DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Ještě dodám, že ti ji fakt nikdo nevezme. To prostě nehrozí. Maximálně - pokud je ta sociálka hodně aktivní - tak navrhne ten soudní dohled. Ale většinou ani to ne.
Ale já stejně nějak nemám odvahu jít až tak proti proudu. A taky ve mně hlodá červíček pochybností... Dohoda s pediatričkou zatím byla začít v roce. Ten první rok jsem považovala za hooodně důležitý. Teď přemýšlím, jestli to ještě posunout. Ale já rozhodně dítko do nějakého kolektivního zařízení určitě dát chci. Takže pokud bych neměla od imunologa černé na bílém, že se očkovat z nějakých důvodů nemůže, tak prostě buď očkovat a nebo žádná školka, ve škole žádné školní výlety, lyžáky, tábory... Prostě doufám, že si to tělíčko s tím nějak poradí. :oops:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Jinak, fakt nadherny slunicka :P !
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Ja skolku tak nejak neplanuju, takze tohle by mi nevadilo
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od dgm »

listy píše:Monci, já tedy nevím, jestli pokutou to pro hygienu končí. Asi ano. Dokonce minulý týden mluvil v TV mluvčí ministerstva Cikert a z toho taky tak nějak vyplynulo, že to tím hasne. Ale každopádně hygiena to hlásí i na sociálku. Vím o jedné rodině z Teplic, kde sociálka navrhla ochranný dohled, takže to šlo k soudu. Ale dopadlo to dobře, ochranný dohled soud nenařídil.

Možná sem nějakou fotečku taky dám, ale zatím jsem nějak ostýchavá. (:-)
Listy, tu cokoladovou :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Fiona »

Odkdy je ockovani podminkou prijeti ditete na tabor? :shock:
Pokud je mi znamo, skolni vylety vcetne lyzaku jsou povinne. Aspon ja tedy sveho casu dostala snizenou znamku z chovani za nedostaveni se na skolni vylet bez radne omluvenky. I kdyz je fakt ze ja byla radne ockovana a navic v podmince :roll: :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

a zaplatí mi Tereza za reklamu? (:-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Vegane, moc bych uvítala tvoje zkušenosti se stravou kojence a batolete. Jak jste řešili/řešíte vyváženost ovoce - zelené - ořechy/semena? Já zatím tedy hlavně kojím, ač malé už je přes 10 měsíců, takže zatím nějakou vyváženost moc neřeším. Dávám jí hlavně ovoce (jabka, hrušky, banány, hrozno), ze zeleniny rajčata, občas mixovanou mrkev. Ale přemýšlím kdy a v jaké formě zařadit něco ze zeleného a ořechů. Dávat jí ořechové/semínkové mléko se mi zdá absurdní, když kojím. A zelené? Má zatím jen dva zuby, tak si moc nepokouše a pít jí taky nic nedávám...
Nenašla jsem zatím čas a sílu přelouskat celou diskuzi, ale už někdy dřív jsem ji tak zběžně zčásti projížděla a myslím, že takovéhle info se tam neobjevilo... Prostě by se mi hodil nějaký "manuál" k raw stravě kojence a batolete. :lol: I když je mi jasné, že člověk si musí hledat svou cestičku stejně nakonec sám. m:-)
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od VeGaN_BA »

listy píše:Vegane, moc bych uvítala tvoje zkušenosti se stravou kojence a batolete.
-Ja som to nikdy nejako intenzivne neriesil, surova strava je lahko stravitelna aj pre malicke dieta, najprv dieta konzumuje materske mlieko, to je samozrejme. Potom sa pohrame s vlastnou fantaziou a zacneme vymyslat rozne ovocne mixy s medom, alebo jablko-mrkva, ovocne stavy a pod. Neskor mozme zacat mixovat rozne ingrediencie ako mandle lieskovce susene ovocie konopne senienka slnecnica lan sezam pohanka atd...
precitaj si Walkera, ma vela receptov v knihach.
-Co sa tyka ockovania, treba sa tomu vyhnut, akurat dnes som pozeral databazu VAERS co je databaza v USA, kde sa hlasia pripady poskodenia zdravia a umrtia po ockovani od roku 1990 do 30 oct. 2008 je hlasenych 256504 pripadov poskodenia alebo umrtí. Odhaduje sa, ze to je ale len 10% zo vsetkych pripadov...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od dgm »

Ahoj, mam dotaz predevsim na rodice kojencu a batolat: Zaznel nazor, ja ho taky znam z makrobiotiky, ze pohanku deti nemuzou, alespon ne ve velkem mnozstvi, protoze brzdi rust, ci co. Tak se ptam, jak to resi maminky od malych deti, jestli pohanku, narozdil od makrobiotiky syrovou, davaji a jak casto a jestli toto omezeni znaji? Protoze namocena pohanka s nastrouhanym jablkem je moc dobra a detem chutna.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

VeGaN_BA píše:-Ja som to nikdy nejako intenzivne neriesil, surova strava je lahko stravitelna aj pre malicke dieta, najprv dieta konzumuje materske mlieko, to je samozrejme. Potom sa pohrame s vlastnou fantaziou a zacneme vymyslat rozne ovocne mixy s medom, alebo jablko-mrkva, ovocne stavy a pod. Neskor mozme zacat mixovat rozne ingrediencie ako mandle lieskovce susene ovocie konopne senienka slnecnica lan sezam pohanka atd...
precitaj si Walkera, ma vela receptov v knihach.
No jde mi o to, aby ta strava obsahovala vše potřebné. Že je syrové snadno stravitelné, o to se nepřu. Jinak mixy u nás nejedou, malá má zřídkakdy náladu na lžičku, dlouho ji odmítala úplně, takže ovoce si žvýká sama. A kdy jste tedy začali s ořechy?
Od Walkera jsem i něco četla, ne vše, ale nějak jsem si nevšimla, že by se zabýval specifiky dětské stravy. Nebo ano? Kde? :wink:
kristulatko
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 28, 2008 11:59

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od kristulatko »

ockovani je zhave tema i u nas. pulrocni dcera nema jeste nic, a nikdo nas nehlasil ani nepokutoval. nejspis pro to, ze jsem NEODMITLA, ale ODLOZILA. a odkladam dal, maji s tou starsi na stridacku rymy, takze pulrocni prohlidka bude v pohode...
kdyby doslo na pokutu, tak to uz by nejspis stalo za to prat se za dceru a poradne rozvirit vodu, a neplatit. verim, ze by to pripadne urady preslo, protoze rozvirene vody oni nepotrebuji. pochybuju, ze nekdy neco dam.
uprimne, zatim jsem naklonena tomu neockovat vubec, minimalne do dvou let, pozdeji bych uvazovala nad zadrenkami, pokud by je sama nedostala.
po tom, co jsem vsude mozne precetla me az desi,"co jsem to provedla starsi dceri".. no co uz ted nadelam.

vite nekdo, jak je to s temi imuno testy? kam se chodi a zda potrebuju nejake lejstro ci zadost, od pediatra, proc to jako chci...
kristulatko
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 28, 2008 11:59

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od kristulatko »

a, ted jsem si vsimla, ze jsem trochu pozadu :) no nevadi, i prikrmy jsou pro me velmi zajimave,tak piste. zatim jsem nezacala s nicim, parkrat Justyna ocucala mrkev nebo jablko, stejne jeste nema zuby...
vidim to tak, ze nebude mit s jidlem problem, stejne jako jeji sestra se sape na vse, co vidi a chce ochutnavat... nejvice ji fascinuje flaska s vodou, jak se tam hybe a sploucha pri piti
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

CT mozku u malého dítěte

Příspěvek od bludicka »

Ahojky,

dlouho jsem tu nebyla. Naposled jsem čerpala rady kolem začátku přikrmování. Teď už bude malému rok a papá čerstvé ovoce od začátku jedna radost, bez problémů.

Teď mě trápí jiná věc. Malý se narodil s drobnou vrozenou vadou, kterou se podařilo zkorigovat a taky dával hlavičku ke straně, jako malé miminko, což už je taky několik měsíců ok. Chodili jsme s tím ale na RHB a k neuroložce. U neuroložky bylo vždy vše v pořádku. Teď v roce k ní máme jít naposledy, na poslední kontrolu. Aby se to "uzavřelo", chce provést CT mozku, což prý na roce běžně dělají.

Vůbec se mi do toho nechce. O CT však nic nevím, našla jsem jen to, že je to o něco silnější záření než RTG.

Malý nemá absolutně žádné příznaky, že by něco mělo být v nepořádku, mentálně i fyzicky.

Nevíte někdo něco o tom CT mozku, co to vlastně je, jestli jsou nějaká rizika?

Taky syn už absolvoval RTG krční páteře a nožiček, myslíte, že to na něm mohlo zanechat nějakou škodlivou stopu, to ozáření?

A ještě, ať se tu teda úplně vypíšu... taky mu ta neuroložka kolem 6. měsíce koukala ultrazvukem na mozeček.... mohlo to uškodit?

Předem díky moc za info, hlavně kolem toho CT.

pa blu.
Rojka
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 29, 2006 13:32
Bydliště: Myjava/Bratislava

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Rojka »

ahoj bludicka,
pri CT ma ziarenie sice vyssiu energiu ako RTG, ale nie je take skodlive ako RTG, lebo nesposobuje ionizaciu molekul, tym padom nevznikaju radikaly. Ultrazvuk sposobuje iba zahriatie, preto sa pri diagnostike pouziva len na nevyhnutne kratky cas. ked malemu neublizil, ked bol este v brusku, tak neskor uz snad nie :-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

bludičko, nejsem si úplně jistá, ale mám pocit, že CT se takhle malým prckům dělá v narkóze! protože je potřeba, aby se nehnuli. což ročnímu nevysvětlíš. raději se na to přeptej. ale pokud nemá žádné příznaky... hodně bych to zvažovala. narkóza je pro takové tělíčko opravdu darda. :evil: nevím, co přesně tvůj malý měl/má za problém, ale z těch náznaků, co píšeš... no asi bych něco takového odmítla.
kamarádka tyhle věci řešila, ale u nich to bylo trochu něco jiného, dcerka má dětskou mozkovou obrnu. jestli o to hodně stojíš, zkusím se jí přeptat.

naše malá měla UTZ mozku už v porodnici. ale na neurologii nás vyřadili z prohlídek už v půl roce. o nějakých dalších ultrazvucích či jiných čertovinách se nemluvilo. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: CT mozku u malého dítěte

Příspěvek od RadkaS »

bludicka píše:Ahojky,

dlouho jsem tu nebyla. Naposled jsem čerpala rady kolem začátku přikrmování. Teď už bude malému rok a papá čerstvé ovoce od začátku jedna radost, bez problémů.

Teď mě trápí jiná věc. Malý se narodil s drobnou vrozenou vadou, kterou se podařilo zkorigovat a taky dával hlavičku ke straně, jako malé miminko, což už je taky několik měsíců ok. Chodili jsme s tím ale na RHB a k neuroložce. U neuroložky bylo vždy vše v pořádku. Teď v roce k ní máme jít naposledy, na poslední kontrolu. Aby se to "uzavřelo", chce provést CT mozku, což prý na roce běžně dělají.

Vůbec se mi do toho nechce. O CT však nic nevím, našla jsem jen to, že je to o něco silnější záření než RTG.

Malý nemá absolutně žádné příznaky, že by něco mělo být v nepořádku, mentálně i fyzicky.

Nevíte někdo něco o tom CT mozku, co to vlastně je, jestli jsou nějaká rizika?

Taky syn už absolvoval RTG krční páteře a nožiček, myslíte, že to na něm mohlo zanechat nějakou škodlivou stopu, to ozáření?

A ještě, ať se tu teda úplně vypíšu... taky mu ta neuroložka kolem 6. měsíce koukala ultrazvukem na mozeček.... mohlo to uškodit?

Předem díky moc za info, hlavně kolem toho CT.

pa blu.
Ja o tom tedy nic nevim, ale zrovna vcera jsem na e-mail dostala clanek k ockovani a zrovinka tam pisou o tom, ze deti nemaji do 4 let uzavrenou mozkovnu a nemají dovyvinutý ani imunitní systém. Takze v jejich blizkosti (ani v mistnosti) nema byt zadny bezdratovy telefon.... prave kvuli te fontanele...Neumim si predstavit, pokud je pro ne nebezpecny telefon v mistnosti, jak je pro ne asi nebezpecne jine zareni, ale nic dobryho to asi nebude...
Jde o Tve dite. Zvas si, co je pro Tebe schudnejsi. Myslis, ze pokud by jsi ho na CT dala, a oni neco nasli, pomuze Ti to k necemu? Budes se k diteti chovat jinak nez ted, budes ho pak stravovat lepe nez ted, pristoupis na lecbu, budes mu davat leky? Nema zadne priznaky, je tedy duvod?
kristulatko
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 28, 2008 11:59

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od kristulatko »

Radko dotaz, ten email ti chodi z rozalia? zrovna vcera poradila jedna maminka, ze pokud se zaregistruju, budou mi chodit aktualni maily, info o ocko apod. takze to stoji zato? diky.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

bludičko, ještě jsem nad tím přemýšlela a připadá mi, že to je opravdu typický příklad toho, jak funguje naše zdravotnictví. nevím, jak u vás, ale u nás jsou objednací lhůty na CT nejméně dva měsíce. u lidí, kteří to opravdu potřebujou! to mě nenapadlo, že tam zabírají místo takovéhle "preventivní" případy. i když u nás asi zrovna ne, o ničem takovém jsem neslyšela.
z toho, co píšeš, mi vyplývá, že UTZ mozku dělali malému v půlroce proto, že to prostě v půlroce dělají. a to cétéčko taky chtějí udělat, protože to tak obvykle dělají. přijde mi to zrůdné. nemocnice si akorát nahoní body. a paní neuroložka si odškrtne, že dítě je opravdu zdravé. a všichni budou spokojení... kdyby to tak bylo u nás, řeknu "děkuju, nechci, tenhle systém já nepodporuju".
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od bludicka »

Ahojky,

Radko, je v tom mejlu o tom záření z telefonů něco víc? Nějaké vysvětlení?

Říkám si, kdyby to CT mělo něco odhalit, něco, u čeho včasná léčba hraje velkou roli, pak bych to neměla zanedbat. Ale jsem si snad na 100% jistá, že je vše ok. Asi bude nejlepší tam ještě zavolat a probrat to znovu s Dr., jestli je to CT opravdu nezbytné.

(Důvod, proč by to mohla chtít udělat je, že ta naše vrozená vada někdy bývá přidružená k dalším postižením, ale pravděpodobnost je malá. A jak říkám, ve srovnání se stejně starýma dětma je bobík naprosto ok, ne-li napřed)

Rojko díky za info. Asi to nebudu po fyzikální stránce moc rozebírat, stejně mi to není uplně jasný.

Listy, v narkoze to u nás nedělají. Objednali nás na poledne, abysme přijeli, a malý spal....

Syn měl vadu nožiček, nožky stočené v kotníkách dovnitř. Ale jak říkám, už je to zkorigované, lajk by to ani nepoznal (ale historie jeho léčby nebyla vůbec jednoduchá.. v ČR nám nepomohli, naopak)

Ještě jednou díky moc za reakce, ozvu se ještě, co nám doktorka řekla....

pa blu
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od bludicka »

Listy, částečně máš určitě pravdu a podobný přístup jako já.

Ten UTZ mu dělali nevím proč. V těhu na tu vadu přišli už ve 20. týdnu, a těch UTZ jsme absolvovali opravdu kupu. Asi z toho důvodu, že k této vadě se někdy druží další postižení.

Sice jsem vždy měla podobný přístup k lékařské péči jako teď (čili méně je více a pomož si sám), ale v tom těhu to s tou vadou byla taková darda, že jsem náhle uvažovala uplně jinak, nebo spíš jsem vůbec nebyla schopná nějak uvažovat... spíš jsem reagovala stylem hlavu do písku, moc jsem to neustála. O odporování lékařům nemohlo být řeči. Sice jsem se na něco málo zmohla svou snahou o přirozený porod, ale dopadlo to podivně a porod byl o dost horší, než jsem si byla schopná si představit. Ale to už jsem dost odbočila. Mam nějakou vykecávací náladu... :?
Vzchopit jsem se dokázala, až když malému táhlo na 4. měsíc a vzala jsem věci do svých rukou, dost pevně. Zde mu sádrama mrzačili nohy 4 měsíce. Pak jsme odjeli do USA, tam mu je napravili za 3 týdny.... ááách jo, stále jsem to všechno ještě nějak nestrávila...

No, ale dost šedivé nálady, jdu zavolat té lékařce.

pa blu.

Taky máte někdy pocit, že vás lékaři kvůli dotazům a pídění po info nesnáší? :o)))
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

jaj, tak to jste měli docela hustý. držím palce, ať se rozhodneš správně. jo a bohužel většina doktorů nemá ráda, když se pacient moc vyptává. a když má nedejbože dokonce vlastní názor! (:-)
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od bludicka »

hloupý nápad shánět lékařku v pátek před svátky po poledni.. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

kristulatko píše:Radko dotaz, ten email ti chodi z rozalia? zrovna vcera poradila jedna maminka, ze pokud se zaregistruju, budou mi chodit aktualni maily, info o ocko apod. takze to stoji zato? diky.
Kristulatko, z rozalia si nic nechavam posilat. Vlastne ani nevim, kdo mi to poslal. Je to uz dlouho, co jsem se o ockovani zacala zajimat a nekdy se stalo, ze jsem s tim nebo onim na netu o ockovani mluvila. Tak si me zrejme nekdo ulozil do adresare, a ted mi to poslal. Muzu to hodit do tema ockovani, jen nevim, jak to sem z mejlu dostanu, ale mrknu na to, treba na to prijdu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Pavluška »

nevím, jestli to tu už nebylo, ale třeba se to někomu bude hodit:
http://www.thebestofrawfood.com/raw-foo ... nancy.html
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Pavluška píše:nevím, jestli to tu už nebylo, ale třeba se to někomu bude hodit:
http://www.thebestofrawfood.com/raw-foo ... nancy.html
jé to by se mi taaak hodilo! stále řeším, jak "správně" stravovat svoji roční dceru. jenže ingliš není silná stránka. :(
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

nejlepší je ten poslední link na té stránce - to je fakt "reklama" na raw http://www.youtube.com/watch?v=uQnmj-AJ ... nancy.html (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jindra »

Listy ahoj,
s angličtinou by tu asi měla problém většina čtenářů, tak si zkus ten daný odkaz (díky za něj, Pavluško!) otevřít za pomoci google překladu, odkaz pak vypadá takto:

http://translate.google.com/translate?h ... nancy.html

Funkce překladu pak zůstává aktivovaná i při klikání na podstránky, takže se ten web dá docela dobře číst v CZ. Jen prosím opatrně, asi se může vyskytnout eventuální nepřesnost - přeci jen jde jen o strojový překlad. Ať poslouží!
Fajn den, Kojak
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Monciina »

Kojak: Převeliký dík Ti patří!!!! Vědět tohle dřív ty jo, paráda! Díky >:-)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Nojo, jenže mě by moooc zajímalo, co říká Wolf v tom videu! O čem jednotlivá videa jsou, to jsem celkem se svou basic english dokázala pochopit. Nejvíc mě zajímá to první. (následně jsem ovšem zjistila, že na youtube se najde videí o raw stravě dětí povícero)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jindra »

Listy: řešíš, jak správně stravovat roční dceru... jakmile jsem si tuhle Tvoji větu přečetl, hned mi v mysli bleskla vzpomínka na knížku "Přirozená strava", kde autor opakovaně zmiňuje výživu vlastní dcery. Jó, vědět tak tohle dřív (jsem zde teprve začátečník v druhém měsíci)... ale stravování v rodině upravuji i teď, když už mám děti staré 4 a 9 let. Důležité: zmíněnou knížku si gratis stáhni zde:
http://mujweb.atlas.cz/zdravi/zdrava-st ... lytext.htm

Přeji pohodový den!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Děkuju za link. :) Už jsem si to stáhla. Přečetla jsem si hned kapitolu o výživě dětí, kde ale bohužel nejsou žádné praktické tipy. Projedu knížku celou a budu hledat roztroušené rady. Jinak Günter ale uznává i syrové obiloviny a mléčné výrobky, já zatím doufám, že to jde i bez toho. Nejvíc by se mi hodily rady řešící vyváženost stravy (poměr ovoce/zelenina/zelené/ořechy+semena) a pak tipy, co vše je a není vhodné pro takového prcka a v jaké formě mu to nabízet (jako třeba to zelené, že).
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Ahoj Monci, nějak dlouho jsi tu nebyla. Co u vás nového?
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Monciina »

Ahoj Listy! Já jen občas mrknu, ale na psaní to většinou neni - malá jak mě přistihne u pc, všeho nechá a dožaduje se mě... Teď asi s něčim bojuje, je divná, ospalá, posmrkává a tak. Spinká mi na klíně :) Přišla jsem na to, že děti fakt naprosto přesně kopírujou rodiče. Takže si fakt dávam bacha co a jak dělam... A co Ty a capartíík :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Katarína »

Monciina píše:malá jak mě přistihne u pc
:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Pavluška »

To jsem ráda, že to někomu něco dá.
Já to ani nečetla, ani neviděla videa, protože sama děti neplánuju;
ale hned jsem si vzpomněla tady na vás. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Monci, u nás celkem nic nového. Malé bude za pár dní rok. Pořád se hodně kojí a málo jí. Tak maximum za den bývá čtvrt jablíčka, banán, rajče, dost často i míň. Rajčata miluje, taky má ráda hrozno a jí i pomelo. A užvykuje všechno možné - neumytou neoškrábanou mrkev, řapíkatý celer... (:-) Až jsem i přemýšlela, jestli bych jí neměla dávat nějaké vařeniny, když tak málo jí :oops:. Nejsem tak striktní jako někteří jiní tady na fóru a je mi jasné, že vařeniny dřív nebo později jíst bude (jen bych nerada, kdyby převažovaly, ale to hodně záleží na ní, nechci ji násilně někam tlačit). No ale zase jsem to zaplašila. Vypadá dobře, nevypadá, že by strádala, tak snad se časem trochu rozjí.
Naposledy upravil(a) listy dne čtv led 22, 2009 11:49, celkem upraveno 1 x.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

Monci, ještě jsem zapomněla dodat, že malá taky pc nesnáší. Ona se teda po mě sápe skoro pořád. Ale když se motám kolem kuchyně, tak vydrží aspoň chvíli, vykrámuje ze skříňky hrnce apod. a tříská s tím... Ale jak sednu k pc, tak se hrozně vzteká. (:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jindra »

Listy, to je v pořádku - nemáš vysedávat u pc, máš malinkou pěkně pomazlit :wink: Já jsem strašně rád, že se mi vždycky podařilo (a daří) od počítače odtrhnout, když malej začne škemrat, ať si s ním jdu pohrát, protože to jsou ty nejkrásnější chvíle (s dítětem). Jenže už jsou mu teď čerstvě čtyři roky, to už je v hraní celkem soběstačnej a od počítače mne bohužel netahá tak často. Už si chce hrát sám, dokazuje si tak samostatnost (což je taky dobře).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od awa »

listy píše:Monci, ještě jsem zapomněla dodat, že malá taky pc nesnáší. Ona se teda po mě sápe skoro pořád. Ale když se motám kolem kuchyně, tak vydrží aspoň chvíli, vykrámuje ze skříňky hrnce apod. a tříská s tím... Ale jak sednu k pc, tak se hrozně vzteká. (:-)
Vím, že to je vlákno o dětech...ale PC nesnáší i moje kočky...pořád mi strkají do ruky, kterou ovládám myš nebo vylezou na klín a ťapkami se drásají na klávesnici a nastrkujou hlavičky, jako že se jim mám věnovat a ne tomu "nesmyslu" na stole. :lol:
Jo, protestují příšerným vřískáním i při telefonování, nikdy jindy to nedělají a jsou to zlatíčka.
kristulatko
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 28, 2008 11:59

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od kristulatko »

moje deti taky nesnasi pc, hlavne ta starsi :wink:

jinak chci nahlasit dalsi vitamimino, krome materskeho mleka uz ochutnala jablko,hrusky, merunky, mrkev a brokolici (pokus o odstavneni "nozicek" :lol: ), kousek papriky atd. dnes rano slavila uspech "kase" z pohanky s hruskou... muze to takovy menous? co jeste mate vyzkouseno? je to jedlik,tak k vam jdu pro radu a inspiraci, co vse a JAK se da 8 mesicnimu miminu priprvit vita, mam pocit, ze je to pro ni furt dokola. diky za tipy :wink:
K.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

jé ahoj kristi, zaskoč taky někdy na MK! ono už jí je 8 měsíců!
myslím, že jí neva, že má furt vše dokola. já dávám jabko, hrušku, hroznové víno, pomelo (ale s tím bych asi u vás ještě počkala?), rajčata, mixovanou mrkev, řapíkatý celer, okurku, papriku. no a začínám v nějaké formě s ořechy/semeny (trošku domácí chalvy, mixovaná slunečnice s mrkví a medem...), ale to bych v 8měs. taky ještě nedávala.
a co ty a vita?
kristulatko
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 28, 2008 11:59

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od kristulatko »

no jo, strasne to leti, listy, dik. rajcata, paprika, neni to nejaky alergen nebo tak? trosku papriky uz mela, ale mam pocit, ze se objevil nejaky pupinek na pusince, nevim, ale mozna to bylo z neceho jineho.
na ty orechy a semena jsem se uz davno chtela zeptat - od kdy? teda je fakt, ze jsem holkam delala bananovy koktejl z konopneho semena a Justyna dostala taky, a nic ji po tom nebylo. akorat bananum nejak neholduje, ani syrovym (sec bio), asi vi proc.
na MK ted skoro nemam cas, vyskytuju se na Ockovani a na Pusty jen nahlizim.
ja a vita, ehm, no, jak bych to....snazim se zase dopoledne a opravdu se dobre citim, ale moc to nejde. dnes prijela mamka z Moravy s buchtama a to se neda... :roll: odkladam to furt, az bude lepsi pocasi, proste ta zima a vanoce jak byly, to neslo :oops:
ale, zakoupila jsem Zazracnou detoxikaci,t ak na to konecne sednu a budu hltat inspiraci i kdyz bude pc vypnuty. hura!
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od listy »

rajčata a papriky jsou silné alergeny. ale štěpule žádnou reakci nemá. papriku měla teda jen párkrát, vysomrovanou ode mě. jak jsme začaly s rajčaty, si už nepamatuju, ale ona je miluje.
banány kupodivu taky občas bojkotuje. někdy prostě tři dny nechce vůbec, pak zas sní banán celý...
ořechové mléko asi ok, ale mně vždycky přišlo divný jí to dávat, když kojím, takže teď začínám normálně s mletými.
ale s fádností si fakt nedělej starosti! ona ještě neví, že by to mohlo být pestřejší. (:-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Katarína »

listy píše:Ale když se motám kolem kuchyně, tak vydrží aspoň chvíli, vykrámuje ze skříňky hrnce apod. a tříská s tím... Ale jak sednu k pc, tak se hrozně vzteká. (:-)
To mi pripomenulo, ako sme boli s ml (Mirkou) v Bibiane na vystave skriatkov. Mali tam aj take miestecko s hrncami, pokryvkami, naberackami, atd., aby si deticky mohli zatrieskat do sytosti. :lol: Bol tam ohromny rachot, velmi si to uzivali. :lol: To mnozstvo decibelov dospeli ledva zvladali, ale brali to pozitivne v duchu, ze nech sa ich ratolesti odreaguju radsej tam ako doma. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

LUCÍK.jpg
LUCIK
(179.33 KiB) Staženo 45 x
Přílohy
LUCÍK.jpg
lucík
(179.33 KiB) Staženo 38 x
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

ahoj lidi.chtěla jsem vložit foto a neumím,to jsem celá já.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Panda »

komonice píše:ahoj lidi.chtěla jsem vložit foto a neumím,to jsem celá já.
Vždyť jako příloha se Ti to povedlo. Pokud chceš fotku aby se tu zobrazila, musíš ji nahrát někam na nějaký server (např. jestli máš své www stránky) a pak vložit odkaz na fotku do sekvence img (tlačítko Img).
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

jasně,takhle to vlastně i stačí.chtěla jsem jen ukázat toho svýho chlapečka co se mi narodil loni tak dramaticky doma.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Renáta »

Komonica, je nádherný!!! Ale boli to nervy, téééda. Ešte dnes mám zimomriavky. Teším sa, že si nám ukázala synčeka a zdravím ťa! :wink:
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

Renáto,děkuju za pochvalu,potěšila mě.Lucíček se hodně usmívá a je to mimořádně vyrovnané dítě už od narození.Věřím že povaha je vrozená,avšak to,jak byl po porodu hned u mě až do převozu do porodnice,myslím sehrálo taky svou roli.Už tehdy jak jsem měla ten uzlíček v alobalu na prsou a jak se na mě díval,věděla jsem že bude pohodář.a je !tak jsem děsně štˇaastná že ho mam.první syn totiž byl od začátku problémový,takový věčně ubrečený a nervozní.
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Odpovědět