MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...tohle by mě zajímalo,jak to funguje...systém malých mlýnských kamenů... http://www.ad-elektro.cz/cz/katalog/mal ... rny-nerez/
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Ivana píše:Taky mám ten tříštivej mlínek. Mám od tefalu prepline, je fakt super, ale nezda se mi ze by se to v nem uprazilo, jo jo te to teple kdyz na to sahnu, ale ani horke se mi to nezda. Mam pulsni funkci, takze casto prerusuju a je fakt ze je to zas par vterin hotove. Proste seminka jakakoliv ihned hotova. POuzivam to hlavne na mak, sezam, slunecnici, ale i nekdy na ryzi a vetsi orechy mandle atd. Zvladne vse. Pro decka perfekt. Do kamennýho bych teda taky sla, ale pak to umývání me celkem odrazuje.
o jaký tříštivý mlýnek přesně jde? ten sezam a mák je vážně perfektně umletý, jako z ručního mlýnku?
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

člověk píše:...tohle by mě zajímalo,jak to funguje...systém malých mlýnských kamenů... http://www.ad-elektro.cz/cz/katalog/mal ... rny-nerez/
a taky jak by si to poradilo s jiným krom kávy
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše:to tedy jo, ale to by se ti asi uz pak vyplatily ty velke kameny jak byly v těch mlýnech :lol: když už chceš teda ušetřit nějaký ten čas :wink:
No dyť jo:-D Arabky mají takové kamenné plýtké jakoby vaničky a druhým oblým kamenem to šoulají. Mně napadlo, když jsem tak viděla naši malou Aničku, jak kamenem na kameni roztlouká vlašáky a občas se jí podaří nějaký rozmáčknout na kaši, že se to od těch dob, co na to přišly opice nijak zvlášť nevylepšilo. Všechno bylo hotový a nachystaný od samýho počátku, akorát tomu dneska dáváme svůj desing, ale to množství energie vynaložené na výrobu mlýnku a jeho pohánění elektrikou je přinejmenším stejné, jako když se to mele těmi dvěma kameny:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše:
člověk píše:...tohle by mě zajímalo,jak to funguje...systém malých mlýnských kamenů... http://www.ad-elektro.cz/cz/katalog/mal ... rny-nerez/
a taky jak by si to poradilo s jiným krom kávy
Teď jde o to, kdo to vyzkouší. Hlásí se někdo dobrovolně? :-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše:
o jaký tříštivý mlýnek přesně jde? ten sezam a mák je vážně perfektně umletý, jako z ručního mlýnku?
To by mně taky zajímalo, jestli je z toho tužší hmota nebo se to fakt rozetře na polotekutou pastu.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

No je to mlýnek od tefalu tady http://www.hako.cz/inshop/scripts/detail.asp?kat=810031

Neudela to tekutou hmotu to teda ne. Normalne to jen pomele jako rucni mlynek. Kdyz to delam dele cca 30 sekund, coz nedelam, tak dole na dne je to huste a prilepene na dně a stenach.. to je jako pasta tuha a kdyz neco zbyde nad tim tak to je proste pomlete hrube jako z jineho mlynku.
Ja si na tom treba predmýlám mák a sezam do toho mlíkovače, protože tyto dvě suroviny jaksi mlíkovač nezvládá a nepomele je dokonale, což je mi pak líto vyhazovat a ještě je to mlíko z toho málo husté.
No ten kamenej by me taky teda zajímal, ale to bude asi nejaké uřvané.. a asi to nebude uplně naléhat na sebe, když je to na kafe, tak to asi nebude možné regulovat hrubost mletí, nevím..
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re:

Příspěvek od mandragora »

Já bych potřeboval něco na principu cirkulačního mlýnku a překapávače... kdy by drť která je už jemná propadla a ta hrubší recyklovala až by všechno propadlo... a tak bych mohl vyrobit mléko bez odpadu. Mixer co mám umí udělat docela po x minutách i prach... ale zahřívá materiál. Když dodám vodu... už to nikdy nebude prach... a hodně mat pak vyhodím.

Vím že kdybych mat předvařil... tak je to 100% výtěžnost mléka a žádný odpad. U mixŕů mi vadí velká nádoba... potřeboval bych tak 2 dcl... na smetánky z oříšků a semen co smlsávám lžičkou... a né piji.

Zajímalo by mě jakékoliv semínka se musí určitě sušit... jakto že tuk nežlukne? Mandle se určitě taky musí sušit... takže by teoreticky mělo být jedno jestli pasterizované mléko, nebo mandlové mléko, když vápník je death.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Selma »

Živost semen zjistíš snadno testem klíčivosti. Pak přijde na to, jestli je lepší zamordované semínko a nebo hlad :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od mandragora »

Selma píše:Živost semen zjistíš snadno testem klíčivosti. Pak přijde na to, jestli je lepší zamordované semínko a nebo hlad :)
Jenže některé ořechy neklíčí... mě zajímá žluknutí tuku... když se tak zmiňuje u vloček... tak jak je tomu u mandlé a ořechů z obchodu.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Hugo z Hor »

Zrovna máčím asi 2 den standartní mandle z Hypernovy (kvůli oloupání) a že by jevily známky klíčení, se říct nedá ...
Ale třeba neloupané konopné semínko zakoupené v Biosféře klíčí krásně a mlíko je z něho taky dobré ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
stir33
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 09, 2007 15:22
Bydliště: Liberec

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od stir33 »

S ohledem na nekvalitní vodu jsem si koupil filtrovací konvici Brita. Filtry používané u těchto konvic předpokládají výměnu 1x za 4 týdny bez ohledu na
- množství filtrované vody
- na její kvalitu (znečištění).
S kvalitou filtrování jsem velmi spokojen a subjektivně jsem se o ní přesvědčil (po 31 denní postu jsem, aniž bych to věděl, přefiltrovanou vodu identifikoval a ohodnotil jako velmi kvalitní).
Můj dotaz je směrován zejména na vaše zkušenosti
- s četností výměny filtru
- případně s možnými nepříznivými vlivy pokud by nebyl včas vyměněn
- a na názory jak poznat stupeň znečištění filtru nějakou objektivní metodou.
Předem díky všem, kteří zareagují!

štír33
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od hugis »

Tiež ju používam. Ja mením každe dva mesiace. Stačí meniť po každých 100 l, takže ak za mesiac spotrebujež menej, nemusíš meniť. Ďalej klesá účinnosť, takže sa postupne menej a menej veci vyfiltruje. Určite sa ti nemalo do vody pridávať nič naviac aj keď nevymeníš. Objektívny test nemám, ale chuťovo to poznám, keď to už prešvihnem.
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: mixéry

Příspěvek od Emma »

Ivana píše:Ahoj, chci si koupit kvalitní mixér. Všude na zahraničních vita webech propagují vitamix 5000 nebo TNC nebo jeste nejakej. Je jich vice tech vitamixů. No v tom abych se vyznala. U nas se prodava jen Vitamix TNC.


řešim stejnou věc. Už jsem byla rozhodnutá pro vitamix, ale stáhli mi ho z prodeje na biosfere.cz a nahradili ho Total Blender mixérém. Tak nevim. Máte s nějakým takovým mixérem někdo zkušenost? Od tý doby co se to tu řešilo uběhla docela doba. díky
One step to be happy. Work.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: mixéry

Příspěvek od jans »

Emma píše:
Ivana píše:Ahoj, chci si koupit kvalitní mixér. Všude na zahraničních vita webech propagují vitamix 5000 nebo TNC nebo jeste nejakej. Je jich vice tech vitamixů. No v tom abych se vyznala. U nas se prodava jen Vitamix TNC.

řešim stejnou věc. Už jsem byla rozhodnutá pro vitamix, ale stáhli mi ho z prodeje na biosfere.cz a nahradili ho Total Blender mixérém. Tak nevim. Máte s nějakým takovým mixérem někdo zkušenost? Od tý doby co se to tu řešilo uběhla docela doba. díky
ahoj, kupovat to tady v čr mi přijde jako vyhazování peněz, když si to necháš poslat z usa, bude tě to stát tak polovinu
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: mixéry

Příspěvek od Emma »

Taky mě to napadlo, ale nebudu muset platit nějaký clo? nebo jak to probíhá? To shipping je konečná cena za dopravu? Říkám si, abych chytračila až nepřechytračila...
One step to be happy. Work.
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Emma »

Tak už to mám vymyšlený. V USA stojí vitamix necelých 7 000.... nechápu. když se přičte všechno ostatní vyjde na 10000 - 11000 a tady stojí vývojově starší model 19 000... no co, ale když se s tím něco stane pojedu do německa? nebo rovnou do usa? stačilo mi, když jsem vracela poč do ostravy:-) takže jsem to vymyslela následovně. na zelený: HealthyJuicer elektrický tlakový odšťavovač a na mlíčko: VEGANZA přístroj na výrobu rostlinného mléka(http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/5838" onclick="window.open(this.href);return false;)

Jen nevím jestli mi ta vegANZA při tak velkých otáčkách nezabije všechny dobré enzymy ze semínek. co myslíte?
One step to be happy. Work.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od zuzi »

stir33 píše:S ohledem na nekvalitní vodu jsem si koupil filtrovací konvici Brita. Filtry používané u těchto konvic předpokládají výměnu 1x za 4 týdny bez ohledu na
- množství filtrované vody
- na její kvalitu (znečištění).
S kvalitou filtrování jsem velmi spokojen a subjektivně jsem se o ní přesvědčil (po 31 denní postu jsem, aniž bych to věděl, přefiltrovanou vodu identifikoval a ohodnotil jako velmi kvalitní).
Můj dotaz je směrován zejména na vaše zkušenosti
- s četností výměny filtru
- případně s možnými nepříznivými vlivy pokud by nebyl včas vyměněn
- a na názory jak poznat stupeň znečištění filtru nějakou objektivní metodou.
Předem díky všem, kteří zareagují!

štír33
Co si pamatuji tak u techto filtru je problem s bakteriemi, ktere se na filtru mnozi a to je hlavni duvod pro vymenu filtru, ne znecisteni vody. Kdybych takovy filtr pouzivala, tak bych si urcite cas od casu nechala zjistit kolik bakterii v te vode mam. Jinak zadnou zkusenost nemam.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od P.H. »

Emma píše:Tak už to mám vymyšlený. V USA stojí vitamix necelých 7 000.... nechápu. když se přičte všechno ostatní vyjde na 10000 - 11000 a tady stojí vývojově starší model 19 000... no co, ale když se s tím něco stane pojedu do německa? nebo rovnou do usa? stačilo mi, když jsem vracela poč do ostravy:-) takže jsem to vymyslela následovně. na zelený: HealthyJuicer elektrický tlakový odšťavovač a na mlíčko: VEGANZA přístroj na výrobu rostlinného mléka(http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/5838" onclick="window.open(this.href);return false;)

Jen nevím jestli mi ta vegANZA při tak velkých otáčkách nezabije všechny dobré enzymy ze semínek. co myslíte?
Co se týče přístroje Veganza, musela by se změřit teplota mléka ihned po jeho vyrobení nějakým teploměrem, který rychle načítá. Pokud bude teplota do 35 stupňů, enzymy jsou nezničeny, pokud bude teplota vyšší, lze počítat se ztrátami enzymů. Je zajímavé, že nikdo tento přístroj nemá, přesněji, nikoho neznám, kdo by ho měl.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
stir33
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 09, 2007 15:22
Bydliště: Liberec

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od stir33 »

Emma píše:
Ivana píše:Ahoj, chci si koupit kvalitní mixér. Všude na zahraničních vita webech propagují vitamix 5000 nebo TNC nebo jeste nejakej. Je jich vice tech vitamixů. No v tom abych se vyznala. U nas se prodava jen Vitamix TNC.

:arrow:
Mám velmi dobrou zkušenost s mixerem CATLER.Má velký rozsah otáček (min-max). Je i pěkný na pohled. Bezvadně se čistí.
Zdá se, že díky jeho výkonu je schopen rozmixovat cokoliv.
Zasílám odkaz:

http://www.odstavnovace.cz/shop/index.php?lang=cz" onclick="window.open(this.href);return false;

:D

štír33
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Emma »

P.H. píše:
Emma píše:Tak už to mám vymyšlený. V USA stojí vitamix necelých 7 000.... nechápu. když se přičte všechno ostatní vyjde na 10000 - 11000 a tady stojí vývojově starší model 19 000... no co, ale když se s tím něco stane pojedu do německa? nebo rovnou do usa? stačilo mi, když jsem vracela poč do ostravy:-) takže jsem to vymyslela následovně. na zelený: HealthyJuicer elektrický tlakový odšťavovač a na mlíčko: VEGANZA přístroj na výrobu rostlinného mléka(http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/5838" onclick="window.open(this.href);return false;)

Jen nevím jestli mi ta vegANZA při tak velkých otáčkách nezabije všechny dobré enzymy ze semínek. co myslíte?
Co se týče přístroje Veganza, musela by se změřit teplota mléka ihned po jeho vyrobení nějakým teploměrem, který rychle načítá. Pokud bude teplota do 35 stupňů, enzymy jsou nezničeny, pokud bude teplota vyšší, lze počítat se ztrátami enzymů. Je zajímavé, že nikdo tento přístroj nemá, přesněji, nikoho neznám, kdo by ho měl.
v čem si tedy dělají mlíko ostatní? Nebo jen klasicky namočíte pár semen a zakousnete to salátem? :D
One step to be happy. Work.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od jans »

Emma píše:
P.H. píše:
Emma píše:Tak už to mám vymyšlený. V USA stojí vitamix necelých 7 000.... nechápu. když se přičte všechno ostatní vyjde na 10000 - 11000 a tady stojí vývojově starší model 19 000... no co, ale když se s tím něco stane pojedu do německa? nebo rovnou do usa? stačilo mi, když jsem vracela poč do ostravy:-) takže jsem to vymyslela následovně. na zelený: HealthyJuicer elektrický tlakový odšťavovač a na mlíčko: VEGANZA přístroj na výrobu rostlinného mléka(http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/5838" onclick="window.open(this.href);return false;)

Jen nevím jestli mi ta vegANZA při tak velkých otáčkách nezabije všechny dobré enzymy ze semínek. co myslíte?
Co se týče přístroje Veganza, musela by se změřit teplota mléka ihned po jeho vyrobení nějakým teploměrem, který rychle načítá. Pokud bude teplota do 35 stupňů, enzymy jsou nezničeny, pokud bude teplota vyšší, lze počítat se ztrátami enzymů. Je zajímavé, že nikdo tento přístroj nemá, přesněji, nikoho neznám, kdo by ho měl.
v čem si tedy dělají mlíko ostatní? Nebo jen klasicky namočíte pár semen a zakousnete to salátem? :D
namočíš pár semen na 1 nebo víc dnů a pak to dáš do mixéru s vodou a máš mlíko, návody jsou všude kolem :D , jenom to chce dobrej mixér a potom procedit přes látku
Šárka

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od Šárka »

AHOJKY ...měla jsem TURBOBLEND 11let a nedám na něj dopustit !!!!! Byl skvělý, vše v jednom, nikde nic moc nádob...prostě bomba. Ted mi odešlo to gumové kolečko dole...má nárok, škoda, že nejsou díly...((( tak vybírám GODDESS či KENWOOD...)
carodejka69

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od carodejka69 »

Já měla Turboblend za 6999,-z roku 1999 a NEMOHU NA něho udat jedinou stížnost CHVÁLím všude,ZLATY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...odešel po 12letech a žádný takový nemohu sehnat....

Našla jsem nějaký nový celokovový 4500 model venku...leč anglicky neumím (
kristyna 20

Re: MLÝNKY, DRTIČE, ŠROTOVAČE...

Příspěvek od kristyna 20 »

carodejka69 píše:Já měla Turboblend za 6999,-z roku 1999 a NEMOHU NA něho udat jedinou stížnost CHVÁLím všude,ZLATY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...odešel po 12letech a žádný takový nemohu sehnat....

Našla jsem nějaký nový celokovový 4500 model venku...leč anglicky neumím (
Dobrý den,
před chvílí jsem vytáhla starý turboblend a zaboha nemohu nikde najít návod k použití. Najednou čtu, že jste ho používala tak vás chci poprosit o stručnou radu. Předem děkuji za odpověď.
Sarka

Re: turboblend 7

Příspěvek od Sarka »

:br Ja zakoupila Turboblend 7 v roce 1999 a mam ho do ted. S tezkym srdcem se budu loucit ,,az zcela odejde !!!!
Neni lepsi pomocnik... Koupen na predvadecce v obchodu za 6999,- a NELITUJU !!!! KDYBY ted novy nestal 40000,- cca , koupila bych opet. Tak asi tak...
Vim ze je debata stara 13let, ale na googlu je stále dohledatelna.
Vždy udělal vse !





Tereza píše:
čtv kvě 06, 2004 16:16
Teď je zrovna hitem užasný výrobek ultimate chopper, před 6 lety to byl zase jiný úžasný výrobek turboblend. Musím uznat, že má docela výkon a dají se v něm i ořechy a prakticky téměř všechno. Vše je príma až do té doby, než ty sekací nože (uchycené v plastu) prostě prasknou. Pokud se to stane až po záruční době, a jako že se to mají dobře zařízené aby se to stalo až po záručení době, je pak vážně problém sehnat onen náhradní díl. Nikde jinde než u dovozce ve Zlíně nic takového nemají a ve Zlíně Vám slíbí, že ho objednají. problém je, že v té době už je na trhu jiný úžasný výrobek od WS a náhradní díly na bývalý úžasný výrobek od WS. No a pak už se dá jenom s nima hádat po telefonu a posléze případně vzít celý úžasný mixér za 6 tisíc a hodit ho do koše. Čekám na ty sekací nože už od ledna, neustále mi slibují, že až je budou mít tak mi je určitě pošlou. Život vitariána bez mixéru, to je docela fuška.... Mimo to než ty nože praskly úplně, tak mi ten mixér 2x vybouchl a tekutina z něj natekla do motoru, takže když ho teď zapnu tak to tak trochu smrdí... takže možná až někdy ty nože dostanu, tak zase vybouchne ten motor... Problém je v tom, že nový mixér s podobným výkonem mě bude stát zase 5 - 6 tisíc. Závěr je takový, že výrobky WS International jsou sice úžasné a báječné a sama musím říct, že i Ultimate chopper mě děsně přitahuje :-) ale zkušenost je taková, že když se na tom něco pokazí, tak máte prostě SMŮLU. Jen pro ilustraci - jiný úžasný výrobek pánev gastrolux s celoživotní zárukou za 3 tisíce se objevil v několika rodinách našich známých a i u nás blahé paměti když se ještě něco vařilo, a všem prostě popraskala. Peníze za ni naštěstí vrátili, jen jim to trvalo asi 3 měsíce. Tak si to přeberte jak chcete.
Odpovědět