CANDIDA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: CANDIDA

Příspěvek od chatelle »

jj, hrozno jim ted taky porad. vlastne ted jim skoro jen ty banany a hrozny. az si rikam, jestli to neni blby rvat do sebe tolik cukru, ale citim se fajn, tak to neresim :)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od Xion »

chatelle píše:jj, hrozno jim ted taky porad. vlastne ted jim skoro jen ty banany a hrozny. az si rikam, jestli to neni blby rvat do sebe tolik cukru, ale citim se fajn, tak to neresim :)
cele telo funguje na sacharidoch, takze co ine jest? Ked ich nemoze ziskat priamo, zlozito si ich vyraba, cize telu to iba ulahcujes.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CANDIDA

Příspěvek od Pavluska »

Xion píše: Ja by som teda tie banany velmi netlacil, ako chutovka su dobre, ale ako krmna surovina sa mi moc nepacia, tu cestu co si zaziju... zo stromu ich sundaju, ked tam este chcu zopar tyzdnov byt, potom ich uskladnia v nejakom cudesnom plyne...
Banánovník je bylina, ale to je nepodstatné. ")
Mě banány hodně vysušují (tj. musím určitě pít vodu během dne), pokud jich jím víc. Jako monodietu zvládám jen druhy s větším podílem vody a banány spíš jako dobrou chuťovku, ale každý to má jinak. ")
Jako lék na candidu mi nepřijdou (leda s rozmixovaným česnekem "D ), ale dej, Chatelle, vědět o výsledku. Třeba to tak je.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

chatelle píše:mozna to tady uz zaznelo, ale vedle na foru freshness.cz jsem se docetla, ze nejaka borka srovnala candidu za 9 dnu jen na bananech, co myslite, je to mozne, nebo je to nejaka kachna? :D
ptam se, protoze posledni dobou na bananech dost ulitavam, tak bych toho vyuzila a treba zkusila nejist nic jinyho, jestli by to melo nejakej efekt. je fakt, ze je to jediny ovoce, ktery se mi nikdy nepreji
Pokud ti banány jedou, tak to zkus. Podle mne tím nic zkazit nemůžeš. Mě banány bohužel moc nejedou, navíc mám po nich vždycky hroznou pachuť v puse a až moc sladko..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Xion píše:
chatelle píše:jj, hrozno jim ted taky porad. vlastne ted jim skoro jen ty banany a hrozny. az si rikam, jestli to neni blby rvat do sebe tolik cukru, ale citim se fajn, tak to neresim :)
cele telo funguje na sacharidoch, takze co ine jest? Ked ich nemoze ziskat priamo, zlozito si ich vyraba, cize telu to iba ulahcujes.
přesně tak
no čuděsný plyn je etylen, ten vzniká normálně při zrání, proto se třeba k zeleným rajčatům daj jabka, kerý při dozrávání vylučují etylén a tím dojdou rychlejš i rajčiaky, a ohledně banánických škodlivin je otázné, jestli klustá šlupka nechrání víc než tenká jablečná, tedy před postřikmi
ohledně candidy, jelikož ji vlastní takmer každý, tak záleží na stavu kmene candidy, stavu těla ji držet v odstupu apod, někdy je již tak patologicky rozlezlá že i 40ka může být málo, takže dostat ji banánmi mi zní libo, leč nepravděpodobně, znám třeba chlapíka, který si jeho názorem (před cca 40ti lety) "vyléčil" rakovinu jezením kuřat místo jitrnic, ale borce to přeju.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

chatelle píše:na foru freshness.cz jsem se docetla, ze nejaka borka srovnala candidu za 9 dnu jen na bananech, co myslite, je to mozne, nebo je to nejaka kachna? :D
Mozne to urcite je. Aj za menej dni, napr. D. Graham pise v knihe v rozhovoroch o skusenostiach s mnohymi klientami. Pripadne na jeho fore sa docitas, pisu ludia z celeho sveta. Kludne na bananoch, ci hocijakom inom zrelom ovoci.

Prinos moze byt ale ovela vacsi, "a trip to Banana Island" apod. kratkodobe stravovanie na jedinom druhu ovocia vraj lahko zrovna chute v prechode od stravovania so skrobmi k stravovaniu 811. Pozri ako tento 7-dnovy imaginarny "vylet" popisala Pam Boteler - sympaticka top kanoistka:
http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... teler.html
Obrázek
Banany inac aj prave preto, lebo logistika pocas takeho tyzdna je jednoducha, netreba ich kupovat kazdy den, ale viac a naraz, daju sa lahko doma dozrievat, v prave vyhovujucom mnozstve a rychlosti, vdaka zmene teploty - staci pravidelne v predstihu posunut par trsov postupne do teplejsej miestnosti. A asi aj preto, ze su pomerne malo vodnate, tak na zasytenie ich staci zjest menej ako vacsiny ineho ovocia. Ci nabalenie, nosenie a konzumacia v skole/praci/po treningu apod. je take jednoduche.

Ja som to nikdy nevyskusal. A teraz banany takmer nejem. Zatial slivky, hrozno, melony, sladka kukurica,.. Ale o par mesiacov zase pride na psa mraz a ja prezrete banany velmi rad.. :)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: CANDIDA

Příspěvek od chatelle »

dekuji vsem za reakce :-)
ale nejak to u me nevyslo :D chybely mi hrozny a taky jsem po chvilce uz mela toho cukru az po krk :D a s chuti jsem se zakousla do rajcete a okurky. no asi ten bananovy experiment necham na tu zimu, protoze citrusy moc nemusim, a ono toho v zime na vyber moc neni :roll: takze treba potom. jinak zni mi logicky, ze na mono se muze telo soustredit i na jine pochody, nez jak vsecko natravit, takze myslenka dobra, v praxi uz je to tezsi..
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

rajčata a okurky taky výborný
ovšem dano v avokádovám sadu plynule přecházím na 181
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Esterka píše:
Jista píše:a ten kamarad jedl vic tuku nez mel?myslim ze pokud to drzi pod 10% tak se to nemuze stat,to by byli tisice lide v ohrozeni zivota,ale jsou zdravi,bez kandidy a plisni..
staci ale obcas ulitnout na varenem,nebo mit vic tuku jak 10% a pak to neni problem.

muzes prosim nejak zjistit jak jedl?to me opravdu zajima.dekuji.
Ten kamarád držel přesně Grahamovu dietu 811, hlavně ovoce a trochu zelených listů. Tuk samozřejmě nejedl vůbec žádný. Podle mého názoru je poměr makroživin 811 pro člověka nepřirozený, nebo myslíš že je normální, když kluk s výškou 180 centimetrů díky této dietě po půl roce váží 38 kilo a jeho orgamismus je kompletně prolezlý plísní, což ho přivede ke kolapsu? Kdyby mu v poslední chvíli nenasadili flukonazol (antimykotikum), tak by Grahamovu dietu 811 nepřežil.
Ester dík za info. Skládám tuhle skládanku už cca 5 let a výsledky nikde. Držím klasickou Kaufmanovu dietu, zkouším dávat pryč to i ono, ale pořád to nefunguje. Zkoušel jsem bíkoviny /maso/ doplňovat kvantama zeleniny ale stejně to nefunguje. Takže vyzkouším tohleto, aspoň na týden.
I když přemýšlím, že bych ty bílkoviny úplně nevyřazoval, cvičím a bylo by mi líto jít tak strašně s váhou dolů, takže uvažuju o proteinových přípravcích, které podle tabulek uvádějí tělo do zásaditých hodnot.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Esterka píše:
Jista píše:muzes prosim nejak zjistit jak jedl?to me opravdu zajima.dekuji.
Podle mého názoru je poměr makroživin 811 pro člověka nepřirozený, nebo myslíš že je normální, když kluk s výškou 180 centimetrů díky této dietě po půl roce váží 38 kilo a jeho orgamismus je kompletně prolezlý plísní, což ho přivede ke kolapsu?
Tejto argumentacii nerozumiem.
A) Nie, nie je to normalne. Napr. ja by som sa velmi musel obmedzovat aby som na 811rv schudol co i len 3kg, nehovoriac o ubytku na sialenych 38kg, a to mam o par cm nizsiu postavu.
B) Ale z tvrdenia A o tom podvyzivenom chalanovi predsa nevyplyva, ci je pomer makrozivin pri 80/10/10rv pre cloveka neprirodzeny alebo naopak.

Ktora z tych 3 makrozivin sa ti nezda?

Bielkoviny? Ale ved ten mylny medicinsky nazor na ne/plnohodnotnost zivocisnych ci rastlinnych bielkovin ci ich mnozstvo je uz predsa davno prekonany, snad uz par desatroci, su toho plne knihy. Alebo staci zajst do podhori chudobneho Nepalu (takmer ziadne zivocisne potraviny) - to k plnohodnosti. Alebo napr. nakuknut do tabulky, ze na kolkych to bielkovinach rastie novorodenec tak superrychlo (prirastok vahy o 100% uz v 4. az 5. mesiaci, alebo o 200% za 1. rok). Mlieko v 14. dni dojcenia ("zrele" mlieko) obsahuje len 6% energie v bielkovinach. Tento pomer postupne klesa, po pol roku uz myslim len na 3%, kedze rast je uz pomalsi.
V porovnani s potrebami novorodenca je pre dospeleho cloveka, ktoremu sa vaha nemeni, 10% energ. bielkovin podla 80/10/10rv az az, s bohatou rezervou, nie?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Wandmaker uvádí u mateřského mléka 1 % bílkovin! (asi myslí v sušině nebo ne na kalorie nebo nevím)
Jdu googlit jiné zdroje...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Aha, tak 1 % je (také) správně a jedná se o hmotnostní údaj, nikoliv o poměr živin či kalorie. U kalorií je to těch 6 %.
http://www.mimi-klub.cz/tema-mesice/led ... mleko.html
a
http://www.agape-poradna.cz/index.php?o ... &Itemid=34

tabulky se mírně liší, ale kolem 1 g bílkovin na litr mléka to je všude.
Tak jsem ráda, že jsem si to ujasnila, už jsem argument "jednoho procenta pro rychle rostoucího kojence, tak kolik pak asi potřebuje dospělý člověk ;)" použila jinde...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Dano píše:
Esterka píše:
Jista píše:muzes prosim nejak zjistit jak jedl?to me opravdu zajima.dekuji.
Podle mého názoru je poměr makroživin 811 pro člověka nepřirozený, nebo myslíš že je normální, když kluk s výškou 180 centimetrů díky této dietě po půl roce váží 38 kilo a jeho orgamismus je kompletně prolezlý plísní, což ho přivede ke kolapsu?
Tejto argumentacii nerozumiem.
A) Nie, nie je to normalne. Napr. ja by som sa velmi musel obmedzovat aby som na 811rv schudol co i len 3kg, nehovoriac o ubytku na sialenych 38kg, a to mam o par cm nizsiu postavu.
B) Ale z tvrdenia A o tom podvyzivenom chalanovi predsa nevyplyva, ci je pomer makrozivin pri 80/10/10rv pre cloveka neprirodzeny alebo naopak.

Ktora z tych 3 makrozivin sa ti nezda?

Bielkoviny? Ale ved ten mylny medicinsky nazor na ne/plnohodnotnost zivocisnych ci rastlinnych bielkovin ci ich mnozstvo je uz predsa davno prekonany, snad uz par desatroci, su toho plne knihy. Alebo staci zajst do podhori chudobneho Nepalu (takmer ziadne zivocisne potraviny) - to k plnohodnosti. Alebo napr. nakuknut do tabulky, ze na kolkych to bielkovinach rastie novorodenec tak superrychlo (prirastok vahy o 100% uz v 4. az 5. mesiaci, alebo o 200% za 1. rok). Mlieko v 14. dni dojcenia ("zrele" mlieko) obsahuje len 6% energie v bielkovinach. Tento pomer postupne klesa, po pol roku uz myslim len na 3%, kedze rast je uz pomalsi.
V porovnani s potrebami novorodenca je pre dospeleho cloveka, ktoremu sa vaha nemeni, 10% energ. bielkovin podla 80/10/10rv az az, s bohatou rezervou, nie?
Kolik vážíš a kolik máš aktivní svalové hmoty? Co tak vidím vitariány tak jsou kost a kůže a cítí se "zdravě a lehce". O.K. já to beru, ale tvrdit, že bílkoviny jsou zbytečné je bullshit.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od mira »

Máš tu vlákninu o kulturní turistice.
S váhou se běžně dostávám na 80 kg a stačí k tomu pravidelná konzumace
ořechů, semen a pohanky. Dost asi i záleží na zaprasenosti střev a jejich schopnosti
využívat průchozí prasárny. Ale vím, že vím prd. :|
viewtopic.php?f=3&t=87
Naposledy upravil(a) mira dne ned říj 17, 2010 21:28, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Miguel píše:Kolik vážíš a kolik máš aktivní svalové hmoty? Co tak vidím vitariány tak jsou kost a kůže a cítí se "zdravě a lehce".
Buenas tardes Miguel. Nakukni tu prosim do inych vlakien, ktore sa tomu venuju myslim ze tu je par k hmotnosti, nejake k sportom, jedno ku kulturistike.
Miguel píše:O.K. já to beru, ale tvrdit, že bílkoviny jsou zbytečné je bullshit.
Kto to tvrdi? Odkaz mu nech dostuduje zakladne ucebnice biochemie. Bielkoviny su hovadsky dolezite. Preto napr. v mojej strave tvoria asi okolo 7-10% z celkovej prijatej energie.
Miguel píše:I když přemýšlím, že bych ty bílkoviny úplně nevyřazoval, cvičím a bylo by mi líto jít tak strašně s váhou dolů
Nie, bielkoviny urcite nevyraduj. Hoci neviem ako sa to da, to by si jedol len biely cukor a bravcovu mast? Ci ako si to myslel? Bielkoviny su vo vsetkom zivom (v kazdej rastline, plodoch, zvieratach..,) pokial to teda neprejde linkami potravinarskeho priemyslu, vtedy to platit nemusi (oleje, cukor, mast atd.)
Miguel píše:, takže uvažuju o proteinových přípravcích, které podle tabulek uvádějí tělo do zásaditých hodnot.
Bukol si si letenku z Bajkonuru na ISS? Ako priprava na kozmonautsku dietu tam hore? Tu na Zemi mame ovela chutnejsie, sladsie, vonavejsie, stavnatejsie, chrumkavejsie jedla. A ze alkalizuju, to by ti aj sam tunajsi najvacsi navrativsi Al-kalizator vedel popisat az az...

Kukni do tych vlakien.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od mira »

Tyhle proteinové nápoje jsou většinou draze pořízená plynatost. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: CANDIDA

Příspěvek od Samira »

mira píše:Tyhle proteinové nápoje jsou většinou draze pořízená plynatost. :|
a smrad.
Svojho casu sme mavali treningy po kickboxeroch, co sa takym humusom stopali. Jednak ze vyzerali otrasne, take nabuchane rosolovite tela, jednak ze smrdeli ako tchory. To nebol normalny pach spoteneho tela, to bola mocovka.
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

mira píše:Tyhle proteinové nápoje jsou většinou draze pořízená plynatost. :|
nono, asi jsi zainvestoval do špatné značky. Hydrolyzovaný protein tebou projede za 3 minuty a o plynnatosti nemůže být řeč.
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Dano píše:
Miguel píše:Kolik vážíš a kolik máš aktivní svalové hmoty? Co tak vidím vitariány tak jsou kost a kůže a cítí se "zdravě a lehce".
Buenas tardes Miguel. Nakukni tu prosim do inych vlakien, ktore sa tomu venuju myslim ze tu je par k hmotnosti, nejake k sportom, jedno ku kulturistike.
Miguel píše:O.K. já to beru, ale tvrdit, že bílkoviny jsou zbytečné je bullshit.
Kto to tvrdi? Odkaz mu nech dostuduje zakladne ucebnice biochemie. Bielkoviny su hovadsky dolezite. Preto napr. v mojej strave tvoria asi okolo 7-10% z celkovej prijatej energie.
Miguel píše:I když přemýšlím, že bych ty bílkoviny úplně nevyřazoval, cvičím a bylo by mi líto jít tak strašně s váhou dolů
Nie, bielkoviny urcite nevyraduj. Hoci neviem ako sa to da, to by si jedol len biely cukor a bravcovu mast? Ci ako si to myslel? Bielkoviny su vo vsetkom zivom (v kazdej rastline, plodoch, zvieratach..,) pokial to teda neprejde linkami potravinarskeho priemyslu, vtedy to platit nemusi (oleje, cukor, mast atd.)
Miguel píše:, takže uvažuju o proteinových přípravcích, které podle tabulek uvádějí tělo do zásaditých hodnot.
Bukol si si letenku z Bajkonuru na ISS? Ako priprava na kozmonautsku dietu tam hore? Tu na Zemi mame ovela chutnejsie, sladsie, vonavejsie, stavnatejsie, chrumkavejsie jedla. A ze alkalizuju, to by ti aj sam tunajsi najvacsi navrativsi Al-kalizator vedel popisat az az...

Kukni do tych vlakien.
Ty sníš denně 100-150 gramů bílkovin z ořechů a ovoce? Klobouk dolů, to by se mi asi nepodařilo. Navíc mám sklony k herpesu, takže pokud nedodržím poměr arginin/lysin, vyraší mi raz dva (neptej se kde hlavně).
Pro mně vegenství určitě nebude, kdybych byl vegetarián, asi bych to jakž-takž zvládnul. Ale to bude proti tvému přesvědčení.
O nekomplexním a komplexním aminokyselinovém spektru nemluvě...
A o bílkovinách z ovoce a zeleniny už vůbec ne.
Návštěvník

Re: CANDIDA

Příspěvek od Návštěvník »

mira píše:Máš tu vlákninu o kulturní turistice.
S váhou se běžně dostávám na 80 kg a stačí k tomu pravidelná konzumace
ořechů, semen a pohanky. Dost asi i záleží na zaprasenosti střev a jejich schopnosti
využívat průchozí prasárny. Ale vím, že vím prd. :|
viewtopic.php?f=3&t=87
s váhou 80 kg jsem před lety s cvičením začínal :lol: ale o to asi nejde.
Návštěvník

Re: CANDIDA

Příspěvek od Návštěvník »

Samira píše:
mira píše:Tyhle proteinové nápoje jsou většinou draze pořízená plynatost. :|
a smrad.
Svojho casu sme mavali treningy po kickboxeroch, co sa takym humusom stopali. Jednak ze vyzerali otrasne, take nabuchane rosolovite tela, jednak ze smrdeli ako tchory. To nebol normalny pach spoteneho tela, to bola mocovka.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to bylo tím proteinem v prášku!
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od mun »

Je to otázka priorit. Pamatuju si ty doby, kdy jsem jedl každý 3 hodiny, kvanta masa třeba 3x denně, jo i v noci protejňák aby to rostlo. Na vita jsem šel dolů tak o 25kg a jsem daleko slabší, ale neměnil bych.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Miguel píše:Ty sníš denně 100-150 gramů bílkovin z ořechů a ovoce?
Nie, mam rad svoje oblicky, setrim telo pred odburavanim tolkych bielkovin na mocovinu/kyselinu mocovu (a orechy vobec nejem, zato listovu zeleninu mam rad). Maximalne tak (stale velmi orientacne):
3000kcal * 10% = 300kcal z bielkovin, to je / 4 = do 75g
Viem, 10% en. z bielkovin je strasne vela ked to porovnam s tym prudko naberajucim novorodencom (6% az nadol 3%), ale casom sa to vyrovna :) tiez som kedysi zral maso a vyrobky z neho takmer 3 x denne, k tomu liter mlieka denne, vela tvarohu a vajec. A bol som nafuknutejsi. Teraz som ovela zdravsi, vytrvalejsi, vitalnejsi, ani ja by som celkom urcite nemenil.
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Ester,
asi to tu nečteš, ale stejně:-) držím třetí den dietu á la Dr. Young. První den jsem podcenil zeleninu, jedl jsem málo a dostal jsem se do ketoacidózy - šíleně jsem se překyselil, tak, že nepomáhala citrónová šťáva ani voda. Další den už jsem si dával pozor a snědl jsem skutečně kvantum zeleniny, syrové. Dneska už jsem si ji aspoň ogriloval. Ode dneška se cítím prostě skvěle, mám perfektní náladu, jako kdybych si dal něco psychotropního. Přidal jsem ještě 15-20 gramů xylitolu denně, abych měl jistotu, že znovu tělo nespadne do ketózy/ketoacidózy. A hodně rostlinného oleje. Funguje to opravdu perfektně. Bez bílkovin zkusím vydržet tak aspoň 14 dnů až měsíc. Jsem zvědav, kolik půjdu dolů, po půstu to bylo 8 kg za týden a nabíral jsem to hodně dlouho zpátky.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Miguel píše:Ester,
asi to tu nečteš, ale stejně:-) držím třetí den dietu á la Dr. Young. První den jsem podcenil zeleninu, jedl jsem málo a dostal jsem se do ketoacidózy - šíleně jsem se překyselil, tak, že nepomáhala citrónová šťáva ani voda. Další den už jsem si dával pozor a snědl jsem skutečně kvantum zeleniny, syrové. Dneska už jsem si ji aspoň ogriloval. Ode dneška se cítím prostě skvěle, mám perfektní náladu, jako kdybych si dal něco psychotropního. Přidal jsem ještě 15-20 gramů xylitolu denně, abych měl jistotu, že znovu tělo nespadne do ketózy/ketoacidózy. A hodně rostlinného oleje. Funguje to opravdu perfektně. Bez bílkovin zkusím vydržet tak aspoň 14 dnů až měsíc. Jsem zvědav, kolik půjdu dolů, po půstu to bylo 8 kg za týden a nabíral jsem to hodně dlouho zpátky.
Migueli, předně bych Ti položila otázku: proč bys nedokázal žít jako 70 kilový? Znám i 60 kilové chlapy, kteří jsou zdraví a šťastní. K čemu Ti je, že máš extrémně vyvinutou svalovou hmotu? K čemu je v praktickém životě, že zvedneš na benchpress 170 kilo (typuju dle Tvé výšky a váhy)? Kde jsou kořeny Tvé bigorexie?
Abych nedávala jen otázky, zkusím též odpovědět, na co se ptáš. Ano, pokud se budeš maximálně držet zeleniny, budeš zdravý. Při candidě je nutné i zeleninu odšťavňovat, abys jí do sebe dostal co nejvíce. Největší problém je v bílkovinách, protože živočišné proteiny překyselují, ale člověk je zároveň potřebuje, přece jen, jsme všežravci. Já to řeším něčím na způsob paelo diet, tedy jím syrové žloutky a syrového lososa. Je zde ale riziko bakteriální nákazy, které jsem si vědoma. Na druhou strano, jsou lidé, kteří v rámci paelo diet jedí i syrové hovězí. Co se ovoce týče, tak tomu se vyhni, snad kromě grepu. Grep má totiž málo cukrů a navíc obsahuje přírodní fungicid resveratrol. Všeobecně se to příliš neví, ale resveratrol úspěšně hubí široké spektrum plísní včetně candida albicans.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od mun »

Já vidím optimum v hodně ovoci přes den, popř. ovoce a zelený, a večer zeleninu s paleo jak píše Esterka. I hovězí je ok, s mikroby je to přehnaný, ale nikoho nenávádím. Bavím se samo o "grass-fed". Problém je, když je člověk závislý na ovoci a má tam zeleninu kolik dní a stejně sáhne radši po banánkách - třeba 1 jídlo mix 10 banánů + 2 jablka + palice salátu. Moje nej. Ale to už odbočujem. S candidou jsem nikdy problémy neměl a radši ani nebudu hledat příznaky, ještě bych si je na sobě usmyslel...
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

paleo jsem držel posledních 5 let... a candidu mi to teda nevyléčilo. vadily mi ty bílkoviny.
nemám žádnou bigorexii a teď např. vůbec necvičím a neřeším to, ale stejně pod 80-90 kg nepůjdu i kdybych se rozkrájel, když jsem vážil 80 kg na začátku... ale cvičení mně baví a bez toho by můj život neměl smysl.
teď zkouším zeleninu plus olej a hodně se to zlepšilo, ale ranní opakované stolice mám pořád, asi to chce čas...
btw. to raw maso moc nechápu, s tepelně upraveným masem nemám problém, ale tatarák z hovězího nebo lososa, případně tuňáka automaticky znamená, že se po.... Prý to souvisí s tím, že maso se má jíst do 4 hodin po zabití zvířete, jinak je to mrtvola... ale já myslím, že je to blbost a že syrové maso je prostě špatně stravitelné.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Miguel píše:paleo jsem držel posledních 5 let... a candidu mi to teda nevyléčilo. vadily mi ty bílkoviny.
nemám žádnou bigorexii a teď např. vůbec necvičím a neřeším to, ale stejně pod 80-90 kg nepůjdu i kdybych se rozkrájel, když jsem vážil 80 kg na začátku... ale cvičení mně baví a bez toho by můj život neměl smysl.
teď zkouším zeleninu plus olej a hodně se to zlepšilo, ale ranní opakované stolice mám pořád, asi to chce čas...
btw. to raw maso moc nechápu, s tepelně upraveným masem nemám problém, ale tatarák z hovězího nebo lososa, případně tuňáka automaticky znamená, že se po.... Prý to souvisí s tím, že maso se má jíst do 4 hodin po zabití zvířete, jinak je to mrtvola... ale já myslím, že je to blbost a že syrové maso je prostě špatně stravitelné.
Myslím si, že trávení syrového masa je o zvyku, kdy se tělo naučí tvořit potřebné enzymy k jeho rozložení. Například eskimáci syrové maso jedí ve velkém množství. Přece jen syrové maso by mělo být méně kyselinotvorné, než to pečené. Prakticky všechno se tepelnou úpravou okyseluje. Z hlediska přírody je tepelná úprava potravy nepřirozená, žádný živočišný druh to nedělá a dokonce ani člověk to "donedávna" nedělal.
Miguel

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Esterka píše:
Miguel píše:paleo jsem držel posledních 5 let... a candidu mi to teda nevyléčilo. vadily mi ty bílkoviny.
nemám žádnou bigorexii a teď např. vůbec necvičím a neřeším to, ale stejně pod 80-90 kg nepůjdu i kdybych se rozkrájel, když jsem vážil 80 kg na začátku... ale cvičení mně baví a bez toho by můj život neměl smysl.
teď zkouším zeleninu plus olej a hodně se to zlepšilo, ale ranní opakované stolice mám pořád, asi to chce čas...
btw. to raw maso moc nechápu, s tepelně upraveným masem nemám problém, ale tatarák z hovězího nebo lososa, případně tuňáka automaticky znamená, že se po.... Prý to souvisí s tím, že maso se má jíst do 4 hodin po zabití zvířete, jinak je to mrtvola... ale já myslím, že je to blbost a že syrové maso je prostě špatně stravitelné.
Myslím si, že trávení syrového masa je o zvyku, kdy se tělo naučí tvořit potřebné enzymy k jeho rozložení. Například eskimáci syrové maso jedí ve velkém množství. Přece jen syrové maso by mělo být méně kyselinotvorné, než to pečené. Prakticky všechno se tepelnou úpravou okyseluje. Z hlediska přírody je tepelná úprava potravy nepřirozená, žádný živočišný druh to nedělá a dokonce ani člověk to "donedávna" nedělal.
Pokud by to bylo tak, jak zastánci raw způsobu stravování píšou - že je to ten nejlepší možný způsob, tak by se tělo nic nemuselo učit... To mně dost zaráží.
Člověk se taky před dávnými časy neoblíkal a žádný živočisný druh to nedělá dodnes, proto je to špatně?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Po dlouhých pokusech a omylech jsem došel ke stravě, která mi na kvasinky škodí nejméně, vlastně neškodí vůbec.
Zkoušel jsem vyřazovat maso, tuky, jíst jenom zeleninu, alkalizovat se a všechno bylok ničemu. A tak jsem začal přemýšlet nad tím, odkud se ten alkohol a další sajrajty, které kvasinka produkuje vlastně bere.
Co dá hospodář do bečky, když chce vypálit kořalku? Dá tam maso(protein), sádlo (tuk), nebo ovoce (cukr)? Dá tam ovoce a ještě ho občas přisladí cukrem, aby to mělo grády.
Z čeho se ale tvořil alkohol mně, když žádné cukry nejím? odpověď je prostá, ze zeleniny. Jedl jsem kvanta zeleniny /je přece zdravá/ a nestačil jsem se divit, že mně nadýmá a já mám druhý den průjem. Takže jsem ji kompletně vysadil, stejně jako ořechy, které taky obsahují dost cukrů.
A začaly se dít věci.
Žádný průjem, žádné motání hlavy, žádné depky, žádná špatná nálada. Ze dne na den jsem candidu učinil metabolicky neaktivní. Cítím se jako znovuzrozený! Nemám sebemenší problémy s candidou, protože chuděra nemá co žrát. Stravu doplňuji malým množstvím xylitolu, protože ten candida jako jediný nedokáže metabolizovat, spíš ji zabíjí. A taky mezi jídly dávám trochu jedlé sody, abych se alkalizoval. Nicméně, jak jsem zjistil, pokud organismus nejde pod určité PH, pod které se dostane jen ketózou/ketoacidózou, candidě to nic nepřinese. Jinými slovy, když jsem hladověl /půst/, už druhý den jsem cítil, jak se candidě ohromně daří. Ale pokud jím jen maso, nedojde k překyselení v takových hodnotách, které candidě prospívají.
Pozor - tahle dieta zcela určitě není zdravá a nebudu ji držet déle, než bude nezbytně nutné. Ale funguje!!!
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Miguel píše:Po dlouhých pokusech a omylech jsem došel ke stravě, která mi na kvasinky škodí nejméně, vlastně neškodí vůbec.
Zkoušel jsem vyřazovat maso, tuky, jíst jenom zeleninu, alkalizovat se a všechno bylok ničemu. A tak jsem začal přemýšlet nad tím, odkud se ten alkohol a další sajrajty, které kvasinka produkuje vlastně bere.
Co dá hospodář do bečky, když chce vypálit kořalku? Dá tam maso(protein), sádlo (tuk), nebo ovoce (cukr)? Dá tam ovoce a ještě ho občas přisladí cukrem, aby to mělo grády.
Z čeho se ale tvořil alkohol mně, když žádné cukry nejím? odpověď je prostá, ze zeleniny. Jedl jsem kvanta zeleniny /je přece zdravá/ a nestačil jsem se divit, že mně nadýmá a já mám druhý den průjem. Takže jsem ji kompletně vysadil, stejně jako ořechy, které taky obsahují dost cukrů.
A začaly se dít věci.
Žádný průjem, žádné motání hlavy, žádné depky, žádná špatná nálada. Ze dne na den jsem candidu učinil metabolicky neaktivní. Cítím se jako znovuzrozený! Nemám sebemenší problémy s candidou, protože chuděra nemá co žrát. Stravu doplňuji malým množstvím xylitolu, protože ten candida jako jediný nedokáže metabolizovat, spíš ji zabíjí. A taky mezi jídly dávám trochu jedlé sody, abych se alkalizoval. Nicméně, jak jsem zjistil, pokud organismus nejde pod určité PH, pod které se dostane jen ketózou/ketoacidózou, candidě to nic nepřinese. Jinými slovy, když jsem hladověl /půst/, už druhý den jsem cítil, jak se candidě ohromně daří. Ale pokud jím jen maso, nedojde k překyselení v takových hodnotách, které candidě prospívají.
Pozor - tahle dieta zcela určitě není zdravá a nebudu ji držet déle, než bude nezbytně nutné. Ale funguje!!!
Migueli, těch cukrů respektive sacharidů je v zelenině velmi málo a jejich údajně negativní vliv je vysoce převážen pozitivem alkalických minerálů, takže pro léčbu candidozy je zelenina idální potravina. Věřím, že při masové dietě se candida příliš neozývá, ale neřeší to problém překyselení, takže jakmile rozšíříš svůj jídelníček, okamžitě se Ti znovu ozve.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Vidíš - a já jsem týden jedl jen samou zeleninu a sral jsem jak amina. A co se týče alkalizaci, obávám se, že v tomto ohledu jedlá soda převýší zeleninu a navíc bez sacharidů.
Co je lepší - jíst zeleninu a posrávat se - tak jsem to dělal čtyři roky - nebo zeleninu vysadit a mít okamžité výsledky? Bez ohledu na tvůj názor, já už jsem si to vyzkoušel a je to obrovský rozdíl. Tu tvoji doporučovanou dietu jsem zkusil a byla - k ničemu.
Alkalizace je velmi přeceňovaná. Candida se velmi rychle množí při určitém PH, které je ale mnohem níž, než dokážeš za normálních okolností dosáhnout. Třeba při půstu si candida lebedí. To mám prakticky vyzkoušeno.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

A taky jsem ze začátku četl o tom, že mrkev je fungicidní a že tu trochu cukru co v ní je, převýší její účinky na candidu. Leda tak kulový. Kdyby to bylo tak jak říkáš, že na candidu stačí držet tělo v zásaditosti, nebylo by lepší volby než jíst denně kila jedlé soli... jenomže PH je až druhořadé, na prvním místě je cukr v jakékoliv podobě. Byť by to bylo v zelenině.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

jen k mrkvi, pokrocilejsi vitariani samozrejme mrkev neji, je to vysoce skrobovita zalezitost ktera je velmi tezka na traveni.
a jak se kandida projevuje?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

No, to je opravdu na dlouhé povídání :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

já si na candidu netroufám, nic o ní nevím ale vím, že
1. v normálních tělech prostě není a nebo v takových možná příznivých nebo aspoň neškodících množstvích
1a. uvedení těla do původního stavu PMN by znamenalo také enormné úsilí, možná i větší než u cancerů
2. candida si v takém nefungujícím těle potravu vždy najde, páč tělo předběhne
3. Olda po 30ti či 40ti denním panamském půstu zaznamenal awesome zlepšení
4. nejsem si jist, jestli je candid tak dokonalá jak LB, která dovede do mozku vnášet struktury a vnucovat nám pocity a myšlenky, abychom robili čo vyhovuje jí a tudíž není vyloučeno že co sme vyzkoumali jako pro nás příznivé, neslouží nakonec jí k lepší etablizaci a rozlezu (jak u LB)
5. to já beru srajdy jako příznivost, a většinou se je snažívám ještě rozvinout, např. lehkými nákvasy, švestkama aj, neb získat šanku bez hnusáckýho slanýho nálevu je výhra
6. abych s něčím souhlasil, tak ty hromady zeleniny mohou být nadýmací nonsens, já ji jen ščávuju a i to se snažím kousat co si vzpomenu, plynule odcházející tekutina nemůže kvasit nikdy ať vznikla z čehokoliv, třebas z hrachu, zelí a uzenýho. (viz kniha-prožvýkej se ke zdraví)
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: CANDIDA

Příspěvek od Lidka »

Buci prosim "panamsky pust" :?: :?: :?:
nenasla jsem nikde
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

Lidka píše:Buci prosim "panamsky pust"
Lidko ahoj, to by měl být tento příspěvek
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: CANDIDA

Příspěvek od Lidka »

Jindro moc dekuju :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Lidka píše:Jindro moc dekuju :D
já sem to úplně zapomněl, ale prošel sem tu diskus a skvělá, a ani bych nemusel nic měnit
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

buc11 píše: 3. Olda po 30ti či 40ti denním panamském půstu zaznamenal awesome zlepšení
:-) nene, Olda jenom zažil to co zná každý, kdo má candidu, a to fakt, že jakmile letíš k moři, nemáš sebemenší problémy s candidou, a můžeš jít prakticky co chceš a nic se ti neprojeví, o to hůř je ti až se vrátíš, co koneckonců zmiňuje i zmiňovaný Olda /některé problémy se mi vrátily/.
Když jsem jel poprvé s candidou k moři, byl jsem unešen! A nosil jsem si po večeři kvanta zákusků a pil jsem jedno kafe za druhým a cítil jsem se skvěle! A vystoupil jsem z letadla, za půl hodiny zblebl jako smrt, ačkoliv jsem se 14 dnů v kuse opaloval a od druhého dne jsem měl takové problémy, jako jsem předtím ani nezažil...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Miguel píše:
buc11 píše: 3. Olda po 30ti či 40ti denním panamském půstu zaznamenal awesome zlepšení
:-) nene, Olda jenom zažil to co zná každý, kdo má candidu, a to fakt, že jakmile letíš k moři, nemáš sebemenší problémy s candidou, a můžeš jít prakticky co chceš a nic se ti neprojeví, o to hůř je ti až se vrátíš, co koneckonců zmiňuje i zmiňovaný Olda /některé problémy se mi vrátily/.
Když jsem jel poprvé s candidou k moři, byl jsem unešen! A nosil jsem si po večeři kvanta zákusků a pil jsem jedno kafe za druhým a cítil jsem se skvěle! A vystoupil jsem z letadla, za půl hodiny zblebl jako smrt, ačkoliv jsem se 14 dnů v kuse opaloval a od druhého dne jsem měl takové problémy, jako jsem předtím ani nezažil...
taky nene, já nevěřívám na také rychlé akce a reakce, spíš je to správná reakce, než se jim podařilo namnožit a olda až zas tak nedodržoval ta doporučení tam zmíněná a navíc tehdy žil v domnění že je hin na játra, ale teď po delším testování si jakoustakous diet již na albigans vyprofiloval
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

Poslouchaj Buč:-)
jsou mi veskrze sympatickej a proto bych to uzavřel tak, že si každý ponecháme svůj názor >:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CANDIDA

Příspěvek od Pavluska »

Miguel píše: A vystoupil jsem z letadla, za půl hodiny zblebl jako smrt, ačkoliv jsem se 14 dnů v kuse opaloval a od druhého dne jsem měl takové problémy, jako jsem předtím ani nezažil...
zajímavý. Moři ale taky věřím - léči vše včetně duše.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Miguel píše:Poslouchaj Buč:-)
jsou mi veskrze sympatickej a proto bych to uzavřel tak, že si každý ponecháme svůj názor >:-)
souhlasím, ten poslední už byl navíc
já se jen bál přijít o své jistoty
plně se zapojím až se mi rozleze
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: CANDIDA

Příspěvek od Enzym »

Pavluska píše:
Miguel píše: A vystoupil jsem z letadla, za půl hodiny zblebl jako smrt, ačkoliv jsem se 14 dnů v kuse opaloval a od druhého dne jsem měl takové problémy, jako jsem předtím ani nezažil...
zajímavý. Moři ale taky věřím - léči vše včetně duše.
Celý zázrak léčebného účinku u moře je pravděpodobně založen na dostatku záporně nabitých kyslíkových iontů ve vzduchu. Tady jich je málo. Navíc, pokud se člověk pohybuje převážně v interiérech, tak candida získá ideální podmínky pro svůj růst. Z toho důvodu taky těžko najdeme člověka, který trpí candidou a přitom tráví denně několik hodin venku. Typický pacient s candidou tráví převážnou většinu svého času v kanceláří a v autě, což jsou nehorší zdroje záporně nabitých kyslíkových iontů, v podstatě opak vzduchu u moře.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: CANDIDA

Příspěvek od Miguel »

No, abych pravdu řekl, candidu nemám ani když jedu lyžovat /což by ještě podporovalo tvoji teorii/, ale ani, když jedu někam do zahraničí, prostě zdá se mi, že stačí změna prostředí, aby to na chvilku přestalo.
Obávám se, že i u toho moře by se candida ozvala o svá práva dejme tomu po měsíci.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CANDIDA

Příspěvek od Pavluska »

Enzym píše: Typický pacient s candidou tráví převážnou většinu svého času v kanceláří a v autě
jak to víš, to jsou statistiky? Možná se takoví lidé víc pozorují než "lesníci" a spol. Ale outdoor schvaluji všemi deseti! - brání to i překyselení organismu.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
brandosss

Re: CANDIDA

Příspěvek od brandosss »

Xion, prosím ťa, ty si užíval pri liečení len MMS1 či MMS2? Jedol si len ovocie a asi za 4 dni si bol bez candidy? Ďakujem!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od Xion »

brandosss píše:Xion, prosím ťa, ty si užíval pri liečení len MMS1 či MMS2? Jedol si len ovocie a asi za 4 dni si bol bez candidy? Ďakujem!
Uzival som len MMS1 a nemyslim, ze sa mi ju podarilo vyliecit. Odisla mi chut na sladke, a doteraz sa nevratila, hoci mam obdobia, kedy podlieham sladkostiam. Je to ale kvoli nervom, nie zo zavislosti na sladkom. Vzdy ked odijde obdobie ktore ma niecim nervuje, prakticky zo dna na den prestanem jest sladke. Dovtedy to tak nebolo, takze si myslim, ze predtym som mal kandidu velmi rozsirenu, no po MMS kure jej vplyv v mojom tele vyznamne klesol.
Ja som vsak MMS kuru skombinoval s dzusovym postom (17 dni) a myslim, ze hlavne to bol ten uspech. MMS musis zacat brat priblizne v polovici navratovky, a potom prejst len na ovocnu beztukovu stravu. Nejedz ani zeleninu, iba ak vo forme stavy, a najlepsie len mrkva, cvikla a zelene, zvysok uz len ovocie. Banany ani nic susene by som pre istotu nejedol, hoci opat je to len moja domnienka. Po poste su creva velmi dobre vycistene a tak sa ovocie travi dobre a vstrebava rychlo, takze si myslim, ze kandidu v hrubom creve uz nestihne nakrmit. Co sa tyka kandidy v tele, tak tam je to hlavne o tukoch, cim menej tuku, tym lepsie. Vsetok tuk co by som jedol, je tak 1-2 polievkove lyzice kokosoveho oleja, nic ine.

Osobne si myslim, ze najlahsie sa kandidy zbavi seriou dzusovych postov, v ktorych sa v navratovke zaradi MMS (aj kupele v MMS), a je sa iba ovocie, a male mnozstvo kokosoveho tuku. Klucove je to ovocie a post, MMS iba urychluje jej likvidaciu, cize samotne MMS kandidu nevylieci. Dzusovy post sa mi zda idealnejsi preto, ze zasadotvorne stavy udrzuju lepsie pH, a navyse, je ho aj lahsie podstupit. Najprv by som vyliecil kandidu, vycistil pecen (http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php), az potom by som isiel do hladovky o vode. Pokial su v tele prilisne premnozeni paraziti a pecen je zanesena, hladovky o vode su neskutocne utrpenie, podla mna je to az kontraproduktivne tryznenie cloveka.
Odpovědět