Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to přece není věc armády

stejně jako kupříkladu ústavní smlouva o evropě není jen věcí vlády a parlamentu

týká se to všech

a nic jinýho než masový odpor už nepomůže
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

David* píše:Skvělá práce pana Radomila Hradila:

článek v Ekolist.cz Vysokofrekvenční elektromagnetická pole - reálná hrozba pro lidské zdraví?

blog Elektrosmog
považuju za vhodný sem nahodit i text toho doprovodného emailu...




Mili anthroposoficti, geomanticti ci jinak spiritualne nebo ekologicky
usilujici pratele,

obracím se na vas jako na probuzenou cast obyvatelstva nasi zeme s touto
nalehavou zpravou. Nekteri z vas mozna vedi, ze jsme, moje zena a ja, byli
po prestehovani do Prahy na zacatku tohoto roku konfrontovani se
zdravotnimi problemy, jejichz pricinou se ukazala byt radiace zakladnovych
stanic pro obsluhu mobilnich telefonu, a ze jsme se touto problematikou
zacali zevrubne zabyvat. Zjistili jsme, ze situace je vice nez alarmujici.
Vysokofrekvencni elektromagneticke pole (VF EMP) umele vytvarene za ucelem
prenosu signalu bezdratovych informacnich technologii v soucasnosti za
dohledu statnich organu a v souladu s platnou legislativou zavazne
poskozuje zdravi velke casti populace mnoha zemi - i pres odpor tisicu
lekaru a desitek tisic obcanu. Tato radiace postihuje ta nejcitlivejsi
mista organismu: DNA, krvetvorbu, hormonalni system, centralni nervovou
soustavu, metabolismus enzymu, tvorbu pohlavnich bunek atd. Zdravotni,
legislativni, politicke a dalsi souvislosti VF EMP jsem podrobne rozebral v
clanku, ktery byl dnes publikovan na Ekolistu.cz a najdete ho na adrese
http://www.ekolist.cz/nazor.shtml?x=2089258 . Domnivam se, jak o tom pisu i
v tom clanku, ze zdravotni dusledky budou katastrofalni, podle meho horsi
nez u Cernobylu.

V tomto mailu bych chtel poukazat jeste na jednu rovinu tohoto problemu, na
kterou jsem z pochopitelnych duvodu v clanku poukazovat nechtel, a to je
rovina duchovni. Clovek si samozrejme klade otazku, proc to tak je. Prvni
vysvetleni, ktere se nabizi, je, ze opet jednou dostaly a dostavaji
prednost ekonomicke zajmy pred zdravim lidi. Tak tomu je. Avsak zda se mi,
ze cela vec ma jeste hlubsi duvody. Mobilni telefony a dalsi informacni
technologie (IT) nas dnes dosud nebyvalym zpusobem celosvetove propojuji.
Lidstvo zvolna se probouzejici, odpoutavajici se od hmoty a smerujici k
duchovnimu svetu ma zcela legitimni potrebu propojeni s ostatnimi lidmi a
vytvoreni jednoho velkeho bratrstvi. Tato potreba vsak byla okamzite
uspokojena hmotnymi IT, ovsem uspokojena pouze zdanlive. Ve skutecnosti
doslo k jejimu podchyceni a utlumeni a k dalsi "narkotizaci" lidstva.
Probouzejici se schopnosti prenosu myslenek, propojeni v duchu, jsou
zabijeny. Bezdratove IT navic vytvareji kolem Zeme krunyr radiace, poklop,
ktery svira lidstvo a odrezava ho od spojeni s duchovnim svetem, s kosmem,
zabranuje mu v prijmu inspiraci, vizi atd., bez nichz se ale na dalsi ceste
neobejde. Lide jsou znovu spojovani s hmotou, dokonce se svetem subhmoty
(podprirody) a nenapadne jsou vedeni k tomu, aby se z nich stali
lide-stroje. Co je vsak podle meho nejhorsi: tyto technologie nam
korumpuji, nici nase tela a muze se stat, ze nam bude uplne vzata moznost
dalsiho inkarnovani.

A mozna jeste horsi je to, ze VF EMP nici nejenom nas lidi, kteri jsme si
to koneckoncu sami zavinili, ale s nami jsou do propasti strhavani i nasi
nevinni spolubratri, zvirata a rostliny - i jim muzeme temito technologiemi
prervat evoluci. Neco takoveho, takovy hrich proste nesmime pripustit.

Je priznacne, ze za tim vsim v CR stoji postava doc. L. Pekarka, vedouciho
Narodni referencni laboratore pro neionizujici EMP a zareni pri SZU (Statni
zdravotni ustav). L. Pekarek se vyznacuje tim, ze za stareho rezimu
spolupracoval s StB a za noveho rezimu je aktivnim clenem klubu skeptiku
Sisyfos. To poukazuje na dve veci: na oslabene svedomi, tedy sily Ja, a na
hluboky materialismus; oboji z nej cini velmi vhodny nastroj pouzitelny
prave temi silami, ktere usiluji o to, aby byl vyvoj lidstva k duchu
zastaven.

Povazoval jsem za nutne na toto nebezpeci vas upozornit. Mozna se mylim a
kez by tomu tak bylo. Avsak ten kolektivni trans, ktery je ve vztahu k IT a
specialne k mobilum vsude kolem videt, spise nasvedcuje tomu, ze toto
nebezpeci je realne. Proto vas prosim, abyste byli bdeli.

Dalsi informace a predevsim odkazy na nejruznejsi internetove stranky, kde
se dozvite vic, najdete na mem blogu elektrosmog.blog.cz.

Srdecne

Radomil Hradil
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

souhlas s Terezkou - je to záležitost nás všech takže referendum .. a to jsem PRO radar

více méně souhlas s článkem viz výše jen jsem alergický na "spikleneckoteoretické" formulace jako

... oboji z nej cini velmi vhodny nastroj pouzitelny
prave temi silami, ktere usiluji o to, aby byl vyvoj lidstva k duchu
zastaven...


kdo, kde, kdy ??

tak to přeci není ... hrstka pohlavárů brání většinové mase občanů zrušit mobily, Wi-Fi atd. ... a to jsem pro "návrat na stromy"

cestu vidím ve zdravém životním stylu (včetně syrovojedení) ... lidi přestanou sami od sebe mít zájem o veškeré Hi-technologie ... a kde není žádná poptávka může i nabídka jít do háje ... :D
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Standa K. píše:souhlas s Terezkou - je to záležitost nás všech takže referendum .. a to jsem PRO radar...
Stando, mohl bys napsat pár důvodů proč tu mít radar?

Na stránkách proti umístění radaru ( http://www.nenasili.cz/cs/575_10x-proc-ne-radaru ) uvádí tyto důvody proč ne:

10x proč ne radaru
1. Není rozdíl mezi radarovou a raketovou základnou. Jsou to dvě součásti jednoho systému, nedají se oddělit technicky ani politicky. Systém může být použit jak k obraně, tak k útoku.

2. Umístěním mimořádně výkonné a technicky pokročilé radarové základny USA bychom se stali nástrojem jednostranné americké zahraniční politiky, určované snahou o vojenské ovládnutí kosmu a tzv. válkou proti terorismu. Tato válka terorismus naopak posílila, rozvrátila Irák, destabilizovala celý region a končí ve věznicích Guantánamo a Abu Ghraib.

3. K vybudování radaru nejsme nuceni naším členstvím v NATO. Vybudování radaru je jednostranná záležitost USA.

4. Základna nepřispěje nijak k naší bezpečnosti, může ji naopak ohrozit. Česká republika nemá v současnosti nepřítele. Pro boj s terorismem nemají antirakety ani radar žádný význam.

5. Tak jako v případě raket by neměla ČR vliv na to, co se na radarové základně děje a co by tam bylo ve skutečnosti instalováno. Základna by podléhala pouze veliteli vzdušných sil USA v Evropě.

6. Radar stejně jako antirakety zvýší mezinárodní napětí a zrychlí závody ve zbrojení, které mohou vyústit ve vážný konflikt. Stoupne napětí např. ve vztazích s Ruskem.

7. Radar je potenciálním cílem útoku, v případě konfliktu mezi státy vlastnícími balistické střely velkého doletu je cílem prvního pořadí.

8. Do logiky zbrojení budou zataženy všechny státy světa. V rozvojových zemích to bude mít za následek zvětšování chudoby již tak zbídačeného obyvatelstva. V Evropě se urychlí likvidování sociálního státu.

9. Neznáme účinky tak výkonného radaru na život obyvatel okolí. Další podobná zařízení stojí na odlehlých a neobyvatelných místech.

10. Důsledná ochrana proti nebezpečí válek a terorismu vyžaduje snižování napětí ve světě, nikoliv nové základny, které napětí zvyšují.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Beruška píše:
Stando, mohl bys napsat pár důvodů proč tu mít radar?

Na stránkách proti umístění radaru ( http://www.nenasili.cz/cs/575_10x-proc-ne-radaru ) uvádí tyto důvody proč ne:

10x proč ne radaru
1. Není rozdíl mezi radarovou a raketovou základnou. Jsou to dvě součásti jednoho systému, nedají se oddělit technicky ani politicky. Systém může být použit jak k obraně, tak k útoku.

2. Umístěním mimořádně výkonné a technicky pokročilé radarové základny USA bychom se stali nástrojem jednostranné americké zahraniční politiky, určované snahou o vojenské ovládnutí kosmu a tzv. válkou proti terorismu. Tato válka terorismus naopak posílila, rozvrátila Irák, destabilizovala celý region a končí ve věznicích Guantánamo a Abu Ghraib.

3. K vybudování radaru nejsme nuceni naším členstvím v NATO. Vybudování radaru je jednostranná záležitost USA.

4. Základna nepřispěje nijak k naší bezpečnosti, může ji naopak ohrozit. Česká republika nemá v současnosti nepřítele. Pro boj s terorismem nemají antirakety ani radar žádný význam.

5. Tak jako v případě raket by neměla ČR vliv na to, co se na radarové základně děje a co by tam bylo ve skutečnosti instalováno. Základna by podléhala pouze veliteli vzdušných sil USA v Evropě.

6. Radar stejně jako antirakety zvýší mezinárodní napětí a zrychlí závody ve zbrojení, které mohou vyústit ve vážný konflikt. Stoupne napětí např. ve vztazích s Ruskem.

7. Radar je potenciálním cílem útoku, v případě konfliktu mezi státy vlastnícími balistické střely velkého doletu je cílem prvního pořadí.

8. Do logiky zbrojení budou zataženy všechny státy světa. V rozvojových zemích to bude mít za následek zvětšování chudoby již tak zbídačeného obyvatelstva. V Evropě se urychlí likvidování sociálního státu.

9. Neznáme účinky tak výkonného radaru na život obyvatel okolí. Další podobná zařízení stojí na odlehlých a neobyvatelných místech.

10. Důsledná ochrana proti nebezpečí válek a terorismu vyžaduje snižování napětí ve světě, nikoliv nové základny, které napětí zvyšují.
projdi si vlákno "Spolupráce za lepší svět" či tak nějak, tam bouřlivá diskuze již před časem proběhla ... jinak alespoň stručně k tvému desateru :

ad 1) nikdy jsem nezpochybňoval a souhlasím a přidávám - zaplaťpánbů , že je to tak (ta neoddělitelnost)

ad 2) jedinou "válkou proti terorismu" či spíše vymýcení tohoto jevu je možno ... syrovojedením + celkovým zdravým životnám stylem... jo, jsem tak padlej na hlavu, že si myslím, že být Bush i Ládínek vitariáni-frutariáni tak se spiolu sejdou k přátelskému rozhovoru nad dozrálým mangem

jen ... to bude ještě dlouho trvat než tohle bude a do tý doby se míň bojím vařáků ze Západu než vařáků z Východu ... už jenom jak se chovaj ke svým spoluobčanům, ženám, dětem, "odpadlíkům", džihádům atd. - chybí tam snad nějaký atribut středověku v Evropě ??

ad 3) právně sice ne ... ale buď "držíme partu" anebo chceme to vychytralé čecháčkovské - záruky a bezpečnost to ano ale pálit si prsty - to po nás nechtějte

ad 4) ohrozit bezpečnost ... nevím jak, to jako kdyby mezi válčili zbytek NATO a islámské země tak nás to všechno vynechá ?? ... to je bláhové
ČR nemá nepřátele ... kdyby měla naše vlajku takovou "sílu" jako USA to bysme viděli jak často by hořela v rukou našich "přátel z Východu" - nic si nealhávejme, že nás nějak milují a nenávidí jen Američany

ad 5) souhlasím - když do toho bude kecat kdejakej trouba tak se válka nedá vyhrát ... válka se nedá vést demokraticky

ad 6) když se člověk z historie nepoučí nezbývá mu než si ji znovu prožít ... od dob "slavného" Chamberlaina z jeho "hlavně nedráždit Hitlera" "přivezl jsem vám MÍR" mám tento bod za vyřízený

ad 7) je to logické, vzhledem k naší zeměpisné poloze nelze zajistit abychom do případného konfliktu vstoupily až jako poslední, to by to musely hnát přes severní pól :D

ad 8) konec sociálního státu ... no, už aby to konečně bylo a po x letech tento paskvil zmizel z lidských dějin ... od zavedení Mařkou Terezkou nevidím jediný pozitívní bod ale negativ mraky včetně ekologie atd.

zatažení v tom už dávno všichni jsme

ad 9) naprostý souhlas - za barákem bych to nechtěl

ad 10) ad 6)
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

pro nesouhlasici, dalsi moznost nejak zahltit vladni email:

http://www.nenasili.cz/cs/poslete_dopis_vlade
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

stando, jen tak pro mou info, mohl bys prosim strucne napsat, co mas proti socialnimu statu? nejak tomu z Tveho prispevku nerozumim :)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

dvdmchl píše:pro nesouhlasici, dalsi moznost nejak zahltit vladni email:

http://www.nenasili.cz/cs/poslete_dopis_vlade
Toto je celkem k ničemu, protože to vyhodí antispam :-).
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to není pravda...
mě už odpověděl RNDr. nečas
že prej vezme můj názor v potaz při svém rozhodování

hehe :-) cítím se delighted ...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

No, ale jestli těch mailů začnou chodit stovky, tak to začnou vyhazovat.

Osobně nevěřím, že se dá ještě něco změnit a doufám, že to jestli tu radar bude nebo ne neovlivní podobné akce. Jsou věci, o kterých by neměl rozhodovat dav.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

jj tky mi to prislo. Ale tak ona to bude automaticka odpoved. Ale porad si myslim, ze podobne "komari nalety" maji smysl. Jsou otravne a k nejakemu tomu ohnani se jednoho dozenou. :)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

hugo píše:Jsou věci, o kterých by neměl rozhodovat dav.
To je nějak přesně to, co jsem už dříve zmiňoval.

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

hugo dav je tvoren z jednotlivcu. A proti rozhodovani jednotlivcu doufam nic nemas?
Ja naopak doufam, ze se porad da hodne zmenit. Hodit flintu do zita a sednout si plackaje na bobecek je prilis jednoduche.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

dvdmchl píše:hugo dav je tvoren z jednotlivcu. A proti rozhodovani jednotlivcu doufam nic nemas?
To bohužel není pravda. Dav se chová úplně jinak než by se chovali jednotlivci. A o věcech, které se týkají armády, atd. by skutečně neměli rozhodovat lidé, kteří pro to nemají potřebný rozhled.

Já osobně jsem proti jakémukoliv násilí a kdyby to šlo, tak bych z fleku všechny armády zrušil, ale bohužel naše republika není izolovaná.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

ja porad verim, ze kdyby bylo usporadano referendum, tak by se u volebnich uren dav rozlozil na jednotlivce a kazdy by volil sam za sebe. Ostatne pokud by platila tva teorie, tak ani nase vlada nema pravo na existenci, nebot byla zvolena prave tim davem.

Nazor na pritonost radaru mej jaky chces, ale nyni je situace takova, ze priznivci radaru, byt jsou v mensine, ovladaji snemovnu, media a vsechny podstatne instituce. Coz je vice nez alarmujici.

Pokud bude postaven radar bez referenda, bude to dukaz totality v ceskem a nejem ceskem state. Tot muj nazor.
Uživatelský avatar
ChickenEater
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 23, 2008 9:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ChickenEater »

Pavluška píše:
wlastislawa píše:dostala mě věta - Je to prostě pohodlné tak se dneska žije :(
docela mě taky zamrazilo. Neřeknu povinnost lidí s tím pracovat, ale usadit k tomu děcko a chlubit se tím, že to s ním nic nedělá... :(

Myslím, že se to všechno záření atd fakt násobí (nebo sčítá, co já vím), protože když jsem někde, kde to "žije" technikou, tak mě to strašně unavuje. Na všech úrovních. Když jsem na kompu doma, tak taková pohoda a když jsem někde, kde je jich hafo, tak to je hrozný výcuc.
Poslední dobou mě vytáčí i zářivky a spoustu jiných věcí. Mobil mě stále nevadí, ale nevedu hodinové hovory atd. Je to jen taková malá berlička, spojnička, protože telepatie nefunguje se všemi. Křováci, kteří vědí, zda jejich kolegové něco ulovili a je třeba rovnou rozdělat oheň, to mají vyřešené lépe.
...
myslis,ze zareni atd. se scita nebo nasobi,nebo co ty vis? :D
jeden comp doma je pohoda, vic najednou uz je vycuc?
to jsou slinty
je videt,ze uroven odbornych znalosti, ktere tu ma vetsina prispevatelu je krute nizka, prectete si jeden clanek, ktery se ani nema hlubsi vedecky podklad a hned se toho chytnete..
je to marny, pred mikrovlnama neuniknete, jedine,ze byste se prestehovali do pralesa par tisic km od civilizace,ale bez pocitace vy prece nemuzete byt..

..s tou skodlivosti to tak zhave urcite nebude
Kolik jídel sníš, tolikrát jsi člověkem
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

já - pravičák "ako repa", věrný volič ODS krom posledních voleb (zelení( očekávaná koalice s ODS jinak bych neměnil)) to vidím takto :

cíl - jednoznačně přímá demokracie až to bude rozvoj techniky atd. umožňovat, věřím v rozum a soudnost jednotlivce či alespoň většiny jednotlivců ve "stádě"

současnost - parlamentní demokracie (protože v praxi to zatím jináč nejde viz výše) s referendy o nejdůležitějších otázkách (bo je referendum sakra drahý nelze na každou ptákovinu ale...) - máloco mi udělalo takovou radost jako odmítnutí ratifikace Evropské ústavy ve Francii a Holandsku (jak je vidět lidi fakt nejsou blbý) - být to na politicích tak to už tady je...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

mlok píše:stando, jen tak pro mou info, mohl bys prosim strucne napsat, co mas proti socialnimu statu? nejak tomu z Tveho prispevku nerozumim :)
zkráceně - všechno

Křiví veškeré přirozené vazby ve společnosti, vede ke klientelismu, strýčkování atd. Narušuje "přírodní řád" ... řečeno vzletně

Zkus si vzít kteroukoliv "sociální výhodu" a vždy uvidíš v důsledku chaos ... varianta "každý za svý" se mi jeví nejlepší

(podotýkám, že jsu sociálka - 4 děti, průměrný plat)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

ChickenEatře (snad je to správně) - přečetl jsem si všechny tvoje prozatím 3 příspěvky ... všechny jsou dosti útočné ... proč jsi tady (tím nemyslím, že bys jako měl vypadnout) naprosto upřímně si nedokážu domyslet příčinu... ale z tvých příspěvků cítím volání o pomoc ... neboj se a rozkryj se nám tu ty drsňáku :D
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Požírači kuřátek ono není nejdůležitější mít hlavu nacpanou odbornými znalostmi, ale naučit se naslouchat sám sobě a svým pocitům a vjemům a těmi se pak řídit, ale člověku to trvá než na to přijde :) a taky je to daleko těžší.
cíl není důležitější než CESTA
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

se nesnaž, to je zbytečný...


tady spíš je důležitý mít hlavu nařvanou zdechlinou
Uživatelský avatar
ChickenEater
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 23, 2008 9:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ChickenEater »

wlastislawa píše:Požírači kuřátek ono není nejdůležitější mít hlavu nacpanou odbornými znalostmi, ale naučit se naslouchat sám sobě a svým pocitům a vjemům a těmi se pak řídit, ale člověku to trvá než na to přijde :) a taky je to daleko těžší.
ja nasloucham svym vjemům a ty mi říkají, že mam chuť na maso a že mi ani jeden z mobilů,které nosím v kapsách neškodí a ani mi netrval dlouho nez jsem na to prisel. Spolehat se jen na pocity? No nevim,jak by ses citila,kdyz by tebe nebo nekoho z tvych blizkych napr. operoval doktor,ktery nema zadne znalosti a vsechno delal jen podle pocitu (na zaklade jeho vnitrnich hlubokych dusevnich astralnich vjemů:-) )
Kolik jídel sníš, tolikrát jsi člověkem
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jen ho tam prosím tě nos dál, a pořádně dlouho, nejlíp ho měj někde u k.... i v noci
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

ChickenEater píše: ja nasloucham svym vjemům a ty mi říkají, že mam chuť na maso
To nenaslouchas svym vjemum, to naslouchas svemu chtici, ale po Tobe clovek nemuze chtit, abys to dokazal rozlisit.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

holky - ten vás tedy ale řádně vytočil

Terry promiň ale poslední dobou ťa v tvých příspěvcích nepoznávam ... kde je ta Terka plná nadhledu, vtipu atd. ? Chybí mi ...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to víš, mám asi mnoho tváří.. :-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

myslim ze je fklidu :)
skor nieco zere chikeneatera.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re:

Příspěvek od Pavluška »

ChickenEater píše: myslis,ze zareni atd. se scita nebo nasobi,nebo co ty vis? :D
jeden comp doma je pohoda, vic najednou uz je vycuc?
to jsou slinty
je videt,ze uroven odbornych znalosti, ktere tu ma vetsina prispevatelu je krute nizka, prectete si jeden clanek, ktery se ani nema hlubsi vedecky podklad a hned se toho chytnete..
je to marny, pred mikrovlnama neuniknete, jedine,ze byste se prestehovali do pralesa par tisic km od civilizace,ale bez pocitace vy prece nemuzete byt..

..s tou skodlivosti to tak zhave urcite nebude
To jsem zmeškala "roztomilého" rejpala. Bůhvícoeater má pravdu. No a? Sem jsem si chodila odpočinout a vypsat své pocity, ne psát odborné články. :idea:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Socialny stat?

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:
mlok píše:stando, jen tak pro mou info, mohl bys prosim strucne napsat, co mas proti socialnimu statu? nejak tomu z Tveho prispevku nerozumim :)
zkráceně - všechno
...
Suhlasim so Stanom. Cital som pred rokom recenziu knihy The Welfare State We're in: The Failure of the Welfare State od James Bartholomew (nieco ako Socialny stat, v ktorom zijeme) a velmi ju tuzil precitat.
socialnystat.jpg
socialnystat.jpg (14.39 KiB) Zobrazeno 36972 x
Predvcerom mi dorazila a je uzasna. Tie porovnania a statistiky v Britanii, sociologicke, ekonomicke, policajne atd., zda sa naznacuju, ze za "upadkom"- myslim v moralke, za ziadnym markantnym vzrastom gramotnosti za cca 100rokov, obrovskym narastom zlocinov a trestnych cinov, nezamestnanostou, dalej nie ovela lepsou dostupnostou v zdravotnej starostlivosti (vsetko v porovnani s obrovskym narastom bohatstva v celej spolocnosti - za take peniaze by malo byt vsetko dramaticky ovela lepsie), velkym narastom dani, vyrabanim mnozstva ludi zavislych na soc. davkach, ci biednych dochodkoch od statu, za narastom rozvodovosti, neuplnymi rodinami,... za tym vsetkym je... socialny stat! Precital som asi zo 20 stran a myslim, ze kniha ma velmi poznaci. Strasne vela prikladov tam je, porovnani, tabuliek, grafov, dobre je to napisane, http://www.amazon.co.uk/Welfare-State-W ... 1842750631" onclick="window.open(this.href);return false;.
Skoda, ze EU (na cele s Fr, Nem) je tak strasne zaostalo populisticky socialna, a my v Cz a Sk sme v nej navyse tak silno poznaceni tou chorou komunistickou ideologiou...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Priemysel mobilných telefónov pred súdom, Dokumentárny film,

Příspěvek od Dano »

Tentokrat k teme. Dnes Utorok 24.6.2008 20:00 na STV2 Priemysel mobilných telefónov pred súdom, Dokumentárny film, Francúzsko 2007. Da sa pozerat nazivo cez web: http://www.stv.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, vpravo hore 2jka. Repríza: Streda 25.6.2008 10:30

Viac o nom z http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/prie ... red-sudom/" onclick="window.open(this.href);return false; :
2 miliardy ľudí na celom svete používajú mobilný telefón bez toho, že by vedeli, že vlny vysielané počas každého hovoru pomaly poškodzujú ich mozog. Pred niekoľkými rokmi mobilní operátori poverili profesora Carloa, špecialistu na prenos vĺn, aby dokázal, že používanie mobilného telefónu je neškodné. Ale jeho analýza dokázala práve opak: používanie mobilného telefónu zvyšuje riziko rakoviny mozgu. Dokument prináša informácie, akým smerom sa uberá výroba mobilných telefónov po tomto odhalení.
dvdmchl

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od dvdmchl »

A co takove Svedsko? Tam socialni stat relativne funguje.
Ono za kriminalitou, zvysujici se chudobou a malou gramotnosti nestoji ani tak socialni stat, jako spise rozevirajici se nuzky mezi bohatymi a chudymi.

Jednoduse receno, mala skupina lidi dale bohatne, velka skupina lidi dale chudne. To jestli je statni zrizeni zrovinka levicove, nebo pravicove na to ma pramaly vliv. To je jen takove divadlo. Neco jako vysilani fotbalu, v ramci hesla, dej lidem chleb a hry. Politika patri do zanru her.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Socialny stat?

Příspěvek od Dano »

dvdmchl píše:A co takove Svedsko? Tam socialni stat relativne funguje.
Ono za kriminalitou, zvysujici se chudobou a malou gramotnosti nestoji ani tak socialni stat, jako spise rozevirajici se nuzky mezi bohatymi a chudymi.
Podobne som si to namyslal aj ja. Teraz sa uz nad tym poukazovanim na Svedsko len usmievam, ale asi by som mal skor plakat. Lebo hoci je Svedsko daleko, nam tu uz 2 roky vladne socialisticka vlada pod vedenim populistu Fica.

Ked spominas to Svedsko, si si isty tym, co pises? Velmi ma to svojho casu zaujimalo, a kedze som tam nikdy nezil, zacal som o nom aspon viac citat. A ako sa ukazalo, mal som o ich systeme velmi skreslene nazory. Ak si na tom so znalostami podobne ako som bol ja, odporucam ti pre zaciatok len tie popularnejsie clanky, ako napr. tento kratky Trochu jiný švédský model. Ale aj Intifáda na švédský způsob, Proč levice kamarádí s miliardáři a ničí střední třídu, ci
Násilí a xenofobie ve Skandinávii. Budes velmi prekvapeny ako to s tym Svedskom, jeho kriminalitou a pod. je.
Ak naopak o Svedsku vies nieco ine, rad si precitam. Mozes poslat linky "SZpravou" alebo prejdime do nejakeho volnejsieho vlakna, v tomto by sme rusili.
dvdmchl

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od dvdmchl »

Ja ve Svedsku 2 roky zil, konkretne ve Stockholmu.
Bezdomovce jsem tam videl velmi vzacne. Takovou tu typickou spodinu jsem tam videl velmi malo a prevazne v pristehovaleckych ctvrtich.

Panuje tam vicemene socialni rovnost. Je tam spousta velmi bohatych lidi to ano. Ale ja tam taky velmi pocetna stredni trida.

Ale kvuli tomu jsem Svedsko neuvadel.

Mym prechozim prispevkem jsem chtel vyjadrit, ze za mrzkym stavem sveta muze nerovnomerne rozdeleni bohatsvi mezi lidmi. Doslova par desitek lidi si na zemi hraje monopoly a ostatni chudnou. Politika je vazne jen zasterka, jestli bude bude stat socialni, ci pravicovy vubec nehraje roli.

Lide by se meli uprit k myslenkam prime demokracie, a nastoleni linearni spolecnosti. Odstranit hiearchii, a vytvaret mensi sobestacne komuny.

Osobne povazuji, centralni rizeni (pozustatek Rimske rise), za nejvetsi zlo vubec.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Fiona »

>:-)
Dano, ono to zas neni tak strasne jak pise pan Kohout. Kdo vi co se mu ve Svedsku prihodilo, nic prijemneho to asi nebylo, ale ze jeden blogujici pan nema rad Svedy jeste neznamena ze o tom hodne vi :wink:

Taky bych rekla ze ten zdejsi system RELATIVNE funguje. Mozna je to proto ze Svedi jsou relativne nekonfliktni narod a hodne vydrzej, kdo vi. Taky je mi jasne ze tenhle system ma omezenou zivotnost a hodne der, akorat bych nevylivala s vanickou i dite.

Ono mas systemy kde se da jakz takz v pohode zit, a systemy kde se to opravdu neda. Kdyz by ti vladnul Taliban, mozna by ses modlil za to abys mel nad sebou aspon toho bolsevika. Neda se asi moc ocekavat, ze lidstvo vymysli nejaky dokonaly system. Co je svet svetem, vzdycky vycuranci vyuzivali utapnutych, a vzdycky se nasli i silnejsi kdo pomahali slbsim atd. Zlo i blbost lidska jsou vsudypritomne, je uplne fuk pod jakym kabatem v te ktere kulture. Osobne mam celkem strach z toho, ceho vseho je lidstvo schopne, uvedomuju si svuj podil na tom vsem a jsem docela rada ze pri ceste do prace nenachazim na ulici detske rucicky (ja zas v posledni dobe cetla Khaleda Hosseiniho)...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sluníčko »

dvdmchl píše:Ja ve Svedsku 2 roky zil.... .
Ty už jsi taky žil všude :wink: :)
dvdmchl

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od dvdmchl »

Ty už jsi taky žil všude :wink: :)
Prave, ze mi jeste chybi desna spousta mist. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sluníčko »

však ty jich ještě zvládneš :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Fiona »

Sluníčko píše:
dvdmchl píše:Ja ve Svedsku 2 roky zil.... .
Ty už jsi taky žil všude :wink: :)

No, a takhle nejak to dopada, kdyz si umirajici cikan vezme do hlavy, ze se chce v pristim zivote narodit jako blondak :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Sluníčko »

:lol:
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od člověk »

http://www.email.cz/getAttachment?sessi ... 1E%11K%11T" onclick="window.open(this.href);return false;
dvdmchl

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od dvdmchl »

to aby ji nam k tomu svemu uctu na email.cz dal jeste user name a password :) nebo proste ten attachment stahni na svuj komp a pak to priloz jako prilohu prispevku.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

FW: Socialny stat?

Příspěvek od Dano »

Pred tyzdnom som Welfare State We Are In docital. Hoci ma 421 stran s mnozstvom prehladnym tabuliek a grafov, okolo 530 uvedenych odkazov, odkial autor citoval alebo cerpal, dala by sa citat "jednym dychom", no clovek ma aj ine povinnosti :). Je uzasna. Ako som aj tusil, mal som nejake zakorenene predsudky a aspon sa mi podarilo zase nieco dozvediet. Keby nieco, skoro vsetko som si musel poopravit vo vedomostiach o socialnom state ako takom. Socialny stat v Britanii narobil za poslednych asi 100 rokov strasne vela zleho, vo vzdelavani, zdravotnictve, rodicovstve, byvani, v naraste kriminality, poznacilo chrakter ludi,... vo vsetkom do coho zasiahol. Z toho co vidim okolo, sudim, ze inde to nebude ovela lepsie ako by to bez neho mohlo byt, vsetky rozvinute demokraticke statu maju socialny stat, ci uz v mensej alebo vacsej miere.
dvdmchl píše:A co takove Svedsko? Tam socialni stat relativne funguje.
Ano, vsetky socialne staty relativne funguju, preco by aj nemali. K tomu Svedsku, vo viacerych porovnavaniach vyslo podstatne lepsie v zdravotnej starostlivosti ako "socialistickejsia" Britania (cakacie doby, pocet skenerov, lekarov na jednotku obyvatelov, objavy v medicine, umrtnost od pociatku diagnostikovania zhubneho ochorenia,... vela kriterii). Vraj zlepsenie nastalo v 1991, ked lokalna vlada Stockholmu - nemocnice vo Svedsku riadia lokalne vlady - urobila "Stockholm transition". Okrem ineho teda zmenila system platby nemocniciam, v 1994 dovolila jednej uplne sa osamostatnit, v 1999 predala dalsiu, potom dalsie. Vsetky (statne aj tieto sukromne) su platene stale podla toho isteho kluca. Znizovanie nakladov, zvysovanie kvality, sutaz.
Fiona píše:Dano, ono to zas neni tak strasne jak pise pan Kohout. Kdo vi co se mu ve Svedsku prihodilo, nic prijemneho to asi nebylo, ale ze jeden blogujici pan nema rad Svedy jeste neznamena ze o tom hodne vi.
Taky bych rekla ze ten zdejsi system RELATIVNE funguje.
P. Kohouta som priznam sa neregistroval, ked bol v time poradcov vasich ministrov financii, ale citam jeho clanky (a 2 knihy) asi 3 roky a jeho prehlad a postreh je velmi siroky a pise naozaj logicky, putavo. V ekonomii sa vyzna, a zda sa, ze historia (z pohladu ekonomie) je jeho velky konicek - to je vzdy vyhoda. Pise do viacerych novin a casopisov, ten jeho blog obsahuje len (alebo urcite vacsinu) ich kopie.
dvdmchl píše:Osobne povazuji, centralni rizeni (pozustatek Rimske rise), za nejvetsi zlo vubec.
S James Bartholomew by si si rozumel, jeden z odkazov tej knihy je myslim prave fakt, ze stat ked sa do niecoho da, tak to vacsinou pokazi, tych porovnani je v knihe v pripade Britanie na mraky.

Koho to zaujima, tu je aspon rozhovor s autorom, v slovencine.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Standa K. »

Uživatelský avatar
pepyc
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 04, 2008 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od pepyc »

s tim radarem souhalsim, ono tyhle umele vibrace dokazou ovlivnovat jak zdravi, tak psychiku... proto jsem rad za organizace a hrstku politiku kteri jsou proti nemu. zajimave clanky jsou o technologii HAARP, ovlivnovani mysleni apod. ruznyma frekvencema... pak aby se z nas nestaly loutky, ktere na vse jen kyvnou. U zrodu mobilu: nekolikanasobne prevysovaly limity....aby se mohly pouzivat, museli nekolikanasobne zvednout hranici tak, aby ji neprekracovaly. mikrovlnka taky hrozba.... rozbiji strukturu potravy, ktera uz je stejne znehodnocena tepelnymi upravami...takze co se stane z pojidacu ozarenych jidel - nejhorsi na tom je, ze je spousta maminek, ktera detem ohriva jidlo v tech vysokofrekvencnich krabicich. PRO NE: ZAMYSLETE SE NAD TIM.
No jednou jsem se chystal udelat pokus, ohrat mobilem vodu ve sklenici (CIL: DOKAZAT PODOBNOST MOBILU A MIKROVLNKY), nemel jsem presny teplomer a mobil jsem timto utopil, takze muj pokus zkrachoval. podarilo se mi udelat jiny pokus...blikatko od mobilu(ktere se rozblika pri aktivite-volani, sms) umistene do mikrovlnky. podivejte se, je to v sekci VEDA na serveru myubo

Kód: Vybrat vše

http://www.myubo.cz/page/media_detail.html?movieid=73cf5520-42c3-4117-acf5-85a53f170c7a
ps: nechtel toho napsat tolik, SORRY :o)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Fiona »

Pepyc, ty jses docela zkoumavej clovek, ze :D
Tez jsem kdysi utopila mobila v zachode, ovsem to byla nehoda, nikoli vedecky pokus :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
pepyc
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 04, 2008 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od pepyc »

no teoreticky by se to dalo ohrat:o) dalsi pokus nebyl, stalo me to nejaky cas, abych si ho zpravil a aby mi baterka nevytvorila napeti, kde nema:o)no co se tyka elektrotechniky a neviditelnych sil... tak je co zkoumat, jenze neco mozek nepobere.....vetsinu:o)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Monciina »

Ahoj po delší době. Nevim kam s timhle dotazem, možná sem... Co si myslíte o indukčním vařiči? Mě se to nějak nezdá, ale vůbec tomu nerozumim, tak se zeptám zdejších chytřejších a vzdělanějších :) Neni to zas nějaká fuja typu mikrovlnka? Zvažuju jestli koupit indukční jednoplotýnku, nebo elektrickou. Plyn nechci, bojim se tý bomby :| Díky...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od Xion »

Hmm, toto vlakno som objavil az teraz. Ten clanok som nasiel pred cca mesiacom. Skoda, ze nie skor. Jednoznacne som aj ja obmedzil zdroje ziarenia, mobil pod 2 minuty denne, zohnal som si handsfree, ziadna mikrovlnka, ale co ma stve, ze brat dotiahol do bytu wifi. Ale to je asi jedno, aj tak ma wifi polka domu a v Bratislave je to tymi vlnami pretazene.
Napadli ma ozdravovacie pobyty v jaskyniach, kde by neprenikli ziadne vlny. :-) Clovek by tam isiel a zavrel sa do hlbokej meditacie, zaroven by tam bol dobry vzduch. Popripade skupinove cvicenie "regeneracia od mikrovln". :-) Na tuto myslienku ma priviedli tie solne jaskyne.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od mira »

Monciina píše:Ahoj po delší době. Nevim kam s timhle dotazem, možná sem... Co si myslíte o indukčním vařiči? Mě se to nějak nezdá, ale vůbec tomu nerozumim, tak se zeptám zdejších chytřejších a vzdělanějších :) Neni to zas nějaká fuja typu mikrovlnka? Zvažuju jestli koupit indukční jednoplotýnku, nebo elektrickou. Plyn nechci, bojim se tý bomby :| Díky...
Domnívám se, že elektromagnetická indukce rozdovádí elektrony v atomech
hrnce a tím jej zahřeje, čili krom ohřevného efektu na potravu doň vloženou
nemá další neblahý vliv. Mikrovlnka rozblázní přímo atomy potravin a to je jistě
nesrovnatelně horší. Pokud bych stanul před velice nepravděpodobnou
volbou indukční, nebo klasicky elektrický vařič, volil bych ten energeticky
úspornější a nechci to vyslovit pokrokovější přístroj, čili indukční.
Pro děcko v kuchyni je to i relativně bezpečnější, coby prevence popálení.
:Vyžeň to starýmu z hlavy, v zájmu zdraví ať srká zeleninové šťávy. :mrgreen:
Všeho s mírou.
dvdmchl

Re: Mobily, wifi a další mikrovlnky = ZLO

Příspěvek od dvdmchl »

Já bych udělal v obejváku ohniště, na oheň kotlík a do střechy díru.
Odpovědět