borelioza, lyme borreliosis

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Renáta píše:Buc, ty ma teda strašíš. Muž bol pre rokmi preliečený na borelku. No, neviem, či bohvieako dôkladne. Sem tam ho trápia veľké kĺby, koleno a tak. Žeby to tie potvory?
rovněž v sobě mám borelku, taky chodím občas na revmatologii. ale to co buc za sebou chvála bohu nemám
mirka
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

víte, já ho poté pro jistotu riadne požuju a polknu.


No Buci jestli to hodlas i jist,tak si prilep wc misu na zadek,pac z ni asi nevstanes:DD
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

včera jsem potkal známého,kterého jsem půl roku neviděl. Vyprávěl - v srpnu najednou přišly horečky a za dva dny ochrnul na obě nohy zjistili borelku = 3 měsíce v nemocnici - jen ležel a kapkačky a atb. Pak dva měsíce na rehabilitaci v lázních. Už chodí,ale špatně a děsně ho nohy brní.
Vypadal docela drsně...tak furt přemejšlím ,jakožto nemilec očkování všeho druhu...když to vidím...,že z víkendových vandrů si těch potvor donesu kolem deseti na těle skoro pokaždý a rutinně je vyňoupávám...,dneska jsem četl ,že v oblastech většího výskytu ,jsou už přenašeči každý třetí...,tak je mi z toho hnus...a nevím ,zda to kočkování není menšejší zlo....co ?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

proti BO vraj ucinna vakcina aj tak nieje.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Proti borelióze fakt nie je vakcína, len veterinárna vraj. Vakcína je len proti kliešťovej encefalitíde.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

no jo,to je pravda...otočil jsem si to...no to je jedno,je to obojí svinstvo. Jiný známý má inval. důchod zase po encefalitidě...jediný klíště v životě... :?
http://starlife.prirodnileciva.cz/anti- ... e+dp36638/

tady píšou,že v USA očkují ,ale myslím,že jsem někde četl,že nemají ty druh borelky jako u nás... http://www.vakciny.net/budoucnost/lymd.html
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

člověk píše: tady píšou,že v USA očkují ,ale myslím,že jsem někde četl,že nemají ty druh borelky jako u nás... http://www.vakciny.net/budoucnost/lymd.html
Áno, je to tak.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Standa K. »

buci esli víš prosím ťa :

- jak je to s borelkou i DIVOKÉ zvěře ?

- jdou vůbec klíšťata na DIVOKOU zvěř ?

(mám zas v hlavě nějakou hypotézu :-) )

díkec !!!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:buci esli víš prosím ťa :

- jak je to s borelkou i DIVOKÉ zvěře ?

- jdou vůbec klíšťata na DIVOKOU zvěř ?

(mám zas v hlavě nějakou hypotézu :-) )

díkec !!!
divoká zvířata jsou klíšťat plná, napijou se, vypustí, či naberou (či obojí) borelie, pustí se a pak už nevím
bakterie borelie umí přežívat ve všech organismech, na to trénovaly miliony let
seriozní výzkumy neznám, zda-li časem zdechnou, či s nima díky svému IS úspěšně přežívají, doví
zatím mám prostudováno jen pár centimetrů problematiky a je to hodně individuální ty potíže a zatím jsem na různých servrech nenarazil na nikoho, kdo by se již z progresivní chronické formy zbráboral (pár uvádí znatelná zlepšení)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Tady výňatek ze servru chlamydie, borelie, podobných zoufalců, keří naletěli a uvěřili a vyzkoušeli s podobnými efekty jest tamo více:

On Květen 20th, 2008 Li says:

Moje osobní zkušenosti s altern.medicínou:

Homeopatie-lékař Praha:Užívány nosody,homeopatika,diagnoza osobitá a EAV.Občas uleva od nejhoršího stavu-zhodnocení po roce léčby-celkový stav zhoršen,já lehčí nejméně o 25 tis Kč

Homeopatie Krkonoše:Užíván konstituční lék.Zcela bez efektu,kolem 3000Kč

Čínské bylinky Thian shi(nebo tak nějak ten název):Výrazné zlepšení,určitý čas takřka bez problémů,po 3 měsících náhlé prudké zhoršení celkového stavu,nabaleny další chron.problémy,další léčba bez efektu.Kolem 20 tis.v háji.

Poctivě vyzkoušeny preparáty:Vironal,regalen a pod.podle období a očisty orgánů:Bez efektu.Více jak 10 tis pryč.

Braní Aloe vera gelů,zelený ječmen,Chlorela a pod.přípravky:Trochu podpořilo,léčba bez efektu-další tisíce pryč.

Akupunktura,moxování:Přinášelo ulevu počas těhotenství,jinak bez efektu.Více jak 10 tis Kč

Iris diagnostika-následné doporučení léčby.Paní z HK:Podle diagnostiky z oka určeny všechny mé zdrav.problémy.O 2 jsem nevěděla-vyšetřením se skutečně jeden z problémů potvrdil.Paní doporučila baňkování,bylinky ale jako zásadní uvedla léčbu ATB,která mi jediná může pomoci a která bude dlouhá.Celkem asi tak 1500Kč



CFIDS,Fibromyalgie,velké bolesti,chronická onemocnění.Na Wp II od března 08
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Seraf »

Nevím, jakou má duchovní podstatu borelka? Proč? Co nám ukazuje? Možná se musí na to jít odjinud než přes fyziku.

Ohledně homeopatik, asi ne všem zabírají ale výsledky mají. Není kus jako kus. Každýmu pomůže neco.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Standa K. »

Buci ani nevíš jak mně síří, žes tak nemocen... kouknul jsem na borelioza.cz - přečetl pár příspěvků - celkem Tě berou a fandí ne ??

a teď co mi leží v hlavě - je to z různých zdrojů (21. století, 100+1 apod.) :
- člověk má v sobě 100.000 miliard baktérií
- tyto baktérie mezi sebou "válčí" látkami de fakto shodnými chemickým složením s antibiotikama
- dokud je zachován správný poměr jsou vlastně všechny "prospěšné", problém nastává při převaze některé (např. Candida...) například špatným životním stylem a stravováním

neboli co tím chci říct - nepomohlo by ti braní lakto a bifi baktérií - posílit svoji "armádu" a vylepšit tak poměry stavů na "bojišti" ??
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od awa »

Tak to si nemyslím, že by to pomohlo. To co dělá Buc je to nejlepší v současné době - čisté tělo, správné postoje...v takovém těle se armádě vetřelců moc nelíbí. Ovšem vezmu-li to i z druhé strany, tak mohu říct, že o nemoc nás může posunout dál, a to i když je zatím " nevyléčitelná". Naučit se žít s nějakým omezením je často větší výkon než na olympiádě a za to bych dávala medaile...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

stando, všemu věřím co sem dosud věřil, a rozhodně rozhodne IS, jestli se to podaří, jako, že ano, zatím si to moc užívám (až chvílama mám strach, že o ňu přijdu a zas budu muset do práce, dneska sem tam omylem zajel na kole a hned mě chytly baby ať jim spravím normy, tak sem zas rači zmizel. už zas ani nevím vo co tam de), a dokud sem to o ní neprostudoval, taky sem k tomu přistupoval lechkomyslně. Jelikož se jedná o parazita a ne obyčejnou bakterii, má mnoho taktik přežití a množení, takže jsem z pohodlnosti zvolil ATB variantu a uvidím. Alternativní pokusy nechám jiným.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Standa K. »

Buci ani náhodou ti nevyčítám či co ATB, doufám v to, že ti víc pomůžou než uškodí (nicméně o to větší důvod se zamyslet na střevní mikroflórou.. :wink: ) mám na mysli doprovodnou léčbu...

vím, že si to představuju jak Hurvínek válku ale přece jenom, LB stejně jako každej živej organismus limituje k životu a množení :
- vhodná teplota a vlhkost - s tím holt nejde nic dělat (leda, že by ses dal třeba na 5 let zmrazit :D :D )
- dostatek potravy - psals, že jim chutná ovoce :( , takže nějaká obdoba proticandidovské diety...
- přítomnost predátorů či konkurentů - přece musí bejt něco co "žere" LB či mu to sežere jeho potravu - najít takové a namnožit a je (snad) vyhráno

zdraví Hurvínek :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:Nevím, jakou má duchovní podstatu borelka? Proč? Co nám ukazuje? .....
to je zajímavá myšlenka, také by mne to zajímalo
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše:až chvílama mám strach, že o ňu přijdu a zas budu muset do práce....
:lol: no jo, Bucuv opravdu černý humor
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Parazitologia

Příspěvek od Dano »

V radiu Slovensko sa Nocna pyramida 26.06.2008 venovala teme Parazitologia, Letne nastrahy lesa. Hostom bol doc. MVDr. Branislav Peťko, riaditel parazitologickeho ustavu Slovenskej akademie vied v Kosiciach. Celu prvu hodinku sa rozhovor tykal kliestov. Kto chce stiahnut ci len pocuvat, je to tu: http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/i ... tationID=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

stando hurvínci jsou všichni MUDrcové, páč stoprofunkční léčba vlastně na světě neexistuje, jen u jakýchsi protokolů, jež jsou kombinací několika ATB má vyšší účinnost. Vyčítání je mi fuk, sem se tak rozhod, ovšem je možné, že nezabere-li to, budu zkoušet možná alternativu, než se obrátím k poslední záchraně Marshallovýmu protokolu, jenž může trvat i leta přijde na desetitisíce a napolykají se kvanta ATB a máš furt herxy, že se z toho možná zblázníš a o vyléčení se už ani nedovíš.
Alternativy:1. vizmutový tablety v kombinaci s včelíma žihadlama
2. Hyperbarická kyslíková léčba (používaj potápěči při Kesonovej nemoci) Je třeba 40 a víc sezení, jedno stojí 150 až 200 doliků.
3.Užití Dinitrophenolu: zvyšuje se interbuněčná teplota aby se zabily spirochetky. Je třeba 5 až 10 dnů v nemocnici za cca 20 000 doliků
a nebo 4. různé pofiderní kapičky z topolových jehněd, dubové kůry, lichořešitnice a jiných , tak si to musím ještě rozmyslet
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Tento rozhovor som prelozil z originalu ktory najdete tu: http://bacteriality.com/2008/03/31/interview19/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja Anglictina nie je perfektna a s niektoymi vetami som mal problem, tak mi odpustite nepresny preklad, ale pointu som zachytil. Davam to sem, pretoze dufam, ze by si to mohol precitat nejaky MUDr z Ciech a Slovenska a pochopit nasu situaciu. Ja chcem ist na CAP a zatial neuspesne hladam lekara ktory by bol ochotny na mna dozerat....

Rozhovor s Kenom L. – diagnóza: Post Boreliový syndróm (PTLDS)

Môžete popísať priebeh vašej choroby?

Keď som po prvý krát trpel symptómami z Post Boreliového Syndrómu (PTLDS) žil som v južnej Amerike. Rok 2001 bol začiatok pozvoľného úpadku. Začali ma veľmi bolieť nohy, zabúdal som čoraz viac a strácal som rovnováhu. V ten deň , keď som išiel do práce som sa cítil hrozne. Povedal som kolegovi „niečo zlé sa so mnou deje“ a on ma vzal rovno do nemocnice. Symptómy boli desivé. Mal som mravenčenie ktoré začínalo v rukách a nohách a ťahalo sa po zadnej časti nôh až do paží a zadnej časti hlavy.

Stretol som internistu ktorý si myslel že mám Guillain-Barre syndróm, čo je extrémne vysiľujúca choroba ktorú spôsobujú nervy mimo mozgu keď sú demyelizované (poz. prekl.: Myelin pomáha nervom prijímať a interpretovať správy z mozgu). Vtedy som mal stráviť tri mesiace na respirátore a tým pádom stratiť schopnosť sa hýbať úplne počas tých troch mesiacov. Prirodzene som bol šokovaný. Doktor mi povedal, že ak súhlasím, budem brať veľké množstvá imunoglobulínu. Potom by sa mohlo zastaviť postupovanie choroby. Očividne to bol obmedzený útok na nemoc aj pre niekoľko jeho pacientov v minulosti, pretože absolútne nemal šajn prečo a ako to funguje.

Tak som minul 20 000 USD za IV imunoglobulín ktorý v konečnej fáze nemal žiadny efekt na moje symptómy. Stále som sa chvel a šklbalo so mnou. Neskôr prišlo vrcholné zdesenie, keď som sa dozvedel, že imunoglobulín je zložený z krvi tisícov ľudí a obsahuje ich protilátky. V spätnom pohľade to naznačuje že Guillain-Barre je infekcia. V žiadnom zmysle to nezmenilo nič v mojej liečbe a teraz si uvedomujem, že imunoglobulín bol pravdepodobne kontaminovaný obrovskou dávkou L-form baktériami, ktoré pravdepodobne mohol mať každý z tých tisícov ľudí.


Aj keď to nemá čo robiť z imunoglobulínovou liečbou, o päť dní neskôr moje symptómy trochu ustúpili a ja som opustil nemocnicu. Odletel som späť do Kanady, kde som navštívil veľa doktorov. Druhý doktor ktorého som navštívil mi povedal, že nemám Guillain-Barre a nevedel si vysvetliť moje symptómy, stále som bol neuveriteľne chorý. Bol som stále unavený a veľmi ťažko som chodil. Ako by som mal rozvinutú fibromyaligu (pozn. prekl.: Fibromyalgia je nezápalové, reumatické ochorenie mäkkých tkanív, ktoré je spojené s generalizovanými bolesťami pohybového systému a všeobecnými symptómami, ako únava, depresie, poruchy spánku a mnohé iné, a ktoré je charakteristické bolestivými bodmi citlivými na dotyk). Tiež som zažil masívne chvenie na tele. Moja krátkodobá pamäť sa rapídne zhoršovala a emócie vzplanuli mimo kontrolu. Bolo jasné že môj nervový systém sa stal neregulovaným a že moja schopnosť spracovávať zmyslove vnemy bola celá rozhádzaná. Môj krok bol vratký a nemohol som kráčať rovno.

Moja žena bola dosť šokovaná mojim stavom a nevedela čo s tým má robiť. Manžel ktorého kedysi poznala bol teraz vyšinutý a bol v podstate krôčik od kolieskového kresla. Ale aj napriek fyzickej bolesti som sa držal, nemal som viditeľné symptómy. Nevyzeralo to, že je niečo so mnou. Vstupoval som do najťažšej časti môjho života. Zistil som, že už neznášam ostré svetlo a hlasné zvuky. V dôsledku toho, všetko čo som mohol bolo ležať sám v tme, vnútri v tichej miestnosti. Cítil som ako mi celé telo horí. Bol som úplne osamotený a strašne vystrašený. Raz som mal hrozné kŕče v lýtkach (bolo to ako by mi od kožou liezli červy) tak že už moja žena bola schopná rozoznať symptóm a lapala po dychu od zdesenia.. Ešte stále nerozumela vážnosti mojich symptómov.

niekedy som sa pokúšal sám sprevádzať moju ženu. Raz keď sme boli v obchode. Nakláňal som sa nad nákupným lístkom keď zrazu som cítil ako keby ma niekto kopol odzadu do nôh. Kolená sa mi podlomili. Povedal som žene: „Potrebujem odtiaľto vypadnúť... rýchlo“.

Išiel som ešte k inému doktorovi a povedal mi, že môžem mať MS (pozn. prekl.: Skléróza Multiplex). Jeho zamestnanci zhromaždili fľašky z krvou a likvorom a bez preháňania bežali urobiť testy. Medzitým, mravčenie, mykanie, zášklby (trhanie dozadu a dopredu), bolesť a moja krátkodobá pamäť boli horšie ako kedykoľvek pred tým. Moje emócie boli úplne mimo kontrolu. Povedal som si, už to nemá viac zmysel a bez nadsádzky som sa cítil duševne chorý.

Napokon mi bolo povedané, že nemám MS. Avšak ja som už začal skúmať na Internete a bol som na MS skupinovom sedení. Napriek faktu, že som nemal oficiálne potvrdenú MS, ľudia na stretnutí mali veľa rovnakých symptómov ako ja. Bol som zdesený z prognóz od ľudí s MS. Rozprávali mi, že do konca života by som mal mať dobré dni, zlé dni a celkovo byť sužovaný recidívou za recidívou.

Zúčastnil som sa prednášky o MS a vydesilo ma zistenie že dáma sediaca vedľa mňa konala ako keby stratila rozum, ako mimo zmyslov. Pokúšal som sa povedať sám sebe, že ja nemôžem dosiahnuť takéto štádium ako ona, ale keď som odišiel zo stretnutia som si uvedomil že si nemôžem zapamätať nič, ani kde som bol. Nezapamätám si ani v akom meste som bol. Nespomeniem si ani, či žijem v meste alebo nie. Kde je môj domov? Mal som auto? Ak áno, kde je?

Keď som konečne bol doma, začal som hľadať informácie na Internete s väčšou horlivosťou. Bol som si istý, že už mi zostávajú iba týždne života. Celú energiu som použil na hľadanie a zisťovanie niečoho v počítači. Bol som ohromený tím strojom a moje ruky sa triasli od sily ako som sa pokúšal použiť myš. Ešte počas tohto obdobia na počítači som sa dozvedel viac o chorobe často prezívanej „veľký imitátor“ – Post Boreliový Syndróm (PTLDS). Volá sa „veľký imitátor“ pretože veľmi veľa symptómov PTLDS sa podobá na iné zápalové ochorenie ako napríklad MS. Teraz rozumiem vedeckému základu Marshallovho protokolu. Fakt že PTLDS, MS a veľa ďalších zápalových ochorení má prekrývajúce sa symptómy ma neprekvapuje. Rozumiem tomu, že všetky tieto choroby sú bakteriálneho pôvodu a veľa ľudí s rozdielnymi diagnózami často zdieľajú veľa spoločných bakteriálnych druhov. Som si istý, že som bol hostiteľom pre mnoho bakteriálnych druhov ktoré spôsobujú MS.
Ale ako som čítal viac informácií o PTLDS, rozjasnievali sa mi spomienky udalostí spred deviatich rokov, počas cesty cez pás západného pobrežia na Vancouver Island. Počas túry som spozoroval svrbivú vyrážku na bruchu. Začal som ťahať preč čierne „zrnko maku“ z môjho pupku. Teraz si uvedomujem, že to bol pozostatok z kliešťa. V tom čase som tomu nevenoval pozornosť a išiel som ďalej. O dva týždne neskôr ma začali bolieť kolená. To boli tiež príznaky začiatku symptómov ktoré ma prenasledovali nasledujúcich deväť rokov.

Počas mesiaca ktorý nasledoval, bolesti v mojich kolenách sa zhoršovali a emócie začali byť nestabilnejšie. Bolesť v kolenách bola veľká a ja som už nemohol ani behať. Ešte som skúšal ignorovať symptómy a išiel som životom normálne ako len sa dalo. Moja priateľka v tej dobe pracovala pre výrobcu doplnkov stravy a predávali jeden doplnok, ktorý obsahoval bylinku sarsaparilla. Teraz si uvedomujem, že je to anti-Boreliózna prísada pôvodne používaná na liečbu syfilisu (iný typ spirochety) a keď som si to vzal, mohlo práve to zabiť malé množstvo baktérií z ktorých som bol chorý. Pretože som užil doplnok, som sa na druhý deň cítil ako by ma prešiel nákladiak. Mohla to byť moja prvá imunopatologická (Herx) alebo bakterologická reakcia zabíjania bakterií. Spätne si uvedomujem že dočastné zhoršenie po užití doplnku mohlo byť spôsobené umieraním baktérií. Toto je jedna z neoceniteľných lekcií ktoré som pochopil z vedeckého výskumu Marshallovho protokolu. Teraz rozumiem, že „ak nemáš herx reakciu, tak sa neliečiš“ , inými slovami, je to potvrdenie liečby – skúsenosti z imunopatológie.

Vraciam sa o deväť rokov späť do času po uštipnutí kliešťom – keď som začal zisťovať viac o PTLDS cez Internet – Tak som si uvedomil, že keď som mal bolesti v kolenách a brušnú vyrážku, tak sa to začalo pred deviatimi rokmi, po uhryznutí kliešťa. Došlo mi , že uhryznutie kliešťa a moje terajšie symptómy boli prepojené. Kanadská vláda udáva iba 20 prípadov Lýmskej Boreliózy ročne a kliešťov ktorý prenášajú boreliu spirochete alebo L-formu baktérie je vzácna. Ešte aj moja žena prešla pás západného pobrežia takmer jeden rok po tom ako ja a tiež u nej sa vyvíja PTLDS (ona sa mohla tiež nakaziť L-formou baktérie ktorou som sa ja nakazil). Ďalej, môj syn, jeho kamarát, ďalší kamarát, jeho neter a okolo polovice ľudí ktorý prešli pás, tak sa u nich vyvíja PTLDS. Tak ja tvrdím, že tvrdenia kanadskej vlády o počte hmyzu ktorý prenáša L-formu baktérie tu v Kanade je neuveriteľne mimo.

Napokon som si diagnostikoval PTLDS sám a v procese zachrániť si život som po určením diagnózy, ma priviedlo k MP.

Navštívil som neurológov ktorý odmietajú pripustiť že by som mohol mať PTLDS pretože nemám pozitívny test na baktériu Borrelia. Pokúšal som sa im vysvetliť že testy nie sú dobré pretože ja mám všetky symptómy tejto choroby ale nepočúvali ma. Táto skúsenosť bola začiatkom konca môjho vzťahu k hlavnej lekárskej komunite. Môj ďalší doktor opäť odmietol liečiť ma na PTLDS pretože som mal negatívne výsledky testov ale bol som už príliš slabí a zmetení bojovať s ním.

Neskôr som zistil, že priemerne pacienti z PTLDS navštívia 21 doktorov pred začatím liečby. Ak sa to má stať aj mne, určite dovtedy zomriem. Bol som veľmi šťastný, že deviaty doktor ktorého som navštívil súhlasil a dal mi veľkú dávku antibiotík. Vybral som sa na 12 hodinový výlet do USA. Keď som dorazil do hotela, tak sa moje telo tak triaslo z namáhavej cesty že moja žena ktorá stále nebola presvedčená že som skutočne chorý, ostala opäť vyľakaná.

Musel som prestať pracovať a zostal som rok práce neschopný. Rozhodli sme sa presťahovať na západ, kde bolo teplejšie počasie a menšie dane. V tom čase sa u mňa začali prejavovať symptómy tiež CFS . Spával som viac ako 20 hodín denne. Toto nám posunulo sťahovanie o 6 mesiacov, pretože som a to bez zveličovania bol schopný zbaliť jednu škatuľu z knihami a odniesť ju do garáže a potom som potreboval spať 24 hodín.

Pod dohľadom jedného z mála ošetrovacích doktorov v Kanade, som šesť dlhých rokov bral veľké dávky antibiotík. Mal som skúsenosti s imunopatológiou (Herx reakcie) ako odpoveď na užívanie mnoha z nich, ale moje symptómy nikdy úplne nezmizli. Niekedy som mal pocit, že už sa vyzdraviem ale potom prišla nevyhnutná recidíva. Vyzeralo to ako keby antibiotiká mi pomáhali v niečom ale branie ich vo veľkých dávkach bolo ako prejsť tri kroky v pred a dva späť. Myslím, že by to neskončilo nikdy ak by som nenašiel Marshallov protokol. Zistil som z MP stránok že beta-lactams privedú spirochety do skrytých L-form.

Ako si našiel Marshall Protokol?

Začal som sa zapájať do Boreliovej komunity a spriatelil sa s niektorými miestnymi Boreliákmi. S mnohými som sa stretol prostredníctvom kanadskej Boreliovej nadácie, ktorá je veľmi prospešná. Niekedy sme šli von na večeru a rozprávali sa. Počas jednej večere, som sa začal rozprávať z chlapom, ktorý bol na MP. Bol celkom spokojný s uzdravovaním. Odvtedy, vždy keď sme sa stretli , tlačil na mňa , aby som vyskúšal MP.

Na chvíľu som nechal prejsť MP hlavou a potom som si uvedomil, že môj doktor ide do penzie, vedel som že musím to naplánovať do budúcna. Pozrel som na MP detailnejšie a zistil som veľmi zaujímavé veci. Rozhodol som sa definitívne vážne pokúsiť sa pohľadať iného doktora v mojom bydlisku, ktorý už pracoval s MP pacientmi a bol viac ako ochotný začať mňa a moju ženu liečiť.

Mal by som tiež spomenúť že rok pred začatím MP som trpel na angínu ktorá viedla k srdcovému záchvatu. O šesť mesiacov neskôr som bol na operácií srdca a na operácií trojitého bajpasu. Mal som iba 52 rokov. Teraz ako Dr. Marshall mi vyjasnil že kardiovaskulárne choroby sú tiež infekčné choroby a je to výsledok zápalu z L-form a biovrstvy baktérie. Nebol som prekvapený že patogénny sa tiež môžu šíriť a infikovať môj kardiovaskulárny systém. Môj krvný tlak na MP sa znížil o viac ako 30 bodov. Neberiem žiadne ďalšie lieky.


Rok pred začatím MP, som nechcene bol na modifikovanej forme MP. Bral som AltACE na krvný tlak. AltACE potlačuje Angiotensin Converting Enzyme, ktorý je prekurzor angiotenzidu. Marshallov Benicar je angiotenzid receptor blokátor. Oba sú príčinou vytvárania angiotezid procesu. Šťastnou náhodou som bol tiež na vysokých dávkach antibiotík používaných v MP. Moje Herx reakcie boli ohromné a často ma prípútali na lôžko aj na štyri dni. Keď som sa konečne dozvedel všetko čo spôsobuje Benicar a spomenul si na tieto incidenty, potreboval som trošku presvedčiť aby som sa vybral touto cestou.

Zaujímavé, dve z veľkých dávok antibiotík na ktoré som mal odozvy pozitívnejšie v predchádzajúcich šiestich rokoch boli obe obsiahnuté v MP. Toto mi zaručovalo, že budem mať tiež dobrú odozvu na MP. Začal som liečbu z pekne zlej úrovne – mal som ešte srdcové symptómy, PTLDS symptómy a bol som veľmi unavený. Moje kĺbové symptómy boli tiež o dosť rozšírenejšie.

Po začatí liečby Benicarom a MP antibiotikami, som si nevšimol veľa Herx reakcií počas prvých dvoch mesiacov, ale zasekol som sa v liečbe počas tretieho mesiaca, vyzeralo to že sa dvere otvorili a nákladiak ma zrovnal zo zemou. Môj Herx bol silný a trvalý. Symptómy sa vracali ako výsledok umierania baktérií, Opäť som raz začal byť mentálne nestabilný a úplne úzkostlivý. Pretože moje Herxy zvýšili moje symptómy úzkosti, mával som pravidelné krízy veriť v MP – časy keď som bol nervózny a mal som obavy že liečba nefunguje. Divil som sa „ Je to Herx alebo som viac chorý?“ Na koniec som si uvedomil, že som na správnej ceste ale moje vnútro nechcelo akceptovať, že realita je mnoho krát ťažká.

Ťažké stavy pokračovali počas štyroch mesiacov, ale jeden deň som ráno vstal a zistil som že asi 80% mojich symptómov zmizlo. Ďalší deň to už bolo preč 90%. . To bola najkrajšia, prekrásna skúsenosť za celý ten čas. Od toho času sa cítim neuveriteľne zdravo a recidívy sú preč. Bolesť je minimálna. Ešte stále mám trochu Herx reakcie v kĺboch, zuboch, bolesti svalov a tkaniva, ale môžem povedať, že mám späť 90% môjho života. Je to neuveriteľné.

V auguste, v čase keď som sa prvý krát začal cítiť lepšie, som prečítal svoju prvú knihu len tak pre radosť. Bola to Ascent of Man. Bol som schopný zapamätať si všetko v knihe, premýšľať o témach, dokonca snívať o knihe a zapamätať si drobné detaily. Všetko čo môžem povedať je, že môj rozum je späť. Moje napredovanie je absolútne úžasné. Skoro úplne mi to umožnilo vrátiť sa do inej kvality života. Moja pamäť a poznávajúce funkcie sú skoro späť na 100%. Je to ako zmena od čias keď som sa „prebudil“ uprostred vety a bol som prekvapený kto to hovorí!

V týchto dňoch spávam iba 8 hodín a občas si zdriemnem poobede – ťažká únava je úplne preč. Stále mávam občasné bolesti lýtok ale zriedkavo. Už nie som senzitívny za svetlo a hluk – Môžem vypeckovať rádio v mojom nákladiaku a užívať si hudbu. Faktom ostáva, že moja počuteľnosť sa zlepšila a hučanie v ušiach je asi o tri štvrtiny lepšie.

Moja žena, u ktorej sa prejavila PTLDS rok po mne, je tiež na MP a prežíva veľa rovnakých zlepšení ako ja. Sme spokojný s jej priebehom.

Okolnosti vášho zotavovania, ako ste sa cítili po veľkých dávkach antibiotík ktoré ste bral počas šiestich rokov oproti MP?

Cítim že veľké dávky ATB boli príčinou Herx reakcií vo veľa bodoch, avšak pochybujem že boli dôsledne mierene na L-form baktérie alebo iné skryté baktérie ktoré boli schopné meniť formu. Teraz keď rozumiem MP, metódu veľkých dávok ATB vidím ako extrémne nevedeckú. Napríklad, užívanie beta-lactam ATB je očividne zlé, avšak IV ceftriaxone (a beta-lactam ATB) je považované za božskú mannu (Holy Grale) vo veľko-dávkovej liečbe.

V režime veľko-dávkovej liečby zdá sa zásadným zahrnúť antibiotikami človeka a dúfať že to môže mať pozitívny efekt – hop alebo trop. Naopak, vedecký pohľad MP je presne mierený z mojich skúseností. Marshallov molekulárny výskum potvrdzuje presne ako každý z pulzov nízko-dávkovej ATB liečby pracuje. Tiež verím že MP antibiotický režim je schopný zasiahnuť L-form a biovrstvu baktérií spôsobom akým veľko-dávková ATB liečba nedokáže.

Od času mojej skúsenosti z Herx počas veľko-dávkovej ATB liečby som si myslel že mi pomáhajú menej sa množiť, ale až keď som prešiel na MP som bol schopný dôsledne a úplne vyčistiť obrovské množstvo L-form baktérií u mňa uložených. Jedno z druhým, moje zlepšenie bolo veľmi nestále keď som bral veľké dávky ATB a musel som robiť všetko znova, až kým som nezačal s MP sa to pohlo.

Akú radu máte pre pacientov ktorý začínajú s MP?

Byť pacientom počas Herx reakcií. Niekedy môžete mať pochybnosti o fakte, že či vaše symptómy sú dôsledok Herx reakcií, ale ako niekto kto bojoval s týmito rovnakými pochybnosťami a teraz som skoro zotavený, Vás ubezpečujem že keď prídu symptómy na MP, tak vaše symptómy sú takmer s istotou výsledkom boja vášho tela s baktériami. Verte mi a preplávate vašimi Herxami, ale zostaňte vždy v kontakte s vašim doktorom. Je to smutné , pretože niektorý ľudia nezačnú MP pretože sa nedokážu presvedčiť, že cítiť sa zle po začatí liečby nie je signál že ich choroba postupuje ale signál že zabíjajú baktérie ako chceli. Niekedy sa ľudia cítia veľmi zle po začatí MP, symptómov narastajú ale to je daň za liečbu – Herx a je to práve signál, že ich liečba funguje príliš dobre (veľa baktérií je usmrcovaných) radšej ako by nemala fungovať.


Čo nás čaká?

Teraz keď som dostal môj život späť, cítim sa ako dieťa v cukrárni. Práve som sa stal dedkom a som presvedčený že budem žiť a uvidím moje vnúčatká maturovať a promovať – niečo o čom som nemohol snívať pred MP. Strata možnosti zarábať a veľko-dávková liečba ATB spôsobili, že som minul viac ako 100 000 USD, ale opäť som začal pracovať moja finančná situácia je stabilnejšia. Podstatné je že žijem – mám slobodu a užijem si zvyšok života. Plačem pri západoch slnka, som citlivejší k ľuďom a tiež som aktivista. Chcem robiť všetko čo je v mojich silách na propagáciu MP a pomôcť doktorom pochopiť liečbu a odporúčať ju ich pacientom.

Môj syn ma volá „Boreliový križiak“. Budem doslova stáť pri vchode do potravín a pýtať sa ľudí, či nepoznajú niekoho so zápalovým onemocnením. Potom im dám do ruky leták z informáciami o MP. Liečba fungovala dosť dobre pre mňa, tak nemôžem stáť mimo a pozerať sa na iných trpiacich ľudí s chronickým onemocnením, keď viem že MP im môže vrátiť život.

Navždy budem vďačný Dr. Marshallovi a ostatným ktorí prispeli k porážke týchto chorôb.

Autor: Amy Proal
Preložil: MartinBA
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re:

Příspěvek od Dano »

Uff, huste. Hoci som predtym cital Milosove preklady, aj tvoje skusenosti v tomto vlakne, tak az teraz po precitani priebehu ne/liecby toho Americana zrejme zacinam aspon tusit, co si pred casom myslel pod:
tak sem shlédl ještě další tamtéž a je mi cynikovi docela mdlo, ty děti .. kdo má rád horor, ušetří peníze za kino
Ta spirocheta je uzasna zver, co vsetko dokaze a ako sa vie branit. Klobuk dole pred jej "inteligenciou", je to zrejme slusna vyzva bojovat proti nej. Vsetkym, ktori v sebe maju ju alebo jej L-formu, drzim palce a prajem uplne vyzdravenie. Ako vidno aj na priklade toho chlapika daju sa zvladnut aj tazke pripady. Len sa nevzdavat, a tiez sa slepo nespoliehat na prveho lekara ci prave rozsireny mainstreamovy medicinsky nazor v otazke liecby.
Uživatelský avatar
Leelaa
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 18, 2008 21:52
Bydliště: Brno

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Leelaa »

Pred tehotenstvom som bola na testy chlamydie, na radu kamaratky, bo som mala zapaly mocovych cest a okolia jeden za druhym (liecenych standardne cez brnensku pohotovost bez vysetrenia ako cudzi statny prislusnik, rovno recept na nejake ATB, jedno jake, nie) a ono ze ju vraj mam, krv vykazala aktivnu formu. Zaujimave, ze manzel vykazuje stopy v krvi po nej (takze je zakuklena?) Po zisteni tehotenstva som na to radsej prestala mysliet a tuto taktiku udrzujem doteraz, bo co spravim kym dokojim? Informacie z chlamydie.info ma sokovali. To sa s nou neda nic normalne robit?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od tristazmista »

Leelaa píše:Pred tehotenstvom som bola na testy chlamydie, na radu kamaratky, bo som mala zapaly mocovych cest a okolia jeden za druhym (liecenych standardne cez brnensku pohotovost bez vysetrenia ako cudzi statny prislusnik, rovno recept na nejake ATB, jedno jake, nie) a ono ze ju vraj mam, krv vykazala aktivnu formu. Zaujimave, ze manzel vykazuje stopy v krvi po nej (takze je zakuklena?) Po zisteni tehotenstva som na to radsej prestala mysliet a tuto taktiku udrzujem doteraz, bo co spravim kym dokojim? Informacie z chlamydie.info ma sokovali. To sa s nou neda nic normalne robit?

pokud to zachytis vcas a nejde do chronicke formy, tak se to da vylecit atb... potom pokud to napadne nervovou soustavu atd... tak je to spatne :|
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:
Leelaa píše:Pred tehotenstvom som bola na testy chlamydie, na radu kamaratky, bo som mala zapaly mocovych cest a okolia jeden za druhym (liecenych standardne cez brnensku pohotovost bez vysetrenia ako cudzi statny prislusnik, rovno recept na nejake ATB, jedno jake, nie) a ono ze ju vraj mam, krv vykazala aktivnu formu. Zaujimave, ze manzel vykazuje stopy v krvi po nej (takze je zakuklena?) Po zisteni tehotenstva som na to radsej prestala mysliet a tuto taktiku udrzujem doteraz, bo co spravim kym dokojim? Informacie z chlamydie.info ma sokovali. To sa s nou neda nic normalne robit?

pokud to zachytis vcas a nejde do chronicke formy, tak se to da vylecit atb... potom pokud to napadne nervovou soustavu atd... tak je to spatne :|
Ne testech v podstatě nezáleží, záleží na projevech jak se po přeléčení cítíme. Bohužel, údajně možný přenos stykem i mlíkem.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: Bohužel, údajně možný přenos stykem i mlíkem.
Prosím ťa, kde o tomto nájdem viac? Ty asi budeš vedieť.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše: Bohužel, údajně možný přenos stykem i mlíkem.
Prosím ťa, kde o tomto nájdem viac? Ty asi budeš vedieť.
nevím přesně,a nechcu to rači vědět a ze mě už to navíc takto nehrozí
Strašný množství odkazů je na borelioza.cz, zrovna dnes jsem navštívil kanadský stránky, s fotama a bylo to nechutné, takže tak
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Fiona »

Ono je to asi hlavne o tom, na co clovek uprimi mysl. Byla jsem kouknout na tu borelickou stranku, obraz zkazy. Ale zda se mi, jako by v tom ti spirocheti hrali ponekud nevyznamnou roli... Proste jen chtej taky zit, a jsou to brebery sikovne, to budi respekt. Ale je na cloveku, co z te situace vytvori. Kdyz se cely jeho svet zacne tocit jen kolem te brebery, kolem vsech moznych potizi a nebezpeci s ni spojenych, antibiotik a ceho vseho, prestava zit. Trpi jak Job, ale ma vinika...

Klobouk dolu Buci za tvuj pristup. Nejen zes tu breberu docela slusne zkrotil, dokonce to fakt vypada ze ses od ni hodne naucil a je ti tudiz k uzitku :) Nezivoris, ty zijes. A my se zas muzeme ucit od tebe 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Ono je to asi hlavne o tom, na co clovek uprimi mysl. Byla jsem kouknout na tu borelickou stranku, obraz zkazy. Ale zda se mi, jako by v tom ti spirocheti hrali ponekud nevyznamnou roli... Proste jen chtej taky zit, a jsou to brebery sikovne, to budi respekt. Ale je na cloveku, co z te situace vytvori. Kdyz se cely jeho svet zacne tocit jen kolem te brebery, kolem vsech moznych potizi a nebezpeci s ni spojenych, antibiotik a ceho vseho, prestava zit. Trpi jak Job, ale ma vinika...

Klobouk dolu Buci za tvuj pristup. Nejen zes tu breberu docela slusne zkrotil, dokonce to fakt vypada ze ses od ni hodne naucil a je ti tudiz k uzitku :) Nezivoris, ty zijes. A my se zas muzeme ucit od tebe 8)
No, pár měsíců po mém zdánlivém pseudovyléčení jsem si o nich myslel to samé. Ovšem nyní již nejsem tak přesvědčen, že to pude "silou vůle".
Navíc sem je viděl na srazu (nekeří v tristním stavu a nemluvím o jejich dětech) a jsou tam i bojovníci. Já se sice cítím ucházejícně, leč to bylo i po prvním pseudovyléčení. Ona se zas mohla schovat zmutovat a vyrazit s větší vervou (jak u mnoha ostatních= já teda stále věřím, že se jich chudáků zbavím a stále jsem rád /zatím/, že jsem si ji konečně po stovkách klíšťat uhnal, páč si užívám jak nikdy)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Urcite sa vsetci zhodneme, ze najdolezitejsia je prevencia. Ak LB nedostanem, nemusim sa liecit a ak ju uz dostanem, tak treba postupovat tak, aby sa nezmenila na chronicku formu. Tu je 10 tipov ako na to, ktore som prelozil z http://www.publichealthalert.org/Articl ... p%2010.htm, mne to uz nepomoze, ale mozno niekomu ano.

Desať naj tipov, ako sa chrániť proti chronickej Lýmskej Borelióze

Tí, ktorí trpia chronickou formou Lýmskej Boreliózy, už nebudú mať život nikdy ako predtým. Ľudia s chronickou Lýmskou chorobou môžu mať veľa vysiľujúcich symptómov, vrátane ťažkej únavy, úzkosti, bolesti hlavy a bolesti v kĺboch. Typický pacient trpiaci chronickou Lýmskou boreliózov má horšiu kvalitu života ako pacienti s cukrovkou alebo srdcovou vadou.

Faktom je, že Lýmska choroba je zložitá choroba ktorú je ťažko diagnostikovať. Spoľahlivé diagnostické testy ešte nie sú dostupné preto sa veľa pacientov a tiež lekárov, pri diagnostike spolieha na takzvané „klebety“ o Lýmskej chorobe ako: nutnosť mať kliešťa na koži, vyrážka v tvare volského oka, možná bolesť v kĺboch. Avšak, ILADS výskum ukazuje, že iba 50% až 60% pacientov si spomína že by mali kliešťa, vyrážku popisuje 35-60 % pacientov, opuchy kĺbov zaznamená iba 20-30% pacientov. A ešte k tomu preventívne užívanie anti-zápalových liekov ako napr. Ibuprofen, často maskuje tento zápal.
Zo štatistík vyplýva, že veľké množstvo ľudí ktorí sa nakazia Lýmskou chorobou sú zle diagnistikovaný počas skorých štádií, čo vedie k chronickej forme ktorá môže viesť k ťažšej diagnostike a liečbe. Lýmska choroba je veľmi často nazývaná „veľký imitátor“ pretože napodobňuje iné príznaky, často spôsobuje pacientom utrpenie a chaos z doktorov pri hľadaní vhodnej liečby. ILADS vykonáva prevenciu chronickej Lýmskej Boreliózy (LB).

Nasledujúce tipy sú napísané tak, aby vám poradili a minimalizovali riziko nakazenia sa LB.

1. Uvedomiť si, že LB je celoštátny problém (US)

Na rozdiel od všeobecnej mienky, že LB je iba problém východného pobrežia. Faktom je, že za posledných desať rokov, kliešte preniesli LB a infikovali ľudí vo všetkých 50 štátoch a celosvetovo. I keď jelení kliešť je považovaný za tradičný zdroj LB, tak aj novým kliešťovým druhom ako Lonestar kliešť a Západný čiernybežec, bol dokázaný prenos Borrelia burgdorferi bakteriálnej spirochety, ktorá spôsobujú LB.

Vyhýbať sa uhryznutiu kliešťa znamená prvý krok k prevencii LB. Nežiaduce sú „prechádzky v lesoch“ za účelom byť uhryznutý kliešťom. Kliešte môžu byť tam, kde je tráva a vegetácia a môžu vás uhryznúť počas celého roka. Sprejovať si kožu s DEET (poz. prekl. N,N-diethyl-meta-toluamide – pravdepodobne najširšie účinná spektrálna zložka pridávaná do repelentov proti hmyzom) alebo svoje šaty postriekať permetrínovým repelentom, nosenie dlhých rukávov a dlhých nohavíc a „zapravenie si nohavíc do ponožiek“, dodržiavanie týchto pokynov je najlepšia cesta ako sa vyhnúť kliešťom. Ale nezabudnite sa prezrieť po každej prechádzke.

2. Fakty o vašom kliešťovi

Kliešte sa môžu odlišovať veľkosťou od nymfy – veľkosť makového zrnka až po dospelého kliešťa – veľkosť sezamového semiačka. Kliešte môžu prenášať aj iné infekcie okrem spirochiet ktoré spôsobujú LB, ako aj Ehrlichia, Anaplasma, Babesia, a Bartonella. LB je niekedy ťažko liečiteľná ak tieto ďalšie infekcie neliečime v rovnakom čase.

3. Ukážte Vášmu doktorovi každú vyrážku

Vyrážka volské oko, je najfrekventovanejšia, ale existuje veľa ďalších typov vyrážok, ktoré sú spojené s LB. Fakt je, že LB vyrážka sa ľahko pomýli s uhryznutím pavúka alebo s kožnou infekciou. Urobte si fotky a ukážte ich odborníkovi skôr ako vyrážka vybledne.

4. Nemyslite si , že nemôžte mať LB ak nemáte vyrážku

LB je ťažko diagnostikovateľná bez vyrážky, obrny lícneho nervu, zápalov kĺbov, zápalu mozgových plien, ale aj tak stále máte LB i keď nemáte žiadne z týchto symptómov. Veľa ľudí reaguje rozdielne na infekcie a pociťujú únavu, bolesť hlavy, podráždenosť, úzkosť, plač, poruchy spánku, slabú pamäť a koncentráciu, bolesť na hrudi, búšenie srdca, svetloplachosť, bolesti kĺbov, znecitlivenie a tŕpnutie končatín.

5. Nespoliehajte sa na výsledky testov

Momentálne neexistuje žiadny spoľahlivý test ktorý zistí, že je niekto nakazený LB alebo ju prekonal. Často testy ukazujú falošnú pozitivitu aj negativitu. Falošná negativita je oveľa bežnejšia. Fakt je, že niektoré štúdie uvádzajú že až 50% testovaných pacientov dostane chybný výsledok. Výsledkom toho je, že CDC sa spolieha na lekárov a typické symptómy ktoré sprevádzajú ochorenie, dokonca bez pozitívnych testov v úsilí predísť rozvinutiu chronickej LB.

6. Uvedomovať si podobné príznaky

LB voláme tiež „veľký imitátor“ pretože je často zle diagnostikovaná ako iné ochorenie ako napríklad skleróza multiplex, chronický únavový syndróm, úzkosť. Zlá diagnostikácia je bežná skúsenosť pacientov s LB. Liečba má zaberať na iné ochorenia, takže nie je vhodná na liečenie LB. Jediná a správna liečba LB je antibiotikami. Opatrne sa spýtajte vášho doktora, či nezváži liečbu LB, dokonca aj v prípade ak sú vaše testy negatívne.

7. Vyhýbajte sa prístupu k liečbe systémom „počkám a uvidím“

Až 70% kliešťov v oblasti kde sa vyskytuje LB je prenášačom LB alebo iných ochorení prenášaných kliešťami. S takýmito vyhliadkami máte obrovskú šancu, že ste boli uhryznutý práve nakazeným kliešťom a s prístupom „počkám a uvidím“ zbytočne riskujete. Nábeh LB symptómov môžete ľahko prehliadnuť alebo si ich pomýliť s inou chorobou. Zrejmé sú až symptómy ochorenia keď je napadnutý CNS a to sa už lieči ťažšie. Toto je jeden z prípadov, kedy trochu prevencie sa skutočne oplatí.

8. Nebojte sa získať druhý názor

Pripusťme si, že názory ako diagnostikovať a liečiť LB sa veľmi líšia medzi lekármi. Má to cenu hlavne ak ani na druhý alebo dokonca ani na tretí krát Vám váš lekár neradí liečiť, aj keď máte príznaky alebo sa symptómy vracajú alebo pretrvávajú. Majte na mysli, že sa Váš lekár môže sústrediť na jednotlivé symptómy a nie na celok. Napríklad, lekár môže diagnostikovať bolesť v kolenách ako „artritídu“ a nevidí, že je to iba časť z veľkého celku symptómov ktoré zapadajú do diagnózy LB, ktorá si žiada odlišnú liečbu.

9. Poznajte možnosti liečby

Popracujte s doktorom na nastavení vhodnej liečby ak Vaše symptómy pretrvávajú. Existuje viac druhov antibiotík. Dlhšia liečba je tiež možnosť. Mali by ste tiež byť schopný uistiť doktora, že nemáte žiadne iné ťažkosti alebo sprievodné infekcie.

10. Očakávaný úspech

Mali by ste očakávať zlepšenie. Nemali by ste súhlasiť s „ostražitým vyčkávaním“ (zvyk, zastaviť ATB liečbu skôr ako sa cítite lepšie a potom čakať že symptómy zmiznú sami). Niektorí lekári odporúčajú zastavenie liečby u pacientov, ktorí sú stále symptomatický a potom dúfajú, že sa on či ona prípadne zotaví bez ďalšej liečby. Vládne skúšky zistili, že u jednotlivcov ktorým bola zastavená ATB liečba predčasne, symptómy nezmizli. Sú doktori ktorí majú dojem, že vaše symptómy zmiznú až s ďalšou ATB liečbou.

Prelozil: MartinBA
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Michal S. »

Vzhledem k svému zaměstnání mívám asi 50 klíšťat ročně i přes repelent, tak zprávy o LB čtu s chvěním. Jsou někde zkušenosti s dlouhodobými půsty (40 a víc dní) X LB?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Michal S. píše:Vzhledem k svému zaměstnání mívám asi 50 klíšťat ročně i přes repelent, tak zprávy o LB čtu s chvěním. Jsou někde zkušenosti s dlouhodobými půsty (40 a víc dní) X LB?
me, ale to je dobrej nápad jestli to dokážeš a máš LBchronic to zkusit
Já jsem zkoušel dělat několik dnů (snad týden) s LB, ale bylo to asi 5x horší než bez ní
A jelikož jde o parazita mám pochyby, tasemnicu půstem taky nevyženeš (nebo jo?), ale je třeba přidat třeba česnekové nálevy, ovšem tasemnice je proti spirochetě blbec
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od dgm »

Buci, prosim te, ja jsem ted cetla prave v nove knizce Zazracna detoxikace, pisu o ni vice v Nemyta zelenina , tak tam pan Morse uvadi ruzne detoxikace i na spirochety. Podle neho neexistuje zadna nemoc na svete, ktera by se nedala vylecit bud pustama nebo jinym detoxem . Prave ze ty tady tu boreliozu stavis jako nelecitelnou jinak nez atb, tak jsem si myslela, ze ty boreliov\ spirochety budou nejspis zakernejsi potvory. Ale pan Morse nedela zadne vyjimky, proste pise spirochety. Tecka.
Kazde zhorseni pri detoxu se rovna uzdravovani, neni se treba lekat, je to naopak nejvetsi chyba, lidi prerusi ozdravny proces ...
Treba si myslis, ze se o to zbytecne zajimam, ale ja mam pro to duvod jeste vetsi, nez ty. Onemocněly tim totiz moje deti a ja to beru jako horsi, nez kdybych tim byla nemocna ja. Ze vsech sil verim tomu, ze se z toho vylizou a uz se tak pomalu deje. Ja se nerada k nemocem vyjadruju, protoze tim tu energii naopak posiluju, ale dnes mi to nedalo.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

já přeji všem štěstí při léčbě alternativou,
já nejsem žádnej expertos, ale jelikož se mi mrní v mozku, sem se rozhod pro ATB, možná na detox takového kalibru nemám vůli, navíc nevím jak to vůbec dopadne, a ani nevím jak budu dál pokračovat
v tomto případě ovšem doporučuji prostudovat hafo literatury (nějaký množství tam maj i přeložený) a zkušenosti síců postižených a pak se validně rozhodnout
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

http://www.borrelioseforum.de/cms/html/ ... 92&forum=1

prof. Martin Sievers, mikrobiolog z vyskoké školy Zürich/Wädenswil pronesl příspěvek na konferenci o borelioze v Bad Sodenu 5.4.2008, shrnutí (volný překlad):

Sievers a jeho pětičlenný tým na laboratorních kulturách NEZJISTILI ŽÁDNÝ ÚČINEK makrolidů (jako erythromycin, clarithromycin nebo azithromycin) na borelie. Tento výsledek byl pro něj zklamáním.

Při laboratorních pokusech dosáhla kombinace tetracyklinů (na prvním místě minocyklinu) s hydroxychloroquinem (Plaquenil, Quensyl) nejlepších výsledků. Sievers považuje tuto kombinaci za vhodnou/účelnou, protože minocyklin a plaquenil působí intracelulárně (pronikají dovnitř buněk), procházejí hematolikvorovou bariérou už v nízkých koncentracích, mají dlouhý poločas účinnosti, jsou rozpustné v tucích, bakterie si k nim těžko vytváří rezistenci, pokryjí spoustu dalších koinfekcí, a tato kombinace je schopna odstranit různé formy borelií - spirochetální i cystické.

Mimo to považuje za důležité při léčbě sledovat sérové hladiny atb, které by měly dosahovat 5mg/l doxycyklinu nebo 2,5mg/l minocyklinu.

Okrajově také poznamenal, že při svých výzkumech bylinných extraktů jako je štětka planá (Kardewurzel=http://www.botany.cz/cs/dipsacus-fullonum/) a samento (kočičí dráp), zjistil, že neúčinkují, samento se ukázalo dokonce jako PODPORUJÍCÍ RŮST BORELIÍ.

Borelie mají přes 150 povrchových proteinů, což jiné bakterie nemají, dokonce ani jejich příbuzná treponema pallidum, původce syfilis. Tato variabilita povrchových proteinů objasňuje vysokou toxicitu borelií, jejich schopnost vyvolat zánětlivé dráždění, bolest a vyhnout se imunitním reakcím.
Borelie dokážou - vedle své schopnosti pronikat do buněk - potlačit aktivitu fagocytů (fagocyt: bílá krvinka schopná ničit škodlivé bakterie) a tím znemožnit fagocytózu (fagocytóza: pohlcování cizích částic z buňkami). Dokážou rozkládat komplementy (komplement – skupina krevních bílkovin, které se podílejí na některých imunitních a alergických reakcích - ničení bakterií, uvolňování histaminu, opsonizace aj.), resp. je zneaktivnit a způsobit vykolejení imunitního systému.

Borelie potřebují v první řadě zinek, takže je třeba opatrosti při jeho doplňování.

Díky za korekturu a doplnění Lymessovi
Reagovat na příspěvek
A ještě něco: kdo najde oficiální publikovaný Sieversův výzkum? Díky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

kniha
http://books.google.cz/books?id=JE3yhaO ... 0#PPA98,M1

ale typická mudrlantská, kde jsou chronici označovaní za simulanty
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sweetie »

dala jsem si ji do denicku, da se tam jako najit jak souvisi vyssi ocni tlak s LB?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:dala jsem si ji do denicku, da se tam jako najit jak souvisi vyssi ocni tlak s LB?
já jsem to nečet detailně, pro mne jsou to jen zastaralé bláboly, výzkum, svět a vyléčenci jsou již dál na různých protokolech ATB
A jestli to tam je, tak tam stejně nebude co jako s tím, páč oni to neví.
Ovšem souvislost tam zaručeně je. TAkže napřed se zbavit LB, ostatní je trivialita.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od s.arik »

Před hodinou mi táta řekl, že jde na operaci oka - vysoký nitrooční tlak :? jako bych o tom před pár dny nepsala (vídáme se málo, je v zahraničí, já tu psala o sobě a nevěděla, že to má taky...).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sweetie »

spravne. 'nitroocni'. ono se to da operovat???
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od hugis »

Sweetie píše:spravne. 'nitroocni'. ono se to da operovat???
Tiež mám vysoký tlak v očiach. Operovať sa to dá. Vraj sa spraví do oka dierka ktorou môže prebytočná tekutina odtekať do slzného kanálika. Ani si to nepredstavujem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Michal S. píše:Vzhledem k svému zaměstnání mívám asi 50 klíšťat ročně i přes repelent, tak zprávy o LB čtu s chvěním. Jsou někde zkušenosti s dlouhodobými půsty (40 a víc dní) X LB?
me, ale to je dobrej nápad jestli to dokážeš a máš LBchronic to zkusit
Já jsem zkoušel dělat několik dnů (snad týden) s LB, ale bylo to asi 5x horší než bez ní
A jelikož jde o parazita mám pochyby, tasemnicu půstem taky nevyženeš (nebo jo?), ale je třeba přidat třeba česnekové nálevy, ovšem tasemnice je proti spirochetě blbec
Toto bych měl upřesnit, jako že vlastní postění bylo o dost horší, ale pak to bylo o hodně lepší, takže se jí to vůbec nelíbilo.
A zpřesňuji, jako že samotným půstem se nevyžene PMN, ale následným rozfunkováním ISu, k její likvidaci rozhodně dochází, takže možná i úplně.
Dále zajímavé diskuse na stránkách osvíceného lékaře(takoví takřka neexistují), sám ji chronicky má
http://lymemd.blogspot.com/2008/11/17-month-review.html

A ještě mi MILO poslal tu výše překládanou knihu o LB od Buhnera.
Prolistoval jsem až do konce, ale není slučitelné mým náhledům, ještě tak ty švédské masáže, ale pak je to postaveno na red root, crocus a ještě pár bylinách, má tam stránkový seznamy odkazů, ale o profesorech Sievers a Donta a Marshallovi ani slovo, zato homeopatů jsou tam 3 stránky. TAkže alternativním zájemcům je k dispozici.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od 800914 »

jj, ked ti to nezapada, kludne posun dalej, mozno by ju chcel niekto z LB fora.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:jj, ked ti to nezapada, kludne posun dalej, mozno by ju chcel niekto z LB fora.
tak na foru na mou skvělou nabídku nereagují
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od 800914 »

no nic no :)
mas aspon cim rozpalovat v kozube.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Marci »

Lymská nemoc:

Když je řeč o velice nesnadno léčitelných onemocněních, které ničí různé tělesné orgány a jsou neobyčejně oslabující, patří lymská nemoc (borrelióza) k nejhorším. V případě tohoto onemocnění imunitní systém MMS rozhodně potřebuje. Dosud nejlepších výsledků bylo dosaženo s MMS aktivovaným roztokem kyseliny citrónové, jak je popsáno v této kapitole. Prozatím nejlepší postup spočíval v šokování systému první dávkou 9 nebo 10 kapek, následované druhou dávkou s 12 kapkami. To zažene lymskou nemoc do remise až na 6 týdnů, ale pak je nutné použít další kapky. Každému je ale jistě jasné, že dočasné vymizení projevů nemoci není to, oč nemocnému jde, chce se přece úplně vyléčit. Zdá se to být možné, pokud člověk s MMS pokračuje. Mám zprávy od některých lidí, kterým udělalo opravdu velice dobře braní menších dávek 3, 4 až 5 krát denně.

Jestliže se váš stav nezlepšuje, je to ve většině případů tím, že pravděpodobně neberete dostatečné množství. Avšak než překonáte lymskou nemoc,může to trvat až rok. Zatím pro to nemáme v ruce laboratorně ověřené důkazy, nicméně, podle informací, které dostávám, všichni lidé s lymskou nemocí, kteří berou MMS zaznamenali výrazné zlepšení stavu.


http://www.emms.cz/
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

pěkné, PMN
aneb biologie dle Marshalla:-)
http://www.biology.neu.edu/pdf/KL2007Pers.pdf

Vegetační klid
- mimo jiných způsobů rezistence se mohou bakterie vyhnout likvidaci tím, že zastaví dočasně svůj růst, nemnožící se bakterie pak není možné antibiotiky zničit. Toto nastává v nepříznivých podmínkách, jako např. v přítomnosti antibiotik. Přesný mechanismus není známý, v příznivých podmínkách se tyto spící bakterie znovu začnou množit.
(není řeč přímo o L-formách, ale myslím, že je to nasnadě)

Biofilm
(jak už bylo řečeno dříve, biofilmy v lidském těle najdeme např. v ústech, ve středouší, v plicích, močovém měchýři, na implantátech, možná i na stěnách cév atd...)
Biofilm může být tvořen většinou, ne-li všemi, patogeny. V biofilmu žijící bakterie nejsou rezistentní, jsou na atb citlivé, jenomže ta k nim nemůžou dobře proniknout. Působením atb se jejich růst utlumuje, nejcitlivější jsou na baktericidní atb, jako fluorochinolony, a na oxidační kovové anionty (;-).
V populaci biofilmu tedy přežívá část patogenů díky vlastnostem biofilmu, který atb nepustí ke všem buňkám, a potom přežívají ty, které přejdou do fáze vegetačního klidu. Toto bylo pozorováno nejen u bakterií, ale i kvasinek (jak život v biofilmu, tak i vytvoření nerostoucích odolných buněk).
in vivo je tu rozdíl:
V lidském těle jsou patogeny ničeny ze dvou stran - atb spolu s imunitním systémem zvládnou zlikvidovat většinu patogenů - včetně těch nerostoucích ("L-formy nezabijí atb, ale imunitní systém" skutečně platí:-) nakonec zůstanou ty nerostoucí, kryté biofilmem tak, že k nim neprojdou ani buňky imunitního systému. Po ukončení atb terapie pak znovu začnou růst a infekce pokračuje.
Z toho plyne, že nakonec největším problémem jsou buňky ve fázi vegetačního klidu, ty přežijí atb léčbu vždy a kryté v biofilmu přežijí i útok imunitního systému.
Pomocí plasmidů si předávají schopnosti přežití i buňky rozdílných bakteriálních druhů navzájem, v biofilmech, kde "pospolu" bydlí více patogenů, je takový přenos častý.

Perzistentní infekce
Některé infekce, jako je syfilis, Lyme nemoc a tuberkulóza, přetrvávají v těle roky ve zdánlivě neškodné formě. Ve většině chronických (přetrvávajících) infekcích se zdá, že patogen je alespoň částečně chráněn před imunitním systémem
- Treponema pallidum (syfilis) a borelie burgdorferi (Lyme nemoc) migrují do CNS (prostředí za HL barierou nebo v kloubech je těžko dostupné pro IS, pozn. R), zatímco M. tuberculosis (TBC) je ukrytý v makrofázích nebo granulomech. Persistentní buňky ve fázi vegetačního klidu jsou pravděpodobně odpovědné za latentní, asymptomatická stádia onemocnění.

Tuto schopnost si patogeny vytvářely po miliardy let, a během této doby se setkaly s ohromným množstvím potenciálních jedů a získaly výborné schopnosti k přežití v jakýchkoliv podmínkách. Tady se ukazuje, jak naivní byla původní představa, že pomocí antibiotik budou bakteriální infekce zcela vymýceny...

Persisters a antimikrobiální terapie
in vitro byla ověřena tato strategie (1944!!): vysokou dávkou atb zabít rostoucí bakterie, pak počkat, až zbývající persistentní buňky "procitnou" z období klidu a zaútočit znovu. Pokud se druhá dávka atb podá těsně poté, kdy persistentní buňky začnou růst, může být dosaženo úplné sterilizace.
(dvě po sobě jdoucí podání fluorochinolonů úplně eradikovaly Pseudomonas aeruginosa rostoucí v biofilmu)
Stejné pokusy byly provedeny i na biofilmech směsi bakterií a kvasinek, které jsou obzvlášť odolné. Dvoufázová terapie proti candida albicans byla i v tomto případě úspěšná. Kvasinky se zdály být více přirozeně uzpůsobené pro život v biofilmu než bakterie.
Proti bakteriím máme dvě zbraně
- antibiotika, která nejsou schopná infekci úplně vymýtit, jen potlačit
- antiseptika, která nerozlišují mezi lidskými a bakteriálními buňkami a ničí vše, navíc nepronikají do celého těla
Spojit vlastnosti obou tříd do jedné ideální antimikrobiální látky není snadné. Nejlepší vlastnosti v tomto směru nabízejí klasické anti-tbc léky, jako isoniazid, pyrazinamid, ethionamide, a také, metronidazol.

Většina antibiotických terapií se snaží udržet stálou vysokou hladinu atb v těle pacienta tak, aby nedocházelo k vývoji rezistentních kmenů bakterií. V některých případech tento postup může být kontraproduktivní, lepším řešením pak je pulsní podání atb - zatím ale není známý klíč, podle kterého sestavit optimální pulsní terapii - pravděpodobně by bylo třeba udělat ji vždy na míru konkrétnímu pacientovi.

(a tady bych poznamenala - tohle nikdy žádný doktor dělat nebude, vždycky to bude asi jen na nás... a pohádky o kouzelném univerzálním léku jsou jen pohádky)

Závěrem
tento článek z r. 2007 říká, že výzkum v oblasti bakteriálních infekcí je naprosto nedostatečný. 99% všech bakterií tvoří druhy, které se nedají běžně kultivovat. 99% vědců však zkoumá to 1% bakterií, které rostou na běžných kultivačních médiích. Infekce rostoucí v biofilmech, které jsou odpovědné za cca 65% všech infekcí v rozvinutém světě, zkoumá méně než 10 vědců celkem! Kromě této malé skupinky existuje na světě také méně než 10 vědců zkoumajících problém persistentních infekcí, z nichž ani jeden není podporován průmyslovou lobby.

Halt se musíme snažit sami a být rádi za TM:-)
a
http://lindaslymediseasejournal.blogspot.com/
a pěkná je fotka stolu,který se prohýbá pod léky,které se zkouší na vyléčení LB . Jinak i tam na Západě mají stejné problémy- jako my tady na východě. Roky trvající potíže !!!
A při tom je to tak snadné - jak mi bylo sděleno v Prostějovské nemocnici na inf.odd. odborníky : stačí 14 dní penicilin ! a není co řešit - co dodat ? raději NIC ,nebo mě klepne Pepka !!!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Marci »

Tato spirochéta se nedá pozorovat. Proč ne? Vždyť tady konec konců, mám k dispozici nemocného člověka. Je úplně roztřesený. Má synoviální tekutinu plnou spirochét. Ale když se podíváte na jeho krev, není tam vůbec nic. Takže tento organizmus, tato spirochéta, umí něco, čím se liší od všech ostatních.

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1418&p ... 0551371e0d
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Panda »

Maria píše:Tato spirochéta se nedá pozorovat. Proč ne? ...
Knihy Jiřího Wojnara jsem dříve dost četl, ale časem jsem je začal řadit spíše do oblasti sfi-fi než seriozních informací, takže i jeho WM Magazín bych považoval spíše za fantasy žánr.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Maria píše:Tato spirochéta se nedá pozorovat. Proč ne? Vždyť tady konec konců, mám k dispozici nemocného člověka. Je úplně roztřesený. Má synoviální tekutinu plnou spirochét. Ale když se podíváte na jeho krev, není tam vůbec nic. Takže tento organizmus, tato spirochéta, umí něco, čím se liší od všech ostatních.

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1418&p ... 0551371e0d
souhlas s pandou, a původce je i afceli a další
a odpověď vidím v tom odkazu co je výše, akorát je to komplikovanější pochopit, chce to prostudovat víc materiálů třeba z baktericity.com
nic nadpozemského v tom není
a jelikož přežití pod ISem je to nejtěžší a trenovala miliony let, těžko ji zaskočíme čuránkami, česnekem, homeo apod
Jak sem uváděl i výše, jestliže ji necháme prověst svůj vývojový cyklus, další generace je již adaptovaná na konkretní IS, aby líp přežila, takže pak je to těžší
Na druhou stranu věřím, že je možné vybičovat svůj is k výkonům, jež jí to (zde ovšem si myslím i s pomocí ATB pulzním způsobem) pobývání velmi znepříjemní
dvdmchl

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od dvdmchl »

Nevíte někdo jak se ta borelka dostane do klíštěte? Respektive jakej je vlastně životní cyklus borelky?
Odpovědět