COLONHYDROTERAPIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

tvx píše:... odstátý ser to pije hůř
Pěkná věta....už jsem se dlouho tak nezasmál (nic ve zlém, jen mě to rozesmálo) :P :P :P
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

Zdravim vsechny vitariany :),

jsem tu nova par tydnu a zatim jen hltam vsechny clanky, diskuse atd. :). Jste pro me veliky zdroj inspirace, mam diky Vam velikou motivaci zvladnout ty "prechodne" navyky a nervat do tela vsechny ty hrozny potraviny, kterymi jsem se krmila cely zivot a neznala dusledky.

Mam jednu otazku ohledne CHT - jsem objednana za 14 dni u Dr. Jonase na Florenci, chtela bych to spojit se 7mi dennim pustem a totalne tak procistit telo, strevo a detoxikovat. Myslite, ze je to dobry napad spojit to s CHT? Nechci, abych se pak nekde slozila :). Ma s timto nekdo zkusenosti? Diky moc za pripadne odpovedi, mejte se vsichni slunickove :)))). paaa
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Slunko píše:Zdravim vsechny vitariany :),

jsem tu nova par tydnu a zatim jen hltam vsechny clanky, diskuse atd. :). Jste pro me veliky zdroj inspirace, mam diky Vam velikou motivaci zvladnout ty "prechodne" navyky a nervat do tela vsechny ty hrozny potraviny, kterymi jsem se krmila cely zivot a neznala dusledky.

Mam jednu otazku ohledne CHT - jsem objednana za 14 dni u Dr. Jonase na Florenci, chtela bych to spojit se 7mi dennim pustem a totalne tak procistit telo, strevo a detoxikovat. Myslite, ze je to dobry napad spojit to s CHT? Nechci, abych se pak nekde slozila :). Ma s timto nekdo zkusenosti? Diky moc za pripadne odpovedi, mejte se vsichni slunickove :)))). paaa
welcome slunko! 8)

s CHT pri pustu mam nekolikere zkusenosti a vzdy bez problemu a citila jsem se ok... lepe nez kdyz jsem to podstoupila behem normal zraciho obdobi :P

ale musim samozrejme opet dodat, ze VSE je vazne hodne individualni... proste vyzkousej obe varianty a UVIDIS SAMA, je to dulezite - udelat si obrazek sama na sobe... ver zkusene pustarce :wink: take jsem nasekala dost chyb, ale hodne me to poucilo - tak, jak by to zadny clanek ani rada druhych nesvedly...

treba RadkaS ma s CHT primo otresne zazitky, tusim, ze to bylo behem pustu, ted si nejsem jista... vse tu na strankach najdes, tak s chuti do citania! :D

hlavne se toho neboj a jdi tam s radosti... pak to doufam vyjde ok...

btw, moje 1. CHT take nebyla uplne na stopro prijemna... tedy, abych te nevystrasila - nic nebolelo nebo tak... proste jsem jen byla bila jako stena z toho soku, cekala jsem, ze to tak v tom brisku nepocitim... ale druha visit uz byla totalne goooood :lol:

pak napis, jak sis to uzila... hlavne z toho nedelat vedu, ale naopak se tesit na pomoc telicku... k cemuz dochazi i pokud to neni zrovna prijemne, si troufam tvrdit... :wink:

uzij si pohled na tu trubici, je to skvela motivace se sebou neco dal robit :)

zdar! :D
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

Diky moc za pripominky :))))), kdyz jsem se dnes objednala, mela jsem obrovskou radost a chut, ze udelam ten hlavni a zasadni krok k ociste, protoze ciste strevo je zasadni pro dalsi praci s telem, mam pocit. Pak jsem precetla prave napr. prispevek od RadkyS a moje nadseni malinko dostalo zabrat, ale vzdycky se snazim dat na vlastni zkusenost, tudiz se tam tesim dal jak maly dite :))))). Mam zkusenost s klystyrama, nedelaji mi vubec zadne problemy, i kdyz vim, ze to s CHT nemohu asi srovnavat :).

Ohledne toho pustu - mam za sebou nekolik jednicek, proto jsem hoodne moc zvedava, co se mnou udela vice dni, ale citim to cele jako "zacatek a zaklad pro dalsi praci", takze namotivovana jsem, to se ale rika hezky s plnym zaludkem, ze :))).

Tak ju, diky za pripominku, preji slunickovy dne, ahooooj :)
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Slunko píše:Diky moc za pripominky :))))), kdyz jsem se dnes objednala, mela jsem obrovskou radost a chut, ze udelam ten hlavni a zasadni krok k ociste, protoze ciste strevo je zasadni pro dalsi praci s telem, mam pocit. Pak jsem precetla prave napr. prispevek od RadkyS a moje nadseni malinko dostalo zabrat, ale vzdycky se snazim dat na vlastni zkusenost, tudiz se tam tesim dal jak maly dite :))))). Mam zkusenost s klystyrama, nedelaji mi vubec zadne problemy, i kdyz vim, ze to s CHT nemohu asi srovnavat :).

Ohledne toho pustu - mam za sebou nekolik jednicek, proto jsem hoodne moc zvedava, co se mnou udela vice dni, ale citim to cele jako "zacatek a zaklad pro dalsi praci", takze namotivovana jsem, to se ale rika hezky s plnym zaludkem, ze :))).

Tak ju, diky za pripominku, preji slunickovy dne, ahooooj :)
Tak se mi libis, moc hezky a radostne napsane :P

Drzim ti moc pesti, at te optimismus provazi i behem tveho prvniho delsiho pustiku... po jednickach hned skocis do sedmicky... ale proc by ne!!! (viz nase stara proflakla individualnost) :wink:

Pokud ti nebude zrovna nejlepe, napis nam v tematku Pust sve pocity, povzbuzeni tu jiste najdes dost a dost!!!!!

paaaa 8)
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

Ahojte,

mam jeden dotaz. Dneskem jsem ukoncila tridenni CHT. Mam ale pocit, ze klystyrem to vse zvladnu lip. Nevyslo ze me vubec nic prekvapiveho /resp. nic vice nez u klystyru/. Mam trochu obavy, zda to provadela sestra spravne, ci jak to rict, muze to byt i mnou, pry je to u kazdeho jine.

Slo vam neco ven tou tlustou hadici? Me vubec ale vubec nic, jen poprve se to trochu zbarvilo a vyslo trochu stolice, ale ani po druhe ani po treti proste nic. Kdyz jsem se pak sama vyprazdnila, vysla opet jen hneda voda. Jsem z toho trosku rozpacita a nevim, jestli to melo az takovy smysl. Ponevadz jsem jeste do nedavne doby byla maso/vsehozrout, myslela jsem, ze budu zanesena a pujde pryc hodne veci, ale nevyslo.

Muzete mi to nekdo uvest na pravou miru, pokud vite, budu vdecna za pripominky, protoze zatim mi to prislo jako velice drahy klystyr :). Sestra mi teda rekla, ze CHT strevo vymyva, vyplachuje, zatimco klystyr je mene ucinny, ale nevim...

Diky moc, Katka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Mam stejnou zkusenost jako Ty. Nevyslo nic neobvykleho ani u manzela. Pani, co nam to delala rikala, ze za celou dobu, co to dela, tak snad vyslo "neco" jen jednou jedne jeji klientky.
Uvidis, jak to u Tebe bude pokracovat. Ja mela zdravotni problemy uz par dni po tom...
Diky za to, ze nas informujes.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Mam stejnou zkusenost jako Ty. Nevyslo nic neobvykleho ani u manzela. Pani, co nam to delala rikala, ze za celou dobu, co to dela, tak snad vyslo "neco" jen jednou jedne jeji klientky.
Uvidis, jak to u Tebe bude pokracovat. Ja mela zdravotni problemy uz par dni po tom...
Diky za to, ze nas informujes.
Bylo by dobrý zkusit šankaprakšalámu, jestli z tý nic nebude, tak seš na tom prostě sqěle.
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

RadkaS píše:Mam stejnou zkusenost jako Ty. Nevyslo nic neobvykleho ani u manzela. Pani, co nam to delala rikala, ze za celou dobu, co to dela, tak snad vyslo "neco" jen jednou jedne jeji klientky.
Uvidis, jak to u Tebe bude pokracovat. Ja mela zdravotni problemy uz par dni po tom...
Diky za to, ze nas informujes.
Ja kdyz jsem se ptala sestry, jestli je normalni, ze nic nevychazi, rekla, ze je to u kazdeho cloveka jine, nerekla nic urciteho, jako by se tomu trosku branila, takze jsem trosku na pochybach stale, jestli to vse bylo provadeno spravne. Snad ty zdravotni problemy neprijdou.

Kdyztak bych musela rict "ta Radka mi to rikala :)" :))))
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

buc11 píše:
RadkaS píše:Mam stejnou zkusenost jako Ty. Nevyslo nic neobvykleho ani u manzela. Pani, co nam to delala rikala, ze za celou dobu, co to dela, tak snad vyslo "neco" jen jednou jedne jeji klientky.
Uvidis, jak to u Tebe bude pokracovat. Ja mela zdravotni problemy uz par dni po tom...
Diky za to, ze nas informujes.
Bylo by dobrý zkusit šankaprakšalámu, jestli z tý nic nebude, tak seš na tom prostě sqěle.
Uz se o šance informuju, chci ale zatim nechat ulezet toto, abych zjistila co to se mnou udelalo a az za delsi cas zkusit kdyztak ji. Je pravda, ze me trosku odpuzuje ta slana voda, ale co by clovek neudelal pro strevo:). Ale myslim, ze skvele na tom byt nemohu, protoze jsem az donedavna byla typicky masozravec krevn. sk. 0 :))))
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Slunko píše:
buc11 píše:
RadkaS píše:Mam stejnou zkusenost jako Ty. Nevyslo nic neobvykleho ani u manzela. Pani, co nam to delala rikala, ze za celou dobu, co to dela, tak snad vyslo "neco" jen jednou jedne jeji klientky.
Uvidis, jak to u Tebe bude pokracovat. Ja mela zdravotni problemy uz par dni po tom...
Diky za to, ze nas informujes.
Bylo by dobrý zkusit šankaprakšalámu, jestli z tý nic nebude, tak seš na tom prostě sqěle.
Uz se o šance informuju, chci ale zatim nechat ulezet toto, abych zjistila co to se mnou udelalo a az za delsi cas zkusit kdyztak ji. Je pravda, ze me trosku odpuzuje ta slana voda, ale co by clovek neudelal pro strevo:). Ale myslim, ze skvele na tom byt nemohu, protoze jsem az donedavna byla typicky masozravec krevn. sk. 0 :))))
třeba máš opravdu dobré spalování :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Kdyztak bych musela rict "ta Radka mi to rikala :)" :))))[/quote]

O to preci vubec nejde :wink:

Stejne si porad stojim za svym - kam se CHT hrabe na pust :P
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ze mě toho taky moc nevyšlo.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

RadkaS píše:Kdyztak bych musela rict "ta Radka mi to rikala :)" :))))
O to preci vubec nejde :wink:

Stejne si porad stojim za svym - kam se CHT hrabe na pust :P[/quote]


Jasně Radko, ja taky začínám pocitovat jeho sílu. A uz se tesim na dalsi a dalsi :))))
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

mlok píše:pani Vendula to dela, akorat to prestala delat v Mecholupech. Snad z duvodu smrti majitele toho domku.
Jinak ted je to v Andelskych laznich Cherubin,velmi prijemne prostredi (narozdil od procedury same :D )

Mate nekdo zkusenosti s psylliem? Melo by to pomahat,aby po cht vsechno dopadlo ok. Podle slozeni je to akorat susena bylina "jetel peruansky".
Psyllium je zcela bezny doplnek stravy - vlaknina - obaly semen nejakeho jitrocele. Vypada to jako malicke svetle piliny. Po namoceni ohromne nabobtna a opravdu skvele protahuje streva. Doporucuje se jedna caj. lzicka a hodne vody. Ja ale pouzivam radikalni metodu -cca 3 lzicky, 3 dl vody, smichat - vznikne neco mezi roztokem a gelem. Pak to do sebe dostanu, pridavam dalsi tekutiny, nejlepe cerstve stavy, nebo melouny. Vysledkem je casto vypuzeni strevnich nanosu a stridava strevni revoluce :D
"Nevař se, odvaž se!"
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Někteří nasnáší co z toho vznikne za gel a těžko se jim to pije. Takže lze i zamíchat ve vodě a hned vypít, aby ten gel vznikl až v břichu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ahoj Slunko!
Dlouho jsi se neozvala. Mohla by jsi napsat, jake pocity mas z CHT? Co Ti to prineslo?
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

RadkaS píše:Ahoj Slunko!
Dlouho jsi se neozvala. Mohla by jsi napsat, jake pocity mas z CHT? Co Ti to prineslo?

Ahoj Ráďo,

CHT mám už skoro měsíc za sebou. Když to zpětně hodnotím, nevím, jaké přesné stanovisko k tomu zaujmout. Při procesu se mi zdálo, že to až tak efektivní není, protože nic neodcházelo a při vyprazdňování ze mě vyšlo to, co při klystýru, tudíž jsem k této metodě zatím méně důvěřivá. Ale možná to cítím jen subjektivně a nevidím za tím ten pravý proplachovací efekt, asi je to způsobené opravdu tím, že jsem neměla vyditelný důkaz na místě. Po procedurách přišla normálně stolice ještě se zbytky po CHT.

Po CHT a vlastne i ukoncenem tridennim pustu se pak me traveni stalo velice citlivym, presne jsem videla jak telo stravilo kazdou potravinu, a stolice se stala pravidelnou, nekolikrat denne. Mela jsem z toho velkou radost, toho jsem chtela dosahnout a chtela bych to udrzet a snazit se zlepsovat.

Ted, po delsi dobe, citim, ze zase potrebuju klystyr, takze v prubehu Vanoc bych ho chtela zvladnout a znovu se vycistit, protoze citim, ze streva zase lenivi, ale uz ne tak do te miry jako kdysi davno :).

Takze asi tak. Porad mam v hlave Tvuj zazitek, ale snad to u me takove dopady nemelo. Takze asi tak :))). Kata
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ahojky!
Diky za reakci!
bmi
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 18, 2005 10:28
Bydliště: Teplice

CHT

Příspěvek od bmi »

Já jsem zvolil CHT právě proto, že se mi nedařilo půstovat pro ukrutné bolesti hlavy. 4 procedury mne vyčistily tak, že jsem velmi spokojen. Teď už bych na CHT nešel, řekl bych, že půst+klystýr je účinnější, i když klystýr sám o sobě toho moc nevyčistí. V danou chvíli u sebe CHT hodnotím jako dobrý start, třebaže procedura sama o sobě i pocity několik hodin poté jsou dost nepříjemné (oproti klystýru) :shock:
bmi
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 18, 2005 10:28
Bydliště: Teplice

Šankhaprakšálana

Příspěvek od bmi »

Tak mne napadlo - kdo z vás vitariánů má zkušenost s šankhaprakšálanou - tedy hlavně s najetím na jídlo poté. V popisu, co mám, je uvedeno, že první jídlo musí být bezpodmínečně podáno půl až jednu hodinu po ukončení a že to musí být bílá rýže rozvařená ve vodě a k tomu asi tak 40g, tj. zhruba šestina kostky másla!!! Prý mohou být i jiné rozvařené věci, např. těstoviny nebo krupicová kaše, jen ne syrové. Kdysi jsem ji praktikoval s omaštěnou rýží, a teď nevím, jak by se dokonale propláchnuté a obnažené střevo snášelo třeba s mrkvovou šťávičkou. Pokud jako po půstu, asi se není čeho bát.

Mirek
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

prosím vás, byl jste někdo někdy v poslední době v praze a okolí někde na HCT? Se nějak nemůžu dovolat paní Vendule, tak nevím jestli to ještě provozuje....Dik.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tereza píše:prosím vás, byl jste někdo někdy v poslední době v praze a okolí někde na HCT? Se nějak nemůžu dovolat paní Vendule, tak nevím jestli to ještě provozuje....Dik.
myslím, že paní Vendula už to nedělá.
Nevědomost je tak lehká!
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Honza píše:
Tereza píše:prosím vás, byl jste někdo někdy v poslední době v praze a okolí někde na HCT? Se nějak nemůžu dovolat paní Vendule, tak nevím jestli to ještě provozuje....Dik.
myslím, že paní Vendula už to nedělá.
tak jsem se Terez Vendy zeptala a fakt uz to nedela...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no ok, ale máte někdo nějakej typ kam zajít, aby to nebyl nějakej šílenej ústav...?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já jsem viděla před časem upoutávku v Karmelitské ulici - Tyršův dům
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pat »

Ja som tiez chcel nedavno ist na CHT. Upustil som od toho. Precital som si lakavu recenziu, ako s kazdeho vyjdu kila, ako to Norman Walker doporucuje 2x doroka, ako sa neviem kolko ludi z toho vyliecilo.
Lenze potom som zistil, ze jednu kliniku u nas zatvarali, pretoze to sposobovalo ludom zdravotne problemy, tak im to zatvorili. Takisto mi teta povedala, ze jedna jej kamaratka si to dala urobit, ziadne zlepsenie/zhorsenie, ale nejaka ina kamartka ma odvtedy problemy s crevami uz skoro rok. Ked som o tom diskutoval s mojou gastroenterologickou, ani nechcite vediet co mi na to povedala. Jasne mi povedala, ze ziadne usadeniny tam niesu (u zdraveho cloveka), pretoze ona to vidi na vlastne oci kamerou a nevidela to raz... a ten vyplach co urobi so sliznicou, nehovoriac o tom, ze sa naprosto narusi crevna mikroflora, u niektorych ludi moze trvat dlhy cas kym sa to napravi (hlavne ak sa sliznica zapali).
Tymto neodsudzujem CHT, ale myslim, ze je to prilis RISKANTNY zakrok. Moze pomoct, s istou pravdepodobnostou moze niekomu vyriesit dlhodobe crevne potiaze, ktore sposobuju nanosy, ale myslim, ze tie nanosy mame hlavne v hlave. Zdravy clovek ma minimum nanosov a to je aj dovod, preco nikomu nic z creva nevychadza. Doporucoval by som to teda ako krajne riesenie, ked ma clovek hnacky/zapchy/crevne potiaze a nic mu nepomaha, vtedy uz nieje co pohnojit.
Najprv by som si nechal urobit colonoskopiu, comu sa chce vacsina ludi vyhnut, a az tam keby sa nieco potvrdilo, by som presiel na taketo zakroky. To moj nazor.

CHT je typicky prejav ludskej netrpezlivosti, pretoze je jediny sposob ako si ocistit creva: post & dieta. A to chvilu trva.
Bye bye.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

bez komentáře
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pat, uplne s Tebou souhlasim. Ja jsem na to sla ve sve nevedomosti. Co se delo pak, bylo celkem husty. Uz bych to nechtela absolvovat znovu. Nejake zkusenosti s CHT jsem tu popsala jiz driv. Diky za prispevek.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

to by se pak nesměla dělat ani šanka ani kristýry. vše je očista. a také po CHT říkají že je potřeba požívat např. acidofilky pro obnovu střevní mikroflory.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Moje matka na tom byla právě dnes v Ústí nad Labem (dozvěděl jsem se to před chvílí - MUDR. Prachatický, kontakt mohu zaslat - prý je velice příjemný) a podle jejích nadšených slov se cítí velmi dobře, mnohem lépe než předtím. Prý ji do střeva na konci pustili i nějaký plyn.
Už jsem to psal ale: Já na tom byl přesně před rokem a moje pocity jsou neutrální, byl jsem 3x a nelezlo ze mě skoro nic. Po zákroku, žádné zlepšení ani zhoršení. Jinak já mám velice rychlé trávení. V životě jsem neměl nadýmání (vlastně nevím co to je), ani když s ním půl hlavy květáku o půlnoci. Asi je to dost individuální.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prave bastim brukvolicu podla johnyho receptu "umít a sníst" /odhad je cca kilo/, tak uvidime zajtra.. :D
inak podla mna sa tie nazory na CHT musia nutne rozchadzat z jedneho prosteho dovodu.. cesta k zdraviu znamena u kazdeho nieco ine.. nekomu by nepomohlo ani 30 preplachov mesacne, niekomu by mozno stacil jeden, a niekto je zdravy aj ked o CHT nikdy nepocul. preto sa neda zofseobecnovat ani ziadna ina ocistna kura. kazdy totiz mame ten svoj specificky balastik vyzadujuci rozdielne pristupy. je to ale iba laicky pohlad, vlastne som zatial na cht nebol, takze uz cusim..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no mě to například dneska na chvíli docela ulevilo

zřejmě jsou moje střeva už v tak žalostném stavu že není co zkazit

opravdu jsem toho názoru, že zdravý člověk CHT nepotřebuje, ale opravdu si nemyslím že by mezi těmi kterých jsou narvaný čekárny na zákrok takových bylo hodně, většina z nich opravdu nějaký problém má a snaží se ho řešit

tak jako já

můžete mě napadat za netrpělivost a nedůslednost. snadno se to ale říká, ten problém mám dýl než půlku svýho života a ted momentálně je natolik nafouklej a nabobtnalej, že už ani nemužu mezi lidi. musím se stranit lidí jak při půstu tak při jídle. po dvou letech nadějí, hledání a čekání jsem zpátky na začátku cesty, snad jen o pár zkušeností bohatší, ale stav trávicího traktu uplně stejně žalostný. už se ani nemůžu podívat do zrcadla, neb je mi zle při představě vnitřností prolezlých plísněma. a to jsem věřila že lze dosáhnout zářícího zdraví pro každýho kdo chce a je ochoten pro to něco dělat. dostalo se mi potvrzení že není celej muj problem uloženej v mojí palici a i přesto je mi nadále tvrzeno, že za to můžou moje nervy nebo negativní přístup..

ale je to stejně jedno.. víceméně až na pár vyjímek je to ve stylu sytý hladovému nevěří, takže už taky radši budu mlčet a nezatěžovat
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

..takže už taky radši budu mlčet a nezatěžovat
ked citis ze mas dost sil popasovat sa s tym sama, je to tiez jedna volba..
mam ale pocit ze si tuto temu nazacala rozoberat ani pre poznamky o netrpezlivosti ani preto aby si zatrpkla kvoli zdanlivej neriesitelnosti tych tvojich nafuknutych starosti.. prisla si tu rozsirit svoj pohlad na vec o nazory nas ostatnych. bolo by preto myslim uzitocne keby si sa cim skor naucila preniest cez to nepotrebne a brat si inspir len z toho co ti rezonuje.. aspon sa ten tvoj problem nezavrta hlbsie, co by sa urcite stalo keby si mu nevenovala aspon tuto zatial bezuspesnu pozornost. bojuj dalej svarna devo, jedna mudrota hovori ze pozornost je ten najostrejsi mec. nenechaj preto ten svoj potupit ziadnymi nikamneveducimi poznamkami. hladaj riesenie, sprav si z toho hobby na plny uvazok. viem ze si hladala aj doteraz, bolo to ale zrejme iba na pol oka. vsetci to tak robime a prave preto sa raz za cas vyskytne vacsia zapletanica a tento polovicaty pristup zrazu strati ucinnost. mam dojem ze neriesit problemy sa nevyplaca. niekto vravi ze najlepsie by bolo pustit to z hlavy a vyriesilo by sa to vraj samo. ja ten pocit nemam ale je to naozaj len moj osobny pohlad na vec.. mozno je riesenie naozaj take banalne ze sa nad tym nakoniec schuti zasmejeme.. teraz by sme ale mali venovat vsetky dostupne prostriedky tomu aby sme to finalne riesenie nasli..
malachov napriklad upozornuje na dolezitost zachovania presneho poradia pri cisteni vnutornych organov.. momentalne si s tou CHT kurou na startovej ciare.. po hrubom creve by mala nasledovat pecienka, po nej oblicky a az ked su tieto organy v klidku, az potom ma vyznam ocista tych dalsich, teda aj tej tvojej problemovej sleziny.
vpylv jednotlivych organov v priamej jednosmernej navaznosti jedneho na druhy sa spomina aj v tradicnom cinskom lekarstve. bez posilnenia jedneho, nie je zdravia druheho..
drzaj sa devusko, skore bezvetrie prajem.

/echschusez mua, dalej CHT only :roll: /
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Tereza"]no mě to například dneska na chvíli docela ulevilo

zřejmě jsou moje střeva už v tak žalostném stavu že není co zkazit

opravdu jsem toho názoru, že zdravý člověk CHT nepotřebuje, ale opravdu si nemyslím že by mezi těmi kterých jsou narvaný čekárny na zákrok takových bylo hodně, většina z nich opravdu nějaký problém má a snaží se ho řešit
doufám, že to nejsou tkzv.vitariánci

můžete mě napadat za netrpělivost a nedůslednost. snadno se to ale říká, ten problém mám dýl než půlku svýho života a ted momentálně je natolik nafouklej a nabobtnalej, že už ani nemužu mezi lidi. musím se stranit lidí jak při půstu tak při jídle. po dvou letech nadějí, hledání a čekání jsem zpátky na začátku cesty, snad jen o pár zkušeností bohatší, ale stav trávicího traktu uplně stejně žalostný. už se ani nemůžu podívat do zrcadla, neb je mi zle při představě vnitřností prolezlých plísněma. a to jsem věřila že lze dosáhnout zářícího zdraví pro každýho kdo chce a je ochoten pro to něco dělat. dostalo se mi potvrzení že není celej muj problem uloženej v mojí palici a i přesto je mi nadále tvrzeno, že za to můžou moje nervy nebo negativní přístup..

Už jen to jak to píšeš ten postoj, to tělo tomu uvěří a pak se tak chová, já když jdu pravidelně 2x za rok k doktorce se hodit marod (když jsem tam nešel z půstu, to bylo jasný), tak si dám tak 2 dny do mysli pocit choroby, trochu se přežeru ovoce, a už naskočí zahleněnost a pod syptómy, jednou i horečka.
Ale ber to ode mne jako podporu, já to jinak psat neumím, a soucit neuznávám
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pat »

[quote="Tereza"][/quote]

Tereza, ja som ten moj prispevok nemyslel, ze odsudzujem CHT ako taku. Ja nechapem to, preco tam chodia zdravi ludia si preplachnut 10 krat creva, ked im nic nieje. I ja trpim celozivotnymi traviacimi tazkostami, a nedavno ako som uz pisal inde mi objavili ze mam pravdepodobnu pangastridu zaludka. Ale ako sa to najlepsie potvrdi? Testami. Preto by som dal najprv sancu normalnej klasickej medicine. Ja ju moc nemam rad, ten sposob akym sa manipuluje s pacientami, ako sa caka na vysledky atd.
Uz teraz som nespokojny. Ale nikdy som si nebol istejsi, ze mi naozaj nieco je, a ze si to len nenamyslam (co samozrejme vacsina zdravych ludi, co nikdy problemy nemala, o niekom kto sa stale stazuje hovori) ako ked mi doktorka strcila hadicu cez hrdlo, 25x ma naplo, po 5 minutach ju vytiahla a povedala, ze mam zapalenu sliznicu zaludka, takze ten zapal tam JE.
Uz som bol na alternativnom vysetreni. Ale nejako tomu proste na 100% neverim. Ale kamere verim na 100%. Takze som si zvolil proste postup klasicka a az potom alternativna medicina. Mozno nakoniec skoncim na colonoskopii, co je fakt este neprijemnejsi zakrok ako gastrofibroskopia. A az ked sa mi do criev pozru kamerou a povedia ze tam mam kopec nanosov, az potom zacnem uvazovat o CHT.
Dovod nieje ten, ze CHT je vo vseobecnosti blbost, ale dovod je ten, ze imho na slovensku malokto tento zakrok vie previest kvalitne a teda sa z neho stava zakrok riskantny. To je aj dovod preco zatvarali tu kliniku. A to je aj dovod, preco CHT bude medzi poslednymi vecami, co v suvislosti s mojimi traviacimi problemamy vyskusam.

Ak si myslis, ze si si uz preskakala dost a vyskusala vsetko mozne a nic nepomohlo, potom ti CHT plne schvalujem.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Tak jsem dneska absolvoval 2. seanci CHT.

Průběh 1. seance před 3 týdny:
Prvních 20 min. šla stolice, pak půlhodiny všelijaký mišmaš, čím dál tím hustší a poslední čtvrthodinka stála za to ! Žabinec, prostě žabinec, hnus.

Dnešní, 2. seance:
Prvních 2O minut šla stolice, pak půlhodiny všelijaký mišmaš, ale čím dál tím řidčí. A poslední čtvrthodinku skoro čirá voda !!
Nádherný pocit prázdnýho, vyčištěnýho střeva !!

Ještě mám předplacenou jednu seanci (za 3 týdny), tak dám vědět jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jakou zkratku máte na CHTerapii?
jako zastánce NRŽ, je to vyhazování peněz, když to de zadarmo
žabinec a ptačinec je mňam, mňam, jak se tam vůbec dostal?
pate, proplachování se neděje, když něco je, ale, aby nebylo
klasická či jiná medicína nemá za cíl někomu pomoc, anóbrž si založit pacienta do karty, tělo se tkzv. vyléčí jedině samo, akorát se musí chtít
1.pročistit
2.najít příčinu
3.setrvat na co nejméně zanášející potravě

stal se ze mne nohsled daveho myšlenky, že žádná potrava není léčivá, musíme za energii zaplatit nějakou cenu-zatížením trávicího systrému.
Např.melouny PMN ho zatíží tak 0,5 % s orgastickým pocitem lehkosti bytí,
porkhead 99,2% s orgasticky funícím pocitem uspokojenosti z dobře vykonané práce před upadnutím do bezvědomí.
a ta gastroencefalitida nebo pravděpodobně co půjde nejlehčejc, neb to má asi cosi s žaludkem.
Bohužel já mám zatím hroznou smůlu:
mám trošku rozsekané šlapky jak běhám bos a sem tam se to prorazí, ale už jsem si zvyknul a dívám se jen tak jednou týdně, nebo když to víc bolí, je-li zanícené, nahrubo očistím, otevřu a zmizí to. Jakožto tetanový neočkovanec, choděje často v hlíně, s nadějí vyhlížím nějakého k popasování, třešně jen nakouslý a podělaný od ptáků vyzývám k souboji ptačí angíny, za rok odstraňuji několik desítek klíšťat a pořád nic a to nemluvím o královském souboji s HIV, či profláknutými rakovinami, dyby aspoň ta blbá rýma
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já s teorií natural hygiene souhlasim, ale jen jako advanced fázi, v který je málokdo, jako třeba buc, i když ten směřuje po svém přechdu ještě k dalším metám. nicméně v podmínkách v jakých žije většina lidí a se stupněm zanesenosti si myslim že takový stav se dosahuje značně těžko, a proto je vhodné vzit na pomoc prostředky: HCT, pusty, bylinky... Teprve po dosažení určitého stupně pročištění už bych dala tělu volno ruku a spolu s dalším nezanášením ho nechala konat samouzdravování.

Mě třeba šroub pořád překáží v tom aby se mi zahojilo rameno... Nebo mi šroub drží kloub pohromadě abych vubec mohla používat ruku?

Sem kdysi po jakemsi bližším a intenzivnějším setkání s nakažencem hepatitidou B odmítla nějakou injekci či co když jsem se to dozvěděla s tím že si s tim imunita poradí, a no a prošlo to. Otázka je jestli to nebyla zas iba náhoda..
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

souhlas s terezkou i bucem:
- jen a jen tělo léčí, vita strava mu jen hází nejméně klacků pod nohy
- CHT (i klystýry) je něco nepřirozeného. Chápu ji jen jako prostředek pro zrychlení přechodu na vita pro začátečníka jako já, později již ne (dostat rychle ten bordel ze střev jinak dál tleje atd.). Delší půsty se doporučují až po zkušenostech s těmi kratšími takže to chce si počkat.
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pat »

Ked som si prvy krat precital o CHT, tiez som to chcel vyskusat. Lebo som mal taky blby pocit, ze kedze som 23 rokov jedol varene a este aj tam som sa stravoval velmi zle, tak v crevach budem toho urcite vela mat.
Ale teraz, po skusenostiach inych, sa mi zda, ze je to zbytocny risk. Tie nanosy fakt neviem ci tam mam, iba si to domyslam. Mozno ich tam mam, mozno nie.
Preto sa radsej chcem dokopat na colonoskopiu ... jojo to bude maso. :-)
Uz sa psychicky pripravujem. Gastrofibroskopia bez anestezie ma trochu sklamala. ;-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

u toho hodně závisí na tom, jaký je doktor, někdo je ras a u někoho to proběhne v pohodě
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Pat píše:Ked som si prvy krat precital o CHT, tiez som to chcel vyskusat. Lebo som mal taky blby pocit, ze kedze som 23 rokov jedol varene a este aj tam som sa stravoval velmi zle, tak v crevach budem toho urcite vela mat.
Tie nanosy fakt neviem ci tam mam, iba si to domyslam. Mozno ich tam mam, mozno nie.
Garantuji Ti, že máš, klidně se můžem o to vsadit. :D
Mrkni na www.pust.cz maj tam hezký fota po 5denním klystýru.
V čem mi CHT výrazně pomohl tak to v potlačení hladu a chutí na vařené o 90%, chutí a hladu na vita (vita obžerství) o 60%.
Rozhodně CHT či klystýry z vlastní zkušenosti doporučuji pro:
- začátečníky
- tzv. "věčné" začátečníky

Ale nevím co je colonoskopia a gastrofibroskopia bez anestezie, prosím o vysvětlení, díky.
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pat »

Standa K. píše:[

Ale nevím co je colonoskopia a gastrofibroskopia bez anestezie, prosím o vysvětlení, díky.
gastro... vysetrenie zaludka s hadickou
colonoskopia ... vysetrenie criev s hadickou
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

a kamerou
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Standa K.
Ještì mám pøedplacenou jednu seanci (za 3 týdny), tak dám vìdìt jak to dopadlo.
Kolik jich plánujes celkem?
Takhle to jsou 3.

(Chystás se pak na ocistu jater?)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Janina píše:Standa K.
Ještě mám předplacenou jednu seanci (za 3 týdny), tak dám vědět jak to dopadlo.
Kolik jich plánujes celkem?
Takhle to jsou 3.

(Chystás se pak na ocistu jater?)
- Tím třetím to chci prozatím zakončit.
- S očistou ostatních orgánů zatím nevím, letmo jsem něco četl v knize od Partykový. Jaký jsou s tímto zkušenosti ?
- S celkovou očistou zatím počítám v propracování se k 21 dennímu půstu, zatím mám v plánu tento měsíc 3 (při každotýdenním 36 hodinovém), za 2 měsíce 7 a za další 14 a pak tu 21.
Uživatelský avatar
Akasa
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 28, 2006 15:08

Příspěvek od Akasa »

Bohužel mi nejde udělat, aby se příspěvek zobrazil pod příspěvkem na který reaguji.. BUC11_prosinec 2004
Naposledy upravil(a) Akasa dne pon črc 17, 2006 14:14, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Akasa
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 28, 2006 15:08

Příspěvek od Akasa »

Čauky, moje zkušenost s šank.:

co se týče "mechanismu" všechno OK, sifon se vytvořil zakratko a snadno. Avsak ke konci (po cca 6-8 sklenicich) jsem musela vzdycky - predcasne (voda jeste nebyla uplne cista) kvuli nesnesitelnymu paleni sliznice konecniku (nepomahalo ani potreni olejem apod.).

Napada mne, ze jsem si tu vodu delala asi slanou az moc (byla vazne hnusna, ale "jistota je jistota"), tim padem se sifon vytvoril rychle a snadno (cim vice soli, tim snazsi vytvoreni sifonu - na principu osmozy -samozrejme ne se pozvracet:) )
Šanku jsem uz nedelala asi rok, nejak jsem ji zacala nemit rada, a proto jsem začala uvazovat o CHT (pohodlnosti, nemusm pit odpornou slanou vodu) a ze si to klidne radsi zaplatim nez snaset šanku.
Ted vsak bych rada po precteni tohoto prispevku zase zacala a zkusila to s mensim mnozstvim soli treba to pujde i tak a bude to snesitelnejsi.. Dekuju za Tvoje zkusenosti a rady...

PS: delas s plnym brichem vody Nauli?
Opakování dělá majstra, a moje tělo třeba už dyž začnu pit tu slanou H20, tak ví, že přide šanka nebo prakšalána. Já jich už nadělal 100vky, hlavně dřív, dyž sem do sebe soukal svinstvo.
1.nejlepčí je to na prázdnej žaludek, je to nejrychlejší
2.dyž je to málo slaný (píšou 5-6g na litr, ale já dávám míŇ), tak se neotevře ten syfon, stalo se mi to jednou.
3.někdy si to ochucuju česnekem, někdo to dělal třeba přesolenou polívkou (fuj)
4.chce to byt uvolněnej a vědět, že se nemůže nic stát, buď to nakonec vybleju, kdyby se to náhodou nepovedlo a nebo se to vstřebá a sůl jednorázově nezabíjí, horší je ju konzumit trvale-podle mne.
5.Já to dělám dycky navečer a dyž skončím tak skončím, a prostě su prázdnej. Pak si dám většinou zelenou nebo červenou ščávu po lžičkách tak 1 deci, ale koušu to aspoň půl hodiny. Častokrát sem si nedal nic a nic se mně nikdy neslepilo.
6. oni raděj na ukončení blinkanec, (vamanadhauti).
7.Teď naposled jsem to protáhl po půl hodině 6 sklenicích (6x2,5dl cca) a pak už jedu vodu, dokud se mi to nezdá čistý a to bylo takdo litru. Většinou to trvá dýl a já jako lenoch si aspoň zacvičím, mívám dyxcky svalovicu.
8.Nejhorší je pití H2O.
9.Lze i si vypomoci různým vtahováním a masírováním břicha nebo dokonce naulí kryjá
Uživatelský avatar
Akasa
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 28, 2006 15:08

Příspěvek od Akasa »

zebedee píše:
OndřejK píše:Byl jsem na CHT v Brně... ...Silně mi doporučila pojídat hodinu vařený kroupy, který zgelovatí a potom mažou.. ..že kapusta obsahuje hodně dusičnanů (ne z hnojiva, ale vlastních), že by se rozhodně neměla jest syrová, ale vařená s odkrytou poklicou. A hřeje proto, protože prej přetěžuje ledviny (to jsem nepochopil)...
Nu, nedivím se ti, Ondřeji. Já to nějak nepochopila celé... :?: :shock:
Možná že ledviny musej prostě makat , tím pádem se mnohem víc prokrvujou.. proto to teplo
Odpovědět