Klimakterium?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Klimakterium?

Příspěvek od Fiona »

Napada me, kdy a zda vubec by mela vitarianka ocekavat prechod?

Chapu biologickou ulohu klimakteria, je prakticke ze se nerodi deti matkam za zenitem, co uz by je nemusely byt schopne vychovat. Jenze zaroven to uzce souvisi se starnutim = opotrebenim organismu, na ktere ma syrova strava, jeste k tomu nejcasteji ve spojeni s ruznym rozvojem duchovna, velky dopad.

Nevite nekdo jak jsou na tom zeny, co byly od mladi na raw, v kolika to na ne prichazi a jestli vubec?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, Fiona, na toto Ti odpovedat neviem, ale chcem Ti napisat, ze Tvoje prispevky ma vsetky od prveho velmi inspiruju. Ja som uplne iny typ a ta roznorodost na tomto fore je uplne super.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

k?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já nevím o nikom, kdo by byl od mládí vita a už byl starší, jakoby v té době, kdy by mohlo k. přijít
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Diky Katko, to potesi, a je fakt ze ja si taky hned ze zacatku pamatuju tvoje prispevky o ovoci :)

Slunicko, ja taky ne, ale nekde musej byt, prece jsme to nevymysleli az my :)

S tim klimakteriem jsem se ptala hlavne proto, ze by me zajimalo cim se to ve skutecnosti ridi. Jako ze jestli jednoduse dojdou vajicka, nebo jestli je to spis vysledek degenerativnich procesu v tele. Bylo by super pokud by to bylo to prvni, pak bychom si nekdy od padesatky mohly uzivat bez toho vecneho stresovani abychom do toho nevlitly. Popravde me trochu desi predstava, ze bych mela byt plodna do 80 nebo 100 let... vsak kolikrat se za tu dobu muze prihodit mensi nehoda :roll:
katja
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 26, 2007 9:40
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od katja »

Myslím si, že vajíčka určitě dojdou kolem padesáti let, ale ty všechny nepříjemné příznaky, co přechod doprovázejí, podle mého, by u zdravých lidí neměly být. V tomto věku u normálně stravujících se lidí nefungují stoprocentně správně žádné endogrinní žlázy a všechno se vším souvisí a jedny hormnony ovlivnují ty druhé. Hladina hormonů se určitě v přechodu mění, ale zanesený organismus, kde už žlázy a orgány nefungují jak mají, je tak rozladěný, že musí přijít tyto nepříjemné příznaky. Myslím si, že žena vitariánka si projde přechodem lehce, bez potíží a plodná už není.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Zkuste nejaky zahranicni web.
Ja bych rekl ze vitarianky to budou mit jine.Vychazim z toho ze jsem potkal v Indii a Nepalu zeny s malymi detmi a byl jsem hodne prekvapen jejich starim.A tito lide nejsou sice vitariani,ale jedi dost zdrave,hlavne v Nepalu.Tady neni problem najit matku ktere je dost pres padesat.I kdyz vek se spatne odhaduje.
Chtel bych priste najit ten kmen Hunzu co je v Pakistanu,to by me opravdu zajimalo jak ti lide vypadaji a ziji.Tak vam pak napisu v kolika maj prechod :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

katja píše:, ale ty všechny nepříjemné příznaky, co přechod doprovázejí, podle mého, by u zdravých lidí neměly být. .
myslím, že o tom snad psal Wolker nebo Diamondovi, že ten přechod není jako u klasických lidí, nejsou ty příznaky atd. nevím, už si víc nepamatuji, jen toto, v tu chvíli mi to přišlo ješt daleko
ale tak nějak to i cítím, že to nebude jako u běžně se stravujících lidí
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

No ja nevim, abych rekla pravdu, ani me nenapadlo pomyslet na nejake tezkosti s prechodem. Spis premyslim jestli je vubec nejaky prechod fyzicky zadouci.

Napriklad je vetsinou na zene dost jasne videt, jestli je v plodnem obdobi nebo to ma uz za sebou. Myslim ze tohle se da od pohledu urcit mnohem snaz nez vek. Zrovna tak jako se na pubertakovi pozna ze uz to prislo...

Takze mam dilema - na jednu stranu od padesatky veget, nemuset si davat pozor, 70 let orgii, juchu..... A na druhou stranu prosty fakt, ze vse co je na zene pritazlive (sexualne) ma nejakou primou souvislost s plodnosti. Jasne ze nam nejde o to se rozmnozovat, jde spis o archetyp... ale aby pak s nami jeste nekdo byl ochoten sexovat i z jineho duvodu nez ciste solidarity, ze...

Uprimne receno, pokud bych si mohla vybrat, radsi bych si nejblizsich 80 let davala pozor, nez vyschla a mela klid na rozjimani. Mozna jednoho dne ma moudrost prevysi mou jesitnost, ale hned tak to asi nebude. Ach jo, kdybych aspon vedela kolik ze mame tech vajec...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Fiona píše: Uprimne receno, pokud bych si mohla vybrat, radsi bych si nejblizsich 80 let davala pozor, nez vyschla a mela klid na rozjimani....
no já jsem dospěla do té fáze, že raději klid na to rozjímání :wink: :) a tu ušetřenou sexuální energii využívat na něco efektivnějšího nebo raději pro mě vyššího více osvobozujícího


to, kdy je už žena neplodná je na ní opravdu vidět jak píšeš, po přechodu vypadají ženy jinak

nakonec si také myslím, že když člověk žije zdravě (jídlo, spánek, sport atd.) že ten přechod nemusí přijít
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Vzpominam si na knizku co jsem kdysi cetla, myslim ze se to jmenovalo Pet Tibetanu pro zeny. Sice to na me nepusobilo moc duveryhodne, ale na tech vecech co se tam pisou, krome toho ze je tam par obecne zdravych veci neprimerene nafouknutych, neco bude.

Pointou knihy bylo, ze zena si muze zachovat dokonale mladi tak, ze rano poleze kazdy den do studene vody za zvuku mantry, pak bude naha cvicit par konkretnich cviku, a hlavne by mela mit svobodnou mysl a nebyt vybirava v sexu, ma si uzivat ze vsech moznych zdroju. Ten strejda co byl vyobrazeny jako autor rozhodne nevypadal na to ze by byl objevil nejaky pramen mladi, i kdyz to o sobe smele tvrdi. Cele to na me pusobilo tak trochu jako agitace mlsneho kocoura, aby byly zacky povolnejsi :roll:

Nicmene v knize zaznela jedna myslenka co si pamatuju. Jakasi nestarnouci 62leta divcina tam vyucuje sve zacky "... pokud si chcete zachovat vecne mladi, musite pocitat s neprestavajici touhou po rozkosi, se vsim co to obnasi. Nedomnivejte se ze toto najdete u jedineho muze..." atd atd.

I kdyz tim zrejme basnik chtel rici neco uplne jineho, mne od te doby vrta hlavou spis to, ze cenou za lepsi "zachovalost" v urcitem veku opravdu muze byt mmj i odepreni urcitych "vyhod zralosti"...

I kdyz kdo vi, jine zdroje zase uvadeji pravy opak. Jako zdroj regenerace vyvysuji celibat, transformaci energie a duchovni osviceni. Jen to slavne klimakterium nikdo nikde neresi.
Odpovědět