CANDIDA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

No nejím oříšky už 6dní, zatím žádná změna. Jiný žádný tuk kromě kokosového nejím. Zkusila jsem si dát k snídani banány, resp.5banánů. Nic se nestalo. Ale za tři dny jsem to zkusla znovu, a jelikož mám ted pořád hlad, když nejím oříšky, tak jsem jich snědla 8 banánu, abych se zasytila. A pak mi bylo celé dopoledne mnohem hůř. Unavená, ospala a naprosto k nepoužití. Takže banány pro mne asi nejsou vhodné. V dnešním dnech jím z ovoce: borůvky, broskve, jablka, nektarinky, grep, třešně, višně. Merunky nejím, moc mne nadýmají. Ze zeleniny: okurky, rajčata, mrkve, papriky, kedlubny, kysané zelí, pickless, hrášek. Doufám, že v těchto potravinách není žádný tuk
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

zuzis píše:Jiný žádný tuk kromě kokosového nejím.
..
Takže banány pro mne asi nejsou vhodné.
To je nejaka zavislost alebo naco ten olej?
Banany? Mnam, take ultra dozrete vonave az makke, sladucke, sa travia jedna basen, teda lepsie povedane tam uz ani niet moc co travit, vacsina skrobu je uz enzymami rozstiepena na jednoduche sacharidy.
zuzis píše:V dnešním dnech jím z ovoce: borůvky, broskve, jablka, nektarinky, grep, třešně, višně. Merunky nejím, moc mne nadýmají. Ze zeleniny: okurky, rajčata, mrkve, papriky, kedlubny, kysané zelí, pickless, hrášek. Doufám, že v těchto potravinách není žádný tuk
Dufas zle. Tuk v nich celkom urcite je :) Tipujem, ze okolo 4-6 % z celkovej energie v nich je viazanej prave v tuku. Preto vobec nerozumiem tomu zbytocnemu mazaniu olejom z kokosa. Daruj tu bandasku niekomu s dizlom, vznetovy motor ho v pohode spolu s naftou spali :)

Zuzka, ak by si chcela ist podla Grahama, tak pritlac na pilu:
- Vyluc to spominane mazivo
- Vyluc aj skysnute produkty, jedz len cerstve a samozrejme zrele a co najsladsie ovocie a trochu listovej zeleniny
- Nejedz ani skrobnate plodiny ako kedlubny (asi kalerab po SK) ci zlte banany
- Preto aj ten hrasok len obcas, a len velmi mlady a uplne sladucky, iny vobec
Pripomeniem jeho slova: "skutocne, nikdy som nemal klienta, u ktoreho by trvalo dlhsie ako tyzden zbavit sa uplne akychkolvek problemov s candidou.". Ty urcite nie si z inej planety, tak aby si nestracala cas (mesiace ako doteraz)... A ked sa uz za par tyzdnov nedostavia vysledky, tak hladaj dalej, kde robis chybky.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Dano píše:- Nejedz ani skrobnate plodiny ako kedlubny (asi kalerab po SK) ci zlte banany
Dano rozumím dobře, že nemá jíst žluté (zralé) banány? Proč?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Panda píše:
Dano píše:- Nejedz ani skrobnate plodiny ako kedlubny (asi kalerab po SK) ci zlte banany
Dano rozumím dobře, že nemá jíst žluté (zralé) banány? Proč?
Panda, cim zrelsie ovocie jes, tym lepsie. Tak som to myslel. A ten rozdiel po zjedeni bananov aj citit. Tych zrelsich a o poznanie sladsich (nez len tych zltych) sa da preto zjest viac a je po nich este lahsi pocit. A cim viac sa da ovocia zjest, tym menej to taha "dosytit" sa orechmi, olejmi a inymi koncentrovanymi plodinami a vyrobkami.
V pripade odrody cavendish ja napr. podla tejto stupnice zrelosti ich jem len ked dojdu minimalne do toho posledneho stadia a povedal by som ze vacsinou este dalej. Ale to bude aktualne hlavne v nasich zimnych/jarnych mesiacoch :)
Naposledy upravil(a) Dano dne stř srp 04, 2010 14:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Xion psával, že kokosový olej (a česnek a ...) kandida nesnáší, tak asi proto :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Xion psával, že kokosový olej (a česnek a ...) kandida nesnáší, tak asi proto :)
tak tak :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Ano, přesně tak, proto jím ten kokosový olej. A každé ráno si dávám česnek k ovoci. A domácí kefír z kozího mléka sice je trošku tučný, ale taky prý ho nesnáší kandida a dělá dobře na střeva. Vynechám tedy banány a kedluben. Ted zraje hodně ovoce, tak se snažím taky ho jíst až když je úplně zralé. No ale ty měsíce nebyly zase zbytečné, zbavila jsem se úplně akné,které se mi po těch dlouholetých atb rozjelo až i jinam než obličej, , ale ta únava a energie pořád není ono. Co se týče plivacího testu na candidu je už taky lepší, ale pořád tam něco je
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

myslim ze unava po bananech je prave zpusobena vyssim obsahem tuku v krvi nez by mel byt..kdyz ujedu na tuku,taky jsem unavenej,vysokej cukr..ale pak nejim tuk a za chvili davaj banany zase super energii.
ten kokosak se doporucuje pokud lecis kandidu dietou bez cukru,jinak na ovoci je to spatny.
muzes treba pridat skorici,tu take kandida nema rada..

jinak jeste recept na urychleni lecby kandidy...
kup si olej z grepoveho seminka,a dej si do klystyru tak 30 kapek,a pokus se do sebe dostat 3 litry vody s olejem,tim se to dostane hloubeji..
to treba 3x za tyden,dost to urychli cely proces.
Go Raw
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Jindra píše:
s.arik píše:Xion psával, že kokosový olej (a česnek a ...) kandida nesnáší, tak asi proto :)
tak tak :)
Ahaaa :) Uff!

Olej, cesnak (k ovociu!? fuj!), nejaka patlanina, Savo, kefir.. PROTI plesni, podobna "logika" ako antibiotika PROTI streptokokom a stafylokokom, antivirotika PROTI virusu chripky,...

Zuzka, co tak urobit nieco PRE, ZA zdrave vnutorne prostredie? V nom sa kamoska Candida alb. nema na com pre/mnozit.

Kazda gazdina predsa vie, ze ked jej v kuchyni budu poletovat musky, tak na ne nebude DONEKONECNA aplikovat nejaky pripravok PROTI nim, ale urobi konecne nieco PRE, ZA ciste prostredie, v ktorom sa tie musky nemaju na com krmit. A tak napr. konecne vynesie ten bordel (smeti z odpadkoveho kosa), ak tak uz par dni neurobila, a je OKAMZITE po probleme.

Podobne kefir na creva? Aha, hitom su predsa probiotika, ze, tak automaticky vsetko co obsahuje probiotika ako napr. kefir z kozieho alebo hoci aj veverickinho mlieka, ci kvasena kapusta, uhorky ai.,.. su "logicky" nevyhnutne na to aby sme v crevach mali pod kontrolou tie zle patogenne bakterie, lebo predsa telu dodavame tie spravne, probioticke?

Nezmysel. Ak chce mat niekto napr. okolo domu spevave vtactvo, tak ich nebude DONEKONECNA kupovat v obchode, pokial pre ne nema vhodne podmienky, a pozorovat ako kazdy ten nestastny vtak chcipne alebo odleti. Vtedy naopak, odvezie blizku skladku odpadu, vysadi rozne stromy, na ne zavesi budky,..

Cele je to ciste nepochopenie. Probiotika si do tela nedodavam. Sam si ich predsa pestujem vdaka vhodnej strave a som si isty, ze moje crevo je nimi prepchate. Presne tak to od pociatku cele miliony rokov robia hadam vsetky divo zijuce cicavce a nijako inac.

Zmenis prostredie, a do 3-4 dni nemas kandidozu. Nikdy nemal pacienta ktoremu by to trvalo viac ako tyzden...

Zrejme sa uz stiahnem, vobec si nerozumieme. To nevadi, ides dalej. Prajem ti skore uzdravenie.

"Beauchamp ma pravdu, choroboplodny zarodok neznamena nic, TEREN je vsetko."
D., obhajca kandidy.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Dano hezky jsi to vysvětlil, dávám Ti plně za pravdu (takže nestahuj se prosím a buď dál stejně hodně přínosný pro ostatní).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Já sice nevím, kde je pravda :)
ale taky by mě moc mrzelo, kdyby se Dano stáhl. Piš dál prosím, vyvracej naše bludy, ty máš možná dojem, že je to házení hrachu na zeď, ale já bych řekla, že mě každý tvůj příspěvek zasahuje více a více a (možná podobně jako Panda) už jsem vlastně přesvědčená, že je tvůj názor správný.
Jen ještě potřebuju vypsat (a nechat si vyvrátit) všechny ty argumenty, které jsem pochytila dříve.
Ostatně, všimni si, jak jsem napsala opatrně "Xion psával" a ne "kokosák ty kandidy zabíjí a to je přece super, všichni ho jezte každý den!" :D

Takže, pokud si tady nepíšeš jenom a pouze se Zuzis, nejsi zbytečný, zůstaň... Vlastně i ona tě přece vnímá a velké kroky směrem, který popisuješ, udělala. Ale dost o jiných, člověk by měl psát hlavně sám za sebe.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Panda, Sarka:
1. prehanate
2. ja sa stahujem len z tohto vlakna. Najlepsie asi urobim, ked kliknutim ukoncim sledovanie. Nechcem ho totiz robit neprehladnym mojimi prispevkami, ved len co sa dokola opakujem. Dokonca, zrejme to tu aj motam, ked jasne presviedcam ze banany su mnam a najlepsie prezrete, teda nie zlte, a citatel to pochopi uplne opacne, a ze teda banany nebude jest.. :(

Nech je mi ale ospravedlnim, ze som nemal to srdce sledovat, ako sa mnohi trapia s kandidozou cele mesiace, ked sa pritom da zvladnut vacsinou za 3-4 dni, maximalne do tyzdna a hlavne ked su aj ine a ovela prijemnejsie radosti v zivote.
Ja mam candidu alb. velmi rad. Ale nie az tak aby som ju tu tolko obhajoval na ukor svojho obmedzeneho volneho casu.
Tak sa neteste, "uvidime" sa urcite este v inych vlaknach :)
Naposledy upravil(a) Dano dne čtv srp 05, 2010 11:20, celkem upraveno 1 x.
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Když ono je to pro začátečníka těžké všechno pochopit. Z každé strany (z int.stránek) na něj leze něco jiného. Tam se radí toto, tady zase něco jiného, támhle zase něco jiného. A kde je pravda člověk neví. Tak se snažím pochytit ode všeho něco a nastolit nějaký kompromis. Neznám nějakého Grahama. Takže jsem ani nevěděla, že dieta na ovoci je jiná dieta než protikandidová. Proto jsem ráda za každý názor a radu. A zkusit se má všechno, tak zkouším vše, abych věděla co na mne platí a co ne. Každý jsme jiný. Zkusím všechno vynechat, myslím, ten olej, kefír, s. patlaninu.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

Je potrebne verit,ja chci jen potvrdit co pise Dano.mozna jsem to uz psal,ale ja mel kandidu 7 dlouhych let,viditelnou uz i na kuzi,pod nosem se mi loupala kuze,pak se delaly takove bile strupy,docela hnusny..v nejlepsim pripade to byly cervene fleky..premnozeni bylo hodne velke,proroste to clovekem hodne,pak se z toho dela rakovina..vsechny nadory jsou kandida v pokrocile fazi..nechci strasit,jen zduraznit nutnost lecby,a nepodceovani.
bere to mraky energie,energie nemuze proudit,deprese,atd.
ani raw food nepomohlo,prtoze jsem michal porad ovoce a tuky,bylo to spis horsi..pak jsem se dozvedel ze je to kandida,az po letech,ale nevedel co s tim..
az nedavno jsem se dozvedel o tom ze na 80/10/10 se to da vylecit za tyden,s nulovym prijmem tuku navic.
tak jsem vyradil tuky,jedl jen ovoce.a za tri dny zmizely fleky pod nosem,za 5 dni zmizely cervene fleky,ktere se pak delaly jen na datlich,ktere bych osobne nedoporucoval,ale banan je ok..za tyden to bylo ciste,jen po saune jsem nasel jeste na kuzi stopy kandidy,jak to jeste leze ven,ale po 14 dnech uz skoro nic.
je otazka zda staci tyden na uplny balanc,to nevim..
osobne bych dal O tuku navic po delsi dobu,a takza 3 tydny zacit malymi porcemi tuku,5%celkovych kalorii,coz muze byt treba take jen 10g orisku pri porcich jidla ktere vidim ze nekteri konzumuji.
takze jedno je jiste,funguje to na 100% u kazdeho,ale musi se to brat vazne,a kokosak dat sousedum,nebo si s nim mazat zada:)
Go Raw
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: CANDIDA

Příspěvek od culka »

Jista píše: osobne bych dal O tuku navic po delsi dobu,a takza 3 tydny zacit malymi porcemi tuku,5%celkovych kalorii,coz muze byt treba take jen 10g orisku pri porcich jidla ktere vidim ze nekteri konzumuji.
takze jedno je jiste,funguje to na 100% u kazdeho,ale musi se to brat vazne,a kokosak dat sousedum,nebo si s nim mazat zada:)
Tych 5% celkovych kalorii myslis ako plus k tym zhruba 5% tuku, co mas v strave ak jes iba ovocie a listovu zeleninu?
Lebo 0% prijem tuku je len pri poste.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

myslel jsem nejakej cas tuk 5% co mas v ovoci a zelenine,a potom muzes pridat trosku vic tuku,max.dohromady 10%a,ale spis min..kdo vi jak dlouho kandide trva nez je opravdu pod kontrolou,to se ukaze jen na krevnich testech.
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

po svých dávně tomu pohrdavých projevech na ni, sem nyní hodně pokorný,
a se 3mi dny bych byl dosti opatrný, navíc maje vitapřítele 811 bojujícím s tím již drahně, nevím vlastně proč to nekomentne
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

znas nekoho kdo to na 811 nemuze vyresit?
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:znas nekoho kdo to na 811 nemuze vyresit?
no vždyť to píšu
ovšem jelikož s ním nežiji, nevím jakou intenzitu síly 811 do toho vkládá a jelikož mne zatím tato problematika se asi netýká, tak sem ho nekonzultoval, a nemám svolení dále zmiňovat, když se sám jaxi nezapojuje
ovšem už slyším: " dyž mu to nezabírá, tak to asi dělá špatně", s čímž se dá v podstatě při řešení jakéhokoliv problému souhlasit i ne.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

culka píše:
Jista píše: osobne bych dal O tuku navic po delsi dobu,a takza 3 tydny zacit malymi porcemi tuku,5%celkovych kalorii,coz muze byt treba take jen 10g orisku pri porcich jidla ktere vidim ze nekteri konzumuji.
takze jedno je jiste,funguje to na 100% u kazdeho,ale musi se to brat vazne,a kokosak dat sousedum,nebo si s nim mazat zada:)
Tych 5% celkovych kalorii myslis ako plus k tym zhruba 5% tuku, co mas v strave ak jes iba ovocie a listovu zeleninu?
Lebo 0% prijem tuku je len pri poste.
tak culko, odpovedela jsi za me, nemusim reagovat. vite vsichni jak tucnej je hlavkovej salat?? a jeste k tomu pridat dalsi tuk, to uz je na kandidu.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Kamarád si candidu zkoušel léčit ovocem podel Grahama, ale skončil totálně zaplísněný na jednotce intenzívní péče. Nasadili mu flukonazol a zachránili mu život v poslední chvíli. Cukr z ovoce totiž dobře živí candidu. Navíc, samotné ovoce neobsahuje všechny živiny ani není dostatečně alkalické, aby na něm mohl člověk prosperovat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

a ten kamarad jedl vic tuku nez mel?myslim ze pokud to drzi pod 10% tak se to nemuze stat,to by byli tisice lide v ohrozeni zivota,ale jsou zdravi,bez kandidy a plisni..
staci ale obcas ulitnout na varenem,nebo mit vic tuku jak 10% a pak to neni problem.

muzes prosim nejak zjistit jak jedl?to me opravdu zajima.dekuji.
Go Raw
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Jista píše:a ten kamarad jedl vic tuku nez mel?myslim ze pokud to drzi pod 10% tak se to nemuze stat,to by byli tisice lide v ohrozeni zivota,ale jsou zdravi,bez kandidy a plisni..
staci ale obcas ulitnout na varenem,nebo mit vic tuku jak 10% a pak to neni problem.

muzes prosim nejak zjistit jak jedl?to me opravdu zajima.dekuji.
Ten kamarád držel přesně Grahamovu dietu 811, hlavně ovoce a trochu zelených listů. Tuk samozřejmě nejedl vůbec žádný. Podle mého názoru je poměr makroživin 811 pro člověka nepřirozený, nebo myslíš že je normální, když kluk s výškou 180 centimetrů díky této dietě po půl roce váží 38 kilo a jeho orgamismus je kompletně prolezlý plísní, což ho přivede ke kolapsu? Kdyby mu v poslední chvíli nenasadili flukonazol (antimykotikum), tak by Grahamovu dietu 811 nepřežil.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

to mi nerikej ze mel 38 kilo,to mi prijde dost divny.
poslala bys mi na nej email?
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

jinak s tou alkalitou to ted koumam jak to je,protoze jakmile nejim zelene jeden den,Ph jde dost dolu,nato jak vsichni tvrdi jak ovoce je alkalicke mi to prijde divne,nakonec dam za pravdu Dr.YOungovi,jediny rika ze ovoce je kysele.
rano si dam shota z obili,citim hluboky klid,dam si pomerance,klid zmizi..tak by me zajimalo jak to je doopravdy.
ale pokud 811 nefunguje,pak jedine jist tuky a zeleninu,zade ovoce...zelenina moc kalorii neda.
Go Raw
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Tak jsem 7 dni bez tuku v mém jídelníčku a jím povětšinu ovoce, a odpo tak 3/4 kg zeleniny a k tomu listový salát. Jediná změna nastala v tom, že mám řidší stolici, těsně na hranici průjmu. Jinak nic. Teorie 3-4 dny bez tuku se zbavit candidy mi přijde teda divná. Nebo jsem zase já nějaká výjimka. Spíš co tak pozoruju, tak ovoce mi nedělá dobře. Že by teroie že cukr v ovoci nevadí při kandidě byla mylná?
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

To co tady napsala Esterka o svém kamarádovi, mě docela vyvedlo z míry. Samozřejmě tam může být i jiný faktor který v tom hrál roli (nejenom Grahamovo 811), ale včera večer po přečtení mě ta informace úplně psychicky rozhodila. Najednou jsem měla pocit, že to co dělám nemá smysl a že to moc nepomůže, v posteli jsem pak i brečela :(

O Grahomovku se tu už snažím několik týdnů, s velkou nadějí a vírou. Až na pár drobných úletů jsem to zvládla myslím že velmi dobře, ale s výsledky si také nejsem zatím moc jistá (ani po několika týdnech). Pozitivní změny jsou, že už mi docela zrůžověl jazyk a zhubla jsem asi pár posledních kilo tuku, které jsem měla (momentálně jsem teda asi už na hranici k tomu být brzy vychrtlá). Občas se ale cítím na hranici svých fyzických sil (bez energie) a pleť na obličeji mám katastrofální.
Tak jsem to včera ořvala a ráno se probudila vnitřně prázdná, ale aspoň už uklidněná.

Zítra jdu na testy, ne tedy krevní, ale na body screening, tak uvidím jestli se něco změnilo. Nechci to samozřejmě všechno hodit do pytle a říct že to bylo pro nic, i tak věřím že to vše bylo důležité že jsem si tím prošla, jen mi to prostě jenom na chvíli vzalo víru..
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: CANDIDA

Příspěvek od Samira »

Zaujimave citanie...
Kamila, zuzis, drzim palce a prosim referujte sem nadalej o svojich pokrokoch, dufam, ze vyzdraviete a je uplne jedno, akym sposobom.
Stale si myslim, ze kazdy clovek je iny, kazdemu pomoze nieco ine. Nechce sa mi verit, ze tisice rokov stara Ajurveda alebo cinska medicina sa v tomto mylia, ked tvrdia, ze na zdanlivo rovnaku chorobu treba roznym ludom podat rozny liek.

Je mi luto, ze ste zostali skepticke a nestastne... Nezavrhovala by som teoriu 80-10-10, ale nemusi byt pre kazdeho vhodna.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CANDIDA

Příspěvek od Esterka »

Jista píše:jinak s tou alkalitou to ted koumam jak to je,protoze jakmile nejim zelene jeden den,Ph jde dost dolu,nato jak vsichni tvrdi jak ovoce je alkalicke mi to prijde divne,nakonec dam za pravdu Dr.YOungovi,jediny rika ze ovoce je kysele.
rano si dam shota z obili,citim hluboky klid,dam si pomerance,klid zmizi..tak by me zajimalo jak to je doopravdy.
ale pokud 811 nefunguje,pak jedine jist tuky a zeleninu,zade ovoce...zelenina moc kalorii neda.
Jisto, tady sám vidíš, že ani Kamila ani Zuzis si pomocí Grahamovy diety candidu nevyléčily, prostě to nefunguje. Začínáš jít ale správným směrem, když zvažuješ, že dáš za pravdu Dr. Youngovi. Jeho kniha Ph zázrak léčbu candidy popisuje velmi fundovaně: žádné ovoce, mnoho syrové zeleniny. Většina ovoce opravdu překyseluje, takže fruitariánství je zničující dieta i pro lidi, co candidou netrpí (mrkni na video Květy nebo Manga, jestli vypadají zdravě).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Jista píše:jinak s tou alkalitou to ted koumam jak to je,protoze jakmile nejim zelene jeden den,Ph jde dost dolu,nato jak vsichni tvrdi jak ovoce je alkalicke mi to prijde divne,nakonec dam za pravdu Dr.YOungovi,jediny rika ze ovoce je kysele.
ale je tu přece pár vitoušů-frutoušů, co mají pH (až moc? :)) vysoké...
já věřím tomu, že je ovoce alkalizující, ale jen zralé.
Jista píše:rano si dam shota z obili,citim hluboky klid,dam si pomerance,klid zmizi.
[/quote]
mám to malinko podobně, až na to, že ty obilí a já tučnější semínka :roll: zrovna o tom píšu v deníku.
Naposledy upravil(a) s.arik dne čtv srp 12, 2010 12:02, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Esterko, já to ale ještě nevzdala, na testy jdu až zítra :) a třeba se ukáže, že zrovna mě to s kandidou pomohlo! Jen mě to prostě nějak emočně vzalo.
Pořád ještě ale připouštím i tu variantu, že se mé tělo čistí, proto ty hrozné projevy na pleti apod., kdo ví. Stejně tak ale souhlasím s tím, že na každé tělo je možná potřeba něco jiného. Jednu z věcí kterou mi to také dalo je, že jsem se odnaučila jíst ořechy, konkrétně tedy přejídat se jimi :roll: Ze začátku to bylo těžké, ale teď už si na ně vlastně ani nevzpomenu.

Jinak s tím, jestli ovoce překyseluje nebo ne... Koupila jsem si takové ty pH papírky na moč, abych toto zjistila, a asi záleží na ovoci a hlavně asi také jak je zralé. Někdy jsou ty papírky krásně zelené (super stav), ale někdy to fakt ukazuje že tělo je překyselené (to se mi někdy stane i po zeleninovém salátě, tak to tedy fakt nevím co v té zelenině je, co by překyselovalo?). Pořád se mi ale ještě nepodařilo vychytat po jakém ovoci to je, neboť nevím za jak dlouho se to v těle ukáže. Podezření v mém případě ale mám na banány..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Esterka zasévač pochybností. :-) Lidi, neklesejte na mysli... :-) Člověk není stroj a tak nelze jednoduše kalkulovat s přesnými vstupy a přesnými účinky. Jsou miliony jiných vlivů které člověk nemůže vystihnout, takže kdoví jaké byly okolnosti v případě kamaráda. U všeho je třeba se držet pravidla "Může to tak být, ale může být všechno úplně jinak". Tj. nějaké doporučení může být pravdivé a stojí za zkoušku, ale může to být i jinak. A proto je třeba experimentovat a sledovat a nezabývat se přílišným studiem teorií a snahou vysvětlit jak co funguje, stejně vysvětlení často selže. Někdy může něco pomoct jen proto, že díky tomu člověk udělá nevědomky jinou věc která mu ve skutečnosti pomůže.

Například - Graham by mohl být špatně funkční kvůli jinému ovoci a zelenině které máme k dispozici oproti tomu jeho, možná obsahuje více chemikálií. Kdoví jaké opomenuté vlivy se uplatňují.

No a když vše selže - tak se pustit do půstů, protože ty pomohou zaručeně. :-)
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Souhlasím s Tebou, Pando. Je to třeba zkoušet a testovat sám na sobě..

Jen do těch půstu se už moc nehrnu, kor teď když už jsem takhle hodně pohubla. Přítel mi to ovoce toleruje (i když nevěří tomu, že na tom můžu být dlouhodobě), ale do půstu by mě už asi nerad viděl jít.. Já sama se ale na nějaký dlouhodobější půst docela těším, až na to budou příhodnější podmínky, ale teď se na to taky ještě necítím vyzrálá..

Držte mi palce zítra na testech! Ani nevíte, jak bych si přála, kdyby to vyšlo! A já mohla být zářným příkladem toho že to jde! No... tak uvidíme.

Kandidě zdar m:-)
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Kamila píše:Souhlasím s Tebou, Pando. Je to třeba zkoušet a testovat sám na sobě..

Jen do těch půstu se už moc nehrnu, kor teď když už jsem takhle hodně pohubla. Přítel mi to ovoce toleruje (i když nevěří tomu, že na tom můžu být dlouhodobě), ale do půstu by mě už asi nerad viděl jít.. Já sama se ale na nějaký dlouhodobější půst docela těším, až na to budou příhodnější podmínky, ale teď se na to taky ještě necítím vyzrálá..

Držte mi palce zítra na testech! Ani nevíte, jak bych si přála, kdyby to vyšlo! A já mohla být zářným příkladem toho že to jde! No... tak uvidíme.

Kandidě zdar m:-)
Držím palce. Ale já bych těm testů zas takovou váhu nepřikládala. Hlavní je jak se cítíš ty. Já už jsem těch testů za tři roky absolvala desítky na všechno možné a už vím, že ne vždy jsou testy pravdivé nebo ne vždy odpovídají stavu. Takže spíš je to jen jako orientační
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

nebojte lidi,my na tu pravdu prijdem:))

prvne chci rict ze me kandida ustoupila po 4 dnech,coz je pravda..
musim rict ze kdyz jsem nasadil datle ve velkem mnozstvi,trosku kandida stoupla,ale jen na par dni nez si telo zvyklo.
za tyden pujdu na krev,living blood test,tak tam se uvidi jaka je zmena.

Ten kamarad s plisni...jednak neni normalni aby takhle shodil,to musel jist strasne malo,mohl spatne kombinovat potravu,kdo vi..take asi nedelal moc sportu...proste byl hodne kyselej...to neni normalni aby kazdy na ovoci mel plisen.takze je to take hodne o psychice,stejne tak kandida..nekdo to da treba do kupy brzy,pokud cvici,medituje,ji dobre,nekomu to muze trvat dele..hlavni je SPORT...
MUJ DRUHY POKUS VYRESIT KANDIDU BEZ SPORTU NEBYL DOBRY,KANDIDA BYLA I PO VICE NEZ TYDNU.SPORT JE DULEZITY..
co mi trosku dela hlavu je ta alkalizace ovoce...rano si dam shot wheatgrassu,citim hluboky klid,alkalizace uzasna,pak si dam par pomerancu a je to pryc.
tak tomu dam jeste vic casu,budu hodne koumat,ptat se ostatnich,uvidime...
ted bude setkani fruitarianu v Oslo,tak zkusim rozdat ph papirky,zajimalo by me zda nekdo z tech pokrocilych fruitarianu ma dobre ph.
A pokud krevni testy nebudou dobre,tak asi pujdu na Hippocratovku..wheatgrass,klicky,zelenina,vic tuku,to funguje zarucene...
jedine co mi vrta hlavou je to,ze sice lidi na diete Younga,nebo HHI maji sice uzasnou krev,ale nevim jak jsou na tom s vitalitou po vsem tom tuku...
asi je tezke po 811 uverit ze tuk muze bejt dobrej..tak uvidime...

p.s...myslim ze Mango a Kveta opravdu moc zdrave nevypadaji,ale hlavne mam pocit ze ji hodne malo a nedelaji zadny sport...nekteri lidi na ovoci pusobi dost sešle,ale netroufam si vinit ovoce.
zatim nejzdravejsim dojmem na me pusobil Dr.Clement z Hippocratu,ale nemel jsem tu cest potkat osobne nejake dlouholete fruitariany,ale abych byl uprimny docela me sokovalo jak Dr.Graham zezstarnul za poslednich par let.ohromny skok...
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

mam jednu otaku,zajimal by me vas nazor...
co podle vas stoji telo vic energie..stravit 6,7 kilo ovoce,nebo zeleninu a treba 300 gramu tuku? (za predpokladu ze si telo nastavi metabolismus na tuky)

ovoce ma sice lehke traveni,ale stejne to musi bejt zatez na ledviny...
opravdu me zajima zda je lepsi 811,nebo "tukovka"ktera skvele alkalizuje.
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

tady jsem nasel docela kvalitni odpovedi na to proc treba nefunguje uzdraveni kandidy
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... 2#comments
doporucuji to precist,vysvetlilo mi to proc se mi znovu rozjela kandida na par dni pote co jsem zacal pit smoothie z datli..a zacala me z toho bolet slinivka.

takze jsem se dozvedel ze vyrazeni tuku neznamena uzdraveni kandidy,je dulezite dosahnout nizkeho krevniho cukru,coz muze trvat dele pokud jsme meli dlouho vysoky cukr/muj pripad/a pak je slinivka vycerpana,a trva dele nez se vse ustali..Dr.Graham v tomhle pripade doporucuje kratsi pust na vodecukr pujde rychle dolu.
take neni dobre pit smoothie,nez se vse vyresi,susene ovoce,to dela vysoky cukr i bez tuku.
hlavne pit hodne vody,sport,odpocinek..

tak jsem rad ze jsem tohle nasel,myslim ze jsem si ted tu slinivku docela nastval tema datlema,tak zatim s nimi koncim,a asi taky bych nemel melouny.

takze rikat ze kandida se uzdravi za par dni je nepresna informace,a omlouvam se za mystifikovani,jeste je treba si hlidat krevni cukr.

kdo si resite kandidu,asi by stalo za to koupit glukometr,uz jsem si ho objednal,tak jsem zvedav..mozna staci papirky na cukr v moci.


Takze kdyz to podtrhnu a sectu,pokud nekdo sice neji zadne tuky,ale nesportuje,pije malo vody,je ve stresu,ji melouny a smoothie s datlemi a susenym ovocem,nebo i jine smoothie,take ji med nebo i ovocne stavy,tak se zrejme vyleceni kandidy muze znacne protahnout a zkomplikovat.
Go Raw
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

upravuju pac jsem to cetla fakt z rychliku. jista neji obili, pije zeleny z jecmene. no, nemam zkusenost, snad to alkalizuje.
tuk je opravdu obsazen v dostatecnem mnozstvi v ovoci a zelenine.
jakykoliv tuk navic (koncentrovanej)smrtelne skodi.(olej, orechy, semena)
kveta vypada dobre a jeji ph je zasadity.
sport jiste alkalizuje.
zraly ovoce preci se jen ji. ostatni dela neplechu, radsi vynechat.
graham to ma tricet let vyzkouseny, vzdyt radi cely ovoce, monostravu atd. zadny smutii, vystaveny ovoce, suseny, jen cely potraviny.
suseny datle, ve vetsim mnozstvi nez hrst to bych onemocnela. telo uz to nesnese.
nevim co je kandida, a taky verim ze bez sportu nadmerna spotreba ovoce nedela dobrotu.
nemyslim si ze graham zestarnul, taky zkousi, neni ideal. a lidi v jeho veku nedelaj deti naopak umiraj na rakoviny.
Naposledy upravil(a) Sweetie dne čtv srp 12, 2010 20:15, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

copak muze skodit na obilne stave?

je to legrace..ted jsem videl stranky Dr.Younga..cukr je jed,cukr zabiji,cukr zpusobuje rakovinu,cukr je kyselina...dokonce stevie je jed...kazdy uplne jine nazory..ale necekal jsem ze nekdo napise ze obilna stava je spatna...to uz je na me moc..doufam ze to nepises proto ze to pochazi z obili..to uz nema se zrnem nic spolecneho.
Go Raw
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

muzes sem na ty stranky odkazat?
uz jsem to tvy zeleny obili opravila viz vyse.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od Xion »

Dano píše:
Jindra píše:
s.arik píše:Xion psával, že kokosový olej (a česnek a ...) kandida nesnáší, tak asi proto :)
tak tak :)
Ahaaa :) Uff!

Olej, cesnak (k ovociu!? fuj!), nejaka patlanina, Savo, kefir.. PROTI plesni, podobna "logika" ako antibiotika PROTI streptokokom a stafylokokom, antivirotika PROTI virusu chripky,...
Zase sa tu ohovara SAVO, cesnak, kokosovy olej, co? Dano, ked mas kuchynu plnu nerovnovahy, MUSIS upratat. A cim upratujes? Das si na kandidu ovocie, ked mas nerovnovahu v traveni, a cakas ze sa ti stravi? Nestravi. A do creva ti pride napoly nestravena potrava, na ktorej si kandida pochuti a prekyseli ta to.
Paraziti sa snazia prekyselenie udrzat a rovnako sa sprava kandida, ked sa vymnkne v tele kontrole (aj ked nieje parazit v pravom zmysle), nejde sa jej tak lahko zbavit (ani cisto na ovoci bez tuku). Takze, prosim neohovaraj to "SAVO", a kokosovy olej, su to neskutocne ucinne veci, a v dobe, ked zacina byt cela planeta otravena, si uz tym ovocim az tak nepomozes, a casto je potrebne pouzit aj ine postupy.
Co sa tyka tuku a kandidy, suhlasim, najlepsie co najmenej, a prave tu kokosovy olej strci vsetky ostatne tuky z orechov a rozne oleje do vacku, pretoze ma viac priaznivejsich ucinkov a navyse, na jeho travenie netreba zlc. Takze, pri kandide, nema zmysel ziaden iny tuk, a nejde o nieco PROTI kandide, len to napomaha upratat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

odpoved mi zmizela,asi to smolit znova nebudu..
jen jsem rad ze se nevynori nova teorie proc je wheatgrass spatnej:)
je to nejsilnejsi prirodni alkalizator.

odkaz na Younguv blog
http://www.articlesofhealth.blogspot.com/

trosku radikalni..jeden broji proti tuku,druhej proti cukru..maji pravdu oba,nebo ani jeden?nebo jeden z nich?tot otazka.

jsou lidi co na datlich fungujou dobre,ale asi uz majvycvicenej metabolismus,a delaji hodne sportu.
Go Raw
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

ten younguv blog jsem radsi nemela otevirat. vykrik do tmy. at mi promine.fruitariani maj ph zasadity. osobne kdyz jim jen zraly ovoce, krasne se cistim.
videla bych to ani ne radikalne, spis si zvolit jedno nebo druhy, bud fruktoza nebo tuk, oboji najednou prave zpusobuje nemoc.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Ahojky, tak jsem se právě vrátila z testů.... no, a je to o něco lepší než před 6 týdny, ale kandida tam pořád je. Takže v mém případě 811rv kandidu za týden rozhodně nezlikvidovalo :( V podstatě ani za 6 týdnů ne, což je doba co na této stravě jsem (jen s občasnými, ale minimálními výpadky).

Sice pořád věřím, že 811rv může kandidu za týden vyřešit, ale asi pravděpodobně jen u jinak zdravých jedinců (bez jiných závažnějších onemocnění), to potvrzuje i sám Dr. Graham.
Tím chci říct, abyste to vy, co třeba máte problémy s kandidou, ještě nevzdávali, protože pokud je vaše tělo jinak v pořádku, tak máte určitě pořád ještě velkou šanci.
Já mám nefunkční, tedy málo-funkční štítnou žlázu a stejně tak nadledvinky, což prý může právě způsobovat sabotáž v boji s kandidou. Dokud tohle nebude vyřešené, tak asi ani s kandidou moc nehnu...

Každopádně jsem ale moc vděčná za to, že jsem to zkusila, protože se mi to celkově zalíbilo a chtěla bych v tom pokračovat, jen asi uberu to ovoce, které opravdu asi moc nepřidává ke zlepšení. I když je to zdravý cukr, furt je to asi cukr...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od Xion »

Diky, ze si sa podelila s vysledkami.
Mne 811 pripada ako prevencia, ale ako liek tazko... pretoze vacsina ludi ma okrem kandidy aj mnoho inych problemov, casto s travenim, kedy aj pri 811 ide do criev zle stravena potrava, z ktorej kandida moze zit. Verim, ze niekolko ludi sa z toho rychlo a ucinne dostalo aj cez 811, ale doporucovat to ako vseobecny liek na kandidu, nieje podla mna na mieste a existuju ucinnejsie postupy. A kokosovy olej a cesnak by som nenazyval v boji s kandidozou ako neucinne ci zbytocne veci PROTI, rovnako ani SAVO.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

Sweetie píše:ten younguv blog jsem radsi nemela otevirat. vykrik do tmy. at mi promine.fruitariani maj ph zasadity. osobne kdyz jim jen zraly ovoce, krasne se cistim.
videla bych to ani ne radikalne, spis si zvolit jedno nebo druhy, bud fruktoza nebo tuk, oboji najednou prave zpusobuje nemoc.

Ty mas lakmusovy papirek zeleny?jis hodne zeleneho?
Go Raw
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: CANDIDA

Příspěvek od culka »

Napadla ma taka kacirska myslienka, ze preco je Graham na surovej strave. Jeho polovicka je anglicanka, teda aspon hovori s anglickym prizvukom a ti, co zazili anglicku kuchynu sa ani nemozu cudovat, ze Doug radsej siahne po mangu ako yorshirskom pudingu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

a mame to...z toho vyplyva ze pokud chces mit uspech na 811,ozen se s anglicankou...jednou udela "krvavy puding"a clovek chce jen ovoce.:))
Go Raw
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: CANDIDA

Příspěvek od chatelle »

mozna to tady uz zaznelo, ale vedle na foru freshness.cz jsem se docetla, ze nejaka borka srovnala candidu za 9 dnu jen na bananech, co myslite, je to mozne, nebo je to nejaka kachna? :D
ptam se, protoze posledni dobou na bananech dost ulitavam, tak bych toho vyuzila a treba zkusila nejist nic jinyho, jestli by to melo nejakej efekt. je fakt, ze je to jediny ovoce, ktery se mi nikdy nepreji
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: CANDIDA

Příspěvek od Xion »

chatelle píše:mozna to tady uz zaznelo, ale vedle na foru freshness.cz jsem se docetla, ze nejaka borka srovnala candidu za 9 dnu jen na bananech, co myslite, je to mozne, nebo je to nejaka kachna? :D
ptam se, protoze posledni dobou na bananech dost ulitavam, tak bych toho vyuzila a treba zkusila nejist nic jinyho, jestli by to melo nejakej efekt. je fakt, ze je to jediny ovoce, ktery se mi nikdy nepreji
a co tak domace hrozno, ktore je teraz v sezone?
Ja by som teda tie banany velmi netlacil, ako chutovka su dobre, ale ako krmna surovina sa mi moc nepacia, tu cestu co si zaziju... zo stromu ich sundaju, ked tam este chcu zopar tyzdnov byt, potom ich uskladnia v nejakom cudesnom plyne...
Odpovědět