MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Jaris
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 12, 2004 14:28
Bydliště: Brno

MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Jaris »

... ořechy, zrní, a strouháte zeleninu... ?
Chci něco koupit, za každou referenci jsem předem vděčný.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Já melu ořechy a semena v mixéru. Takže je vlastně mixuju. Když máš dobrej - výkonnej mixér, tak je to jednoduchý. Výsledkem je drť o proměnlivé hrubosti - podle doby mixování, ale dá se to rozemlít až na prach...

Na strouhání zeleniny asi nějakej multipřístroj - robot....nebo struhadlo :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Jaris
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 12, 2004 14:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jaris »

... struhadlo tedy není zrovna můj typ :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Zrní melu ve speciálním šrotovacím mlýnku (cca 8000,-Kč), ale dá se to i v elektrickém sekáčku typu viz teleshoping : "ultimate chopper" co teď běží v TV. Nabízejí ho tam za 2400,- 2 ks a jde v něm dělat všechno - od lněné snídaně, přes dětská jídla, jemné saláty až po umletí zrní všeho druhu - podle mě nejlepší pomocník v kuchyni co existuje. Já měl podobný, ale nedávno se mi rozbil - byl už starý a za 10 let měl už odsloužíno.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

HONZA: Fakt je tak dobry, jak rikaji? Docela me to zaujalo,protoze zadny mixer nemam a chybi mi....takze myslis, ze je to dobra investice?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Neříkám, že zrovna tenhle od tohoto výrobce je kvylitní a vydrží ti, ale měl jsem podobný stroj na stejném principu a dokonce výkonově slabší a byl to můj nejlepší pomocník. Je to fakt univerzální pomocník, který nahradí: šroták, kuchynského robota, struhadla, mixer a navíc je s ním příjemná práce. Cena (2400) se mi zdá krapet vyšší, já to ted řeším a pokusím se sehnat něco levnějšího v běžném obchodě.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Zásadně nenakupujte nic v teleshoppingu od WS International !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vím, že osobní zkušenost je nepřenosná, ale kdyby si někdo chtěl dát poradit, může se mě zeptat..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

no pověz co se stalo??? :-)))
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Teď je zrovna hitem užasný výrobek ultimate chopper, před 6 lety to byl zase jiný úžasný výrobek turboblend. Musím uznat, že má docela výkon a dají se v něm i ořechy a prakticky téměř všechno. Vše je príma až do té doby, než ty sekací nože (uchycené v plastu) prostě prasknou. Pokud se to stane až po záruční době, a jako že se to mají dobře zařízené aby se to stalo až po záručení době, je pak vážně problém sehnat onen náhradní díl. Nikde jinde než u dovozce ve Zlíně nic takového nemají a ve Zlíně Vám slíbí, že ho objednají. problém je, že v té době už je na trhu jiný úžasný výrobek od WS a náhradní díly na bývalý úžasný výrobek od WS. No a pak už se dá jenom s nima hádat po telefonu a posléze případně vzít celý úžasný mixér za 6 tisíc a hodit ho do koše. Čekám na ty sekací nože už od ledna, neustále mi slibují, že až je budou mít tak mi je určitě pošlou. Život vitariána bez mixéru, to je docela fuška.... Mimo to než ty nože praskly úplně, tak mi ten mixér 2x vybouchl a tekutina z něj natekla do motoru, takže když ho teď zapnu tak to tak trochu smrdí... takže možná až někdy ty nože dostanu, tak zase vybouchne ten motor... Problém je v tom, že nový mixér s podobným výkonem mě bude stát zase 5 - 6 tisíc. Závěr je takový, že výrobky WS International jsou sice úžasné a báječné a sama musím říct, že i Ultimate chopper mě děsně přitahuje :-) ale zkušenost je taková, že když se na tom něco pokazí, tak máte prostě SMŮLU. Jen pro ilustraci - jiný úžasný výrobek pánev gastrolux s celoživotní zárukou za 3 tisíce se objevil v několika rodinách našich známých a i u nás blahé paměti když se ještě něco vařilo, a všem prostě popraskala. Peníze za ni naštěstí vrátili, jen jim to trvalo asi 3 měsíce. Tak si to přeberte jak chcete.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Ultimate...

Příspěvek od Honza »

No oni Ultimate nabízejí za 2,4 tis. / 2 kusy - nechceš do toho jít se mnou? Jelikož já proste neco koupit musím a 700W je dost veliká síla.
Co se týče uchycení nožů/použitých materiálů by to byl asi risk, ale co naděláš. Maximálně můžeš přijít o 1 200,- Kč. Protože tento sekáček prostě potřebuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale ted mě napadá, že ono to bude stát asi více - protože ten nástavec - mixer - není asi v ceně co??
Honza
PS: z Evropy mám hlavu jak BALVAN :?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tvoje balvany na moji hlavu... ja si ten balvan pojedu zitra na jednu noc vyvětrat do jeseniku, pak už mě čekaji jen 4 dny na tu klauzuru-správu, špatný skore...
Prostě jsem se zařekla, že do ničeho od WS už nejdu, způsob jejich jednání se zákazníkem, který toho do nich nakoupil docela dost, je otřesnej. Nejde jen o chycení nožů, zkrátka jak se ti na tom cokoli vykaka, tak už s tím nic nenaděláš. Já hlavně potřebuju výkonej mixer, ultimate se mi zdá dost malej. Na ten mixer jsem si dost zvykla, používám ho na cokoli, i místo sekáčku a odšťavňovače. Ultimate ma možná výkon ale nemá objem . čili neni moc univerzalni. A hlavně už těch peněz od nás dostali dost a vůbec se podle toho nechovaj!!!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Honzo, nez koupis ten Ultimate Chopper of WS, tak ti dam tip, jak usetrit a nemuset kupovat dva. Ja mam stary mixer, uvazuju o novem, a tak mne taky zaujala reklama WS na UC. A pak jsem videl tentyz pristroj v nejake reklame, co hazou do schranky, a nebyla tam podminka koupit dva, a jeden nevysel na 1200, ale na 800 Kc. Byla to nejaka firma, co ma TV v nazvu, snad TV SHOP nebo tak nejak. Mam to nekde odlozene snad i s kontaktem na tu firmu, tak pripadne muzu najit a napsat ti to.
Po zkusenostech Terezy jsem ale trosku zviklan, jestli radsi nekoupit neco jineho - koukal jsem po ceskem internetu a maji vsude spousty mixeru, i s 500 wattovym vykonem, vetsinou to vychazi na tech 800.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Budu moc ráda, když z té mojí smůly aspoň někdo něco bude mít, ale jak říkám, zkušenost je nepřenosná.....
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

PETRXH

Příspěvek od vitarian »

PETRXH 05. 05. 2004

Ja vse melu mlynkem na mak Funguje to na obili, semena, orechy a predevcirem jsem zkousel umlit i krizaly.
Nicmene kamarad narazil na odstavnovac Solo Star, vyrabi to vyrobce Green Staru a v Nemecku to maji za 300 EUR i s postovnym. Dneska jdu dat prikaz k uhrade a budu zvedave cekat
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, mlýnek na mák je výbornej, zkousne vše ale konš¨čí mi na velikosti obilí, ořechy už mi nepozře, co s tím? dělaj se nějaký co hltaj i oříšky?
Z mlýnku na maso mi zase stříká olej všede možně... prostě to lisuje....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

kup si sekáček na zeleniny, ten rozdrtí všechno. Mají teď nepřeberný výběr v každém slušné prodejně domácích potřeb. Já už mám asi měsíc půjčený, protože si chci také nějaký koupit, ale nemohu se rozhodnou kterej. Největší problém je rozsekat lněné smeínko - jsou prťavé a tak ty nože by měly být dostatečně nízko a blízoučko stěn + záleží na výkonu. hondě zdaru. Takovej sekáček stojí od 1000 do 2000,- Kč.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ten nějakej máme, ale z toho zase leze drť, já bych chtěl aby to dělalo pastu . No, zkusim tou drtí opětovně krmit mlýnek na mák a uvidim.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

pokud chceš pastu, kup Green star! :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

na cem melete...

Příspěvek od smaldas »

Honzo, osobni dotaz... koupil jsi ten ultimate chopper od WS nebo neco jinyho, treba ten z TV shopu? taky potrebuju nejaky, zajimaly by me zkusenosti atak... diky :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Nakonec jsem koupil "ETU". 100% spokojený s ní nejsem, ale poslouží. Teď nejsem doma, takže případný přesný tip později. Ale ETA teď dělá stejně tenhle jediný tip - je ze všech značek jediný skleněný mezi umělohmotnejma Braunama, Moulimexama a tak.

No ale ten starý z DDR byl stejně nej. :(
Problémy u všech dnešních sekáčků jsou totiž v zásadě dva:

1. malý výkon
2. velkká vzdálenost mezi nožem dnem a stěnama - zůstávají tam zbytky lněných semínek a tak.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Co jsem se kde docetl tak prazenim a mletim sezamu...
v mlynku na mak si muzes vyrobit prima pastu neprazenou a me prijde dokonce lepsi.
jedna hodne stara zprava.. tvx, ten mlynek na mak myslis ten klasicky cinovy nebo je tusim nejaky plastovy?! takze v nem rozdrtis mak a i sezam a treba i lnene seminko?! mam problemas s kousanim maku a tomu podobnemu, oplati se koupit ten mlynek na mak na ty vsechny seminka vyse uvedene?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mam klasicekj cinovej, takovej jako je k videni ve spouste starozitnosti a u vetesniku... s hlinikovym trychtyrem, pak mi prosel rukama nejakej levnej s plastovym trychtyrem novej levnej a blbej, minimaln nesel upnout a blbe mlel a pak ma ted Zdenek novej drahej od Porkerta ale ten asi bude nejlepsi...
jinak v nem jde mlit skoro cokoli, i len na nem melu i obili ale to uz se zadiral a musel bejt uvolnenej....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

už 13 let mám tohle http://odstavnovace-a-mixery.prirodnile ... ?DPG=38758
a je to supr čupr.10 sec a ze sezamu je máslo...atd.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:už 13 let mám tohle http://odstavnovace-a-mixery.prirodnile ... ?DPG=38758
a je to supr čupr.10 sec a ze sezamu je máslo...atd.
to je divný, dyť tam nevidím ani ten šťavící kotouček, že bych to znovu vyzkúšal?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

odšťavák je na tom levém obr.Je ke strojku jako extra komponent.Ale ten šťaví standartně...Ta miska na mixování a sekání má vychytaný tvar a v kombinaci s noži,které mají zvláštní vyosení a min mezeru mezi stěnou misky nedochází vubec k tomu,že se něco sekanýho ( např.sezam ) přilepí ke stěně.Jediný co neumí je mák.Před těma 13-ti lety stál uplně stejný prašule,tak se jim asi furtum prodává.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:odšťavák je na tom levém obr.Je ke strojku jako extra komponent.Ale ten šťaví standartně...Ta miska na mixování a sekání má vychytaný tvar a v kombinaci s noži,které mají zvláštní vyosení a min mezeru mezi stěnou misky nedochází vubec k tomu,že se něco sekanýho ( např.sezam ) přilepí ke stěně.Jediný co neumí je mák.Před těma 13-ti lety stál uplně stejný prašule,tak se jim asi furtum prodává.
mak umím celkem dobře, ale sezam na prášek?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

mak umím celkem dobře, ale sezam na prášek?[/quote]

sezam na prášek nee,na pastu ( jemnějc než chalva )
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

člověk píše:mak umím celkem dobře, ale sezam na prášek?
sezam na prášek nee,na pastu ( jemnějc než chalva )[/quote]
asi to koupím - je fakt tak dobrý? Potřebuji, abys přidal ještě pár pochvalných slov pro mé přesvědčení - přeci jen je to dost peněz. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

mixéry

Příspěvek od Ivana »

Ahoj, chci si koupit kvalitní mixér. Všude na zahraničních vita webech propagují vitamix 5000 nebo TNC nebo jeste nejakej. Je jich vice tech vitamixů. No v tom abych se vyznala. U nas se prodava jen Vitamix TNC. Nemate nekdo zkusenosti s timto mixerem. Jaky je rozdil mezi treba L equipem R.P.M. nebo Breville commercial mixer a Vitamixem? Jakto ze ho vsude na raw webech propaguji, kdyz ma tak vysoke otacky? No asi se da s nim i na nizke otacky, ale dokaze to pak tak pekne rozmixovat? Jde mi o hladke polivky a ruzne pomazanky a pasty z orechu atd.
Asi bude rozdil mezi temito mixery prave v te hladkosti umixovaneho jidla. Taky je vitamix asi tezsí nez ostatni a tak asi stoji pevne a nehopsa. No tezko rict, jen se domnívám.
Díky za zkušenosti s mixery
Ivana
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Nemám zkušenost s tak drahými stroji, ale minulý týden jsem dostala konečně tyčový mixér a je to mnohem lepší než stolní. Udělám na tom vše, polévky, pomazánky - a nemusím přidávat tolik vody jako u stolního, aby se vytvořil vír. A cena byla cca 1000.
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

Příspěvek od Veronika »

Mila Ivano,
Ja jsem si loni doprala Vitamix 5000 a muzu rict, ze je to nejlepsi investice do domacnosti!!! Za ty penize opravdu stoji!!!
Rano k snidani zelene napoje: broskve, banan, spenat/pampelisky. Mnam.
Pomazanky to dela skvele, ruzne sladke dobroty, atd.
Uprostred spodni casti pristroje je otaceci cudlik, kterym si upravis rychlost mixovani. Pokud chces neco nasekat nahrubo, tak neni problem!
Jsem velice spokojena!
Doporucuji prikoupeni Mini konteineru na 2L. Je daleko praktictejsi kdyz delam pomazanky v mensim mnozstvi.
Na strance http://www.ethicaljuicers.co.uk/blender_vitamix.php jsem se docetla, ze Vitamix TNC je starsi model, a je nahrazen Vitamix 5000 modelem.
Ten spodni dil je dost tezky, a stoji velice pevne a nikdy mi nehopsal.
Jestli mas nejake dalsi otazky, rada je zodpovim.
S pozdravem,
Veronika
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Ahoj, díky moc za odpoved.. To si koupila na tomhle webu nebo nekde jinde? Oni totiz u nas nemaji ten vitamix 5000. Jinak ta mala nadoba neni 2 litry, ale mene ne? Mas k tomu i ten na na suche mixovani? Diky Ivana
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

Příspěvek od Veronika »

Ivana píše:Ahoj, díky moc za odpoved.. To si koupila na tomhle webu nebo nekde jinde? Oni totiz u nas nemaji ten vitamix 5000. Jinak ta mala nadoba neni 2 litry, ale mene ne? Mas k tomu i ten na na suche mixovani? Diky Ivana
Mila Ivano,
Omlouvam se, chyba. Velka nadoba je na 2L a mala na 0.9L.
Nadobu na suche mixovani mam take. Pouzivam ji hlavne na mleti orechu a semen. Nadobu na morke mixovani ale pouzuvam daleko casteji.
Ja bydlim ve Vancouveru na zapade Kanady. Vitamix jsem si koupila primo od vyrobce na www.vitamix.com.
Veronika
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Kurňa, pocítila jsem potřebu pořídit si taky něco na mletí semen. Měla jsem nějaký úplně levný mixér s tříštivým mlýnkem a ten zvládl všecko, i sezam skoro na kaši, ale motorek už dal krupón. Jak to tak tady pozoruju, tak si zas budu muset koupit něco takového, i když to vydrží jen pár let. Jen se obávám, že se mi ty přístroje začnou doma brzy hromadit:(
FyBy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 23, 2006 16:15

Příspěvek od FyBy »

Ahoj, pokud chcete nejaky hodne kvalitni mixer, muzu doporucit mixery Blendtec (K-tec), napr.model HP3A . Vyhodou je, ze se zrovna zacaly dovazet do CR. Davam zapravdu vsem, kdo vlastni podobne vykonne mixery, ze je to trosku jine kafe. Zkousel jsem i na nase pomery hodne vykonne mixery (cca 700W), ale neni to proste ono(zustavaji kousky ovoce/zeleniny/seminek/zrnicek :-) ). Nevim, jak na tom jsou mixery Lequip. To by mohla byt zlata stredni cesta (ne moc drahy, ale kvalitni).
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

To je všechno hrozně drahý :( Bez těch technologií to fakt nejde??? Mi neříkejte, že se začal jíst mletý mák a sezam až s rozvojem hutního průmyslu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

kamenný hmoždíř...

:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
FyBy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 23, 2006 16:15

Příspěvek od FyBy »

Je pravda, ze se nam take nechtelo investovat, ale zacali jsme trosku o dobrem mixeru premyslet po precteni knizky Green for life. Teoreticky vzato ani neni potreba, ale na "zelene" koktejly se vazne hodi :-).
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Pavluška píše:kamenný hmoždíř...

:lol:
No jistě! Že mně to nenapadlo. Hned jdu nějaký schánět:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Tak na netu jsem žádný kamenný hmoždíř nenašla. Kdyby někdo věděl, kde by byl ke koupi, prosím o echo.
Jeden poněkud postarší se ale prý našel v Kalifornii v třetihorních vrstvách. Jeho odhadované stáří je 30 až 60 milionů let. Že by dinosauři vymřeli proto, že se přejídali pestem? No každopádně tenhle hmoždíř asi ke koupi nebude.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

četla jsem někde na netu, že lidi melou mák i v tříštivém mlýnku na kávu. nešla by v tom mlít i semena, třeba?
http://jyxo.cz/s?q=T%C5%99%C3%AD%C5%A1t ... rt=1&rev=1
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Doubravko, no bezva, dík za odkazy!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Tříštivý mlýnek má ale tu nevýhodu, že se to v něm zároveň i upraží :(
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Selma píše:Tříštivý mlýnek má ale tu nevýhodu, že se to v něm zároveň i upraží :(
To je fakt divný, jakto?? Chjo :(
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

nedrtili náhodou všechno dříve mezi kameny? vždyt i mlýny na tomto způsobu pracovaly. stejně tak lze vidět v rožnově ve skanzenu jak se lisoval olej
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Nože v tříštivém mlýnku mají vysoké otáčky a protože surovina zůstává pořád uvnitř, tak se třením stále více zahřívá. Když na to šáhnu, tak je to vyloženě horký, takže to může mít i 60°C. Nejlepší je pomalé mletí (z esoterického hlediska kamenem), kdy surovina průběžně odpadává pryč. Mlela jsem mák a sezam na ručním kamenném mlýnku na obilí a výsledek je opravdu luxusně jemná pasta, ale mlýnek musím pak celý rozebrat, vypaplat to ven, všecko to vydrbat kartáčkem na zuby, nechat to usušit, protože obal je dřevěný a kámen je obalený nějakou netkanou textilií a pak to zase smontovat, nehledě na to, že samotné mletí je dost rokeřina. No alespoň si pak toho víc vážím a nezdlabu to naráz, jako když si to vhodím v marketu do košíku:-) No ale přece jenom, když to chce jedna uchystat pro pět lidí, tak je to časově náročnější a ocenila bych něco jednoduššího.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ani moc nevěřím, že něco jiného a hlavně lepšího na tento způsob najdeš. ale kdo ví.... :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše:ani moc nevěřím, že něco jiného a hlavně lepšího na tento způsob najdeš. ale kdo ví.... :wink:
Už mně napadlo, že bych z mlýnku vyrubala ty kameny a dělala to s nima na koleně, ale to bych se kurňa vrátila téměř na samý počátek lidské civilizace :lol:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

to tedy jo, ale to by se ti asi uz pak vyplatily ty velke kameny jak byly v těch mlýnech :lol: když už chceš teda ušetřit nějaký ten čas :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Taky mám ten tříštivej mlínek. Mám od tefalu prepline, je fakt super, ale nezda se mi ze by se to v nem uprazilo, jo jo te to teple kdyz na to sahnu, ale ani horke se mi to nezda. Mam pulsni funkci, takze casto prerusuju a je fakt ze je to zas par vterin hotove. Proste seminka jakakoliv ihned hotova. POuzivam to hlavne na mak, sezam, slunecnici, ale i nekdy na ryzi a vetsi orechy mandle atd. Zvladne vse. Pro decka perfekt. Do kamennýho bych teda taky sla, ale pak to umývání me celkem odrazuje.
Odpovědět