestny tiez moc nepouzivam, pretoze po meste jazdit nechcem, ale obcas si zajazdim po ulici kusok nizsie odo mna.
Proc? Protoze pust je o hlave
No ved prave to, ze je to o hlave :D. Vzdy som pokladal ludi, co vydrzia niekolko dni nejest za psychicky neskutocne silnych, co seba vobec nepovazujem, prave naopak som dost lenivy. A dnes je to moj 5. den bez jedla a ja sa citim super, preto ma to zarazilo.
Sam pises, ze se bojis, a ceho? Ze nezvladnes navratovku? Anebo ze se ti neco stane, protoze lekar rika, ze jist se musi? Ten tomu mozna i veri, ale urcite tak jedna z duvodu predbezne opatrnosti... Anebo ze si srab a nevydrzis (bazeni jidla, tlaku okoli)?
Navratovky sa nebojim, teda mam pred nou respekt, ale zvladol som dve trojky bez problemov, presne tak ako vsetci odporucaju, minimalisticke porcie bez potreby maskrtenia. Takze ta sedmicka hadam tiez nebude problem. Len som sa chcel uistit, ci mi nehrozia ziadne komplikacie, kedze mam nadvahu. Ale ako postupne citam na roznych strankach, tak nebudem prvy s nadvahou, co drzi hladovku. Niektori autori ju dokonca na liecbu nadvahy / obezity odporucaju. Lekarom uz davno neverim :D. Ako mi moze moj lekar hovorit nieco o zdravej strave, ked ma takmer podobu nadvahu ako ja. Bullshit. A tlak z okolia moc nemam, pretoze zijem sam. S ludmi nie som casto v kontakte. Rodinu nemam. Jediny dovod preco som za cele tie roky nedokazal schudnut a prejst na zdravsie stravu bol jednoducho ten, ze som na tom jedle bol fakt ako keby zavisly. Bol to pre mna jeden z najlepsich pozitkov a nevedel som prestat. A vzdy ked som sa snazil prejst na nejaku stravu alebo dietu, tak som aj rychlo skoncil. Pretoze vsetky tie diety su nezmysel. Ale pri tejto strave sa citim uplne super. Sice mi obcas beha po rozume napr. taka pizza, ale nejake silne nutkanie, obrovsku chut uz nepocitujem. Takze verim ze sa k tomu uz nikdy nevratim.
legendy o tom, co vse se vyplavi povazuji spise za science fiction
Po pravde toho zo mna zatial vela nevyslo. Okrem fekalii som si nic ine nevsimol. Mozno je to aj tym, ze to tam stale este niekde je, alebo je to tak ako pises, ze som este moc mlady, aby som mal nejake velke usadeniny. Kazdopadne klystir odporuca mnoho ludi z toho dovodu ze pocas hladovky sa z tela vyplavuju toxicke latky, preto je klystir vhodny alebo dokonca az nevyhnutny. Tak sa to snazim dodrzovat.
na zadech? A neni to spis tak, ze prazdny zaludek je takovy splaskly a vytvari to divny nezvykly pocit? Po kolika dnech?
No ano, asi to bude tak nejako. Neda sa uplne povedat, ze by som citil nejaky hlad, ale proste je to taky divny, mierne neprijemny pocit. A objavuje sa to prakticky uz 1. alebo mozno 2. den.
na to uz asi 3 lidi na svete pry skapli, nekde mimo civilizaci v bivaku podle knihy Jasmuheen, pokud vim)...
O tych umrtiam som cital. Do sucheho postu sa teda rozhodnem neplanujem pustat.
pokud jsi uz mel 4 denni pust, klidne das 21 bez problemu a pokud mas nadvahu, tak i pomerne snadno a bez vetsiho rizika
Ano, stale viac tomu zacinam verit, ze to je aj v mojom pripade skutocne mozne. Ale vsetko postupne. Ak uspesne dokoncim tuto sedmicku a podari sa mi vzorova navratovka, urcite si ju niekedy este zopakujem. Ak bude vsetko OK, skusim 15. A tak sa k tej 21 snad niekedy dostanem :). Vdaka za info.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Za 10 dnu vedomeho nejezeni hlad ani mit nemuzes, spise jen bazeni po jidle, chute... Az dostanes hlad, tak rekni. A ja ani nejakou zizen moc nemel, pohadky o tom jak se ma pit 2 litry denne apod. jsou hlavne z pravnich pricin a predbezne opatrnosti (co by se asi stalo, kdyby doktor nebo redaktor nekomu poradil: nepij, nejez..) neco jako pred 13 lety zde: http://zdravi.doktorka.cz/zasady-zdraveho-pustu/

O bolesti hlavy tam mas take, je to NORMALNI... Chvili bez vody bych se nebal, otazka je jak dlouho a v jake casti pustu. Faktem ale je, za za 3 ani za 5 dnu telo imho nezacne zasoby (nadory) spalovat, ´ zhubnes ´ jen o obsah traviciho traktu:

3 denní poznání pojmu "hlad"
7 denní Výcvik trpělivoti
15 denní Výcvik vůle
21denní Kompletní odstranění tuku a jakkýchkoliv ložisk jako jsou začínající nádory či opakující se nemoci, restart imunity

Btw, pokud citis ´slehnuti' za pupiken, tak to jsou pise prazdna streva (klystir), zaludek je tesne pod hrudnikem
Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od ajla »

http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
Tady je celkem dobrý startovací návod a podle toho ty, zatím, vzhledem k věku končíš u sedmičky. A já u deseti dnů, víc se mi nikdy nepovedlo /sucháč necelé tři dny v pohodě, výplachy střev také nepraktikuji/ a čím dál, je pro mě půst těžší. Ale ty, Igore, jdeš na to rozumně. Je obdivuhodné, jak jsi už dokázal zhubnout 20 kg, teď už i víc. Je dobré, že čteš mnohé informace, ale nakonec se musíš zařídit podle sebe, vnímat se a podle toho postupovat, co je vhodné pro někoho, jinému nevyhovuje. Ale to vše víš sám, tak ať se daří a dávej vědět, jak vše pokračuje. Tohle je taky dobrá motivace k hubnutí :)
http://www.extra.cz/par-kvuli-svatbe-zh ... li/galerie
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Tak to mas zatim neco mezi trpelivosti a vuli, potrebujes asi duchovniho ucitele pustu :-)

nejvetsi nepritel je mozna strach... Zajimave, ze i starsi lide podlehnuvsi jeste vetsimu strachu - z raka (ktereho casto nemeli) udelali 40 dnu... Viz RZ.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od ajla »

Myslím, že učitel by to nevyřešil, řídím se právě svými pocity a nikdy se nenechám vyčerpat z energie a upadnout do bezvědomí, na této hranici půsty ukončuji.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Janek »

Chces rici, ze zasoba tveho tela je jen 10 dnu? Tedy zadna zasoba? Ucitel (nebo nekdo z rodiny) ma prave ze dohlizet. Tj. kdyz jdu na hrane, jsem vystraseny, bez zkusenosti, tak nebudu nekde mimo civilizaci a uplne sam...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od cepheus »

Ajli mylis se a Janek ma pravdu, opravdu dobry ucitel by Ti rekl ze dokud tento (ciste psychicky) blok neprekonas nehnes se dal nikdy:).
Zaseknes se tam pokazde a bude to cim dal horsi, presne jak popisujes (čím dál těžší pokusy o pusty):).
Salix
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 14, 2014 15:19

Re: Skusenosti s hladovkou & otazky

Příspěvek od Salix »

Zdravím vespolek. Překvapil mě velice zodpovědný přístup Igora k držení půstu. Mám na mysli postupnou „zátěž“. Chci pouze upřesnit některé věci. Tak předně terminologie v oblasti hladovění a půstů je nejednotná, zavádějící a chaotická. Nepopírám však, že někdy i logická. Jediné přesné je to, že buď se po omezenou dobu vůbec nejí a pije se výhradně voda anebo se jedná o omezení potravy. Omezení potravy může být např. od vyloučení tučných jídel až po omezenou dobu pití výhradně syrových vybraných zeleninových šťáv stanoveného množství. Pokud úplné vyloučení či značné omezení potravy trvá více jak tři dny, je nutné ho doplnit detoxikačními technikami. Organismus při delším nedostatku potravy žije ze svých zásob, přičemž staré a nežádoucí jde na řadu jako první. Toxiny jsou uloženy v tukových buňkách, ty se rozpouštějí a toxiny se tak uvolňují. Aby nedošlo k jejich negativnímu působení na organismus, je zapotřebí je z těla odstraňovat. Velmi vhodná nejenom jako detoxikační praktika je svižná chůze na čerstvém vzduchu (zkrátka pohyb) – plícemi a potem člověk dokáže vylučovat mnoho nežádoucích látek. Také pohyb pomáhá udržovat bílkovinu ve svalech. Dále správně aplikovaný klystýr. Podle možností také sauna či masáže. Pokud tomu tak není, mohou se dostavit bolesti hlavy, nevolnost, malátnost, poruchy spánku, neklid končetin, bolesti svalů apod. Nebo „jenom“ třeba nechuť dále hladovět.
Důležitou složkou všeho našeho konání je motivace. Igor ji má silnou a dokáže ji rozvíjet vždy novým úspěchem, což může být jeden z důvodů, proč necítí hlad. I pohyb jako takový dokáže značně eliminovat pocit hladu. Organismus má v pohodě z čeho žít a zbytek máme ve své hlavě.
Tzv. návratovka je považována za nesmírně důležitou součást. Při úplném vynechání potravy i při jejím značném omezení je trávicí trakt v klidu a uvolněná energie se uplatňuje v organismu všude tam, kde je třeba. Organismus se opravuje podle svých priorit. Postupným návratem k úplnému stravování se vrací opět ke svým povinnostem a bez šoku. Většinou se začíná mrkvovou šťávou, dušenou zeleninou, kousky syrového jablka a pokračuje se doplněním bílkovin, luštěnin a nakonec tuků. Jako poslední jsou masitá jídla. Záleží i na délce půstu. Pokud lidé hladověli nedobrovolně, byli ve stresu z nemoci nebo jiných okolností, jež je nutili hladovět. Pak se vrhli na jakékoliv jídlo a tím si v mnoha případech ublížili. Strava návratové diety má být velmi bohatá na vlákninu, aby se střeva uvedla přirozeným způsobem opět do chodu.
Na závěr: Všechno má svá pravidla bezpečnosti a úspěchu. Osobně velmi dobře znám metodiku německé Lékařské společnosti pro půsty a výživu. Z této oblasti mám zkoušku před lékařskou komisí v Německu a jsem profesionální vedoucí půstu. Pracuji ve společnosti, která se zabývá léčebným hladověním a půsty pro zdraví. Přeji mnoho úspěchů. S
Odpovědět