COLONHYDROTERAPIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

oprava, psyllium je "indicky jitrocel" plantago ovata
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

mlok píše:pani Vendula to dela, akorat to prestala delat v Mecholupech. Snad z duvodu smrti majitele toho domku.
Jinak ted je to v Andelskych laznich Cherubin,velmi prijemne prostredi (narozdil od procedury same :D )

Mate nekdo zkusenosti s psylliem? Melo by to pomahat,aby po cht vsechno dopadlo ok. Podle slozeni je to akorat susena bylina "jetel peruansky".
zkušenosti mám, brala jsem to na pročištění střev a zlepšení jejich činosti a je to úplně na prd. Vrátila jsem se ke své oblíbené a roky ověřené melase (akorát teda nevím, jestli je to pro vitariány - postup výroby totiž neznám. Jen vím, že je to odpad při výrobě cukru, takže to asi vařené bude, nevím..)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

Ahoj vsichni,
tak jsem prezila tri vyplachy, a zatim se citim v pohode. Pani Vendula je opravdu mila a hodna a byla maximalne vstricna,ale nemyslim,ze by se cht stalo mou oblibenou zabavou... :D i kdyz co by clovek pro ciste telo neudelal, ze?:twisted:

Samotna procedura mi moc prijemna nebyla. Asi nejvic mi vadila hodne intenzivni pocit plnosti strev, podruhe jsem se fakt modlila aby uz byl konec. Druhy den mi bylo dost neprijemne i po tom, mela jsem pocit jako kdybych sezrala neco fakt nechutnyho,vsude mi bublalo...
Po tom tretim to docela uslo, navic jsem zkusila to psyllium,takze (vlivem placebo-efektu nejspis) to bylo lepsi.

Nicmene dalsi pulrok me tam nikdo nedostane. Ale zas musim uznat, ze za trochu nepohodli to stalo a opravdu mam pocit cisteho tela.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

drůžička píše:Jsou to ctyri joginske cviky pri kterych se popiji slana voda. V tele vznikne tzv. sifon (v podstate opak hydrocolonu, ale cisti i tenke strevo) a vsechno z tebe vyleti driv nez se stihnes divit, ze to opravdu funguje Razz Embarassed V sobotu jsem poprve vyzkousel a je to super. Tusim, ze to praktikuje i tvx, tak mozna prida jeste dalsi info.
muzu se malinko trapne zeptat, kterym koncem to vyleti? :oops: Nechapu uplne vetu,ze je to "opak hydrocolonu" - dik
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mlok píše:
drůžička píše:Jsou to ctyri joginske cviky pri kterych se popiji slana voda. V tele vznikne tzv. sifon (v podstate opak hydrocolonu, ale cisti i tenke strevo) a vsechno z tebe vyleti driv nez se stihnes divit, ze to opravdu funguje Razz Embarassed V sobotu jsem poprve vyzkousel a je to super. Tusim, ze to praktikuje i tvx, tak mozna prida jeste dalsi info.
muzu se malinko trapne zeptat, kterym koncem to vyleti? :oops: Nechapu uplne vetu,ze je to "opak hydrocolonu" - dik
asi u hydro se to napouští spodem a tamto vrchem, kdoví kam to colon až dotlačí, vrchem je to tutově propláchlý včetně žaludku.
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

mlok píše: muzu se malinko trapne zeptat, kterym koncem to vyleti? :oops: Nechapu uplne vetu,ze je to "opak hydrocolonu" - dik
Samozrejme spodnim :D U te sanky je obrovska vyhoda, ze te to procisti kompletne vcetne tenkeho streva, kdezto colon nebo klystyr jen tluste strevo. Jedina nevyhda sanky je casova narocnost obzvlaste pokud clovek nema zkusenosti.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

A taky to, že pak tři dny po tom vylučuje vstřebanou sůl. FUJ !
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:A taky to, že pak tři dny po tom vylučuje vstřebanou sůl. FUJ !
jasně každej ať si sečte plusy a minusy a vybere sy co mu vyhovuje.

já dyž to pak dodělávám vodou, tak tý soli tam moc nezůstává
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

druzicka píše: Jedina nevyhda sanky je casova narocnost obzvlaste pokud clovek nema zkusenosti.
Ehm ... jak dlouho ta sanka asi trva? Ja jenom, jak dlouho to budu muset jeste delat :? :lol:
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Případně by mě zajímalo od zkušených praktiků šanky, jak poznají, že už můžou skončit, jak ze sebe pak ještě dostanou ty litry vody, když už nic dalšího nepřilévají, kolikrát asi tak provádějí celou tu sestavu cviků (5x, 10x, 20x?) a proč by ta voda měla být vlastně slaná (brrr).
Jo a jestli pak mají po skončení ještě nějaké průvodní jevy (jako třeba nehnout se pak celé odpoledne z domu kvůli častému nutkání apod.)
Díky
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Lucínek píše:Případně by mě zajímalo od zkušených praktiků šanky, jak poznají, že už můžou skončit, jak ze sebe pak ještě dostanou ty litry vody, když už nic dalšího nepřilévají, kolikrát asi tak provádějí celou tu sestavu cviků (5x, 10x, 20x?) a proč by ta voda měla být vlastně slaná (brrr).
Jo a jestli pak mají po skončení ještě nějaké průvodní jevy (jako třeba nehnout se pak celé odpoledne z domu kvůli častému nutkání apod.)
Díky
Opakování dělá majstra, a moje tělo třeba už dyž začnu pit tu slanou H20, tak ví, že přide šanka nebo prakšalána. Já jich už nadělal 100vky, hlavně dřív, dyž sem do sebe soukal svinstvo.
1.nejlepčí je to na prázdnej žaludek, je to nejrychlejší
2.dyž je to málo slaný (píšou 5-6g na litr, ale já dávám míŇ), tak se neotevře ten syfon, stalo se mi to jednou.
3.někdy si to ochucuju česnekem, někdo to dělal třeba přesolenou polívkou (fuj)
4.chce to byt uvolněnej a vědět, že se nemůže nic stát, buď to nakonec vybleju, kdyby se to náhodou nepovedlo a nebo se to vstřebá a sůl jednorázově nezabíjí, horší je ju konzumit trvale-podle mne.
5.Já to dělám dycky navečer a dyž skončím tak skončím, a prostě su prázdnej. Pak si dám většinou zelenou nebo červenou ščávu po lžičkách tak 1 deci, ale koušu to aspoň půl hodiny. Častokrát sem si nedal nic a nic se mně nikdy neslepilo.
6. oni raděj na ukončení blinkanec, (vamanadhauti).
7.Teď naposled jsem to protáhl po půl hodině 6 sklenicích (6x2,5dl cca) a pak už jedu vodu, dokud se mi to nezdá čistý a to bylo takdo litru. Většinou to trvá dýl a já jako lenoch si aspoň zacvičím, mívám dyxcky svalovicu.
8.Nejhorší je pití H2O.
9.Lze i si vypomoci různým vtahováním a masírováním břicha nebo dokonce naulí kryjá.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Abys měl i druhej extrém tak mě to trvává 1,5-2 hodiny, sifon mi funguje vždy a vpohodě, ale průchod střevem než se probere, to chvíli trvá, kolikrát i půl hodiny. Asi je nejlepší dělat to hodně na lačno, nejen na lačnej žaludek ale i střevo. Cvičím u toho téměř bez přestání, když už pak to leze na druhým konci tak už zvolnim a prokládá se to sezením na wc.
jinak jako buc11
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nejhorší pocity mam když vim, že to právě prošlo sifonem v pohodě a hromadí se to ve střevě, takovej pocit tří litrů v břiše neni nic moc...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Mohl by mi někdo vysvětlit co je to ten sifon ?????????? DÍK.
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

No to je IMHO ten stav, kdy se ti otevre cely travici trakt, a co nalejes i vylejes.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

teda moc pritazlive to nezni... ale koneckoncu to neni ani hydrocolon. Dokazete to nejak ovladat, nebo to proste nechate jit svou cestou?
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Ja to ovladam tak, ze si reknu:"dneska si udelam sanku", naleju do sebe vodu, zacvicim si, vyleju vodu a jemi super. Problem je v tom, ze to je popis "zaneradeneho" tela. Az budu "cistej" nebudu muset delat sanku ani klystyr. Ale u me je to na delsi dobu, protoze jsem zil jako"prasatko" a spasl jsem opravdu vsechno :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já teda krom pití si to celý užívám a nic se mně nehromadí, na ten záchod sem zapomněl.
Ale náhle (Jako, že to je skokem a ne postupně.) se mi vždy potom objeví takovej ten pocit lehkosti, pročištěnosti a trvá až než to něčím zas nezaplácám.
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Diky ...
Me to tedy neprislo nic moc, navic jsem se dostal do stavu, dokud ze mne netekla "hneda voda", pak najednou konec a dalsi vodu jsem ze sebe uz nedostal. A to jsem do sebe te vody nalil jeste asi dalsi dva litry a porad cvicil a porad nic. Tak jsem to asi po dvou a pul hodine (celkem) utnul a veskerou tu vodu uz jsem potom musel prohnat pres ledviny :x
Nejak se mi asi zase "varel sifon", jak tomu rikate, cely zbytek dne uz jsem jenom behal curat :?
buc11: Co je to "naulí kryjá" ? :?:
A jeste trocha zvedavosti - co potom jite, co jite druhy den, pokud mate nasledne nejake specialni navyky a pod? Diky ... :)
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Lucínek"]Diky ...
naulikrija je jogickej cvik hejbaní břichem takový ty vlny-svislý napříč.
Mně se většinou nechce začít jest nic.
Moje tělo ju už holt umí tu proceduru, po těch mnoha.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Bakterie

Příspěvek od C »

Teď jsem si přečet nějaký článek o colon-hydro terapii a tam ta pisatelka psala že po ukončení terapie jí poradili nějaký přípravek pro obnovení střevních bakterií. Týká se toto vitariánů?

Dík za odpověď
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Možná by to mohl být Lepicol.
Zkus http://www.lepicol.cz/
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

Ale já jsem měl na mysli, jestli je to důležitý i pro vitariány... Z toho tvýho příspěvku tipuju, že jo?!? :?:
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Aha, tak to nevím, většinou jsem četla, že by se mělo u vitariánů obnovit samo. Ale kdo ví. Četla jsem kdesi jak se nějaké holce po hydrocolon terapii úplně zpomalila střeva, prostě obsah se téměř neposouval a měla dost problémy, tak to musela řešit přípravky jako Lepicol a trvalo to 4 měsíce než se dostala zpět do normálu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

nějakou stovku šankaprakšalám jsem absolvoval a nikdy jsem nic neobnovoval, po-stavy byly pouze pozitivní, anebo ještě lepší
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

ad colonhydroterapie

Příspěvek od Selma »

To jsem ráda, že jste tu toho tolik natlachali, zrovna jsem o ní začala uvažovat, ale raději si zas udělám tu šanku.
Jedna souvislost mně taky napadla. Moje máma měla tuhle zauzlování střev, takže ji řezali a pak byla deset dní na kapačce bez jídla a pití. Ona těch operací břicha má zasebou už moc (následky autonehody) a čím dál hůř ty operace snáší. No a po té poslední, kdy si její střeva takhle odfrkly, jí to zažívání krásně funguje, ale přestala mít takové ty vcelku příjemné pocity, když se člověku chce, pak de a pěkně to vykoná:) Ono si to těžko představit, ale říká, že ji to hrozně stresuje. Mudrovali jsme o tom a asi se stalo to, že řádění chirurgů ve vnitřnostech a následný pooperační stres jim asi způsobilo šok a přestaly mluvit asi jako dítě, když se mu něco ošklivého stane. To, že RadceS přestala fungovat peristaltika mi přijde podobné. Mně se to někdy stává i při klystýru, když jsem třeba nervózní abych to stihla než se probudí děti, tak se to nepohne i když mám v sobě dva litry vody.
OndřejK
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 07, 2005 14:18
Bydliště: Kyjovsko (HO)

Příspěvek od OndřejK »

Byl jsem na CHT v Brně. P. Kazdová mi konstatovala jaksi dost nezdravě suchou stěnu střevní. Silně mi doporučila pojídat hodinu vařený kroupy, který zgelovatí a potom mažou. Váš názor? He he, za 1,5 měsíca jsem vaření asi dost odvykl, jelikož jsem to hned připálil.
Ještě věc s kapustou. Říkal jsem jí, jak mně blbá kapusta dokáže zahřát, když je mi kosa. A ona, že kapusta obsahuje hodně dusičnanů (ne z hnojiva, ale vlastních), že by se rozhodně neměla jest syrová, ale vařená s odkrytou poklicou. A hřeje proto, protože prej přetěžuje ledviny (to jsem nepochopil)...
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

OndřejK píše:Byl jsem na CHT v Brně... ...Silně mi doporučila pojídat hodinu vařený kroupy, který zgelovatí a potom mažou.. ..že kapusta obsahuje hodně dusičnanů (ne z hnojiva, ale vlastních), že by se rozhodně neměla jest syrová, ale vařená s odkrytou poklicou. A hřeje proto, protože prej přetěžuje ledviny (to jsem nepochopil)...
Nu, nedivím se ti, Ondřeji. Já to nějak nepochopila celé... :?: :shock:
..Raw is food..
..God is good..
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Já byl na CHT asi před půl rokem v Institutu celostní medicíny MUDr Jonáše a bylo mi to tuze nepříjemný. Uvědomuju si, že jsem se v dřívějších letech stravoval všelijak nepřirozeně, ale při CHT jsem si připadal neméně nepřirozeně. Navíc jsem ani po pěti opakováních nepocítil, ba ani neviděl žádný pročištění. Tak nevim. Zkusím tu šanku- tvx mi včera u nás v krámu prakticky předvedl ty cviky a mě tím docela nadchnul. Jo, Petře, hoď mi do krámu prosím někdy toho Malachova. Dík.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Když už jseš u toho krámku - včera jsem tam byl asi v 16:00, mysla si že Tě překvapím :D , ale tys už byl pryč..... :( . Koupil jsem si zelnou šťávičku a kokosku abych posléze litoval, že jsem toho nevzal více.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Jéé, Honzo to mě mrzí, že jsme se o pár minut minuli-mihli jsme zase příjemně pokecat. Příště napiš sms. A šťávu máme i novou z červeného zekí... Mňam mňam.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Ty šťávy u nás mají taky obě - ale to je přece z kysaného zelí nebo ne? A např. Dr. Walker to nedoporučuje.
Jinak k těm kroupám, to jsou míněny kroupy z ječmene nebo jiné? U nás mají několik druhů. Malachov je v knížce doporučuje pořád. Já je znám jen ze zabíjačky, ale nikdy jsem je nejedla, protože zabíjačková jídla nejím.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

Zajímalo by mě, jestli je vhodné během colonhydrotherapie držet nějaký půst(džusový, nebo na vodě), nebo je dobré něco těma střeva semtam prohánět?
OndřejK
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 07, 2005 14:18
Bydliště: Kyjovsko (HO)

Příspěvek od OndřejK »

Co píše Malachov o těch kroupách, k čemu je to dobrý?

Při CHT bych normálně jedl, samozřejmě rozumě a lehce.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

colonhydroterapie

Příspěvek od Selma »

Bylinkář Wojnar mi oklikou potvrdil, že i střevo může dostat šok. Nevím, jak peristaltika funguje, ale asi je to hodně citlivé a jakýkoliv vnější zásah může způsobit dočasné znecitlivění a tím narušení posouvání obsahu střeva, což je samozřejmě nežádoucí. Emotivnější osoby, kterým bublá ve střevech sotva trochu znervózní, by asi měly volit mírnější metodu. Takže osobně určitě zůstávám u šanky, leda by mě při CH držel za ruku samotný Walker:)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: colonhydroterapie

Příspěvek od RadkaS »

Jak uz jsem tu driv psala, me ten vyplach akorad pridelal zdravotni problemy. A ted, co pustuju a procitam si pust od Pavla, tak me to jen utvrdilo v tom, ze jsem opravdu udelala chybu a sla jsem na to. Ze strev mi stejne nic nevypadlo (to stejne mi vyslo vzdy i klystyrem - stolice) a peristaltika mi opravdu prestala fungovat. Pred procedurou mi to diky vitastrave krasne fungovalo a po .... ani se neptejte. Ale nebudu se tu znovu rozepisovat, kdyz uz jsem to tu jednou popisovala.
Jen se mi libi nazor od Pavla - ze telo vi nejlepe, ceho se uz ma zbavit a proto pri pustu odejde prave to, co ma.
Kazde jine cisteni nez pustem je jen nasilne zbavovani se neceho - neni to prirozenou cestou jako pri pustu, kdy si telo rekne samo, ze je cas to "pustit". Prijde mi to logicke.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: colonhydroterapie

Příspěvek od Selma »

To s tím, že si tělo samo pomůže při půstu mi připomělo vyprávění jednoho známého. On je masožrout morový a stran výživy a zdraví říká - dokud inkarnát funguje, tak funguje. Jednou prý snědl zkaženou klobásu, 14 dní měl strašlivý průjem a odcházely z něj neskutečné věci, hnisem počínaje a kousky střevní výstelky s napečeným karbonem konče. No, i takto asi lze:-)
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

No, moje dva předchozí pokusy o přechod ztroskotaly na tom, že jsem si ráno dal ovoce a celé dopoledne to ovoce ze mě šlo rozložené v plynném stavu. A že to není přirozené - ale taky není přirozené do sebe léta cpát vařenou stravu. Tak proč tomu tělu trochu nepomoct...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No, to souhlasim. A prave pustem mu pomuzu tim, ze mu davam prostor na to, aby samo usoudilo, co se potrebuje vycistit jako prvni.

Nikdy nevis, kde mas v tele problem. Ale Tvoje telo to vi a proto muze napravovat to, co je v ten moment nejdulezitejsi.
Me se ted pri prvnim delsim 16-ti dnovem pustu vysypal pisek ze zaludku (srovnalo se mi daleko vic veci :D , ale jsem jeste v navratovce, takze nevim, jestli se za nejakou dobu znovu neozvou :wink: - tak nechci predbihat).
Myslis, ze jsem planovala vysypat pisek ze zaludku - ne - ja nevedela, ze tam je. Zato moje telo to vedelo presne :idea: .

Takze si myslim, ze pokud v tele neni jiny problem, nebude pro vas problem projit colonoterapii (myslim, ze vetsina z nas ma s touto procedurou kladne zkusenosti). Ja jsem ovsem zrejme mela jiny problem a proto telo tu zatez nezvladlo a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Po pustu vidim presne, ceho jsem dosahla. Po CHT jsem nevedela nic.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

Já se ve svých 16 letech těžko můžu pustit do nějakého delšího postění..
karlik
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 06, 2004 17:10
Bydliště: uk

klystyr

Příspěvek od karlik »

Vcera jsem si delala klystyr, vsechno celkem v pohode, i kdyz jsem byla celkem zklamana, ze ze me nevylezlo neco odporneho. :(
Mam ale jednu otazku: kolik litru vody do sebe vetsinou dostanete nebo kolik je optimalnich? Nekde jsem cetla, ze nejlepsi je mit kolem 4 litru. To se mi zda ale hodne. Ja napoprve mela v sobe litr, pak jsem do sebe dostala dva. taky jsem tu vodu vubec ve strevech necitila, i kdyz po vyprazdneni jsem mela nejake tlaky i na prave strane, kde by mel byt zacatek tlusteho streva.
Jak poznam, ze se voda dostala opravdu do celeho tlusteho streva? Mozna bych mohla zkusit studenejsi vodu, bude to pri jejim postupu studit a budu vedet, kam az dojde? za odpovedi diky
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja delam tak 2 litry maximalne a za ucelne povazuju ji v sopbe aspon 20 minut udrzet. Spis nez mnozstvi me zajima delka doby jak dlouho to udrzim a jak daleko dotece. Obcas delam i 2x, 3x za sebou, obzvlast kdyz je to kvuli tomu ze jsem neco blbyho sned nebo ze na me leze nemoc.
Studena ti prozradi kam az to dorazilo ale telu moc dobre neudela, vychladi ho zevnitr coz mi moc prima neprijde...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Karlíku, měla bys zkusit teplou vodu s trochou uriny a příště už rovnou litr uriny a vyjde z tebe věcí... Jinak je dobré ty polohy střídat a třeba se i párkrát otočit v leže kolem vlastní osy - válet sudy, aby se to dostalo všude. Ale nepřehánět to.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

OndřejK píše:Co píše Malachov o těch kroupách, k čemu je to dobrý?

Při CHT bych normálně jedl, samozřejmě rozumě a lehce.
On ty kroupy doporučuje pro línější střeva a pro čištění střev.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

z mý zkušenosti střeva pěkněprohání taky ve větším nožství len...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
OndřejK
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 07, 2005 14:18
Bydliště: Kyjovsko (HO)

Příspěvek od OndřejK »

Jo, len. Tam je hromada rozpustné vlákniny, skoro to samé co Lepicol... Super na peristaltiku je taky mrkvová kaša. Nastrouhat, odšťavit, smíchat zas dohromady (mimo jiné Walker doporučuje). Produkt se tváří nachlup stejně jako produkt Lepicolu. Akorát, že má veselou barvu.
Proti zplynování ovoce a sladších jídel mrkví počínaje, je super česnek (dezinfekce přemnožených kvasinek). Před jídlem 2 stroužky do 2-3 deci vody rozmixovat. Pár dní za sebou. Mám zkušenost jen krátce, zatím nemůžu víc referovat.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

Tak jsem už byl na dvou výplaších a probíhalo to celkem v pohodě. Po tom prvním jsem měl najednou skvělou náladu jakoby z ničeho. Celou cestu domů jsem byl vysmátej.

Ta paní co to obsluhuje mi říkala, že tam nějaký extra nánosy nemám, ale střevo mám dost plesnivý. Nevíte čím tu plíseň zneškodnit? Docela mě to štve protože po každým množství ovoce větším než menším bych si mohl otevří LPG stanici. :(

Teda jestli plíseň nejsou přemnožené kvasinky, to bych už měl odpověď v minulým příspěvku.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Ovoce jez vzdy na prazdy zaludek a jako monodietu - nekombinovat s jinymi potravinami a nejlepe jeden druh ovoce v jednom chodu. Pokud presto nadyma tak je treba spatne rozkousane a smichane se slinami, nebo ti druhove vylozene nesedi, nebo s sebou bere usazene zbytky ve streve a cisti je (dost casta varianta). Proti kvasinkam nejlip urina, malo cukru, panensky kokosovy olej (chutna skvele - lip nez urina a ma mnohe dalsi prinosy) .
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

Dik za odpověď.
Já bych tu urinoterapii i vykoušel, ale zatím sem nenašel, jak starou moč pít, jestli jenom ráno raní, nebo pokaždý, když jdu na záchod trochu zrecyklovat, jak to je?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nejlíp rovnou recyklovat, máš to pak pěkně teplý... odstátý ser to pije hůř
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět