CANDIDA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Jista píše:pokud si chcete dat dokupy kandidu na 811,tak bych tuky vyradil uplne na par tydnu,jinak to trva celkem dlouho dat kandidu doporadku,a je otazka zda se na ovoci da vycistit uplne..prave na tom pracuju,ale je treba hodne zeleneho,alkalizovat vodu,hodne sportu,jinak to bude dost tezke..to co rika Graham ze staci dat 811 na tyden a candida je pryc nemusi bejt tak uplne pravda,kamarad dal 811 na 4 mesice,hodne striktne a mel vytoky kandidy.
No uvidím jak dopadnu já. Na další testy jdu cca za 2 měsíce a do té doby se budu maximálně snažit tímto novým systémem jet. Vyřešit to za 1 týden, to by bylo určitě super, ale klidně i 2 měsíce by byly skvělé, když by se ty mé problémy aspoň trošku hly, když už se s tím trápím tak dlouho :D
Můžu se tu stát dobrovolníkem a dát vědět jak jsem pak dopadla >:-)
Jista píše:psychicka pricina kandidy:
pocit rozptyleneho vedomi,hodne frustrace a hnevu,prilis vyzadujici a neduverujici ve vztazich..clovek bere vic nez dava

positivni afirmace..Dovoluji si byt vse co muzu byt a zaslouzim si to nejlepsi v zivote.miluji a vazim si sebe a ostatnich...
Jojo, rozptýlené vědomí by v tom mohlo být, myslím furt na 1000 věcí okolo. Frustrace občas taky, hlavně z práce. Jinak v pohodě.
Ta afirmace se mi líbí, okamžitě to přínáší spoustu radosti :D Děkuji Jisto :)
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

culka píše:Kami, nezufaj. Zaludok musis najprv roztiahnut. Ovocie ti v nom zostane len kratku dobu, tak potom mozes zasunut dalsie. Ze nemas 3-4 hodiny hlad, to urcite, ked tam mas tolko orechov/tukov.

Kym ti Dano odpovie, tu mas tu adresu http://foodnsport.com/blog.html
Moc děkuji Culko za ten odkaz. Dnes jsem v tom "ležela" snad celý den. Velmi mě inspiroval příběh té kánoistky Pam Boteler. Jen nemůžu uvěřit, že to co já bych snědla za 1 den, ona má k snídani :roll:

Culko, mohu se Tě zeptat, kolik toho tedy sníš Ty, jako žena? Vidím že chlapům to nedělá asi potíže sníst toho tolik, ale zajímalo by mě, jak jsou na tom ostatní ženy a dívky? Pokud tedy nejsou výkonnými sportovci, což já rozhodně nejsem.

Jak už to tady pročítám pár dnů, tak už to tedy zkouším jet od včerejška a toto jsou mé výsledky: (a to jsem se musela opravdu hodně přemáhat abych to do sebe vůbec dostala, téměř jsem zdvojnásobila své porce!)

VČERA:
ráno: 480 g melounu (na 2x - nakonec z toho byla snídaně i svačina)
oběd: 440 g ovocného salátu (banán, pomeranč, jablko - to jsem jedla snad hodinu!)
odpo: sklenice fresh juicu (zelené jablko, mango, pomeranč, špenát)
večeře: salát v restauraci (cca 400-500g, těžko říct; nebyl ale úplně raw - nějaké zelené listí tam bylo, hrášek, fazolky, squash, řepa, semínka)
I tak mi to dalo ale jen 745 kalorií :( z toho 14% tuku (asi ty fazole, těch semínek bylo fakt jen trošku)
dnes ráno jsem si šla zaběhat a byla jsem unavená, moc to nešlo

DNES:
ráno: 520 g melounu (už se lepším :))
sváča: 320 g žlutého melounu
oběd: 520 g ovocného salátu (2 pomeranč, jablko - nic jiného doma nebylo)
sváča: 200 g banánů, 400 g třešní (to mi dalo zabrat!)
večeře: 310 g salátu (zelené listí, mrkev, naklíč.alfalfa, rajčata, 30g avokáda)
Už jsem na 1060 kaloriích :) Poměr 87:6:7 jupíí (:-)

Je pravda, že hlad jsem dnes rozhodně neměla :D Takže ani chuť na ořechy vůbec nepřišla - to je dobré! Potřebovala bych ale srovnání s nějakou "normální" ženou. Mě tadyty porce přijdou vrcholové. Třeba je to ale normální, nebo by bylo normální sníst ještě víc?
Nevím jestli jsem si tady nevytvořila nějaký svůj psychický blok, protože můj mozek mi říká že tohle prostě není normální, že bych tolik jíst neměla...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: CANDIDA

Příspěvek od cepheus »

Kamila píše:I tak mi to dalo ale jen 745 kalorií :( z toho 14% tuku (asi ty fazole, těch semínek bylo fakt jen trošku)..
Človíčku Kamčo, :D nedá mi to se nezeptat, čím že Ty to ty kalorie měříš ? Co když Ti to dalo 744 kalorií, nebo Nedej Bůh 746 kalorií ? :wink:
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Kamila píše:Podle toho co jste všichni napsali, prostě málo jím, hlavně ovoce. Přiznávám... že asi ano... jenže nevím jestli jsem se nedostala na zcestí a nemám příliš stažený žaludek, protože já prostě objemově nedokážu sníst víc než 250, max. 300g jídla (což odpovídá možná tak těm 2 pomerančům nebo jabkům).
...
Většinou to ale přijde odpoledne, či k večeru, že mám šílenou potřebu něčeho "hutného", něčeho do čeho se můžu "zakousnout", něco co můžu pořádně "rozkousat", něco "těžšího", ale přitom stále objemově malého. Proto vždycky sklouznu k těm ořechům, protože mi stačí i těch 100g ořechů (přičemž mi to neroztáhne žaludek) a jsem spokojená.
...
Prosím, poradíte mi někdo, jak z toho ven? Vidím že jsem se asi chytila do pasti..
Mas uplne bezne "problemy", popisovane v jeho knihe, ci na fore, s ktorymi sme sa vsetci ktori sme skusili prejst na 80/10/10 lahko popasovali. Prechod od koncentrovanych potravin k tym vodnatejsim chvilku trva a zaludok si hravo za nejaky cas zvykne na novy "normalny" stav, kedy mu 2 pomarance nebudu pripadat ako jedlo na prasknutie.
Kamila píše:Dano, ještě jedna prosbička... můžeš mi prosím poslat odkaz na ty internetové stránky Grahama? Mé vyhledávací schopnosti na internetu jsou naprosto mizerné...
Jeho forum ma uz cez 20 stran, ta najnovsia je vzdy http://www.vegsource.com/talk/raw/ a do archivu sa da dostat kliknutim na Archive dole. V archive hladaj napr. takto: Priklad, cez google, chces zobrazit spravy, kde sa nachadza slovo kandida a ktore boli odoslane priamo D.Grahamom (cez ne sa preklikas k celej danej snure otazok a odpovedi diskutujucich):

Kód: Vybrat vše

candida "by Dr. Doug Graham" site:www.vegsource.com/talk/raw/
A pod.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

cepheus píše:
Kamila píše:I tak mi to dalo ale jen 745 kalorií :( z toho 14% tuku (asi ty fazole, těch semínek bylo fakt jen trošku)..
Človíčku Kamčo, :D nedá mi to se nezeptat, čím že Ty to ty kalorie měříš ? Co když Ti to dalo 744 kalorií, nebo Nedej Bůh 746 kalorií ? :wink:
Ono nejde ani tak o to, jestli je to o 1 kalorii míň nebo víc, ala nahnat to jen na ovoci je docela fuška :) Udělat 2000 s rýží, těstovinama, rohlíkem se sýrem, muesli, nebo aspoň s těma oříškama... to byla brnkačka :)
No, a měří mi to ta kalkulačka na FitDay, to já ne :D
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Dano píše:
Kamila píše:Podle toho co jste všichni napsali, prostě málo jím, hlavně ovoce. Přiznávám... že asi ano... jenže nevím jestli jsem se nedostala na zcestí a nemám příliš stažený žaludek, protože já prostě objemově nedokážu sníst víc než 250, max. 300g jídla (což odpovídá možná tak těm 2 pomerančům nebo jabkům).
...
Většinou to ale přijde odpoledne, či k večeru, že mám šílenou potřebu něčeho "hutného", něčeho do čeho se můžu "zakousnout", něco co můžu pořádně "rozkousat", něco "těžšího", ale přitom stále objemově malého. Proto vždycky sklouznu k těm ořechům, protože mi stačí i těch 100g ořechů (přičemž mi to neroztáhne žaludek) a jsem spokojená.
...
Prosím, poradíte mi někdo, jak z toho ven? Vidím že jsem se asi chytila do pasti..
Mas uplne bezne "problemy", popisovane v jeho knihe, ci na fore, s ktorymi sme sa vsetci ktori sme skusili prejst na 80/10/10 lahko popasovali. Prechod od koncentrovanych potravin k tym vodnatejsim chvilku trva a zaludok si hravo za nejaky cas zvykne na novy "normalny" stav, kedy mu 2 pomarance nebudu pripadat ako jedlo na prasknutie.
Díky za podporu Dano. Jestliže je to takhle u všech, a je to normální, tak to určitě za pokud stojí. Vyzkoušela jsem už hodně věcí, ale jíst "víc" mě ještě nenapadlo :)

Jinak moje první výsledky:
Dnes ráno jsem si mimo jiné zažila svou první eufórku :P Ráno jsem si šla zaběhat a zvládla jsem i daleko delší trasu než jindy, s daleko větší lehkostí v nohou, i rychlejším tempem.
A co mě ještě překvapilo, že po tom včerejšku snědení cca 2.3kg jídla (což je na mne 2-3násobek), kdy jsem ani nebyla celý den na toaletě, jsem dnes ráno měla stále stejnou váhu! Kam se to všechno podělo? >:-)
Připadám si tak trochu jako malé dítě, které se učí jak vlastně jíst (:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CANDIDA

Příspěvek od buc11 »

Kamila píše:
Dano píše:
Kamila píše:Podle toho co jste všichni napsali, prostě málo jím, hlavně ovoce. Přiznávám... že asi ano... jenže nevím jestli jsem se nedostala na zcestí a nemám příliš stažený žaludek, protože já prostě objemově nedokážu sníst víc než 250, max. 300g jídla (což odpovídá možná tak těm 2 pomerančům nebo jabkům).
...
Většinou to ale přijde odpoledne, či k večeru, že mám šílenou potřebu něčeho "hutného", něčeho do čeho se můžu "zakousnout", něco co můžu pořádně "rozkousat", něco "těžšího", ale přitom stále objemově malého. Proto vždycky sklouznu k těm ořechům, protože mi stačí i těch 100g ořechů (přičemž mi to neroztáhne žaludek) a jsem spokojená.
...
Prosím, poradíte mi někdo, jak z toho ven? Vidím že jsem se asi chytila do pasti..
Mas uplne bezne "problemy", popisovane v jeho knihe, ci na fore, s ktorymi sme sa vsetci ktori sme skusili prejst na 80/10/10 lahko popasovali. Prechod od koncentrovanych potravin k tym vodnatejsim chvilku trva a zaludok si hravo za nejaky cas zvykne na novy "normalny" stav, kedy mu 2 pomarance nebudu pripadat ako jedlo na prasknutie.
Díky za podporu Dano. Jestliže je to takhle u všech, a je to normální, tak to určitě za pokud stojí. Vyzkoušela jsem už hodně věcí, ale jíst "víc" mě ještě nenapadlo :)

Jinak moje první výsledky:
Dnes ráno jsem si mimo jiné zažila svou první eufórku :P Ráno jsem si šla zaběhat a zvládla jsem i daleko delší trasu než jindy, s daleko větší lehkostí v nohou, i rychlejším tempem.
A co mě ještě překvapilo, že po tom včerejšku snědení cca 2.3kg jídla (což je na mne 2-3násobek), kdy jsem ani nebyla celý den na toaletě, jsem dnes ráno měla stále stejnou váhu! Kam se to všechno podělo? >:-)
Připadám si tak trochu jako malé dítě, které se učí jak vlastně jíst (:-)
někdo se z toho nedostane nikdy
vážíš i stolici?, ne to je sranda ( a nebo ne?)
vyhledával bych ty euforky, já moc nevěřím na předešlodenní reagence, u mne to rozhodně funguje v delším časovém horizontu
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

buc11 píše: někdo se z toho nedostane nikdy
vážíš i stolici?, ne to je sranda ( a nebo ne?)
vyhledával bych ty euforky, já moc nevěřím na předešlodenní reagence, u mne to rozhodně funguje v delším časovém horizontu
no tak stolici mě ještě nenapadlo vážit :D ale to si možná umíš představit, že při těch pidi-porcích které jsem jídávala, toho ze mně nikdy stejně moc nevypadlo :lol: Naopak to ve mě zůstávalo asi dýl než by mělo..
jó eufórka je dobrá, uvidíme jak dlouho mi to vydrží.
každopádně mám ale něco nového co vyzkoušet, tak uvidím, vyzkouším, popasuji sama na sebe a určitě časem sama zjistím co mi vyhovuje nejvíce..
protože je to pro mne všechno ale úplně nové (nemyslím tedy raw), ale celý tenhle 811rv systém s těma šílenýma porcema, tak se na mne prosím nezlobte, že se tolik ptám :roll:
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Ahojky. Slyšela jsem, že při protikandidové dietě se může jíst zakázané ovoce typu meruňky nebo banány,ale tím způsobem, že se jí samotné, bez žádného míchání s něčím jiným a s dostatečným odstupem od dalšího jídla a s pořádným rozkousáváním, tak to prý nijak nevadí a tělo se s tím popere při přemnožené candidě. Zkoušel to někdo, kdo bojuje s candidou?
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Ahoj zuzis,

já jsem právě ve fázi snížit kandidu na nějakou normální úroveň a cca za 2-3 týdny jdu na přetestování, tak pak mohu poreferovat, jestli a o kolik se to změnilo.

Jedu teď 100% raw, jen ovoce přes den, večer zeleninové saláty.

Ovoce se snažím nemíchat, ale tu a tam kombinuji třebas právě ten banán s mangem nebo borůvkama.

Zaměřila jsem se spíš na vyloučení co nejvíce tuků ze stravy. Tedy žádné ořechy a semínka. Maximálně si dál jen půl avokáda denně do salátu nebo pár raw oliv. Jestli i tohle malé množství tuku něco ovlivní.... nevím... zkouším...

Každopádně se po těch pár týdnech co už takhle jedu cítím daleko lépe, zlepšila se mi podstatně pleť a už i ten jazyk mi začíná růžovět :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

zuzis píše:při protikandidové dietě se může jíst zakázané ovoce typu meruňky nebo banány,
"Zakazane" ovocie? Kym, lekarmi? Veris tej "logike"? Tej istej ktora zakazovala/zakazuje ovocie pri cukrovke 2. typu?
Co je potom povolene? Napr. olivovy olej, tahini, obilie, syry, maso, len preto ze neobsahuju jednoduche sacharidy?
ale tím způsobem, že se jí samotné, bez žádného míchání s něčím jiným a s dostatečným odstupem od dalšího jídla a s pořádným rozkousáváním, tak to prý nijak nevadí a tělo se s tím popere při přemnožené candidě.
Nejem nic len ovocie, cele tyzdne az mesiace, len obcas trochu zeleniny. Vynimocne prerusene niecim ako grilovacka apod. Nemam kandidozu, ani ine problemy, ale nikdy by mi nenapadlo, nedostanem chut,.. jest marhule ci banany inac ako samotne, pokial ich mam dost, preco by som mal? Ved sa z nich da krasne nasytit. A na dalsie jedlo (cize ovocie) dostanem chut az po par hodinach. Co sa tyka toho mono, ci rozkusavania, to je snad samozrejme, vzdy lepsie nemiesat a nehltat. Ci citis potrebu miesat tie marhule s niecim inym? S cim, napr. obilim? Naco kazit chut marhul obilim? S inym ovocim? Kludne, ked mas chut.
Zkoušel to někdo, kdo bojuje s candidou?
Bojovat s kandidou? To ako bojovat proti chripkovemu virusu antivirotikami, proti streptokokom antibiotikami, proti nadorom Chir./Chemo/Ozar., apod.? Nebojuj s nou, nezmysel. Pories vnutorne prostredie, dobrou zivotospravou, ona sa stiahne sama, ked ju uz viac nebudes potrebovat aby ti pomahala s prebytocnym volnym cukrom v tele. A potom za nou nesmut. Neopusti ta uplne. Vzdy bude pripravena. Ked to zase dlhodobejsie pokazis, neboj, predtym nez kvoli tomu mnozstvu cukru v tele oslepnes, ci prides o koncatiny, ona, kamaratka, ti znovu pride na pomoc a pusti sa do neho. Priznaky jej premnozenia si hravo vsimnes, tak zase sa budes moct zamysliet.
Naposledy upravil(a) Dano dne stř črc 28, 2010 12:08, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

Dano,to jsi napsal hezky:)
Go Raw
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

Naprosto souhlasím s Danem. Také bych se nedívala na ovoce jako zakázané, naopak! Všechno ovoce je povoleno, dokonce doporučeno, či předurčeno :)
Také jsem měla zezačátku tendence s kandidou "bojovat", než jsem se dočetla, že to je přirozená součást našeho těla. Jde jen o to ji mít v nějaké normální zdravé normě. Dneska už jí říkám kamarádka.... ale ani žádní kamarádi by nám neměli přerůst přes hlavu, že? :wink:
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Ano, taky souhlasím, ale já myslela to, že když mi právě přerostla přes hlavu, tak jak jí zase zkrotit, jestli v tom období mohu jíst tyto tzv.zakázané ovoce a samotné a dobře rozžvýkat. Jsem totiž na vita 99% už 4měsíce a ne a ne nemůžu jí dostat pod kontrolu...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Kamila,
ked nebudes spokojna so stavom, tak na tvojom mieste prestanem jest aj "jen půl avokáda denně do salátu nebo pár raw oliv". Ved avokado kupene u nas aj tak nema takmer ziadnu chut, zrejme ho jes hlavne kvoli pocitu nasytenia. A raw olivy bez soli ci nenalozene detto, to je tak hnnusna chut zo stromu az hroza :)
Mimochodom, ako postupujes v "hodovani", uz teda zvladnes viac ako 2 pomarance? :) Ja v zime v pohode takmer kazde rano cerstva stava z 4kg pomarancov, cize cca 2litre mnam stavy. Pritom som v 811 len amater a ini borci s ovela vacsim vydajom energie - napr. aktivni a casti maratonci, ci cyklisti na dlhe trate ai. toho zladuju podstatne viac :)

Zuz,
Co s tym ma vitarianstvo? DG rukami preslo svojho casu 5000 vitarianov. A mnohi z nich sa stazovali na kandidozu. Ked im poratal jedalnicek, priemerne prijimali v tukoch 70% energie... To je dokonca viac nez bezna variaca populacia. Ak si sa pytala ci mozes "zakazane ovocie", tak pravdepodobne nejes len ovocie ale aj vraj "dovolene" plodiny a vita vyrobky s velkym obsahom tuku.

Doug: ...The raw fooders, I thought, we’re doing far better until I started keeping track, and after interviewing about 5000 raw fooders, I feel pretty comfortable in giving averages, and the average raw fooder consumes 65 to 70 percent of their calories from fat.
Kevin: Wow
Doug: This is almost double the American average.
Naposledy upravil(a) Dano dne stř črc 28, 2010 14:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

tak to abych se stala milionářem ne? :o
zatlásknout se lnem je mi milé a tolik to nestojí...uf, 4 kila pomerančů jen za dopoledne, nebo miska borůvek, to je jako z jiného světa, tolik peněz prostě nemám. ale nestěžuju si.

na kandidu mi pomohlo MMS - okamžitě mě zbavilo závislosti na sladkostech, od té první kúry je jím jen extra výjimečně a jsem spokojená.

ta teorie, že je kandida přítel, se mi líbí, ale když jeden není schopen, prostě fakt není schopen upravit jídelníček, tak je ten dryák k nezaplacení.

valím oči, jak jste tady vzorní, proc mne byl přechod na raw fakt těžký a na 100% bych to bez pomůcky nikdy nedotáhla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:tak to abych se stala milionářem ne? :o
zatlásknout se lnem je mi milé a tolik to nestojí...uf, 4 kila pomerančů jen za dopoledne, nebo miska borůvek, to je jako z jiného světa, tolik peněz prostě nemám. ale nestěžuju si.
Ja tolko penazi na tie pomarance este mam. 1kg dobrych stoji v zime 80c-1,2Eur. Ale su aj po 50c. Lan prenechavam operencom, nechuti mi.
A asi bez debaty, uplne najlacnejsie sa vo vseobecnosti krmi na obili a vyrobkoch z neho, aj potom ta lacna hydina v obchodoch, a tiez aj bravcovina napr. je vykrmena na obili a krmnych zmesiach z neho.
Ty si si vybrala podla moznosti nieco medzi, hoci nepochybujem, blizsie k tomu zelovocu. Kazdy nech si vyberie. Kazdy robime denne rozhodnutia, podla chuti, stavu penazenky.

Nepalci v horach frcia celozivotne takmer cisto len na jednom jedle - na dalbate (varena biela ryza, sosovica, zelene listy) a to je nizkotucna strava. Napr. jedlo z 120g ryze a 60g sosovice (vazene v surovom stave, po napucati obrovske jedlo), z neho len 6% energie pochadza z tuku. Porovnaj s priemerom 65-70% u tych spominanych 5000 vitarianov. A aka je tato ryzova (zalozena na obili) dieta lacna..

Moznosti je fakt vela. Esteze nehladujeme a mame na vyber. Niekto sirsi, niekto uzsi.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: CANDIDA

Příspěvek od Kamila »

to Dano:
Díky za optání :) s těma porcema... no už se mi to podařilo docela zvýšit (tak jako že nejím už jen 200g porce, ale tak 400g - tak odhadem, teď už to opravdu nevážim), ale na ty mega porce to asi ještě nemá :) Ale zatím mi to tak vyhovuje, energie sice občas kolísá, ale to bude spíš celodenní (a někdy i noční) prací u počítače. Celkově ale myslím že je to lepší, maminka by určitě měla radost, že jím 2x víc :D
Mě ty raw olivy bez chuti, vlastně i trošku hořké, docela chutnají :) Ale až dojím ten pytlíček doma co mám, tak už si asi další nekoupím. Mám takový pocit že už je nebudu potřebovat.
No, a s tím avokádem... když mě fakt chutná! Tady v Anglii jsou moooc dobrý, to se s tím blivajzem koupeným v Čechách nedá naprosto srovnávat! Nebo jsem tam na ně asi neměla štěstí. Ale také zvažuji, že ten poslední týden až dva před testama omezím tuky úplně, a uvidíme jestli se dá kandida za 1 týden umírnit jak Mr. Graham slibuje :)

to s.arik:
jojo, je to drahé... ale co se dá dělat.. už před lety jsem udělala rozhodnutí, že si mé tělo prostě kvalitní jídlo (ovozele), nejlépe bio, zaslouží a dnes už to beru jako základ. Taky za tím mám ještě myšlenku, že ty biofarmáře chci opravdu podpořit, aby se nám to všem jednou dostalo na stůl běžně, za nižší ceny. Je mi ale jasné, že to je běh na dlouhou trať. Ale ono to jednou přijde, nebojte :)

to zuzis:
no a jaké je Tvé složení vita? je to jen ovozele, nebo tam máš i ty ořechy, semínka, avokáda, oleje, či jakékoliv jiné tuky?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Dano, mám dost peněz na raw, ale ne na frutariánství, to bych se teda prohla denně tak o 400 stovky jen za sebe a to je prostě moc :)
Takže ovozel + semínka a ořechy, to zasytí lacněji.

Rohlíky a rýži nezmiňuj, znám, tak jsem žila dříve :oops: :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Rozumiem.
s.arik píše:Rohlíky a rýži nezmiňuj, znám, tak jsem žila dříve :oops: :lol:
:) Ale myslel som to vseobecne, kvoli vlaknu. Poukazat na to, ze je druh vitarianstva s az 70% energie z tukov a naopak vareneho veganstva len s 5% (o tom viac napr. V China study).
A samozrejme 100-vky inych kombinacii a odnozi. A ze nie kazde vitarianstvo je liek na kandidozu, ci cokolvek ine.
zuzis píše:Jsem totiž na vita 99% už 4měsíce a ne a ne nemůžu jí dostat pod kontrolu...
asi relativne vysoko tucna dieta. Pritom sa to da zvladnut za tyzden. A kludne mozno aj na tej ryzovej diete s 6% en. z tukov.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: CANDIDA

Příspěvek od culka »

Sarik, nemam predstavu kolko co stoji, uz som dlho prec, ale tie orechy asi tiez idu hodne do penez, nie?

Uz som presla obdobim, ked bez sacku orechov ani na krok. Dnes som skor v stadiu, ci mi budu stacit tri alebo radsej styri kontajneri s jedlom do roboty.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Za oříšky+semínka utratím max. 25Kč na den, dnes například 50 g mandlí za 7Kč, trocha lnu, to bylo rozhodně pod pět kaček, máku asi taky tak za pět kaček.

Za stejné prachy bych si koupila tři nektarinky nebo kilo jablek, což zasytí nepoměrně méně...já vím, je to jen v hlavě, mohla bych žít i jen na jablkách. Ale zatím se neumím přesvědčit, že to není askeze :D

Nicméně Danovy příspěvky o low fat dietě bedlivě čtu a někam tím směrem chci výhledově kráčet :) Pomaličku :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Ono jako nechci to tu zahlcovat svou finanční situací, ale ze sociálních dávek mám na jídlo cca 70 korun na den...stačí to, ale jen na několik málo druhů ovozelu.
No, už je to spíše minulost, s Mírou mi životní úroveň rapidně vzrostla :mrgreen: rozmazluje mě melouny každý den a ananasů a broskví jsem za poslední měsíc měla více, než za celý předchozí život asi :)

Eh, vůbec to sem nepatří, ale jen jsem chtěla vysvětlit svůj údiv nad tím, že si někdo udělá z borůvek či pomerančů jednu obr-mono-porci :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: CANDIDA

Příspěvek od Samira »

Sarko, ja som len tak uvazovala - poslala si par foto z vasho noveho byvania a bola tam nejaka zelen. To je asi spolocny priestor, nie len vas, ze? Lebo inak by si mohla do rohu trepnut par sadenic rajcin, nejake uhorky a mas stravu na leto zadara... Ale ak by Ti tam chodili ostatni obyvatelia, tak to samozrejme nema vyznam... To bola len taka uvaha...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Dvoreček je za dvou či tří stran otevřený a nejsem si jistá, že by nám to nesklidil někdo jiný :) Ale možná bychom mohli příští rok něco zkusit, třeba rybíz nebo maliny, mňam! Zatím máme jen na oknech bylinky a čilli :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

zuzis píše:Jsem totiž na vita 99% už 4měsíce a ne a ne nemůžu jí dostat pod kontrolu...
asi relativne vysoko tucna dieta. Pritom sa to da zvladnut za tyzden. A kludne mozno aj na tej ryzovej diete s 6% en. z tukov.[/quote]
Co je podle tebe tučná dieta na vita? Samozřejmě že jím oříšky, jinak bych byla kostlivec, už takhle jsem hodně zhubla.Avokádo nejím, moc mi nejede.Nevím, že bych jedla nějaký jiný tuk, kromě kokosového.Zvládnout za týden jo? Tak to by mne zajímalo, co bych teda měla jíst podle tebe.Já už kolem toho blbnu několik měsíců. I vlastní pickles si dělám sama a kysané zelí už mne taky moc nebere. S mms koketuji dva měsíce a mám s tím trochu problémy
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

zuzis píše:
dano píše:
zuzis píše:Jsem totiž na vita 99% už 4měsíce a ne a ne nemůžu jí dostat pod kontrolu...
asi relativne vysoko tucna dieta. Pritom sa to da zvladnut za tyzden. A kludne mozno aj na tej ryzovej diete s 6% en. z tukov.
Co je podle tebe tučná dieta na vita?
Napisal som relativne, teda pomerne, vysoko tucna. V pripade kandidozy ta, v ktorej je v tukoch viac ako 10% energie.
zuzis píše:Samozřejmě že jím oříšky, jinak bych byla kostlivec, už takhle jsem hodně zhubla. Nevím, že bych jedla nějaký jiný tuk, kromě kokosového.
Cize viac ako 10% predpokladam, ci?
zuzis píše: Zvládnout za týden jo? Tak to by mne zajímalo, co bych teda měla jíst podle tebe. Já už kolem toho blbnu několik měsíců
Jest len ovocie a trochu zeleniny napr. Nic ine. Dovod? Co viem o kandide najdes zcasti rozkuskovane v mojich prispevkoch, od toho zo čtv úno 11, 2010 a neskorsie.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od mun »

Dovolím si odpovědět za Dana.
zuzis píše:Co je podle tebe tučná dieta na vita?
>10% energie z tuků. Třeba já sním za den dejme tomu 20 banánů, 2kg meruněk, litr zeleninové šťávy (třeba mrkev, zelí, kapusta), 2kg meloun, 3 palice salátu. To je nízkotučná vita strava. Když někdo sní max. 2kg ovozel a k tomu 100g oříšků/semínek, tak to je vysokotučná vita strava.
zuzis píše:Samozřejmě že jím oříšky, jinak bych byla kostlivec, už takhle jsem hodně zhubla.
Já šel z 92kg až na 64kg, ani ne za půl roku, teď mám tak 70. Když půjdu a dám si pizzu, tak hodně rychle naberu 2kg, ale to není ta váha co chci nabrat :) Bez silového tréninku těžko nabrat.
zuzis píše:Tak to by mne zajímalo, co bych teda měla jíst
Zralé ovoce (např. banány s tečkama, zralá manga, teď v sezóně např. zralé meruňky optimálně spadlé na zem, třešně) a zelený (salát římský, ledový, hlávkový, little gem, lollo...., špenát, kapusta, řap. celer atd. atd.)
zuzis píše:S mms koketuji dva měsíce a mám s tím trochu problémy
Savo na čištění studní přijde určitě levnějc, účinná látka bych řekl ta samá. My ale přece nechceme zabíjet mikroby.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

pokud chces dat kandidu doporadku za tyden,tak to musi byt 0 tuku extra..mozna to nebude tyden,treba 10 dni,ale rekl bych ze za tyden spadnou ty nejvetsi narusty,do uplne harmonie musis drzet nizke tuky dlouhodobe,pokud mozno trvale..pokud s tim mas velky problem,radsi bych dal dietu bez tuku alespon 3 tydny,a pak teprve orisky..
ale chce to jist dost,pokud nejsi zvykla na nizkou hladinu tuku,muze to byt ze zacatku trosku nezvyk.
Go Raw
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Děkuji všem za rady. Vydržet bez oříšků není problém. Na začátku vita jsem je hodně jedla, měla jsem na ně pořád strašnou chuť, ale ted je moc nemusím. Nějak mi ted nedělají dobře. Jedině tak ořechové mléko (s mrkví). Ale taky teda vynechám. Po pár týdnech mohu přidávat postupně zase oříšky? Nebo aspon pomalu? Jak nahradit vitamíny co jsou v oříškách např. hořčík atd? A nebude tělo ztrádat, když nebude mít žádné tuky? Jinak mne potěšila zpráva, že jsem přibrala 1kg (na 44kg), začala jsem totiž více jíst, takže to jde i bez oříšků. Hurá :D
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

zuzis píše:Po pár týdnech mohu přidávat postupně zase oříšky?Nebo aspon pomalu?
Jak nahradit vitamíny co jsou v oříškách např. hořčík atd?
A nebude tělo ztrádat, když nebude mít žádné tuky?
1.
Kedy chces, sama rychlo zbadas, kedy sa ti v tej trosku "mastnejsej" krvi s vyssou viskozitou zhorsi metabolizmus krvneho cukru - podla toho ze ti kamaratka candida pride na pomoc a premnozi sa :)
2.
Najlepsie doplnkami z lekarni:) To bol zart!! Nic nenahradzuj. V dnesnom svete je problem skor prebytok (tukov, apod.) nez nedostatok niecoho. V zelovoci je vsetko. Ak sa chces poistit s tymi mineralmi, zo zeleniny jedz len listovu zeleninu, z kvalitnych zdrojov, pestro striedaj. Ale pozor, ak nechces chudnut, prepchavaj sa hlavne ovocim, len raz za den-dva zjedz taketo zeleninove jedlo.
3.
Ano urcite bude. A to sa da, neprijimat ziadne tuky? Asi sa nechystas jest len rafinovany cukor a nic ine, alebo ano? Co myslis, aka cast celkovej energie je viazana v tukoch v tomto zelovoci?
a) spenatove listy
b) maliny
c) jahody
d) azijska hruska, broskyna, pomaranc, slivka
e) vodovy melon?
Skus si tipnut.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Odpovede

Příspěvek od Dano »

Za sebou a b c d e: 14%, 10%, 8%, 5%, 4%

Pokoj s tebou.
D., priatel kandidy :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

Zuzis,muze se zeptat kolik meris?
Go Raw
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: CANDIDA

Příspěvek od zuzis »

Jista píše:Zuzis,muze se zeptat kolik meris?
157 cm
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

mun píše:...Když půjdu a dám si pizzu, tak hodně rychle naberu 2kg,...
Myslím že ne. Za rok a půl vita jsem ztratil 15 kg. Nedávno jsem měl asi 2 týdny s větším množstvím nevita (včetně té pizzy a živočišných tuků) a kupodivu se mi váha nehla ani o píď. Což mě utvrdilo v názoru, že vita strava je plnohodnotná stejně jako jakákoliv jiná a že zesádelnatění není záležitostí složení stravy ale zanesení organismu toxiny.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:vita strava je plnohodnotná stejně jako jakákoliv jiná a že zesádelnatění není záležitostí složení stravy ale zanesení organismu toxiny.
To je zajímavý příspěvek k mé osobní otázce, nad níž tak občas přemítám, když vidím nějakého obtloustlého člověka: říkávám si, kolik má tahle osoba na sobě tuků a kolik v sobě sedimentů... jinak řečeno, jaký je asi poměr mezi tukovými polštáři a anorganickými sedimenty jinde v těle.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: CANDIDA

Příspěvek od Panda »

Dano co si myslíš o tomhle - candida údajně provokuje chutě k jídlu (svými vyměšovacími produkty), vyvolává touhu po sladkém a nutí člověka aby ji krmil. V tom případě pak není moc kamarád, protože sice na počátku člověk udělal nějaké chyby v životosprávě a způsobil si její přemnožení, ale ona se pak snaží udržet u koryta a člověk je pak v začarovaném kruhu ze kterého neumí ven. Musí silou vůle překonat svou závislost na sladkostech a tucích aby candidu redukoval a pak mu i klesnou potřeby a zlepší se životospráva. Šárka to vyřešila pomocí MMS které candidu redukovalo a umožnilo jí dostat se zas do rozumných kolejí stravování, čili také se s ní musela poprat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

To vis,zadni kamaradi nejsou uplne idealni:)
Go Raw
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

zuzis píše:
Jista píše:Zuzis,muze se zeptat kolik meris?
157 cm
Ja jsem mel nejakej "brain error",myslel jsem ze jsi psala ze jsi byla potesena tim ze jsi shodila 1 kg,proto se ptam na vysku,44kg je hodne malo..a Ty jis nejak malo?
vis kolik jis kalorii?pokud jis malo kalorii tak se neda na vita strave nabrat,ale pri vyssim mnozstvi muzes nabrat krasne.
Go Raw
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: CANDIDA

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:
zuzis píše:
Jista píše:Zuzis,muze se zeptat kolik meris?
157 cm
Ja jsem mel nejakej "brain error",myslel jsem ze jsi psala ze jsi byla potesena tim ze jsi shodila 1 kg,proto se ptam na vysku,44kg je hodne malo..a Ty jis nejak malo?
Me prijde 44kg na 157cm normalni
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

no ja myslel ze ma 44 a chce schodit.:)
Go Raw
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: CANDIDA

Příspěvek od Pavluska »

Jista píše:To vis,zadni kamaradi nejsou uplne idealni:)
:lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CANDIDA

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
mun píše:...Když půjdu a dám si pizzu, tak hodně rychle naberu 2kg,...
Myslím že ne. Za rok a půl vita jsem ztratil 15 kg. Nedávno jsem měl asi 2 týdny s větším množstvím nevita (včetně té pizzy a živočišných tuků) a kupodivu se mi váha nehla ani o píď. Což mě utvrdilo v názoru, že vita strava je plnohodnotná stejně jako jakákoliv jiná a že zesádelnatění není záležitostí složení stravy ale zanesení organismu toxiny.
taky se ten tuk/odpad musi nekam umet ukladat, a kdyz telo zbavis tukovych bunek, tak telu chvilku trva si zas novy vytvorit a ze zacatku to jde vic ven, postupne se tuk zacne ukladat kdyz uz ma kam.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CANDIDA

Příspěvek od Dano »

Panda píše:candida údajně provokuje chutě k jídlu (svými vyměšovacími produkty), vyvolává touhu po sladkém a nutí člověka aby ji krmil
Takze 2-nasobny kamarat, vracia nam chute k tym povodnym starych dobrym instinktom - uci nas konzumovat sladke ovocie! :) Teraz vaznejsie: Cital som o tom. Na Mercolovi, inzulinova hojdacka, hypoglykemia, mozok trpi zacne vylucovat glutamat, to je excitoxin, atd.. Ale netusim, v akom pomere to sluzi ako vyhovorka a teda v akom pomere je to k inym vplyvom ako su nasa lenivost a pohodlnost menit nieco na zivotosprave, ci pozitkarstvo - "gurmanstvo" ai.
V tom případě pak není moc kamarád
Podla mna je. Nadmerne zvysena hladina cukru casto zapricinuje vsetky tie strasne dosledky cukrovky. To, ze nas host vypusta do tela rozne odpadove latky z takehoto neefektivneho metabolizmu cukru a ze za tu spominanu obrovsku sluzbu drzania cukru na uzde si po logickom premnozeni vraj “vyzaduje” dalsi prijem potravy je len mala mozna dan. Kandida sa premnozi a toto vsetko velmi oddiali, clovek tak ziska vela dalsieho casu na napravu. Super kamaratstvo, symbioza. Ked k nam do domu pozyvame hosta, zvlast na dlhsie, tak obycajne pocitame s tym, ze jeho rozne zivotne prejavy ci nazory sa nemusia zhodovat s nasimi.
Musí silou vůle překonat svou závislost na sladkostech a tucích aby candidu redukoval a pak mu i klesnou potřeby a zlepší se životospráva. Šárka to vyřešila pomocí MMS které candidu redukovalo a umožnilo jí dostat se zas do rozumných kolejí stravování, čili také se s ní musela poprat.
Ale "candida sa da redukovat" za tyzden. Samozrejme nie napr. na tej tucnej, podla niekoho vraj "zdravej" viatarianskej strave. To sa snad da zapriet na tak kratku dobu. Moj nazor. Keby som ja mal prejavy kandidozy, urcite by som nepil ziadne Savo, ci sa babral s nejakou patlaninou. Ked sa rozhodnem, tak tyzden nejakeho odopierania a teda mozno trapenia je pre mna nic. Ak by to bolo neznesitelne, behaval by som, bol na cerstvom vzduchu, pil vodu, dokonca mozno cital duchovnu literaturu. Ten pred 2000 r. trpel ovela viac, a za nieco ovela vyznamnejsie. V porovnani s Nim nejaky smiesny tyzden si odporiet pochutky, na ktore by som mal (ci vraj ta kandida?) hocijako silnu chut..? To musim zvladnut hocikedy. Ak by som bol iny a nedokazal zmenit zivotospravu sam, siel by som napr. na ten ozdravny pobyt k MUDr. Fulovej apod. (bola tam nedavno mama, info z prvej ruky). Z najhorsieho by som bol vonku, aj “zavislosti”, a lahsie by som pokracoval dalej..

Zaujimavo su popisane postrehy ludi, ktori po konzultacii s Grahamom “zasli” na “bananovy ostrov”, pisu o tom aj nie neznami spickovi sportovci. A aky dramaticky posun v chutiach zaznamenali uz po niekolkych dnoch! Vdaka niekolko tyzdnovej monostrave, konkretne jedli len banany. Ale dosiahnut sa to na hocijakom ovoci, banany su pre takych casovo popri praci a castym treningom zaneprazdnenych ludi vhodne len preto, ze je jednoduche ich nakupovat, drzat a doma dozrievat aby mali po ruke vzdy dostatok tohto jedineho vybraneho ovocia. Po tomto virtualnom “pobyte na Banana island” presli na 811rv uplne bez problemov, nelakali ich stare chute. Tolko k beznej “zavislosti” (na skrob - pohanka, mrazena kukurica,.. ci semena, ai.). Lebo oni ziadnu kandidozu nemali, riesili len “tranzit”, teda posun k 811rv z takej flakanej 811, rezanej ciastocne s veganstvom apod.

Nikoho som sa nechcel dotknut a tesim sa so Sarkou, ze sa jej prejavy kandidozy zmiernili ci skoncili.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Nedotkl ses mě :)
Jo, týden by se dal vydržet. Asi se mi hlavně spíše nechtělo se těch pochoutek vzdát...a taky mám dojem, že jsem si názor "kandidu vyřeší ovocný týden" přečetla až daleko později - a pro MMS jsem se rozhodla z mnoha jiných důvodů (prostě jsem uvěřila, že je to skoro_všelék, vhodný i pro tzv. zdravé lidi), kandida byla spíše domněnka (nikdy jsem ji neměla potvrzenou) a stop čokozávislosti hned druhý den kúry mě šokoval a rozhodně jsem to nečekala...

Teď mám taky motivaci ubrat tuky ze stravy, akné, ale není to tak zlé, abych se konečně rozhoupala, ufff, člověk přestane pompézně jíst paraořechy, aby mi druhý den donesla téměř tchýně půlkilový sáček a miláček řekne "já na ně ani moc nemám chuť, raději si dám ..." :lol:
Grrrr, boj s obžerstvím se u mne vleče :mrgreen:

Omlouvám se za demotivující příspěvek, ale tak mohu být negativním vzorem,
všichni papejte lépe než já 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

42 minut času k rozhodnutí, zda učinit další trapné předsevzetí ohledně příštího/tohoto týdne! A doma čerstvě nadělané lněné placky i makové kuličky, uf :)

Dano, předpokládám, že krom ořechů a semínek by se ten týden neměla ani pohanka?
Doufám, že mrkev, okurka a rajče (a samozřejmě veškeré ovoce) je ok, bez nich bych měla hrozný hlad.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

pohanka by take delala vysoky cukr na ovoci,a zpomalila metabolismus cukru.
Go Raw
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Jista píše:zpomalila metabolismus cukru.
hm, asi jo.
já v ní doufala, neb není tak tučná.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CANDIDA

Příspěvek od s.arik »

Jen mě ještě napadlo, kolik lidí (znám teda aspoň jednoho :)) zvládlo 10+ denní šťávový půst a stejně se chutí nezbavili a přechod na 811rv je pro ně sci-fi, i když o něj usilují už dlouho... O jejich kanidě nic nevím, ale tělo a psychika jako celek se prostě za pár dní dokupy nedají, anebo jen málo věřím na zázraky? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CANDIDA

Příspěvek od Jista »

ja byl na stavach tejden,a pak bych snedl kravu i s rohama:)
Go Raw
Odpovědět