CANDIDA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
alena
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:36
Bydliště: Banská Bystrica

CANDIDA

Příspěvek od alena »

Čaute všetci.
Už niekoľko rokov sa pohrávam s vitariánstvom, ktoré je môjmu srdcu blízke, ale vôľa je slabá. Teraz už od januára som sa do toho pustila dosť vážne, avšak ozval sa môj starý a znovusaobjavujúci problém - candida. Nemáte s tým niekto skúsenosti - akým spôsobom sa ich zbaviť, prípadne ako sa stravovať vitariánsky tak, aby sa nepremnožovali?
Dosť ma zaujal spôsob stravovania niektorých diskutujúcich, ja by som pri takom množstve ovocia (napr. hrozna), už nebola medzi nami (vami :)),candidky by ma už asi zožrali. Majte sa krásne - aj na stretnutí a prosím ak niekto máte dobrú radu, ozvite sa. A.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Takže proti candidě - omezit cukry na minimum - o pečivu a jiných škrobnatinách ani nemluvě. Vyloučit banány, hrozny....především tyhle vyšlechtěné cukrové bomby a nasadit zeleninovou dietu + hodně sluníčka, půsty (popř. urinoterapie by určitě byla nanejvýš vhodná).

existuje i web www.candida.cz
"Nevař se, odvaž se!"
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Candida

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj.
Já osobně jsem zjistila,že největší,opravdu největší podporovatel kandidy je cukr,a to i ve velkém množství med(a sladké ovoce).To bílé pečivo je hned v závěsu za cukrem.Ale to už bylo řečeno.
Zajímavostí je to,že u mě se potvora kandida namnoží v době stresu!!!
Takže klídeček,klídeček,klídeček.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

??

Příspěvek od VeGaN_BA »

Neviem, je to nejaky specificky cesky nazov na nieco, alebo mi to moze niekto vysvetlit, co to ta "Candida" je? Dakujem...
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

CANDIDA

Příspěvek od tesin »

Candida jsou kvasinky.

http://candida.cz/popis.htm
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Andrea, prave sa na tuto temu bavia aj na inom fore, tak Ti to preposielam:

Date: Tue May 11, 2004 7:30 am
Subject: Candida

Here are some links to Dr. Graham's message board re candida.

This first one is a great testimony from Lucy of being candida free after a
couple of weeks.

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/17092.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/10330.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/7522.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/6531.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/4069.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/20963.html

http://www.vegsource.com/talk/raw/messages/20893.html

Hope that helps,

Sharon
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

No ja nevim jak mam poznat jestli i ja mam nejak vyraznou candidu, ale Johny se mi kdysy zminil, ze kokosovej orech zabiji candidu..
be free, be just, be innocent :p
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ahoj Ondro - presne tak, jeden tuk v kokosovem orechu pusobi proti candide. Je to tusim mastna kyselina laurova (lauric acid). Taky citronova stava, cesnek, cibule a dalsi.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

nightingale píše:Ahoj Ondro - presne tak, jeden tuk v kokosovem orechu pusobi proti candide. Je to tusim mastna kyselina laurova (lauric acid). Taky citronova stava, cesnek, cibule a dalsi.
Ano,za česnek ručím-kdysi jsem zkusila česnekovou kůru a pohoda.Tenkrát jsem ale nezvládna následnou dietu a Candida byla zpět.Takže jedno bez druhého nejde. :wink:
alena
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:36
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od alena »

Pred chvíľou som napísala obsiahlu odpoveď a stratila sa mi takže zatiaľ všetkým vďaka, už nemám síl. A.
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Příspěvek od Robert »

Promiňte, že se tak hloupě ptám, ale jak se tu poměrně často hovoří o candidě, tak ona se u vitariánů vyskytuje nějak výrazně častěji, než u ostatních?
R.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

U tech dlouhodobych vitarianu se uz asi nevyskytuje vubec, a neni duvod, proc by u vitarianu mela byt casteji nez u normalni populace, prave naopak. Jako kazda kvasinka a plisen ma v oblibe mrtve molekuly, mrtvou stravu, hlavne ale cukry apod. Takze kdo ji ma prerostlou (a to ma hodne lidi) a prejde na vitarianstvi tak ji muze jeste nejakou dobu mit, zvlaste pokud ji krmi casto aspon banany, susenym sladkym ovocem apod. V minimalnim mnozstvi ji ve strevech mame uplne vsichni, ale jde o to, aby tam vitezily ty probioticke bakterie a ne candida apod.
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Příspěvek od Robert »

Dík za objasnění :)
R.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

plzzz jen mi reknete jak mam poznat jestli mam candidu a jak moc ji mam nebo nemam, vubec sem driv o tom neslychaval a nevim jak se pozna, kdyz clovek candidou trpi, thx mox za odpovedi!
be free, be just, be innocent :p
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

No, maš nějaký zdravotní problémy? Jo? ....tak máš candidu :mrgreen:

....né, vážně: koukni na ty weby o kandidě, a uvidší sám...
"Nevař se, odvaž se!"
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Já si právě také přečetla dost literatury o kandidě a prohlásila jsem,že ji mám!!!Ha ha.Ale vážně to na mě sedělo.Nyní už papám opravdu ultra zdravě,takže už nepociťuji téměř žádné příznaky.Jen občas po hříšném kousku nějaké dobroty-příliš sušeného ovoce atd se cítím "kandidově".Hypochondr hadr.Nic nemám úředně ověřeno,k doktorům po pár zážitcích téměř nechodím :-)
Ale ta mírná hypochondrie a vzetí svého zdraví do vlastních rukou určitě nebylo na škodu.Cítím se líp.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Pavluška píše:
nightingale píše:Ahoj Ondro - presne tak, jeden tuk v kokosovem orechu pusobi proti candide. Je to tusim mastna kyselina laurova (lauric acid). Taky citronova stava, cesnek, cibule a dalsi.
Ano,za česnek ručím-kdysi jsem zkusila česnekovou kůru a pohoda.Tenkrát jsem ale nezvládna následnou dietu a Candida byla zpět.Takže jedno bez druhého nejde. :wink:
Pavluško, ten česnek fakt zabral !!!! Je to neuvěřitelný.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

To Raisa:To je skvělé!!!!
Já teď protikandidovou dietku flákám a česnekovou kůry by mě spolubydlící asi neodpustili... :-)
Tak já zas jdu zkoušet asi ten kokos. :D
Uživatelský avatar
Andreaa
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 15, 2005 10:48
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreaa »

Ahoj,

nevím jestli je to candida, ale nějaké společné příznaky jsem měla. Vyšetření krve ovšem neproběhlo. Jinak jsem zde na často kladených otázkách myslím četla, že úplné vyřazení ovoce na určitou dobu není nutností, protože není cukr jako cukr.
Co myslíte tím česneková kůra? Viz Cingroš - každé ráno stroužek česneku nalačno, nebo něco jiného?

Andrea
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Kopie textu Honzy Buky z jiného tématu k tomuto tématu:
---------------------------------------------------------------------
Ahoj vitariáni a spol.,

vidím,že tu máte zajímavé téma o studených končetinách a můj názor tu ještě nikde nezazněl, tak vám jej sem dám...
Psal jsem už dnes RadceS ve foru Půst. RadkaS jede 21- tku a měla okolo 10. dne silné reakce s nepříjemnými projevy v končetinách ale i jinde...
Mám pro veškeré studené končetiny následující vysvětlení:
téměř všichni, co tu jsou se k vita stravě dostali teprve později, myslím tedy po nějaké době na nevita (vařené) stravě... jsme tedy různým způsobem a v různé intenzitě zanešeni toxickými látkami. Jedná se mi ted o toxické látky, které se usazují na našich sliznicích a v našich vnitřních orgánech a to ve formě různých nesprávně a dokonale nestrávených zbytků naší potravy... jedná se o zbytky metabolismu bílkovin i sacharidů, koncentrovaných škrobů, ale i nasycených tuků, různých anorganických minerálů apod. Tyto nánosy toxinů slouží totiž jako živná půda pro různé mikroorganismy jakými jsou viry, plísně i bakterie ale i jiní parazité...Příroda to už tak zařídila... tito "parazité" se tu živí tedy našimi naschromážděnými toxiny a rozkládají je formou různých chemických i biologických procesů ... např. některé plísně jsou tu jakýmsi hrobařem života a snaží se naše nemocné bunky rozložit a uzavřít tak koloběh života... odstranit je...
Tyto plísně (a ostatní mikroorganismy...) nejsou většinou sami o sobě našemu nějak zvlášt škodliví, ale zato jejich výměšky (každý živý organismus má látkový příjem a výdej) jsou velmi prudce toxické. Tak např. kvasinka Candida Albicans (bílá houba) produkuje tzv. Alfatoxin o kterém jste věřím již většinou asi slyšeli... velmi jedovatá látka...
Naše tělo se brání všem těmto jevům mnoha způsoby a jedním z nich je, že červené krvinky likvidují tyto jedovaté metabolity tím, že odchytávají do sebe tyto kyselé jedy... tím ale platí zároven velikou dan, že krvinka pak ztrácí mj. schopnost vázat ve svém jádru (hemoglobinu) kyslík. A kyslík, jak všichni víme slouží při produkci tepla v našem těle... Proto Petr (TVX) doporučuje více a hluboko dýchat např. při prochlazení. Dochází tím k lepšímu přenosu kyslíku po těle a tedy snadnějšímu hoření (tělesnému vytápění).
To vše ale za předpokladu, že máme v těle dostatek a navíc čistých a "zdravých" červených krvinek. To ale v případě plísnové (Candidové) infekce (kterou trpí v naší zemi asi okolo 85% populace) není možné.
Dochází tak k jevu, kdy při "vyrojení" kvasinek a jejich Alfatoxinů začnou červ. krvinky svůj těžký boj s přebujelou infekcí a nestačí již transportovat kyslík do končetin... Studené končetiny jsou tedy projevem špatného zásobení buněk kyslíkem. Proč je tedy zima skoro všem při půstech...? Při vylučování toxinů ztrácí kvasinky svou živnou půdu a uvolnují se a hledají jiná teritoria k uchycení... přitom je ale odchytájí mj. i červ. krvinky... Ještě malá poznámka ke kvasinkám... milují koncentrované cukry... tedy i banány a hrozn. víno ale např. i různé ovoc. štávy...přesto je vita strava jedním z léků proti těmto parazitům... člověk s plně fungujícím imunitním systémem nemá pak již nikdy problémy při konzumaci ovoce a půstech s termoregulací, když dochází k množení kvasinek...

--------------------------------------------------------------------------
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Honzovi Bukovi

Příspěvek od Vnučka »

Když už tady je Tvé pojetí kvasinek potřetí, nemohl bys prosím nějak poopravit nebo doplnit své vědomosti ? :wink: Netuším, z jakých zdrojů už 5 let sbíráš info o plísních a kvasinkách... ale Candida albicans promiň opravdu neprodukuje tebou popisované toxiny... Kancerogenní, mutagenní a teratogenní aflatoxiny jsou produkovány plísněmi Aspergillus flavus a parasiticus... Ne že by až tak o něco šlo, působení kvasinek ani plísní v těle Tvé povídání nijak neovlivní, ale takto nepravdivé informace mohou snižovat hodnověrnost informací ostatních... a to by byla škoda, ne? Krásný den přeju :wink:
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Aflatoxin...

Příspěvek od jan buka »

ahoj milá vnučko,

máš samozřejmě naprostou pravdu a děkuji ti za tvoje upozornění na mou záměnu označení mykotoxinu Candidy Albicans za Aflatoxin...
Tento velmi nebezpečný mykotoxin (jed houby) je skutečně produkován toliko plísněmi známými pod názvem Aspergillus niger, Mucor racemosus, atd. ne tedy kvasinkou Candida Albicans... Omlouvám se !!!
Ne, že by tedy kvasinka Candida nebyla pro naše zažívání nebezpečná... její mykotoxiny i produkované kyseliny přispívaji nemalou měrou ke střevní (a všeobecně slizniční) dysbióze (stávají se našimi nepřáteli) stejně jako tebou zmíněné Aflatoxiny již výše jmenovaných plísní... (Aspergillus, Mucor, atd.)
Dochází tak rovněž k překyselování naší krve (a to i zmíněným rozpadem buněk plísní). Rovnovážný stav 7,4 pH naší krve je pak narušen a pokud tuto ph nerovnováhu již naše červené krvinky nevychytají (do svých vakuol po obvodu membrány), dojde nutně k patologickým změnám v našem organizmu... (změna prostředí...)
Jen bych tedy ještě asi malinko rád uklidnil "naší" vitariánskou obec, že výše zminovaný karcinogenní (rakovinotvorný) mykotoxin Aflatoxin je produkován kmeny plísní, které se živí produkty látkové výměny bílkovin, hlavně zvířecích... Nicméně je zajisté ještě i mnoho z nás(vitariánů), kteří v sobě ještě stále tyto plísně (z minula) živíme a tedy i Aflatoxiny jsou bohužel přítomny v naší krvi...
Ještě dlužím odpověd tuším Adamovi, že bílé krvinky samozřejmě také bojují i proti těmto parazitům, nicméně pokud jde o fenomén studených končetin, dochází k paralýze krvinek červených... (kyslík)
S pozdravem

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Ta zima při půstu je způsobená hlavně tím, že jsou prázdná střeva - jak píše Malachov, střeva jsou kamna našeho těla, z nich jde to teplo, pokud jsou prázdná, je zima. To je takové jednodušší vysvětlení....
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a já myslel, zas, že mě hřejou játra "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

střeva jako kamna...

Příspěvek od jan buka »

To Danča.

Ahoj. Tak proč některým , Dančo, (v dobrém) není ale vůbec žádná zima, ani při 40 denních půstech... a věřím, že mají také prázdná střeva... :)

Mé vysvětlení: nemají prostě překyselený organizmus (potažmo krev) výměšky přemnožených parazitů (bakterie, kvasinky,...) živících se na usazených toxinech... po jisté detoxikační době (od dnů až po léta, podle jednotl. zamoření...) tento fenomén (studené končetiny) naprosto odezní... pH krve a tím celého organizmu se vrátí do normy (pH 7,4)...
samozřejmě, že se hlavní "bitva" s parazity odehrává ve střevě (hlavně v tlustém, ale i všude jinde po celém těle...)

To vnučka:

díky za dotaz, diagnostika Candidy je naprosto jednoduchá věc.
Každý, kdo má na jazyku bílý až žlutý potah je nositelem přemnožené Candidy Albicans.(místo na jazyku dokonce určuje zasažený orgán - ajurvéda)
Dalším typickým projevem je zvýšená plynatost po pozření koncentrovaných cukrů (někdy už v žaludku, tedy poměrně rychle). Jinak naši lékaři jí (Candidu) jen poměrně težko a složitě diagnostikují přímo v krvi... jsou na to nějaké speciální temné komory atd... (mám zajímavou knihu od Christine Heideklang - Nebezpečné plísně kolem nás z naklad. Fontána... je tam celá problematika velmi transparentně popsána...)

Přeju všem skvělý den...

Honza Buka :)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Tak jak se dělá ta česneková kůra?
alena
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:36
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od alena »

Mrzí ma, že musím oponovať, ale Honza Tvoje informácie sú naozaj nejak (možno nie zastarané) ale popletené. Nemiešala by som sa do toho keby nebolo toho ubezpečenia smerom k vitariánom, že sú v bezpečí, keďže plesne sú zväčša v živoč. potravinách. Bohužiaľ najviac plesní obsahujú sušené orechy a jadrá (hlavne exotické - kde nevieme zistiť ako boli sušené a skladované) a tieto sú aj najviac kontrolované na obsah aflatoxínov, žiaľ aj zväčša týmto kontrolám nevyhovejú. Nebezpečenstvo je v tom, že tento druh plesne nie je chuťou, zrakom ani čuchom zistiteľný takisto ako ani vyprodukovaný toxín. A nedá sa súhlasiť ani s tým, že pleseň candida albicans je vždy typická povlakom na jazyku.alena
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Danča píše:Tak jak se dělá ta česneková kůra?
Promiň,nějak jsem teď neměla čas.
Takže česneková kůra může vypadat různě.Jak kdo snese.Ale minimum bych viděla aspoň stroužeček denně.Samozřejmě syrový.Buď vcelku nebo utřít a dát do salátu apod.Napadá mě,že třeba rozmíchaný s avokádem by nemusel tolik pálit.
Dobré je hlavně když se jí ráno. :-)
Mám s touto kůrou fakt fajn zkušenost,ale praktikovala jsem to jen když jsem mohla o prázdninách být mimo lidskou civilizaci. 8)
Vůně česneku bude věrná jak pes,tak pozor.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

alena píše:Mrzí ma, že musím oponovať, ale Honza Tvoje informácie sú naozaj nejak (možno nie zastarané) ale popletené. Nemiešala by som sa do toho keby nebolo toho ubezpečenia smerom k vitariánom, že sú v bezpečí, keďže plesne sú zväčša v živoč. potravinách. Bohužiaľ najviac plesní obsahujú sušené orechy a jadrá (hlavne exotické - kde nevieme zistiť ako boli sušené a skladované) a tieto sú aj najviac kontrolované na obsah aflatoxínov, žiaľ aj zväčša týmto kontrolám nevyhovejú. Nebezpečenstvo je v tom, že tento druh plesne nie je chuťou, zrakom ani čuchom zistiteľný takisto ako ani vyprodukovaný toxín. A nedá sa súhlasiť ani s tým, že pleseň candida albicans je vždy typická povlakom na jazyku.alena
To Alena:

Ahoj Aleno, vím, že to mnoho lidí vyvede z rovnováhy, ale taková je skutečnost... Candidu máme všichni a jen několik jedinců jí má "pod kontrolou" ve svém střevu, kde na ní dohlížejí přátelské bakterie méčného kvašení (lactobacily a bifidobakterie apod.). bohužel je máme téměř všichni vybité antibiotiky, kortikosteroidy a hormonální antikoncepcí... jinak bychom tuto kvasinku velmi lechce zvládali svou přirozenou imunitou... vitariáni jsou v bezpečí jen potud, pokud mají vyčištěná těla od toxinů z vařené a nevhodné složené stravy a mají osídlené střevo těmi správnými probiotickými bakteriemi... Aflatoxiny jsou produkta toliko plísní druhu Aspergilus a Mucor apod. a ty jsou zase živi na rozkladu bílkovin , převážně živočišných... odtud mé tvrzení, že jsou vitariáni po této stránce více chráněni... naproti tomu přebujelá kvasinka candida je živa na cukrech a (nejdříve na těch denaturovaných.. později však i na ovoc. cukru...)
Nicméně půsty a přísnou vita stravou (popř. antifungicidními prostředky jako je česnek, zázvor, skořice, atd.) je postupem času i této urputné se bránící kvasince brzy odzvoněno... Některé druhy ořechů (nejvíce "arašídy" a para) jsou skutečně kontaminovány již Aflatoxiny... a nesouhlasím, že nejsou ani cítit ani vidět... já je cítím... je to takové podhoubí, (vůně podzimního lesa) hodně často je vidět plísen i na dýnových semínkách a jiných sušených plodech...
Mám tedy naprosto jiné informace než ty, ale to je dobře... můžeme se doplnit popřípadě opravit... četl jsem stovky publikací o plísních a také proto, že já sám mám nejen kvasinku Candida, ale i jiné plísně se kterými úspěšně bojuji... přiznám se, že je daleko lepší plísnovým infekcem předcházet, než s nimi bojovat...

A pokud jde o povlak na jazyku... věř, že je to vždy známka přebujelé kolonie Candida Albicans a pokud jí máš vidět na jazyku, tak je 100 % i v krvi a tedy také i v jiných vnitřních orgánech... střeva, ledviny, játra
atd...

Těším se na další tvou reakci...

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

ještě Honzovi

Příspěvek od Vnučka »

Honzo promiň, ale musím se přidat k Alenke z BB, mám taky pocit, že Ti všechny ty informace nějak začaly splývat či co... Ani Mucor neprodukuje aflatoxiny, je to zcela jiný druh plísní než Aspergillus... Aflatoxiny ani neuvidíš, ani neucítíš... nemají podzimní vůni... Ty cítíš a vidíš plísně jako takové... (stejně jako v lese neuvidíš a neucítíš jen tak jed muscarin, ale všemi smysly si vychutnáš muchomůrku)... A jak tady zaznělo, plísně milují ovoce, zeleninku, obilí, semínka, ořechy... takže i v rostlinném světě (hlavně v něm) najdeš jejich toxiny, ať už aflatoxiny nebo desítky (stovky) dalších, třeba patulin, ten bejval běžně :evil: v dětský jablečný výživě a v jablečnejch džusech... A s tím jazykem... Takhle nějak to myslíš? Tohle je opravdu Candida albicans: http://galenos.kk-net.cz/bestiar/derma/soor0a.htm ... Ale jazyk může být povleklý u tolika různých nemocí... :wink: Fakt... :wink:
Promiň, nechci znevažovat tvou snahu se podělit s ostatními o nabyté informace, ani nemá smysl se tady nějak handrkovat ... s kandidami a plísněmi máme a budeme mít všichni hodně práce, ale jen... možná bys ... asi teda... promiň... neměl :wink: nabízet ostatním "takyhledajícím" vyložené "nepravdy", fakt promiň... Krásný den přeju :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Ahoj Honzo, nemáš nějaký odkaz, nebo nevíš sám, jaká je diag. dle jazyka? Jaká část jazyka odpovídá jakému orgánu?

Děkuji za odpověď

PS: Jsem ráda za tuto diskuzi, kam se zapojilo vícero lidí s různými názory a zkušenostmi, je to poučné.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já vim, že jazyk visí na zdi v centru celostní medicíny "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: ještě Honzovi

Příspěvek od jan buka »

[quote="Vnučka"]Honzo promiň, ale musím se přidat k Alenke z BB, mám taky pocit, že Ti všechny ty informace nějak začaly splývat či co... Ani Mucor neprodukuje aflatoxiny, je to zcela jiný druh plísní než Aspergillus... [quote="Vnučka"]

Milá vnučko,

jsem opravdu moc rád za tuto debatu na téma plísně a kvasinky a opravdu si to tu vychutnávám... musím přiznat, že jsem byl přinucen se opětovně ponořit do tématu a stalo se i, že jsem musel poopravit svá tvrzení... (bylo to v názvu Aflatoxinu...), ale jednu informaci i pro tebe (možná, že také nejsi vševědma!)

"Mucor racemosus je poněkud méně známá plísen a vyskytuje se na sliznicích plic a nosu. Tato plísen vylučuje velmi jedovaté splodiny látkové výměny, ztv. aflatoxiny, dráždící i centrální nervový systém. Živí se produkty látkové výměny bílkovin, hlavně zvířecích a může se rozbujet do velkých tvarů a v pravém slova smyslu zahuštuje naší krev. Tyto plísně jsou zřejmě hlavní příčinou poruch prokrvení..."

Dovolil jsem si milá vnučko, malou citaci z jedné odborné publikace paní doktorky Heideklangové z Německa z její knihy Mykosen, která vyšla i u nás a to pod názvem (již jsem to tu ale uváděl) "Nebezpečné plísně kolem nás" a vydalo to nakladatelství Fontána...
Na straně 12 pak nalezneš tento výše citovaný text... Pokud máš jiné informace a tvrdíš, že Mucor je zcela jiný druh než Aspergillus a neprodukuje tedy Aflatoxiny , tak mi to prosím nějak zdůvodni citací z tvé odborné literatury , tak jako jsem to udělal nyní já tobě...
je možné, že víš opravdu všechno lépe (a nesplývají ti informace jako mě...) a pak se prosím o to s námi poděl... :) v dobrém...

Jinak ještě k tomu jazyku...
máš pravdu, že jazyk je potažený jako projev různých nemocí, vždy se však jedná o stejnou Candidu Albicans, která je stejně jako všechny ostatní plísně "hrobařem života" a snaží se opět rozložit organické látky v našem těle na anorganické a vrátit tak naše rozložená těla do koloběhu přírody... není až tak podstatné, co tu candidu vyvolalo, je to vždy tatáž kvasinka, jen ji "probudilo" něco jiného... Je samozřejmě důležité odhalit příčinu (pokud se chceme léčit) tohoto přemnožení a vytvořit opět harmonické podmínky pro život...
takže schrnutí: potažený jazyk = Candida Albicans, přebujelá kvasinka, překyselený organizmus, produkuje různé kyseliny (alkoholy, acetyldehydy, atd.), živí se cukrem, odebírá nám energii, rozlézá se do celého těla (hlavně sliznice, ...) na počátku byla zřejmě antibiotická léčba, nebo kortikoidy nebo hormonální antikoncepce, ... (to už jsme tu ale probírali...)

Jinak to Sluníčko:

mapa rozložení orgánů (zažívání) na jazyku (Ajurvéda) je určitě někde na netu, vím jen , že je to nějak obráceně ... (na konci jazyka, tedy jeho kořene - je začátek zažívací trubice a těsně před špičkou je pak tlusté střevo... tak nějak...) Takzvaných displejů našeho těla je ovšem více, hlavním je duhovka... najdeš v ní úplně všechny své nemoci i ty , co se ještě neprojevují...

Mějte se všichni vitariánsky (tedy božsky dobře)

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
alena
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:36
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od alena »

Honzo, mrzí ma, že si moju reakciu pochopil ako útok na seba, čo je videť z Tvojich odpovedí. Vôbec si nemyslím ja a myslím ani vnučka, že sme nejaké "vševědmy" a tiež ma nevyvedie z rovnováhy skutočnosť, že

"Candidu máme všichni a jen několik jedinců jí má "pod kontrolou" "- vôbec sa netvárim, že sa ma to netýka - len pre tvoju info, pred časom som založila túto tému.

Ďalej hovoríš o bezpečnosti vitariánov pred candidou, čo len potvrdzuje môj dojem, že to máš popletené, alebo len hádžeš info, kt. si kdesi vyčítal bez rozmyslu? resp. pochopenia - pôvodne ssme totiž diskutovali o bezpečnosti vitariánov pred aflatoxínmi. Tieto sú produktami plesní a pôvodne sme hovorili o ich príjme v potravinách, preto si vyhlásil bezpečie vitariánov, a nie o ich pomnožovaní v organizme človeka.

Nebezpečné sú aflatoxíny v tom, že tieto toxíny sa v organizme hromadia, tzn. ak ich v potrave prijmeš, hromadia sa, aj keď máš vyčistené telo. A následne spôsobujú napr. nádory, poškodenia pečene a pod. Ale nemajú nič spoločné s candidou!

To čo cítiš v orechoch sú plesne, ale iné druhy, keby si študoval viac (a nielen z jedného zdroja, pretože mám dojem , že kniha ktorú cituješ je tendenčná o čom svedčia aj niekt. výroky), tak by si zistil, že aspergillus aj jeho toxíny naozaj nie je možné nijako cítiť. Je pravda, že pokiaľ sa množí v potravine jeden druh plesne, môže sa aj iný (hoci aj o tom sa dá polemizovať), preto sa napríklad odporúča nekonzumovať napr. orechy nažltlé, s plesňovou chuťou alebo pachom. Neznamená to, že to čo cítiš, je práve apergillus.
Na otázku povlečenia jazyka už rezignujem príde mi to ako mlátenie prázdnej slamy, možno len - skús získať viac informácií a aj knihy, kt. sú vitariánom, vegánom a ... srdcu blízke, treba čítať s otvorenou hlavou a kriticky, preto som ani nechcela používať odkazy, ktorých sa dožaduješ, lebo na akýkoľvek názor v súčasnosti nájdeš jeho potvrdenie, alebo vyvrátenie je to podobné ako klamanie štatistikou. pekný deň Vám všetkým prajem alena
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

candida

Příspěvek od Peťka »

Nic není náhoda - :) teď právě řeším Candidu u sebe a vidím tady diskuse v plném proudu. Léto, podzim - hodně sladkého ovoce, hruštičky, jablíčka ze zahrádky a dostali jsme moc dobrý med... A ještě k tomu občas nějaký hříšek v podobě odpoledního "gató" jak se u nás říká buchtičce z celozrnné mouky a jablek ujídané našim dětem. :cry:
Takže jsem si předepsal ráno 3 stroužky česneku, zakázal si sladkosti a zvýšil chlorellu GW z nějakých 10 denně na 30 denně.
Pokud jde o odborné hledisko, plně se spolehnu na Vnučku, kterážto jako doktorka výživářka a navíc člověk hledající, o věci bude vědět dostatečně.
Povleklý jazyk nemám, zato trpím spoustou dalších popsaných příznaků a bylo mi sděleno, že se na mě Candida přiživuje.
Dám vědět za týden, 14 dní, jak kůra zabrala.
Hezký nesvědivý den všem. :wink:
green revolution
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Nevím jestli to tady už nahodou nezaznělo, ale na candidu (a dalsi kvasinky, plisne, i viry a bakterie) byva doporučovan panensky kokosovy olej (raw virgin coconut oil) - na netu jsou o nem tuny textu (hlavne USA). Tento olej je slozeny prevazne z triglyceridu se strednimi retezci - MCT (medium chain triglycerides). Ty narusuji membrany vsech tech potvurek, a o zbytek se postaraji bile krvinky.
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="

Nebezpečné sú aflatoxíny v tom, že tieto toxíny sa v organizme hromadia, tzn. ak ich v potrave prijmeš, hromadia sa, aj keď máš vyčistené telo.

V podstatě mi to zní rozumně, ale této větě moc nerozumím.
Žiju si v přesvědčení, že i když jím jen ovoce většinou třeba a sem tam přitom sním nějakej ten aflatoxín, tak si můj ultrasilný imusystém s tím poradí, ihned liqiduje a nehromadí, ale musím papkávať až na hlad, po vytrávení. Takže hromadění bych neměl připouštět. A při hladovce se určitě nic nehromadí.
Navíc si myslím, že si mohu denodenně sledováním stoličnoje diagnostikovat jak na to jsem s těma plísňama a vůbec, ne?
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Pavluška píše:
Danča píše:Tak jak se dělá ta česneková kůra?
Promiň,nějak jsem teď neměla čas.
Takže česneková kůra může vypadat různě.Jak kdo snese.Ale minimum bych viděla aspoň stroužeček denně.Samozřejmě syrový.Buď vcelku nebo utřít a dát do salátu apod.Napadá mě,že třeba rozmíchaný s avokádem by nemusel tolik pálit.
Dobré je hlavně když se jí ráno. :-)
Mám s touto kůrou fakt fajn zkušenost,ale praktikovala jsem to jen když jsem mohla o prázdninách být mimo lidskou civilizaci. 8)
Vůně česneku bude věrná jak pes,tak pozor.
Díky, a to asi nejde, že bych ten stroužek jen spolkla, to se asi musí rozkousat, že? Hmmm :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

česnek se dá dobře smísit ze zeleninovou šťávou, pak to má správnej říz a zas to tolik nepálí "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Danča píše: Díky, a to asi nejde, že bych ten stroužek jen spolkla, to se asi musí rozkousat, že? Hmmm :wink:
No,a jak bys to udělala? :shock:

Rozkousáním dezinfikuješ i ústa a krk atd. :wink:
Do toho,pokud máš aspoň trochu možnost!!!
Uživatelský avatar
Andreaa
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 15, 2005 10:48
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreaa »

Ahoj :D ,

nevím jak vy, ale mě po česneku ráno dost natahuje.

Pěkně vstanu, vůbec nic nevypiji a rovnou nastrouhám jeden stroužek. Musím ho na lžíci smíchat s trochou vody abych ho mohla spolknout. Jenom tak bez té vody mi to vůbec nejde přes krk :? .
Po spolknutí se pár sekund nic neděje ale pak následuje asi pěti min. utrpení nad dřezem. Během té doby vyprodukuji velké množství slin. Tak 1,5 dcl. Vždy čekám jestli se pozvracím, ale česnek v žaludku zůstává.

Většinou si dám první ranní nápoj až 30 min. po spolknutém česneku.

Ty příšerné stavy na zvracení jsou vyvolané nějakými parazity, kteří se brání a při usmrcení produkují látky které mě dráždí, nebo jak to vlastně je :?:

Máte podobný průběh během této kůry :?:


Musím se přiznat, že mám přečteno mnoho literatury aji..., ale někdy se mi zdá, že si věci vysvětluji trochu jinak než jak byli vlastně míněny.


Tak zatím

Andrea
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Andreaa píše:Ahoj :D ,

nevím jak vy, ale mě po česneku ráno dost natahuje.

Pěkně vstanu, vůbec nic nevypiji a rovnou nastrouhám jeden stroužek. Musím ho na lžíci smíchat s trochou vody abych ho mohla spolknout. Jenom tak bez té vody mi to vůbec nejde přes krk :? .
Po spolknutí se pár sekund nic neděje ale pak následuje asi pěti min. utrpení nad dřezem. Během té doby vyprodukuji velké množství slin. Tak 1,5 dcl. Vždy čekám jestli se pozvracím, ale česnek v žaludku zůstává.

Většinou si dám první ranní nápoj až 30 min. po spolknutém česneku.

Ty příšerné stavy na zvracení jsou vyvolané nějakými parazity, kteří se brání a při usmrcení produkují látky které mě dráždí, nebo jak to vlastně je :?:

Máte podobný průběh během této kůry :?:


Musím se přiznat, že mám přečteno mnoho literatury aji..., ale někdy se mi zdá, že si věci vysvětluji trochu jinak než jak byli vlastně míněny.


Tak zatím

Andrea

Vsadil bych se že tě draždí přímo ten česnek, jak ho ráho hodíš do úplně prázdného žaludku....ja bych rozhodně takovy nepřijemny pokusy nedělal a spolehl se na kokosovy olej, nebo nějakou bylinnou směs, výborná je také sušená šťáva z listů mladého ječmene. Jednak tělo alkalizuje, čímž vytváří prostředí nevhodné pro různé breberky, a navíc chlorofyl je taky silný rostlinný čistidlo a potírá tělesné pachy...
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Andreaa
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 15, 2005 10:48
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreaa »

No jasně že nalačno. Řídím se podle Cingroše, myslím, že i MUDr. Partyková to doporučuje.
Česnek mi moc nechutná a když ho ráno do sebe hodím, mám celou procedůru na den hotovou.
Zkoušela jsem ho dát třeba do salátu, ale není to moc dobré.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nevim nevim... já v pohodě stroužek vycucám jak bombón ale v nějakým salátu můžou bejt i dva a ve šťávě mi chutnaj taky. Poránu bych ho do žaludku neházel, to musí bejt pro žaludek šok jak blázen... to radši celý dopolene nejim a myslim, že udělám líp a rozjedu žaludek po obědě a kolem čtvrtý pátý salát nebo šťáva s nima feferonkou.

Když už poránu něco z nabízeného tak ječmen je to pravé...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

candida

Příspěvek od Peťka »

Tak nějak průsečík s tvx-em a Michalem. Něco zelenýho si to žádá. Taky nesnesu víc česneku najednou. Ale zachroupám ho hrstí chlorelly. A je to OK a necítím ani v žaludku či v jícnu nějaký fuj. Navíc je chlorella silný deodorant, takže i ten odér mi nikdo pak nevyčítá. A kromě toho je to zásadotvorný, zatímco candida a další breberky kvasnicový a plísně potřebujou cukry a následně kyselý prostředí. A navíc potom následky té Candidy chlorella pěkně odvede z těla ven.
A protože ze zahrádky už není co šťavit, všechno pod sněhem, tak zkusím i tvx-ovu radu - zapiju zeleným - tedy - Mladým ječmenem.
Ještě to má jeden rozměr - psychický - kdybych si ošklivil česnek (cítil, že ho tělo nechce), tak asi ani nedvede tu práci, kterou odvádí. A abych si ho neošlivil, tak se zeleným a je to OK.
Když jsme u česneku, jediný co mi na něm vadí, je že je všechen tady v oblasti dostupný ozářený. Mrtvý. Čínský. A ten co nám urostl na zahrádce jsme už snědli... :cry:
Ale zeptám se taky v bruntálské zdravé výživě na čistej coconut. Zaútočit na problém ze všech stran.
green revolution
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Já se taky poohlédnu po tom kokosovém oleji, ale zase otázka - jak ho jíte?
V salátu?
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Ahoj,
co se kvasinek tyce, je spousta ruznych faktoru a projevu. Nemusi byt vzdy vsechny priznaky dohromady. Povlak na jazyku neni jedinym a nutnym voditkem k urceni teto nemoci. Muze mit povlak, ale nemusi. Anebo je povlak z uplne jineho duvodu.. Nekdy je projevem Candidy pouze abnormalni vycerpanost, a ostatni priznaky chybi..
Mejte pekny den. :)
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Danča píše:Já se taky poohlédnu po tom kokosovém oleji, ale zase otázka - jak ho jíte?
V salátu?
Dá se jíst samotný. Při pokojové teplotě má konzistenci sádla, taje až nad 25 stupňů a pak je to čirá kapalina. Chutná ale příjemně, s vůní kokosu.
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Andreaa
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 15, 2005 10:48
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andreaa »

Jakou značku toho kokosového oleje kupujete?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Danča píše:Já se taky poohlédnu po tom kokosovém oleji, ale zase otázka - jak ho jíte?
V salátu?
já ho jím samotný jen tak lžičkou. Chutná mi víc tvrdý, tak ho mám normálně v ledničce (ne na mrazáku) a potom si nadlabu lžičkou a sním. Je dobrý. :D

Kupuji ho na www.biosfera.cz název - Kokosový olej panenský 300ml. 180 Kč.
Odpovědět