CELIAKIE a spol.

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...No celiatici v mojom okoli vsemozne hladaju nahrady chleba, a v tych zmesiach je kadeco, len aby to lepilo dokopy...
A jediné co pak dělají je že se rozčilují na fóru celiak.cz proč pojišťovna nepřispívá když je bezlepková dieta tak drahá a rohlík stojí 25kč - ale že by měli přejít k úplně jiné stravě, to neuvažují.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Renáta »

Áno, Pandi, sral pes drahé rožky. Ja by som to nebrala.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od lumoska »

drahe a hnusne,sypke, absolutne bez chuti...vydrzala som to jest rok...Plus niektory si myslia, ze obcasne daco im neuskodi a potom sa zas len stazuju. Potom mi nastastie trklo, ze sak ako mala som nejedla nic z toho a bolo mi dobre, a s touto blikajucou ziarovkou nad hlavou, som dosla opat k vita. Kde nemusim riesit, ci nieco ma, alebo nema lepok. :D Clovek sa moze najest s chutou konecne :)
Ale preukaz ZTP mi sa priznam celkom vyhovuje...MHD zadarmo a pod. - aj zelenina a ovocie je drahsie ako bezna strava..
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Samira píše:
rudo píše:...medzi nami dievcatami, celiakia je v podstate dar nebies kedze nedovoluje ludom (pokial maju rozum) jest nevhodne potraviny z pekarne atd a smeruje ich k zelenine a tukom.
Lenze takto to chapes Ty a zopar ludi tu. No celiatici v mojom okoli vsemozne hladaju nahrady chleba, a v tych zmesiach je kadeco, len aby to lepilo dokopy. Mam z toho skor pocit, ze lepok je mensim zlom, nez tie chemie. Skusit pohanku, proso, quinou ich clovek nedonuti.
Cize oni nevynechali skodlivinu, len ju nahradili inymi. Ako ked diabetik bachne aspartam.
takych ludi neriesme, v ich time line - v ich osude je užívať si trpenie mať na čé a na koho nadávať = pozícia životnej obete.

v mojom lokálnom veteránskom atletickom klube poznám 2 baby čo sa mizdôverili so všeličím - cítia spriaznenú dušičku

a obe majú celiakiu od detstva

dodržujú bezlepkovú stravu a vyzeraju aspoň o 20 rokov mladšie ako rovesníčky

ale hlavne objektívne = ich atkletické výkony podľa vekových tabuliek

jedna z nich drží niekoľko svetových rekordov vo viacerých vekových kategóriach, ako preskakuje postupne tie 5 ročné kategorizácie...
naposledy len pred 3 týždnami dala nový sveťák W60+ v chôdzi na 50 km.

Celiakia zároveň navadza na nízkokalorický spôsob stravovania (keďže je problém hocičo hgocikde jesť)

Rýchlosť stárnutia je priamo závislá od množstva denných kalórií


kto má a pochopí intoleranciu na mliečne, celiakiu a na fruktózu a dodržuje stravu, má automaticky vyhraté
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

rudo píše:dodržujú bezlepkovú stravu a vyzeraju aspoň o 20 rokov mladšie ako rovesníčky
Problém těchto a podobných vývodů je, že je lze pojmout i obráceně: Protože jde o typ člověka, který má sklon k takové stravě (např. tělo nesnese lepek, ale má raději zeleninu) a s tím typem může souviset i to že vypadá líp (jiná konstituce), a až pak druhotně je že se stravuje jinak. Tedy naopak lepší vzhled může být příčinou a strava následkem. Ne že to tak je, ale co když.
rudo píše:Celiakia zároveň navadza na nízkokalorický spôsob stravovania (keďže je problém hocičo hgocikde jesť)
Tak u mne to bylo naopak obráceně. :-) Při snaze o přísně bezlepkovou dietu jsem zvýšil podíl sladkého ovoce a vařených luštěnin a olivového oleje a následně přibral. (Ale vím že jsem nevhodný příklad, protože dělám všechno obráceně než se má.)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
rudo píše:Celiakia zároveň navadza na nízkokalorický spôsob stravovania (keďže je problém hocičo hgocikde jesť)
Tak u mne to bylo naopak obráceně. :-) Při snaze o přísně bezlepkovou dietu jsem zvýšil podíl sladkého ovoce a vařených luštěnin a olivového oleje a následně přibral. (Ale vím že jsem nevhodný příklad, protože dělám všechno obráceně než se má.)
vieš jak je to s babami, pozývaju sa do kaviarní do cukrární, idu na zákusok, na tortičku, pri nákupe sa ide cez pekáreň

pricom ide aj o tie margariny a spálené tuky z pečenia,

poctiva celiakistka je toho všetkého ušetrená
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:
vieš jak je to s babami, pozývaju sa do kaviarní do cukrární, idu na zákusok, na tortičku, pri nákupe sa ide cez pekáreň

pricom ide aj o tie margariny a spálené tuky z pečenia,
Rezolútne protestujem proti takémuto kategorizovaniu. Ja to nerobííííím. Nechodím cez pekáreň a ani so žiadnymi babami. (Niekedy zájdem s chlapmi na pivo, no tam žiadne prepálené tuky nie sú. Zvyčajne tam idem po bazéne a dám si zelený čaj. Teda dnes vodu. Áááách, ten čaj mi chýba. Aj Culka, mi dnes ešte nadránom robila s ním chúťky, potvora.)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

mal som napísat s babami okrem Renčiky :lol:
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Renáta »

rudo píše:mal som napísat s babami okrem Renčiky :lol:
Áno, ďakujem Teraz som skoro spokojná.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:
rudo píše:mal som napísat s babami okrem Renčiky :lol:
som skoro spokojná.

skoro ?, robil som už na dialku všeličo, mám skúsiť :?:
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Renáta »

:lol: Nerob prsa, bambulko. Ešte sa netrafíš a všetok pôžitok schytá Panda alebo Buc :wink:
No, najskôr asi schytáme obaja poza uši, lebo sme v odbornom vlákne. Sorry.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

ved prave odborne vlakno :mrgreen:
5 2 8
petra22
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 08, 2013 15:52

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od petra22 »

Ahoj Celiakii trpím od svých 14 let. Chodila jsem za výživovým poradcem, ale nejvíc mi poradili po konzultaci tady takže doporučuji navštívit tuto stránku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Zatím mě nikdo nepřesvědčil, že celiakie je nemoc a že je nějaký důvod ji "léčit".
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Zatím mě nikdo nepřesvědčil, že celiakie je nemoc a že je nějaký důvod ji "léčit".
jj, taky, suhlas.
5 2 8
Gordon
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 22, 2012 21:40

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Gordon »

Pomáha pri tom poškodení čreva celiakiou klistýr alebo šanka?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Gordon píše:Pomáha pri tom poškodení čreva celiakiou klistýr alebo šanka?
neveimn ake ma kto skusensoti ja som celiakiu nemal ale ak sa pamatam tak sa predtym varuje aby tie rozpustene toxiny nejako lahko nepresiakli do tela, takze snad je lepsie najorv necat creva ukludnit bez psenice nejaky cas a jest hlvane zeleninu a a z potom zacat klystyrovat

ak ale sa pytas ci sanka-klystyr liecia celiaku ? tak to je otazka uplne mimo, podla mna
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Gordon píše:Pomáha pri tom poškodení čreva celiakiou klistýr alebo šanka?
Jen bych poopravil, že poškození střeva je lepkem, ne celiakií. Klystýr a šanka až tak moc nepomohou (jednorázově), protože ty nánosy na střevních stěnách jsou dost pevné a hlavně - slouží tělu i jako ochrana před pronikáním lepku do těla. V prvé řadě je nutné úplně vysadit lepek a pak začít regeneraci střev, která může trvat i měsíce - syrová zelenina (vláknina bude pomalu odstraňovat nánosy na stěnách), půsty, pomohou i klystýry a šanka. Nejdříve se odstraní nánosy a pak se regeneruje proděravělé střevo. V této fázi se nesmí rychle vrátit k lepkové stravě, protože chybí ochranné nánosy a střevo není ještě zacelené, lepek by rychle pronikl do krevního oběhu a dost by organismus pustošil (v krvi působí jako jed). Je nutné buď vydržet pár měsíců až do úplné regenerace střev nebo nabíhat zpět velmi pomalu, aby se opět mohl vytvořit ochranný obal (tj. zalepení děr ve střevech nánosy). Nejlépe se k lepku už nikdy nevracet, nic dobrého nepřináší.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Pando

velmi dobra odpoved
5 2 8
Gordon
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 22, 2012 21:40

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Gordon »

Ďakujem. Ako by som sa sám vedel presvedčiť o tom, či trpím v nejakej miere lepkovou intoleranciou? Je nutné dať si spraviť rozbor krvi?
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od pokora »

Doporučuji prostudovat stránky na celiak.cz, zejména diskuze týkající se zdraví a nemoci jako takové (http://www.celiak.cz/diskuze/onemoci). Řada diskutujících tu zmiňuje, že měli různé problémy, ať už se týkaly trávení, kožních projevů, depresí nebo všeho dohromady, nechali si tedy z krve udělat testy i na celiakii, ale protilátky měli negativní. Někomu pak následně celiakii potvrdili až díky biopsii tenkého střeva. Jsou lidé, kteří nemají pozitivní ani biopsii, ale i tak se jim trávení značně vylepší, když vyřadí lepek nebo obiloviny jako takové.

Je taky možné udělat si "domácí" test díky soupravě Biocard Celiac Test. Otázkou je ovšem průkaznost takovéhoto testu, když výsledky jsou rovněž odečítány pouze z krve.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:V prvé řadě je nutné úplně vysadit lepek a pak začít regeneraci střev, která může trvat i měsíce - syrová zelenina (vláknina bude pomalu odstraňovat nánosy na stěnách), půsty, pomohou i klystýry a šanka
Walker píše, že očista střeva jde rychlostí jednoho měsíce za každý předešlý rok na mrtvé stravě (tedy čtyřicetiletý člověk bude střevo čistit cca čtyřicet měsíců)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Ivkopivko
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 11, 2011 13:20

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Ivkopivko »

Mna obylninovy chlieb nenafukuje/neprehana, ale zahlieňuje mi nos a dutiny.
Mozem mat potom celiakiu?

Ako panda pise vyradit cokolvek s lepkom co ale potom ovos ktory lepok vraj neobsahuje? (po nom som OK)
Namacat, klicit ci nekonzumovat?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Oves také obsahuje lepek, jen méně. Nejvíce ho má pšenice, pak žito (proto je žitný chléb zdravější než pšeničný), pak ječmen a nakonec oves. Pouze zelený mladý ječmen lepek neobsahuje.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

stale sa tu motame v zlom koncepote

problem nie je to ze telo na lepok reaguje, co lekari nazyvaju celiakia

problem je to ze lepok existuje a ze si to strkame do brucha, niektore telo to berie ako bozi udel a neprotestuje a clovelk si myslis parada som zdravy nemam celiakiu a schtava cely zvot vsetko to negativne lekove

niektoo sa ale buri - apson vnutri a ma teda akesi symptomy areakcie a to lekari nazvy celiakia a snazia sa tie reakcie potlacit

ci si nejake diery cez kotre lepok tecie dbnu rychlo alebo ie je takner vedlasjia zalezitist je to sbad len znak ako je surne sa spamatat

tstivat sa na celiakiu a byt rad ked test nic neukaze je ako sa tesit ze mi nefunguje kontrolka na aute co ma signazlizovat prehoraiatie motora alebo vytekajuci olej a podbne alebo ak lietadlo neukazuje ze straca vysku a vsetci su spokojny az kym nevidia zem a netresnu
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Podobně jako by se léčila reakce na kouření:

- "Pane doktore, po cigaretách je mi blbě!"
- "Tak to jste vážně nemocný nikotalií. Musíme vás léčit abyste mohl kouřit."

Lepek je pro každého jed. Jak píše Rudo, jen některé tělo si řekne že to tedy vydrží protože má jiné práce dost, tak jen nesignalizuje problémy, ale přitom chátrá.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Podobně jako by se léčila reakce na kouření:

- "Pane doktore, po cigaretách je mi blbě!"
- "Tak to jste vážně nemocný nikotalií. Musíme vás léčit abyste mohl kouřit."

.
(:-) (:-)
5 2 8
Gordon
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 22, 2012 21:40

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Gordon »

rudo píše:stale sa tu motame v zlom koncepote

problem nie je to ze telo na lepok reaguje, co lekari nazyvaju celiakia

problem je to ze lepok existuje a ze si to strkame do brucha, niektore telo to berie ako bozi udel a neprotestuje a clovelk si myslis parada som zdravy nemam celiakiu a schtava cely zvot vsetko to negativne lekove

niektoo sa ale buri - apson vnutri a ma teda akesi symptomy areakcie a to lekari nazvy celiakia a snazia sa tie reakcie potlacit
Ja som sa na to pýtal hlavne preto, aby som sa konečne postupne dopracoval k dôvodom mojích zdravotných potiaží.
Všetci vieme ako ťažko je človeku dopracovať sa k správnej strave (vhodnej pre seba konkrétne) a potom tento stav aj dlhodobo udržať.

Teraz som napr. dva dni do seba nedal nič, čo by mohlo lepok obsahovať (tada aspoň si myslím). Krče sú preč, červené fľaky na hrudi stále mám (tie som tiež priradil k tomuto problému). Čo by som za to ale dal, keby mi niekto povedal, že to bolo len tým, že som cez víkend natlačil niekoľko krajcov chleba a čojaviemčoho ešte lepkového. Proste mi ide na nervy tá hojdačka, kedy sa cítim fajn a potom do toho prídu stavy, ktoré neviem, čím sú spôsobené. A názor na testy mám tiež podobný ako tu zaznel. Radšej si to odsledujem sám, ako sa spoliehať na ortieľ lekára. Jedine ja predsa viem, čo a ako cítim, čo som v posledných hodinách a dňoch svojmu telu vykonal po fyzickej aj mentálnej stránke.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Panda »

Lepku se špatně zbavuje, protože tělo si vytváří na obilninách (a hlavně pečivu) závislost (podobně jako u toho kouření). Člověk zpočátku po vypuštění dost strádá a neví, zda je to jen psychická závislost nebo zda to tělo opravdu potřebuje. Takže se stále vrací a začíná znovu. Příliš násilným přechodem si může opravdu uškodit, protože tělo se musí jiné stravě přizpůsobit, musí se naučit čerpat živiny z jiných zdrojů. Pokud to dotyčný nevzdá, tak se postupně (týdny, měsíce, někdy i roky) závislosti zbaví a pak prosperuje na bezlepkové stravě mnohem líp než na pečivu. Ovšem nesmí jít cestou násilí a nechtít to překlopit ze dne na den.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

moc drzim palce

za krajsi bezlepkovy zajtrajsok

zaujimave ake psycho programovanie sa sustavne robi napriklad v politiokcyh debatach - ved chleba aj tak nebude lacnejsi
alebo reci sa hovoria a chlieb sa je...
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:
Gordon píše:Pomáha pri tom poškodení čreva celiakiou klistýr alebo šanka?
Jen bych poopravil, že poškození střeva je lepkem, ne celiakií. Klystýr a šanka až tak moc nepomohou (jednorázově), protože ty nánosy na střevních stěnách jsou dost pevné a hlavně - slouží tělu i jako ochrana před pronikáním lepku do těla. V prvé řadě je nutné úplně vysadit lepek a pak začít regeneraci střev, která může trvat i měsíce - syrová zelenina (vláknina bude pomalu odstraňovat nánosy na stěnách), půsty, pomohou i klystýry a šanka. Nejdříve se odstraní nánosy a pak se regeneruje proděravělé střevo. V této fázi se nesmí rychle vrátit k lepkové stravě, protože chybí ochranné nánosy a střevo není ještě zacelené, lepek by rychle pronikl do krevního oběhu a dost by organismus pustošil (v krvi působí jako jed). Je nutné buď vydržet pár měsíců až do úplné regenerace střev nebo nabíhat zpět velmi pomalu, aby se opět mohl vytvořit ochranný obal (tj. zalepení děr ve střevech nánosy). Nejlépe se k lepku už nikdy nevracet, nic dobrého nepřináší.
to by u mne vysvětlovalo hodně... klystýry i jiné očisty jsem dělala už snad od 16 let a samozřejmě jsem stále ulítala na lepku (dnes už ne)... takže občas se zdálo, že mi je spíš hůř než líp. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Panda píše:
Gordon píše:Pomáha pri tom poškodení čreva celiakiou klistýr alebo šanka?
Jen bych poopravil, že poškození střeva je lepkem, ne celiakií. Klystýr a šanka až tak moc nepomohou (jednorázově), protože ty nánosy na střevních stěnách jsou dost pevné a hlavně - slouží tělu i jako ochrana před pronikáním lepku do těla. V prvé řadě je nutné úplně vysadit lepek a pak začít regeneraci střev, která může trvat i měsíce - syrová zelenina (vláknina bude pomalu odstraňovat nánosy na stěnách), půsty, pomohou i klystýry a šanka. Nejdříve se odstraní nánosy a pak se regeneruje proděravělé střevo. V této fázi se nesmí rychle vrátit k lepkové stravě, protože chybí ochranné nánosy a střevo není ještě zacelené, lepek by rychle pronikl do krevního oběhu a dost by organismus pustošil (v krvi působí jako jed). Je nutné buď vydržet pár měsíců až do úplné regenerace střev nebo nabíhat zpět velmi pomalu, aby se opět mohl vytvořit ochranný obal (tj. zalepení děr ve střevech nánosy). Nejlépe se k lepku už nikdy nevracet, nic dobrého nepřináší.
to by u mne vysvětlovalo hodně... klystýry i jiné očisty jsem dělala už snad od 16 let a samozřejmě jsem stále ulítala na lepku (dnes už ne)... takže občas se zdálo, že mi je spíš hůř než líp. :)
to len ukazuje ze kazda 16-ka by mala pocuvat Pandu
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re:

Příspěvek od LenkaH »

člověk píše: Naruší se regulace a střevní stěna potom propouští látky, které by se do krve jinak nemohly dostat. Především to jsou kompletní nestrávené bílkoviny, lepek, ale i mléčná bílkovina kasein, na kterou nám již od dvou let chybí enzymy. Tělo se těchto vetřelců zbavuje ve formě hlenů ty putují krevním řečištěm a lymfou. Podle kondice toho kterého organizmu se vylučují z těla a nebo usazují na žilních a cévních stěnách, v nosních dutinách, okolo reprodukčních orgánů žen i mužů.
Tady bych doplnila co se deje dal: A gluten sensitive individual’s immune system responds to the protein gliadin (gluten is the composite of a gliadin and a glutenin). Unfortunately, that protein is similar in structure to other proteins present in the body, including those of the brain and nerve cells. A cross reactivity can occur and the immune system “confuses” proteins in the body for the protein gliadin. This is called cellular mimicry and the result is the body attacking its own tissues with inflammation resulting. When inflammation happens in the brain and nervous system, a variety of symptoms can occur, including depression.
Please note, that even though most doctors will dismiss a gluten allergy/sensitivity if you don’t have any digestive issues, this is not true. You can have problems with gluten that show up in other parts of your body, not just the digestive track. Gluten can attack any organ: thyroid, gallbladder, nervous system, joints (arthritis), cellular membrane (multiple sclerosis), you name it.

A tohle souvisi s autismem. Tady je to lepe vysvetleno: http://realfoodforager.com/is-autism-an ... -disorder/

Takze to spojeni se zda logicke: lepek-zanet ve streve-porucha imunity-diky narusene imunite, napdanuti nekterych organu ( mozek u deti-autismus), nedavno jsem cetla, ze se potrvrdilo urcite spojeni mezi zanetem ve strevech spojenym s prijmem lepku a s diabetem 1T u malych deti (tam je misto mozku napadeny pankreas).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

jj, da sa to zahrnut aj pod pojem autoimunne choroby, tiez z toho doktory nemaju rozum.

ked som hral 7 rokov vegetariana, ale mukoveho, tak som trpel tymto strasne
ale bol som presvedceny - ved nejem maso jem vela ovsakov a obilia, tak musim byt zdravy, len vydrzat
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:.. ked som hral 7 rokov vegetariana, ale mukoveho, tak som trpel tymto strasne
ale bol som presvedceny .. len vydrzat
A ted hrajes co ? Olejare ? Dalsich 7 let ? Nez si uplne odrovnas zlucnik tukem ?

"Strava s vysokým obsahem tuků a cholesterolu a nízkým obsahem vlákniny.
Tento typ stravy opět zvyšuje hladinu cholesterolu, a to pak vede ke vzniku kamenů."

http://www.symptomy.cz/nemoc/zlucnikovy-zachvat

A tak neni nad to vydrzat v dalsi slepe ulicce a cim dyl tim lip (kolik jich mas jeste v planu?) :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Janek »

No jo a co dle tebe NENI slepa ulicka a je vseobecne platna cesta pro vetsinu???

Jestli nekdo maka fyzicky tak si myslim ze tech 7 vajec ke snidani neukodi a cholesterol papa :br

Ono to prece nejde tak snadno nalinkovat... Ja jsem napjaty, kdy se zacne ozyvat vice lidi: jsem na vita uz 8 let a zacaly mi vypadavat zuby, kloub kycelni je na odpis atp... :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od ravima »

..."Strava s vysokým obsahem tuků a cholesterolu a nízkým obsahem vlákniny.
Tento typ stravy opět zvyšuje hladinu cholesterolu, a to pak vede ke vzniku kamenů."
...
Jo ale musí to být běžná strava, tedy k tomu musí být zároveň i spousta sacharidů, jinak se na vysokotučné extracholesterolové stravě naopak cholesterol a tuky v krvi snižují :-)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
rudo píše:.. ked som hral 7 rokov vegetariana, ale mukoveho, tak som trpel tymto strasne
ale bol som presvedceny .. len vydrzat
A ted hrajes co ? Olejare ? Dalsich 7 let ? Nez si uplne odrovnas zlucnik tukem ?

"Strava s vysokým obsahem tuků a cholesterolu a nízkým obsahem vlákniny.
Tento typ stravy opět zvyšuje hladinu cholesterolu, a to pak vede ke vzniku kamenů."

http://www.symptomy.cz/nemoc/zlucnikovy-zachvat

A tak neni nad to vydrzat v dalsi slepe ulicce a cim dyl tim lip (kolik jich mas jeste v planu?) :D ..
Dost mimo. Salat zality oliv olejem a pokapany citronem, kameny rozpousti.Staci myslet hlavou.
Nikdo tu nemluvi o koupani se ve stuzenych ci prepalenych sragorach.Apropo,soucasne maistreamove pojeti vzniku cholesterol.plastvi v cevach je davno vyvracene.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Esterka »

Doporučuji přečíst si knihu Život bez pšenice. Je tam velice dobře objasněno, že lepek neškodí jen celiakům, ale úplně všem. Taky se tam vysvětluje, že nízkotučná strava je podvod a že se nemáme bát tuku a cholesterolu. Život bez pšenice je jedna z nejlepších knih o zdravé výživě, co jsem kdy četla.
dvdmchl

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od dvdmchl »

A co naklíčená syrová pšenice? Taky špatný?
Návštěvník

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

dvdmchl píše:A co naklíčená syrová pšenice? Taky špatný?
Syrová pšenice je ještě mnohem škodlivější, než tepelně upravená, protože alergenní potenciál lepku na imunitu je za syrova mnohonásobně vyšší. Lze jíst jen tu zelenou část (trávu) pšenice nebo ječmene, ale nikdy ne syrové zrno!!!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Syrovozrout »

Návštěvník píše:
dvdmchl píše:A co naklíčená syrová pšenice? Taky špatný?
Syrová pšenice je ještě mnohem škodlivější, než tepelně upravená, protože alergenní potenciál lepku na imunitu je za syrova mnohonásobně vyšší. Lze jíst jen tu zelenou část (trávu) pšenice nebo ječmene, ale nikdy ne syrové zrno!!!
Zaprvé se mi to moc nezdá, že by naklíčená měla být horší než umletá spálená mouka uhňácaná do výrobku (pokud jen z důvodů potenciální "alergicity", tak to zrovna vadí jen málokomu - tak např. kdysi jsem si koupil Celiatic test v lekárně - a žádnou takovou to neprokázalo. Nebude asi tak častá jak to vypadá při halasném medializování.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Lekno »

Celiakie sa udajne da zbavit po odcerveni: tu
alebo dalsie informacie tu: linka1; linka2; linka3; linka4; ...
Poradci: tu, tu :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Pavluska »

Lekno píše:Celiakie sa udajne da zbavit po odcerveni: tu
alebo dalsie informacie tu: linka1; linka2; linka3; linka4; ...
Poradci: tu, tu :wink:
odčervení apod je dobré, ale "zbavení se celiakie" znamená "zas se budu moct narvat koláči"?
Celiakie je úplně v pohodě, když nejíš lepek. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Pavluska »

Esterka píše:Je tam velice dobře objasněno, že lepek neškodí jen celiakům, ale úplně všem.
jj - stačí poslouchat lidi, kteří přešli na nějakou dietu, kde je vyloučené pečivo... a hned se cítí mnohem líp (i když nikdy předtím nepřiznali, že by jim pečivo dělalo zle).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Lekno »

Pavluska píše:...znamená "zas se budu moct narvat koláči"? ...
Ano aj nie. Ano, lebo prave zoo v ludskom tele sposobuje, ze nas to tlaci k smerom k narocnym dietam (je to spomenute v prednaske, ktore som vlozil). Nie, lebo to vobec nie je zdrave. Spravne rozhodnutie je to Tvoje :) .
Co sa tyka zavislosti na glutenomorfine (ale aj kazeinomorfine), tak to trva dlhsie (par mesiacov v prednaske KRivera: tu)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Pavluska »

jo tak pokud by byla stále chuť na lepkoviny, tak to pak asi jo.
Ale třeba já chuť nemám, tak si podle mne celiakii léčit nemusím...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od rudo »

to je toky psychoprogramovaci problem spolocnosti

ked doktori daju na nieco diagnozu a zahrnu to medzi choroby, talk ludia to beru ze by boli akysi vadni, menejcenni keby sa tej muke vyhybali a tak si dokazuju ze su zdravi a mozu si teda muku dovolit.

akokeby nefajcil len clovek co ma tuberu alebo rozleptane pluca
alebo ako keby nepil len clovek co uz ma pecen znicenu.

keby bible povedala pravdu, tak by napisala ze Eva to ludstvu posrala ked Adamovi dala zjest jablkovy zavin - teda mukovo fruktozovy cukrovy margarinovy kolac
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:keby bible povedala pravdu, tak by napisala ze Eva to ludstvu posrala ked Adamovi dala zjest jablkovy zavin - teda mukovo fruktozovy cukrovy margarinovy kolac
Boze ! to je blb, sam mas uz misto mozku z piva kostku (a nebo mukovy zaviny tam mas misto zavitu).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: CELIAKIE a spol.

Příspěvek od Syrovozrout »

Lekno, vyjímečně se mi nechce resp. nemám času nazbyt pročítat se těmi linky.
Přesto mě thema odčervování a vůbec jak se zbavit parazita zajímá.
Prosím Tě, s čím (jakým prostředkem - jídlem a podobně - ne nějaké složité přístroje a tak.) máš na to nejlepší zkušenost?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Odpovědět