DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Pavluška »

:) na fotce jako pohodář vypadá. Krásnej! Ten dramatický porod stál za to.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

jojo,taky si myslim,tedˇs odstupem času.ale ještě tedˇbiohužel mam trochu citlivější hráz,kterou mi šily.ale to je život. >:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Leelaa
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 18, 2008 21:52
Bydliště: Brno

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Leelaa »

Tak sa este obraciam sem - Elisek (potomek, t.č. 18mes.) nechce jest ovocie, okrem bananu obcas, zo sladkeho jej este tak siel karob, vynimocne 2-3 hrozienka, susene merunky uz nie. Ta jak to mam do nej pchat??
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od mira »

Šťávy
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Leelaa píše:Tak sa este obraciam sem - Elisek (potomek, t.č. 18mes.) nechce jest ovocie, okrem bananu obcas, zo sladkeho jej este tak siel karob, vynimocne 2-3 hrozienka, susene merunky uz nie. Ta jak to mam do nej pchat??
Ja tedy jeste deti nemam (teda, vek na deti uz dlouho mam :? ), ale neni to treba tim, ze jeste nema zajem o jinou stravu nez materske mleko? Myslim, ze v jeho veku by si mohl s materskym mlekem klidne vystacit + sem tam zobnout nejake ovoce, kdyz bude chtit
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Leelaa
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 18, 2008 21:52
Bydliště: Brno

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Leelaa »

No ale pred cca rokom, ked som ju nechala zacat ochutnavat, tak sa mohla utlapat po hruskovom pyre, kludne aj kyslom jablku, aj broskve, nektarinky... A maso teda neochutnala, len cez MOJU mrtvolu, to by ma zarmutilo keby si nakoniec zacala ujizdet na suncicke
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

Leelaa píše:Tak sa este obraciam sem - Elisek (potomek, t.č. 18mes.) nechce jest ovocie, okrem bananu obcas, zo sladkeho jej este tak siel karob, vynimocne 2-3 hrozienka, susene merunky uz nie. Ta jak to mam do nej pchat??
Zkoušela jsi rozmixovat třeba banán s meruňkou, ale zralou a sladkou, nejlépe moravskou či českou? Nebo prostě pyré z čerstvého sladkého ovoce v různých kombinacích i bez banánů? To přece musí zabrat, to děti milujou.

V tomhle věku je to pro dítě ta nejlepší potrava, vedle mateřského mléka, navíc když je léto.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)
Ach jo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)

No, uz jsem nekde cetla diskusi i o dvouletem diteti, co vyzadovalo pouze materske mleko, tak kdyztak te mamince vykladej o tom, ze je to pitomost >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Leelaa píše:No ale pred cca rokom, ked som ju nechala zacat ochutnavat, tak sa mohla utlapat po hruskovom pyre, kludne aj kyslom jablku, aj broskve, nektarinky... A maso teda neochutnala, len cez MOJU mrtvolu, to by ma zarmutilo keby si nakoniec zacala ujizdet na suncicke
Ja myslim, ze zkouset nabizet, ale nenutit. Taky si myslim, ze takova ceska, sladoucka merunka by mohla zabrat. Moje neterinka se mohla a stale muze (ted uz jsou ji 4roky pryc) utlouct po litchi. Od malinka si to chtela loupat a musim rict, ze to zvladala suprove a jedla si to sama. Bylo to moc hezky, jak si to cely sama oloupala a okusovala od pecky. Nikdy pecku nespolkla ani do ni nekousla, proste vedela, ze tam je a naprosto bravurne dokazala pecku opapkat :P . Naucila se to jist u me, jeste neumela skoro mluvit, ale kdyz prijeli na navstevu, tak uz bylo ode dveri slyset "litchi, litchi" :P . Poprve jsem nechtela uverit svym usim, fakt jeste skoro vubec nemluvila...
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

Sitar píše:
komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)
Ach jo.
hm ach jo
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

RadkaS píše:
komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)

No, uz jsem nekde cetla diskusi i o dvouletem diteti, co vyzadovalo pouze materske mleko, tak kdyztak te mamince vykladej o tom, ze je to pitomost >:-)
člověk vždycky někde něco čte.to potom se mám opírat tedy o kdeco že?kdepak.jen jsem napsala svůj názor a stojím si za ním.a ještě přidávám:chudák dítě,když mu matka dá maso jen přes svou mrtvolu.ideály nadevše :x
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

komonice píše:
RadkaS píše:
komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)

No, uz jsem nekde cetla diskusi i o dvouletem diteti, co vyzadovalo pouze materske mleko, tak kdyztak te mamince vykladej o tom, ze je to pitomost >:-)
člověk vždycky někde něco čte.to potom se mám opírat tedy o kdeco že?kdepak.jen jsem napsala svůj názor a stojím si za ním.a ještě přidávám:chudák dítě,když mu matka dá maso jen přes svou mrtvolu.ideály nadevše :x

Jasne, ja se o nic neopiram, jen konstatuju, ze jsem to cetla. Taky me to prekvapilo, ze tak velke dite chce pouze materske mleko a proto jsem si to i zapamatovala, ale pokud na nem prospiva, proc ne?
Co se tyka toho, ze matka odmita cpat do dite varene, pecene a jine mrtvoly, to mi prijde vice mene normalni. Protoze pouze a jen syrove maso by mohlo nejakemu telu (masozravci) neco pozitivniho prinest. Ale teplem upravene mrtvolky uz telu krome toxinu, agresivni energie a naslednych nemoci, moc nedaji... na jezeni tepelne uplravenych mrtvol nevidim nic pozitivniho. Ale jinak kazdyho vec....
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

taky se nechci hádat.já mam svou teorii,masa pomálu ale neodpírat úplně. >:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Leelaa
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 18, 2008 21:52
Bydliště: Brno

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Leelaa »

Myslim, ze na nosenideti sa mihlo o chlapcovi, co do 22 mesiacov nechcel okrem mlieka a pozuzlania rohlika nic.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

komonice píše:
RadkaS píše:
komonice píše:asi bude masovej,co se dá dělat.můj starší syn(6) vůbec nepozře zeleninu,ovoce minimálně.mladší syn(15m.)jí všechno a s chutí.když rok a půl staré děcko nechce jíst ovoce,je to asi jeho fyziologická zvláštnost a netrápila bych ho tím.že by mu ovšem měllo stačit pouze mateřské mléko je samozřejmě pitomost. >:-)

No, uz jsem nekde cetla diskusi i o dvouletem diteti, co vyzadovalo pouze materske mleko, tak kdyztak te mamince vykladej o tom, ze je to pitomost >:-)
člověk vždycky někde něco čte.to potom se mám opírat tedy o kdeco že?kdepak.jen jsem napsala svůj názor a stojím si za ním.a ještě přidávám:chudák dítě,když mu matka dá maso jen přes svou mrtvolu.ideály nadevše :x
Vždycky při podávání masa je v cestě mrtvola, v tomto případě by ale musely býti rovnou dvě.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od mira »

Zbytečný masakr.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od komonice »

všechno je masakr!
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od s.arik »

už jsem ti psala na slepičárnu,
zkus smoothies nebo spíš ještě řidší koktejly s vodou, tím do malé dostaneš čerstvé ovoce a zvykne si na jiné chutě....jíst nechce, ale pít by třeba chtěla???

nebo pokud jí jogurty, tak do bílého míchat stále více a více mixovaného ovoce, až z ovocného jogurtu budete po pár týdnech na čistém smoothies
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sweetie »

ted za posledni mesic jsem byla svedkem krmeni rok a pul leteho ditete. vzdycky sahla po ovoci, zelenine, a kureci maso s ryzi jedla s odporem az obas sousto vyzvratila. nikdy predtim jsem si deti a stravovani nevsimala, ted jsem se zamerila. dite me nezklamalo. souhlas se vsim s radkouS. maso nenutit, az se dite vic osamostatni, bude vic opicit po konvencni mladezi, at si dela co chce.
a dite je doted kojeno, vubec nema hlad, jen zizen, proto saha prvni po melounu.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

komonice píše:všechno je masakr!
Zajímavý názor.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Panda »

Ale je takové zvláštní když někdo kojí třeba do 7 let - když přijde školák domů a jde oběd nasávat k mámě.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Monciina »

Dcerka - 18,5měs. - je stále dá se říct plně kojená. Je zdravá, krásná, inteligentní >:-) Zobe si sem tam ovoce, zeleninu moc nechce jenom rajčata, takže to je jen takový zpestřeníčko, nic jí nenutim. Hlady fakt nebrečí, max. udělá "eheh" dam mlíčko, pomlaská si a utíká dál raubířit (:-) Komonice o pitomosti že to nestačí tu nevykládej. Jsou děti, kterým to stačí a vyžadují jen to. A kdybych do ní tlačila horem dolem jídlo, jenom že někdo řekl že už jíst musí, akorát bych jí tim řekla, že je vlastně uplně blbá, že ona nemá co řídit svoje tělo a svý chutě a donutila bych jí se podřídit. Ani za nic :!:
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

ahoj vitariáni.
mám 8mi měsíční holčičku, která už asi měsíc s chutí jí všechno možné. dále se snažím co nejvíc kojit, přesto jí příkrmy už třeba 4x denně. 2 jídla z toho byly vždy syrové ovoce, na oběd jsem jí ovšem vařívala zeleninu a na večer dávala jáhlovou kaši s rýžovým sladem. to chci změnit. již poněkolikráté procházím vita stránky a nyní jsem se rozhodla přejít já sama na co nejvíc procentní vita a dopřát mojí malé labužnici co nejkvalitnější syrvou stravu a zdravá střeva :)

dnes: dopoledne strouhané jablíčko, v poledne 2 meruňky z naší zahrádky, část banánu (s maminkou) a místo tradiční večerní kaše: strouhaná syrová mrkvička s rozmačkaným banánem a poředěná vodou do tekutější konzistence - byla jsem šťastná, že jí chutnala, snědla celou mističku a pak při kojení usnula :)
Zdá se že to půjde :)
Naposledy upravil(a) triss dne pon črc 13, 2009 20:10, celkem upraveno 1 x.
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od mira »

Congratulations :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Honza »

Monciina píše:Dcerka - 18,5měs. - je stále dá se říct plně kojená. Je zdravá, krásná, inteligentní >:-) Zobe si sem tam ovoce, zeleninu moc nechce jenom rajčata, takže to je jen takový zpestřeníčko, nic jí nenutim. Hlady fakt nebrečí, max. udělá "eheh" dam mlíčko, pomlaská si a utíká dál raubířit (:-) Komonice o pitomosti že to nestačí tu nevykládej. Jsou děti, kterým to stačí a vyžadují jen to. A kdybych do ní tlačila horem dolem jídlo, jenom že někdo řekl že už jíst musí, akorát bych jí tim řekla, že je vlastně uplně blbá, že ona nemá co řídit svoje tělo a svý chutě a donutila bych jí se podřídit. Ani za nic :!:
Jsi statečná, hlavně nepodléhej tlaku okolí a poslouchej hlavně svoji intuici. Držím palce :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od ml »

Panda píše:Ale je takové zvláštní když někdo kojí třeba do 7 let - když přijde školák domů a jde oběd nasávat k mámě.
znám takové, sama bych tohle nikdy nedovolila (obvzlášt když to vidím, ale nikomu to neberu, at kojí i do 18ti:))....
mirka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Monciina píše:Dcerka - 18,5měs. - je stále dá se říct plně kojená. Je zdravá, krásná, inteligentní >:-) Zobe si sem tam ovoce, zeleninu moc nechce jenom rajčata, takže to je jen takový zpestřeníčko, nic jí nenutim. Hlady fakt nebrečí, max. udělá "eheh" dam mlíčko, pomlaská si a utíká dál raubířit (:-) Komonice o pitomosti že to nestačí tu nevykládej. Jsou děti, kterým to stačí a vyžadují jen to. A kdybych do ní tlačila horem dolem jídlo, jenom že někdo řekl že už jíst musí, akorát bych jí tim řekla, že je vlastně uplně blbá, že ona nemá co řídit svoje tělo a svý chutě a donutila bych jí se podřídit. Ani za nic :!:

Ja bych taky verila inteligenci tela ditete... Vzdyt to dite jeste nema zadne bloky vytvorene spolecnosti, jedna instinktivne, spontanne. Diky za prispevek, Tvoje holcicka je moc sikovna :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

triss píše:ahoj vitariáni.
mám 8mi měsíční holčičku, která už asi měsíc s chutí jí všechno možné. dále se snažím co nejvíc kojit, přesto jí příkrmy už třeba 4x denně. 2 jídla z toho byly vždy syrové ovoce, na oběd jsem jí ovšem vařívala zeleninu a na večer dávala jáhlovou kaši s rýžovým sladem. to chci změnit. již poněkolikráté procházím vita stránky a nyní jsem se rozhodla přejít já sama na co nejvíc procentní vita a dopřát mojí malé labužnici co nejkvalitnější syrvou stravu a zdravá střeva :)

dnes: dopoledne strouhané jablíčko, v poledne 2 meruňky z naší zahrádky, část banánu (s maminkou) a místo tradiční večerní kaše: strouhaná syrová mrkvička s rozmačkaným banánem a poředěná vodou do tekutější konzistence - byla jsem šťastná, že jí chutnala, snědla celou mističku a pak při kojení usnula :)
Zdá se že to půjde :)
Jste sikulky, drzim palce :P
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Monciina »

Honzi a Raduš díky! Je fajn cítit podporu :D Ještě že manžel je stejného názoru a taky jí nic nenutí :) (Mimochodem Honzo - už se chystám poslat Ti knihy zpět, ale znáš to s tou poštou (:-) )
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

pokracujeme dal :)

jozinka neni uplne 100% vita, ale snazim se nabizet co nejvic ovoce a zeleniny. vypada to tak, ze asi hodinu po probuzeni zacinam pro nas obe pripravovat ovoce, ktere pojidam spolecne: ted napr uz nekolik dni jedeme hroznove vino, pozdeji meloun. jablicka uz se asi prejedla a da si malokdy. po odpolednim spanku prechazim i ja na zeleninu: ted miluje/me cherry rajcatka (mame bio) a cervenou papriku. musim ji ovsem krmit dost casto - vlastne tak trochu pozobavame porad, verim ze to nevadi. zacala se i vic kojit, coz jsem jenom rada. vsimla jsem si taky ze je problem do ni ted dostat varenou zeleninu (driv ji jedla bez problemu) a jahlovou kasi.
jozinka si dost zvykla jist to co jim ja, tak se musim dost hlidat. zaroven ovsem nedokazu byt plne vita, protoze mam pak min mlika a jozka mne doslova vycucava do padnuti a zacala i hure spat. takze denne si vymrci na nekom kus peciva (vetsinou bily rohlik) a ochutnala uz bramborovou kasi, pribinacka atd...

ale spolecne jezeni ovozelu je fantasticky navykove... je videt ze ji chutna, krasne da najevo ze chce nebo ze uz nechce a ma spoustu energie...
akorat zacala odmitat banan a avokado...??? to me dost mrzi, protoze po ostatnich potravinach je fakt za chvilku zase hladova...

pokusim se tedy nyni co nejvic odbourat "spatne potraviny"

hodne stesti a uspechu ostatnim vita rodicum a detem :)
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

Triss, dobrý. Zkoušela si ten banán rozmixovat s něčím co má ráda?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sweetie »

tak super. vzdyt tak je to prirozene, jist kazdou chvilku. to jen denaturovana strava zamestna telo na dyl. a ze mala chce min spat, to s vita stravou myslim uzce souvisi. jen by me zajimalo,po cem mas vic mlika,kdyz po ovoci zel ti ubyva?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

Triss, Tvoje Jozinka je tak kraasna :P !
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

banán jsem zkoušela mixovat s mrkví a jablkem, ale nic, dnes opet odmita... asi je na ni moc sladky, zda se mi ze ji chutnaji nakyslejsi veci :)
avokado si taky nedala
dnes objevila na zahrade svesticky a jedla je skoro cely den :) sbirala si sama cerstve napadane pod stromem a zuzlala a vysavala a ukousavala. takze stavnate a kyselejsi ovoce + kojeni

ja dnes pomahala mlikotvorbe meltou a zel i chlebem s maslem a syrem pred vecernim kojenim.
na zitra jsem si namocila konopne semeno a zkusim jak se budu citit po nem....

dekuju radko za kompliment :) je nejen krasna ale i cinoroda a moc hodna :)
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

triss píše:banán jsem zkoušela mixovat s mrkví a jablkem, ale nic, dnes opet odmita... asi je na ni moc sladky, zda se mi ze ji chutnaji nakyslejsi veci :)
avokado si taky nedala
dnes objevila na zahrade svesticky a jedla je skoro cely den :) sbirala si sama cerstve napadane pod stromem a zuzlala a vysavala a ukousavala. takze stavnate a kyselejsi ovoce + kojeni

ja dnes pomahala mlikotvorbe meltou a zel i chlebem s maslem a syrem pred vecernim kojenim.

dekuju radko za kompliment :) je nejen krasna ale i cinoroda a moc hodna :)
No, je uzasna, vidis, jaka je sikulka, sama si najde dobrudky :P , to mi pripomina moji neter, jak jako malicka jedla to litchi. Uz jsem to tu nekde psala, ale bylo to fakt super, jak se tim na pul dne zabavila... kazde sama oloupala a pak ho opatrne jedla, vedela, ze pecka se neji a tou malou pusinkou to vzdycky opatrne vsechno od pecky odloupala a snedla. Do pecky nikdy nekousla ani nikdy nespolkla. Me to proste fascinovalo, byla tak malinka, neumela jeste ani skoro mluvit, snad jen mama a par slov a pak prave umela rikat litchi, vedela, ze u me ho najde, tak si o nej takhle rikala uz ode dveri. Nechapala jsem, to slovo se naucila sama, ja ji ho neucila, jasne, slysela to ode me, ale to je vsechno >:-) .
Deti jsou proste zlaty...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Sitar »

To je paráda, s těma švestkama. To se tak někdo má. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

dneska konečně avokádo - prostě si dnes dala - jen tak, lžičkou vybírané. opět švestky, jablko, pár lžiček banánu.

nastalo ovšem období kdy se na jídle chce rozhodně podílet a zkoumat ho, ikdyž nemá hlad. takže je ona sama, její i moje oblečení, podlaha a všechno kolem pomatlané ovocnou kaší... nejlepší je jíst nahá na dvorku ... :lol: to ovšem nejde pokaždé. uvidíme, snad to za nějakou dobu přejde. věřím, že nemá cenu jí to rvát z ruky, dokud to sama neprozkoumá, nebudem mít klid. snad se nám po tu dobu vyhnou rodinné návštěvy. vypadá jak opička: rozháže kousky jablka po zemi a pak je postupně sbírá, ochutnává, zase rozpatlává a zase ochutnává. výchova ke stolování : O bodů

sitar a co vy jíte?
radkoS: :) tak to až uvidim litchi tak ho koupím, já ho mám taky ráda

konopné mléko budu teprve dělat teď večer, takže zatím nemůžu zhodnotit
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od buc11 »

triss píše:dneska konečně avokádo - prostě si dnes dala - jen tak, lžičkou vybírané. opět švestky, jablko, pár lžiček banánu.

nastalo ovšem období kdy se na jídle chce rozhodně podílet a zkoumat ho, ikdyž nemá hlad. takže je ona sama, její i moje oblečení, podlaha a všechno kolem pomatlané ovocnou kaší... nejlepší je jíst nahá na dvorku ... :lol: to ovšem nejde pokaždé. uvidíme, snad to za nějakou dobu přejde. věřím, že nemá cenu jí to rvát z ruky, dokud to sama neprozkoumá, nebudem mít klid. snad se nám po tu dobu vyhnou rodinné návštěvy. vypadá jak opička: rozháže kousky jablka po zemi a pak je postupně sbírá, ochutnává, zase rozpatlává a zase ochutnává. výchova ke stolování : O bodů

sitar a co vy jíte?
radkoS: :) tak to až uvidim litchi tak ho koupím, já ho mám taky ráda

konopné mléko budu teprve dělat teď večer, takže zatím nemůžu zhodnotit
17. du k vám pálit
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

buci: k rumlum? :) tak se zastav na navstevu ...
koukala jsem, zes zblizka - v HB bydli navic moje matka, jezdim tam...
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

tak pokracujeme...
na vita mam porad problem s mlekotvorbou, i po konopnym mleku, avokadu a semínkách... takže si tak 2x denně dávám normální vařený jídlo...
zasáhl me detox - bolesti kloubů, hlavy, teče mi z nosu (trpela jsem na dutiny). musim zvolnit, aby to neodnesla mala nebo aby se zbytecne brzo neodstavila... ráda bych ji kojila jeste pres zimu, co nejvic... i napr kvuli praseci chripce :(

mala objevila nektarinky a meloun... mrkev porad odmita, ze zeleniny rajcatko a papriku. banan i avokado jen par lzicek... stale je jeji jasna volba sladke stavnate osvezujici ovoce... to mi málem utrhne ruku, otvira pusu, vola ham ham a sni ho vetsi mnozstvi

bohuzel babicka dava piskotek, pribinacek a vecer prosadila kasicku...
ale jak tady nekdo psal: jednou tydne dostane vsechno, at se vlci nazerou... nebo ne?
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Renáta »

Triss, to je mi ľúto. Prosím ťa, nemôžeš babičke tvojej krásnej dcérky vysvetliť, že ten tvaroh (Pribináček) robí malej strašne zle. Je to príliš ťažké, aby to zvládlo takéto drobčiatko. Kúrňa, veď to v tomto veku tvaroh zakazujú aj pediatri. Nech neblázni. Normálne jej to zakáž!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Triss, to je mi ľúto. Prosím ťa, nemôžeš babičke tvojej krásnej dcérky vysvetliť, že ten tvaroh (Pribináček) robí malej strašne zle. Je to príliš ťažké, aby to zvládlo takéto drobčiatko. Kúrňa, veď to v tomto veku tvaroh zakazujú aj pediatri. Nech neblázni. Normálne jej to zakáž!
... a připravit si protiargument na "Ale vždyť potřebuje vápník!"
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od RadkaS »

triss píše: bohuzel babicka dava piskotek, pribinacek a vecer prosadila kasicku...
ale jak tady nekdo psal: jednou tydne dostane vsechno, at se vlci nazerou... nebo ne?
Ja bych to nedovolila... vzdyt jde o zdravi ditete...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od buc11 »

triss píše:buci: k rumlum? :) tak se zastav na navstevu ...
koukala jsem, zes zblizka - v HB bydli navic moje matka, jezdim tam...
tak se zastav
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Monciina »

Taky bych nedovolila, obě babičky respektují to, že Anežka jí jen co jim schválim a opravdu jí za mými zády nic nedají. Zaplať pámbu... Jsem taky pro to, jednoduše to zakázat, jde o zdraví té malé krásky... Určitě se bude po vysazení pribináčků cítit mnohem líp..
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od mira »

Také jsem byl jimi vydatně živen
a dětství prosmrkal a prokýchal.
Je to "zdraví" z Posázaví,
co díru ve zdi zatmelí a spraví.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
triss
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 13, 2009 1:16
Bydliště: Velké Hostěrádky (okr. Břeclav)

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od triss »

jde jen o výjimečnou záležitost, měla ho snad 2x v životě a jen ochutnat. ale je pravda že vyhlásím asi úplný zákaz mléčných výrobků. ten je i mou rodinou tak nějak nejlépe akceptován... vynechat nebo velmi velmi omezit mléčé výrobky se mi bez větších problémů povedlo už u manžela i babičky (mojí mamky) a každý hned pozná jak mu to uleví.
+ Josefínka (08/2008)
"Strach je zabiják"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DĚTI i KOJENCI, výživa kojenců i matek a kojení...

Příspěvek od Renáta »

triss píše:jde jen o výjimečnou záležitost, měla ho snad 2x v životě a jen ochutnat. ale je pravda že vyhlásím asi úplný zákaz mléčných výrobků.
Triss, podávaním akéhokoľvek množstva mliečnych výrobkov vlastne rušíš výhodu dojčenia. Tvoja dcérka ako dojčené bábätko nebola vystavená pôsobeniu mliečnej bielkoviny. Bolo by ideálne, ak by sa s ňou nestretla vôbec. Načo zbytočne dráždiť jej maličký organizmus, ktorý si len buduje iminitu?
Odpovědět