Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Monciina »

Díky Miro za vysvětlenou :wink: Jen mě ještě napadá (možná blbost,ale radši se zeptam) když to rozblázní vodivej hrnec kterej se tímto fakt rychle ohřeje, nemůže to rozbláznit i moje tělo, když stojim těsně u toho vařiče a jsem taky vodivá??? Dyť to říkam, asi blbost (:-)
DVD: tak to bych udělala velmi ráda, nejen že polívka z kotlíku na ohni má svý kouzlo (vzpomínka na doby vandrů), ale i naše "střecha" je podlahou tchýnina pokoje, he a tam by to poslední dobou potřebovalo fakt nějaký vykuřovadlo :twisted: To se nevidí, čeho jsou lidi schopný občas :evil:
No když my nějak nemáme na ty hory ovoce a zeleniny, který by mýho muže uspokojily natolik, aby neměl hlad, tak se musí holt zaplácnout něčím sytým, vařeným, ale jde o to, že chodí nahoru k mámě a tam láduje hnusy ze školní jídelny z hliníkovýho jídlonosiče a ohřátý v mikrovlnce. To mu radši něco uvařim já, zdravějšího a s láskou. To je přeci rozdíl....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Panda »

Monciina píše:...Jen mě ještě napadá (možná blbost,ale radši se zeptam) když to rozblázní vodivej hrnec kterej se tímto fakt rychle ohřeje, nemůže to rozbláznit i moje tělo, když stojim těsně u toho vařiče a jsem taky vodivá???...
Vlny z mikrovlnky ohřívají vodivé látky (např. obsahující vodu), tam by to vadilo. Ale u indukčního ohřevu se jen indukuje magnetické pole do magnetického materiálu, jako např. železo. Člověk má takového materiálu v sobě jen zanedbatelné množství, takže by to nemělo mít na něj žádný vliv. Vlny mají poměrně nízkou frekvenci (kHz) tak se nešíří prostorem jako je tomu u mw. Téměř podobnému účinku jsi vystavena od běžných elektrospotřebičů, i zdroj v PC kmitá na kHz a indukuje elmag. pole (jen je tam trasformátor uzavřený tak rozptyl je podstatně menší). U běžného elektrického vařiče také vzniká malá indukce, topná spirála působí jako cívka (i když slabá). "..by to nemělo mít vliv.." = člověk nikdy neví co má jaké účinky, to se zjistí až za pár desítek let zda to opravdu něčemu nevadí (viz např. magnetické náramky - také by neměly fungovat). Podrobnější popis principu: http://www.pise.cz/clanek.php?idkey=100 ... g=fyzmatik
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od mira »

Monciina píše:
No když my nějak nemáme na ty hory ovoce a zeleniny, který by mýho muže uspokojily natolik, aby neměl hlad, tak se musí holt zaplácnout něčím sytým, vařeným, ale jde o to, že chodí nahoru k mámě a tam láduje hnusy ze školní jídelny z hliníkovýho jídlonosiče a ohřátý v mikrovlnce. To mu radši něco uvařim já, zdravějšího a s láskou. To je přeci rozdíl....
Je fakt, že já to raději ani nesleduji, kolik prožeru, ale je to hodně.
Jen jestli se nechá mikrovlnná tchýně vytlačit z pozice vykrmovačky
a jestli choť nezastává názor, že maminka má vždycky pravdu.
To by ses vděku nedočkala. Ale nemyslím, že jsi naivní a věříš ještě
na vděčnost. Přeji svatořečenou trpělivost a úspěch.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Michal S. »

Měl bych drobný dotaz zejména na ty z vás co mají děti školou povinné. Jak řešíte dětskou touhu po mobilu (mají-li ji vaše děti). Můj 8-letý syn je údajně poslední ve třídě, kdo ho nemá a moji rodiče ač věděli, že si s ženou nepřejeme, aby ho měl, mu mobil pořídili. Následovala rozepře, při níž jsem byl svým otcem nazván magorem, co se chce vrátit na strom.
Snažil jsem se i s dětmi v minulosti o těchle věcech mluvit a rozumně jim to vysvětlovat, ale jsou malé problém v tom až tak nevidí. I s rodiči jsem se o tom bavil, ale bylo mi doporučeno radši nečíst internet a následně byl pojmenován výše uvedeným titulem. Prostě ignorance mých obav o jejich zdraví. Sice mi naši nakonec slíbili, že nebude telefonovat, jen posílat SMS kamarádům, nevěřím, však že u toho zůstane :( , už teď jsem v pozici že zakazuji a do této situace jsem se nechtěl dostat, bohužel.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

Barče bude 8 v březnu a je taky jedna z posledních, co nenosí do školy mobil. Doma ho má a občas pošle nějakou sms a vyjímečně zavolá, ale regulérně ho dostane nejdřív v deseti.

Tak nějak chápe, že to není nezbytné a hlavně to není dobré pro její zdraví.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Renáta »

Michal S. píše: a moji rodiče ač věděli, že si s ženou nepřejeme, aby ho měl, mu mobil pořídili. Následovala rozepře,
Starí rodičia by mali akceptovať, že rodičmi nie sú. Nemali by zasahovať do vašich rozhodnutí. Vravím to s plným vedomím toho, že raz mi bude srdce krvácať, keď budú moje vnúčatá nevesty kŕmiť patokmi...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Michal S. píše:Měl bych drobný dotaz zejména na ty z vás co mají děti školou povinné. Jak řešíte dětskou touhu po mobilu (mají-li ji vaše děti). Můj 8-letý syn je údajně poslední ve třídě, kdo ho nemá a moji rodiče ač věděli, že si s ženou nepřejeme, aby ho měl, mu mobil pořídili. Následovala rozepře, při níž jsem byl svým otcem nazván magorem, co se chce vrátit na strom.
Snažil jsem se i s dětmi v minulosti o těchle věcech mluvit a rozumně jim to vysvětlovat, ale jsou malé problém v tom až tak nevidí. I s rodiči jsem se o tom bavil, ale bylo mi doporučeno radši nečíst internet a následně byl pojmenován výše uvedeným titulem. Prostě ignorance mých obav o jejich zdraví. Sice mi naši nakonec slíbili, že nebude telefonovat, jen posílat SMS kamarádům, nevěřím, však že u toho zůstane :( , už teď jsem v pozici že zakazuji a do této situace jsem se nechtěl dostat, bohužel.
Hmm, ja si naopak myslim, ze mensie zlo je kupit a nechat si lepsie vztahy v rodine. Zakazy nic nedocielia. Ochranit deti pred modernou dobou je nadludsky vykon, to by si asi skutocne musel vyliezt na strom. Deti vzdy nesu nasledky za nase rozhodnutia, aj za prostredie, ktore im vyberame k zivotu. Neboj, ak ich budes spravne viest, raz ten mobil vypnu navzdy sami, a to len bude pocit. :-)
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sinuhet »

Panda píše:[Vlny z mikrovlnky ohřívají vodivé látky (např. obsahující vodu), tam by to vadilo.
Myslím že mikrovlnky ohřívájí v podstatě jen vodu, jídlo se ohřívá protože v podstatě v každém jídle je obsažena voda.

Ale zajímalo by mě kolik vyzařuje normálně zapnutý mobil když nevolám. A oproti tomu při hovoru. :?:
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Weaving »

zjistilo se že mobily zahřejí mozek myslím o půl stupně nebo o 1 stupeň, teď nechci kecat, ale dle mě je to taková malá mikrovlnka ;-) Nejhorší je, že ho pořád nosím v kapse kalhot :-X
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sinuhet »

Weaving píše:zjistilo se že mobily zahřejí mozek myslím o půl stupně nebo o 1 stupeň, teď nechci kecat, ale dle mě je to taková malá mikrovlnka ;-) Nejhorší je, že ho pořád nosím v kapse kalhot :-X
Jj, někde jsem četl že absorbuješ při volání nekolik joulů na kilogram tkáně záření což je teda hnus. Ale to je jen při hovoru normálně určitě ne, teda snad
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Panda »

Sinuhet píše:Ale zajímalo by mě kolik vyzařuje normálně zapnutý mobil když nevolám. A oproti tomu při hovoru. :?:
To lze zjistit přiložením mobilu k rádiu nebo PC reproduktoru - když mobil vysílá tak je slyšet chrčení. Při mluvení vysílá téměř nepřetržitě, ale v klidu vysílá jen krátce párkrát denně aby navázal spojení se sítí - jinak je jen na příjmu, čili v klidu bych ho považoval za docela neškodný. Při hovoru je dobré používat handsfree.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sinuhet »

Panda píše:
Sinuhet píše:Ale zajímalo by mě kolik vyzařuje normálně zapnutý mobil když nevolám. A oproti tomu při hovoru. :?:
To lze zjistit přiložením mobilu k rádiu nebo PC reproduktoru - když mobil vysílá tak je slyšet chrčení. Při mluvení vysílá téměř nepřetržitě, ale v klidu vysílá jen krátce párkrát denně aby navázal spojení se sítí - jinak je jen na příjmu, čili v klidu bych ho považoval za docela neškodný. Při hovoru je dobré používat handsfree.
Tak to je fajn, jen preventivně udržovat pokud možno co největší vzdálenost...i když v dnešní zahlcené době je to skoro jedno
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Panda »

Co nejkratší dobu by se měl člověk zdržovat i u turniketů (anten) co jsou v obchodech např. u pokladen na hlídání kradeného zboží pomocí ochranných samolepek. Jsou dost silným vysílačem elektromagnetických vln (typicky 8,2 MHz u systému EAS, střední výkon může být až jednotky wattů). Musí neustále vysílat do samolepek přilepených na zboží dost energie aby se mohl RF obvod v nich ohlásit (nemá vlastní zdroj energie). Podobně deaktivátor na pokladně - pokud detekuje přítomnost RF samolepky vyšle silný elektromagnetický impuls s rezonanční frekvencí, který přepálí vnitřní propojku v samolepce. Spíš pro pokladní asi nic moc zdravého, celý den být tomu vystavována.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od mira »

Na některých je to vidět, vypadají vyhasle, dlouhé a úmorné šichty
a zákazníci jim to mnohdy neusnadňují, mají jen velké bankovky a neváží
si zboží a jejich práce.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Weaving »

tj. byla jsem na brigádě za pokladnou, všichni ostatní tam byli takový mrtvolky, jen já, co tam byla krátce, veselá, superrychlá.. ono mě to vlastně bavilo :-D pip, pip, pip ale po 12ti hodinách za pokladnou, se mi stabilně třásly ruce.. ono je to hodně náročný i na mozek, to počítání.. když si vezmu, že v některých hyper, pokladní nemůžou ani na záchod :-/
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

Trochu mimo téma, ale ony celý super hyper jsou nedůstojný, jak pro prodavačky, tak pro nakupující. Chodím tam často, tak vím o čem mluvím. ;-)

Nedávno jsem potřeboval vybavit děcka na výtvarku. Od paní, co ten kroužek vede, jsem dostal seznam věcí. Našel jsem malé papírnictví na Chodově v Růži, tam jsem dal papírek se seznamem prodavačce a poprosil jí, aby to obešla se mnou, to vám byla paráda. Ještě kdyby to za mě někdo zaplatil.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Weaving »

právě jsem si všimla, že v práci na mikrovlnce je nápis "For a quality life" :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Renáta »

Weaving píše:právě jsem si všimla, že v práci na mikrovlnce je nápis "For a quality life" :lol:
To je veľmi podobné tej reklame na nimm2 - ak milujete svoje dieťa, tak mu doprajete cukríky. :shock: :roll:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Mat zastrcku za hlavou, kde sa spi, asi nebude najidealnejsie. Ako vyriesit tento problem, ked presuvanie postele neprichadza v uvahu. Existuje nieco, co dokaze to vyzarovanie utlmit? Bude sa vyzarovanie zo zastrcky lisit, ked je prazdna, ako ked do nej sice ide kabel, ale nic nenapaja?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

Xion píše:Mat zastrcku za hlavou, kde sa spi, asi nebude najidealnejsie. Ako vyriesit tento problem, ked presuvanie postele neprichadza v uvahu. Existuje nieco, co dokaze to vyzarovanie utlmit? Bude sa vyzarovanie zo zastrcky lisit, ked je prazdna, ako ked do nej sice ide kabel, ale nic nenapaja?
Když nic nenapájí, nic jí neprochází, bych řekl. A to s kabelem i bez. Prostě pokud není uzavřen okruh, byl bych v klidu. Já bych teda byl i když je okruh uzavřen, ale nejsme všichni stejní. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Když nic nenapájí, nic jí neprochází, bych řekl. A to s kabelem i bez. Prostě pokud není uzavřen okruh, byl bych v klidu. Já bych teda byl i když je okruh uzavřen, ale nejsme všichni stejní. ;-)
Nojo, do elektrikarstva sa velmi nerozumiem, ale niekde som cital, ze to vyzaruje nejake elektromagneticke pole
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od mira »

Zásuvkami se příliš nezabývej, jeden spolupracant hodil do placu,
že má známého, který si před ně aranžoval zrcátka, aby to vychá-
zející zlo odvrátil a úplně mu z toho vodhráblo, že byl diagnostikován
jako mešuge.
Všeho s mírou.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Vlastne ano, ked tak nad tym rozmyslam, tak kym nieje urobeny obvod, nevznikne usmerneny prud elektronov, takze asi to take strasne nebude.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Panda »

Vodiče sice vyzařují elektromagnetické vlny i bez uzavřeného okruhu, jako dipolové zářiče (kapacitní vazbou), jenže frekvence proudu v zásuvce je pouze 50 Hz a to je tak nízký kmitočet že vyzařování je prakticky nulové, zcela zanedbatelné oproti vlnám z ostatních zářičů v okolním prostředí. Jedině že bys měl do zásuvky v ložnici zapojenou cirkulárku. Pak by velký proud zajistil měřitelné magnetické vlny, ale stejně spíš z vodičů ve zdi než ze samotné zásuvky. Větším problémem než samotné zásuvky jsou zařízení do nich připojená - jako PC monitor nebo radiobudík, protože používají vyšší frekvence které jsou vyzařovány do okolí a mohou se už nějakým vlivem projevit. Spíš ale max. tak zhoršením spánku než vlivem na zdraví - nebezpečné mohou být až vlny z mikrovlnky nebo vysílajícího mobilu dlouhodobě těsně u hlavy.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

olfess píše:Sitare,
bojim se tě zeptat, ale přece, ty si přesvědčený o neškodnosti mikrovlnek na organismus?
Přesvědčený nejsem. Mikrovlny mají přímo na organismus jistě neblahý vliv v závislosti na jejich intenzitě, stejně tak i na potravu, ale co se týče potravy ohřáté v mikrovlnce, myslím si, že je to co do dopadu na organismus srovnatelné s jakoukoliv jinou tepelnou úpravou, nebo alespoň hodně podobné.

Představa, že jídlo z mt způsobuje krevní výrony v orgánech nebo kolem nich mi přijde úsměvná.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Renáta »

Nechápem, načo by som mala používať mikrovlnnú rúru. Nikdy som žiadnu nemala a vôbec mi nechýba. Tak aspoň tieto mikrovlny riešiť nemusím.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Bohuzial, nasa rodina tomu prepadla, este pred rokom som ju obcas pouzival na zohriatie varenim, ale teraz uz taka situacia velmi nema kedy nastat, a keby aj nahodou nastala, urcite si to ohrejem v hrnci na plameni.
Ale boli katastrofalne obdobia, ked si spomeniem na minulost, ako maly som z ucasom sledoval, ako sa ta vec pekne toci a zohrieva mi kakavo. Alebo bolo obdobie pocas puberty, kedy som si skoro kazdy tyzden kupil mrazenu pizzu, nechcelo sa mi ju upiect v trube, a tak som ju supol do mikrovlnky. Nebola dobra, ale tie chute a ecka tam ponechali dostatocnu pizzovu chut a stacilo mi to. Ach jaj, to bolo obdobie nevedomosti. :-) Hlavne nech to je rychlo a hlavne nech nemam prazdny zaludok. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

http://mobil.idnes.cz/nejbohatsi-cech-c ... eratori_jm

Jako by toho nebylo dost, aneb peníze se musí točit.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Fiona »

Zjistuju ze kdyz si sednu na zem opru o postel a hraju s laptopem, ktery se v tu chvili vicemene dotyka oblasti jater, okamzite to citim v tech jatrech. Ani ne ze by bolest, jenom jednoznacny pocit podrazdeni. Staci sundat laptop a za chvilku jako nic. Nebo pomuze to odrusit polstarem a tlustou knihou. Zkousela jsem to testovat i na ruce, a mam pocit takoveho sotva vnimatelneho brneni, trosku podobneho jako kdyz jsme jako deti olizovali kontakty takovych tech vetsich papirovych baterii. Zajimalo by me, proc zrovna jatrum to tak vadi...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sitar »

Fiona píše:Zjistuju ze kdyz si sednu na zem opru o postel a hraju s laptopem, ktery se v tu chvili vicemene dotyka oblasti jater, okamzite to citim v tech jatrech. Ani ne ze by bolest, jenom jednoznacny pocit podrazdeni. Staci sundat laptop a za chvilku jako nic. Nebo pomuze to odrusit polstarem a tlustou knihou. Zkousela jsem to testovat i na ruce, a mam pocit takoveho sotva vnimatelneho brneni, trosku podobneho jako kdyz jsme jako deti olizovali kontakty takovych tech vetsich papirovych baterii. Zajimalo by me, proc zrovna jatrum to tak vadi...
To by mohly být vibrace pevného disku, jehož otáčky jsou několik tisíc za minutu, běžně 7200.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Janek »

10 let stary clanek, avsak obsahujici jak technicke, tak i legislativni info, tak i praktickou zkusenost s resenim:

http://empvf.cz/elektromagneticke-pole- ... -rizika-1/

Jeste to ma dalsi dva dily, k tem se chystam...

Update: tak ono to ma dilu asi vic sest (a to pry asi jeste neni dokoncene), kazdy by si to mel precist a zaridit se podle toho...

http://www.tzb-info.cz/1801-elektromagn ... i-rizika-i
http://www.tzb-info.cz/1809-elektromagn ... -rizika-ii
http://www.tzb-info.cz/2590-elektromagn ... rizika-iii
http://www.tzb-info.cz/4530-elektromagn ... -rizika-iv
http://elektro.tzb-info.cz/8531-elektro ... i-rizika-v
http://elektro.tzb-info.cz/8572-elektro ... -rizika-vi
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět