Roztroušená skleroza a živá strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Klára
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 04, 2014 11:12

Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Klára »

Dobrý den.
Je to 5 let co mi byla dg RS. Vše proběhlo v 6 měsíci těhotenství. Pod ruku mi přišly zajímavé knihy, ohledně pozitivního myšlení, aj. a celých 5 let si v tom tak nějak jedu po svém. Vyvracím doktorům jejich statistiky. Občas problém je , ale ne velký. TEĎ je to týden, co mi známá promluvila o živé stravě. Minulý týden jsem zkusila 3 dny na smoothies a musím říci, že mi bylo lépe - nebyla jsem podrážděná a po injekční léčbě jsem druhý den nebyla unavená. NEznám ale "pravidla" jak bych se měla řídit, co je vhodné, jak , aj.Zajímalo by mě, zda je tu někdo , kdo má zkušenost s tím, že by někdo s RS byl na koktejlech a pomohlo mu to. Ráda bych to zkusila. Za to prostě nic nedám a já tu mrchu do života prostě nechci. Moc díky.
POkud je tu vlákno s RS, tak se omlouvám, ale nenarazila jsem přímo na RS samotnou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od cepheus »

Ahoj, zena ma stejnou dg RS, a semo-tamo se mnou popiji zeleninove a ovocne stavy a vysledek velice podobny jako Ty:).
Tak jestli Ti to nejak pomuze, satatistiky co a jak do sebe na RS asi tezko najdem, chce to si prubezne cist na tema zelovoc.
Jeste se mnou delavala 1denni pusty 1x tydne a podobny vysledek. Staci tak ?:)

To pozitivni mysleni je 100% ok, nic lepsiho Te potkat nemohlo, to je naprosty zaklad, to se zena zpocatku ucila sama za pochodu (intuitivne se vyhybala negativnim zpravam o podobne postizenych) a zvlada to na vybornou:).
Neznam dva lidi s uplne stejnym prubehem RS, jeste jsem nevidel, asi tak:)
Návštěvník

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Návštěvník »

No já spíš neznám ani základní principy živé stravy, jestli je potřeba okamžitě vyřadit vše upravované, nebo stačí dopoledne a oběd raw. Pořád v tom nějak tápu. Je mi jasn, že není dáno - pro tebe je vhodné to a to, že si to musím vyzkoušet. Tvoje žena jinak jí běžnou stravu, ju?
Moc díky za info.
Návštěvník

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Návštěvník »

Moc díky, každá informace se hodí. Manželka jí běžnou stravu a jen občas zařadí koktejly???
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od rudo »

nejdem ti dat konkretnu radu
ale pozoruj sa po kazdom jedle alebo daj niekolko dni v kude urcity typ stravy a pozoruj

najme si vsimaj rozdiely ak davas zelninu oproti tomu ked davas ovocie

a ked robis smoothies alebo stavickove juiciky sleduje rozdiel medzi zeleninovymi a ovocnym

tvoja doagnoza mohla povodne vzniknut z cukru a z nedostatku zdravych tukov

takze toto si sleduj tiez

napriklad skus zopar tyzdnov len zeleninu s pridanymi tukmi - kokosovy plej a rybaci olej na surovo oleje

a poprovnaj to s tym ked budes bez tukov ale na sladkom ovoci
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Lenuška »

Kláro, doporučuji podívat se na stránky zdraví a-z, to moderuje Jarda Zajíček. Je tam i vlákno o RS, a i v jiných vláknech se zmiňuje. Třeba že je nutno cvičit, a tak. Pročti to, hodně otázek se ti zodpoví...ale chce to trpělivost, píše tam spousta lidí.
držím palce :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Janek »

Návštěvník píše:No já spíš neznám ani základní principy živé stravy, jestli je potřeba okamžitě vyřadit vše upravované, nebo stačí dopoledne a oběd raw. Pořád v tom nějak tápu. Je mi jasn, že není dáno - pro tebe je vhodné to a to, že si to musím vyzkoušet. Tvoje žena jinak jí běžnou stravu, ju?
Moc díky za info.
Je třeba? Je to o filosofii, pochopit co a jak funguje a vědomně chtít něco (na sobě) změnit...

Základní princip je pouze v tom, že vita - raw - syrová strava je vše, co není mrtvé, zabité teplotou >42 oC, thats all. Je potřeba jíst cokoliv jiného? No není, je to jen zvyk a POHODLNOST, říká moje zkušenost.

A dneska jsem poprvé viděl jídlo s.r.o. Díl ecka 3 a v nem paradoxne pan Bauer - Cech žijící v italii a vyrabejici ecka - velmi vystihl a vysvětluje, jak se cesi chovaji, to stojí za to, neboť je to bohuzel pravda (vlastně jsem mnohokrát už tady napsal úplně to samé), co vim tak se takhle italove nechovaji a ani nemaji zase o tolik vic penez:

stream.cz/jidlo-s-r-o/10002826-ecka-3-proc-a-jak

Stopáž 10:22 (volně: každý zákazník je zodpovědný za kvalitu potravin...) - to musite videt slyset...

Edit: Reakce z konkretni diskuse pod videem (100% souhlasim):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
...a všechny díly stojí za podrobnější prostudování... Pokud nekdo dlouhodobe konzumuje a jeste se prejida prumyslovyma smakuladama, tak je pro mne spise zazrak, pokud se nejaka civilizacni choroba, na uz tak neotuzile populaci neobjevi... 110 kg mouky na hlavu, jak zaznelo v dilu Pecivo (1), uhh.
Naposledy upravil(a) Janek dne úte srp 05, 2014 17:13, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od cepheus »

Klaro, uplne jednoduse - pomohlo Ti takove ci onake smoothie, zaznamenalas zlepseni pocitu z toho ?
Tak neres vubec co kdo basti a jak mu po tom je a delej to same dal a zkus jeste pritvrdit na ukor "bezne" stravy, neco jak pise rudo - zkousej a pozoruj co to s tebou dela, jak je po tom Tobe:).
Kazdy jsme original, zadny clovek se co do fungovani s jidlem neopakuje 100% stejne:).

Zkus navstivit jeste forum jak pise Lenuska : http://www.zdravi-az.cz/forum/search.ph ... mit=Hledat
Drzim palce taky, drz se, ahoj:)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od Janek »

Obavam se, ze valne vetsine lidi je dobre po svinstvu, jinak bychom nebyli 1. na svete v pivu a rakovine streva a 2. v Evrope v obezite :-(


tyhle rady "pozoruj se" jsou synonymem pro radu somalcovi (>1 miliarda lidi trpi podvyzivou), at prejde na pranu anebo zacne zemedelcit..
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Roztroušená skleroza a živá strava

Příspěvek od ajla »

Tady je video, jak se paní vyléčila
http://www.celostnimedicina.cz/video-ro ... leroza.htm
Odpovědět