COLONHYDROTERAPIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Akasa
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 28, 2006 15:08

Příspěvek od Akasa »

Pat píše:
Tereza píše:
Tereza, ja som ten moj prispevok nemyslel, ze odsudzujem CHT ako taku. Ja nechapem to, preco tam chodia zdravi ludia si preplachnut 10 krat creva, ked im nic nieje. I ja trpim celozivotnymi traviacimi tazkostami, a nedavno ako som uz pisal inde mi objavili ze mam pravdepodobnu pangastridu zaludka. Ale ako sa to najlepsie potvrdi? Testami. Preto by som dal najprv sancu normalnej klasickej medicine. Ja ju moc nemam rad, ten sposob akym sa manipuluje s pacientami, ako sa caka na vysledky atd.
Uz teraz som nespokojny. Ale nikdy som si nebol istejsi, ze mi naozaj nieco je, a ze si to len nenamyslam (co samozrejme vacsina zdravych ludi, co nikdy problemy nemala, o niekom kto sa stale stazuje hovori) ako ked mi doktorka strcila hadicu cez hrdlo, 25x ma naplo, po 5 minutach ju vytiahla a povedala, ze mam zapalenu sliznicu zaludka, takze ten zapal tam JE.
Uz som bol na alternativnom vysetreni. Ale nejako tomu proste na 100% neverim. Ale kamere verim na 100%. Takze som si zvolil proste postup klasicka a az potom alternativna medicina. Mozno nakoniec skoncim na colonoskopii, co je fakt este neprijemnejsi zakrok ako gastrofibroskopia. A az ked sa mi do criev pozru kamerou a povedia ze tam mam kopec nanosov, az potom zacnem uvazovat o CHT.
Dovod nieje ten, ze CHT je vo vseobecnosti blbost, ale dovod je ten, ze imho na slovensku malokto tento zakrok vie previest kvalitne a teda sa z neho stava zakrok riskantny. To je aj dovod preco zatvarali tu kliniku. A to je aj dovod, preco CHT bude medzi poslednymi vecami, co v suvislosti s mojimi traviacimi problemamy vyskusam.

Ak si myslis, ze si si uz preskakala dost a vyskusala vsetko mozne a nic nepomohlo, potom ti CHT plne schvalujem.
Pojem prevence Ti asi nic neříká, že? Až v těch střevech ty nánosy mít budeš, taky už může být pozdě...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

- vzhledem k dosaženým výsledkům bych "klasické medicíně" důvěřoval až jako poslední. Co dokázala ?

Nejlepší se mi zdá:
- půst jako LÉK
- vitariánství jako ŽIVOTNÍ STYL zabraňující onemocnění
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Ahoj Stando K.,
kam v Brně docházíš na CHT? Sice zatím ještě nevím jestli do toho jít - po přečtení příspěvků jsem zpochybněla, ale kontakt by se hodil, pro případ že se rozmyslím....
Šanku jsem zkoušela před pár lety 2x, ovšem vcelku neúspěšně, někde byla chyba, nevím kde. Od té doby už jsem to nedělala - když si představím pití vlažné slané vody a pak neúspěch! tak se mi do toho moc nechce.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Eva Kočí píše:Ahoj Stando K.,
kam v Brně docházíš na CHT? Sice zatím ještě nevím jestli do toho jít - po přečtení příspěvků jsem zpochybněla, ale kontakt by se hodil, pro případ že se rozmyslím....
Šanku jsem zkoušela před pár lety 2x, ovšem vcelku neúspěšně, někde byla chyba, nevím kde. Od té doby už jsem to nedělala - když si představím pití vlažné slané vody a pak neúspěch! tak se mi do toho moc nechce.
Dovolim si odpovedet za Standu

http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003112602
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004042601
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Hugo, díky za info.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Já na tu Kotlářskou, co Ti na ni poslal info Hugo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva Kočí píše:Ahoj Stando K.,
kam v Brně docházíš na CHT? Sice zatím ještě nevím jestli do toho jít - po přečtení příspěvků jsem zpochybněla, ale kontakt by se hodil, pro případ že se rozmyslím....
Šanku jsem zkoušela před pár lety 2x, ovšem vcelku neúspěšně, někde byla chyba, nevím kde. Od té doby už jsem to nedělala - když si představím pití vlažné slané vody a pak neúspěch! tak se mi do toho moc nechce.
všichni kolem mne ji zvládli, i babička 75letá raději než COLON, a je-li prázdný trakt nelze nepovést. Popřípadě lze provést vamana dhauti(vyblitíčko), dobré cvičeníčko pro vnitřní orkány.
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

všichni kolem mne ji zvládli, i babička 75letá raději než COLON, a je-li prázdný trakt nelze nepovést. Popřípadě lze provést vamana dhauti(vyblitíčko), dobré cvičeníčko pro vnitřní orkány.
To sem ještě baštila 100% vařeniny, neprorazilo se to....třeba by to teď šlo líp. Teď na mě při stěhování vypadly obrázky cviků na šanku, úplně sem na ně zapomněla! ...asi to bylo znamení zhůry to opět vyzkoušet :lol:
Naposledy upravil(a) Eva Kočí dne stř črc 19, 2006 14:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva Kočí píše:
všichni kolem mne ji zvládli, i babička 75letá raději než COLON, a je-li prázdný trakt nelze nepovést. Popřípadě lze provést vamana dhauti(vyblitíčko), dobré cvičeníčko pro vnitřní orkány.
To sem ještě baštila 100% vařeniny, neprorazilo se to....třeba by to teď šlo líp. Teď na mě při stěhování vypadly obrázky cviků na šanku, úplně sem na ně zapomněla! ...asi to bylo znamení zhůry to opět vyzkoušet :lol:
to pití je fakt nejhorší, někdo pije slanou polívku, někdy jsem dával česnek, nejhorší byla mořská voda v chorvatsku, ale jakmile se to prorazí, což já mám po cca 6 sklenicích, dorážím mineralwasrtrinkenem.
Jinak nyní již téměř neprovádím, ale bývá nahrazeno prokládám-li meruňky hrachem či zelenou ščávou, nebo je-li již ovoce částečně nakváslé (třeba šťávy)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mě na tohle spolehlivě funguje kilo až 2 třešní.. nebo borůvky
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jinak se mi nedobrovolně děje klystýr i šanka zároveň při kiteování na moři, obzvláště zajímavé když je člověk pár km od břehu přivázanej s bederákem v pase...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

- tak jsem dnes absolvoval svoji 3. a poslední seanci CHT.

- průběh:
Prvních 30 minut stolice, pak 20 minut mišmaš, posledních 10 skoro čistý.
Paní si mně moc chválila (to pro ten řídkej mišmaš, že nemám velký "spečený" hroudy, ty jdou špatně ven) , prej to mělo průběh jako do učebnice.

Hodně si vás tady stěžovalo, že absolvovali CHT a nic. Ptal jsem se na to. Bylo mi řečeno, že velice často 1. seance je "vodová", usazeniny jsou tak zabetonovaný, že je nedostanou ven. Ale od 2. seance už to začíná vyplavávat ... Tak buďto jste byli extrémně "zabetonovaný" :) nebo vyčištěný :o

Dál mi paní povídala o zákazníkovi, který strávil půl roku v tibetským klášteře (malé porce jídla, bohatá několikahodinová večeře - převážně rýže), teď v tom už rok pokračuje i tady. A byl velmi překvapen kolik humusu z něj při takovém stravování leze. :wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

To jsou věci. Kdyby to nebylo tak nepříjemný, tak bych si teda nejdřív nechala střevo prohlídnout kamerou, než bych platila za CHT :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Stando,

ja som 3 takéto "sedenia", či skôr ležania absolvovala kedysi pred 9 rokmi (vtedy to bola novinka) a ja som si povedala, že takto začnem éru vegetariána... Pomohlo mi to zbaviť sa občasných zápchoidných epizód. Odvtedy som v pohode (pokiaľ ide o tie epizódy - fungujem v rytme príjem a cca o 20 minút výdaj - niekedy je to náročné...). Ale jasné, že to ide ruka v ruke s iným prístupom k strave. Dnes už by som neplatila za veci, ktoré ide riešiť aj inak. Pôstík je zadara.

Rena
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:Ahoj Stando,

... Dnes už by som neplatila za veci, ktoré ide riešiť aj inak. Pôstík je zadara.

Rena
Naprostý souhlas. Půst ale aby aspoň trochu zabral, musí být min. 7. A to se doporučuje po měsíci 1x1 v každém týdnu, pak měsíc 1x1 v každém týdnu plus 1x3, pak teprve jít na 7, další měsíc 14 atd. No a to je pro mne, takového netrpělivce strašně pomalý, proto ta CHT. Příští týden mně čeká 3.
Půst je jednoznačně nejpřirozenější forma očisty celého organismu a lék na všechny nemoci.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Stando, aj ja patrím medzi netrpezlivcov a aj tých ľudí, ktorí nevedia pripravovať jedlo podľa receptov - nikdy ich nedodržím. Myslím, že tak je to aj s tým nábehom na pôst - asi je fajn skôr pre tých, ktorí prechádzajú z úplne štandardnej stravy a je to pre nich neprebádané územie. Sú ľudia, ktorí pokojne zostra dajú 21 dní pôstu aj viac. Tie najdôležitejšie pochody sa podľa mňa dejú skôr v hlave, ani nie tak v bruchu. Keď Ti to v mysli zafunguje, že vydržíš a nenecháš sa spochybniť okolím, ktoré to s Tebou myslí tak "dobre", tak to dokážeš. A tá hlava je najdôležitejšia aj pri prechode na stravu - keď by sa človek vrhol na jedlo ako hladný tiger. Tam sa fakt treba ustrážiť.
Pekný deň

Rena
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Stando, aj ja patrím medzi netrpezlivcov a aj tých ľudí, ktorí nevedia pripravovať jedlo podľa receptov - nikdy ich nedodržím. Myslím, že tak je to aj s tým nábehom na pôst - asi je fajn skôr pre tých, ktorí prechádzajú z úplne štandardnej stravy a je to pre nich neprebádané územie. Sú ľudia, ktorí pokojne zostra dajú 21 dní pôstu aj viac. Tie najdôležitejšie pochody sa podľa mňa dejú skôr v hlave, ani nie tak v bruchu. Keď Ti to v mysli zafunguje, že vydržíš a nenecháš sa spochybniť okolím, ktoré to s Tebou myslí tak "dobre", tak to dokážeš. A tá hlava je najdôležitejšia aj pri prechode na stravu - keď by sa človek vrhol na jedlo ako hladný tiger. Tam sa fakt treba ustrážiť.
Pekný deň

Rena
pekně povedané renátka
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:... Myslím, že tak je to aj s tým nábehom na pôst - asi je fajn skôr pre tých, ktorí prechádzajú z úplne štandardnej stravy a je to pre nich neprebádané územie. Sú ľudia, ktorí pokojne zostra dajú 21 dní pôstu aj viac...

Rena
Ale nehrozí při velmi rychlém postupu v délce půstu např. velké jednorázové "utržení" nánosů z těla, tím problém např. s ucpáním a neprůchodností některé částečky těla ? Je mi teprv 36 let, 2 měsíce papám čistě raw, předtím 4 roky "racionální" polomakrobiotická strava, předtím knedlo-vepřo-zelo.
Ale jak jsem teď psal ve svém deníčku, onkologické vyšetření mé partnerky nedopadlo dobře a tak najedu místo na 3 rovnou na 7, zkusím 10 abych jí mohl vlastní zkušeností poradit a pomoct.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Buc, ďakujem.
Stando, učená som z neba nespadla a druhí by Ti možno poradili inak. Napíšem len, ako to cítim ja. Na mieste Tvojej priateľky by som na nič nečakala, ani bunky túžiace po zvrhnutí v onkologické ochorenie nečakajú. Začala by som pekne zostra, tu niet času na kompromisy. K tomu však treba tak akosi duševne dorásť, preto je veľmi fajn, že ideš príkladom - to človeka ťahá a provokuje (myslím, že na túto tému by Buc mohol napísať román). Myslím, že si ani dlhým pôstom nasadeným hneď tak odrazu nemôžeš ublížiť (to tie jedničky chápem skôr tak, že vyskúšajme si pekne postupne, čo vydržíme, ale nič moc s nimi v prípade ťažkých diagnóz nevyriešiš). Pravdu povediac, tu sa mi zdá dôležité absolvovať aspoň 21 dní na šup a perfektnú návratovku! A potom je absolútne podstatné nezačať jesť žiadne blivajzy. Ja by som sa žiadnych komplikácií nebála, veď to, čoho sa bojíš, je v podstate to čistenie, ktoré chceš dosiahnuť. A kto sa bojí, nesmie do lesa! Hlavu hore.

Rena
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Je třeba se připojit,
nutné začít co nejdřív, žádné nánosy se netrhaj, jde jen o to, že je to tělu nepříjemné a zkouší vše možné, aby se mohlo plnit, čili je to o vůli, čím se vydrží víc tím líp, je ovšem potřeba se pokusit odhalit příčinu, nemusí to být len potrava, anóbrž vnitřní prožívání světa, pokusit se o sluníčkovitost, pohyb apod.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Buc, jasné, jasné. Vďaka za dodatok. Jasné, že nielen jedlom sme živí a nielen jedlo je to, čo nám chýba. Aj dušička žiada svoje. Tu je možno ukrytá aj odpoveď na otázku, prečo niekto sa v zdraví dožije vysokého veku a na stravu nepozerá a druhý sa stravuje perfektne a mladý umrie na rakovinu. Aj naše duše majú nánosy podobne ako črevá. Dokonca si myslím, že omnoho staršie - z minulých životov. Dá sa s karmou bojovať pomocou pôstu? Toť otázka...
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Namísto boje s karmou, by se mozná hodilo slovo "smírení se". Nebot si opet musí clovek projít tou osklivou nebo sokující situací, která energetické bloky zpusobila v minulém zivote a vlastne tak má vliv na nase telesné nemoce. Takze pokud napr. zjistí clovek, ze jeho telo lezí polomrtvé na dalsích nahých jiz mrtvých telech, nekde v jáme, muzes behem pustu cítit i ten pach tel a i poznat prícinu. Takze nejprve musís akceptovat tento prozitek. A tak se snad osvobodit od karmické príciny. I kdyz telo zacne samolécbu, nejdéle pretrvává lécba mentální príciny, proto pak i po vylécení tela, clovek cas od casu i nekolik let (byt i jednou za rok) muze prozívat smutky, lítosti, deprese, hnev, zlost nebo hluboký pocit nepochopení, strachu, samoty. Na to se pak hodí napr. Bachovy kvety apod. Nebo Malachov píse o ociste vedomí.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem, Janina. Ty si to nazvala zmierením. Samozrejme. Použila som veľmi zlý výraz "bojovať" (nehodil sa asi rovnako, ako keď sa vraví, že treba bojovať za svetový mier...). Mala som skôr na mysli "vyrovnanie". Zatiaľ som pri pôste nepocítila čosi také, o čom píšeš, ale zato som počas pôstu mávala veľmi ťažké sny, ktoré ma vracali do doby (trvalo to 3 mesiace), keď som mamu odprevádzala na druhý breh. No asi si budem musieť dať dosť dlhý pôst, aby sa toto vyčistilo. Lebo mám fakt strach, že to inak kdesi vyrazí. Hoci myslím, že už som to prijala, stále sa cítim zranená tým, že mama neprijala moje rady (preto úplne bytostne preciťujem to, čo tu v týchto dňoch píše Standa).
Jáj, je toho toľko, čo má človek na srdci, ale nechcem tento web zneužiť ako bútľavú vŕbu. Skôr by ma potešilo, keby sa ostatní poučili a naučili, že všetko je skryté v nás - že sa treba ponoriť do seba a hľadať príčiny. To za nás nespraví žiaden doktor. Nevedia liečiť príčiny. To musíme my - prostriedky sú známe.
Rena
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Renáta píše:Buc, jasné, jasné. Vďaka za dodatok. Jasné, že nielen jedlom sme živí a nielen jedlo je to, čo nám chýba. Aj dušička žiada svoje. Tu je možno ukrytá aj odpoveď na otázku, prečo niekto sa v zdraví dožije vysokého veku a na stravu nepozerá a druhý sa stravuje perfektne a mladý umrie na rakovinu. Aj naše duše majú nánosy podobne ako črevá. Dokonca si myslím, že omnoho staršie - z minulých životov. Dá sa s karmou bojovať pomocou pôstu? Toť otázka...
Tak tak. Ve vedlejším fóru jsem na Tebe reagoval a vidím, že tady říkáš přesně to samé, co já.

Hagi
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 24, 2006 10:29

Příspěvek od Hagi »

Nevíte někdo, jestli se provádí hydrocolon v Třebíči? A ještě jedna otázka, je pravda, že tutus od firmy Hermann může poranit střeva, jak je psáno na www.doktorka.cz v diskusi colonhydroterapie???
Hagi
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 24, 2006 10:29

Příspěvek od Hagi »

Omlouvám se za překlep, místo slova TUTUS mělo být TUBUS, myšleno trubička, která se zavádí do konečníku. Skutečně je ta trubička tolik ostrá, že může během výplachy poranit střeva? Máte někdo tuhle zkušenost?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Na včerejší přednášce Mudr.Partykové padla i otázka colonhydrotherapy.Paní Mudrka nevidí provádění colon jako nejlepší z důvodu ,,záhulu" pro střeva.Přirovnává to k pračce ve smyslu za málo času dost razantní zákrok.Je spíše zastáncem jemných ,pravidelných klystýrů.Co mě překvapilo,mluvila o literatuře,kde se dokládá používání klystýrů kolem roku 0 n.l. Používaly se velké listy ( rostlinu jsem zabudol ),které byly jako trychtýř s dlouhou stopkou,ta byly dutá a zaváděla se do konce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:Na včerejší přednášce Mudr.Partykové padla i otázka colonhydrotherapy.Paní Mudrka nevidí provádění colon jako nejlepší z důvodu ,,záhulu" pro střeva.Přirovnává to k pračce ve smyslu za málo času dost razantní zákrok.Je spíše zastáncem jemných ,pravidelných klystýrů.Co mě překvapilo,mluvila o literatuře,kde se dokládá používání klystýrů kolem roku 0 n.l. Používaly se velké listy ( rostlinu jsem zabudol ),které byly jako trychtýř s dlouhou stopkou,ta byly dutá a zaváděla se do konce.
neříkala, kolikátky vůbec dělá a kolik udělala nejvíc a kdy?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

neříkala, kolikátky vůbec dělá a kolik udělala nejvíc a kdy?[/quote]

kolikátky,jako klystýry ? Určitě ve spojitosti s hladověním nebo půstem to považuje za nutnost.Více popisuje v knize Hladovění ( viz.její stránky ).Klystýry doporučuje praktikovat podle potřeby a v tom smyslu,že když si člověk zvykne na ,,čistý pocit",tělo mu samo vzkáže ,že by to chtělo...( zpomalené trávení,peristaltika atd. ).No a při různých neduhách - nachlazení atd.,jelikož to včera bylo o urinoter.,tak popisovala výhody klyst.s přídavky uriny.Vzpomínala dobu před 2 generacemi,kdy slovo klystýr bylo jako si jít umýt ruce...Mluvila o B12 ve spojitosti s OK vstřebáváním do těla ze střeva.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:neříkala, kolikátky vůbec dělá a kolik udělala nejvíc a kdy?
kolikátky,jako klystýry ? Určitě ve spojitosti s hladověním nebo půstem to považuje za nutnost.Více popisuje v knize Hladovění ( viz.její stránky ).Klystýry doporučuje praktikovat podle potřeby a v tom smyslu,že když si člověk zvykne na ,,čistý pocit",tělo mu samo vzkáže ,že by to chtělo...( zpomalené trávení,peristaltika atd. ).No a při různých neduhách - nachlazení atd.,jelikož to včera bylo o urinoter.,tak popisovala výhody klyst.s přídavky uriny.Vzpomínala dobu před 2 generacemi,kdy slovo klystýr bylo jako si jít umýt ruce...Mluvila o B12 ve spojitosti s OK vstřebáváním do těla ze střeva.[/quote]

kolikadenní půsty sem myslel, jestli provádí
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

říkala 4 x ročně středně dlouhý-podle situace v souvisl.s fázemi měsíce apod. a 36 hod. 1 x týdně
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

co se týče klystýru kolem roku 0, doporučuju přečíst evangelium esejských, kdesi tu kdysi byl odkaz
almond
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 09, 2006 14:02

: )

Příspěvek od almond »

Adresa na "črevnú sprchu"/Slovensko:

LAMA - Bioinštitút
Hoštáky 2
921 01 Piešťany

e-mail: sandorsk@nextra.sk
telefónne číslo: 033/77 245 34
mobil: 0903 234 780
You Can If You Think You Can
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Tereza píše:co se týče klystýru kolem roku 0, doporučuju přečíst evangelium esejských, kdesi tu kdysi byl odkaz
Treba na Veg.cz za odkazem Duvody.

"...Říkám vám, že anděl vody odplaví z vašeho těla páchnoucí nečistoty, které se tak jako bláto z šatů rozpustí v říčním proudu. Neboť svatý je anděl vody, který vše nečisté očišťuje a vrací všem páchnoucím věcem sladkou vůni. Žádný člověk nemůže přestoupit před tvář Boží, kterého nepropustí anděl vody. Vskutku, vše musí být z vody a Pravdy znovuzrozeno, neboť vaše tělo se koupe v řece života věčného. Neboť vaši krev dostáváte od své Matky země a Pravdu od tvého nebeského Otce.

Nemyslete, že postačí, když vás anděl vody obejme jen zvnějšku. Vpravdě vám říkám, že vnitřní nečistota je o mnoho větší než vnější nečistota. A ten, kdo se jen povrchně očišťuje, ale uvnitř zůstává nečistý, je podobný hrobkám, které jsou zvenčí pohledně omítnuté, ale uvnitř skrývají děsivé nečistoty a ohavnosti. Říkám vám proto, nechte anděla vody, aby vás pokřtil i vnitřně, aby byli osvobozeni od minulých hříchů a abyste byli uvnitř právě tak čistí jako zřídlo řeky ve sluneční záři. Vyhledejte proto velkou štíhlou tykev se šlahounem v délce člověka, vyjměte dřeň a naplňte ji říční vodou, ohřátou sluncem. Zavěste tykev na větev stromu a poklekněte na zem před andělem vody a zaveďte konec šlahounu do konečníku, aby mohla voda protékat všemi vašimi vnitřnostmi. V kleče odpočívejte na zemi před andělem a modlete se k živému Bohu, aby odpustil vaše staré hříchy a modlete se k andělu vody, aby vaše tělo osvobodil ode vší nečistoty a nemoci. Nechte pak vodu z těla vytéci a s ní odplavit všechny nečisté a páchnoucí látky Satana z vašeho nitra.

A na vlastní oči uvidíte a vlastním nosem ucítíte všechny ty ohavnosti a nečistoty, které špinily chrám vašeho těla a dokonce všechny ty hříchy, které ve vašem těle bydlí s které vás mučí všemi možnými nemocemi..."
almond
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 09, 2006 14:02

COLON po pôste

Příspěvek od almond »

Zaujímalo by ma, čo si myslíte o tom - ísť na COLON po dlhodobom pôste (napr. 21tke), aby sa ešte odstránili z tela posledné zbytky, ktoré neodišli klistýrom ... Začať návratovku do absolútne čistého čreva.

Díky.
You Can If You Think You Can
Petrolín
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 02, 2006 13:48

nový hydrocolon ve Znojmě

Příspěvek od Petrolín »

Ve Znojmě začala provozovat hydrocolon jedna zdravotní sestřička za 500 Kč, její číslo je 724164266. Mělo by se to zveřejnit v sekci o hydrocolon, aby i Znojmáci věděli, kam jít.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: COLON po pôste

Příspěvek od buc11 »

almond píše:Zaujímalo by ma, čo si myslíte o tom - ísť na COLON po dlhodobom pôste (napr. 21tke), aby sa ešte odstránili z tela posledné zbytky, ktoré neodišli klistýrom ... Začať návratovku do absolútne čistého čreva.

Díky.
na colon bych osobně nešel, a po půstu se nemusí snad absolvovat ani klystyr ani nic
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: COLON po pôste

Příspěvek od Standa K. »

almond píše:Zaujímalo by ma, čo si myslíte o tom - ísť na COLON po dlhodobom pôste (napr. 21tke), aby sa ešte odstránili z tela posledné zbytky, ktoré neodišli klistýrom ... Začať návratovku do absolútne čistého čreva.Díky.
Já si dal 4 dny po ukončení 21 6ti násobný klystýr a stálo to za to !! Opět vyšlo cosi "obaleného-zapouzdřeného", starého, co tam nemělo co pohledávat ...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: COLON po pôste

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
almond píše:Zaujímalo by ma, čo si myslíte o tom - ísť na COLON po dlhodobom pôste (napr. 21tke), aby sa ešte odstránili z tela posledné zbytky, ktoré neodišli klistýrom ... Začať návratovku do absolútne čistého čreva.

Díky.
na colon bych osobně nešel, a po půstu se nemusí snad absolvovat ani klystyr ani nic
Tak neviem. Mne to funguje tak, že po pôste ma prvá strava (a tou myslím aj štavu) poriadne vymetie. ..
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

Helejte.co si myslíte o takové té tekutině co dávaj vypít lidem před koloskopií.Můj otec tvrdí,že to vás pročistí dokonale,vždyt' důkazem je i to,že pak všechno vidí na obrazovce.Celé to střevo,kterým jede kamera,jsou vidět i drobné žíly.A mě říkala výplachářka,že ne,že to důkladný neni.Tak nevim :oops:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Nie vždy je to dokonalé. Je to v podstate preháňadlo, ktoré pomôže vyprázdniť črevo. Ale to, že je prázdne neznamená, že je čisté. Tie sajrajty zo stien neodnesie. Kolonoskopiu niekedy treba doplniť ešte irigografickým vyšetrením.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

Já bych tomu ráda věřila.Taky jsem to viděla ale v televizi a přišlo mi to čistý.A to irigografické vyšetření,to je proboha zas co?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, to do človeka spodkom nalejú takú nejakú sadrovú kontrastnú látku a tá pomáha odhaliť napr. tumory. Je to doplnkové vyšetrenie, ktoré ti ponúknu, ak sa ti nepozdáva endoskopia. Tak to aspoň bolo v prípade mojej mamy. Aj tak vedeli hrubé hodiny, kým ju neotvorili :?
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

hrubé hodiny?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To tu u nás tak obrazne vravíme, keď nechceme použiť vulgarizmus... akože houbeles, či tak nejak :wink: :cry:
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

AHA :P :P
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

a co vůbec používáte za vodu do klystýru?já si dávam destilku.snad to nevadí.......
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já normální balenou
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

komonice píše:Helejte.co si myslíte o takové té tekutině co dávaj vypít lidem před koloskopií.Můj otec tvrdí,že to vás pročistí dokonale,vždyt' důkazem je i to,že pak všechno vidí na obrazovce.Celé to střevo,kterým jede kamera,jsou vidět i drobné žíly.A mě říkala výplachářka,že ne,že to důkladný neni.Tak nevim :oops:
no,já včera jarní šanku s cílem větší očisty.Tak 9 litrů vody,začátek lehce slanou a pak většinu čistou,ale stejně nedosáhnu tak čistý jako piju.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

komonice píše:já si dávam destilku.snad to nevadí.......
Kde tu destilku bereš? Já jí tu mám tak drahou, že jí nepoužívám ani na půst, natož do klystýru :o
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Odpovědět