borelioza, lyme borreliosis

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Marci »

kliste neni jediny prenasec LB,i kdyz je nejpopularnejsi.Muj pripad prenosu LB bylo stipnuti muskou.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Výkřik do tmy:
a jestli ti je hnusně, tak na ničem nezáleží kdo kdy jak, a situace je vážnější než se zdá z počátku, protože ji asi máš, ať sou testy pozitivní, či nikoliv
jedná se o parazita, čiliže miliony let na tom pracovala jak přežít v pro něj nepříznivým prostředí a ne nějakej legrační virus hiv či prasečí chřipky, kteří se rozmnožej jen tam kde se jim poskytne vhodné prostředí, proto nějaký půsty, uriny a česneky jsou jí pro legraci, neboť jakmile přežije jeden cyklus asi měsíc, další generace si upraví genom podle daného IS aby v něm líp přežil, dále je-li v krvi vylito hodně ATB, zacystuje se (je možno celý proces shlédnout na netu) a jak se hladina sníží zase se rozmnoží, eventuelně umí vytvářet L-formy bez buněčných stěn, kde je již ATB prakticky neúčinné, páč umí cílit jen na obal buňky a to nemluvím o závojových formách nebo schovávání se přímo v leukocytech a vod tam se našemu ISu vysmívat, atd
Takže osobně doporučuji začít nějakým ATB léčebným protokolem, já sem si vymyslil upravenýho SIeverse, léky ovšem nutno zakoupit na netový lékárně, naši ho tu nemaj
denně 200 Minocyclin, 20 Plaqenil a 1000 Klarytromycin
a studovat na borelioza.cz, sou tam mraky stažených a přeložených informací a děsivejch storý, někerý sem viděl na vlastní oči
a dyž tak, sděl mi jak se to od začátku léčilo, kdy se co bralo a jak dlouho
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Michal S. »

dvdmchl píše:Nevíte někdo jak se ta borelka dostane do klíštěte? Respektive jakej je vlastně životní cyklus borelky?
životní cyklus borelky nevim jakej je, ale klíště ji prej chytí z myší ajinejch hlodavcú, kde saje jako nymfa. To jsem někde četl, ale nevim kde.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Michal S. píše:
dvdmchl píše:Nevíte někdo jak se ta borelka dostane do klíštěte? Respektive jakej je vlastně životní cyklus borelky?
životní cyklus borelky nevim jakej je, ale klíště ji prej chytí z myší ajinejch hlodavcú, kde saje jako nymfa. To jsem někde četl, ale nevim kde.
ta spirocheta je mazaná, dyž je v hostiteli umí vlést do klíštěte a naopak, haha
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Rawbiker »

Ja tu liecbu ATB zatial nechavam plavat.Byva mi zle ale nejako to zvladam,teda aspon tie najnutnejsie zivotne ukony + este trochu sportu.Ved dobra kondicka mi urcite dost pomoze.Najviac ma stve,ze mi nikto neveri a maju ma za hypochondra.

Zaujimalo by ma ci by sa dostatocne silny IS dokazal vyrovnat s LB natolko,ze by zostala uplne bez priznakov.Mojmu kamaratovi totiz nasli stopy po LB tak isto ako mne ale on je uplne v poriadku,vrcholovy cyklista a uz dlhe roky si udrzuje spickovu formu,kdezto moja vykonnost isla rapidne dolu.
Naposledy upravil(a) Rawbiker dne pát srp 07, 2009 21:49, celkem upraveno 2 x.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Xion »

Tak trochu som na nete cital tie linky, co tu davate, a nikdy by som nemyslel, ze ide o taku zakernu chorobu. Ja mam pocit, ze to zamerne taja, lebo skoro nikto o tom nevie. Hlavne v tomto clanku http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1418&p ... 0551371e0d, ta veta nakonci. Ja mam pocit, ze farmaceuticky priemysel nieco kuje... pravdepodobne nieco, aby isli dobre na odbyt neucinne lieky, repelenty a podobne. Ved co je vyhodnejsie pre farmaceuticky priemysel, ako dozivotny pacient...
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Xion »

Rawbiker píše:Ja tu liecbu ATB zatial nechavam plavat.Byva mi zle ale nejako to zvladam,teda aspon tie najnutnejsie zivotne ukony + este trochu sportu.Ved dobra kondicka mi urcite dost pomoze.Najviac ma stve,ze mi nikto neveri a maju ma za hypochondra.
Ja zase vyzeram ako hypochonder s mojimi traviacimi problemami a nespecifikovanymi zapalmi criev. :-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Rawbiker píše:Ja tu liecbu ATB zatial nechavam plavat.Byva mi zle ale nejako to zvladam,teda aspon tie najnutnejsie zivotne ukony + este trochu sportu.Ved dobra kondicka mi urcite dost pomoze.Najviac ma stve,ze mi nikto neveri a maju ma za hypochondra.

Zaujimalo by ma ci by sa dostatocne silny IS dokazal vyrovnat s LB natolko,ze by zostala uplne bez priznakov.Mojmu kamaratovi totiz nasli stopy po LB tak isto ako mne ale on je uplne v poriadku,vrcholovy cyklista a uz dlhe roky si udrzuje spickovu formu,kdezto moja vykonnost isla rapidne dolu.
to je to, že testy ti nic neřeknou,(já su třeba v elise negativní a v ve westernblotu pozitivní a někdy naopak, a ještě záleží na laboratoři a ona je totiž v malých množstvích a v l-formách ju nezjistí vůbec) to můžou být opravdu jen protilátky, že se s ní potkal a popasoval, ale jestli jsou potíže, tak je to vona a jak říkám, ona se tam může zabedónovat a když je vlezlá vevnitř v bílé krvince přímo, tak je vysmátá,
a z první fáze se hodně lidí vyléčí (ovšem spíš náhodou), z těch chronických tam myslím není ani jeden z těch stovák, no možná jeden, ale ne úplně a já (teprf budu)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od mira »

Nimrod roznášející poštu, je děsí.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

http://www.borrelioseforum.de/cms/html/ ... 92&forum=1

prof. Martin Sievers, mikrobiolog z vyskoké školy Zürich/Wädenswil pronesl příspěvek na konferenci o borelioze v Bad Sodenu 5.4.2008, shrnutí (volný překlad):

Sievers a jeho pětičlenný tým na laboratorních kulturách NEZJISTILI ŽÁDNÝ ÚČINEK makrolidů (jako erythromycin, clarithromycin nebo azithromycin) na borelie. Tento výsledek byl pro něj zklamáním.

Při laboratorních pokusech dosáhla kombinace tetracyklinů (na prvním místě minocyklinu) s hydroxychloroquinem (Plaquenil, Quensyl) nejlepších výsledků. Sievers považuje tuto kombinaci za vhodnou/účelnou, protože minocyklin a plaquenil působí intracelulárně (pronikají dovnitř buněk), procházejí hematolikvorovou bariérou už v nízkých koncentracích, mají dlouhý poločas účinnosti, jsou rozpustné v tucích, bakterie si k nim těžko vytváří rezistenci, pokryjí spoustu dalších koinfekcí, a tato kombinace je schopna odstranit různé formy borelií - spirochetální i cystické.

Mimo to považuje za důležité při léčbě sledovat sérové hladiny atb, které by měly dosahovat 5mg/l doxycyklinu nebo 2,5mg/l minocyklinu.

Okrajově také poznamenal, že při svých výzkumech bylinných extraktů jako je štětka planá (Kardewurzel=http://www.botany.cz/cs/dipsacus-fullonum/) a samento (kočičí dráp), zjistil, že neúčinkují, samento se ukázalo dokonce jako PODPORUJÍCÍ RŮST BORELIÍ.

Borelie mají přes 150 povrchových proteinů, což jiné bakterie nemají, dokonce ani jejich příbuzná treponema pallidum, původce syfilis. Tato variabilita povrchových proteinů objasňuje vysokou toxicitu borelií, jejich schopnost vyvolat zánětlivé dráždění, bolest a vyhnout se imunitním reakcím.
Borelie dokážou - vedle své schopnosti pronikat do buněk - potlačit aktivitu fagocytů (fagocyt: bílá krvinka schopná ničit škodlivé bakterie) a tím znemožnit fagocytózu (fagocytóza: pohlcování cizích částic z buňkami). Dokážou rozkládat komplementy (komplement – skupina krevních bílkovin, které se podílejí na některých imunitních a alergických reakcích - ničení bakterií, uvolňování histaminu, opsonizace aj.), resp. je zneaktivnit a způsobit vykolejení imunitního systému.

Borelie potřebují v první řadě zinek, takže je třeba opatrosti při jeho doplňování.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sweetie »

a jaky jsi si z toho udelal zaver?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Panda »

Zdalipak i ti chytráci borelie nás mají takto zmapované ve své databázi:

"Člověk - poměrně neškodný tvor, vynikající zdroj proteinů. Bez účinných protilátek. Kuklící obranu zvládne i mimino. Velmi chutný, vřele doporučujeme!"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:a jaky jsi si z toho udelal zaver?
já ?
žádný
je to jen informace pr záujemcou, že to nie je až také jednoduché
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od mira »

Mikrobiální život má zelenou
a jednou se tu bude prohánět
v mikrofárech, místo nás. :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

radko, prošel sem si zpětně všechny tvoje příspěvky:
1. vůbec není jisté, že se tělo s LB potkalo, flek mohl být i z jiných havětí přenášených klíštětem a navíc dyťs byla vždy negativní.
2. Došlo-li k infikování, jest vzhledem k dnešnímu datu, nejsou-li potíže takřka vyloučeno, že by je IS nezvládl, páč není to tak, že se člouěk cítí 20 let ve formě a najednou bác na vozejk. V první fázi infikace se vyléčí hodně vysoký procento (číslo neznám, ale třeba tu v práci 3) a to i samovolným působením ISu.
Závěr:byl bych naprosto v klidu s vědomím, že mi nic není (jest i můj postoj)
a nad něčím bych začal uvažovat až po eventuelních divných potížích.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:radko, prošel sem si zpětně všechny tvoje příspěvky:
1. vůbec není jisté, že se tělo s LB potkalo, flek mohl být i z jiných havětí přenášených klíštětem a navíc dyťs byla vždy negativní.
2. Došlo-li k infikování, jest vzhledem k dnešnímu datu, nejsou-li potíže takřka vyloučeno, že by je IS nezvládl, páč není to tak, že se člouěk cítí 20 let ve formě a najednou bác na vozejk. V první fázi infikace se vyléčí hodně vysoký procento (číslo neznám, ale třeba tu v práci 3) a to i samovolným působením ISu.
Závěr:byl bych naprosto v klidu s vědomím, že mi nic není (jest i můj postoj)
a nad něčím bych začal uvažovat až po eventuelních divných potížích.
Vlado, tak to zase ne. Naopak testy mi vychazi pozitivni, doktorka na bulovce nepochybovala, ze mam LB s tim, ze ja mam ty potvory, co nici nervy a mozkovy bunky. Negativni vysel akorat PCR test, ale buh vi, jak by vysel dnes. Pokud chces, posli mi Tvuj email a ja ti poslu vsechny vysledky, co mam. Je to o tom, ze mam zvysene protilatky, ale ne nejak vyrazne a posledni testy uz ukazovaly, ze uz se dostavam do faze, kdy zacinaji byt pozitivni i IgG. Jasny prubeh. Kdyz jsem na bulovku prisla s tim, jestli mi udelaji vzorek z kuze, bylo mi receno, ze s temi testy a flekem na ruce (prvni flek zmizel a vedle se udelal druhy) nepochybuje o tom, ze mam LB, ale ze jestli chci, ze mi test mile rada udela. Zaroven ale rekla, ze test je "spolehlivy" asi tak, jako ostatni testy, tudiz, at vyjde, jak vyjde, stejne to neni jiste. Navic se test provadi tak, ze ti vpodstate vyriznou kosticku kuze, ktera je asi 0.5cm jak do stran, tak do hloubky. I to bych prekonala, ale nejak se mi nechtelo stourat do mist, kde se s tim telo pere. Zdalo se mi to jako zbytecne riziko, ze bych si tim akorat mohla neco nastartovat. Takze tim me snahy nekam se posunout skoncili. Do dnesniho dne je flek znatelny, i kdyz nepravidelne. Jakoby se objevuje a mizi. Stale beru nejaka homeopatika, ale popravde, tem bonbonkum nijak zvlast neverim. Spis je beru, protoze tomu veri moje homeopaticka, tak si rikam, ze tim snad nepokazim nic. Antibiotik bych se bala. Bala bych se, ze si jimi oslabim imunitu a pak uz bude problem poprat se se zbylima boreliema, ktere se pred ATB ukryji. Pak by asi nemeli problem se v tom znicenem prostredi mnozit... Proste jsem na ATB odvahu nenasla.
Jinak je super, ze znas lidi, kteri prosli LB a jsou v pohode, ale je jiste, ze oni meli opravdu LB?? Diky za zajem. Jak se dari Tobe? Nejaky posun?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše: Vlado, tak to zase ne. Naopak testy mi vychazi pozitivni, doktorka na bulovce nepochybovala, ze mam LB s tim, ze ja mam ty potvory, co nici nervy a mozkovy bunky. Negativni vysel akorat PCR test, ale buh vi, jak by vysel dnes. Pokud chces, posli mi Tvuj email a ja ti poslu vsechny vysledky, co mam. Je to o tom, ze mam zvysene protilatky, ale ne nejak vyrazne a posledni testy uz ukazovaly, ze uz se dostavam do faze, kdy zacinaji byt pozitivni i IgG. Jasny prubeh. Kdyz jsem na bulovku prisla s tim, jestli mi udelaji vzorek z kuze, bylo mi receno, ze s temi testy a flekem na ruce (prvni flek zmizel a vedle se udelal druhy) nepochybuje o tom, ze mam LB, ale ze jestli chci, ze mi test mile rada udela. Zaroven ale rekla, ze test je "spolehlivy" asi tak, jako ostatni testy, tudiz, at vyjde, jak vyjde, stejne to neni jiste. Navic se test provadi tak, ze ti vpodstate vyriznou kosticku kuze, ktera je asi 0.5cm jak do stran, tak do hloubky. I to bych prekonala, ale nejak se mi nechtelo stourat do mist, kde se s tim telo pere. Zdalo se mi to jako zbytecne riziko, ze bych si tim akorat mohla neco nastartovat. Takze tim me snahy nekam se posunout skoncili. Do dnesniho dne je flek znatelny, i kdyz nepravidelne. Jakoby se objevuje a mizi. Stale beru nejaka homeopatika, ale popravde, tem bonbonkum nijak zvlast neverim. Spis je beru, protoze tomu veri moje homeopaticka, tak si rikam, ze tim snad nepokazim nic. Antibiotik bych se bala. Bala bych se, ze si jimi oslabim imunitu a pak uz bude problem poprat se se zbylima boreliema, ktere se pred ATB ukryji. Pak by asi nemeli problem se v tom znicenem prostredi mnozit... Proste jsem na ATB odvahu nenasla.
Jinak je super, ze znas lidi, kteri prosli LB a jsou v pohode, ale je jiste, ze oni meli opravdu LB?? Diky za zajem. Jak se dari Tobe? Nejaky posun?
tak, že bych to přehlíd?
1.bulovka jsou na tohle vyhlášení š(moulové)
2.Zjišťování vyříznutím čehosi jest správně vyhodnocený nesmysl
3. Podle mne znamená IGM pozitivní akutní infekci
a IGG pozitivní znamená buď a/že si tělo vytvořilo protilátky po úspěšném boji s LB a nebo b/ přechod do tkzv chronické fáze, ale zde se nutně musí dostavit příznaky, jinak platí a/
4. sdělení, že máš ty co ničí mozek je PMN a nejen MN totální nesmysl
5.Hodnoty nezasílej, musel bych to znovu studovat, snad sděl jen jestli máš testy ELISU nebo Westernblot či co
6. Homeouši určitě neškodí, jen je to házení měny do kanálu, což je v prapodstatě i trestné
7. Snad jen jeden postesk: když se vemou ty správná ATB v dostateč.množství hned v prvé fázi, je jistota takřka stopro
a IS s nima má v "našich " tělech nulovou práci s jejich likvidaci
toť informace spíš pro nakažené nováčky
Přesto, byl-li bych v tvé kůži včil, ještě bych ten Minocyclin spořádal, bohužel pozdějc bude na její likvidací nutno vynaložit většího úsilí
8. Jsou to lidi co měli fleka

Já dobrý, mám ji, neboť mám příznaky, ale jsem teď ve formě každej den běhám, jezdím na kole a až se ukázním (možná už v listopádu) pak teprve uvidím
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

RadkaS píše: Do dnesniho dne je flek znatelny, i kdyz nepravidelne. Jakoby se objevuje a mizi.
Myslela som si, že fľak sa po krátkom čase stratí a už sa neobjavuje. Že práve tým je to také zradné, že si to človek ani nemusí všimnúť. Tak ma to, čo o fľaku píšeš, Radka, prekvapuje. U môjho muža to tak bolo - mal ho zozadu na ruke. Vybral ATB a už sa ani nedostavil na kontrolu... Sú to roky. Nejako sa tvári, že je zdravý. Mám ho hnať na kontrolné odbery? :?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:
RadkaS píše: Do dnesniho dne je flek znatelny, i kdyz nepravidelne. Jakoby se objevuje a mizi.
Myslela som si, že fľak sa po krátkom čase stratí a už sa neobjavuje. Že práve tým je to také zradné, že si to človek ani nemusí všimnúť. Tak ma to, čo o fľaku píšeš, Radka, prekvapuje. U môjho muža to tak bolo - mal ho zozadu na ruke. Vybral ATB a už sa ani nedostavil na kontrolu... Sú to roky. Nejako sa tvári, že je zdravý. Mám ho hnať na kontrolné odbery? :?
Me se ztratil a pak se mi udelal vedle druhy, ten mi jeste trvale nezmizel, vzdycky se tvari, ze uz mizi, ale jsou chvilky, kdy se zase vic zabarvi. Slysela jsem, ze mam dost netypicky prubeh, moje homeopaticka rika, ze je videt, ze moje telo stale bojuje a nepousti borelie dal. Ale to je otazka, vsechno jsou to domenky. Pokud je mu dobre, tak at nikam nechodi, stejne doktori nic nevi a testy nejsou prukazne...a kdyz by mu neco nasli, tak co? Stejne si s tim dnesni lekari poradit neumi...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Kazdopadne dik za zpravu. Jsem rada, ze i po letech mu nic neni. To je dobra zprava.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

Radka, aby som bola presnejšia, tak je to asi 12 rokov, cca...plus, mínus.
No, ja tak akosi žijem v blahej nádeji, že na nás choroby nemajú. A keď už by boli (teda hovorím za mňa), tak akosi som si vedomá, že toto je len jedno z mojich bytí. No, čo, tak zahodím toto telo a nastúpim do iného. Nenechám sa veru strašiť tým, čo musím... Nič nemusím, len zomrieť. Ale ja sa vrátim :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:Radka, aby som bola presnejšia, tak je to asi 12 rokov, cca...plus, mínus.
No, ja tak akosi žijem v blahej nádeji, že na nás choroby nemajú. A keď už by boli (teda hovorím za mňa), tak akosi som si vedomá, že toto je len jedno z mojich bytí. No, čo, tak zahodím toto telo a nastúpim do iného. Nenechám sa veru strašiť tým, čo musím... Nič nemusím, len zomrieť. Ale ja sa vrátim :D
:P
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Xion »

Renáta píše:Radka, aby som bola presnejšia, tak je to asi 12 rokov, cca...plus, mínus.
No, ja tak akosi žijem v blahej nádeji, že na nás choroby nemajú. A keď už by boli (teda hovorím za mňa), tak akosi som si vedomá, že toto je len jedno z mojich bytí. No, čo, tak zahodím toto telo a nastúpim do iného. Nenechám sa veru strašiť tým, čo musím... Nič nemusím, len zomrieť. Ale ja sa vrátim :D
Ako terminator? :-) Ale nie, pekne povedane... Ked telo ochorie, moze to byt aj dosledok minulych zivotov, netreba stracat nadej a stale sa ocistovat duchovne aj materialne a dalsi zivot bude lepsi. Ked nie, tak potom neexistuje spravodlivost, co je rozpor s tym, ze stvoritel vytvoril cloveka, ktory ma v sebe zakodovany zmysel pre spravodlivost, takze aj stvoritel ho musi v sebe mat. Aspon ja to tak vidim. :-)
Honza Hampl
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 06, 2009 11:37

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Honza Hampl »

Dobrý den

Od začátku prázdnin jsem nemocný s boreliozou. Byl jsem přeléčen antibiotiky v práškách(21dní) i na dětské neurologii nitrožilně (13Dní). Nic nepomohlo potíže až na pár dnů při nitrožilně podávanych antibioticích přetrvávaji (motání hlavy, brnění koutku ,záškuby ve svalech ,potíže se čtením a soustředěním, bolest za krkem,). Před 3 týdny mě pustili z nemocnice .(Protilátky v krvi mám pozitivní i když mírně klesly v mozkomíšním moku jsem je neměl pozitivní.) Po příchodu z nemocnice jsem přešel na 100% vitarianskou stravu zatím žádne zlepšení nepocituji ale samozřejmě myslím že je to brzo. Máte někdo zkušenosti s léčbou boreliozy vitarianskou stravou a také koloidním stříbrem ?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Honza Hampl píše:Dobrý den

Od začátku prázdnin jsem nemocný s boreliozou. Byl jsem přeléčen antibiotiky v práškách(21dní) i na dětské neurologii nitrožilně (13Dní). Nic nepomohlo potíže až na pár dnů při nitrožilně podávanych antibioticích přetrvávaji (motání hlavy, brnění koutku ,záškuby ve svalech ,potíže se čtením a soustředěním, bolest za krkem,). Před 3 týdny mě pustili z nemocnice .(Protilátky v krvi mám pozitivní i když mírně klesly v mozkomíšním moku jsem je neměl pozitivní.) Po příchodu z nemocnice jsem přešel na 100% vitarianskou stravu zatím žádne zlepšení nepocituji ale samozřejmě myslím že je to brzo. Máte někdo zkušenosti s léčbou boreliozy vitarianskou stravou a také koloidním stříbrem ?
Jee, ahoj Honzo, ja jsem taky dostala borelie do krve zacatkem leta, presne 5.6. . Ja jsem na klasicke leceni nikdy nepristoupila, takze ke zkusenosti s lecbou se vyjadrit nemuzu. Kazdopadne na vitastrave jsi opravdu moc kratkou dobu, aby jsi vysledoval rozdil. Ono zpocatku muzes citit spis zhorseni, protoze telo se zacne cistit a ta detoxikace byva nekdy celkem drsna a vzhledem k tomu, ze bojujes s borreliozou, muzou byt zacatky vselijake. Kazdopadne Ti radim vytrvat, je to to nejlepsi, co pro sebe muzes udelat, bez ohledu na to, zda jsi zrovna nemocny a nebo zdravy. Drzim palce!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Radka, a to na tú borelku sa odporúča aj ten preparát MMS (už to neviem nájsť, kde sa o ňom písalo)? Nevieš, prosím ťa? Pýtala sa ma kamarátka, lebo jej zistili boreliózu a počula, že MMS je čosi ako všeliek...
Honza Hampl
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 06, 2009 11:37

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Honza Hampl »

tak o to nepochybuji že je vitarianská strava to nejlepší ... tobě se nějak ta borelioza projevovala? já jsem teda nikdy nejedl nijak špatně ale přece jenom jsem nebyl vitarian...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:Ahoj Radka, a to na tú borelku sa odporúča aj ten preparát MMS (už to neviem nájsť, kde sa o ňom písalo)? Nevieš, prosím ťa? Pýtala sa ma kamarátka, lebo jej zistili boreliózu a počula, že MMS je čosi ako všeliek...
Reni vim o tom. Lide si tim leci kde co. Ja jsem se vsemi "leky" hodne opatrna, nemuzu rict, ze jsem presvedcena ze "ano" nebo ze "ne". Takze tady moc neporadim. Sama jsem do toho prozatim nesla, a to z toho duvodu, ze mam strach, ze s tim nezabiju jen borelie, ale take, ze si muzu odrovnat neco ve svem tele. Pokud bych si ale mela vybrat mezi ATB a MMS, zatim se spise priklanim asi k MMS. Ale nevim, nekdo rika, ze to je neco jako savo, nekdo ze je to chlor... . Zkouseni je teprve v plenkach, ale lidem se vetsinou hodne rychle ulevi a jejich zdravotni stav se jim udajne zazracne lepsi.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=8&t=334
http://www.reiki-energie.estranky.cz/st ... zracne-mms_
http://upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36

Reni, muzu vedet, jak dlouho kamaradka o sve borrelioze vi a jak se to u ni projevuje? Dekuji
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Honza Hampl píše:tak o to nepochybuji že je vitarianská strava to nejlepší ... tobě se nějak ta borelioza projevovala? já jsem teda nikdy nejedl nijak špatně ale přece jenom jsem nebyl vitarian...
Me se borrelioza nijak dramaticky neprojevuje. Ale vim o ni, nekdy citim v uzlinach a ve slabinach, ze v tele je a mam stoupajici a klesajici krivku unavy. Na vitastrave jsem byla vzdycky moc nabita energii, musela jsem denne sportovat a tak. Ted mam energie o poznani mene, musim s ni lepe hospodarit a vice respektovat to, ze telo chce odpocivat. Tu unavu pripisuju k tomu, ze telo bojuje s borelkou a tudiz potrebuje energii na tyto vnitrni boje a me uz ji tolik nezbyva. Ale jak rikam, ma to menici se tendenci, takze dny, kdy jsem unavena vice, pak dny, kdy je unava mene a par dnu, kdy se citim jako pred tim, nez se mi dostaly do tela. Udajne maji cyklus 28 dnu, kdy se mnozi. Rekla bych, ze tak nejak to bude a telo zrejme v tu dobu bojuje a snazi se to drzet v norme. Ale vsechno je tak neprozkoumane, ze vse kolem borreliozy jsou jen domenky. Od cervna jsem toho prostudovala moc a moc + reakce meho tela a zatim si myslim (nerikam, ze to vim), ze ATB neni reseni. Mozna me ma spousta lidi za blazna, ale to mi zily netrha, na to jsem diky svemu zpusobu zivota beztak vicemene zvykla. Rada bych Ti poradila vic a lepe, ale bohuzel jsem teprve na zacatku, tak jako Ty, takze zkusenosti s temito podnajemniky v mem tele budu teprve sbirat.
Udajne nam neni "spatne" z borrelii samotnych, ale z jejich "vykalu" nebo jak to nazvat. Pokud to je tak, a telo se potrebuje zbavit hlavne techto zbytku, myslim, ze na vitastrave si s tim dobre dokaze poradit, protoze syrova strava je vpodstate jedno velke cisteni tela a kdyz se k tomu sem tam prida nejaky pustik, tak je cisteni zaruceno. Ale jak rikam, chce to se sledovat a delat si z reakci tela zavery sam. Nikdo nic nevi, nikdo nic neporadi... a kdyz, tak stejne nevi, kde je pravda.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

Radka, napisem Ti SZ. Ide o kamosku, ktorej som zhanala kontakt na dr. Partykovu.
Honza Hampl
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 06, 2009 11:37

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Honza Hampl »

já se teda dívím že když jsi na vitariansky stravě že jsi to vůbec dostala..
Honza Hampl
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 06, 2009 11:37

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Honza Hampl »

Renáta píše:Ahoj Radka, a to na tú borelku sa odporúča aj ten preparát MMS (už to neviem nájsť, kde sa o ňom písalo)? Nevieš, prosím ťa? Pýtala sa ma kamarátka, lebo jej zistili boreliózu a počula, že MMS je čosi ako všeliek...


Myslíte že to opravdu funguje .. mě se tomu teda nechce věřit .
dvdmchl

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od dvdmchl »

Tady píšou, že jo. http://www.mms-health.com/about_mms.php
Ale taky to tam i prodávaj.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše: Ale taky to tam i prodávaj.
No veď. Nikto ti nemôže dať toľko, čo ti ja môžem sľúbiť :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Honza Hampl píše:já se teda dívím že když jsi na vitariansky stravě že jsi to vůbec dostala..
Honzo, Ty o tom asi moc nevis, vid? To je zvlastni, ja, kdyz jsem videla skvrnu, tak jsem zjistovala max. informaci.. . Takze je to o tom, ze se infikovane kliste prisakne na nejake telo (je uplne jedno, jestli je ono telo vitarianske nebo masozrave). To kliste uz to ma v sobe, je infikovano. Prisaje se a vypusti to do tebe. Chapes? Tady nejde o klasickou nemoc. To, ze to do me vypustilo preci vubec nesouvisi s moji stravou... . Ja se take snazim psat jen tolik, ze vim, ze mam borrelie v tele, nikoliv, ze mam borreliozu. Podle toho, co jsem se docetla, tak to vypada, ze borrelioza je stav tela, kdy to telo nezvladlo, imunita selze a dostava se prave do tech ruznych fazi, kdy nekteri lide konci v blazinci nebo na voziku. Moje telo se s tim zatim bije, myslim, celkem dobre. Hodne uspechu
Honza Hampl
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 06, 2009 11:37

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Honza Hampl »

já jsem žádnou skvrnu bohužel neměl .... právě si myslím že tvoje tělo ze té bakterii ubrání a pokud nemáš žádné příznaky kromě té únavy tak to bude snad dobré :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Honza Hampl píše:já jsem žádnou skvrnu bohužel neměl .... právě si myslím že tvoje tělo ze té bakterii ubrání a pokud nemáš žádné příznaky kromě té únavy tak to bude snad dobré :)
doporučoval bych si napřed prostudovat borelioza.cz, postahovat tam ty matroše a dostat se trochu do obrazu a to je na týdny, moje story je toť tu od začátku
nejedná se totiž jen o bakterii anóbrž o parazita
Pozn:1. cyklus 28 dní je možná, ale možná je i delší nebo kratší dle věd.studií, takže po 28 dnech bych neměl cítit cosi, jedná se PMN o se si namlouvání si
2. bohužel jestvuje reálné nebezpečí, že každou další dženerejšn získává LB stále větší adaptabilitu na náš IS
3. jelikož se živí cukrem, jeví se vitariano-fruktování dá se říci problematickým
4. je IS a IS, existujou stovky rúzných leukošů na různé věci, třeba proti rýmě mám furt dobrej, a borelie nejsou tak triviální, že je jenom mám v řečišti a kaděj, leč umí vyvolávat třeba mj zánětlivost cytokinů, což se projeví třebas tou únavností
a už mě to nebaví
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše: Pozn:1. cyklus 28 dní je možná, ale možná je i delší nebo kratší dle věd.studií, takže po 28 dnech bych neměl cítit cosi, jedná se PMN o se si namlouvání si
No, to nevim, ja to cosi citila uz pred tim, nez jsem se docetla o tom cyklu :D , ale nerikam, ze hlidam 28 dnu, jen vnimam, ze se mi to v tele v prubehu dni meni
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
buc11 píše: Pozn:1. cyklus 28 dní je možná, ale možná je i delší nebo kratší dle věd.studií, takže po 28 dnech bych neměl cítit cosi, jedná se PMN o se si namlouvání si
No, to nevim, ja to cosi citila uz pred tim, nez jsem se docetla o tom cyklu :D , ale nerikam, ze hlidam 28 dnu, jen vnimam, ze se mi to v tele v prubehu dni meni
jo průběh se mění, oni dokážou se měsíce nemnožit a dyž jim to připadá vhodný ..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Jinak buci jasny, ohledne LB urcite nemam patent na rozum. Vsak jsem to uz nekolikrat psala, zaroven si ale myslim, ze ani ostatni ten patent taky nemaji.
Jinak si taky myslim, ze vitastrava neni jista zachrana pred LB, ale nic lepsiho neznam. Ono v "normalni strave" maji cukru jeste vic a horsiho nehlede na dalsi pochoutky. Podle me by mohl pomoci pust, jenze z nejakeho duvodu nejsem posledni dobou schopna udelat ani jednicku... .

A jinak me to uz taky neba, odpovedela jsem jen proto, ze jsem byla tazana.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Bud bych se z toho musela zblaznit a nebo to prijmout a zkusit jit dal.... jinak nevim.
Rozhodla jsem se pro to druhe, zkusim jit dal.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Jinak buci jasny, ohledne LB urcite nemam patent na rozum. Vsak jsem to uz nekolikrat psala, zaroven si ale myslim, ze ani ostatni ten patent taky nemaji.
Jinak si taky myslim, ze vitastrava neni jista zachrana pred LB, ale nic lepsiho neznam. Ono v "normalni strave" maji cukru jeste vic a horsiho nehlede na dalsi pochoutky. Podle me by mohl pomoci pust, jenze z nejakeho duvodu nejsem posledni dobou schopna udelat ani jednicku... .

A jinak me to uz taky neba, odpovedela jsem jen proto, ze jsem byla tazana.
možná sem to taky nezdůraznil, že píšu spíš své pozorování, než obecná tvrzení či doporučení, bohužel výzkum v této oblasti, jsa nelukrativní, nikam nepokročil, proto se ani neví jak, proč a kdy se vlastně množí
mimochodem teprv před pár měsíci vědcové poprvé na vlastní oči viděli jak leukocyt zežral bakterii přímo v human body, ani se mi to nechce věřit, že až teď v r.2009, dosud to byly tedy pouze dohady čico, nebo spíš v petriho misce, že ?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Sweetie »

no podivej, takze vetsinou jen dohady?..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:no podivej, takze vetsinou jen dohady?..
Vesmes jen dohady, neni se o co oprit.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od ml »

RadkaS píše:
Renáta píše:Ahoj Radka, a to na tú borelku sa odporúča aj ten preparát MMS (už to neviem nájsť, kde sa o ňom písalo)? Nevieš, prosím ťa? Pýtala sa ma kamarátka, lebo jej zistili boreliózu a počula, že MMS je čosi ako všeliek...
Reni vim o tom. Lide si tim leci kde co. Ja jsem se vsemi "leky" hodne opatrna, nemuzu rict, ze jsem presvedcena ze "ano" nebo ze "ne". Takze tady moc neporadim. Sama jsem do toho prozatim nesla, a to z toho duvodu, ze mam strach, ze s tim nezabiju jen borelie, ale take, ze si muzu odrovnat neco ve svem tele. Pokud bych si ale mela vybrat mezi ATB a MMS, zatim se spise priklanim asi k MMS. Ale nevim, nekdo rika, ze to je neco jako savo, nekdo ze je to chlor... . Zkouseni je teprve v plenkach, ale lidem se vetsinou hodne rychle ulevi a jejich zdravotni stav se jim udajne zazracne lepsi.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=8&t=334
http://www.reiki-energie.estranky.cz/st ... zracne-mms_
http://upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36

Reni, muzu vedet, jak dlouho kamaradka o sve borrelioze vi a jak se to u ni projevuje? Dekuji
AHOJKY. TAK PO DLOUHÉ DOBĚ SI DĚLÁM CHVILKU NA ČTENÍ ALESPON NĚJAKÝCH PŘÍSPĚVKŮ.
NA BORELKU JSEM ZAČALA BRÁT ATB, UŽ JSEM BYLA CELKEM V KRUTÉM STAVU. OKAMŽITĚ JSEM CÍTILA ZLEPŠENÍ, COŽ JSEM SI ODDECHLA (VÍM JAK TO FUNGUJE, PŘESTO VĚŘÍM, ŽE BUDU I JÁ FUNGOVAT). PO PĚTI TÝDNECH ATB JSEM BYLA TOTÁLNĚ VYŘÍZENA, UMŘELO SNAD CELÉ MÉ TĚLO, JAZYK ANI NEPOPISUJU, CO ZE MNE BYLO CÍTIT, MUSELA BÝT HRŮZA. HODNĚ JSEM SI ODDECHLA TAK DVA DNY PO DOUŽÍVÁNÍ, KDY JSEM POMALU NABÍRALA SÍLU. NYNÍ SE JIŽ CÍTÍM LÉPE JAKO PŘED POČÁTKEM UŽÍVÁNÍ. PŘESTO SLEDUJI STAVY ÚNAVY, TĚŽKO VŠAK ŘÍCI, ZDA TO PŘIČÍTAT MÉ VYTÍŽENOSTI ČI BORELCE (MÁM TO STÁLE). NA KONTRONÍ ODBĚRY JSEM MĚLA JIŽ JÍT, ALE DÁVÁM SI TO JAKO ZÁVAZEK PRO TENTO TÝDEN. PO PRVNÍ BORELCE JSEM FUNGOVALA SNAD SE NA TUTO ÚROVEN DOSTANU I NYNÍ. ZATÍM VÍC NEŘEŠÍM, NEMÁM SÍLU, ANI ENERGII.... TAK JÁ A MÁ NECHTĚNÁ NÁVŠTĚVA BORELKA :wink:
mirka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od RadkaS »

ml píše:
RadkaS píše:
Renáta píše:Ahoj Radka, a to na tú borelku sa odporúča aj ten preparát MMS (už to neviem nájsť, kde sa o ňom písalo)? Nevieš, prosím ťa? Pýtala sa ma kamarátka, lebo jej zistili boreliózu a počula, že MMS je čosi ako všeliek...
Reni vim o tom. Lide si tim leci kde co. Ja jsem se vsemi "leky" hodne opatrna, nemuzu rict, ze jsem presvedcena ze "ano" nebo ze "ne". Takze tady moc neporadim. Sama jsem do toho prozatim nesla, a to z toho duvodu, ze mam strach, ze s tim nezabiju jen borelie, ale take, ze si muzu odrovnat neco ve svem tele. Pokud bych si ale mela vybrat mezi ATB a MMS, zatim se spise priklanim asi k MMS. Ale nevim, nekdo rika, ze to je neco jako savo, nekdo ze je to chlor... . Zkouseni je teprve v plenkach, ale lidem se vetsinou hodne rychle ulevi a jejich zdravotni stav se jim udajne zazracne lepsi.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=8&t=334
http://www.reiki-energie.estranky.cz/st ... zracne-mms_
http://upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36

Reni, muzu vedet, jak dlouho kamaradka o sve borrelioze vi a jak se to u ni projevuje? Dekuji
AHOJKY. TAK PO DLOUHÉ DOBĚ SI DĚLÁM CHVILKU NA ČTENÍ ALESPON NĚJAKÝCH PŘÍSPĚVKŮ.
NA BORELKU JSEM ZAČALA BRÁT ATB, UŽ JSEM BYLA CELKEM V KRUTÉM STAVU. OKAMŽITĚ JSEM CÍTILA ZLEPŠENÍ, COŽ JSEM SI ODDECHLA (VÍM JAK TO FUNGUJE, PŘESTO VĚŘÍM, ŽE BUDU I JÁ FUNGOVAT). PO PĚTI TÝDNECH ATB JSEM BYLA TOTÁLNĚ VYŘÍZENA, UMŘELO SNAD CELÉ MÉ TĚLO, JAZYK ANI NEPOPISUJU, CO ZE MNE BYLO CÍTIT, MUSELA BÝT HRŮZA. HODNĚ JSEM SI ODDECHLA TAK DVA DNY PO DOUŽÍVÁNÍ, KDY JSEM POMALU NABÍRALA SÍLU. NYNÍ SE JIŽ CÍTÍM LÉPE JAKO PŘED POČÁTKEM UŽÍVÁNÍ. PŘESTO SLEDUJI STAVY ÚNAVY, TĚŽKO VŠAK ŘÍCI, ZDA TO PŘIČÍTAT MÉ VYTÍŽENOSTI ČI BORELCE (MÁM TO STÁLE). NA KONTRONÍ ODBĚRY JSEM MĚLA JIŽ JÍT, ALE DÁVÁM SI TO JAKO ZÁVAZEK PRO TENTO TÝDEN. PO PRVNÍ BORELCE JSEM FUNGOVALA SNAD SE NA TUTO ÚROVEN DOSTANU I NYNÍ. ZATÍM VÍC NEŘEŠÍM, NEMÁM SÍLU, ANI ENERGII.... TAK JÁ A MÁ NECHTĚNÁ NÁVŠTĚVA BORELKA :wink:
Drzim palce, at je Ti jen lip! Budu rada, kdyz das vedet, jak pokracujes, kazda informace ohledne LB je pro me cenna.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od Xion »

buc11 píše:
RadkaS píše:Jinak buci jasny, ohledne LB urcite nemam patent na rozum. Vsak jsem to uz nekolikrat psala, zaroven si ale myslim, ze ani ostatni ten patent taky nemaji.
Jinak si taky myslim, ze vitastrava neni jista zachrana pred LB, ale nic lepsiho neznam. Ono v "normalni strave" maji cukru jeste vic a horsiho nehlede na dalsi pochoutky. Podle me by mohl pomoci pust, jenze z nejakeho duvodu nejsem posledni dobou schopna udelat ani jednicku... .

A jinak me to uz taky neba, odpovedela jsem jen proto, ze jsem byla tazana.
možná sem to taky nezdůraznil, že píšu spíš své pozorování, než obecná tvrzení či doporučení, bohužel výzkum v této oblasti, jsa nelukrativní, nikam nepokročil, proto se ani neví jak, proč a kdy se vlastně množí
mimochodem teprv před pár měsíci vědcové poprvé na vlastní oči viděli jak leukocyt zežral bakterii přímo v human body, ani se mi to nechce věřit, že až teď v r.2009, dosud to byly tedy pouze dohady čico, nebo spíš v petriho misce, že ?
Ja som bol v tom, ze tie videa, co som videl, boli z human body, ako to nazyvas, ale ak nie, tak asi boli len z labakov. Asi odobrali krv, dali to pod mikroskop a pozorovali to tam. No podla mna nieje dovod, preco by to malo fungovat inak v krvi, ked sa nachadza v ludskom tele. V kazdom pripade, je to len dohad. :-) Aspon vidime, na akych zakladoch stoji cela veda. Dokazy existuju len v matematike, nikde inde, a aj v matematike je 100% len symbolom na oznacenie isteho javu, v realite nejde o stav 100%, pretoze je nenulova sanca, ze v dokaze bola urobena chyba ludskym omylom. :-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

vyznělo to moc proti vědě,
jsem vlastně zastánec, dá se to vyložit že to na základě testování odhadli úplně správně
spíš sem chtěl vyjádřit, že situace v těle je značně komplikovanější než se může jevit
třeba, že nahnilý způsobuje rakovinu
ml: zatím vše naznačuje, že se konalo přesně jak se nemělo, po ATB, který naši přeředepisují nevhodné a krátce, se zacystují (např. i můj případ) a po odeznění se dalšími generacemi geneticky ještě lépe přizpůsobí danému isu a tak bude čím dál náročnější se jich zbavit, přeji aby tomu tak nebylo, v opačném případě je třeba to vzít do vlastních rukou
namátkou jeden případ nezdárka:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_for ... et_s_borr/?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

http://books.google.cz/books?id=JE3yhaO ... q=&f=false

jen útržky, ale na víkend ke studiu stačí,
stálo by to zato to mít a těm ignorantům patřičnou kapitolu strčit vždy pod nos
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: borelioza, lyme borreliosis

Příspěvek od buc11 »

Bohužel nemáš pravdu ty dervisi, nýbrž petr.u, potažmo jeho psychoš. Psychické (ale i jiné) problémy nevyvolávají samotné baktérie, nýbrž neurotoxiny, které produkují. A borélie právě paktří k těm baktériím, které to umí (produkovat neurotoxiny). Tyto neurotoxiny pak negativně ovlivňují v těle spoustu organických pochodů, např. hormonální aktivity a jsou zodpovědné za symptomy encefalopatie, čiliž onemocnění mozku, a přitom samy v mozku vůbec být nemusí.
A v těle máš tím více neurotoxinů, čím déle máš boreliozu. Tyto toxiny se praděpodobně ukládají v tukové tkáni a zůstávají tam dlouho dobu. Cirkulují v enterohepatickém okruhu, přes žlučník se vyloučí do střevního traktu a odtud přes střevo opět do krve.
Tady je třeba hledat základnu léčby. Tzn. snažit se je vychytat ve střevě a vyloučit ven, aby se nemohly vrátit zpět do krve. Údajně to velmi dobře umí cholestyramin. Já doufám, že i spirulina, chlorela, enterosgel, carbifit a též moje oblíbená smecta. (Tak tohle je ta moje "nealternativní" detoxikace, víš Ewelyn?)

Jinak petr.u, ten tvůj psychoš se zdá býti velmi vzdělaným.

tvá hypertermická terapie by stačila s bídou na syfla, na borelku slabý.

Z linku Ďurovské:
"In vitro kultivace B. burgdorferi při různých teplotách ukazuje, že spirochéta replikuje nejrychleji při teplotě 37 ° C. Zvýšení teploty na 39 ° C výrazně zpomaluje růst, zatímco 24 hodin expozice při 41 ° C zabíjí všechny spirochet v kultuře. Proto optimální růst teploty B. burgdorferi je pouze o 4 ° C nižší než horní hranice smrtící. nízká tolerance spirochet pro vysoké teploty, je dobře známý a může vysvětlit částečně omezena distribuce B. burgdorferi na mírném zeměpisných šířkách a její absence v tropech, kde infikovaných klíšťat mohou být vystaveny vysokým teplotám újmu spirochéta přežití. Zajímavé je, byla citlivost na působení tepla palladia T. využít v časném 1900s před objevem penicilinu pomocí horečka léčby malárie nebo recidivující infekce prasat pro léčbu pacientů s obecně paréza (31)" (nějak si překlad domyslete)

Do těch tropů jsme měli vzít čáru ještě před nákazou.

a zajímavost od radky:
tak jo, ještě jednou a naposled pro tebe, protože to neděláš pro prachy, ale z čiré blbosti:
1. Víra jiných lidí mě absolutně nezajímá.
2. Nepíšu o ničem, s čím bych neměla osobní zkušenost: strávila jsem se synem 6 let po čekárnách, špitálech, ale i "ordinacích" homeopatů, léčitelů a jiných šarlatánů. Vyhodila tisíce korun a ztratila tisíce hodin času. Syn toho ztratil mnohem víc. Zatím jediné, co pomohlo, jsou skutečné léky. (Jiní členové mé rodiny udělali stejnou, a dražší, v jednom případě tím nejdražším způsobem zaplacenou, zkušenost.)
3. Prosím tě, pokud máš potřebu komentovat všechno, co napíšu, tak si posluž. Ale konkrétními argumenty a ne osobními invektivami. Zde jsme nicky a diskutujeme o borelioze, případně jiných infekcích.
4. Jestli si myslíš, že tvoje pindy někomu pomůžou k uzdravení, tak jsi asi spadla z višně nakažené boreliozou.
Kapišto?

a kdo dočetl až sem, o čemž pochybuji, sem zavolal svému spolupacientovi na KICHu, měl LB a i zároveˇencefalitidu, tam proti mně vypadal na zdecha a teď po 2 letech tvrdí že je vyléčen a to prosím pouze pomocí ATB
Odpovědět