Lapacho do mixera ?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Lapacho do mixera ?

Příspěvek od Lekno »

ahojte. Nasiel som na webe obsah Lapacho (tu):

Kód: Vybrat vše

Lapacho kůra má neobvykle vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků, jako je vápník, železo, draslík, měď, zinek, bor, mangan, hořčík, a stopy fosforu, chrómu, stroncia, jód, molybden, stříbro a zlato.
Zvláště cenné je, mimo jiné, obsah boru je nyní známo, že bór je pravděpodobně zásadní význam pro stabilitu buněčných stěn, vápniku a draslíku ako požadavek pro formování vitamínů a flavonoidů a pro regulaci buněčného dělení květin, ovoce, všechny rostoucí body a chloroplasty, při regulaci zásobování vodou a především pro metabolismus sacharidů, a dokonce i pro aktivitu enzymu
(viem, o boru som uz pisal: tu)
Mna by zaujimalo, ci je vhodne/nevhodne rozmixovat Lapacho do dreňa z ovocia/zeleniny (smoothie) ? Caje pit prilis nemusim.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Lapacho do mixera ?

Příspěvek od Lenuška »

to nevím, jestli se ty fytonutrienty vstřebají. Zvážila bych spíše zmixovat lapacho večer ve vodě, nechat přes noc macerovat, a ráno vypít buď nepřecezené, nebo zcedit. Nebo s tím dolít mixovanou zeleninu či ovoce.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lapacho do mixera ?

Příspěvek od zaklinac.dan »

no já taky myslím, že to použiješ jenom jako vlákninu. je to lýko stromu a dělá se z toho odvar, jinak to z toho asi nedostaneš, přeci jenom i ti indiáni si to zase nebudou dělat složitější než by museli. takže udělat odvar a pak vypít. pokud bys to někam namíchal, tak snad čistě chemicky by to mělo být stejné, ale účinky rozhodně podle mého stejné nebudou. spíš naopak, nemyslím, že se k tomu hodí cokoliv kyselého. to je ten problém, když si člověk neumí vybrat...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Lapacho do mixera ?

Příspěvek od Lekno »

Dakujem Vam za odpovede. Vyskusam recept od Lenušky a primiesat ho do stavy alebo drte.
Co sa tyka vhodnosti miesania s kyslejsim prostredim: ked to bude fungovat ako olovo, tak zmenim postup ( leží pak v žaludku jako olovo: linka ), ale zelenina by nemala byt kysela avsak spravim pokus aj s ovocim.
(vysledok dam vediet az mi skonci 21 :wink:)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Lapacho do mixera ?

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak já zas takové bohaté zkušenosti s lapachem nemám. navíc už jsem koupil šarže které se docela podstatně lišili a kdoví co do toho řežou :) můj názor: lapacho je hořčí až trpké s chutí a vůní po chininu. snižuje tlak, ochlazuje, pomáhá snížit horečku a proti nespavosti. určitým způsobem čistí tělo, vzhledem k tomu, že to je borka a používá se odvar, tak tipuju, že mechanismus je především přes slezinu. je to obecně utlumující, může to trošku "odvařit" ledviny, takže jako s každou bylinou opatrně. není to podle mě věc na velkou profylaxi, ale čas od času si to dát nebo si udělat kůru je v pohodě. při pokusech jsem to míchal do různých věcí, ale v malém množství a ostatní byliny srazily určité, pro mě nežádoucí (především sedativní) účinky. ale jinak já osobně jsem si to dával vždy navečer, ráno nebo přes den bych to nepil. ale teoreticky pokud by k tomu byl speciální důvod, tak mezi jídly by to vhodné bylo.to je tak za mě všechno. ještě teda snad by se to nemělo sladit, což ale platí pro většinu hořkých bylin. kyselotiny už vůbec ne a macerátu bych z různých důvodů nevěřil. prostě nemůžeš vybírat z dortu jenom rozinky. jestli je pro tebe odvar (vaření) nebo chuť takové zlo, zapomeň na lapacho ;)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Lapacho do mixera ?

Příspěvek od Esterka »

Myslím, že lapacho nelze rozmixovat na jemno. Je příliš houževnaté. Navíc, léčivé látky se uvolňují až varem.
Odpovědět