SOUŽITÍ S OKOLÍM - masožravci a vařáci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ale já proti vaříkům a vařenkám nic nemám. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Ale já proti vaříkům a vařenkám nic nemám. :)
já taky ne, ale PMN je to jakoby opak k vita
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:
Advid píše:Ale já proti vaříkům a vařenkám nic nemám. :)
já taky ne, ale PMN je to jakoby opak k vita
buc uhodil hřebíček na hlavičku, budeme jim říkat anti-viťáci :D
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Jista píše: p.s.pokud mas viru,tak si enzymy zhmotnis i ve varenem jidle behem chvilicky,navic vitaminy,mineraly,bude to dokonale jidlo.ale bez viry to nejde.
Nikdy mi neslo do palice ako je mozne,ze ten moj tata poziera vyhradne zivocisne pokrmy,do toho huli 40 denne,chlasta, nevykonava ziadny vacsi pohyb a aj tak je silny,zdravy a plny elanu.Teraz mi to doslo.Ma viru
:lol: Len neviem preco sa ta "Vira" u ludi tohto typu zacne vacsinou po sedesatom roku zivota prudko stracat v nenavratne...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pojídači mrtvolek

Ticozabilijídlo

Mrtvolkožrouti

Rohlíkáři

Nejdříveuvařilipaksnědli

Vypečení

Zapečení

Provaření

:) Ale líbil se mi i bramboráci:)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

:roll:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No nic, ať žije "soužití" :wink:
Jen jsem si vzpomněla na definování svobody - od něčeho a k něčemu. Hádám, že bych se raději definovala k něž proti..

Ale i tak vás mám ráda :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já říkám vařáci, je to krátký, výstižný a co se týče nějaké citové zabarvenosti, je to stejný, jako když mi říkají, že já jsem králík. Lze si to vyložit ošklivě i pěkně, dle intonace, nálady a podobně...
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

Kallaf píše:
Jista píše: p.s.pokud mas viru,tak si enzymy zhmotnis i ve varenem jidle behem chvilicky,navic vitaminy,mineraly,bude to dokonale jidlo.ale bez viry to nejde.
Nikdy mi neslo do palice ako je mozne,ze ten moj tata poziera vyhradne zivocisne pokrmy,do toho huli 40 denne,chlasta, nevykonava ziadny vacsi pohyb a aj tak je silny,zdravy a plny elanu.Teraz mi to doslo.Ma viru
:lol: Len neviem preco sa ta "Vira" u ludi tohto typu zacne vacsinou po sedesatom roku zivota prudko stracat v nenavratne...
Myslím, že to není víra, co drží některé vařáky, alkoholiky a kuřáky při životě tak relativně dlouho. Je to jejich tuhý kořínek. Já, kdybych se živil jenom rohlíkem se salámem a chlebem se sádlem, zapíjel to neustále pivem a během dne vytahnul 60 cigaret, k tomu nulový pohyb, tak jsem při tomto režimu zaručeně do týdne po smrti. Znám ale několik takových případů, kterým je přes 60 a žijí. Tuhé kořínky některých lidí považuji za jednu z největších záhad na této planetě.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ono je to ještě trochu o něčem jiném, než o jídle..
Někteří vitariáni si svým nekompromisním přístupem spíše škodí než prospívají.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

Johny píše:Ono je to ještě trochu o něčem jiném, než o jídle..
Někteří vitariáni si svým nekompromisním přístupem spíše škodí než prospívají.
Konkrétně v čem si škodí? Myslíš nedostatek bílkovin nebo B12 ?
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Myslí asi sebemrskačství typu: "Ježiši, teď jsem snědl vařenou bramboru" a následné trápení se tím celý týden. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Android »

Podle mě je s jídlem ten problém, že každej potřebuje v různou chvíli jiný. Protože materiálněji smýšlející člověk potřebuje stravu, která odpovídá jeho nižším frekvencím a duchovněji orientovanej člověk zase stravu jemnější, která ho jakoby odpoutá a nezatěžuje. A to nemá co dělat s tim, jestli člověk v něco věří nebo ne - na tom stejně nezáleží. Jde o celkovej přístup k životu, k lidem, údalostem atd. Však to i sedí, láskyplnější lidé jedí jednodušší jídla, víc se orientují na přírodnější jídla a tak. Hmotně smýšlející lidi pořád jedí maso a všechno smaží, pečou...

Tim se vysvětluje i to, že někdo na vařený stravě nemá celej život problém a někdo má. Někdo na vita nepřežije a někdo si libuje bez problémů v extrémních formách vita stravy. Takže jediná rada zní poslouchat svůj vnitřní hlas a intuici a sám si ozkoušet, co je dobrý a co ne. Vlastní zkušenost, na tu lidi zapomínají a radši se řídí knížkou, to je nesmysl, i kdyby knížka byla jakkoliv skvělá a pravdivá. To pak vede ke stanovování obecných pravidel, dogmat. Věcí, který v životě nemají co dělat. Prostě se nedá jen tak říct, že ty a ty jídla vás zabijou a nedostatek tohodle taky budete mít. Ne, někoho to zabije, někoho ne, někdo bude mít nedostatek, někdo ne. Je to individuální a člověk se musí řídit hlavně sám sebou a z vnějšku se nechávat inspirovat. Neskákat hned na nějaký obecný modely, který se jeví jako ty správný (oblíbený spory o 8-1-1 :D ) a tak.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Android píše:Podle mě je s jídlem ten problém, že každej potřebuje v různou chvíli jiný. Protože materiálněji smýšlející člověk potřebuje stravu, která odpovídá jeho nižším frekvencím a duchovněji orientovanej člověk zase stravu jemnější, která ho jakoby odpoutá a nezatěžuje. A to nemá co dělat s tim, jestli člověk v něco věří nebo ne - na tom stejně nezáleží. Jde o celkovej přístup k životu, k lidem, údalostem atd. Však to i sedí, láskyplnější lidé jedí jednodušší jídla, víc se orientují na přírodnější jídla a tak. Hmotně smýšlející lidi pořád jedí maso a všechno smaží, pečou...


Myslim,ze takto to nefunguje.Poznam aj charakternych,laskyplnych skromnych ludi ktori zjedia uplne vsetko a uprimne im zavidim.To ze som uz par mesiacov nezjedol nic varene mi tiez neprinieslo ziadne moralne uspokojenie ale bohuzial nemam na vyber ak sa chcem vyhnut zdravotnym problemom.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Příspěvek od Amy »

M.L. píše:
Johny píše:Ono je to ještě trochu o něčem jiném, než o jídle..
Někteří vitariáni si svým nekompromisním přístupem spíše škodí než prospívají.
Konkrétně v čem si škodí? Myslíš nedostatek bílkovin nebo B12 ?
Ne,ne. Myslím, hysterický přístup a vnucování vařákům. Z toho pak často negativní emoce. :evil: Nejsme jen těla ale i dušičky. :wink: Naštěstí.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Kallaf píše:
Myslim,ze takto to nefunguje.Poznam aj charakternych,laskyplnych skromnych ludi ktori zjedia uplne vsetko a uprimne im zavidim.To ze som uz par mesiacov nezjedol nic varene mi tiez neprinieslo ziadne moralne uspokojenie ale bohuzial nemam na vyber ak sa chcem vyhnut zdravotnym problemom.
Ahoj Kallaf,

mam milion myslenek, ktere bych ti rada sdelila po precteni tvych radku, ale zkusim aspon strucne… jednou, az budes „pripraven“ posunout se ve vyvoji DAL, tak si na slova Androida nebo moje, vzpomenes, a budes proste VEDET co jsme tim chteli vlastne rict… jsou to „jen slova“, nezname se, nedivas se ted do mych oci a necitis mou energii atd… takze spis vynechej spontanni rozumovou reakci na tyto radky a zkus je jen PROCITIT svou podstatou skrytou uvnitr tebe, pokud je to jen trochu mozne a pokud ne, tak nevadi, ony uz se stejne usadi tam nekde uvnitr a objevi se v pravy cas... :wink:

Vis, vnimam, proc si myslis, ze to tak s tim jidlem nefunguje a vnimam, kde je u tebe ten „problemek“… vlastne v tom svem kratounkem textiku jsi soubezne napsal skrytou otazku ale take i odpoved na ni! Zkus tam tu odpoved nalezt jeste drive,nez se zactes dale...

Ti lide, kterym zavidis, ze mohou snist cokoliv a jsou zrejme navenek zdravi a v pohode… tak ti asi patri mezi lidi, jak vlastne sam pises, kteri jsou zrejme opravdu LASKY-PLNI a SKROMNI (atd.), takze jim zatim diky tomu nedela mrtva strava vetsi problemy, ktere by museli nejak akutne resit... i kdyz se samozrejme projevi drive ci pozdeji i u techto lidi - ve stari, ktere asi neproziji bez leku, ale budou mozna "v pohode" aspon diky te lasce v dusi... Uz ti trosilinku svita? Sam jsi to napsal - jsou LASKY-plni :) a skromni - tudiz asi i mravni? :)

Dale pises, ze BOHUZEL nemas na vyber, nez jist nevarenou stravu, z toho samozrejme vyplyva, ze se tim trapis, ze te to dost stve, vzbuzuje to chvilkovou ale asi dost silnou a castou zlost a agresi, ze si tu syrovku ve stesti neuzivas, ze se do toho nutis jen proto, aby ti nemoc nepusobila
bolest a zjevne obtize. Jiste, syrova strava samozrejme odlehcila tvemu hmotnemu telu, ulevilo se mu, dostalo spousty vitaminu a energie, kterou se snazi vyuzit k samo-lecbe tam, kde je treba. Ale ver, ze pokud ses nezmenil UVNITR, pokud jsi nezacal hledat tu PRICINU sve nemoci, tak ta nemoc tam porad bude, at jis jakkoliv. Tvrda realita, ale zaroven skvela zprava, pokud s tim nalozis tak, jak je treba.

Pokud nejis vita s radosti a s klidem v dusi, tak ti to stejne asi dlouho nevydrzi... Mas zrejme velmi silnou vuli, coz je skvele, ale nezarucuje ti to prave stesti. Jak pises, tato strava ti neprinesla zadne moralni uspokojeni... zkus prosim procitit i tuto svou vetu... Copak z ni citis? Nechybi ti tam neco? Jak ti muze prinaset uspokojeni neco, do ceho se nutis? Navic ocekavas uspokojeni "moralni", cehoz vlastne ani touto cestou nejde dosahnout... moralka jednou obecne tak nejak JE... ale to uz je jina pohadka :) Moralka se neda nejak do sebe nasoukat preci... bud jsi zrovna na takove urovni, ze je ti moralka vlastni a chovas se podle ni a nebo je tam nejaka porucha a nejde z nejakych duvodu pro tebe zit tak, abys naplnoval jeji definici ha, zase ta slova... nejsem si jista, zda mi spravne rozumis... ale jednou se jiste spolu shodneme :) nekdy jakoby pisu slozite, ale to asi jen proto, ze pro me neni lehke se zazitymi slovy popsat naprosto mnou srozumitelne pocity a pravdu tak, jak je spontanne citim a jak jsem se s nimi szila na zaklade svych zkusenosti... ber to vse vazne s rezervou, protoze se nezname, ale zroven to procit i VAZNE :) Nejde o to, abych tady chytracila :) vzdyt nikoho nenutim to cist.... atd atd bla bla bla, vsak vime :) Jsem uplne normal holka, kdybys me znal, tak to ctes v naprostem klidu a s usmevem na rtu :)

Nenut se do tohoto jidla az tak prilis, pokud ti neprinasi vubec zadne uspokojeni, ale jen ulevu. Tento stav te urcite dovadi k vnitrnimu stavu nepohodli, ego se bouri, "zavidi" ostatnim, kteri si mohou dovolit? jist vsechno, proste negativni emoce asi budou mit u tebe v teto souvislosti zelenou...
Zkus svou pevnou vuli vyuzit k tomu, aby ses dostal co nejdrive k ceste k opravdovemu vyleceni PRICINY tve nemoci. Nemoc neni tvuj nepritel, ba prave naopak. Prisla, protoze uz jsi asi nadmiru prekrocil nepsane a nevyrcene "zakony vesmiru, zakony Radu, zakony mravnosti"... nazvat to muzeme ruzne, ale podstata je jiste vsem jasna, tu vsichni vnimame, pokud jsme tak statecni a mame odvahu vzit svuj zivot do vlastnich rukou. Jojo, strach z toho poznani, ze jsme opravdu sami za sebe zodpovedni, je vetsinou duvodem, proc lide dal sahaji po lecich a nechteji si pomoct sami... Chce to vazne odvahu priznat si, ze JA SAM se mohu vylecit uz jen pouhou zmenou v mysleni, pohledu na zivot, vnimani vsech situaci, vztahu....... Ale kdyz se nezaleknes a postoupis alespon o krucek dal (treba az po padesatem pokusu), najednou se vse obrati a pocitis tak silny pocit SVOBODY a ULEVY, ze jsi opravdu sam svym doktorem a telo je tu pripraveno s tebou vzdy spolupracovat a jen ceka na to, az ho sam OPRAVIS svymi myslenkami....

Zni to vsechno mozna az moc pohadkove nebo zazracne, ale to asi jen pro ty, kdo se do tohoto poznani zatim hloubeji neponorili, kteri zkratka zatim nemaji VLASTNI ZKUSENOST. V tomto je bohuzel zatim PRAVDA neprenosna, muzeme se tady tisice hodin bavit o tom, jak to JE a jak TO tady funguje, ale dokud kazdy z nas sam na sobe nezacne pracovat, tak mu nikdo jiny nepomuze se zcela vylecit... ale! muze ti nekdo pomoci ZACIT... Vis, citim, ze je treba o tom sem tam napsat, protoze jak uz jsem psala uplne na zacatku, ta slova bude mit kazdy ulozeny zam "nekde" a ony se v pravy cas zase vyloupnou, az budou mit pripravenou pudu :)
Ja svou vlastni zkusenost mam, ale nemysli si, take se porad ucim, vyvijim, nekdy se zaseknu, chvili se v tom placam, ale pak me zase ta vnitrni sila a PRAVDA opet probudi nebo da rovnou pratelskou facku a vede dal, abych odloupla dalsi vrstvu nanosu (to mohou byt napr. krivdy z detsvi, vsechna prikori, bolesti, negativni emoce v podobe zavisti, nenavisti, zarlivosti, zlosti.....). Ale jednou uz jsem "pochopila" a to me nenecha vratit se zcela zpet do tmy nevedomosti, to zkratka nejde - vratit se zpet, NASTESTI! :)

Jo, je to nekdy dost tezke v tehle dobe verit takovym DUCHOVNIM PRAVDAM, ale ony te jednou prave zoceli tak, abys byl silny to vydrzet a jit dal a uzdravit se.
Takze Kallaf, hledej PRICINU tve emoci!!! Je skvele, ze jis syrovou stravu, ale nemysli si ze jen ta te uzdravi a ze by ti nejak ublizila napr. varena ryze se zeleninou :) Vazne TO neni jen o jidle... To co psal Android i Johny je pravda... A jakmile se prave najdes a nebudes mit strach prijmout sve vnitrni ja, tak presne i ucitis, co je prave pro tebe dobre mit na taliri... budes to citit! A hlavne - bude se to menit, nic nezustava stejne, vse se vyviji, meni... na to nejsou slova, chce to POCITIT NA VLASTNI DUSI :) S jidlem je to vazne individualni, no vsak Android to napsal uz za mne... sice "verim a citim", ze je prirozene byt veganem a co nejvetsim prisunem zive stravy, ale je treba hlavne zit s laskou a dobrotou v srdci (s tim jsme se narodili). A to nejde znovu-naucit nasilim, lze to jen znovu-objevit, at uz lehce nebo ztezka, ale JDE TO! :) Je treba se vnitrne ZMENIT, vymest vsechny krivdy, bloky (hlavne ty z minulosti, ktere jsme zasunuli), odpustit ostatnim i sobe samym... mejme se radi (tezka uloha!!!)... ono je to vsechno vlastne tak strasne moc jednoduche! Staci zit s laskou, v dobru... v tohle uveri jedine ti, co
uz si to zazili - zazili uzdraveni "JEN pouhou zmenou v mysleni, zmenou charakteru, odstranenim krivd atd." Mit VIRU v "TO"... a uz je vazne jedno, jak si to kazdy bude nazvyvat... jestli Bohem, Pravdou, Virou, Radem, Vesmirem.... vsichni, kdo TO pocitili a zazili, tak VI....

Pokud jsi NE-MOCNY tak ver, ze ve svem mysleni, reakcich na svuj zivot atd, jsi jiste velmi chyboval, tve navyky a kazdodenni zivotni stereotypy jsou odchylene od Radu.. a je treba zjistit, kde je ten uzlik, kde se to zamotalo a pomalounku ho rozpletat...

Zkus vymenit sveho doktora za nejakeho psycho-terapeuta (asi ne za klasickeho psychologa v nemocnici, ale nejlepe za soukromeho etiko-terapeuta), ktery ti bude naslouchat a vest te v nalezani prave priciny tve nemoci. Vsak ale jen ty sam na ni muzes prijit a vylecit ji. Ale ze zacatku zrejme budes potrebovat mileho clovicka, ktery nijak moc nebude zasahovat do tve zivotni lekce tezkeho poznavani, jen lehounce te povede a hlavne podrzi. Naucit te duverovat ve tve velmi silne uzdravovaci schopnosti, o kterych zrejme zatim ani nemas tuseni. Nauci te opet verit vesmirnym nepsanym zakonum a takovym tem lidovym pravdam, ktere v dnesni dobe bohuzel tak nejak zanikaji a jsou mnohdy i k smichu (jak zasejes, tak sklidis atd.) a hlavne te nauci verit, ze nemoc neni opravdu tvuj nepritel, ale naopak. Je to pomoc, ktera te chce primet opet nastolit RAD... zkratka prisla, aby sis uvedomil, ze uz to takto dal nejde... aby sis VSIMNUL, ze neco neni v poradku! Vzit zodpovednost za svuj zivot a taky za nemoci do vlastnich rukou je opravdu ze zacatku velmi tezke a strach z toho neuveritelny, ale pak se to obrati a pocitis stesti a silnou SVOBODU, budes zarit! Ale to uz jsem psala... vlastne je to porad dokola o tom samem.... mohla bych psat v tomto duchu klidne milion let bez preruseni, ale je to zbytecne, ta podstata je uz davno vyrcena a je velmi jednoducha a vsichni o ni vime a mame ji TAM :)

A snad ani nemusim opet psat, ze tyto radky pisu v tom nejlepsim umyslu, nejsou nijak vedeny primo proti tobe ani ti nechci nic vnucovat a egem ti neco podsouvat a radit... je to takovy muj spontanni monolog, nereaguji tady na foru uz davno na zadne prispevky, protoze proste ta slova nestaci a pak jsem z toho jen takova v rozpacich, ze jsem se nikdy nevyjadrila tak, jak jsem to citila... ale u tveho prispevku me neco zasahlo, strefilo se to zrovinka do toho, co ted sama resim, prozivam a pocituju (i kdyz "problem" mame oba samozrejme jiny, ja nastesti nikomu neveganskou stravu nezavidim, u me tato forma stravovani prameni ze srdce a proto ji ani neresim, spis se musim zkratka ucit myslet vic "na sebe" a odstranovat krivdy na sve dusi, ktere mi stale zpusobuji ZBYTECNE problemy.... atd....) :) Sama si tu tak nejak ucim tribit sve myslenky a to, co uz davno VIM :) ucim se to i kvuli sve budoucnosti, nebot bych rada touto cestou pomahala jednou lidem se uzdravovat :) Kdybychom si mohli povidat, tak je to asi stokrat jednodussi, ale porad lepsi tohle nez nic... tedy pevne v to verim! Snad jsem ti alespon malilinko pomohla, i kdyby se to projevilo az za par let :)

PS: Pozdravuj sveho cerneho pejska! :) Tak jak komunikujes s nim, muzes komunikovat i s tim svym schovanym nitrem a vlastnim doktorem v jednom :) ... Na pejska se take musis napojit, naucit se ho poznavat pohledem do jeho oci, porozumet co chce svym chovanim rict atd... stejne tak muzes pracovat a mluvit se sebou samym :)

........atd atd atd.... omlouvam se za dlouhy prispevek, i kdyz se mi zda tak kratky v porovnanim s tim, co chci jeste rict ha :) ale snad mi bude odpusteno, kdyz jsem tu uz dlouho nicim neprispela, tak jsem to musela asi dohnat nebo co? :) Uprimne si vazim casu kazdeho z vas, kteri to docetli az sem :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

:D :P :D
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Radka píše: Zkus vymenit sveho doktora za nejakeho psycho-terapeuta (asi ne za klasickeho psychologa v nemocnici, ale nejlepe za soukromeho etiko-terapeuta), ktery ti bude naslouchat a vest te v nalezani prave priciny tve nemoci. Vsak ale jen ty sam na ni muzes prijit a vylecit ji.
Radka, hoci sú tvoje slová adresované najmä Kallafovi, prečítala som si ich so záujmom aj ja. Myslím, že v mnohom je to o prijatí - aj s + aj s -. A možno aj o zmierení a pochopení, že nie všetko môžeme zmeniť, čo ale neznamená, že sa o to nemám pokúšať. Zdá sa mi, že mnoho z toho, s čím sa tu potýkam, má svoje korene niekde úplne inde. Že sa to jednoducho odvíja od môjho počínania a žitia v iných životoch a v iných telách. Keď na to pozerám touto optikou, pomáha mi to prijať veci tak, ako sa mi dejú a brať ich ako školu, ako moju cestu... A ísť po nej rada a bez nárekov.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Radko: U mě boduješ:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Seraf, aj mne sa Radkin príspevok páči, nebola by som rada, aby si hocikto vysvetlil moju reakciu, že nie. Páči sa mi najmä ten hlboký Radkin záujem o človeka, ktorý tu poodhalil zákutia svojej dušičky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Radka for president! 8)

Ráďa to krásně vystihla. Je úžasné jíst lehkou živou stravu, to cítíme asi po zkušenostech všichni. Ale bez vývoje v hlavě to nestačí. :)))

A já co mě to zase dnes odpoledne táhne na forum. :idea:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

to Radka: Dakujem za pozornost ktoru si mi prejavila napisanim toho siahodlheho clanku.Neverila by si ale precital som ho az do konca.Urcite mas v mnohych ohladoch pravdu a aj ked sa nepozname myslim,ze si skvela osoba.Keby okolo mna zili taky ludia ako si ty mozno by som na tom bol ovela lepsie po vsetkych strankach.Bohuzial svet je plny tupcov a ignorantov este horsich ako som ja :cry:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

RADI, JÁ DĚKUJI TOBĚ ! :wink:
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Příspěvek od Amy »

Ahoj Kallaf,

mam milion myslenek, ktere bych ti rada sdelila po precteni tvych radku, ale zkusim aspon strucne…

Radi, to je zábavné a to je jen a jen dobře :D ,takový "stručný" proslov.To myslím vážně, ne ironicky, Tvůj dopis je fakt O.K., souhlasím, jen mne baví, jak nám život poskytuje zábavu i ve vážnějších věcech. Kdo má zájem, může číst mezi řádky a pozitivně se bavit. Přeji všem úsměv kdy se dá :) ,není ho nikdy dost, taky lásky, že jo :P
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Příspěvek od Amy »

Kallaf píše:
Jista píše: p.s.pokud mas viru,tak si enzymy zhmotnis i ve varenem jidle behem chvilicky,navic vitaminy,mineraly,bude to dokonale jidlo.ale bez viry to nejde.
Nikdy mi neslo do palice ako je mozne,ze ten moj tata poziera vyhradne zivocisne pokrmy,do toho huli 40 denne,chlasta, nevykonava ziadny vacsi pohyb a aj tak je silny,zdravy a plny elanu.Teraz mi to doslo.Ma viru
:lol: Len neviem preco sa ta "Vira" u ludi tohto typu zacne vacsinou po sedesatom roku zivota prudko stracat v nenavratne...
No jo, výjimka potvrzující pravidlo. Vem si Churchila. :shock:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Android píše:Podle mě je s jídlem ten problém, že každej potřebuje v různou chvíli jiný. Protože materiálněji smýšlející člověk potřebuje stravu, která odpovídá jeho nižším frekvencím a duchovněji orientovanej člověk zase stravu jemnější, která ho jakoby odpoutá a nezatěžuje. A to nemá co dělat s tim, jestli člověk v něco věří nebo ne - na tom stejně nezáleží. Jde o celkovej přístup k životu, k lidem, údalostem atd. Však to i sedí, láskyplnější lidé jedí jednodušší jídla, víc se orientují na přírodnější jídla a tak. Hmotně smýšlející lidi pořád jedí maso a všechno smaží, pečou...

.
jojo také to tak vidím (patří sem i to přísloví - výjimky potvrzují pravidlo)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Radka píše: Ahoj Kallaf,

mam milion myslenek, ktere bych ti ....

to bylo chutné počteníčko :D
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

štěstíčko píše:Mně nejvíce vadilo, když jsem s chlapama svačili u jednoho stolu... že aroma kremžské hořčice a vůně klobás nebo jitrnic nebo smažených konzerv z mikrovlnky... absolutně přehlušovala a mátla mé chuťové receptory... takže nic moc.

Dnes jsem musel vystát ve frontě za jednou paní, jejiž potní aroma by muselo zabít i slona... a já si přál mít aspoň tu rýmu. To já ikdyž běhám týden v jednom triku, pokaždé když si ho oblékám... tak jako by bylo nové... ale stačilo si dát jednou maso... a hned to bylo cítit... strašné.. .a to jak kůží tak na WC...
Třeba to nebyl pot ale feromony, prostě tě ty ženský nelákaj:)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:53, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Diky Radko, nejenze vis co rikas, ale umis to i podat :)

Me by ani tak netrapila vune vseho mozneho... Voni to sice nekdy chutne, zvlast kdyz je clovek hladovy, ale staci mi se na to podivat a hned me prejde chut.

Horsi je to s mentalitou okoli. A to musim rict ze jsem na tom relativne moc dobre, ziju v zemi kde se od zeny automaticky neceka ze bude vyvaret cele domacnosti a po vsech uklizet, mam moc fajn chlapa a dokonce i tchyni... Dalsi vyhoda je ze muj mily je v otazkach jidla docela nekonfliktni :) On by sice radsi kure nebo kebab, ale radsi bude uzobavat z meho salatu, nez by navaril. Coz mu samozrejme prospiva, zbavil se obezity, je konecne ve svem zivlu.

Jenze ty otazky okoli... :roll: Co jsi dneska varila? Coze, ty mu nevaris? No pak se holka nediv, kdyz si najde lepsi hospodynku... Doufam ze tedy aspon peres a uklizis?....
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Na webe Ministerstva Zdravotnictva SR som nasiel zaujimavu informaciu:

"Aké faktory vplývajú na vznik akné?

Ovocie, zelenina a dostatočný prívod tekutín môžu byť užitočné ako preventívne opatrenia, ale v súčasnosti neexistuje žiadna konkrétna diéta, ktorá by sa ukázala ako plne účinná."

Z toho je uplne jasny fakt,ze Slovenske zdravotnictvo este netusi nic o vitarianstve alebo inak povedane bez liekov to proste nejde :twisted:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tak uz jsem zpatky z firemniho relaxacniho pobytu v horach, kde se mi prihodilo presne to co se dalo cekat.

Nejdriv mi vsichni vysli vstric, pri nakupu potravin pred odjezdem jsem byla pozadana o soupis... Na chate pak jsem mela osobni malou lednicku plnou zeleniny. Trochu smula ze to byla jedina zelenina v cele chate...

No zkratka jsme si s kolegy asi 2 dny vydrzeli vzajemne mlsne koukat do taliru a zavidet, az prislo co prijit muselo. Ale vubec toho nelituju. Bylo prijemne byt zase chvilku normalni, pochutnat si po namahavem celodennim lyzovani na spagetach, palacinkach, dokonce rizku s hranolkama :roll: Ze vseho nejhezci bylo jak jsme si v tu chvili rozumeli, jak se vsichni radostne sesypali na ten salat ode me a jak nam to vsem udelalo dobre.

Njn, mam ted sice detox, ale stalo to za to :) Svemu svedomi se snazim vysvetlit, ze dulezitejsi nez co clovek sni od Vanoc do Silvestra je to co ji od Silvestra do Vanoc :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

heske. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Fiona"]
Nejdriv mi vsichni vysli vstric, pri nakupu potravin pred odjezdem jsem byla pozadana o soupis... Na chate pak jsem mela osobni malou lednicku plnou zeleniny. Trochu smula ze to byla jedina zelenina v cele chate...

No zkratka jsme si s kolegy asi 2 dny vydrzeli vzajemne mlsne koukat do taliru a zavidet, az prislo co prijit muselo. Ale vubec toho nelituju. Bylo prijemne byt zase chvilku normalni, pochutnat si po namahavem celodennim lyzovani na spagetach, palacinkach, dokonce rizku s hranolkama :roll: Ze vseho nejhezci bylo jak jsme si v tu chvili rozumeli, jak se vsichni radostne sesypali na ten salat ode me a jak nam to vsem udelalo dobre.
quote]

Me by ani tak netrapila vune vseho mozneho... Voni to sice nekdy chutne, zvlast kdyz je clovek hladovy, ale staci mi se na to podivat a hned me prejde chut.

to je joke, docela to chápu, jak dyby to psal můj žaludeční mozek
Akorát s tím , že dyž už to tam má a pokouší se s tím něco udělat, tak s tím má a potažmo tedy i já mnohem větší obtíže než obvykle, že je pro mne mnohem prospěšnější se toho rači zbavit
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ja jsem nekde jen tak placnul neco o zmotnovani enzymu ve varene strave,jako ze to je mozne,kdyz tomu clovek veri,jako ze to jidlo opet ucini zivym,ale nemyslel jsem to tak ze to tak kazdej dela.
Myslim ze to snad nikdo nedela,snad krom tech kteri uz v sobe toho zivota ci energie maji tak moc,ze nic v jejich tele nelze nazvat mrtvym.a o,ti to urcite nedelaji vedome.myslel jsem jen to za cesty jak jist zivou stravu mohou byt ruzne.je to takove "z mrtvych vstani mrkvicky"...a proc ne,ze?To ale bez viry nejde.
Ale to urcite neni pripad pana Churchila ani beznych lidi. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tak zhmotnovat enzymy ve varenem jsem jeste nezkousela, a ze teda na zazraky normalne verim :lol:

Ja kdyz uz, tak se radsi drzim zasady "Kdyz hresit tak poradne", a pak nebyt srab a statecne nest nasledky :P

Joj ale jak je mi blbo po te zranici. Jeste tak na tech lyzich to clovek stravi, tam ten metabolismus a vubec vsecko funguje jinak, ale co jsem zpatky, opet nemuzu varene ani citit. Zvlastni je ze se mi udelalo zle sice zaslouzene, ale az tak s 2 dennim zpozdenim, kdyz uz bych cekala spis napravu... Dokonce mam bedara :(
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Vitariani musej bejt vlastne svetci...pro mnohe uz je urcite hrich uz jen poziti varene potravy,byt te nejprostci. :D
Jak se krasne ta hranice hrichu posouva nekam jinam.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Je to vlastne taka dobrovolna skromnost,ktora byva casto cestou ku stastiu.A ked sa este spoji s blahodarnymi ucinkami na zdravie,tak proste nie je co riesit.Len skoda,ze nas tato cesta stavia do pozicie outsiderov.Neviem ako vy ale ja mam silny pocit nepochopenia od "normalnej" spolocnosti.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Kallaf píše:Neviem ako vy ale ja mam silny pocit nepochopenia od "normalnej" spolocnosti.
Ono ti ta normalni spolecnost musi byt natolik ukradena aby ti podobne pocity vubec nevyskakovaly.
Ja mam vyzkouseno, ze cim vice je mi nejaky clovek "jedno" tim vice na nej dokazu byt milejsi a i stedrejsi. Pak cejtim, ze mi vzrusta obliba u takovych lidi, ale paradoxne me vubec netesi ani nermouti, proste me ty lide nezajimaji.
Perfektne to odpovida tomu o cem psal C.Casteneda. On to tusim nazyval divadlo nekonecna, nebo tak nejak. Slo o to tvarit se, ze je clovek naprosto normalni. Pokud je uspesne praktikovano, clovek zapadne do spolecnosti, je velmi oblibeny a uspesny, ale ve skutecnosti to cele hraje jen jako zabavne divadlo. Cilem je vytrenovat vlastni sebeovladani a disciplinu.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

No ved mna vobec netankuje verejne mienka ale ked sa poohliadnem po mynulosti zil som viac spolocensky a teraz mi to vobec nechyba.Zijem sam pre seba a vsetko co potrebujem ku stastiu je plna kuchyna ovocia.Proste ak sa chcete zbavit spolocenskych vazieb stante sa vitarianom :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Kallaf píše: vsetko co potrebujem ku stastiu je plna kuchyna ovocia.Proste ak sa chcete zbavit spolocenskych vazieb stante sa vitarianom :)
Ale to je smutné, nie? Vitarián predsa nemusí byť odľud - nepochopený samotár. Veď to predsa nie je len o jedle.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ale ved nie su len konekcie cez jedlo. to mozem mat napriklad tu interaktivne s vami, co ale pmn nevylucuje mat zase inde s inymi cez basket, alebo cez hudbu, alebo cez spolocne mlaadii, alebo len tak prilezitostne s kymkolvek cez rovnaku naladu atd.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Kallaf píše:No ved mna vobec netankuje verejne mienka ale ked sa poohliadnem po mynulosti zil som viac spolocensky a teraz mi to vobec nechyba.Zijem sam pre seba a vsetko co potrebujem ku stastiu je plna kuchyna ovocia.Proste ak sa chcete zbavit spolocenskych vazieb stante sa vitarianom :)
cítím to podobně, možná to smutné je,(i když mám někdy chuť se jit vožrat, ale spíš virtuálně, maje to spojeno s historicky příjemnými chvílemi a věděje, že bych pak stejně blinkal), ale jelikož s nimi nemám společná témata, rači jsem sám ščasný a spokojený (vím že hlavní hybatel se mnou nebude spokojen, že si užívám sám a nikomu ve vsi nepomáhám) a nebo s kozou (vlastně někdy i s manželkou.)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jak treba resite to kdyz vam nekdo at z rodiny nebo pratel nabizi jidlo?Urazit,neurazit?
Ja si neumim predstavit az budu take nekde v Indii a budu porad odmitat ty nabidky od mistnich lidi.Ale asi jde o zvyk.
Jednou se mi stala vtipna vec.jeden milej pan me chtel pozvat na caj,ale ja mel ten den pust,a tak rikam bohuzel ja nepiju mleko a cukr.
A on povida...a vite ze ja take nepiju mleko a cukr?....to bylo mile.
Ted reknu,prominte,ja nejim varene...a on na to...no,vite ze ja jsem take vitarian? :lol:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jista píše:Jak treba resite to kdyz vam nekdo at z rodiny nebo pratel nabizi jidlo?Urazit,neurazit?
Ja si neumim predstavit az budu take nekde v Indii a budu porad odmitat ty nabidky od mistnich lidi.Ale asi jde o zvyk.
Jednou se mi stala vtipna vec.jeden milej pan me chtel pozvat na caj,ale ja mel ten den pust,a tak rikam bohuzel ja nepiju mleko a cukr.
A on povida...a vite ze ja take nepiju mleko a cukr?....to bylo mile.
Ted reknu,prominte,ja nejim varene...a on na to...no,vite ze ja jsem take vitarian? :lol:
Mě jídlo nabízí pořád..... s těma zvykama........no často koukají jak na voka a často prostě nechápou.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mně už to většinou lidi nenabízí a když už, tak většinou z takové škodolibé provokace, protože si asi myslí, že mě to snad láká a že se musím zapírat, abych si nedala... na a nezasvěcených už moc není a buď odmítnu bez vysvětlení nebo pokud je nálada to rozebírat, tak se i svěřím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Občas sa mi stane, že musím na pracovný obed práve, keď mám pôst. Kým ostatní jedia, pokojne si dám len teplú vodu, ktorá mala byť pôvodne čaj a pokojne aj poviem, že práve nič nejem. Zvyčajne sa stretnem so záujmom, nie s ťukaním na čelo. Zrejme mám šťastie na ľudí.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:Jak treba resite to kdyz vam nekdo at z rodiny nebo pratel nabizi jidlo?Urazit,neurazit?
:lol:
Rodina a pratele vi, co jim, takze mi nabizi jen vodu bez bublinek a ovoce :P . Jasne, ze zacatky byly krusnejsi, ale kdyz si stojis sam za sebou, tak te tak budou brat i ostatni... i kdyz treba az casem, kazdemu to trva jinak dlouho, nez si zvykne, ale jednou to prijde a pak uz i jim prijde samozrejme, ze jis jen ovoce. Uz se mi nikdy nestava, ze by mi moji blizci nabidli neco jineho.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Renáta píše: Zvyčajne sa stretnem so záujmom, nie s ťukaním na čelo. Zrejme mám šťastie na ľudí.
Jsme na tom vidim dost podobne :) Ja posledni dobou hodne vnimam ze mam ty lidi proste rada. Neresim kdo si to zaslouzi nebo ne. Mam okolo sebe moc prima lidi, ani jednou se mi nestalo ze by si nekdo tukal na celo. Ze obcas zavtipkujou, to si delame navzajem a bez toho proste neuplyne den. Takze by spis bylo divne kdyby s tim prestali. Ale i kdyby byli nevim jak neprijmni, nic mi nedava pravo nad nimi ohrnovat nos. Pohrdani druhymi nesvedci zrovna o dusevnim bohatstvi pohrdajiciho, lepereceno vypovida to o tom jak malo si vazi i sam sebe, coz u druhych taky moc ucty nevzbudi.
Odpovědět