Anketa: Kolik šťávy denně vypije průměrný vitarián.

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Anketa: Kolik šťávy denně vypije průměrný vitarián.

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:48, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

když mám šťávičkový den, tak si šťávu 3-5 denně, průměrně z 3-5 kousků zelovoc

snažím se nemíchat, ale stejně mi to nedá, tak aspoň jako základ beru buď mrkev nebo jablko, které se dle nějaké chytré knížky míchat můžou....občas si pak do šťávy rozmixuju třeba banán nebo něco, co se špatně šťaví (kiwi, jahody)-mám blbej odšťavňovač

Mimo šťávové dny sem tam na snídani tak ze tří kousků cokoliv-ale to už většinou zahušťuju právě tím banánem apod.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

na mrkvovou, tak 0,5 l 5x týdeně
tedy nyní, za čas to může být zase jinak, mám ráda i jablečnou a pomerančovou, většinou dělám jen jeden druh
Eva

Příspěvek od Eva »

Odhaduju, že piju průměrně tak 0,2 l denně. Mám to ale dost nepravidelně, často vůbec nic, ale když už si dám, tak je to většinou víc.

Sestupně: jablko; jablko + něco na ochucení (pomeranč, ananas, kiwi, hruška); mrkev; pomeranč

Štěstíčko: Ty vypiješ 2 l sťáv denně? :roll:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Většinou nic, nemám na ně chuť. Pokud mám období, kdy tu chuť mám (což je celkem tak 2 měsíce v roce, určitě ne víc než 3 měs.), tak je to mrkev+jablko 60:40 - 0,5 l/den.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Evka, keď mám len šťavový deň, tak vypijem 2 až 3 litre šťavy denne (asi 2 l je ovocnej). Nosím si ju do roboty , ráno čerstvo odšťavenú a večer ešte pripravím čerstvú šťavu (večer skôr zeleninovú - mrkva, zeler, stonkový zeler, petržlen aj vňať a pod.). Je to dosť roboty, lebo šťavu pripravujem aj deckám a mužovi, aj keď oni nepijú len šťavu a vypijú ju menej ako ja počas šťavového dňa.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:48, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ovocny stavy narozdil od caju, pokud je nesladi, maj CUKR, takze ti dodavaj energii, caj ne, takze ty maj bliz k uplnymu pustu. Jde o to jaky caje pije, podle me pokud to nejsou nejaky silny bylinky tak muze mit silnejsi navyk ovoce konkretne na cukr :c]
U me to silene kolisa, ty stavy a to nejvic podle obdobi.
Povetsinou ale v zime udelam 0,5-1litr citrusovy stavy.
V lete navic kdyz mam cas tak vystavuju veskery veci co jdou a nevypadaj vzhledove lakave.
Na zahrati hruska+jablko+skorice, pokud vezmes skorici na milost.
Eventuelne lze teplo vyrabet proste psychicky nejakou vizualizaci nebo fyzicky pohybem :c]
Naposledy upravil(a) tvx dne stř úno 27, 2008 10:46, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...minimum...mám odšťavák ,, na kliku ,, , tak spíš občas zelený...celer atd....spíš si tohle období neumím představit den bez pohanky a slunečnice...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:47, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

nula
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl »

....sakra..taky sem si neprecet , ze se to ma tykat jen stavovyh dnu...
Naposledy upravil(a) kybl dne čtv úno 28, 2008 9:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Já rád:
mrkvovou + červená řepa + celer, nebo potržel + zázvor
nebo
jablko + grep
=že záleží kolik je surovin, ale průměrně tak 1 litr mrkvové, nebo 1 litr ovocné denně + / -

Ale o víkendu většinou nic a během půstu také ne.
Eva

Příspěvek od Eva »

Renáta, štěstíčko: Já jsem nějak nepoznala, že se to množství týká jen šťávových dnů, myslela jsem, že to je jako doplněk k normální syrové stravě, tak mě to docela překvapilo, protože to už mi připadlo jako moc tekutin spolu s tím, co člověk sní v podobě ovozelu. I když ono to samozřejmě záleží na tom, co konkrétně člověk jí. Já už jsem dlouho nebyla jen na šťávách, ale pokud si pamatuju, tak jsem vypila 1 až 2 l šťáv denně. Chuť bych bývala měla větší, ale při větším množství už jsem byla další den viditelně oteklá. Tehdy jsem ale ještě jedla ve větším množství vařenou stravu, tak to možná mohlo být tím. Od té doby, co se snažím o syrovou stravu, jsem ještě na šťávách nebyla. Projevuje se u vás otékání nebo něco jiného, co mimo šťávové dny nemáte?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Evka, ja si sem tam dám zopár dní len šťavy (cca 3 dni za sebou). Nemám problém s opuchmi, skôr ma pitie štiav odvodňuje - najmä keď tam dám zeler, uhorku... Opuchy si registrovala po ovocných šťavách či aj po zeleninových?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

U mě jsou šťávy momentálně naprostá jednička, co se týká stravování, za den vypiju tak 0,5-1l citrusové šťávy (grep+pomeranč+občas mandarinka) a tak půl litříku šťávy bílé zelí+řapíkatý celer. Taky u sebe pozoruju spíš opak - že mě šŤávy odvodňují. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:47, celkem upraveno 1 x.
Eva

Příspěvek od Eva »

Možná jsem se špatně vyjádřila - celkově mě odvodňuje ovoce, zelenina i jejich šťávy, ale jakmile těch tekutin bylo moc, tak se nestačily vylučovat. Ten stav zažívám i bez šťáv, když se přejím ovoce :oops: Druhý den mám veliké kruhy pod očima, jako bych nespala. Nastává to hlavně tehdy, když moc piju nebo jím moc ovoce večer, kdy mě nejvích chutná - jen u těch šťáv je efekt výraznější Proto mi připadá představa 1 l šťávy na večeři moc :roll: Myslím, že podobně jako je tělo schopno bez problémů zpracovat jen určité množství jídla, tak že to podobně funguje i s pitím. Ale je jasné, že každý to máme jinak. U mě se přemíra tekutin projevuje i tím, že potom chodím v noci na malou. Konkrétní množství ale u mě záleží i na teplotě, pohybu a podobně. Mám za sebou cca 2x 10 dní, 2x 6 dní, 1x 28 dní šťávování, ale fungovalo mně to tak na začátku i na konci. Ono to možná tehdy souviselo i s tím, že jsem běžně jedla vařenou stravu, nevím. Štavila jsem letní ovoce, sem tam pomeranč, mrkev.

Jinak to, že šťávy dobře odvodňují, jsem s úspěchem využívala ještě na vařené stravě, navíc se k nim díky tomu se mnou dostala a opakovaně, už i samostatně, vrací i moje máma :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já nevím jestli ovoce a zelenina odvodňuje...spíš to vidím tak, že člověk když pije štávy a nejí třeba zeleninu se solí, tak se ta voda, co neutralizovala sůl v těle z toho těla "pustí" a tělo může mít méně vody, protože více nepotřebuje, nepotřebuje něco neutralizovat, to stejné funguje u vařeného - zase voda natažená do těla pro neutralizaci, vláknina také udrží určité procento vody v těle..atd.
ale ano toho ovoce i zeleniny musí být s mírou, jako všeho

ty kruhy pod očima se mi také staly, v určitém období jsem je u sebe viděla, vidím to také na přemíru vody v těle

zas ta míra :? :D
Eva

Příspěvek od Eva »

Já jsem si jistá, že ovoce mě odvodňuje, i když není v podobě šťáv. Se zeleninou to vidím stejně, ale myslím, že se to tam méně často pozná, protože zelenina se častěji kombinuje se solí nebo semínky třeba jako salát.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já to spíš vidím v tom výše uvedeném principu, tedy u sebe :) , když jím jen ovo zel bez ničeho jiného (sušeného ovoce, soli...), tak se voda sníží, jakoby to tělo má méně vody, drží si optimum, jakmile dám něco více, tak se voda natáhne na tu neutralizaci toho co sním
každý to nějak vnímáme a prožíváme :wink: :) :D

když jsem jen na čistém ovo zelu, tak když běžím, tak se ani moc nepotím a tělo si vodu navíc nežádá, pokud mám v sobě něco navíc, tak si následně i vodu vyžádá....je to zajímavé 8)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:46, celkem upraveno 1 x.
Eva

Příspěvek od Eva »

štěstíčko píše:... Pokud se odvodňuješ nebo zase převodňuješ... tak bych spíš hledal příčinu v typu šťavy a v ledvinách.
Já jsem právě při tom převodňování vypozorovala příčinu v množství šťáv, tuším ji i v ledvinách. Ale to množství tam určitě hraje roli. Pro mě je zajímavé, že na ovocné sťávy nemáš chuť - jablka případně tolik do peněz lézt nemusí :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Teď jsem v mailu Angely Stokes narazila na Global Juice Feast 2008, který bude trvat od zítřka 1. 3. do 5. června. Zkusím se přidat, uvidím, jak dlouho vydržím :D ...na 92 dní to nevidím, ale i kus cesty bude dobrej, jdu do toho :wink:
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:46, celkem upraveno 1 x.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

štěstíčko píše:
Otékání by mělo souviset vždy s ledvinami. A nejvice zaměstnávají ledviny močopudné věci. Můžeš je zkusit pročistit, buď urinou nebo třeba šťávou s černé ředkve, nebo se na to dává jedlový oelj, ale ten se musí pít brčkem... ale ledviny nemusejí fungovat i z jiných důvodů. K tomu lze připozorovat vztahy a zimomřivost.
...
to je pravda, já si teď po delší době co piju ledvinový čaj dala i něco slaného (i když slanou chuť samu o sobě nevyhledávám), dřív bych otekla, teď to bylo naprosto v pohodě. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

macik píše:Teď jsem v mailu Angely Stokes narazila na Global Juice Feast 2008, který bude trvat od zítřka 1. 3. do 5. června. Zkusím se přidat, uvidím, jak dlouho vydržím :D ...na 92 dní to nevidím, ale i kus cesty bude dobrej, jdu do toho :wink:
A budeš piť také množstvo štiav a toho zloženia, ktoré odporúčajú? Tam sú 3 litre len "slabý odvar"...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Renáta píše:
macik píše:Teď jsem v mailu Angely Stokes narazila na Global Juice Feast 2008, který bude trvat od zítřka 1. 3. do 5. června. Zkusím se přidat, uvidím, jak dlouho vydržím :D ...na 92 dní to nevidím, ale i kus cesty bude dobrej, jdu do toho :wink:
A budeš piť také množstvo štiav a toho zloženia, ktoré odporúčajú? Tam sú 3 litre len "slabý odvar"...
Nee, dám to podle chuti a času-nejsem stádní ovce :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ono to ale majú celkom premyslené - teda, ak by si chcela len šťavovať 3 mesiace. Ale také množstvo, aké uvádzajú, by som nezvládla. Moje maximum sú 3 litre.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

cece, kdysi jsem vyrobil asi 6 litru ananasovy stavy z 10ti ananasu po 15kc... a to jsem to jeste tocil rucnim juicerem.
pomerance maj taky skvelou vyteznost... z kila snad 700ml.
dneska jsem zdelal dve giganticky endivie po 10kc = presne 0.8 litru...
takze za 100-150kc ti 3 litry vyrobim
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

k tomu globalnemu juicfeastu sa tiez pridavam, vlastne uz som zacal v predstihu, obcas sice prelozim tuhsim, ale momentalne ma juicovanie fakt bavi tak je to aj 2-3l denne. ovocie organicke, vacsina zeleniny tiez. je to sguely pocit nasavat iba natural energi bez dopingu. cez teple mesiace budem chodit aj na trh, tam budem urcite kupovat aj necertifikovane veci, na tom mi ale nezalezi, hlavne musim citit ze je to pestovane s rozumom, na trhovisku sa vzdy daju najst aj kvalitne domace vypestky malo dopovane. to uz poznat aj na pohlad, alebo po debate s pedavacom, alebo pri pozivani, ci to rastlo samo od seba alebo ci je to napumpovana vzorka.
juicingu zdar. a nechemickemu dvakrat zdar. :)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

protoze to z ceho delas tu stavu ji moc nema a nepusti + to juicer poradne neumi, jsou to pro lisovaci princip ty nejhorsi materialy.
taky jsem kdysi delaval gazpacho, sedminka litru taky nedal tolik prace neb zaklad byla okurka, okurkovastave je velce chutnaaa.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jeje, stavicky :)
Ja stavim taky spis podle rocniho obdobi, prevazne to co v lednicce prebyva. Normalne vypiju tak pul litru denne, a to jeste jen proto, abych mela co usrkavat v praci, abych nebyla v pokuseni udelat najezd na kafeautomat :P . Kdysi jsem coby zrout vseho mozneho krupaveho musela vypit tak 2 litry denne, ale ted co se krmim jako koza, taky piju jako koza, tj spis jen tak z nudy :)

Ale prichazi jaro a tak se vrhnu hlavne na koprivy a pampelisky. Pampelisku muzu vesele i chroupat (no moc dlouho me to nebavi), ale koprivu jsem zkusila jen jednou a naposedy :cry: , od te doby ji dusledne stavim...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dneska poranu 0,7 litru pomrance cerveneho, nasledne 0,7 litru mandlovyho mlika s kakaem.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Odpovědět