OTUŽOVÁNÍ, zima, chlad...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

OTUŽOVÁNÍ, zima, chlad...

Příspěvek od MirecH »

Uz nejakz ten mesiac sa stravujem raw,nebolieva ma hlava, ale problem je ze mam stale studene ruky, da sa to nejako vyriesit? Vo Walkerovi som cital ze prave tymto sposobom prejde problem studenych ruk.
Uživatelský avatar
Jaris
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 12, 2004 14:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jaris »

Jo, to mě taky zajímá. Moje ruce se často teplotou blíží ledu. Pro úplnost dodávám, že jsem ve třetím měsíci přechodu, a chladné ruce jsem často míval i na 100% vařené. Věřím, že po určitém stupni vyčištění těla se problém upraví, ehm.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

jojo, i ja mival studene rucky, ale ted uz to nesleduju, mam 9mesicu na 100pro raw, ale driv mi byla zima celkem dost, ale co po svym telu chces, kdyz 20let dostavalo telpou stravu a ted ho preucujes si teplo vytvaret samo;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

teplo v těle není z teplého jídla - to teplo v těle vydrží tak možná pár minut - spoustu vařených lidí mají studené ruce pořád - to je v něčem jiném - ta příčina "studených rukou"
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Souhlas, já jsem byla expert na ledové nohy odjakživa, tak trochu žába. Moc zásadně se to zatím nezměnilo. Zřejmě zkrácený krevní oběh - nedostatečné prokrvení, příliš úzké kapiláry v končetinách..
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

To chce každej den po ránu, na lačno malýho paňáca domácí slivovice (raw) :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo jo, nepálená slivovice, to je věc... a všimli jste si kolik se letos urodilo jmelí?
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

STUDENE RUKY...

Příspěvek od VeGaN_BA »

Niekde som čítal, ze tato pricina može byť z toho, keď ma človek velký prijem anorganickych latok, ktore sa ukladaju vo vlasocniciach, lebo ich telo nedokaze odburať. Preto by som nedoporučoval piť mineralne vody ani z vodovodu. Nesolit a nejesť varenu stravu...
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

zkuste precist Ruce Svetla od B. Brennan. troufam si rict, ze by vam to mohlo otazku studenych koncetin osvetlit..

k.ch.

ml.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

hele voni žijou :-)))

Příspěvek od Johny »

MLEJDA: Je nazdar ! Po tobě se mi stejskalo :D
Kde se vyskytujete ? Ještě pořád hmota ??? :lol:
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

fakt jo? :)

porad nepal, ale brzo se na cas ukazem doma, takze muzes prijit s mavatky a vencem pampelisek na letiste a pri te prilezitosti taky muzem pomerit sve svetelne quocienty, hehe :)

tak zatim, buddho!

k.ch.

janM
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

MLEJDO, kdybys pak mohl teda prosim pokracovat v tom tematku MULTIORGASMIC MAN, co jsi tady kdysi založil, ju? Mě by to docela zajímalo... :)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

mno, musim cestne priznat, ze tak docela ostrilenej profik v tomhle zatim nejsem. muj zivotni styl posledniho roku moc trvalymu vztahum nepral a lehke devy nejsou uplne muj salek kavy.. heh

nicmene, muzem se az prijedem potkat a zapracovat na tom spolu, hehe :twisted:

naservirujes svou raw pizzu..

..and i show u heaven if u let me! :)

zatim

k.ch.

jM
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak tomu říkám prima obchod...:-)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

dobrej obchod? tomu ja rikam doslova f***ing good deal.. :lol:

ty jsi z phy?

mej se duhove!

k.ch.

ml.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Yo, z přahy.... Chceš abych šla dělat uvítací výbor na Ruzyň??
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

hmm, to nezni vubec zle. takove tradicni ceske uvitani chlebam a soli.. :)

tezko ovsem rict, kdy presne priletime. nemam letenky v ruce a mame to s trema prestupama, takze zatim vim jen ze 12tyho. stejne bys neprisla, se vsadim.. 8)

zrovna jsme se vratili z raftingu a do ucha mi tu rve nakej silenej nepalskej revival the doors. heh rafting musim vsem vrele doporucit. chvilemi je to tak intezivni, ze ego nestiha a zbyva proste jen ciry okamzik ted&tu..

well.. so..

BABY ROLL.. ALL NIGHT LONG!!! [s nepalskym prizvukem samosebou]
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

mlejda viac sa snaž, terezka vyzerá byť prístupná... :P
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

emaho!

Příspěvek od mlejda »

...
nothing to do or undo
nothing to force
everything happens by itself!
EMAHO! (jak nadherne!)

;)



co ty, kemo, jak to jde? pohoda? :lol:

btw, kolem 18.srpna jedem dracit do sk.
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

""""""mlejda viac sa snaž, terezka vyzerá byť prístupná... :P """"""""

no, a ako vlastne vyzera? je tu nekde tva fotka? (ne tvoje hugisi, tu tvoji rad ozelim.. 8) )
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Aaa, teraz to vyzera, že ked som tady projevila svuj zájem o určitá témata, vyzerám teď jako osoba nadměrně přístupná...no to je pekne...
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

"nadmerne pristupna" - od takove bych teda cekal jinsi kalibr prispevku. a to by byl dost opruz.. tyhle shpiely me osobne bavi vic.

..ale pekne to je, to je fakt:)

co ta fotka, btw? :twisted:
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

foto

Příspěvek od tesin »

chces fotku? :-)

t.

PS co za to?
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

aale, vis jak..

kdo si pocka... ten se docka (anebo taky ne, ze... he terko?? :) )





ale ze ses to ty, stara vojno, muzu ti neco privest jen tak "za nic"heh, co bys rad? treba pred chvilkou jsme si s jenou prohlizeli pekny macety na zabijeni buvolu.. he? hadam, ze by se dobre vyjimala na stene nad tvym kuchynskym stolem! :)
nebo treba cd indickych love songu pro vlahe letni vecery.. heheh
choose your destiny, majt!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tesi, jestli máš na mysli TAMTU fotku, tak se budu zlobit a přestanu se kamarádit!!

Když je řeč o tom něco přivézt, nabízím další prima obchod: vyzvednu vás na letišti, poznávací znamení young coconut, případně durian pro mě...
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

just do it

Příspěvek od tesin »

Tery neboj mam tech fotek vice, ale jeste jsem nenasel cas je dat na web - kazdopadne TAMTA je dost husta :)

Kemo bacha na nu - koukej jak zatapela Mihalovi, respektive Mihal zatapel ji :shock:

Obrázek
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Mám něco společnýho se zatápěním?
Připadá mi, že tohle forum se zvrhlo úplně někam mimo... A jakoby se tady do mě pořád někdo vopíral... Ty studené ruky byly asi bezpečnější
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

studene ruce

Příspěvek od tesin »

No ja myslim ze topeni a studene ruce jsou dost blizko

8)
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

hmm, kdyz se to tak strasne zvrhlo, tak bysme toho asi meli nechat, co? heh

co se tyce durianu a mladych kokosu, tak to je v nepalu nedostatkove zbozi. rostou tu teda jackfruity, ale zraly budou az tak nak za metr.

nicmene vyzvednuti na letisti za durian a kokos se porad muze uskutecnit a to az se budem vracet z pracovni navstevy londyna nekdy kolem 20tyho cervna.
ale radsi si to jeste rozmysli, neb jedno malajske prislovi zminuje 'zahrivaci' ucinky durianu takhle:
"when durian goes down, sarong goes up!" -->
----->takze je dost mozny, ze by ses pak treba chtela "vopirat" ty.... a to by teprv byla na diskuzi ostuda.... hehe :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já mam se zimou zkušenost jen z delších půstů.
Tam to ale souvisí s vytápěním těla játrama.
Po třech 14 denních půstech už si ale asi tělo zvyklo neb mi zima nebývá ani když piju studenou vodu a zvládá se vyhřívat. Asi se prostě otužilo.

Jinak sem zatím rozumnej všežravec co ho půsty postupně zavedly až sem.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

STRES

Příspěvek od MirecH »

Zdravim, je tu zima cas chripok a vselijakych chorob, ako ste odolni voci tymto neduhom?
Ako sa branite stresu, posledny mesiac uz nevladzem s nim bojovat, a citim ze na mna ide chripka, slaby som ako mucha. Nezvladam stres.
UZ aby boli sviatky a oddych, je nejaka pomoc na hnusny stres, okrem zmeny zamestnania? Ked som v strese, prejedam sa, jem jedno cez druhe... ako ovladate svoje chute, kolko toho za den zjete?
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

Příspěvek od Lída »

Na odvrácení akutní pohromy používám koloidní stříbro. Je to velmi účinné a přírodní, s níčím nekolidující. Dokonce se tuším používá i k detoxikaci organismu.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

kde se to da sehnat, jak to funguje a na co je to dobre? Nikdy jsem o tom neslysela...
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Lída píše:Na odvrácení akutní pohromy používám koloidní stříbro. Je to velmi účinné a přírodní, s níčím nekolidující. Dokonce se tuším používá i k detoxikaci organismu.
Mila Lido,

Co je na pozivani koloidniho stribra prirodni?

Reknu na rovinu, ze nic. Uz jen proto, ze to ma silne antibioticke vlastnosti, bych se tomu zdalky vyhnul. Dale, pokud se to pouziva ve vetsich davkach a delsi dobu, muze to zpusobit problemy v tele tim, ze se to proste nekde ve slabsi casti zacne usazovat.
K detoxikaci organismu se nic pouzivat nemusi, protoze detoxikaci provadi telo samo. Pouzivani urcitych latek za ucelem detoxikace (roztoky soli, oleje, koloidni stribro) zpusobi v prvni rade intoxikaci, ne detoxikaci. Detoxikace prijde jako prirozena reakce tela na vylouceni skodlivych latek.

Pro to, abychom nemuseli odvracovat akutni pohromu, musime zit zdrave, v souladu s prirodnimi zakony. To muze byt tezke v zime, kdyz zijeme ve znecistenem meste, bez cerstveho vzduchu, bez slunce, v abnormalnich teplotnich podminkach a navic s kazdodennim stresem z prace, studii apod.
Akutni pohroma je reakce tela na otravu jedovatymi ci odpadnimi latkami. Neni to pohroma, ale lek. Toto, ackoliv velmi efektivni, neni prirozene a telo musi vydat mnoho vitalni energie k takovemu procesu. Pokud hospodarime dobre s nasi zivotni energii, nemusi dochazet k zadnym takovym akutnim pohromam (nemocem).

K tomu stresu: Da se to zvladnout, existuji ruzne techniky. :) Hlavu vzhuru.
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

anti stres

Příspěvek od MirecH »

K tomu stresu: Da se to zvladnout, existuji ruzne techniky. :) Hlavu vzhuru.
To sa lahko povie,posledne dni mi odchadza asi aj zaludok, nechutenstvo,trasenie v zaludku, asi treba nieco pre posilnenie nervov, nejake B vitaminy... hrozne som podrazdeny aj z prace aj z rodiny, verim ze to prejde ale kedy.
Zaludocna nervozita je hrozna. Keby zijem sam, bolo by to asi lahsie prekonavat. Pekny a kludny vecer prajem. :lol:
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Žlučníkové kameny

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny. Můj táta má žlučníkový kameny a já ho ukecal ať si nenechá řezat do těla. Poradil jsem mu podle N.W. šťávu z karotky a okurky a teplou vodu s citronem. Ale já jsem začínající viťouš a nemám moc zkušeností. Máte s podobným případem někdo více zkušeností?
Prosím poraďte. Děkuju. Zdeněk.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Žlučníkové kameny

Příspěvek od RadkaS »

Podivej se na stare vitastranky. Vitarada mi posilala podrobne, jak se toho zbavit. Bylo to pro moji mamku. Taky jsem ji premluvila, at se nereze, ze se toho muze zbavit behem 3 dnu. A vis jak to dopadlo? Zatim se rezat nenechala, ale proste 3 volne dny si na tu proceduru nenasla :lol: a kameny ma dodnes. Jsem zvedava, kdy mi bude hlasit, ze jde pod kudlu. Je to uz pres rok casu, co jsem ji ten recept posilala. Hodne lidi nechce byt zodpovedna za svoje zdravi a radsi se dava do rukou lekaru. Bohuzel. Tak at to u vas ma lepsi uspech! :wink:
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Memu priteli, kteremu je 26 let zjistili pred mesicem zlucnikovy kamen o vel. cca 1 cm. O vitarianstvi si mysli sve a jak prestali bolesti, tak prestal myslet na to, ze by mel mozna neco ve sve strave zmenit. Nic s nim nenadelam. Ty bolesti byly zrejme ze zkazeneho kiwi a mozna to nejak podrazdilo i ten zlucnik. Jinak muze jist absolutne vsechno.

Budu se muset podivat zpatky na tu proceduru, ale byla bych trochu skepticka v tom, ze za 3 dny je pryc kamen, ktery se tvoril treba i desitky let.

Z.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Zuzi,
opravdu to tak funguje. Je to trosku drasticka metoda, ale ucinna. Vitarada to ma vyzkouseno na jeji rodine, jak psala, opakovane. Nejake receptury popisuje i Cingros - Sam sobe doktorem, tak se take pise o par dnech.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Re: anti stres

Příspěvek od Danča »

MirecH píše:
K tomu stresu: Da se to zvladnout, existuji ruzne techniky. :) Hlavu vzhuru.
To sa lahko povie,posledne dni mi odchadza asi aj zaludok, nechutenstvo,trasenie v zaludku, asi treba nieco pre posilnenie nervov, nejake B vitaminy... hrozne som podrazdeny aj z prace aj z rodiny, verim ze to prejde ale kedy.
Zaludocna nervozita je hrozna. Keby zijem sam, bolo by to asi lahsie prekonavat. Pekny a kludny vecer prajem. :lol:
Musíš se zastavit v tom shonu a udělat si jasno. Především vytěsnit všechny zbytečnosti. Jinak na stres je nejlepší sport. Ten vyčistí hlavu jako nic. Já jsem několikrát ve zkouškovém období byla tak vystresovaná, že mi až oko cukalo a nešlo to překonat. Stačil jediný asi 3km dlouhý běh lesem a byl klid. Jenže je fakt, že to byl červen. V zimě je hrozně fajn sauna, na tu nedám dopustit. Ale jinak i posilovna stačí. Spinning je pěkný záhul, čímž tě dost odreaguje. Ale jako minimum je fajn i obkládek na čelo a klid na gauči. Spíš bys měl myslet dopředu a nachystat si takové záchrany do budoucna, abys to nemusel řešit a vymýšlet až ta krize přijde. Takový balíček první pomoci :lol: . Spousta lidí řeší denní stres z práce sklenkou červeného večer u TV. Ale to je návykové a myslím, že množství se postupně zvyšuje. :wink: Takže doporučuji ten sport, hlavně jogu, taky mít připravenou oblíb. hudbu, knihu, film. Ale nic povrchního, něco, co tě opravdu vtáhne.
V opravdové krizi lze navštívit i odborníka, u nás tomu sice lidi moc nevěří, myslí si, že přece nejsou blázni aby chodili k psychiatrovi, ale znám pár lidí, kterým to pomohlo - prostě se tam vymluvili ze svých problémů.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: anti stres

Příspěvek od Pavluška »

Danča píše:V opravdové krizi lze navštívit i odborníka, u nás tomu sice lidi moc nevěří, myslí si, že přece nejsou blázni aby chodili k psychiatrovi, ale znám pár lidí, kterým to pomohlo - prostě se tam vymluvili ze svých problémů.
Prosím,s tím psychiatrem opatrně.Pevně věřím,že jsi se přepsala a mínila psychologa!!!Já zas znám lidi,kterým psychiatři zničili život(práškama-dost velkýma svinstvama).Toť vše.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Já nevím, pokud vím, tak psychiatr tě pošle k psychologovi, pokud shledá důvod.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Danča píše:Já nevím, pokud vím, tak psychiatr tě pošle k psychologovi, pokud shledá důvod.
Já myslela naopak. :)
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Psycholog muze asi pomoct tam, kde si clovek neumi utridit myslenky sam nebo s prateli a vidi neco nerealne, nekdo se potrebuje nekomu vypovidat a tak to muze pomoct takhle. Jinak je to podle me neucinne.
Psychiatr zase spis da ty prasky, ktere sice nekomu muzou tu mozkovou chemii obcas posunout a vyrovnat v krizi (treba cela rodina se zabije v aute, tak potom stres z toho plynouci muzou na cas prasky pomoct prekonat), ale neni to reseni priciny. A na druhe strane je pravda i to, co pise Pavluska, ze mnozi se stanou na prascich zavisli a odrovna jim to treba jatra po letech uzivani, nebo tak...
Problem vidim v tom, ze medicina na nemoci projevujici se v psychice nabizi jenom jednu ze dvou moznosti - prasky nebo povidaci terapii.
Ale co kdyz ta pricina mnoha psychickych vychyleni je jinde: chybejici vyziva, prebyvajici toxiny v hlave nebo tenkem strevu (mimochodem, v tenkem strevu je vic receptoru serotoninu, hormonu dobre nalady, nez v mozku), lozisko patogenu v hlave, atd. atd. V techto pripadech je psychologie i psychiatrie samozrejme uplne na nic a neresi vubec pricinu problemu.
A pokud je problem v nejakem tezkem zazitku z detstvi, tak si nejsem jisty, jestli se lze z neceho takoveho ve vetsine pripadu vypovidat.
Pak je dost zprav o tom, ze napriklad hodne deti s autismem (jako mel hlavni hrdina filmu Rain Man) ma problemy proto, ze byly ockovany vakcionou, obsahujici rtut.
A pak existuje neco, o cem vetsina psychiatru ani psychologu nema tuseni: mozkove alergie. Napr. jeden clovek v zahranici byl ridic z povolani a mel alergii na vyfukove plyny aut (vyvinula se mu az po letech). Mel z toho psychozu a tvrdil o sobe, ze je Jezis Kristus. Roky stravil v psychiatrickych zarizenich pod praskama, i s psychology, a nic z toho mu nepomohlo. Az dr. Philpott, ktery se zabyval mozkovymi alergiemi, mu poradil jednoduchou vec, odstehovat se na vesnici k pribuznym do hor, kde nejsou auta. Po mesicnim pobytu tam symptomy psychozy zmizely, on uz netvrdil, ze je Jezis Kristus, a zacal se chovat uplne normalne. Uzdravil se. Mel stesti, ze nebyl lecen jen klasickymi psychology nebo psychiatry.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Pavluška píše:
Danča píše:Já nevím, pokud vím, tak psychiatr tě pošle k psychologovi, pokud shledá důvod.
Já myslela naopak. :)
Já jich znám jen pár co působí jako soudní znalci a když k nim šli známí, probíhalo to takhle.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tak jo.Všichni jsme jen lidé a určitě existuje mnoho fajn psychologů i psychiatrů.Já jsem jen měla zafixováno,že psychiatr je až ta nejposlednější štace,kam jdem při problémech.Tedy,pokud nám někdo z vlastní výborné zkušenosti někoho doporučí,neměli bychom se tomu bránit.Ale jít naslepo k neznámému psychiatrovi,to raději ne.Dokaď existuje tolik jiných přírodních a přirozených metod...

Ostatně já ani k jiným doktorům krom běžných prohlídek nechodím(nevěřím jim),tak podle toho mé názory berte.
Naposledy upravil(a) Pavluška dne sob bře 13, 2010 20:42, celkem upraveno 2 x.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

nightingale píše: Ale co kdyz ta pricina mnoha psychickych vychyleni je jinde: chybejici vyziva, prebyvajici toxiny v hlave nebo tenkem strevu (mimochodem, v tenkem strevu je vic receptoru serotoninu, hormonu dobre nalady, nez v mozku), lozisko patogenu v hlave, atd. atd. V techto pripadech je psychologie i psychiatrie samozrejme uplne na nic a neresi vubec pricinu problemu.
A pokud je problem v nejakem tezkem zazitku z detstvi, tak si nejsem jisty, jestli se lze z neceho takoveho ve vetsine pripadu vypovidat.
Pak je dost zprav o tom, ze napriklad hodne deti s autismem (jako mel hlavni hrdina filmu Rain Man) ma problemy proto, ze byly ockovany vakcionou, obsahujici rtut.
A pak existuje neco, o cem vetsina psychiatru ani psychologu nema tuseni: mozkove alergie. Napr. jeden clovek v zahranici byl ridic z povolani a mel alergii na vyfukove plyny aut (vyvinula se mu az po letech). Mel z toho psychozu a tvrdil o sobe, ze je Jezis Kristus. Roky stravil v psychiatrickych zarizenich pod praskama, i s psychology, a nic z toho mu nepomohlo. Az dr. Philpott, ktery se zabyval mozkovymi alergiemi, mu poradil jednoduchou vec, odstehovat se na vesnici k pribuznym do hor, kde nejsou auta. Po mesicnim pobytu tam symptomy psychozy zmizely, on uz netvrdil, ze je Jezis Kristus, a zacal se chovat uplne normalne. Uzdravil se. Mel stesti, ze nebyl lecen jen klasickymi psychology nebo psychiatry.
Přesně něco takového mě také probíhá myslí a z mého okolí mám také pár podobných příkladů. :D
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

nightingale píše:Ale co kdyz ta pricina mnoha psychickych vychyleni je jinde: chybejici vyziva, prebyvajici toxiny v hlave nebo tenkem strevu (mimochodem, v tenkem strevu je vic receptoru serotoninu, hormonu dobre nalady, nez v mozku), lozisko patogenu v hlave, atd. atd. V techto pripadech je psychologie i psychiatrie samozrejme uplne na nic a neresi vubec pricinu problemu.
To s těmi receptory v tenkém střevě jsem netušil - jestli je to pravda, tak díky za skvělý poznatek! A asi proto se většina lidí tváří kysele ne?! 8)
Nevědomost je tak lehká!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="Honza"]
To s těmi receptory v tenkém střevě jsem netušil - jestli je to pravda, tak díky za skvělý poznatek! A asi proto se většina lidí tváří kysele ne?! 8)[/quote]

Asi jo, hlavne tady u nas v Cesku se lidi moc netvari vesele...
S temi receptory pry je 95 procent receptoru serotoninu v tenkem streve a jen 5 procent v mozku. Ale uz nevim, kde jsem to cetl, na nejakych internetovych strankach z USA (snad od nejakeho alternativniho doktora). Melo by to byt snadno overitelne i jinde.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

[quote="Neo... Uz jen proto, ze to ma silne antibioticke vlastnosti, bych se tomu zdalky vyhnul... [/quote]

Co je tak špatného na antibiotikách? Taky jsem slyšel, že česnek je prý přírodní antibiotikum, i ten by se raději neměl jíst? Když si ho dám, tak se sice v určitých směrem cítím trochu hůř, ale v některých zase líp.
Odpovědět