CANDIDA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Danielek
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 03, 2011 11:49

Re: CANDIDA

Příspěvek od Danielek »

Kometa píše:Nebojte se, už jsem si s kandidozou jednou poradila a tak věřím, že bych si s ní poradila zas. Už vím, jak na ní a spíš bych to mohla vyučovat ;-)

Ale homeopat mi napsal, že je to dobře, že se mi vrátilo staré onemocnění, že to zase samo zmizí a že proti tomu nemam nijak bojovat. Takže zapomenu na ten dnešní výplach a budu držet homeopatovi palce, aby měl pravdu. Protože jinak bych byla pěkně naštvaná ;-)

Kolik jim tuků nevím a neřeším. Vím že ráno mám 12g v semínkách, ale něco i v zrní. Do salátů si přidávám nějaký tuk (nejčastěji nevitariánsky ve formě tatarky nebo sojové tatarky), večer pár lžiček máku a pár mandlí.

Oproti tomu, co jsem jídávala dřív, je to docela málo a i se mi zdá, že trošku hubnu.

Ahoj.
Mně by zajímalo jestli se ti podařilo dostati se s candidozy.
Popřípadě jakým způsobem.
Mám po 14 ti denním půstu a zhruba 3 týdny se snažím jíst vita -tak z 95%.
Jsem začátečnik, který má ještě velké mezery a nerad bych něco pokazil.
Např. nevím zda mohu papat ovoce či ne, jestli mi uškodí mrkev nebo červená řepa(ty jsou taky sladké) nebo to můžu do sebe ládovat bez omezení.
Díky za info
Za každou malou radu budu vděčný
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Tenhle článek zní zajímavě, na candidu je prý nutné udržet acidobazickou rovnováhu (kontrolovat se lakmusovými papírky - vadí kyselé i zásadité prostředí) a léčit se česnekem (2 až 3 stroužky denně po dobu 1 roku). Možná proto někomu funguje léčba přechodem na vita a někomu ne - podle toho kam se dostane s pH. http://www.drpopov.cz/infekce-kandidoza/

Rovnováhu pH a posílení imunity by mohla zajistit vita strava (zásadotvorná) s megadávkami C (kyselinotvorné).

Možná by byla vhodná ještě šankprakšalána 1x týdně + po ní doplnění mikroflóry tabletkami.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:s megadávkami C (kyselinotvorné)
kyselina askorbová je MÍRNĚ kyselá, askorbát sodný je mírně zásaditý.

pochybuju, že je KA či AS kyselinotvorný, mám dojem, že je to spíše jako zralý citron - ač kyselý, v těle zásadotvorný.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:
Panda píše:s megadávkami C (kyselinotvorné)
kyselina askorbová je MÍRNĚ kyselá, askorbát sodný je mírně zásaditý.

pochybuju, že je KA či AS kyselinotvorný, mám dojem, že je to spíše jako zralý citron - ač kyselý, v těle zásadotvorný.
No jo ale čím líp zajistit na vita stravě kyselinotvornost? Mně teda ani ořechoviny moc kyselosti nepřidaly. Myslím že i Jarda doporučuje C pro kompenzaci zásaditosti (ale teď nevím jistě).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Hehe, Jarda kdesi psal, že lze pH rychle srazit vepřovým vývarem :mrgreen: fakt.

Já nepapírkuju, ale kdybych měla dojem, že jsem stráááášně alkalická a potřebuju snížit pH, snědla bych prostě první prasárnu, která by mi chutnala :) čokoládu, smažák...ale vita to není no.

Jinak Jarda taky na mnoha místech k raw stravě (a hrstem tabletek vit/min) doporučuje 2x týdně omeletu ze 2-4 žloutků, předpokládám, že by to taky snižovalo?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

AS teda prý kyselinotvorný není... http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 33e#p18051
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Proto je dobrou variantou syrová strava + C, protože se vzájemně kompenzují a tak se daří udržet pH v neutrálu. Samotná syrová strava mi pH moc zvedala k zásadám, ale po zařazení C se to celkem udržuje kolem neutrálu. Jednorázové "prasárny" to moc nestihnout vychýlit, muselo by jich být tak moc že by to byl už mix a ne syrová strava. Takže vita + čistý C by mohla být ideální kombinace na candidu, léčící ve všech směrech.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Oregánem proti kandidě? http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 045#p15045

(Ano, ehm, dnes po roce dočítám vlákno Vit/min/enzymy u Jardy :) )
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Proto je dobrou variantou syrová strava + C, protože se vzájemně kompenzují a tak se daří udržet pH v neutrálu. Samotná syrová strava mi pH moc zvedala k zásadám, ale po zařazení C se to celkem udržuje kolem neutrálu. Jednorázové "prasárny" to moc nestihnout vychýlit, muselo by jich být tak moc že by to byl už mix a ne syrová strava. Takže vita + čistý C by mohla být ideální kombinace na candidu, léčící ve všech směrech.
pando ty se meris? mne prijde skoro nemyslitelny ze dojdeme k zasade, staci se vecer pozdejce najist, nebo prejist, ci zkombinovat par veci dohromady, nebo snist min zraly ovoce. dale vzduch co dychame neni ideal, atd.. a vubec jak clovek zjisti ze ma candidu, asi uz se ptam po paty ,ale s kandidou jsem se v zivote (ne-)setkala jen na tomhle foru, nebo pribuznych.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:pando ty se meris? mne prijde skoro nemyslitelny ze dojdeme k zasade,...
Měřím pH papírkama a obvykle bývám dlouhodobě na zásadité straně, zřídka klesne k neutrálu, až teď s C se mi to daří srážet trochu častěji k neutrálu. Načervenalou barvu (=kyselá) jsem ještě nikdy neviděl.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: CANDIDA

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:38, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Cephee, mě lámeš, že jsem dneska přímo na to šťavení koupila balík mrkve a ledový salát.
Míra si jistě pochutná, já těžko. Má to vůbec cenu pít, když to nechutná...? Není zdravé jen to, co se jí s radostí? :) Jenže kdybych jedla jen to, co mi chutná, tak by to bylo aktuálně ovocné dopoledne, odpoledne na velké hollandii jogurtu a čokoládě, první večeře mrkvovo-celerovo-jablečno-citrusový salát, druhá večeře rajčata a ředkvičky. Rozhodně žádná šťáva a žádná jiná zelenina, nejméně ta zelená, blebleble :mrgreen:

No aspoň že mi chutná podběl a prvosenky, jsou báječně sladké. A medvědí česnek, vida, ten bych měla jít nasbírat.

Pořád jsem na sladké, tak nevím, jak jsem na tom s kandidou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: CANDIDA

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

cepheus píše:
s.arik píše:AS teda prý kyselinotvorný není... http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 33e#p18051
Potvrzuju.
Nie je. Ale co ten (umely) sodik z NaHCO3 (hydrogenuhlicitanu sodneho) ktory k tej kyseline primiesavate? Bilancia sodik-draslik? Ratali ste kolko sodika navyse tak clovek prijme? Ze ci to nie je vela.

A dalsie mozne dopady pri dlhodobom preventivnom uzivani C-cka vo velkych davkach. Z hicijakej rovnovahy sa da lahko umelo vychylit suplementovanim niecim co spoluposobi s 1000-ami inych latok, nie? Len poukazujem na potrebnu opatrnost, toto urcite nie je idealna cesta.

Ale chapem, pozeram na nazov vlakna, asi pisete o (kratkodobej) liecbe, nie prevencii, tak snad vam to pomoze, a naopak v nicom inom neuskodi.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Dano píše:Ale chapem, pozeram na nazov vlakna, asi pisete o (kratkodobej) liecbe, nie prevencii, tak snad vam to pomoze, a naopak v nicom inom neuskodi.
Tady jsme v Kandidě, tak vedle...

Jinak já i jako prevenci, ne jenom léčbu! :) A vůbec, to slovo prevence "smrdí" nějakým zbytečným strachem z chřipky nebo nevimčeho. Takhle to neberu. Věřím, že C tělo potřebuje pro své normální každodenní fungování, že si ho neumí dost vyrobit a ve stravě je ho málo. Věřím, že dokud není průjem, tělo C využije a dělá mu dobře, ať už někomu přijde ta dávka jako mega nebo ne... tak proto ho jím :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od mira »

s.arik píše:Cephee, mě lámeš, že jsem dneska přímo na to šťavení koupila balík mrkve a ledový salát.
Míra si jistě pochutná, já těžko. Má to vůbec cenu pít, když to nechutná...?

Pořád jsem na sladké, tak nevím, jak jsem na tom s kandidou.
Jsem rozhodně proti tomu, aby Tě sváděl a ohýbal Kdokoliv jiný, než já, ale
ten extrakt z Tvé dílny byl chuten, i kdež připomínal vystydlou rajskou polévku.
Lze mi jej připravit kdykoliv opět bez rizika, že jej v sebe nepřevrhnu.
V kterémsi knižním výpotku jsem kdys ověřoval vlastní gramáž slabikováním
a dočtl, že tělesem je využita pouze strava ta, která při konzumaci vyvolává
pocity v převaze příjemné, jelikož se kreují endorfíni. Opakem je opak.
Kandovanému ovoci je třeba se vyhnout, stejně jako kandidě, ale na ženu roku
kandidovat můžeš, máš můj hles.
(Provence nesmrdí)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Tobě by stíhala být nevěrná leda superžena, kterou nejsem :lol: navíc k tomu není nejmenší důvod.

Ten nápoj byl krutihub, jen o fous horší než čistá mrkvovka :|
Ale jsem ráda, že Tobě chutnalo, dle nabídky našich obchodníků zase něco vyšťavím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
MirekC

Re: CANDIDA

Příspěvek od MirekC »

Dobrý den,
O candidě vím teprv tak týden. Moje zdravotní problémy se se mnou táhnou tak 3/4 roku. Padání vlasů, lupy, bíle povleklá zadní polovina jazyka, pytle pod očima, rudé oči a občas i mlhavé vidění, únava, bolestivé krční uzliny a uzliny v oblasti klíčních kostí, podle ORL chronická rýma, nadýmání a říhání, chuť na sladké... Jak tak čtu, tak z hypochondra se stává asi nemocný člověk. Omlouvám se, ale chodil jsem po doktorech a bez výsledku, vždy jsem odcházel s potupou a svým způsoubem se štítkem hypochondra. Je možné se candida může ničit zdravotní stav tak dlouho?? Nebo jsem už ve fázi, kdy mám třeba i poškozené orgány, jestli to jde samožřejmě... Jsem objednaný na imunologii, ale dřív se daěji s problémem seznámím, než ho řeším... Děkuji za případné odpovědi
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CANDIDA

Příspěvek od Marci »

Mirku do zjistovani pricin tvych obtizi bych rozhodne zaradila i zjisteni parazitalni zateze(napr. mechozilove,borelie,schistosomy apod.). Brebery dokazou tak brutalne nicit organismus,kdyz se premnozi,ze je to az neuveritelne a candida je pak zas jen dusledek. Osobne povazuju za velice ucelne jit na to ze vsech stran tj. zivotospravu upravit,pustovat,vyzivovat telo ,nicit brebery. Pak kdyz se telo jakz takz vzpamatuje,tak uz rezim nemusi byt tak prisny.To si kazdy ale vychyta sam.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

to MirekC: Výchozí by mělo být řešení střev - přinejmenším vypuštění nevhodných potravin (uvedených na stránkách Vitariánu) a nejlépe i nějaké základní očisty (klystýry, šanka). To je nejsnazší první krok a mělo by to mnoho problémů vyřešit.
MirekC

Re: CANDIDA

Příspěvek od MirekC »

Je to i asi určitě způsobené psychykou, co jsem loni jaksi nezvládal, ale to je již v pohodě. Na hematologii mě vyšetřovali na různé typy rakovin atd. Nebyl jsem na tom až tak dobře, ale proto nepíšu. Dnes ráno jsem zkoušel test s vodou ve skleničce. Dopadlo to tak jak jsem si myslel. Chtěl bych se ještě zeptat na jednu věc. Mám už přes rok permanentně tělesnou teplotu přesně 37 stupňů. Maximálně však 37.1, nikdy ne víc.... Vždy spíš ke konci dne nebo po fyzické námaze. Prakticky ve všem mě to omezuje, člověk nemá chuť na nic, jen dělat mrtvého brouka. Může to způsobovat candida?? Měl jsem před dvouma roky co dočinění s azbestovým prachem podle mě v silné koncentraci, na stavbě při pomocných pracech jsme v hale odklízeli sutiny, po nějaké době nám bylo sděleno, co že jsme to vůbec odklízeli :-/... Večer po té činnosti mě strašně bolely krční uzliny, avšak to odeznělo, tak jsem měl špatné myšlenky, zda-li mé problémy nevychází z této situace. Ale většina lékařů mě ujisťovala, že za tak krátké vystavení azbestovému prachu by se nemělo nic stát... To jsem spíš jen tak mimo chtěl sdělit, spíš se zeptat, jestli to vše spolu nemůže nějak souviset? Nakonec mého románu jsem se chtěl ještě zeptat, zda-li je candida pohlavně přenosná?? Ze ženy na muže při necháněném pohlavním styku? Ještě jednou děkuji. Přeji pěkný den všem
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

MirekC píše:Nakonec mého románu jsem se chtěl ještě zeptat, zda-li je candida pohlavně přenosná?? Ze ženy na muže při necháněném pohlavním styku?
Určitě ano, ale tohle bych vůbec neřešila. Candidu má v těle absolutně každý. Jsem jenom o to, kolik, a zda začnou tvořit mega-kolonie.
Candida myslím není věcí "nákazy", ale vnitřního prostředí a následného (ne)přemnožení...kdyžtak mě někdo opravte.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CANDIDA

Příspěvek od Marci »

MirekC píše:Je to i asi určitě způsobené psychykou, co jsem loni jaksi nezvládal, ale to je již v pohodě. Na hematologii mě vyšetřovali na různé typy rakovin atd. Nebyl jsem na tom až tak dobře, ale proto nepíšu. Dnes ráno jsem zkoušel test s vodou ve skleničce. Dopadlo to tak jak jsem si myslel. Chtěl bych se ještě zeptat na jednu věc. Mám už přes rok permanentně tělesnou teplotu přesně 37 stupňů. Maximálně však 37.1, nikdy ne víc.... Vždy spíš ke konci dne nebo po fyzické námaze. Prakticky ve všem mě to omezuje, člověk nemá chuť na nic, jen dělat mrtvého brouka. Může to způsobovat candida?? Měl jsem před dvouma roky co dočinění s azbestovým prachem podle mě v silné koncentraci, na stavbě při pomocných pracech jsme v hale odklízeli sutiny, po nějaké době nám bylo sděleno, co že jsme to vůbec odklízeli :-/... Večer po té činnosti mě strašně bolely krční uzliny, avšak to odeznělo, tak jsem měl špatné myšlenky, zda-li mé problémy nevychází z této situace. Ale většina lékařů mě ujisťovala, že za tak krátké vystavení azbestovému prachu by se nemělo nic stát... To jsem spíš jen tak mimo chtěl sdělit, spíš se zeptat, jestli to vše spolu nemůže nějak souviset? Nakonec mého románu jsem se chtěl ještě zeptat, zda-li je candida pohlavně přenosná?? Ze ženy na muže při necháněném pohlavním styku? Ještě jednou děkuji. Přeji pěkný den všem
Myslim,ze nema smysl se zabyvat tim,do jake miry mohla prace s azbestem tve telo poskodit. Ani Mudr nemuze mit vubec poneti zda a do jake miry ti to mohlo ublizit. Podle meho nazoru ma smysl jedine, zacit telo cistit vsemi dostupnymi metodami ocisty,tak aby se zaclo zbavovat vsech toxickych latek at uz vytvorenych candidou,breberami,jedovatymi latkami.
Tzn cisit telo pomoci ruznych ocistnych technik (ruzne druhy kur napr.klystyr,sankhapraksalana, ocista jater,lymfy,krve,ledvin apod.,ocisty bylinami-odvary,cerstve,maceraty,pusty vodove,suche,dzusove napr. od patera Ferdy ....)
Stravovat se tak aby jsi telo pri cisteni prilis nezatezoval,jist takovou potravu,ktera sama o sobe ma o/uzdravujici i cistici ucinky.Vyzivovat telo pomoci vitaminu a mineralu.
Pochopit,ze cisteni musi probihat neustale a nikoliv narazove jednou za uherak (tedy rok :-) ) Tim jak se postupne budes zbavovat sve skladky uvnitr tela,bude se sama o sobe zlepsovat i psyche a nebudes uz tak "votravenej" :-)
To,ze mas permanentne zvysenou teplotu dle meho nazoru ukazuje zretelne,ze telo s necim bojuje,ale nema sil to absolutne zvladnout,proto ty stavy unavy a vycerpanosti. Osobne bych Ti ted poradila,nez nastudujes vsechny techniky,zabere to neco casu.Co muzes udelat hned je zacit brat velke davky vit C a pit stridave caje na cisteni zakladnich vylucovacich organu tj. jatra (vybornou smes ma na ne Jukl z http://www.jukl.cz) a ledviny -bylina jmenem Chanca piedra+najit smes na cisteni plic, zacit delat klystyry a pit kozi ci ovci kefiry -i trebas kupovane (nejlepe ale udelat si je doma z tibetske houby) a popijet kombuchu (tez lze delat doma). Kup si lakmusove papirky od Jardy z a-z zdravi a snaz se drzet si ph moci v rovnovaze ci mirne zasade.
Timto pokryjes alespon zaklad.
Co se tyce tveho dotazu o prenosu Candidy,tak z vlastni zkusenosti mohu rici,ano je prenosna. Osobne si myslim,ze tim,ze kazdy mame jine klima ve svem organismu,tak mame i mirne odlisne Candidy. A holt se nekdy stane,ze candidak od protistrany je na nase candidaky ponekud agresivni a vznikne z toho boj. Jsou lide,jejichz mikroflora si navzajem nikdy nezvykne a nemohou se spolu zivocisne radovat.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CANDIDA

Příspěvek od Fiona »

Je tu nekdo kdo si delal ten domaci slinovy test na candidu, to jak se plivne do vody a pak se sleduje jakym zpusobem to klesa? jen by me zajimalo jestli to vsem vychazi az tak blbe jako mne nebo jestli jde plivnout i zdrave :?
http://www.candida-albicans-cure.com/candida-test.html
Tady je protinazor
http://www.natural-acne-solution.com/ca ... -test.html
Tak me krome plivani nenapada jiny zpusob jak to overit :) Nejlepe pokud by si zaplival i nekdo kdo na vita opravdu nehresi (ja to nejsem, teda posledni asi 2 dny jo ale jinak sodoma gomora)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

Já jo, jednou jsem to zkusil. Je to cca měsíc a nevyšlo to úplně "růžově", trochu se to trhalo směrem dolů, od hladiny ke dnu, tak jsem se maličko zalekl a řekl, si, že když je mi fajn a cítím se dobře, budu dělat "mrtvýho brouka", jako bych o ničem nevěděl. Když mám pocity zdravýho člověka, nemíním se takovýmhle testem rozrušovat :) Od tý doby na to dlabu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od lumoska »

ja som sice iba vita zaciatocnik...ale po tolkych tunajsich strasiakoch z candidy som si tento test spravila :D A pohodka...vsetko ostalo hore, ziadne stekance ani nic....viem, ze to neni stopro, ale potesilo :wink:
Celý život žiadne hranice.
Návštěvník

Re: CANDIDA

Příspěvek od Návštěvník »

poradte prosim prosim proc mam porad chut na pecivo??? nikdy jsem nemyvala a ted neustale, muze to byt ta mrcha kandida? pres den je to uplne v pohode ale v noci ve 12 se probudim a snim treba 4 rohliky a mam hlad !!!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CANDIDA

Příspěvek od Fiona »

Dik :)
Takze to jde. No jsem zvedava jestli se podari i mne. Teoreticky samozrejme, akorat s disciplinou to jde uz delsi dobu z kopce...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: CANDIDA

Příspěvek od Longerr »

Tak test so slinami som si robil aj ja a vysiel ze by so mal mat Candidu, citim sa ale inac v poho, ako sa vobec prejavuju symptomy, alebo jak viem jak moc je premnozena a jak moc skodi, podla coho? Je na to aj nejaky lekarsky test ktory sa da absolvovat aby mi potvrdili premnozenie alebo nieco take?
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Lucia »

Ahoj, můžete někdo pomoct ?
Asi tři měsíce mám kandidózu.. je to děsný.. vím, že se málo snažím. Taky většinou o víkendu piju alkohol, vitarián zatím nejsem ( jednou se snad podaří ) a i sladkosti mě zlákají..prostě ta závislost tam je + mi přidávaj chutě ty kvasinky. Kdoví kde to všude mám, vím, že v mé intimní části, v puse, ve střevech, očích..asi i v nervové soustavě-problémy s pamětí a další...

Jsem si jistá, že jde o kandidózu, proto tu nebudu popisovat příznaky ( jen kdyby někdo chtěl ) a chci slyšet něco co mi pomůže. :( Asi se teda vzdám toho pivka a zkusím ovládnout to mé žraní..

Co zatím dělám ? No dle doporučení vyskytujících se na netu jím denně česnek - alespoň 3 stroužky a do spousty jídel sypu oregáno ( i tady to někdo zmínil ). Za ty tři měsíce jsem spotřebovala dvě lahvičky kapek z grapefruitových jadérek. Ze začátku jsem měla balení gyn. čípků ( účinek jen na pár dní ) a brala jsem probiotické tabletky. Taky sem vysadila hormonální antikoncepci.

Ráda uslyším nějaké zkušenosti především s přírodními přípravky/surovinami/rostlinami ( jak jinak :) ). Plánuju objednat nějakou tu bylinku, už jsem si na internetu pár vyhlídla, jež to mají v popisu účinků. Tak snad mi někdo taky pomůže.
L.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

Lucia, kandida je bohužel velmi zdatný soupeř, není to vůbec žádná sranda a s přístupem:
Lucia píše:Asi se teda vzdám toho pivka a zkusím ovládnout to mé žraní
by to nešlo, musíš hodně přitvrdit.
No, hlavně se snaž sama, protože tu nebudeme psát všechno znovu. Projdi si toto fórum, je toho tu ke kandidě hodně - hlavně praktické zkušenosti druhých. No a jako druhý cenný zdroj informací Ti určitě poradím Jardovo fórum.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: CANDIDA

Příspěvek od Samira »

Na tie zenske problemy vrele odporucam homeopatiu (vyhladaj DOBREHO homeopata). Ale pozor - je to zase len barlicka, co Ti pomoze sice dlhodobo (pokym budes lieky uzivat), no PRICINU neriesi. No viem, ake je to neprijemne, vlekle, tak by Ti to mohlo pomoct aspon na obdobie, kym sa z toho stravou a upravou zivotneho stylu nedostanes.
Este poradim - nos iba nohavicky klasickeho strihu (ziadne tanga), neper v klasickom prasku, pradlo prezehli. Nos nocnu koselu, nie pyzamo, nos sukne, nie uzke nohavice.
Mne pomohlo vysadit tampony a vlozky a kupit si kalisok.
Ja viem, to vsetko je len pre zenske trable, neriesi to ostatne, ale aspon nieco... Vela trpezlivosti Ti zelam.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Lucia, kandida je bohužel velmi zdatný soupeř, není to vůbec žádná sranda a s přístupem:
Lucia píše:Asi se teda vzdám toho pivka a zkusím ovládnout to mé žraní
by to nešlo, musíš hodně přitvrdit.
No, hlavně se snaž sama, protože tu nebudeme psát všechno znovu. Projdi si toto fórum, je toho tu ke kandidě hodně - hlavně praktické zkušenosti druhých. No a jako druhý cenný zdroj informací Ti určitě poradím Jardovo fórum.
přikláním se k jindrovi, na příteli vidím, že to chce tolik vůle, kterážto většině včetně mě chybí
takže pivčo, či homočičačinky budú slabým kalibrom,
ale třeba ne
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Lucia »

No, tak já to nějak zvládnu :)
Když budu mít chuť na něco co nesmím, tak si řeknu, že to chcou ty potvůrky a né já a to mě snad donutí je nechat o hladu . :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CANDIDA

Příspěvek od rudo »

skusal niekto sodu bicarbonu ?

par zrniek do kazdeho pohara vody alebo caju ?

neviem ci niekto skusal s tym vyplachy


ale napriklad na rozne kozne veci na nohach to vyborne funguje macanie noh v sode bicarbone.
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CANDIDA

Příspěvek od Fiona »

ja hazu sodu bicarbonu do vitaminu C :) spis kvuli chuti nez cemukoliv jinemu, ale asi se to nejak ma odrazit na celkovem pH. Cimz nerikam ze jsem z tech kdo musi alkalizovat. Naopak mi pH papirky i po velikem kafi opakovane hlasi ze asi umiram na alkalozu :mrgreen: Ale co uz, dokud je mi dobre tak to neresim.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CANDIDA

Příspěvek od Fiona »

Btw, kdyz uz jsme v tom vlakne candida, mam pocit ze mi chuderka vychcipala, nebo k tomu nema daleko.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: CANDIDA

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:ja hazu sodu bicarbonu do vitaminu C :) spis kvuli chuti nez cemukoliv jinemu, ale asi se to nejak ma odrazit na celkovem pH. Cimz nerikam ze jsem z tech kdo musi alkalizovat. Naopak mi pH papirky i po velikem kafi opakovane hlasi ze asi umiram na alkalozu :mrgreen: Ale co uz, dokud je mi dobre tak to neresim.
soda bicarbona by nemala byt iba o alkalinite


ma vraj vynimocnu schopnost zabiajt plesne a kvasnice a kedze napriklad aj rakovina ma vsetky vlastnosti plesni


tak sa tym vyborne zabija

doktori s tym tajne liecia aj tak ze vstrekuju sodu bicarb priamo do nadorov
5 2 8
Lucia
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 25, 2011 9:35
Bydliště: Ostrava city
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Lucia »

A co třeba bolest v krku při polykání, ale jen na jedné straně, může to s candidou taky souviset? A nebo co to je? je to divné že jen na jedné straně..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CANDIDA

Příspěvek od Fiona »

Luci, jako naprosty laik a diletant se odvazim rict jen tolik, ze cokoliv se odehrava jen na jedne pulce nema co do cineni s candidou, nybrz s vnitrni nerovnovahou.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

To je obyčejná angína, ne?
janka174

Re: Česneková kúra

Příspěvek od janka174 »

Česneková kúra

Pozor při chorobách žlučníku!!!

Jedná se o léčebný postup staročínského původu, který byl objeven komisí UNESCO v roce 1972 na hliněných deskách v Tibetu.Jeho používání se datuje 4-5 tisíc let před naším letopočtem. Princip léčby spočívá v tom, že po určenou dobu se užívá v kapkách česnekový přípravek.

Způsob zhotovení česnekového přípravku:

Očistí se a oloupe 350 g česneku, který se jemně rozetře v hliněné nádobě a zalije 200 g lihu. Potom se nádoba těsně uzavře a uloží se na dobu 10 dnů v chladu a temnu.
Po této době se tento roztok přecedí přes husté plátno a zůstatek se ještě přepasíruje. Přípravek můžete začít užívat za 2 – 3 dny.

Způsob užívání přípravku:

Užívá se společně s mlékem (20 g denně) následujícím způsobem:
(údaje jsou v kapkách)

Den snídaně oběd večeře
1. 1 2 3
2. 4 5 6
3. 7 8 9
4. 10 11 12
5. 13 14 15
6. 15 14 13
7. 12 11 10
8. 9 8 7
9. 6 5 4
10. 3 2 1
11. 15 25 25
12. 25 25 25
Po tomto dnu se pokračuje v podávání přípravku dále a to v množství 25 kapek 3x denně až do úplného spotřebování celého připraveného množství česnekového přípravku.

Oblast účinků této léčby:
Organismus je zbavován tuku a vápenatých sraženin, velmi rychle se zlepšuje látková výměna, zvyšuje se elastičnost cév krevního oběhu. Tím se vlastně předchází hypertonii, infarktu, stenokardii, skleróze, vzniku různých otoků, odstraňuje se bolest hlavy a šumění v hlavě, osvěžuje se zrak aj.
Přesným dodržováním dávkování a postupu se celkově omlazuje organismus člověka.

Léčení se doporučuje opakovat nejdříve po pěti letech!

Možná už to pro vás není aktuální, ale třeba se bude někomu hodit. Zdravím!
Jana
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: CANDIDA

Příspěvek od ovekyska »

bolo tu spominane MMS ako pomoc v chuti na sladke, jedna sa predpokladam o MMS2? Davala som MMS1 (protokol 1000), ale efekt to malo skor opacny, velmi dobre mi z neho travilo :delicacy:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CANDIDA

Příspěvek od Marci »

Mozna nekomu pomuze moje zkusenost.
Na candidu jsem nikdy nijak netrpela,mela jsem ji asi 4x v zivote.
Z toho 1x jsem ji ziskala tim,ze jsem kazde rano snidala ovoce (samotne bez niceho),zvykla jsem si na tuto snidani jenze po pul roce candida jak vysita. Takze jsem vzala MMS jela dle navodu a kuru drzela 7 dni. A bylo po ni a uz se nevratila ..... a ja prestala jist ovocne snidane.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: CANDIDA

Příspěvek od ovekyska »

Maria píše:Mozna nekomu pomuze moje zkusenost.
Na candidu jsem nikdy nijak netrpela,mela jsem ji asi 4x v zivote.
Z toho 1x jsem ji ziskala tim,ze jsem kazde rano snidala ovoce (samotne bez niceho),zvykla jsem si na tuto snidani jenze po pul roce candida jak vysita. Takze jsem vzala MMS jela dle navodu a kuru drzela 7 dni. A bylo po ni a uz se nevratila ..... a ja prestala jist ovocne snidane.
Maria, ty si teda len na zelenine? Brala si MMS2?
Ja si bez ovocia neviem predstavit existovat.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CANDIDA

Příspěvek od Marci »

Brala jsem MMS1,s MMS 2 zkusenosti nemam.
Ovoce jsem vyrazne omezila, zeleninu ne. O jednu zavislost mam mene.
Kdyz jsem jedla hodne ovoce,tak jsem mela stale chut na sladke.Ted uz ani ne.
Po ovoci jsem sice naraz nabyla po ranu energii,ale pak jsem se citila unavena.
Navic me ovoce nevyhovuje mimo parni dny,prilis me ochlazuje.
Takze jsem k snidani vymenila jednoduche cukry za slozite a mam vystarano.
Vydrzim bez honeni chuti a do dalsiho jidla 5-6 hodin.
Chtela bych jen rici,ze mym ukolem je nalezt pro sebe tu nevhodnejsi stravu,takze
nejsem vitarian a zrejme ani nebudu. Co mi nejlepe vyhovuje je stravovani spise jako vegan,
s velkym podilem syrove zeleniny,obcas kousek syra, a obcas ryba.Kdyz jsem u more,tak ryba a morske plody denne a k tomu zelenina. :lol: Pac to musim vyuzit.
Vyzkousela jsem si po dobu nekolika mesicu k snidani varit kasi z vlocek ruznych zrnin,ochucenou
obilnym mlekem,skorici,vanilkou,bez jakehokoliv slazeni a ovoce-blokuje traveni vlocek.
Nedavno jsem zkusila variantu misto obilneho dat kokosovy krem a chutna to kralovsky.
No a to me zatim dost vyhovuje.Snim toho velmi malo,ale pocit spokojenosti mam dlouho.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: CANDIDA

Příspěvek od ovekyska »

Maria, dakujem za skusenost. ja som dnes pre zmenu uplne naopak, ako som povodne planovala - dala som si ovocny den (predvcerom som dala 24hod. post,lebo som sa zas ohavne prejedla, ukoncila som vcera podvecer, kedy som uz ovocim zacala) a teda som 2 dni uplne bez tuku. dnes 8 bananov, 4 jablka a stvrt kila sus. fig. hoci je to cukru habadej, hlavne tie figy, ziadne naduvanie sa nekonalo, teda minimalne a konkretne po jablckach. po bananoch nic, a po figach tiez nic.
na ovoci vsak nevydrzim, presne sa mi prihodila ta unava, co si onej pisala (po ovoci), sice az vecer, ale taka zvlastna neocakavana, ze mi to jasne prislo na jablcka.
neviem, co dalej, chyba mi zelenina, uz mi tolko sladkeho lezie hor krkom a to som ho jedla len 2 dni (cisto fruit - nic pre mna).

co sa tyka rannych obilnych kasi, uvazovala som, lenze bojim sa, ze budem mat z nich zapchu, mna vzdy z ovsenej ase zapekalo (nemiesala som s ovocim - kasa vo vode, hoci vsak s medom).
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: CANDIDA

Příspěvek od isyss »

děcka jak říkaj čínani...-NEJDŘÍV OČISTIT,PAK VYŽIVIT!....to hovoří za vše:-D ni? :)
Odpovědět