COLONHYDROTERAPIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

doktori vychazeji z udaju varakuuu, po sance kdy se proplachne telo od zaludku az po konecnik a nezbude nic se to vzpamatuje asi za tyden urcite, navic ovoce nevyzaduje zadny extratraveni ve strevech, zelenina jak ktera a navic oboji vytvori priznive prostredi pro kolegy mikroby... to je osobni zkusenost jak to citim pozorujice co do me a ze me leze a jak dlouho to ve mne lezi.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:39, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

U te sanky vidim ve srovnani s colonem jeden velky nedostatek, samozrejme vedle mnoha vyhod.

Jde o to ze ty vrstvy tuheho humusu ve streve se rozpousti a uvolnuji postupne. Proto se jakykoli postup musi mockrat opakovat, aby se dosahlo nejakeho vysledku.

Sanka je vyborna v tom ze proplachne travici trakt komplet. Ovsem po jedne procedure se tyden nemuzu ani podivat na solnou lampu, jak jsem presolena. Jasne, je to jen mensi dan za nedocenitelnou cistotu, ale prave diky tem vedlejsim efektum se neda opakovat moc casto.

Clovek co prejde na normalni syrovou stravu po x desitkach letech na knedlu zelu vepru, sekane a bublanine ma ve strevech toho tuheho nanosu mnohanasobne vic nez muze splachnout jedna sanka. Cisty to nepotrebuje, ale pro bezneho clovicka se zahnojenym strevem je colon primo spasa. Vsak klystyr pomaha jako prvni pomoc i v akutnich pripadech, kdy na sanku neni ani pomysleni.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja toho zase tolik nenacet, neb od urciteho bodu zlomu me uz vic dava praxe a sebevnimani - doporucuju, podle malachovovych meritek jsem jednicka, poslednichasi 14 dni i dneska jsem byl nazachode asi 3x a fakt to tak funguje, pokud teda ma co odchazet, poranu po pomerancovy stave poprve, v praci po snidani podruhe, po obede potreti :c]
Obedvam hoodne velikej zeleninovej salat co dela jen Al Capone a vecerim salat nebo na panvi potrapenou plodovou zeleninu (lilek, dyne, cuketa) s nejakou masalou. Po ty masale mi vubec traveni jedejakz praku, ac je to nevitavecere... ale spolu s teplem mi to prestaa chutnat a vracim se zas k poradne proolejovanymu salatu.
A to jsem celkem vnazhavenym tempu neb vpraci nestiham ale uzjen nazhavenej, asi ne sevrenej...
nemuzu radit jak na velky zasvineni, ja se cejtim dost ciste, ty haldy zelenin za tech par let udlelaly asi svy a zasvinovaci exces jsemnemel uz mozna pres rok...
pust taky likviduje strevni obyvatele... po prvnim jidle po pustu jsoupodle me soucasti te pekrasne sracky ktera vzdcky okamzite jde ven...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:39, celkem upraveno 2 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

štěstíčko píše:Ono by mě stačil nějaký test na zjištění toho jak to tam vlastně vypadá....
...tak jdi na colonoskopii...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

štěstíčko píše:Co jsem vyčetl zajímavého z jedné diskuse:

1) Stačí udělat si 2 litry hodně silné kávy a podržet celou dávku 10 minut ve střevech. Po vyprázdnění se cítím jako na novém světě.

.
...turka,nebo rozpustný ...? :D
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

štěstíčko píše:Co jsem vyčetl zajímavého z jedné diskuse:

1) Mně hrozně moc pomohl kávový klystýr & účinný detox na depresi. Stačí udělat si 2 litry hodně silné kávy a podržet celou dávku 10 minut ve střevech. Po vyprázdnění se cítím jako na novém světě.

.
...tomu bych rozuměl,páč taková dávka kofeinu,vstřebaná nejvíce vstřebávacím orgánem,jímž střevo je ,určitě posune do novýho světa...když už nee do onoho...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

člověk píše:
štěstíčko píše:Co jsem vyčetl zajímavého z jedné diskuse:

1) Mně hrozně moc pomohl kávový klystýr & účinný detox na depresi. Stačí udělat si 2 litry hodně silné kávy a podržet celou dávku 10 minut ve střevech. Po vyprázdnění se cítím jako na novém světě.

.
...tomu bych rozuměl,páč taková dávka kofeinu,vstřebaná nejvíce vstřebávacím orgánem,jímž střevo je ,určitě posune do novýho světa...když už nee do onoho...
:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

štěstíčko píše:
člověk píše:...tomu bych rozuměl,páč taková dávka kofeinu,vstřebaná nejvíce vstřebávacím orgánem,jímž střevo je ,určitě posune do novýho světa...když už nee do onoho...
Proto si asi staří číňani lili saké druhou stranou... aby jim netvrdly játra.
..a Japonce to tak naštvalo, až obsadili Mandžusko..

:wink: :P
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jatra by jim tvrdly i nadale, ty tvrdnou i pokud to budes prat do zily jako to delaj mistri na mscht, spis usetrili problemu zaludek...
strevo snese hodne ale nesmi predtim bejt nemocny, porazany, plesnivy atd...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...NO...konečně jsme se zasmáli...,není to tak lepčí ? :wink:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

neni pak nakonec prava prirozenost bejt v jeskyni?Jogini delaji mraky neprirozenych veci a jsou urcite prospesne.
Ono to ty travci breberky jen tak ven nedostane,navic klystyr nikdy neprocisti cele strevo,jen cast,tu nejvice toxickou.nebal bych se toho.
Navic kdyz se ji kvasene zeli,tak je bakterii porad dost.
Treba sankalpraksalana procisti cely trakt,a rozhodne to neznici bakterie.
To by musely byt fuc i po prujmu,a to nejsou.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:40, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

To je pravda,kdyz se to prehani,strevo zlenivi.Ale kdo si dela klystyr obden?treba ja jen kdyz to prezenu s kapustou :D
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:40, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to asi bude ZOO.Ale nevim z ceho.Pry se to casem procisti,ze pak uz to nenadyma a nesmrdi.je to pravda?mate nekdo tu zkusenost?Ja jsem na vita zacatecnik,tak je to jasne ze na to telo neni zvykle,jen bych nerad aby to nadymalo a smrdelo porad.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

štěstíčko píše:Z mých několikaletých zkušeností s klistýry bych spíš řekl, že tu mikroflóru ani tak neničí, ale spíš mi vadí že střeva se odnaučí fungovat, že jde peristaltika do háje... takže když pak člověk začne jíst trochu víc... má zase prozměnu zácpu... což u šanky není. Proto se dá ř´íct že jsou klistýry návykové.
Myslím že se tonedá takto zevšeobecnit. Mě klistýry žádné problémy nedělaji, tedy ted je tolko nedělám ale spíše jsem vnímal(když sjsem je dělal pravidelně) pozitivní účinky.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

štěstíčko píše:
Seraf píše:Myslím že se tonedá takto zevšeobecnit. Mě klistýry žádné problémy nedělaji, tedy ted je tolko nedělám ale spíše jsem vnímal(když sjsem je dělal pravidelně) pozitivní účinky.
Souhlasím, ale po určité době člověk zjistí že neodstraňují příčinu jen zmírňují následky... Podle mě když vše funguje... není třeba klistýry.
To určitě, ale v tom případě pokud vše funguje není třeba ani šanka.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

dneska jsem byl v Poděbradech v jednom centru pro zdraví koupit rodičům k svátku poukazy na masáže...a dělají tam i colonhydro.Paní zrovna brala objednávku po telefonu a zaslechl jsem,že nejbližší termín je zaměsíc,neb toho mají děsně moc...celkem mě to překvapilo na tak malé město...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Co jsem slyšel od lidí co byli na té terapii výplachu... a dočetl se v knize jak se to má dělat tak shledávám zase zlo... tedy že se vlk draze nažere a koza zůstane nemocná. Podle knihy jak se to dělá odborně má být následující postup:

Do střev se má vhánět voda o tělesné teplotě obohacená acidofilními bakteriemi. Ve skeněné trubici se má sledovat barva stolice... tedy stará kalová od nové světlejší. Aby se mohla stará kalová stolice rozpouštět je vháněn do střev rytmicky kysličník. Průběh čištění je tak zcela zřetelně cítit.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

mandragora píše:Co jsem slyšel od lidí co byli na té terapii výplachu... a dočetl se v knize jak se to má dělat tak shledávám zase zlo... tedy že se vlk draze nažere a koza zůstane nemocná. Podle knihy jak se to dělá odborně má být následující postup:

Do střev se má vhánět voda o tělesné teplotě obohacená acidofilními bakteriemi. Ve skeněné trubici se má sledovat barva stolice... tedy stará kalová od nové světlejší. Aby se mohla stará kalová stolice rozpouštět je vháněn do střev rytmicky kysličník. Průběh čištění je tak zcela zřetelně cítit.
Tak to jsem ještě nikdy neslyšel, kde jsi to četl, o tom používání kysličníku? Kysličníku je mnoho druhů, myslíš kysličník uhličitý???
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

P.H. píše:Tak to jsem ještě nikdy neslyšel, kde jsi to četl, o tom používání kysličníku? Kysličníku je mnoho druhů, myslíš kysličník uhličitý???
Spíš bych typoval zředěný peroxid vodíku. Ten urcite urychli rozpousteni, ale prijde mi to dost drasticke.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

hugo píše:
P.H. píše:Tak to jsem ještě nikdy neslyšel, kde jsi to četl, o tom používání kysličníku? Kysličníku je mnoho druhů, myslíš kysličník uhličitý???
Spíš bych typoval zředěný peroxid vodíku. Ten urcite urychli rozpousteni, ale prijde mi to dost drasticke.
Tak to mi teda taky příjde hodně drastické, pokud je myšlen peroxid vodíku. Myslím, že každý prostředek k dokonalejšímu očištění střev musí být neagresivní a hlavně přírodního původu; snad by se daly použít nějaké čistě přírodní rostlinná mýdla: existují i byliny a jakési mýdlové ořechy s čistícími účinky.
Naposledy upravil(a) P.H. dne stř bře 26, 2008 16:39, celkem upraveno 1 x.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

P.H. píše:
hugo píše:
P.H. píše:Tak to jsem ještě nikdy neslyšel, kde jsi to četl, o tom používání kysličníku? Kysličníku je mnoho druhů, myslíš kysličník uhličitý???
Spíš bych typoval zředěný peroxid vodíku. Ten urcite urychli rozpousteni, ale prijde mi to dost drasticke.
Tak to mi teda taky příjde hodně drastické, pokud je myšlen peroxid vodíku. Myslím, že každý prostředek k dokonalejšímu očištění střev musí být neagresivní a hlavně přírodního původu; snad by se daly použít nějaké čistě přírodní rostlinná mýdla: existují i byliny a jakési ořechy s čistícími účinky.
Pokud by šlo o oxid uhličitý, tak to taky nebude moc přírodní a nejsem si jistý, jestli dokáže nějak urychlit rozpoutění. IMHO jedině okyselením prostředí.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

P.H. píše:Tak to jsem ještě nikdy neslyšel, kde jsi to četl, o tom používání kysličníku? Kysličníku je mnoho druhů, myslíš kysličník uhličitý???
To bych taky rád věděl. Informace pochází z knížky Tajemství všech nemocí od Helmuta Wandmakera. Takže nevím v jaké zemi to tak dělají... ale u nás to tak není... Logicky je CO2 nesmysl a H202 by už šlo... ale co na to střeva... třeba je to N20 tedy rajský plyn :). To by spíš chtělo zapátrat někde na En webu nabo na De webu jak zní definicie odborná toho kysličníku. Já bych byl spokojen i s těmi bakteriemi. Ono ty co jsou prý v těch jogurtech nejsou lidské a jsou tedy na nic... lidské se prodávají zvlášť a jsou prý mnohem účinnější.
Všechno velké je jednoduché.
Kocour
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 07, 2008 21:27
Bydliště: Orlová/Ostrava/Olomouc

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Kocour »

Byla jsem na hydrocolonu v Bohumine a musim to pochvalit :) Skvela vec.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od mandragora »

Mě by zajímalo, jak zpátky lenivé střevo probudit. Poněvadž vlivem očist, šank a klistýrů má nemůžu se dostat k tomu aby se to rozešlo i když dávám speciálně vlákninu, speciálně piju a speciálně se hýbu... před tím jsem nemusel nic... a šlo to. Jestli nebudu muset to zastavit a začít jak při návratovce... pomaličku...
Všechno velké je jednoduché.
Kocour
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 07, 2008 21:27
Bydliště: Orlová/Ostrava/Olomouc

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Kocour »

Me neprijde, ze by mi po tom colonu zlenivelo strevo a to jsem ani nedoplnila tu mikrofloru jak mi doporucovali. Neprislo mi moc rozumne do sebe cpat tablety. Co si o tom myslite vy? Vy byste se temi tablety s mikroflorou nacpali? :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:Mě by zajímalo, jak zpátky lenivé střevo probudit. Poněvadž vlivem očist, šank a klistýrů má nemůžu se dostat k tomu aby se to rozešlo i když dávám speciálně vlákninu, speciálně piju a speciálně se hýbu... před tím jsem nemusel nic... a šlo to. Jestli nebudu muset to zastavit a začít jak při návratovce... pomaličku...
No třeba tyhle potraviny: http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/potrav ... istaltiku/

Já osobně bych vsadila na švestky :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Fiona »

K CHT nejspis respekt, je pravda ze hodne lidi to doslova zachranuje pred kudlou za 5 minut 12. Jenze druha vec je podstoupit to sama, kdyz nemusim...

Tyhle hovinkove procedury jsou natolik intimni, ze u toho fakt nikoho nepotrebuju. Jedna vec je vykecavat se na foru, jakou ma mit spravne hovinko barvu a konzistenci atd, a druha vec je, aby mi nekdo druhy vhanel do mych strev ruzne roztoky podle vlastniho uvazeni. Uz davno jsem se odnaucila v tomhle lidem duverovat, mmj i proto ze vim ze tuhle odpovednost za kontakt a komunikaci s vlastnim telem ze me nikdo nesejme. Takze radsi stary dobry klystyrek... Muze se do nej dat treba urina, nebo prekapavana kava, trochu citronove stavy, nebo hermanek, salvej... Tema cvikama to stejne jenom zacina, po trosce praxe uz to clovek jasne citi, kudy a kam to tece, kde je nejaka ta ucpanina a potrebuje promasirovat, kdy uz je ciste...

Kdyz treba vim ze jsem to flakala delsi dobu a jeste sem tam hresila co se jidla tyce, tak nejlepsi na rozlepeni nanosu je teple prekapavane kafe. Ve form klystyru nevyvolava acidotickou reakci, narozdil od vypiteho, protoze neprochazi tudy kde se reakce tvori (zaludek, slinivka, zlucnik apod). I peristaltiku to nakopne, mozna az prilis 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od awa »

Mně dřív stačil i jeden šáleček ( malý ) překapáváné kávy nebo i pressa, zcela bez cukru, mléka a do půl hodinky to bylo venku. Ale co jsem na syrové, tak to neřeším, pročistí mne i občas zelený ječmen ( ne Green Ways, ale ta sušená sláma od Energy ), který omylem pořídil můj muž. Kávu bych si dala jen vyjímečně, kdyby mi hodně nesedla nějaká syrová kombinace, tak vím, že by mě ten pajšlík na 100% srovnala, ale vzhledem k tomu, že upřednostňuji monostravu, tak se mi to za poslední rok nestalo.
Na colonhydroterapii jsem od kámoše a jeho ženy ( oba 27 let ) slyšela samou chválu, ale ani jeden není na vita stravě. Myslím, že by to totiž - pokud by nebyli vážně nemocní -nepotřebovali. Za chvíli budou běžnou stravou zase zaněšení a vyhodili jen peníze. Ale každý zná své tělo nejlépe, tak se musí rozhodnout sám, zda by to pro něj bylo. Pro mne v současné době tedy ne.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:No třeba tyhle potraviny: http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/potrav ... istaltiku/

Já osobně bych vsadila na švestky :wink:
Ano ano.... podle toho článku jsem to začal dělat... a ono se to ještě zhoršilo. Mě se spíš zdá že když jsem žádnou takovou věc nejedl tak to fachčilo... já netuším v čem je ta potíž. Příčin toho proč ochrnou ty nervy může být vícero. Třeba taky nemám mikroflóru.. .asi je už vyplavená. Někdy dávám dvakrát týdně šanku a každý večer klistýr aby nedocházelo k intoxikaci... když nedám den tak už to jde poznat a když dva.. .tak už začínám mít malátné stavy... a hned hubnu... to už jíst nemá smysl... takže se divím že někdo vydržít nejít na WC třebva 5 dní... já už to cítím hned tak 5 minut po jídle že to stojí... třeba mám nějaký nádor, nebo ochablinu... protože čím více tomu pomáhám tím je to horší.

Naposledy jsem zjistil toto: Vláknina je dobrá... ale okrádá mě o vodu... (protože kdo jí hodně vlákniny, když se má jen 20g denně... tedy pár kuliček hrozna... potřebuje hodně pít... extrémně pít) A já když si dám jeden banán... tak vyschnu... pak musím vypít třeba 4 litry... abych cítil že se mi ulevilo... nesnáším když se mi začnou lepit rty.. .a když je léto je to furt... já už nevím co mám pít... nemůžu do práce nosit 6 litrů šťáv nebo jiných zdravých tekutin... a kupovat bublinkované a všeljak doslazované věci se mi nechce.

Takže voda... pití... to je u mně teď nejhorší... prostě když vyjdu na slunce vyschnu... a během hodiny jsem dehydratovaný.. .a už se mi zhoršuje nálada a pocity... a dohánět ten defekt pak je o mnoha litrech... jenže tělo tu vodu vylučuje... a já bych potřeboval aby si ji ponechávalo. Navíc čím více piju, tím více vyplavuju minerály. Dát si za den celý meloun... nebo 8 pomerančů... a zaženu žízeň... ale dostávám pocit jako že na mě něco leze... totál mě to vyplaví a oslabí. Čím zadržet vodu v těle... leda solí...

V práci teď potřebuju hodně mluvit... a jak to mám dokázat, když za 15 minut mi dechem odejde z těla tolik vody... že mi vysychá v krku a mění se hlas na sýpavý a chraplavý...

Když piju šťávy... mám po nich žízeň... když piju vodu s citrónem, mám po ní žízeň... po neslazených čajích taktéž... jediné po čem nemám žízeň je ovoce a zelenina bohaté na vodu... jenže ta mě totál vyplaví... ach to moje VODOHOSPODÁRTSVO... řeším už hodně dlouho... protože se vždy po pár litrech dané věci přepiju a dál už ani kapku protože se mi potáhne jazyk a všechno chutná jinak... musím měnit...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od doubravka »

Ach jo, to máš fakt složitý :( Já se svou téměř nevita stravou s tímhe kupodivu problémy vůbec nemám a krom cestování jsem nikdy ani neměla.. Co však v případě nejasností působilo vždy skvěle bylo ovoce po ránu, ale předpokládám, že jako vitarián to tak máš pravidelně.

Já bych se na všechno vybodla a skutečně poslouchala své tělo - co přesně kdy a jak vyžaduje. Třeba to tak děláš - netuším - ale kdyby případně ne, třeba by to stálo za úvahu. Pokud se s tebou tělo baví ;) (se mnou se občas nebaví kde co :lol: ). Prostě bych to zkusila chvíli neřešit a dodat jen to, co je žádáno. Jinak mně osobně, ač jsem se stolicí problémy neměla nikdy, se to hodně změnilo po půstech, hlavně po 21, to pak byla stolice několikrát za den, ale "solidní". Dnes už jsem zvyklá i na ty vyšší frekvence a tak nějak si to užívám. Vím, že k půstu máš poněkud ostražitý přístup (vzhledem k tvým zkušenostem a z obav o pokles váhy), ale já půstu věřím. A samozřejmě orbě na duchovním poli ;)

Takže prostě nekalkulovat co "má" být dobré a prospěšné a dodat to, co tělo chce? Sama za sebe bych řekla - proč to nezkusit.

Přeju zdar a vyprázdnění a naplnění ;-)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Takže prostě nekalkulovat co "má" být dobré a prospěšné a dodat to, co tělo chce? Sama za sebe bych řekla - proč to nezkusit.
Mě mate jen jediná věc... že to co včera fungovalo... najednou přestalo. A to jsem nezměnil nic... NIC. Předtím jsem jedl hůř... mnohem hůř. Pak jsem to vyladil tak že jsem lítal... a najednou bac. A já nevím proč. Kéž bych věděl co tělo chce, co dělá, co má v plánu. Třeba jsem aktivoval nějakou očistu... netucha.

To já nekalkuluju... prostě mi ani moc zelenina nechutná, ani vařené. Na co se těším to si dávám. Jedl bych rád více... a vychutnávaje si to jak mi to dělá fajn... ale nemůžu. Nemůžu si prostě dát kilo banánů... ani když mám hlad jako pes... a pak si lítat v euforce z tryptofanu... nemůžu protože můžu dát max 3. Ikdyž si dám šťávu... dám půl litru a je zle.. dám dvě hrušky a je zle. Dokonce ani šanka už nezabírá. Kdysi jsem slyšel jak to pracuje a během 20 minut to projelo celé kolo... dnes... ani když si dám 6 sklenic a klistýr... tak se to nespustí... prostě jako bych měl někde zauzlené střeva... spustí se to až za dvě hodiny a přesto to nemá takový průběh jaký si vzpomínám.

Ale včera jsem zkoušel jinou věc... a myslím že vím kde je ten problém. Zkoušel jsem rozdýchat jógický dech abych cítil krásně volno v břichu... a ono se začalo zvyšovat pnutí... jako by proti sobě pracovaly v astrálu dvě energie. Prostě něco je v páteři a to ovlivňuje nervy ledvin a trávení. A dokud toto neodblokuju, všechny vnější metody selhávají, protože příčina je jinde. Škoda že si páteř nemůž pořádně promasírovat, a pak si rozdýchat. Včera jsem dýchal večer 3 hodiny.. .a něco jsem tak aktivoval, že jsem celou noc nemohl usnout... jak to pořád v éteru pracovalo. Takže dnes jsem unavený. Ale už vím na co se zaměřit. A až to rozdýchám do takového efektu že všechno bude uvolněné pak se vsadím že i ty nervy začnou fungovat a vše bude v poho... já konečně dostanu i sílu do svalů k výkonům. Přibírat můžu, fungovat klasiky pro chůzi můžu.. .to je vše v poho... ale vyjít do sedmého patra abych necítil že svaly by chtěly víc... zatím ne. Mě by jen zajímalo, kde by mi řekli jestli mám ve střevě nánosy nebo ne, popř. udělali rentgen abych se na to podíval, jestli tam není nějaká klička, zúžení, a pak bych věděl kudy to vyřešit. Colonohydroterpaie je pak zbytečná když tam bude anatomická chyba a budu muset na chirurgii. Nádor vyřazuju, poněvadž krev ve stolici nemám.

Faj mi udělá jen šťáva z ředkve, a zasytí šťáva z květáku. Ještě by mě zajímalo co znamená když se potáhne jazyk... jestli to že jsem něco v jídle už přehnal a tělo to toxikuje... nebo... to že to spustilo očistu. Protože při haldovce se potáhne taky jazyk... tak spíš hádám že je v oběhu více toxinu takže se tělo zbavuje... a potahuje mi jazyk aby mi nechutnalo to co jím.

A nebo třeba... úletovka... chci jíst dobré věci... ale tělo by rádo se přeplo na eternal... a tak mě trestá, poněvadž já nemám vůbec hlad.... jím jen abych neměl hlad, jen abych nezhubl a měl sílu.

Bolest se u mě na pohmat vyskytuje na leve straně tesně kolem pupku... a tam tlusté střevo není. Pravou stranu když zatlačím prste,m dolů tak jde... levá působí jako natlakovaná. Rozmasírování brání sval. Když udělám svíčku a dám kolena na ramena... jako by mi někdo nalíval pět minut horkou vodu tak 60°C od páteře do břicha... vůbec nevím co to je. Proč se mi dělá fajn při postoji hlavou dolů.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od epony »

adresa zdravotného centra kde robia colonhydroterapiu /pre tých ktorí bývaju v bratislave a okolí/ http://www.hippokrates.sk/ akurat som im poslala požiadavku, nech mi pošlu cenník, vypada to tam slušne vybavene podla galerie na ich stranke, určite to tam navštivim v blizkej dobe :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od epony »

tak som zistila: Cena jednej sprchy je 690 Sk. a sú potrebné 2-3 sprchy. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od awa »

epony píše:tak som zistila: Cena jednej sprchy je 690 Sk. a sú potrebné 2-3 sprchy. :)
Levnější jak u nás....V ML 900,-CZK jedna procedura...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od veri »

V Ově 600,- za první návštěvu a další o 200levněji...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od hugo »

Toto mi dnes přišlo na mail:
Krásný den,

posílám vám kontakt na již několik let fungující zařízení, kde provádějí super hydrocolon. V průběhu let jsem už pár zařízení vyzkoušela a toto je moje č. 1.
Pan doktor tím žije. Masáž břicha dělá, jak znám z knih N. Walkera.

Mudr. Rudolf Prachatický
SNP 41
400 11 Ústí nad Labem
tel.: +420 472 773 341
Pro lidi ze severu Čech by to mohla být dobrá informace. Také jsem ráda, že nemusím nikam složitě cestovat.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Jindra »

Včera jsem dostal mailem informaci o nově zřizovaném pracovišti na poliklinice Žďár nad Sázavou. Takže kraj Vysočina to bude mít lépe "po ruce". Momentálně mají cenu 500 Kč. Blíže viz odkaz http://www.poliklinikazr.cz/hydrocolon.html
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Esterka »

Tohle téma se momentálně probírá na příbuzných stránkách a je tam dost podnětných info:
http://www.freshness.cz/forum/topics/kl ... colon-aneb
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Kometa »

Nebyli jste náhodou někdo tady?
http://hydrocolon.biz/

Uvažuju o tom.... a tady to mam blízko a za super cenu.

Jen se bojím jedné věci - mam na vaječníkách cysty a bojím se, že jak se zvýší tlak v břiše, budou sviňsky bolet. Bolí mě i jen pitomé nadýmání.

Mám myšlenku - co kdyby si člověk dal proceduru třeba 3-4 dny za sebou, jak je potřeba, a k tomu jen šťávový půst. Nebylo by to lepší než každý den vyplavovat spoustu natrávenýho jídla?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Fiona »

Ono i kdyz se zacnes postit, at uz se stavama nebo bez, prvnich par dni bude mit klystyrem dost co odchazet, i kdyz to budes praktikovat kazdy den. Muze to trvat i tyden. Sice uz neni ve strevech ten tlak ze by te to hnalo normalne na velkou, ale porad je co vyplachovat kdyz se tomu pomuze. Pokud jde ale o tlak na cysty, muze to byt dost uzitecna myslenka.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: COLONHYDROTERAPIE

Příspěvek od Sitar »

Kometa píše:Nebyli jste náhodou někdo tady?
http://hydrocolon.biz/

Uvažuju o tom.... a tady to mam blízko a za super cenu.

Jen se bojím jedné věci - mam na vaječníkách cysty a bojím se, že jak se zvýší tlak v břiše, budou sviňsky bolet. Bolí mě i jen pitomé nadýmání.

Mám myšlenku - co kdyby si člověk dal proceduru třeba 3-4 dny za sebou, jak je potřeba, a k tomu jen šťávový půst. Nebylo by to lepší než každý den vyplavovat spoustu natrávenýho jídla?
Už jsme se tam skoro chystali, ale "partneři", jako KFC, DIOR, Lov kaprů a sumců rozhodli o opaku.

http://hydrocolon.biz/partneri.htm
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět