HOUBY, kvasinky a spol...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

HOUBY, kvasinky a spol...

Příspěvek od epony »


Mam jednu diskutabilnu otazku: Su tepelne nespracovane huby skodlive? Som totiz velky milovnik hub a z jednej strany pocuvam ,ze sa nesmu jest tepelne neupravene lebo sa otravim, na druhej strane ze sampinony sa mozu jest aj surove...ake su vase skusenosti? Resp. by ma potesil odkaz na nejaky clanok na internete :) Dííky
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Surove sampiony som jedaval a bez problemov.Tak isto bedle su vynikajuce,na jesen su ich u nas plne luky a tak ked idem na dlhsi vyjazd na biku aspon netrpim hladom.Poznam este jednu hubu urcenu na priamu konzumaciu ale vraj ma po nej clovek problem s orientaciou :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Zkusil jsem taky syrovou bedlu a jak vidíš, tak žiju, doufám bez následků ... :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

tak syrovy sem teda nejedl, jen chutnal a nic moc. Ale takova bedla na masle s kminem :P :P

i kdyz normal jidla nemusim, na tohle se fakt tesim.


A jestli to je skodlive, no bedla na masle urcite, ale kdyz si to das 2-3 do roka tak te to nezabije. :wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jéžišmarjá kdys před léty jsem s velkou chutí snědla mísu syrových žampionů z marketu. Ještě dnes je mi při vzpomínce na tuto událost nevolno. Ale můžu z vlastní zkušennosti říct, že syrové fazole jsou horší. To jsem i zvracela :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony »

Selma píše:Jéžišmarjá kdys před léty jsem s velkou chutí snědla mísu syrových žampionů z marketu. Ještě dnes je mi při vzpomínce na tuto událost nevolno. Ale můžu z vlastní zkušennosti říct, že syrové fazole jsou horší. To jsem i zvracela :)
myslim, ze strukoviny su najlepsie stravitelne. ak sa nechaju naklicit..ja som sa tiez poucila, ked som jedla namocenu soju este nenaklicenu.. :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Jezismarja, proc to vubec jite? :wink:

Nektere houby se opravdu daji jist syrove, ale chutove nic moc. Mozna portobello a ostatni druhy zampionu jsou lepsi, osobne mam dobre zkusenosti se zampiony, kdyz je nechate 1 den nalozene v marinade z citronove a pomerancove stavy.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Huby su jedle surove v pohode.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

epony píše:
Selma píše:Jéžišmarjá kdys před léty jsem s velkou chutí snědla mísu syrových žampionů z marketu. Ještě dnes je mi při vzpomínce na tuto událost nevolno. Ale můžu z vlastní zkušennosti říct, že syrové fazole jsou horší. To jsem i zvracela :)
myslim, ze strukoviny su najlepsie stravitelne. ak sa nechaju naklicit..ja som sa tiez poucila, ked som jedla namocenu soju este nenaklicenu.. :D
Asi to platí o všech semenech. Pamatuju z evangelia esejských doporučení, máčet pšenici přes noc, aby se v ní probudil život. Život je asi halt nejlépe stravitelný:-)

S těmi houbami to nejspíš záleží na množství. Přejedla jsem se do nevolnosti vícero potravinami, vesměs vařenými a že ty nejsou často vůbec zdravé víme. Ale přejíst se takto třeba třešněmi se mi ještě nepodařilo. Osobně jsem s houbama opatrná, stačí pomálu.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Absolutny suhlas.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Zampiony jim syrove normalne (i kdyz ted uz dlouho ne-e, spis jde o to, v jakem jsem zrovna obdobi) a kdyz jdu v lese, tak si vzdycky nejakou houbu snim, kdyz najdu, nevidim v tom zadnej problem. Chodim po lese a ukusuju houbu :-) asi tak, jako kdyz jdu po lese a kdyz potkam maliny nebo ostruziny, taky si dam :lol:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já dnes hodlám prohnat žapiónny GS spolu s vlašáky a nějakým kořením + uvidím, co ještě doma najdu (něco zeleného). Určitě to může být taky mňamka :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Droždí nebrat!
mam po kostičce pocit jako továrna na CO2
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx píše:Droždí nebrat!
mam po kostičce pocit jako továrna na CO2
Souhlas!!! :D
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Kallaf píše:Tak isto bedle su vynikajuce,na jesen su ich u nas plne luky a tak ked idem na dlhsi vyjazd na biku aspon netrpim hladom.:D
RadkaS píše: a kdyz jdu v lese, tak si vzdycky nejakou houbu snim, kdyz najdu, nevidim v tom zadnej problem.
Byval som vasnivy hubar, tatko ma braval cele detstvo na huby. To s tym bicyklom a hubami znie zaujimavo, mozno opacim najblizsie. Skoda len ze tie huby same surove skor nechutia ako chutia, akurat len vonaju, a energie z nich tiez asi nebude vela. No ale ked prave nie je nablizku ziadna jablon, ci iny strom s prave zrelym ovocim, tak asi lepsie aspon "po hube" ako vobec nic :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kvasnice sporadicky vsunu, neb mi chutnaj, ale pozor absolutně do prázdnýho a dyž dám s kapkou kozího tak je to ještě lepší, holt jak říká walkér, živá zelenína
no a pak zase chvílu nejest, ale dá se i bez toho žít
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Buc, Malachov odradza od chleba s termofilnymi kvasnicami. Co tym myli? Zrejme akykolvek clieb robeny s kvasnicami, a tymi termofilnmy mysli prejdene teplom - pecenim, vsak, kto by jedol len kysnute cesto, ze.
A proti kvasniciam, zivym, asi nie je, zda sa, lebo dokonca spomina inde pivovarske kvasnice. Ja chlieb nejedavam takmer vobec, velmi obcas akurat tie ryzove pufovane chlebiky. Cize mna nejake kvasnice, ci huby ako potravina vseobecne moc ani nemaju co zaujimat, ale ako mam chapat ten rozdiel vplyvu kvasnic cerstvych a tych mrtvych?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

přiznám se že chlebový problém se mne netýká a kvasnice sem neměl velmi dávno, jen jsem tam vylovil spomínku, takže tak.
Ale pozor, sem tam kousnu do hlívy, asi kvůli jakýmsi glukanům, čemuž stejně nevěřím.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Ja len, ze Malachov na jednej strane spomenul raz pivovarske kvasnice uplne pozitivne, a na druhej strane pise nieco ako, skusim veelmi volne citovat, co si pamatam, ze "zdrava mikroflora sa v creve neda vybudovat, pokial jeme chlieb s termofilnymi kvasnicami". On je inac hlavne za vitastravu, ale nema nic ani proti obilnym celozrnnym kasiam.
Ako to ty kedysi obcasny pojedac kvasnic vidis, ze chlieb urobeny bezkvasnicovo ma byt pre mikrofloru lepsi ako ten s kvasnicami, a preco. Hoci ty chlieb samozrejme vobec riesit nemusis.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

nějak sem se sem omylem zamotal a už jsem na chlebové zkušenosti s radostí zapomněl, jinak vitouši snad nějakou floru řešit nemusí
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já myslím, že Flora s Lifefoodem může být hlavně pro ty co začínají věcí hodně zajímavou, uvidí vita stánek, a to je může posíli.. uvidí, že je tady první vlaštovka, že mají kam zajít, mohou si koupit bio šťávu z mrkvičky atd. občas mohou vidět někoho ze stránek
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Myslim, ze rec bola o mikroflore creva, nie o Flore. :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

haha :lol: to je pravda, byla jsem před tímto vláknem ve vlákně vitariánské restaurace, kde jsem psala o Floře pro babičku.... :lol: není Flora jako flora díky 8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To je sranda :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:haha :lol: to je pravda, byla jsem před tímto vláknem ve vlákně vitariánské restaurace, kde jsem psala o Floře pro babičku.... :lol: není Flora jako flora díky 8)
:D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jak člověk dokáže rozvinout myšlenku úplně mimo mísu... :lol:
Odpovědět