(NE)hubnutí

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

(NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti týkající se mého problému. Zda např. někdo zažil něco podobného a podařilo se mu to překonat atd.

Je mi 25 a ve 20 jsem měla onkologický nález, následovalo ozařování, chemoterapie atd. a po "vyléčení" rakoviny následovala tříletá hormonální léčba. Nyní jsem asi jeden rok "čistá".

Nikdy jsem nebyla hubená nebo štíhlá, jako nikdo z naší rodiny, nikdy se u nás nestravovalo pravidelně a zdravě. Od druhého stupně základní školy jsem nesnídala, nesvačila, první jídlo byl oběd ve školní jídelně, na které jsem většinou ani nechodila. Když jsem přišla kolem třetí/čtvrté domů, tak jsem si dala rohlíky se salámem, tučné jogurty atd. a večer to samé (přes týden se u nás nevařilo). Moje průměrná váha v té době byla kolem 85 kg na 173 cm. Když jsem se odstěhovala z domova, jídlo bylo ještě horší než předtím, pokud je to vůbec možné, tím jsem se vypracovala na cca 100 kg a tuto váhu si plus mínus udržovala až do chvíle, kdy u mne objevili rakovinu.

Následkem hormonální léčby jsem se dopracovala až na neskutečných 128 kg, při své výšce 173 cm. Následně jsem začala střídat různé diety, několik měsíců jsem jedla "zdravě" dle doporučení z obezitologie, zkusila jsem i Dukanovu dietu (zaměřena na bílkoviny, po které jsem zhubla asi 20 kg, které jsem ale během ani ne měsíce nabrala zpět a tak to šlo ve věčném kolotoči až do období asi před dvěma měsíci, kdy jsem akutně začala řešit detoxikaci těla a tím přišla na vitariánství.

100% vitariánskou stravu jsem začínala na 121,5 kg na 173 cm výšky 1.4.2014 od té doby jsem nezhubla ani půl kilogramu a trpím plynatostní, ale jinak je mi opravdu skvěle, ten příval energie je až neskutečný, markantně se mi zlepšila psychika atd., takže proto bych nerada s vitariánstvím přestávala, ale trápí mne ta váha. Drtivá většina z Vás píše, že zhubla a spousta z Vás má podváhu. Mě se bohužel váha nehnula ani o deko.

Můj běžný jídelníček na jeden den vypadá např. takto:

snídaně: 10 jahod, jedna hruška, jedno jablko
oběd: zeleninový salát ( ledový salát, okurky, papriky, rajčata, někdy pár oliv nebo půl hrsti sezamových nebo slunečnicových semínek a čajová lžička olivového oleje)
svačina: 4 mandle, 4 lískové ořechy, půl hrsti sušených plodů Goji
večeře: je buď podobná snídani nebo veřeři

Ovoce i zeleninu obměňuji, aby strava byla pestrá.

Byla bych vděčná každému, kdo by mi zkusil poradit, čím by to mohlo být nebo zda má můj jídelníček nějaké zásadní nedostatky.

Moc děkuji

P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné :-))
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

1. Cepheus by na tebe poslal Machu :-)
2. Nechce se mi uverit, ze s touto skladbou a k tomu pohyb, se muzes drzet na 120+ kg, skus si striktne mesic merit a zapisovat do kaloricketabulky.cz (je to i pro mobil a tak velmi snadna evidence a nezabere nez minutu denne) a po mesici uvidis, az budou tvrda data...

Cim by to mohlo byt, tak na to nemam kristalovou kouli, ale neco je spatne. A nechci strasit, no muze to byt vic problemu dohromady. Brala si nekdy HA? Neprejidas se? Psychika, prostredi? (ta je imho dulezitejsi nez obsah jidelnicku!)

Jak rika Lebenhard, syrova zelenina nadyma a ja rikam, ze urcite nelze spolehat na to, ze to je strava vhodna pro kazdeho - neni!

Pokud chces neskodnou radu, zkus pres obvodaka si nech napsat obezitologa, je to zdarma(?) a uvidis, zda to k necemu bude.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

1. Cepheus by na tebe poslal Machu :-)
2. Nechce se mi uverit, ze s touto skladbou a k tomu pohyb, se muzes drzet na 120+ kg, skus si striktne mesic merit a zapisovat do kaloricketabulky.cz (je to i pro mobil a tak velmi snadna evidence a nezabere nez minutu denne) a po mesici uvidis, az budou tvrda data...

Cim by to mohlo byt, tak na to nemam kristalovou kouli, ale neco je spatne. A nechci strasit, no muze to byt vic problemu dohromady. Brala si nekdy HA? Neprejidas se? Psychika, prostredi? (ta je imho dulezitejsi nez obsah jidelnicku!)

Jak rika Lebenhard, syrova zelenina nadyma a ja rikam, ze urcite nelze spolehat na to, ze to je strava vhodna pro kazdeho - neni!

Pokud chces neskodnou radu, zkus pres obvodaka si nech napsat obezitologa, je to zdarma(?) a uvidis, zda to k necemu bude.
[/quote]

ad 2. dělám to už rok, držím se max. na 4 000 KJ denně i když se svou váhou bych měla mít víc

HA jsem nebrala nikdy, ale měla jsem hormonální léčbu po té rakovině. Rozhodně se nepřejídám, jak jsem psala, hlídám si to. Psychika nic moc, ale to se odvíjí od té váhy, na kterou jsem se po té hormonální léčbě dostala. Prostředí myslím v pořádku.

Na obezitologii jsem byla, to jsem psala, jedla jsem tak asi pět měsíců a nabrala jsem dvě kila...

Fakt nejsem ten typ, co sežere denně dvě kila čokolády a pak si stěžuje, že nehubne.

Poctivě cvičím a jím, ale váha dolů prostě nejde...Ptala jsem se proto, zda někdo nemá zkušenost s hormonální léčbou po rakovině, po které mu nejde sundat váha...

I tak moc děkuju za odpověď..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od cepheus »

Ahoj Kacko, pred casem jsme tu meli devce s podobnym problemem (u ni to byla prave ta HA, pmn to bude mit velmi podobny ucinek na telo jako Tva lecba).
Zkus si precist jeji vlakno at mas nejakou predstavu a treba zkus Lyre napsat zpravu, mozna byste si meli co rict:)
Najdes to zde : viewtopic.php?f=3&t=10402
Taky mela velmi podobnou nadvahu a dostala se vyrazne dolu, ale ke zlomu doslo tusim taky az po nejakem case.
A treba se u ni necim inspirujes (nerikam hned 40-ky):). Moc ji (pripadne vam obema) v jejim usili fandim.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:1. Cepheus by na tebe poslal Machu :-)
Spis na Tebe Chocholouska, ze nepoznas kdy prestat a drzet radej klapacku.
Kacka resi neco uplne jinyho nez Tvy zabomysi kraviny, chapes to vubec ? Mas cim ?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Ne nechapu, ale 4000 KJ je moc, jestli chces zhubnout tak klidne POLOVINU! Ad prostredi: zena nema jist sama a ma pouzivat male misky, jsem slysel:-) Pokud te vita nadyma, tak bych na tom raw nebaziroval, dulezita je psychika, soucet kalorii a pust ve tvem pripade bych nedaval vice jak 4 dny a ne 40... Hlavne si najit nejake zajmy a neresit jen stravu, praci, penize..

Pokud dietolog nezabral - co na to rekl? Vim, ze ve FN bezel jakysi program, ze si te tam nechali na pozorovani s podobnymi, jake byly vysledky nevim... V kazdem pripade to mas jako s partnerem, cim intenzivneji na tom delas, tim spise to neprijde.

Ot: cepheus: Ty mas velke stesti ze se na tomto foru nebanuje za citovani a double posty - inu na geekovskym foru bys letel :-/
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

Kacka

vdaka za opis toho ako si sa dostala do rakoviny

rohliky so salamom

liecbou mas natrvalo rozvazene hormony a telo tak nie je pripustene do stavu aby stracalo vahu

dalo by sa spekulovat o tom ze ako behas a ako cvicis, pretoze nie kazdy trenink naozaj sluzi na to na co si bezne ludia myslia ze sluzi

prijem jednoducych cukrov hned rano - ovocie prestavy hormony na priberanie a na udrzovanie vsetkej vahy

takze spotovou volou uz v ten den nic nespravis

a potom ovocie na veceru zase nastavi hormony pocasnoci na priberanie a na udrzanie vahy

tie orechy co mas v strave neposkytuju tuky ako stavebe laktky ale viacmenej iba ako energiu, ktoru telo ulozit alebo len sa pouzije na sport

moja rada na stravu by bolo skor varene zelenina , soarene zelene listy rozneho druhu a k tomu lyzica kokosoveho oleja

hruska a jabko su popri hrozne asi najhorsie ovocie

ak mas z liecby uz poskodenu pecen tak jabko hruska len zhorsuju stav pecene procesom: fruktozove ztukovatenie pecenie a a kedze pecen je ta tovaren kde sa ma telesny tuk premenit na jeednotky energie pre svaly ktore sa pouziju pri sporte.....

Vies aka ? je najlepsia Kacka ?
5 2 8
Návštěvník

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Návštěvník »

rudo píše:Kacka

vdaka za opis toho ako si sa dostala do rakoviny

rohliky so salamom

liecbou mas natrvalo rozvazene hormony a telo tak nie je pripustene do stavu aby stracalo vahu

dalo by sa spekulovat o tom ze ako behas a ako cvicis, pretoze nie kazdy trenink naozaj sluzi na to na co si bezne ludia myslia ze sluzi

prijem jednoducych cukrov hned rano - ovocie prestavy hormony na priberanie a na udrzovanie vsetkej vahy

takze spotovou volou uz v ten den nic nespravis

a potom ovocie na veceru zase nastavi hormony pocasnoci na priberanie a na udrzanie vahy

tie orechy co mas v strave neposkytuju tuky ako stavebe laktky ale viacmenej iba ako energiu, ktoru telo ulozit alebo len sa pouzije na sport

moja rada na stravu by bolo skor varene zelenina , soarene zelene listy rozneho druhu a k tomu lyzica kokosoveho oleja

hruska a jabko su popri hrozne asi najhorsie ovocie

ak mas z liecby uz poskodenu pecen tak jabko hruska len zhorsuju stav pecene procesom: fruktozove ztukovatenie pecenie a a kedze pecen je ta tovaren kde sa ma telesny tuk premenit na jeednotky energie pre svaly ktore sa pouziju pri sporte.....

Vies aka ? je najlepsia Kacka ?
To ze me timhle krmili odmalicka je jedna vec a rozhodne mi nepomohla, ale rakovinu jsem mela danu geneticky, byla to rakovina prsu a mely ji vsechny zeny v nasi rodine z matciny strany a polovina z nich na to umrela, je relativni, zda k tomu prispela vyziva nebo ne, dle mne nejspis ne.

Beham a cvicim se znamym, ktery skoro deset let dela trenera, takze verim tomu, ze o tom neco vi.

Ohledne jidelnicku navrhujes tedy pouze varenou zeleninu a kokosovy olej?

Jinak zajimalo by mne, proc jsou hrusky a jablka nejhorsi ovoce?

Jinak diky za odpoved..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Slanina ? :-)

ironie, ze rohlik se salamem = rakovina, to by nekdo mohl vzit vazne, ne takova souvislost neexistuje. Lide jedi cely zivot rohliky a doziji se 85 let :1) a salam si kupoval uz i Maly Bobes. Pokud nekdo onemocni ve 20 letech, tak pricin musi byt vice nez jen jidlo, prejidani.

Update: jablka z marketu a hlavne neloupana, bych omezil. Salam rakovinu ovlivni stejne jako rohlik (mechanismy vzniku rakoviny jsou popsany >80 let), rika se, ze rakovina potrebuje kysele telo a (rafinovany) cukr... Naopak med je pry zasadity (ale manuka pomerne draha).

pokud mas 120+ a 3 mesice i kdyz intenzivne na tom delas, sel bych jinou cestou driv, nez bych si oddelal klouby. Zkusil bych alternativni doktory - ale nemam s tim zkusenost. Jsem zdravy tuk tuk.

Tak az zacnes hubnout, dej vedet jak, drzim palec.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Pavluska »

Kacka píše: ...Nikdy jsem nebyla hubená nebo štíhlá, jako nikdo z naší rodiny, nikdy se u nás nestravovalo pravidelně a zdravě. Od druhého stupně základní školy jsem nesnídala, nesvačila, první jídlo byl oběd ve školní jídelně, na které jsem většinou ani nechodila. Když jsem přišla kolem třetí/čtvrté domů, tak jsem si dala rohlíky se salámem, tučné jogurty atd. a večer to samé (přes týden se u nás nevařilo). Moje průměrná váha v té době byla kolem 85 kg na 173 cm. Když jsem se odstěhovala z domova, jídlo bylo ještě horší než předtím, pokud je to vůbec možné, tím jsem se vypracovala na cca 100 kg a tuto váhu si plus mínus udržovala až do chvíle, kdy u mne objevili rakovinu.

Následkem hormonální léčby jsem se dopracovala až na neskutečných 128 kg, při své výšce 173 cm. Následně jsem začala střídat různé diety, několik měsíců jsem jedla "zdravě" dle doporučení z obezitologie, zkusila jsem i Dukanovu dietu (zaměřena na bílkoviny, po které jsem zhubla asi 20 kg, které jsem ale během ani ne měsíce nabrala zpět a tak to šlo ve věčném kolotoči až do období asi před dvěma měsíci, kdy jsem akutně začala řešit detoxikaci těla a tím přišla na vitariánství.
ahoj Kacko,
nejprve zmíním, že nemám zkušenosti s rakovinou, ani tak vysokou váhou a že už momentálně nejsem vitarian - i když jím dost syrového (tak jako mnoho lidí zde).
Chci akorát poukázat na to, že si sama uvědomuješ, co Tě k vyšší váze přivedlo. Jak sama píšeš - nepravidelné stravování. Mám mezi kamarádkami pár těch, které měly nebo mají docela vysokou váhu. A všechny nakonec zjistily, že viníkem toho, že nehubly/přibíraly, byla mimojiné nepravidelná strava. Všechny, které zkusily např. malé porce po 2 hodinách, tak zhubly. Jedna kamarádka velmi výrazně (a to to předtím nešlo a nešlo). Jedna kamarádka se k vyšší váze vrátila po porodu, s tím, že nemá s dítětem na pravidelnější jídlo čas - ale to je blbost. Jako nematka si asi vysloužím naštvané pohledy, minimálně, ale byla jsem s tou kamarádkou a jejím dítětem na výletě a vážně nemám pocit, že by si kamarádka nemohla něco malého vložit do úst třeba každé 2 hodiny. Úplně s klidem mohla. ")
No ve zkratce být Tebou, tak zařadím ještě další svačinky, ale samozřejmě nic velkého. A taky se přikládním spíš k Rudovým názorům. Protože aspoň mě osobně víc funguje míň cukrů ve stravě. Funguje myšleno po všech směrech, nejen na hubnutí (to už snad nemusím - přišla bych už o prsa - zhubla jsem vpodstatě nechtěně tím, že teď docela často jím a ani se moc neomezuju a jsem hubenější než dřív, když jsem se vlastně "bála jíst" či spíš nebyl čas a ještě jsem byla skoro hrdá na to, že na to nebyl čas - tady se kdysi na foru těšil zájmu "mikrofood" :) ). ")
Jo a ještě doplním, jaký pohyb kamarádkám stačil k podpoře hubnutí - dlouhé procházky a plavání (běh ne např. kvůli kloubům).

Držím pěsti
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

jabka a hrusky maju najhorsi pomer furktoza : glukoza (etse tam patri hrozno a meloun)


poznam vela trenerov a viem co ich ucia na trenerskych kurzoch a aj co sa uci na FTVS
podla mna utekakjte, zle je.

ak je neikto dobry trener, tak to preto ze igniruje co ho ucili a naucil sa sam
to nie je len moj nazor a je to asi podobne ako v medicine

Ja neverim na genetickost rakoviny specificky a na geneticke choroby vseobecne
ale nejdem ti brat tvoju vieru

ja som si vzal z tvojho popisu co som poreboval pre seba

ano viem ze rakovina prsnikov sa casto vyskytuje v rodine tak ze ked baka tak aj mamak a tak aj dcera

ale nie je to genetika

Myslim ze ja ti poradit nemozem, kedze vychadzame z uplne inych svetonazorovych zakladov

drzim ti palce :br
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

rudo píše: ja som si vzal z tvojho popisu co som poreboval pre seba
Husty, vybrat co ti zapada do mozaiky a ostatni ignorovat pro stastny zivot...

Musim citovat pana profesora:

- Zkreslujeme dukazy svedcici proti nasemu nazoru
- Vyhybame se informacim, ktere nase presvedceni/viru narusuji
- Pokud zjistime cokoliv, co svedci proti nasemu nazoru/vire, odmitame tomu uverit
- Vyberove si pamatujeme jen ty skutecnosti a souvislosti, ktere odpovidaji nasi vire/presvedceni
- Casto povazujeme radikalnejsi zmenu nazoru za charakterovou slabost, i kdyz nove informace jsou overene a puvodni presveceni-viru vyvraceji
...

Takze molekularni genetika o mutacich a predispozicich nam asi keca... Anebo jen nerozumis dna kodu a tak je lepsi si to nepripustit?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Syrovozrout »

"Dvě vydatná jídla denně jsou pro diabetiky prospěšnější než pravidelné menší porce

Bez správného stravování se zdravého životního stylu jen těžko docílí. Kdo chce navíc hubnout, hledá ideální složení svého jídelníčku, aby snáze uspěl. Všeobecně se radí jíst zdravě, pravidelně a raději více menších porcí než pořádat velké orgie, a to především když lidé trpí cukrovkou. Podle nejnovějších zjištění českých odborníků je ale pro tyto pacienty možné i další řešení.
Zdravá a vydatná snídaně nejen nastartuje metabolismus, je prý vhodná pro diabetiky i při regulaci tělesné hmotnosti a kontrole krevního cukru.

Zdravá a vydatná snídaně nejen nastartuje metabolismus, je prý vhodná pro diabetiky i při regulaci tělesné hmotnosti a kontrole krevního cukru.

Dnes 8:50

Na pravidelném stravování, při kterém se člověk nepřejídá ani nehladoví, není rozhodně nic špatného, odborníci ho proto doporučují. Ještě více ale doporučují diabetikům dopřát si alespoň dvě vydatná jídla denně (snídani a oběd), přičemž samotný počet šesti jídel nemusí být dodržován.

Jak totiž dodávají, dvě energeticky vydatná jídla denně nejen pomáhají regulovat tělesnou hmotnost, ale zároveň i kontrolovat hladinu krevního cukru.

Čeští lékaři svá tvrzení dokládají i výsledky nedávno vyhodnocených testů. Při těch prý jasně vyplynulo, že lidé s cukrovkou konzumující vydatnou snídani a oběd v průměru shodili o více než kilogram více než ti, kteří sice jedli pravidelně šestkrát denně, ale striktně přitom kontrolovali velikost porcí.

S úsměvem tak odborníci potvrzují již dlouho známé přísloví – snídat jako král, obědvat jako princ (rádce) a večeřet jako chuďas, cituje i britský server Dailymail, který vedle dalších zahraničních médií publikoval výsledky zprávy českých odborníků.
Vydatně jíst a nehladovět

Studie se konkrétně zúčastnilo celkem 54 pacientů ve věku 30–70 let, u kterých byla diagnostikována cukrovka 2. typu. Ti byli rozděleni do dvou skupin, přičemž každá dostala určený přesný dietní režim, který obsahoval o 500 kalorií méně, než je doporučené denní množství.

Diety u obou skupin byly stejného složení, co se týče živin i kalorií. Jedna skupina však dostávala šest menších porcí po dobu 12 týdnů (tři měsíce), zatímco druhá měla možnost bohaté snídaně a oběda (a nedodržovala pravidlo šesti jídel denně). Poté se skupiny v dietních programech vyměnily a pokračovaly tak další tři měsíce.

Po tomto období lékaři měřili u pacientů různé hodnoty, včetně úbytku hmotnosti a také obsahu tuku na játrech. Při obou dietních programech jedinci shodili, ti, kteří si dopřávali vydatnou snídani a oběd, však o něco více než ti se šesti menšími porcemi denně (3,7 kg oproti 2,3 kilogramu), jak potvrdila i lékařka Hana Kahleová z Centra diabetologie IKEM v Praze.

Obsah tuku na játrech také poklesl u obou sledovaných skupin, u jedinců stravujících se vydatněji ale opět o něco více.

„V současné době se diskutuje, zda je zdravější jíst častěji menší jídla, nebo větší jídla s delšími časovými odstupy. Přestože se diabetikům doporučuje jíst častěji a zdůvodňuje se to lepší kontrolou glykémie, zde se podařilo prokázat, že toto opatření vedlo u diabetiků 2. typu k většímu váhovému úbytku i zlepšení citlivosti na inzulín a dalších metabolických ukazatelů spojených s diabetem,“ dodává předsedkyně České diabetologické společnosti prof. MUDr. Terezie Pelikánová, DrSc., která studii vedla.
Nadváha není jen estetický problém

Nadváha představuje celosvětově stále narůstající problém, a není rozhodně nepříjemná jen z estetického hlediska. Nese s sebou totiž i řadu zdravotních potíží – kardiovaskulární onemocnění, problémy kožní, ortopedické, v horším případě i selhávání orgánů nebo nádory, a samozřejmě také právě diabetes.

Podle zjištění trpí diabetem jen v České republice více než 800 tisíc lidí a noví pacienti stále přibývají. Nová léčebná strategie a výsledky českých vědců jsou výrazným posunem při léčbě diabetu. I tak je ale podle samotných aktérů průzkumu celou věc potřeba ještě dále zkoumat. Jedním ze sledovaných bodů by měly být například frekvence a přesné načasování jednotlivých jídel u diabetiků." http://www.novinky.cz/zena/zdravi/33645 ... porce.html Doporučuju číst vždy alespoň zběžně i komenty pod článkem.
Kačko a chceš (a je to možné po těch procedurách?) mít vlastní dítě (Hormony se tím mohou "restartovat".) ?
Bereš ještě stále nějaká farmaka? Tělo ženy "ví" pro co střádat nadbytky (Pro tělo není tloustnutí jako nemoc...Samo o sobě je spíše následkem než příčinou nemocí...) ...pokud to ovšem může být v brzku realizováno...vytrvalostně - nikoli silově a půlhodinově rychlostně využito - to zřejmě jak sama vidíš, nefunguje na to na co bys očekávala.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne čtv kvě 22, 2014 18:36, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Aha, takze

1) na viewtopic.php?t=230#p185105 se Ikemu vysmivas a pak tim tapetujes... Kazdy by si mel udelat vlastni studii, imho.
2) telo predem vi, kdy se necha zbouchnout a strada zasoby jeste predtim
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Pavluska »

a Kačka má ještě cukrovku? Asi mi něco uniklo...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

3) mozna to dovodil podle bmi, ale ani s dvojnasobnou vahou a vekem 40 nemusi mit cukrovku diagnostikovanou

Me by spis zajimalo, jak se takovy karcinom prsu ve 20 letech projevi ze to donuti jit na vysetreni. kdyz vsude ctu, ze spoustecem je udajne ten vysetrovaci aparat :-o)

Kacko, http://www.najimseazhubnu.cz/muj-pribeh/#more-149 - nebo spise ten nazev serveru muze byt inspiraci... Pri pustu take pry nikdo neumrel, nebo ano?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

Pavluska píše:a Kačka má ještě cukrovku? Asi mi něco uniklo...
Nemám cukrovku a nikdy jsem neměla. :-)
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

Janek píše:3) mozna to dovodil podle bmi, ale ani s dvojnasobnou vahou a vekem 40 nemusi mit cukrovku diagnostikovanou

Me by spis zajimalo, jak se takovy karcinom prsu ve 20 letech projevi ze to donuti jit na vysetreni. kdyz vsude ctu, ze spoustecem je udajne ten vysetrovaci aparat :-o)

Kacko, http://www.najimseazhubnu.cz/muj-pribeh/#more-149 - nebo spise ten nazev serveru muze byt inspiraci... Pri pustu take pry nikdo neumrel, nebo ano?

Prostě máš v prsu bulku, jdeš k doktorovi a necháš si udělat biopsii. Vzhledem k tomu, že to u nás v rodině měly všechny ženy až na mou mladší sestru, tak nás hlídají.

Pokud vyšetřovacím aparátem myslíš mamograf, tak u žádné z nás se to díky němu neprojevilo, protože za prababičky a babičky to ještě nebylo a mamka chodí až teď, ale všechny to měly už v mladém věku nejpozději v 28 letech. Znám ještě jednu rodinu se kterou jsme se potkali v nemocnici, mají to úplně stejně, taky to mají všechny ženy. Lékař říkal, že je to poměrně neobvyklé, aby to měly všeichni a ještě v tak mladém věku, ale nějaký důvod tam asi bude, bohužel se nepřišlo na to, jaký. :-)

Za server děkuju, určitě si to projdu a o půstech si něco načtu a vyzkouším.
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

[/quote] Kačko a chceš (a je to možné po těch procedurách?) mít vlastní dítě (Hormony se tím mohou "restartovat".) ?
Bereš ještě stále nějaká farmaka? Tělo ženy "ví" pro co střádat nadbytky (Pro tělo není tloustnutí jako nemoc...Samo o sobě je spíše následkem než příčinou nemocí...) ...pokud to ovšem může být v brzku realizováno...vytrvalostně - nikoli silově a půlhodinově rychlostně využito - to zřejmě jak sama vidíš, nefunguje na to na co bys očekávala.[/quote]

Ohledně dětí, moje šance na otěhotnění přírodní cestou je asi 15-20%

Farmaka neberu žádná už rok, ale přesto váha dolů nejde
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Kacka píše:
Janek píše:taky to mají všechny ženy. Lékař říkal, že je to poměrně neobvyklé, aby to měly všeichni a ještě v tak mladém věku, ale nějaký důvod tam asi bude, bohužel se nepřišlo na to, jaký. :-)
V usa delaji analyzu dna, tak kdybys to chtela vedet... 23andme.com (manzelka pana gugla je genova inzenyrga) ma to i smart aplikaci do mobilu... Koukam ze jim zatrhli health reporty (novym klientum, starym je delaji), kdoviproc...

Ad vaha: imho zhubnes, az snizis kalorie. Ono je to ale hrozne tezky, prekonat to bazeni po jidle. Klidne si dej jarni 7-10 denni pust.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:Ad vaha: imho zhubnes, az snizis kalorie.
---vymazáno---to může být různě třeba i 1500-2000.---vymazáno---"Dny výjimky" oběma směry tolik nevadí - můžou "urychlit" metabolismus atd.---vymazáno---To takový jídelníček, co jsi nadhodila fakt dá v součtu tolik kalorií? (Přidat ještě více salátů, špenátů a podobně - ty jsou energeticky mimořádně chudé, přesto jsou výživné v jiných ohledech. Může být i mrkev, kedluben, atd. Protože jsou prakticky všechny zeleniny kaloricky nevydatné, jsou doporučovány v libovolném množství pro hubnutí a přitom pocit nacpání se do objemu v žaludku. Ovšem žaludek můžeš mít roztažený i na více než dvojnásobek a měla bys mu dát možnost se pomalu změnšit - proto menší porce---vymazáno--- 3 krát denně je ideal. /Špatné je neuvědomělé "uzobávání" furt něčeho. Vyvarovat se také omáčkám, zvláště těm zahuštěným./ Žaludek člověčí narozdíl od některých jiných zvířat se zmenší na svou původní velikost až teprve za asi 14 dní - teprve tehdy mu bude stačit i subjektivně méně co do objemu k nasycení - musíš počítat jídlo+pití dohromady. Pozor - zase si ho jde roztáhnout, takže pak je třeba být schopna držet to čeho dosáhneš.)
snídaně: 10 jahod, jedna hruška, jedno jablko
oběd: zeleninový salát ( ledový salát, okurky, papriky, rajčata, někdy pár oliv nebo půl hrsti sezamových nebo slunečnicových semínek a čajová lžička olivového oleje)
svačina: 4 mandle, 4 lískové ořechy, půl hrsti sušených plodů Goji
večeře: je buď podobná snídani nebo veřeři :D

Ovoce i zeleninu obměňuji, aby strava byla pestrá.

Byla bych vděčná každému, kdo by mi zkusil poradit, čím by to mohlo být nebo zda má můj jídelníček nějaké zásadní nedostatky.

P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné :-))
---vymazáno---i vydatně (Což je možná v rozporu s oficiálními dogmaty typu "lehká večeře" a podobně, ale má to své opodstatnění. Řádnou absurditou je "poslední jídlo v 17h." pokud nechodíš spát v 18h. Je to zadělávka na jojo efekt i noční přežírání.)
Kacka píše:P.S. - třikrát týdně půl hodiny běhám a jednou až dvakrát týdně posiluju s vlastní vahou (už tak je to dost náročné :-))
To je náročné, riskantní a hlavně zbytečné---vymazáno--- tento typ aktivity nemá vliv na tukovou část (Naopak hmotnost by "paradoxně" mohla ještě vzrůst s tím jak se napumpují svaly - bílkoviny, voda a glykogen jsou těžší než tělesný tuk...- Proto je lepší neudělat opět logickou chybu v posuzování a všímat si spíše zda se mění objem a rýsování těla než jen čísel na váze.) navíc je příliš krátký než aby se začaly odbourávat tukové rezervy. Možná že ti trenér řekl něco jiného - dá se to pochopit - také musí z něčeho vyžít...Ale slibovaný účinek se z různých důvodů ani nemůže dostavit. Jsi i "opuchlá" ? - Někteří lidé nejsou jen obezní z důvodu vlastních tuků, ale jsou i odulí - ať už z důvodů hormonálních, mízního, lymfatického systému, zadržování vody (?nějaký problém s ionty, orgány, atd.) a někdy prostě jen splasknou.
Ještě jsem se nezeptal - co a kolik piješ? (Pití běžné vody namísto všeho ostatního od chucených nápojů počínaje, přes slazený čaj či kávu až po alkohol konče, může mít také vliv poměrně zásadní.) A doporučení na vypití třeba 3 litrů denně je také nesmysl "moderní komerční zdravovědy" (stačí dle chuti - která by měla odrážet teplotu, vypařování a jiné vnější faktory toto ovlivňující a během roku proměnlivé...kolem litru, litru a půl/v průměru za den, s aminokyselinovými jídly více), i když jsem znal někoho, kdo vypil za den i 5-10 litrů kdečeho, ale to byla specifická výjimka a pro jiná těla to není prospěšné. A jak je to se stresem a psychikou vůbec?---vymazáno---Nepotlačovat jídlem únavu, radši jít spát pár hodin před půlnocí.
Většiny příjmu potřebuješ mnohem méně než si myslíš (Ostatně naukládáno máš do zásoby..že bys mohla přežít i koncentrák nějaký ten rok.),)
(Zatímco o mnoho více by možná to tělo uvítalo vitaminů, minerálů a stopových látek - aby se mohly rozpohybovat vnitřní pochody. Pro zhubnutí o násobně více některých vitaminů než jsou jejich "tabulkové" doporučené denní dávky. Dále možná změnit trochu poměry aminokyselinového spektra - některé aminokyseliny jsou tukotvorné, jiné spíše naopak - vzdělat se v tom podrobněji. Ostatně přemýšlení a vůbec mentální nelenost je energeticky a vytrvalostně velice náročná, i když nejvíc se prostě vyzáří ve formě tepla.)
Když to natočíš na všech frontách směrem k poklidnému opuštění nadbytečné pasivní hmoty a nebudeš se spoléhat jen na jediné přepjaté "řešení", tak se výsledek kombinací změn dostaví. (Nechtěj to příliš rychle - jinak se nestačí přizpůsobovat vše a zůstane třeba povislá kůže a podobně.)
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne sob kvě 24, 2014 19:00, celkem upraveno 6 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Fiona »

Asi tak nejlepsi co jsem kdy k tomuto tematu slysela (Teal Swan), a totez co rika o vaze plati i o spouste dalsich veci, vcetne rakoviny.
http://www.youtube.com/watch?v=wzJiMp-P_lY
Fakt nema smysl to rozebirat na kalorie a proteiny, tyhle veci nefungujou az tak racionalne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

KJ != Kcal

Kilojoul sa nerovna Kilokaloria

Kacka papa 4000 KJ = kilojoulov, teda nepapa 4000 kilokalorii

na 4000 Kcla by musela byt v klane co ma clensku povinnost 30 bananov (zjest ! vy cunata) denne a to je len zaklad a na to hordy ineho cukorneho ovocia
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Syrovozrout »

Aha! No vidíš Rudko, např. já to přehlídl a bylo mi divné, že by tolik vydal ten popisovaný jídelníček, "ďábel se skrývá v detailu" :D

"Kilokalorie, značená kcal, odpovídající tedy asi 4,185 kJ. Pokud se o kaloriích mluví v souvislosti s výživou, obvykle se pojmem kalorie míní kilokalorie.
Přepočty
1 kcal = 1000 cal ≈ 4 185 J = 4,185 kJ
1 cal ≈ 4,185 J
1 J ≈ 0,239 cal
1 kJ ≈ 239 cal = 0,239 kcal

Nepřehlednější už to udělat nemohli, ani se mi to nechce přepočítávat kolik tedy Kačka pozře na kalorie pro porovnání.
Třeba sama uvede (?).

PS.:Rudo, záhada KAM MIZÍ OVOCE (?), když není ve všech těch falšovaných výrobcích?
http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx? ... eni=vlakno
Zato zcela umělá látka navzdory pojmenování nenecházející se (a když umělá tak ani nepocházející z něj) v ovoci - GLUKÓZO-FRUKTÓZOVÝM SIRUPEM - zamořili snad 75% všech druhů výrobků v regálech suprmárketů a vůbec toho, co se dá sehnat (Naopak k dispozici výrobky daného druhu tuto škodolibost neobsahující už prakticky nejsou k mání! Tomu říkám "výběr". Spotřebitelé takové změny složení k horšímu nikdy nechtěli.).
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne sob kvě 24, 2014 4:14, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

to staci vydelit tych 400KJ tym koeficientom

4000KJ : 4,185 kJ = 956 Kcal

kaloria je zohriat jeden liter vody o 1 stupen C pri teplote tusim 20C

tato jednotka nedava ziadny zmysel, napriklad 60 litrovy clovek by sa zohrial 60 caloriami o 1 stupen C takze po niekolko sto kaloriach by sa pekne uvaril nad 40C

samozrejme ze zohriat kost je asi ine ako zhriat vodu, takze by tych laorii mozno bolo o nieco voac treba

ale 30 bananov by uvarlio kazdeho

preto sa muselo upustit logicky od jednotiek parneho stroja a prejst na jednotky strojov mechanickych a elektrickych

co je aj tak pre ludske telo nelogicke

ale kto nam povie pravdu ze by sme mali byt stroje-zdroje svetelne?
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

ovocie asi zmizne v kvasnych sudoch liehovarov a fuktozovy sirup sa vyraba z kukurice
5 2 8
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

Syrovozrout píše:Aha! No vidíš Rudko, např. já to přehlídl a bylo mi divné, že by tolik vydal ten popisovaný jídelníček, "ďábel se skrývá v detailu" :D

"Kilokalorie, značená kcal, odpovídající tedy asi 4,185 kJ. Pokud se o kaloriích mluví v souvislosti s výživou, obvykle se pojmem kalorie míní kilokalorie.
Přepočty
1 kcal = 1000 cal ≈ 4 185 J = 4,185 kJ
1 cal ≈ 4,185 J
1 J ≈ 0,239 cal
1 kJ ≈ 239 cal = 0,239 kcal

Nepřehlednější už to udělat nemohli, ani se mi to nechce přepočítávat kolik tedy Kačka pozře na kalorie pro porovnání.
Třeba sama uvede (?).

PS.:Rudo, záhada KAM MIZÍ OVOCE (?), když není ve všech těch falšovaných výrobcích?
http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx? ... eni=vlakno
Zato zcela umělá látka navzdory pojmenování nenecházející se (a když umělá tak ani nepocházející z něj) v ovoci - GLUKÓZO-FRUKTÓZOVÝM SIRUPEM - zamořili snad 75% všech druhů výrobků v regálech suprmárketů a vůbec toho, co se dá sehnat (Naopak k dispozici výrobky daného druhu tuto škodolibost neobsahující už prakticky nejsou k mání! Tomu říkám "výběr". Spotřebitelé takové změny složení k horšímu nikdy nechtěli.).

Je to tak, jak píše Rudo, jím kolem 1000 Kcal denně/ 4000 KJ denně, můj dietolog používal KJ, jiný zase používá Kcal (stačí tu hodnotu pro zjednoduseni vynásobit/vydelit 4, dle toho z jaké jednotky to prepocitavas)

Jsem si celou dobu rikala, ze 1000 KJ by bylo opravdu malo, protoze to vychazi zhruba na 250 Kcal. :-)))
Návštěvník

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Návštěvník »

Kacko a co má ten dietolog za informační zázemí, v-zdělání a podobně, že může dělat dietologa a přitom posílat klienty (do)vyptávat se (samozřejmě zadáč a bez zásluhově, zatímco jiní na tom pak budou vydělávat) pro pomoc na fóra?
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od časťo »

Pri tom čo tu čítam sa pokúsim to nejak zhrnúť a tiež poradiť niečo zo svojich skúseností a nápadov.

Píšeš, že sa stravuješ pravidelne, vita a okolo 1000kcal/deň. Tých 1000Kcal, neviem čo ti nahovoril tvoj osobný tréner, ale ísť dlhodobo takéto nízke množstvo kalórií je jednoducho umtrvovač, alebo skôr ručná brzda metabolizmu. Na krátke obdobie, alebo povedzme na striedanie období s 1000kcal a s normálnym/mierne menším počtom kcal vhodných pre tvoju stavbu tela/váhu/vek/výšku, by to bolo ako tak ideálne. Ale dlhodobo je to niečo, čo ti dokáže veľmi rýchlo natoľko spomaliť metabolizmus, že jednoducho každá kalória, ktorú do seba dostaneš sa uloží do tukových zásob a metabolizmus sa prepne do falošného režimu hladovania, falošného preto, lebo síce ty naďalej prijímaš potravu, ale v takom minimálnom množstve, pri ktorom tvoje telo si myslí, že je to nedostatočné množstvo a tak sa spomalí a začne všetko ukladať do zásob(tuk) pre prípadné horšie časy, keby náhodou neprijíma vôbec žiadnu potravu. Tým, že pravidelne cvičíš síce spaluješ, ale iba to čo by sa malo uložiť do zásob, ale nie viac. Preto keby prestaneš cvičiť, začneš dokonca priberať.

Čo ti na toto môžem poradiť. Jednak určite, čo najskôr prehodnoť svoj jedalníček, aby bol nutrične čo najvyváženejší a aby bol plný potrebných vitamínov a minerálov, čo sa pri množstve okolo 1000kcal asi veľmi ťažko dá dosiahnuť a taktiež presne kvôli tomu - zvýš príjem Kcal/deň. Tak ako tu bolo už vyššie písané, zvýš spolu s príjmom Kcal aj frekvenciu jedál. A to z toho dôvodu, aby si znovu dala možnosť svojmu metabolizmu sa dostať z fake starving mode(falošný mód hladovania) do burning mode(mód pálenia). Jednoducho musíš rozbehnuť metabolizmus tak, aby začal páliť jednotky energie až natoľko, že keď nebudeš chvílu jesť, začne páliť aj zo svojich zásob, najmä pri cvičení. Lebo takto keď neješ, akurát je natoľko spomalený, že miesto pálenia bude čakať len na každú ďalšiu prijatú Kcal, ktorú môže uložiť do zásob. A to ty nechceš.

Ďalšia vec, čo by som mohol odporučiť. Spomínala si, že si si prešla hormonálnou liečbou po tej rakovine. Po niečom takom by si si určite mala skontrolovať funkciu a stav hormónov štítnej žľazy, pokiaľ si tak ešte neučinila. Pretože práve štítna žľaza je najväčší pán generál, čo sa riadenia celého metabolizmu týka a to nielen metabolizmu spaľovania tukov. Väčšinou ak sa človek stravuje úplne minimálne a pritom naďalej priberá aj "zo vzduchu", alebo pritom nepriberá a zároveň ani nechudne, kvôli tomu že napríklad cvičí, tak vtedy je veľká pravdepodobnosť, že práve štítna žľaza nefunguje tak ako má. A kvôli tomu je celý organizmus "vykoľajený", hormóny sú v neporiadku, telo nevie správne využiť väčšinu prijatých stavebných látok, vitamínov a minerálov, nedokáže spalovať energiu tak ako by normálne malo a potom nastávajú problémy zo začiatku najmä s váhou, ale neskôr sa k tomu môže pridať plno ďalších zdravotných problémov.

Na záver čo by som mohol ešte odporučiť je či už mnou, alebo aj tu viacerými overené nízkosacharidové stravovanie. A na chudnutie je najideálnejšie takéto stravovanie vo forme ketózy. Áno viem, prešla si si podobnou diétou, avšak tá bola viacmenej zameraná na bielkoviny. Pri tomto stravovaní budeš viac zameraná na tuky. A to natoľko, že pri skoro žiadnom príjme sacharidov sa tvoje telo prepne do stavu ketózy a začne si vytvárať jednotky paliva z rozkladu tukov. Tým pádom ak tvoje telo nebude prijímať potravu, začne si automaticky brať Kcal zo svojich uložených zásob za posledné obdobie. Pri takomto stravovaní budeš zásobená po celé dni veľkou palivovou nádržou a to tvojím telom, alebo skôr zásobou tuku tvojho tela. Z ktorého budeš čerpať popri cvičení, po cvičení a počas neprijímania potravy.

A ešte jedna vec čo tu bola spomenutá. A tou je pôst. Nemusíš ísť hneď na začiatku na dlhé trate, aby si sa zbavila zásob tuku a ani ti to neodporúčam. Ale keď si dáš každý týždeň taký jeden deň, tak ti to v ničom neuškodí, skôr naopak. Tým že sa stravuješ už dlhšiu dobu vita, tak by som ti rovno odporučil si dávať jednodňové suché pôsty, ktoré sú v tomto účinnejšie, efektívnejšie a v tejto dĺžke(1deň) nemajú človeku ako ublížiť.

Na orientačný výpočet Kcal/deň odporúčam túto kalkulačku, kde si zadáš tvoje hodnoty ako váha/výška/vek a podľa toho ako sa stravuješ počet prijatých sacharidov/deň. Následne aj hodnotu koľko by si chcela schudnúť zhruba za týždeň a z toho ti to vypočíta približné hodnoty, ktoré by si mala +- dodržiavať. --> http://www.phlaunt.com/lowcarb/DietMakeupCalc.php
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

Kacka píše:
Je to tak, jak píše Rudo
a toto pravidlo plati vzdy :mrgreen: :P :br
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od rudo »

Casto to pekne vsetko zhrunul, dik, mne sa nechcelo ist do takej dlhej odpovede

ako som pisal vyssie, kto vsetko dnes ma nejaky diplom trenera a cvicitela... to je ako dat malemu decku do ruky nabiti gulomet
5 2 8
Kacka
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 12:36

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Kacka »

Návštěvník píše:Kacko a co má ten dietolog za informační zázemí, v-zdělání a podobně, že může dělat dietologa a přitom posílat klienty (do)vyptávat se (samozřejmě zadáč a bez zásluhově, zatímco jiní na tom pak budou vydělávat) pro pomoc na fóra?

Je to vystudovaný lékař, dělá obezitologii spoustu let v nemocnici v Praze, řekl mi, že s případem podobným mému se ještě nesetkal, pravidelně tam docházím a všehno dodržuju a stejně nehubnu, tvrdí, že to je tou hormonální léčbou, kterou jsem prošla...

Názor, že své klienty posílá vyptávat se do fór, místo, aby pomohl on, když je za to placen, netřeba komentovat, samozřejmě to není pravda a nic podobného mi neradil, je to čistě má iniciativa..protože mne zajímá, zda má někdo po rakovině nebo jiné nemoci podobnou zkušenost....
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Časťo: kolik vazis a mas BMI? Zajimave, ze nazor: "dlhodobo takéto nízke množstvo kalórií je jednoducho umtrvovač, alebo skôr ručná brzda metabolizmu"
- jsem take slysel, od cloveka vaziciho jeste daleko vice, jako argument na to proc ku..a tolik zere :-) takze timto mi zargumentoval(a), proc neji mene... To jen na doplneni, nerikam, ze na te teorii neco neni, ale zkratka jsem si to nemohl nespojit. Podle me, zdravy rozum do hrsti a rozlisit, co jsou nervy, chute, hlad a zavislost na urcitych potravinach...
- ji neporadil ten dietolog...

Kacka: na zlepseni nalady :-) http://www.youtube.com/watch?v=eqzUI5t9qJ4 - ta je mrstna nez spousta hubenych...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: (NE)hubnutí

Příspěvek od Syrovozrout »

Půltunového cvalíka stály život až metody klinické a experimentální meducíny...
"Zdravotní potíže Mexičana začaly trápit poté, co na základě přísné diety zhubnul více než 260 kilo." http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... sveta.html "Na začátku května byl převezen do nemocnice s poruchami srdečního rytmu." - Nu a tam ho...jako už bývá staletí dobrým zvykem tohoto oboru lidského počínání...teprv svou pečí dodělali...
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

(NE)hubnutí

Příspěvek od Janek »

Nejspise zamenujes pricinu za nasledek - jak muzes vedet, zda by nezemrel driv, zustav doma? Aneb tvuj vyrok je vic nez bulvarni. Zajimavejsi sonda je precist si tamni komenty.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět