DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Díky Selmo.. no tvoje děti ale papkaji urcite vice raw ne? Nekde jsem cetla ze do dvou let nejedla nic vareneho.. Nekdy ma prave po babickovskych hodech prujem, ale jindy zase ty prave varene hovinka smradlave :? Celkem i tu kasovitou ma zapachajici, ale trosku jinak nez po babickovskych hodech. Spis takovou nakasenou ci co! :wink:
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

http://www.merrylinka.cz/novinky-o-hubn ... oviny.aspx
:( už mi tenhle článek přinesly 2 osoby odkudsi vystřižený a teď jsem na něj ještě narazila na netu :(
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak až na to že tam jsou ty uplně stejný bláboly včetně několika oxymoronů, tak tam aspon neni ten stejnej obrázek děcka pochutnávajícího si na fazolích s hranolkama jako v té tištěné verzi
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

:( tak to je docela hnusnej článek.. fakt mě i trochu vždycky takové články vystraší... jak to teda je s těma bílkovinama? Opravdu nejsou všechny dostupné v rostlinné říši? No a s tim že přibývají děti na motole kvůli alternativnímu stravování... taky strašidelný.. toto číst moje tchýně tak je zle!! Uz mi taky rikala jedna ucitelka, ze se rodi deti nejak poskozene kdyz jsou po generace odpírány zivocisne bilkoviny! No ja odbornik nejsem a nedokazu moc dobre argumentovat a musim priznat me to vzdycky trochu vystrasi :cry: :oops:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Ivana píše::( tak to je docela hnusnej článek.. fakt mě i trochu vždycky takové články vystraší... jak to teda je s těma bílkovinama? Opravdu nejsou všechny dostupné v rostlinné říši? No a s tim že přibývají děti na motole kvůli alternativnímu stravování... taky strašidelný.. toto číst moje tchýně tak je zle!! Uz mi taky rikala jedna ucitelka, ze se rodi deti nejak poskozene kdyz jsou po generace odpírány zivocisne bilkoviny! No ja odbornik nejsem a nedokazu moc dobre argumentovat a musim priznat me to vzdycky trochu vystrasi :cry: :oops:
http://www.csvv.cz/index.php?option=con ... view&id=20

http://www.ideon.cz/veg/modules/Forum/l ... /t165.html

Jinak podle mě je na světe dost národů, které se masem neživí a nekrní.. Nevím, kde tu nutnost živočišných bílkovin všichni berou :(
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

no díky, trocha uklidnění... , ale opet je to jen o vegetarianecha a veganech. Vitariani neexistujou :? :lol: Také mě trochu štve tento argument v knize "Vegetarianství a děti" nevim jestli jste ji cetli, ale nazor na vitarianstvi u deti je spise negativni, zajímalo by mě jak je to s tím získáváním živin ze syrových potravin. Píšou tady : Strava založená pouze na syrových potravinách může být velmi nebezpečná pro miminka, nboť z ní nezískají dostatek kalorií a dalších živin a mohou se nakazit...
Proč by nemeli ziskat dostatek kalorii? Kdyz maji prece semena, avokado? A ty ziviny? Tohle fakt nevim, co nedokazou dostat ze syroveho a z vareneho jo? Diky
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Iva: doporučuji držet se svého přesvědčení a podobné věci nečíst..

jinak ještě jednou k bílkovinám - skládají se z aminokyselin. lidské tělo si pro svou potřebu musí veškerou bílkovinu rozložit na jednotlivé aminokyseliny, chvelmi náročný proces. aminokyselin je celkem 20, z toho 8 (10) esenciálních. esenciální jsou ty které si tělo neumí samo vyrobit, ale naopak z nich všechny další může syntetizovat (viz žvásty v článku "jen 8 esenciálních). všech 20 je zastoupeno v rostlinné říši v různých skladbách, přičemž několik potravin obsahuje všech 20 pohromadě (viz konopné semínko). A množství dostatečné.

Sama ovšem děti nevychovávám, ale moje dosavadní a aktuálně neochvějné přesvědčení je že bych je masem nekrmila a nikdo by mi do toho nesměl mluvit
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

Příspěvek od Veronika »

Vsechny vas zdravim!

Podobne clanky me take v minulosti vytacely, a zpochybnovaly moje rozhodnuti ohledne vita stravovani. Pro uklidneni mysli velice doporucuji nasledujici dve knihy.

The China Study: The Most Comprehensive Study of Nutrition Ever Conducted and the Startling Implications for Diet, Weight Loss and Long-term Health by T. Colin Campbell, Thomas M. Campbell II

Natural Cures "They" Don't Want You To Know About by Kevin Trudeau

V kostce:
Kevin Trudeau: vsechno je o penezich, napr. za propagaci masa stoji ekonomicky prospech statu, atd.
Tuto knihu si sam od sebe koupil muj pritel, tou dobou jeste vsezravec, a po precteni se z neho stal velice uvedomely stravnik:)) Hotove vyrobky zadne neji, co nejvice ovoce a zeleniny. Maso, ani syry neji, z obilovin obcas ovesne vlocky, ryzove mleko, nebo mana chleb z naklizeneho zita.

Nevim, jestli byly prelozeny do cestiny, ale opravdu stoji za precteni.

Veronika
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ivanko, ani zvířata si neumějí syntetizovat aminokyseliny sami - i oni je musejí brát z rostlinné říše.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Honza píše:Ivanko, ani zvířata si neumějí syntetizovat aminokyseliny sami - i oni je musejí brát z rostlinné říše.
No jo vždyt je mi to vzdycky jasný a znova a znova me to dostane... :x
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Blbosti o potrebe živočíšnych bielkovín pre rastúci detský organizmus už úplne ignorujem. Už ma nebaví sa stále točiť za svojím chvostom, ako tých pseudovedátorov, ktorí stále trvajú na týchto zastaralých poznatkoch, ktoré sú už dávno prekonané. Hough :roll: :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

A sakra, dneska před školkou čekali dealeři Milky...
vyfasovali jsme v rychlosti a bez poděkování jahodovou neb jsem to nezakázal ale uvidíme kterej šťastlivec ji dostane neb konzumovat ji nebudem.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ad článek - osobně si myslím, že pokud jsou děti "alternativně" stravovány násilím, tak je to na tu Motol skutečně přivede.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Protože už mě přestalo bavit bejt za zlýho zakazujícího a nepřejícího tatínka (pokud se něco má jíst, pokud se už na to někoho vůbec ptá, tak jsem to já kdo to povolil/zakázal, nikoli rohodujícíúvaha o prospěšnosti dítěti), pátý rok života má Anežka ode mne volno.
Slibuju si, že už jí od narozenin nic z jídla nezakážu, minimálně po celý tento rok.
Jediné co si povoluju, když bude chtít, jí problém vysvětlit.
Současně uvidím jak se to bude vyvíjet a kdyžtak budu informovat.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:Protože už mě přestalo bavit bejt za zlýho zakazujícího a nepřejícího tatínka (pokud se něco má jíst, pokud se už na to někoho vůbec ptá, tak jsem to já kdo to povolil/zakázal, nikoli rohodujícíúvaha o prospěšnosti dítěti), pátý rok života má Anežka ode mne volno.
Slibuju si, že už jí od narozenin nic z jídla nezakážu, minimálně po celý tento rok.
Jediné co si povoluju, když bude chtít, jí problém vysvětlit.
Současně uvidím jak se to bude vyvíjet a kdyžtak budu informovat.
vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, rozhodně to nevzdávat

Je jasné, že náš vliv na ty prcky bude klesat přímo úměrně s časem (nebo exponenciálně??)
Nicméně: i kdyby se to ted někdy totálně zvrtlo, tak pořád si myslím, že základy jsou položeny a já osobně si myslím, že to jak je dítě živený v počátcích, tak to se s ním pak táhne do smrti.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Honza píše:
tvx píše:Protože už mě přestalo bavit bejt za zlýho zakazujícího a nepřejícího tatínka (pokud se něco má jíst, pokud se už na to někoho vůbec ptá, tak jsem to já kdo to povolil/zakázal, nikoli rohodujícíúvaha o prospěšnosti dítěti), pátý rok života má Anežka ode mne volno.
Slibuju si, že už jí od narozenin nic z jídla nezakážu, minimálně po celý tento rok.
Jediné co si povoluju, když bude chtít, jí problém vysvětlit.
Současně uvidím jak se to bude vyvíjet a kdyžtak budu informovat.
vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, rozhodně to nevzdávat

Je jasné, že náš vliv na ty prcky bude klesat přímo úměrně s časem (nebo exponenciálně??)
Nicméně: i kdyby se to ted někdy totálně zvrtlo, tak pořád si myslím, že základy jsou položeny a já osobně si myslím, že to jak je dítě živený v počátcích, tak to se s ním pak táhne do smrti.
Přesně tak:-)
Radka Širůčková
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 24, 2007 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka Širůčková »

Ahoj vsichni, rada bych vedela, jak dlouho jste kojily? Dceri je zatim rok a kojim ji, rada bych i dal, proste jak dlouho bude chtit. Nekdy se ale dite odstavi samo, treba po tom roce a cetla jsem, ze mleko by melo byt soucasti jidelnicku az do 3 let. Moc by se mi ale nechtelo zacit Marusce davat napriklad ve 2 letech sunar, kdyz jsme se tomu ubranili do ted. Neni to spis tak, ze kdyz se dite samo odstavi, uz proste mleko nepotrebuje? Jeste taky doufam, ze se odstavi, pac kojit jeste ve skolce, to uz bych zas nechtela... :roll:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já myslím, že mléka pak již nepotřebuje. já kojila do dvou let, utla jsem to já, uznala jsem že prostě stačí. od té doby měla holka pouze mlíčko semínkové,....prostě rostlinné. ze sunarů už jsem vyléčena, vidím co za paseku klasika mléko udělalo u starších dětí i mne
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Si myslim, že nejlíp tady funguje instinkt. Prostě se to matce v hlavě najednou vypne a i kdyby mudrlanti stokrát říkali, že má kojit až do puberty, tak kojit nebude:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jo a k tomu mlíku v jídelníčku. Staršího jsem odstavila, když jsem byla ve třetím měsíci těhotenství, což mu bylo 13 měsíců a kojení mu vyloženě chybělo, ale kravské mlíko v žádném případě pít nechtěl a nechce ho do dneška, ani s čokoládou, ani semínkové. Nalejval se chudák jablečnýma džusama z krabice a když jsem se pak dozvěděla o raw, dělala jsem čerstvé šťávy, popř. čaj nebo vodu s medem. Ještě teď si ráno nebo když je nějaký vystresovaný rád dá čaj, to místo toho mlíka a to je mu už šest let. No kojit tak dlouho, to fakt ne:-D
Druhorozenou jsem odstavila taky v roce, byla jsem už jen kostra. Ta byla už hodně raw a kojení jí nechybělo. Mlíko má ráda, ale nijak ho nevyžaduje, ani ty čaje nebo šťávy, obstará se z běžné nabídky potravin, přinejhorším si cucá palec :roll:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tak nejmladší taky žádné mléko po ukončení kojení nechtěla. až nyní, když udělám nějaké to semínkové a z něho vesměs nějaký koktejl(JAHODY, BANÁN) ale asi má to kojení stále v podvědomí, stále se mi hrabe pod triko. hold stále vědší část součastného života byla kojena než odstavena. jinak se u nás pije destilka, to i na snítani. jak říkával syn- chci živou vodu!! jiná mu nechutnala. čaj mají taky rádi, o štávách nemluvě.
mirka
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Má sestra má 6-ti měsíční holčinu a k mé lítosti dokrmuje sunarem.Teď koupila bio-kuře a začne dávat 3x týdně maso...,paní doktorka nařídila... :( .Mužu mluvit od zhora dolů,nenechá si poradit...,ale spíš cítím strach,jako aby něco neprošvihla a malé neublížila...dělají to přeci všichni...a ona má tak krásný kukadla a nemůže říct,co vlastně její tělíčko potřebuje...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

my dokrmeujeme po pul roce stavou z biomrkve, bananem, jablickem, okurkou...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Nojo, biozelenina:-) Kde to berete? Nám už se urodily jahody, tak je malá papá tak celé, ukousne si a žužlá. Taky nějakou třešeň už dostala, avokádo, jabka jí škrábu zubama, banány taky ráda. Dneska jsem jí našla v hovínku celý květ jetele a nějaká travní semena. Si asi někde nasbírala, když se válela v trávě:-D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

plus ma ted bio za slusne ceny a miva ho dost, obzvalst mrkev a banany porad...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

také jsem měla možnost ochutnat biomrkve z Plusu a opravdu výborné. myslím z Izraele ale. Snad někdy (až to bude více zaběhané a vhodná sezóna) zařadí víc českých bio.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Selma píše:Nojo, biozelenina:-) Kde to berete? Nám už se urodily jahody, tak je malá papá tak celé, ukousne si a žužlá. Taky nějakou třešeň už dostala, avokádo, jabka jí škrábu zubama, banány taky ráda. Dneska jsem jí našla v hovínku celý květ jetele a nějaká travní semena. Si asi někde nasbírala, když se válela v trávě:-D
do zlína jzdí na tržiště prodávat bio zeleninu dva prodejci. jeden je někde od velehradu a zasílá mám dojem zeleninu i poštou. pokud by jsi měla zájem, zeptám se pána na www stránky.
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ml píše:
Selma píše:Nojo, biozelenina:-) Kde to berete? Nám už se urodily jahody, tak je malá papá tak celé, ukousne si a žužlá. Taky nějakou třešeň už dostala, avokádo, jabka jí škrábu zubama, banány taky ráda. Dneska jsem jí našla v hovínku celý květ jetele a nějaká travní semena. Si asi někde nasbírala, když se válela v trávě:-D
do zlína jzdí na tržiště prodávat bio zeleninu dva prodejci. jeden je někde od velehradu a zasílá mám dojem zeleninu i poštou. pokud by jsi měla zájem, zeptám se pána na www stránky.
je to pan weidenthaller, z lučního údolí u velehradu, www.lucniudoli.cz nebo biozelenina.eu
prima pán
jezdí taky každý pondělí do brna. budem ted od pondělka jezdit každý pondělí do brna si od něj biozeleninu do výroby vyzvedávat, kdyby měl někdo z pražských bez zahrádkových o něco zájem
a mimochodem budem mít biojahody z jižních čech, biosaláty, máme ted fakt hodně biojablek za skoro zadarmo, biorajčata za solidní cenu atd...
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jo z Izraele, já si říkala, že na mrkev je přece jenom trochu brzo:-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

biomrkev co je v plusu je dovozová, a obecně vzbuzuje biozelenina v plusu řadu etických polemik, páč proč vozit něco co roste u nás že..

jinak už ale raná česká mrkev je, má ji například ekofarma deblín (a my od nich..)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Zelenina z mých milovaných Chřibů, no to je terno:-) Dík za info. Tam by se dala nakoupit zásoba na zimní kvašení. Jen kdybych věděla, jak se to dělá :(
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mrkni na ten web, krom toho že je tam eshop, tak je tam i telefon, pán ti poradí.. :-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Bezva, díky:-)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ano ano, je to on. s tímto pánem si každý týden povídám. dělá i bezvadné kvašáky, opravdu jak píše terezka, se vším poradí.

dnes jsem od něho schroustala tuřínky i s částí listů. ředkvičky nechávám dětem :wink:
mirka
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

ml píše:ano ano, je to on. s tímto pánem si každý týden povídám. dělá i bezvadné kvašáky, opravdu jak píše terezka, se vším poradí.

dnes jsem od něho schroustala tuřínky i s částí listů. ředkvičky nechávám dětem :wink:
já tam posílala e-mail a nikdo mi nikdy neodpověděl :(
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zavolej mu... možná se to někde zatoulalo, stane se. tenhle pán opravdu není z těch co by na to kašlal..
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já mu nikdy nepsala, osobně s ním hovořím při nákupu.

myslím, že spíš na psaní nemá moc čas, nevím :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

asi ne, většinou ho chytnu na poli když mu volám...:-)
Radka Širůčková
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 24, 2007 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka Širůčková »

Taky diky za odpovědi, myslim, ze do dvou let to kojeni taky klido vydrzim, pro me je to i pohodlne, mam to porad s sebou, nemusim kupovat, :) ....
Jinak mate tu nekdo ditko 100% vita od narozeni? Většinou jsem tu četla, že některá papají občas dokonce i maso atd. A pokud né 100%, ale jen 99%, tak co je to 1% za dobroty? Já občas šoupnu třeba pohankovou kaši uvařenou v rýžovém nápoji s namletými semínky-dýně, slunečnice, sezam, len (ta jsou syrová) a občas mám svědomí, proč se nevzdáme i toho :(
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Byli jsme dnes v porodnici sepsat formulář na odebrání pupečníkové krve. Mladý doktor měl nejdříve krátký proslov, kde nás seznámil se situací - proč, jak, systém odběrů v ČR, či komu se tím případně pomůže a tak. Mě zajímalo jediné a to to jaký případný vliv to na porod má - hlavně nás zajímalo, zda-li se kvůli tomu odběru nepospíchá s ustřižením pupečníku. Bohužel pospíchá - čím dříve tím lépe. Pupečník se nenechává "dotepat", seká se co nejdříve aby té krve bylo co nejvíce. Vznesl jsem pochybnost, jestli je tento postup k dobru miminka. Že prý to nevadí. Podotkl jsem, že moderní trend je nikam nepospíchat, nechat dotepat a ustřihnout v klidu, když už je dítě stabilizované. Taky jsem řekl, že v přírodě zvířata to taky tak dělají a že by to odporovalo idei přirozeného porodu. Byl jsem pokárán (lehce arogantně), že my už jsme od té přírody přeci jen trochu daleko a že naopak, když se to neustřihne brzo, hrozí nebezpečí žloutenky, bronchitidy a kdovíco ještě. Po těchto slovech jsme si vzali již podepsaný a vyplněný formulář a odešli jsme pryč.
Oni nechtějí a neumí doskutovat - vůbec se nezamýšlí nad slovy "pacientů", ale buď rovnou konají, anebo aby Vás dostali kam chtějí, tak začnou strašit nemocema, co by se všechno mohlo stát, když nebude po nich. Ach jo. A to byl fakt mladej doktor - sympaťák celkem,...
Ta nemocnice, to je ústav, kdykoliv tam vkročím tak cítím tíseň, přehlížení a při vyjádření jakéhokoliv nonkomforního názoru i agresi.
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Aha, to mě mrzí, že za dárcovstvím je ještě takovéhle rozhodování kvůli dobru miminka.
Jinak z nemocnic mívám stejný pocit, ale moje obvoďačka je úžasná paní. Dokonce se se mnou radí, co by bylo nejlepší. :) Což je sympatické, když někdo přizná, že si s něčím neví rady (určitá nevědomost je u obvoďáků spíš pravidlem) a nechová se arogantně. Nedávno se mě ptala jak si představuju zdravou stravu a pak řekla že ji to inspirovalo. No tak aspoň něco.
A pak už se mi líbí spíš soukromé zdravotnictví, tam není pacient jen tělo téměř bez práv, tam je tím, kdo se rozhoduje, zda tam bude nechávát peníze. A to je ovlivněné tím, jak se cítí, jak se k němu chovají...

Tak držím pěsti, Honzo, ať se rozhodnete správně.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

ach jo, to je fakt smutný....já poslední dobou cítím k doktorům až skoro despekt...člověk tam přijde, říká si todle je mladej sympaťák, určitě se nějak domluvíme a pak jim vyletí z huby nějaké medicínské dogma s podtónem "ty do toho nekecej, nerozumíš tomu, nejseš doktor...", respekt vůči pacientovi jako myslící bytosti je něco, co jim hoooooooodně chybí...je to fakt smutný...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Honzík, tú odobratú pupočníkovú krv chcete odložiť pre vášho drobčeka? Koľko to u vás stojí - u nás musia rodičia zaplatiť cca 24 000 Sk a potom ročne nejaký poplatok za skladovanie. Alebo ju darujete?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Je zbytečné to mít doktorů za zlé. Celý den tráví s nemocnými lidmi, tj. s lidmi, kteří nad sebou moc ztratili a podle toho se k nim chovají. Mnozí pacienti o sobě ani rozhodovat nechtějí a rádi to svalí na někoho jiného, jen aby si nemuseli přiznat, že žijí špatně. Západní medicína je výborná pro řešení akutních stavů, takže spousta lidí může dostat druhou šanci.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jolča si permanentně hraje v dásních s mrkví či okurkou, na zahradě mi pojídá jetel a vůbec kdejaké listí... žádnýumělý kousadla z UH.
Ji snad někdy hodim na fotce, fakt sranda "c)
nebo kdyz dostane do ruky jahody takto je taky sranda.

zjistil jsem ze ji doktorka prdla hned i zloutenku, tak me to zaseo neco vic dozralo, protoze ted uz se to musi doockovat v debilnich terminech,jinakse to musivse znova, kurna, ze sem tam na tu kontrolu nesel, cekal jsem jenom kontrolu...

S doktory opravdu opatrne, lituju ze nejsou soukromi, takhle je uplne pok..venej celej vztah pacient-nemoc-lekar...

vice soukromych a polosoukromzch zarizeni jako treba ORP - tam aspon je videt ze vedi co delaji neb podle toho sami vypadaji a pacienta si musi ziskat, ne ze je pridelen a nebo z obecne nouze pribran do stavu.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Renáta píše:Honzík, tú odobratú pupočníkovú krv chcete odložiť pre vášho drobčeka? Koľko to u vás stojí - u nás musia rodičia zaplatiť cca 24 000 Sk a potom ročne nejaký poplatok za skladovanie. Alebo ju darujete?
Ne chtěli jsme to jen věnovat do jakéhosi centrálního registru dárců, ale za těchto podmínek to neuděláme. :roll: Jinak pokud bychom to chtěli pro sebe, tak myslím, že to je za podobné peníze jak u vás. :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

A myslíš, že takto nechajú pupočník dotepať? Asi ste sa dohodli na pôrodnom pláne a tam ste si dali aj túto požiadavku. Nechceli ste rodiť doma? U vás je to myslím už častejšie ako u nás. A kedy by mal nastať ten veľký deň? Budeme držať palce! :wink:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

je velký rozdíl v přístupu k rodičce. při třetím porodu jsem měla dítě hodně dlouho u sebe než došlo k přestřižení pup. šnůry. a ted mám pocit, jako by nás ta pomyslná šnura spojovala stále. někdy by už ani nemusela :wink:
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mirka, to je krásne. Odborníci stále viac hovoria o vzťahovej väzbe. Správny rodič nemusí byť odborník, riadi sa inštinktom. Ďakujem ti za tvoj príspevok. Honzík písal už dávnejšie na úvod svojho deníčka, že keby si mal niečo vziať na opustený ostrov, tak by to bola táto webová stránka. Aj ja! Aj ju chcem! A chcem aj ten opustený ostrov! :oops: :lol:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

a já bych na tom opuštěném ostrově chtěla hlavně skončit, ne ho jen mít :lol: :lol:

tomu se pak říká malá relaxace :P
mirka
Odpovědět