Bolest žaludku

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Bolest žaludku

Příspěvek od Veet »

Když sním na lačný žaludek půl melounu, nebo více jablek, dostavý se mi bolest do hrudníku. Řekl bych že v místech žaludku. Bánánů k snídani můžu sníst klidně 10 a nic se nekoná. Poprvé jsem si toho všimnul když jsem začal šťavit, takže ještě předtím než jsem se stal vitariánem. Je to vždy tak tří minutový záchvat a pak to najednou přestane. Nedávno jsem měl období bez ovoce, tak jsem na tenhle problém zapomněl, ale teď jsem se k ovoci vrátil a je to tu zase. Netušíte co by to mohlo být? K doktorovi se mi nechce, ani si stím nechci nijak lámat hlavu, ale abych něco nezanedbával :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

A ten pulmelound, neni to trochu moc? Kolik kg ta pulka melounu vazila? viewtopic.php?t=1553#p185407 ja nastesti zadne problemy nemam, tak jsem jen citil tlak a musel jsem asi 4x na malou.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Veet »

Janek píše:A ten pulmelound, neni to trochu moc? Kolik kg ta pulka melounu vazila? viewtopic.php?t=1553#p185407 ja nastesti zadne problemy nemam, tak jsem jen citil tlak a musel jsem asi 4x na malou.
No to nevím, dvě kila asi jo :D Ale obávám se že v množství nebude problém. Když mi to způsobovala i jablečná šťáva, 0,4 dcl. Nebo to je taky moc? :shock:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

Na tom mem predvcerejsim byla cedulka neco pres 3kg :-)
Abys nemel latentni zaludecni vred? Jestli mas rad rady online, v mobilu mam aplikaci a muzes to konzultovat s mudr, tusim jeden dotaz za dolar nebo tak neco, zatim jsem nemel cas to prubovat, ale tady ti asi tezko nekdo na dalku kvalifikovane poradi...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od rudo »

Veet píše:Když sním na lačný žaludek půl melounu, nebo více jablek, dostavý se mi bolest do hrudníku. Řekl bych že v místech žaludku. Bánánů k snídani můžu sníst klidně 10 a nic se nekoná. Poprvé jsem si toho všimnul když jsem začal šťavit, takže ještě předtím než jsem se stal vitariánem. Je to vždy tak tří minutový záchvat a pak to najednou přestane. Nedávno jsem měl období bez ovoce, tak jsem na tenhle problém zapomněl, ale teď jsem se k ovoci vrátil a je to tu zase. Netušíte co by to mohlo být? K doktorovi se mi nechce, ani si stím nechci nijak lámat hlavu, ale abych něco nezanedbával :)

toto presne poznam je to okamzita reakcia na fruktuzu, preto to je pri melone jabka hrusky hrozno (niekotre druhy jablk viac ine takmer nie) napriklad mi staci 1 jabko Fuji ak je zrele

reakcia sa dostavi do 1-2 minut - tak rychlo pride fruktoza do krvi a trva niekolko minut

je to priama bolest v cievach, napriklad v cievach co idu cez plecny klb do ruk ale kazdy to ma inde citlive

pri stavach moze byt reakcia este rychlejsia samozrejme


bananay nedavaju ziadnu fruktozovu pecku a tak tato reakcia neexistuje

ja som to maval napriklad pri vypiti burcaku mustov a podobne ale niekedy aj z mrkvovej stavy

doktor ti s tym nic nespravi, telo ti jednoducho hovori co si mysly o fruktoze

reakcia sa da skratit ak sa okamzite zje nefruktozove jedlo, napriklad ten banan alebo nejake tuky - jogurt a poodbne

vstrebanie fruktozy sa zastavi a spomali.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Syrovozrout »

rudo píše:
Veet píše:Když sním na lačný žaludek půl melounu, nebo více jablek, dostavý se mi bolest do hrudníku. Řekl bych že v místech žaludku. Bánánů k snídani můžu sníst klidně 10 a nic se nekoná. Poprvé jsem si toho všimnul když jsem začal šťavit, takže ještě předtím než jsem se stal vitariánem. Je to vždy tak tří minutový záchvat a pak to najednou přestane. Nedávno jsem měl období bez ovoce, tak jsem na tenhle problém zapomněl, ale teď jsem se k ovoci vrátil a je to tu zase. Netušíte co by to mohlo být? K doktorovi se mi nechce, ani si stím nechci nijak lámat hlavu, ale abych něco nezanedbával :)

toto presne poznam je to okamzita reakcia na fruktuzu, preto to je pri melone jabka hrusky hrozno (niekotre druhy jablk viac ine takmer nie) napriklad mi staci 1 jabko Fuji ak je zrele

reakcia sa dostavi do 1-2 minut - tak rychlo pride fruktoza do krvi a trva niekolko minut

je to priama bolest v cievach, napriklad v cievach co idu cez plecny klb do ruk ale kazdy to ma inde citlive

pri stavach moze byt reakcia este rychlejsia samozrejme


bananay nedavaju ziadnu fruktozovu pecku a tak tato reakcia neexistuje

ja som to maval napriklad pri vypiti burcaku mustov a podobne ale niekedy aj z mrkvovej stavy

doktor ti s tym nic nespravi, telo ti jednoducho hovori co si mysly o fruktoze

reakcia sa da skratit ak sa okamzite zje nefruktozove jedlo, napriklad ten banan alebo nejake tuky - jogurt a poodbne

vstrebanie fruktozy sa zastavi a spomali.
No jasně! Že nás to nenapadlo hned - jednoduchá odpověď na všechno ! (:-)

Ale neopisoval jsi trochu Rudko z internetů?...Sice píšeš, že "toto presne poznam je to okamzita reakcia na fruktuzu", ale je to vskutku až tak osobní zkušenost nebo jen parafrázování tohoto velmi pochybného zdroje, který stláskal jedno přes druhé a celý to domotal a pak to už tak koluje :D
"Fruktóza – cukr, který se bříšku nemusí líbit
Zažívací obtíže může v době po stanovení diagnózy působit i další cukr, který je obsažen v ovoci, ovocných šťávách i běžném kuchyňském cukru. Právě v počátcích změny stravování na „bezlepkové“, když ještě nejsou obeznámeni s možnými bezlepkovými náhradami obilí, mnozí postižení sahají po ovoci jako „spolehlivě bezlepkové“ potravině. Ale pozor! Nezapomínejte na to, že vaše zažívání stále ještě nefunguje dobře. Fruktóza je navíc cukr, který i zdravé trávicí ústrojí dokáže zpracovávat jen v malém množství. Po stanovení diagnózy celiakie byste pro své bříško měli alespoň na tři až šest měsíců vyhlásit stav hájení. Neměli byste tedy spořádat větší množství ovoce bohatého na fruktózu, tedy jablek, hrušek, hroznového vína, švestek nebo z tohoto ovoce lisovaných 100% šťáv – to vše obsahuje fruktózu nebo fruktózový sirup. Dejte raději přednost pokrmům obsahujícím lépe snášenou glukózu (hroznový cukr) nebo glukózový sirup. Můžete jíst ovoce jako banány, papáju či borůvky, které obsahují málo fruktózy. Fruktózu dokážete lépe strávit v kombinaci s tukem či bílkovinami (třeba s tvarohem).
Ukázka z knihy Pečeme zdravě bez lepku."
Něco na způsob níže uváděného je o něco pravděpodobnější než výše předpokládaný souvis bolestivého působení cukrů:
Janek píše:Abys nemel latentni zaludecni vred?
"Žaludeční vředy: Banán je používaný jako dietní jídlo
při zažívacích problémech pro svou hladkou texturu a
jemnost. Je to jediné ovoce, které může být používané
bez bolestí i v chronických případech. Banán dokáže
neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždění
tím, že jemně obalí stěny žaludku."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od rudo »

ciste osobna skusenost a nikde som o tom inde necital

ale napriklad ako trener som sa stretol s tym ze ked bezec po tazkom treninku zjedol jablko prisli okamizte bolesti medzi srdcom a klucnou kostou a podobne, vysetrenie nenasli absolutne nic

niekedy naprikla d z toho je taka slabost do noh, nie je to celkom ako bolest ked je to v nohach ale taka slabost

az sa kolena podlomia

inokedy zostava bolest hlavy
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:
rudo píše:toto presne poznam je to okamzita reakcia na fruktuzu
No jasně! Že nás to nenapadlo hned - jednoduchá odpověď na všechno ! (:-)
A cos cekal, on rudin nic jinyho neumi nez tu svoji quasi-fruktosa theory, jak zasekla deska :D.

Nacpat dve-tri kila melounu do (rekneme) pulkilovyho zaludku to neva, ale fruktoza, ta Te boli, se z nej jednou picnu :lol: (:-) .
Jaky jsou porce jidla v restauraci ? 100-150g, 200g na osobu + priloha ? (nebo menicko s polivkou/vodou/) .. a funis jako hroch:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

Já si akorát pamatuju na slušné křeče po jablečné šťávě - skoro celá velká sklenice vypitá najednou. A tedy křeče spíš ve střevech, níže než je žaludek, ale taky to stálo za to.
A pak také nic moc stav po tom, co jsem (blbec) ukončila půst jalbky - s tím, že když je dobře rozkoušu, že se nemůže nic stát. Skoro okamžitě jsem se musela posadit a užívala si slušné křeče do noh.... tenkrát jsem si ještě ani neuvědomila, že z jablek... myslela jsem si, že ještě že jsem si jablka vzala, když už při tom půstu melu z posledního, ale zpětně vím, že to byla jablka - to dává časově větší smysl.

Tak Rudovi nenadávejte. On nebude až tak daleko od pravdy. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Syrovozrout »

Veet píše:Když sním na lačný žaludek půl melounu, nebo více jablek, dostavý se mi bolest do hrudníku. Řekl bych že v místech žaludku. Bánánů k snídani můžu sníst klidně 10 a nic se nekoná. Poprvé jsem si toho všimnul když jsem začal šťavit, takže ještě předtím než jsem se stal vitariánem. Je to vždy tak tří minutový záchvat a pak to najednou přestane. Nedávno jsem měl období bez ovoce, tak jsem na tenhle problém zapomněl, ale teď jsem se k ovoci vrátil a je to tu zase. Netušíte co by to mohlo být? K doktorovi se mi nechce, ani si stím nechci nijak lámat hlavu, ale abych něco nezanedbával :)
Veete, poslyš a jak rychle po pozření se bolest dostaví? Stihne vůbec dojít obsah do žaludku, není to prakticky okamžitě? Nebo to nastává až při pokračujícím přísunu do většího objemu? Jak bys popsal tu bolest? Je spíše tupá nebo ostrá? Jako pálení a/nebo jako tlak? Vystřeluje jako přes nervy nebo se soustřeďuje v jednom místě?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

Pavli kazdymu povidam, ze jablecna stava (potazmo jabka) po pustu jsou kravina, podobne ananas, marne.
Jeste Ti okolo prihlizejici teoretici na foru nadaji, ze chces chudaka pustarika ochudit o takovy zazitek se stavama a nebo to dotycny jednoduse potajmu stejne zkusi a pak beduje (v lepsim pripade).

Jabka mi kompletne poleptaly dutinu ustni po jinak uspesne 26-ce pustu a dost dlouho se to hojilo, to same se deje samoze dal ve vsech telesnych sliznicich.
Jabka a stava z nch jsou predevsim kyselina, NE fruktoza, podle me si skocila s jabkama po pustu do acidozy "jako prase".
Jinak Pavli, to ze jablecny most vyvolava pri premire piti krece (a nasledny prujem) je stara vesta, ted uz ji znas i Ty :-).
------------------------------------
(my mu nenadavame, my hovorime klidne, kdybys nas videla, tak bys videla :D ).
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte kvě 27, 2014 15:39, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

Neni ono jablka i meloun kysele?

Jinak tady mate feed: jeho pani ji nekolik kilo melounu denne...

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 872#p40872
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

Jabka maji kyselinu, cim min zraly tim vic, ale z hlavy uz nevim, jsou ve vysledku zasadotvorne (neco jako "kysely" citrony).
Meloun je 100% zasadotvorny, stejne jako okurky, podle me slo proste jen o prezrani se, nebo napor zmeny pH, jedno z toho.
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte kvě 27, 2014 19:03, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

Na odkazu vyse resi, ze jim slo pH dolu ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

No .. dyt rikam, ono taky seznamy ovozelu (jak je co kyselino ci zasado tvorny) se taky dost lisi a taky seda je teorie, barvita je praxe zivota:).
Nevim, pisu co si pamatuju, hrabat se mi v tom nekde na dalsim foru dneska uz moc nechce, to musi ten co se jej to tyka:).
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Veet »

Bude to asi problém toho přežrání a nebo kyselin. Poprvý jsem tu bolest zažil ještě jako puberťák, když jsem vypil hodně fernetu se spritem najednou, jóó to byli časy :D
Syrovozrout píše:Veete, poslyš a jak rychle po pozření se bolest dostaví? Stihne vůbec dojít obsah do žaludku, není to prakticky okamžitě? Nebo to nastává až při pokračujícím přísunu do většího objemu? Jak bys popsal tu bolest? Je spíše tupá nebo ostrá? Jako pálení a/nebo jako tlak? Vystřeluje jako přes nervy nebo se soustřeďuje v jednom místě?
Bolest se dostaví tak 2-3 minuty po pozření posledního sousta. A je to spíš tupá bolest, těžko identifikovatelná. Jak nějaká křeč a vystřeluje to po nervech :) Dneska už jsem snědl dva malý melouny a v pohodě, jen jsem je rozdělil do čtyř chodů. Asi to bude tím přežráním nebo změnou PH, nevěřím že bych v 19 letech měl něco jako žaludeční vřed a ani tomu věřit nechci :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

Kazdopadne zcela zdrav asi nebudes, kdyz

A) se zajimas o vita, to v 19 take neni moc obvykle:-)
B) mas takovy podivny symptom, ktery jini nemaji (dobre, muzeme tomu rikat zvysena sensitivita;-)

ale neres a neprezirej se a je to... Kdyz se to nebude zhorsovat, mozna ani operace nebude nutna... Videl jsi nekdy zaludek zevnitr?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Veet »

Ne, viděl jsem pouze jídlo zevnitř. A je pravda že vypadalo jinak, takže věřím že ten žaludek bude složitější věcička. A k vitariánství jsem došel po 4 letech trápení s akné. Ničím jiným jsem nikdy netrpěl, ale už to akné je známka toho že tělo není v pořádku, takže máš pravdu. Možná za to mohlo překyselení organismu, protože jsem hodně trénoval a zásadotvorných potravin jsem moc nejedl.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od s.arik »

Janek píše:B) mas takovy podivny symptom, ktery jini nemaji
to je empatie, co nemám já, nemůže mít ani nikdo jiný :roll:

křeče po melounu jsem měla přinejmenším jednou a Míra taky. až jsme museli výlet zrušit...pokud si to dobře pamatuji, říkal, že snídat by ho nemohl. snídává něco jiného a melounuje až později během dne.
s ničím jsme ho nekombinovali a on možná ano, ale já se jím rozhodně nepřecpala k praskunutí - zase tak moc mi nechutnají...to bylo ještě před low-carb dobami, od té doby meloun nejím v množství větším než tenký plátek skoro denně v sezóně, nechybí mi.

kdybych ho nemusela několikrát denně krájet a vkládat do úst dětem, nejspíše ani neochutnám.
Naposledy upravil(a) s.arik dne úte kvě 27, 2014 17:21, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

Takze spolecne znaky, vyskytuje se to hlavne u vitarianu? :-)

Nemuze to byt trebas i zlucnik, jatra? To jsem myslim jednou i videl, ne na sobe.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od s.arik »

kdybych měla něco se žlučníkem, čekala bych potíže spíše po tučném, a to já naopak trávím s úsměvem, i nestřídmá množství sádla, oleje, ořechů, čokolád, máslo s mletými semínky atd.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od ajla »

My zase můžeme melouny, jabka, třešně, švestky, maliny a jiné ovoce jíst ve velkém množství ráno i během dne a je nám to příjemné. Jednou jsem dokonce týden pila pouze jablečnou šťávu, že zhubnu, moc mi chutnala, jenomže jsem vůbec nezhubla :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Pavli kazdymu povidam, ze jablecna stava (potazmo jabka) po pustu jsou kravina, podobne ananas, marne.
Jeste Ti okolo prihlizejici teoretici na foru nadaji, ze chces chudaka pustarika ochudit o takovy zazitek se stavama a nebo to dotycny jednoduse potajmu stejne zkusi a pak beduje (v lepsim pripade).

Jabka mi kompletne poleptaly dutinu ustni po jinak uspesne 26-ce pustu a dost dlouho se to hojilo, to same se deje samoze dal ve vsech telesnych sliznicich.
Jabka a stava z nch jsou predevsim kyselina, NE fruktoza, podle me si skocila s jabkama po pustu do acidozy "jako prase".
Jinak Pavli, to ze jablecny most vyvolava pri premire piti krece (a nasledny prujem) je stara vesta, ted uz ji znas i Ty :-).
------------------------------------
(my mu nenadavame, my hovorime klidne, kdybys nas videla, tak bys videla :D ).
jo no, když já půstovala kdysi, kdy tady i jiní startovali ovocem, tak jsem se s tou vlnou tenkrát svezla... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: křeče po melounu jsem měla přinejmenším jednou a Míra taky. až jsme museli výlet zrušit...pokud si to dobře pamatuji, říkal, že snídat by ho nemohl. snídává něco jiného a melounuje až později během dne.
s ničím jsme ho nekombinovali a on možná ano, ale já se jím rozhodně nepřecpala k praskunutí - zase tak moc mi nechutnají...to bylo ještě před low-carb dobami, od té doby meloun nejím v množství větším než tenký plátek skoro denně v sezóně, nechybí mi.
právě jsem svačila meloun. Mňam. :)
No s tou snídaní nebo celkově nalačno se opravdu nedá jíst kdeco. Já třeba u sebe vím, že mi neprojde (jako že nesedne, aby mě někdo nechytal za slovo) hroznové víno ke snídani (křeče, nadýmání), kdežto např. ten meloun klidně. Každý jsme unikát. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

Jasne, tech "inovatorskych" vln bylo, ale malokdo byl uz dal natolik fer aby varoval ostatni nestastniky, ze jej to zkroutilo :-).
Jo, jeste dodam - a to jsem si dal (jsa ovlivnen pí. Partykovou) tu stavu redenou (!) a stejne poleptala sliznice, patra, komplet vsecko v dutine, br.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

Veet píše: Asi to bude tím přežráním nebo změnou PH, nevěřím že bych v 19 letech měl něco jako žaludeční vřed a ani tomu věřit nechci :D
no já měla náběh na žaludeč. vředy ještě mladší - v cca v 17, myslím - ... i když zpětně to asi nebyly žaludeční, ale dvanácterníkové, protože bolest byla při hladu. Stačí velký stres... (nebo ještě k tomu únava, kafe, pilulky proti bolesti a tak - to jsem zažila pak o pár let později).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

ajla píše:My zase můžeme melouny, jabka, třešně, švestky, maliny a jiné ovoce jíst ve velkém množství ráno i během dne a je nám to příjemné.
Nam taky :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Jasne, tech "inovatorskych" vln bylo, ale malokdo byl uz dal natolik fer aby varoval ostatni nestastniky, ze jej to zkroutilo :-).
Jo, jeste dodam - a to jsem si dal (jsa ovlivnen pí. Partykovou) tu stavu redenou (!) a stejne poleptala sliznice, patra, komplet vsecko v dutine, br.
já všechny zkušenosti s půsty psala ve svým starým deníku tady kdysi. Jinak ne všechny půsty jsem končila ovocem, ale pár jich bylo. Většinou šlo ale o kratší půsty (max. 12 dní), takže se nic strašného nestalo. Jako poučení ale i tak dobrý.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: a to jsem si dal (jsa ovlivnen pí. Partykovou) tu stavu redenou (!) a stejne poleptala sliznice, patra, komplet vsecko v dutine, br.
no a kdyby ses inspiroval Cingrošem, tak ten během půstů pil víno a zakončoval to slepičí polívkou, či vývarem... :roll: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:no já měla náběh na žaludeč. vředy ještě mladší - v cca v 17, myslím - ... i když zpětně to asi nebyly žaludeční, ale dvanácterníkové, protože bolest byla při hladu. Stačí velký stres... (nebo ještě k tomu únava, kafe, pilulky proti bolesti a tak - to jsem zažila pak o pár let později).
Zena je (na dvanacterniku) mela kdysi kdyz jeste dojizdela na textilni skolu ze stresu a spatnyho stravovani.
Rikala tomu "Mela jsem vreda Freda" a tlemili jsme se tomu (jakozto mladochove) :).
--------------------------------------------------
Jj, to znam :mrgreen: , Cingrosem pro jistotu ne-e inspirovat, samoze jsem o to info taky zakopnul, i o "zkusebni komisare" (nasledniky) co to zkouseli taky, myslim Buc to tu nejmene jednou pruboval (s koralkou? .. uz presne nevim, kecal bych) :lol: .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od rudo »

samzorejme si kazdy moze spravit pokus a vypit koncentrovanu fruktozu bez kyeslin aby videl co robi fruktoza

popali si sliznucu je neico uplne ine ako ked sa dostane fruktoza do krvi a prinesie sa krbvou do citlivych nervoych zakonceni v tepnach a cievach

kto chce trosuicku rozmyslat a vie ako sa rozmyslanie robi, tak si vie odilzolat rozne faktory aby vedel posudit ktory sposobuje ake nasledky

ale to neplati v pripade jedninca kde vladne velke EGO :

ja som si spalil usta kyslenou a tak kazdy co ma uplne ine rekacie po jbakach musi mat MOJU rekaciu - spalenie kyselinou

a medzi nami divecatami bez ega - ako sa dostala kyselina do melouna a preco nespaliia usta hrdlo ale zacala skodit az po 3 minutach ked sa krvou dostala do hrudnika

ja som sa ucil aj take ze v zaludku je kyselina, takze jabka ak nespalia kyselinou usta v zaludku a dalej uz kyselinou nic nemozu zhorsit
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od Janek »

A to jsou silenci, co se pali cilene, viz ta mistrovska soutez v pojidani desne vostrych papricek - blazni... Az z toho omdlivali. Oni na to musi jeste hodne trenovat :-) To same v blede modrem pak v pojidani knedliku, i kdyz tady bych to nevidel az tak dramaticky jednorazove se prezrat za ucelem vitezstvi nad hmotou :)

Me nastesti cukani zaludku pred nebo po fruktoze nepodkalo, nebo si to aspon nevybavuji, jedine, co mi trochu vadilo na zuby, je teply hamburger a na to zmrzlina od McD anebo obracene, to jsem si rikal, ze to asi neni dobre na tu sklovinu, takze jsem vlaste OT.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bolest žaludku

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ja som si spalil usta kyslenou a tak kazdy co ma uplne ine rekacie po jbakach musi mat MOJU rekaciu - spalenie kyselinou
No, to je prave ta prdel egousku rudine, ze oni nemusi "mat MOJU reakciu", oni ji jednoduse (po pustech s jabkama a jinym agresivnim ovocem) MAJI :mrgreen: (:-) .
To je cely :D .
Naopak pikantni je to, ze podle Tebe vsici musi mit TVOJI reakci na fruktozu, cintas tu s tim pri jakekoli prilezitosti, uz jses s tim trapny.
Jednoduse uz pochop, ze za vsecky Tvy prusery s dietama (+nemoci zbytku lidstva) nemuze fruktoza . (IÁ IÁ IÁ ..)
Odpovědět