DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jane »

To je taková ta šílenost, co bliká všemi barvami? Tak to nám doma vysloveně chybí :-D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od rudo »

neblika, pekne pomaly sa farby prelinaju a postupuju stromcekom a je to velmi relaxacbe meditacne ukludnujuce a navyse spravne volene farby davaju spravnu stimulaciu mozgu cez oci, napriklad pre hormon spankovy.
5 2 8
Lucinka86

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Lucinka86 »

Ahoj, prosím o radu, kojím trojmesačné mimčo, a cítim,že potrebujem zmenu v stravovaní...doteraz som sa stravovala "zdravo"- konvenčne, udeniny, tavené syry a podobné nejem už niekolko rokov,ale chlieb, mlieko, jogurty, syry denne, maso, jedine krůty a ryby 1-2xtýždenne. Chcela by som zaradit viac ovocia a zeleniny, postupne sa prepracovat k vitariánstvu , ale mám strach z detoxikácie...aby všetky tie toxíny neprešli do mliečka. Máte niekto nejaké skúsenosti, rady, články ...?
Dakujem
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od rudo »

tomu strasenie ze cistejsia strava znamena viac toxinov v krvi a mlieku neverim.

je to uplne nelogicke.

kazde toxicke jedlo co prestanes jest sa predsa nedostane do krvi a do mlieka.

To bolo napisane v katolickych novinach na sportovej strane , ze cim lepsia strava tym viac toxinov?

to strasenie plati len pre extremne ocisty, ako napriklad uplne hladovky alebo mozno uplne juicovacky, kde vznika velky kaloricky deficit a telo zacne palit vlastny stary tuk, kde mozu buyt uskladnene stare toxiny a tie sa vyplavia, priadne telo zacne travit same seba, napriklad chore tkaniva atd co moze prebehnut rychlejsie ako stiha vylucovat a tak nastane zvysena toxicita.

Ale pokial normalne jes co sa tyka mnozstva a kalorii a nebezis kazdy den 2 maratony, tak nebued v kaloricom deficite aby si zacala radikalne chudnut.

takze cim cistejsia strava tym cistejsia krv a mlieko.

ak nemas nastavene travenie len na surove tak to neskusaj, mohla by si mat deficit kaloricky aj mineralovy

pekne jedz co najviac varenej zeleniny a morskych rias a hribov, kopec masla a kokosoveho oleja
5 2 8
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jane »

Tak nějak nevím, kam zařadit můj dotaz.
Má tady někdo zkušenosti s urinoterapií u kojenců? Moje tříměsíční dítě má plný nos, trochu kašel. Poslech čistý, mám prý nos proplachovat slanou vodou, nepomáhá to, nepomohlo by mu kapat do nosu urinu? Ale jemu ji těžko odeberu. Cizí urina pomůže? Nebo raději mateřské mléko? Také prý léčí. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sumicka »

Urina u miminka - no nevím, ale mateřské mlíčko pomáhá taky a šetrné odsávání z nosíku - to má ovšem jeden malý háček - čím víc se nosík čistí, ať už odsáváním, nebo vatovou tyčinkou - tím víc má tendenci se zanášet. Takže pokud to miminku vyloženě nebrání v dýchání, tak asi jen mlíčko, a občas to nejhorší opatrně odsát.
Něco jiného je pokud je nosík úplně blokovaný a miminko nemůže dýchat, tak to je nezbytné odsávat a uvolňovat více, možná kromě mlíčka by mohla pomoci nahřátá plínka na nosík a po uvolnění odsát. Nicméně to už je zralé na vážnější léčbu.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Jane »

Ahoj maminky,
mám skoro 7.měsíčního syna, přes den ho kojím každé cca 3 h nebo i častěji, spíš podle citu, v noci ale chce nakojit každé 2 h, někdy i 1,5 h! Je to dost vyčerpávající. Jak jsou na tom vaše děti? Přemýšlím, co mu dát večer, aby ho to víc zasytilo. V poledne má příkrm, ale moc toho nesní. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Selma »

Zdravím po letech a koukám to tady moc nežije. Jsem opět ve stejné situaci, jako tazatelka výše (no ano :lol: ) a taky by mi bodly nové nápady. Opravdu tu není nikdo s dětma na rozumy?
Odpovědět