40-ti denní půst

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Dobrý den,

právě držím svůj první 40-ti denní půst. (není to první půst, s půsty zkušenost mám, mám také načteno spoustu literatury)

Doufám, že tu najdu lidi, co s takhle dlouhým půstem mají zkušenosti, potřebovala bych poradit.

Dnes je to 28. den od začátku mojeho půstu. Okolo 21. dne by mělo přijít něco jako absolutní vyčištění těla. Uvádí se to v mnoha zdrojích. Doslovně voda dovnitř, voda ven. U mě ale nic takového nenastalo. Moč si stále hlídám, ale voda to rozhodně není (a taky není hnědá, je prostě normální). Tak mi začíná vrtat hlavou, jestli něco nedělám špatně.

Jediné, co mě snad napadá je, že nepiju destilku, ale normální přefiltrovanou vodu. Z destilky mi bylo celkem blbě, tak jsem jsem tělo nenutila. Z předchozích zkušeností s půsty dobře vím, že tělo se nemá nutit.

Druhá věc, co mě překvapuje je, že mi občas kručí v břiše-neměl by být žaludek zastavený? Zastavený žaludek kručí? Trávení se mi asi zastavilo, protože jsem na velké nebyla přes deset dní...

Další hodně zajímavá věc je, že jsem měla asi čtyři dny dozadu náběh na chřipku. Začalo mě bolet v krku, rýma...ale během dvou dnů to přešlo. (že by nějaká přechozená nemoc z předpůstového období? Ale pořád mě mate, že je to už po tom 21. dni)

A poslední věc, asi druhý den půstu se mi udělala na hlavě vyrážka a ta neustoupila doteď, také jsem čekala, že okolo toho 20. dne to zmizí....

Kdo máte prosím zkušenost s takhle dlouhým půstem?

Děkuji za jakékoli rady. Zatím je mi velice dobře, takže hodlám pokračovat až do konce.

Děkuji za reakce.

Lyra
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Lyra, ja som nikdy nerobil 40, tazke taka skusenost u mna nie je a ani nebude

odial mas informaciu ze je to zaludok , co kruci ? podla mna vsetky zvuky z brucha sa odohravavaju az dalej, nizsie v traviacej sustave.

pokial si robila hladovky casto pravidelne a mala dobru stravu, tak asi nie je v tele nieco co sa musi nejak drasticky vyvrhnut v predpisany den c 21, tieto zazitky popisuje guru, ktory pomedzi hladovky pojeda vselico a nazbera si tak dostatok materialu na spominane dramaticke vyvrhnutie 21 dna, mne to pripada ako nejaky sektarsky ritual.
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Ahoj,
moc děkuji za reakci.

Já jsem to spíš myslela tak, že piješ vodu a čuráš vodu. Dokonce některé zdroje uvádí, že když učitel půstu očistí svého žáka, po 21 dnech vypije sklenku jeho moči, protože oba dobře ví, že je to jen čistá voda. Je to důkaz, že pročištění proběhlo správně a učitel tím dává najevo, že věří svojí práci. Ale u mě se to nestalo. Dnes 29.den a voda to stále není...Proto se ptám :)

Co se týče žaludku, to opravdu nevím, jen ten pocit kručení je v těch místěch, tak jsem si myslela, že je to žaludek.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

filozofia curania cistej vody sa mi moc nepaci

ale ludia piju curanice celkom bezne aj svoje aj cudzie

no som zvedavy ci sa dopracujes k curaniu cistej vody
5 2 8
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od melikana »

Docela zajímavé co píšeš. Těžko něco psát, oproti mně máš všechno tak o patnáct dnů opožděné. Na velkou jdu nejpozději třetí den a moji obvyklou bolest v krku si odbudu mezi 5-7. dnem. Zkus napsat trochu víc info co by mohlo napovědět, hlavně zda řešíš nějakou nemoc popřípadě jakou atd.
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji za odpověď.

Rudo:
Podle zdrojů právě okolo toho 21. dne má dojít k očistě těla a pak dál 21-40 to má být očista ducha (energetického centra, otočení špatných čaker atd...). Je to vidět i na váze, podle zdrojů prvních 20 dní velký úbytek, pak po 21. dni už málo. To sedí taky, protože u mě prvních 20 dní cca 12kg dolů, teď 21-29den 2,5kg dolů, takže všechno odpovídá, až na to čurání čistě vody, což by mělo souviset s tou absolutní očistou těla (takže přemýšlím, jestli tedy proběhla správně). Urinoterapii samozřejmě znám. Pomohla mi na jednu ošklivou vyrážku, ale to už je dávno, ještě před tím, než jsem začala půstovat.

Melikana:
Právě jsem o tom přemýšlela už dlouho předtím, než jsem se rozhodla někam psát. Nemoc si neléčím žádnou, půstem jsem nezačala kvůli nemoci (naštěstí), ale hledám v tom spíš duchovní cestu. Jediné, co bych mohla považovat za nemoc a co byl impulz k úplně prvnímu půstu je obezita, ale to už se zlepšuje a pomocí půstů se mi to daří držet v rozumné rovině. Když jsem s půstem začínala, bylo to neuvěřitelných 106kg (udělala mi to antikoncepce), teď je to 80kg, ale každým dalším půstem je to níž. Ale už dávno nedržím půsty jen kvůli úbytku váhy, to mě přešlo poměrně brzy.

Stolice se mi zastaví nějaký cca 7.den, pak nic a poslední bývá okolo toho 20.dne, od té doby už nic. Bolení v krku v 21 denním půstu nikdy nenastalo, právě proto mě to zmátlo okolo toho 25. dne. Ale když píšeš, že při půstu bolí pár dní v krku, tak je to asi normální, akorát to mám později :)

Jediné co mě napadá je ta destilka, jestli teda není něco v té vodě co piju, kvůli čemu nemůže dojít k tomu absolutnímu očištění? (včera jsem si koupila balenou a zkusím to s ní)
Jinak různé subjektivní malé problémy při půstu vždy odezní, občas se vrátí, občas ne, co mě teď napadá nějaká malá alergie, občasné migrény a stres...
Vážná nemoc naštěstí žádná, jen když jsem začínala s půstařením, tak jsem hodně těžce cítila odbourávání té antikoncepce, ale i to už je teď dobré.

Ta vyrážka na hlavě se mi udělala i při poslední 21.denním půstu, po ukončení půstu zmizla(tak už jsem to neřešila). Takže jí asi nechám být a uvidím, až skončím půst. Možná jen jak mám při půstu hodně suchou kůži...stejně je to divné, když by tělo mělo být čistě :)


Jinak, pokud je tu nějaký začínající půstař, který by hledal radu, ráda pomůžu, pokud budu vědět :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:.. takže všechno odpovídá, až na to čurání čistě vody, což by mělo souviset s tou absolutní očistou těla ..
Ahoj, zkus vypit tak 3-4 pullitry vody tesne po sobe (nebo i klidne tolik kolik sneses) a vydrz jak to pujde, kolik vody pijes ted v prumeru cca denne ?
Pak dej vedet co to udelalo, zkus a uvidis, za zkousku nic nedas:).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

3-4litry vody v takto nastavenem organismu? Tak to povazuju za silenstvi a zivot ohrozujici.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji za názory.

Cepheus: Denně piji 4 litry vody. A musím tady souhlasit s Marci. Samozřejmě mě to taky napadlo, tohle zkusit. Dala jsem 1.5 litru najednou a pak jsem to málem vyzvracela, měla jsem hodně co dělat a několik hodin po tom mě dost bolelo břicho. V průběhu půstu obecně piju malá množství brčkem, i půl litru se někdy vrací. Moč pak byla samozřejmě čistější, jako vždycky, když vypiješ velké množství vody. Pak se to vrátilo zas do normálu. Je čistější, než když normálně jím, nezapáchá, ale není to voda. Globálně to nic moc neudělalo.

Marci: Musím souhlasit, velké množství vody najednou tě sice neohrozí, ale tělo si to v této fázi už hlídá samo a když to přeženeš, tak to vyhodíš ven i ušima (řečeno obrazně) :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Hmmm .. zajimavy:) 4 litry to uz je dost, tak to potom netusim kde je chybka, ale mozna je to proste, asi je porad co cistit, kdo vi ?:)
Tak vydrz a uvidis:).
Me se toto stalo uz pred 8 lety pri prvni 21, z obavy z hladu jsem pil hodne vodu (vedom si toho, ze hlad je prevlecena zizen) a mel jsem na vystupu taky skoro "vodu" (slaba nevyrazna chut, bez barvy).
Ne teda 1,5 najednou, bych taky asi "utopil" zaludek a vyzvracel to :D, ale mel jsem dzban vody porad pri sobe a kdykoli jsem mel pocit hladu pil jsem co se veslo:).

Pak dal az cestou ke 40 pred 4 lety jsem to nejak extra nesledoval, jen jsem dbal na to abych pres sklenku moci precetl noviny (nesmi byt zakalena, tmavsi byt muze) hlavni parametr bylo zdravi (a ziju):).
Vodu pri 40 jsem taky stridal, taky me nejak zvlast destilka neoslovila. Tak drzim palce:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Pockej, ted si vybavuju, pri jednom z pokusu jit dal (pri 26) se mi pri prebytku vody zase pro zmenu spustil uz i tzv. "sifon" (podobne jako u sanky) proletelo to strevama tak rychle, ze jsem cestou na wc-ko gumoval v zatackach, cize souhlas, mas to Lyro zmapovano ocividne dobre:).
Ale sry, to nebyl skodoliby umysl ode me Te prohanet na wc-ko, mel jsem na mysli ten muj prvni pripad :D.
Marci píše:3-4litry vody v takto nastavenem organismu? Tak to povazuju za silenstvi a zivot ohrozujici.
Tak vidis Marenko, povazujes spatne :) .. nesmis tolik cist nesmyslne clanky teoretiku o tom ze se da premirou vody zabit :wink: .
Neda, telo si poradi pac je nastaveno na preziti (pokud ovsem neignorujes varovne signaly):).
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od melikana »

Ono když ego přidá trochu své blbosti tak destilka může snadno ublížit. Když začal Pavel Mácha prodávat destilátory (2003) nevím přesně tak jsem byl tak natěšenej, že jsem ho musel koupit a hned vyzkoušet. Bylo to sedmý den místo procházky jsem sedl na kolo nalil do kejmlu 3l destilky a vyrazil na pomezní boudy. Po 30-ti km mírného stoupání jsem batoh vycucal a vyčůral. Byl jsem totálně v pr. . Dojel jsem domů a skončil v péči manželky. Tu napadlo jít do lékárny a koupit jakýsi rehydratační přípravek kterej mě postupně postavil na nohy. Byla to blbost a od té doby destilku nemůžu. Co se týká tvého problému tak snad je asi opravdu ještě co čistit. Já si to hodně ulehčuju, že si před půstem dokonale vyčistím střeva. Jako nejúčinější metodu (pro mě) jsem začal používat tabák. Něco vypiju, plus spodem . Nic chytrého ti asi neporadím, sama víš nejlíp kdy to ještě jde, nebo kdy je potřeba půst ukončit. Síla s tebou.
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji za názory a odpovědi. Moc si toho vážím.

Cepheus:
"sifon" znám. Před půstováním jsem to používala k pročištění. Jmenuje se to šankhaprakšálana a sifon si tam vyvoláváš schválně. Piješ veliké množství vody a speciálními cviky ho otevíráš. Dostaneš vodu do střev s kompletně je pročistíš. Jako klystýr, jen z druhé strany a ve střevech nezbyde nic. Tak to se mi naštěstí nestalo. Možná malinko, jak tak o tom teď uvažuju. (ale dělala jsem si nedávno klystýr, tak možná to byl jen zbytek toho klystýru)

Za škodolibý úmysl to nepovažuji. Zkusila jsem to už dávno před tím, než jsem to sem napsala, takže s tím nemáš co dělat :)

Asi tedy všechno probíhá jak má a jen se zbytečně znepokojuji, jak to zkouším prvně. Při první 21. jsem taky pořád něco hledala a nevěděla jsem. A když máš zkušenost z 40 denními půsty, máš zkušenost i s pránou?

Melikana:
Ano, děkuji. Také už věřím tomu, že je vše v pořádku. Dám hlavně na své tělo a to se cítí super. Mám spousty energie a skvěle mi to myslí. A vzhledem k tomu, že ještě pořád mám dost kil navíc, je klidně možné, že to je přesně to, od čeho se tělo ještě čistí a to by se mohlo čistit ještě dalších 30 dní. Věřím tomu, že další 40 v budoucnu mi pomůžou a už to bude všechno v pořádku. Přece jen, je to poprvé.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:Hmmm .. zajimavy:) 4 litry to uz je dost, tak to potom netusim kde je chybka, ale mozna je to proste, asi je porad co cistit, kdo vi ?:)
Tak vydrz a uvidis:).
Me se toto stalo uz pred 8 lety pri prvni 21, z obavy z hladu jsem pil hodne vodu (vedom si toho, ze hlad je prevlecena zizen) a mel jsem na vystupu taky skoro "vodu" (slaba nevyrazna chut, bez barvy).
Ne teda 1,5 najednou, bych taky asi "utopil" zaludek a vyzvracel to :D, ale mel jsem dzban vody porad pri sobe a kdykoli jsem mel pocit hladu pil jsem co se veslo:).

Pak dal az cestou ke 40 pred 4 lety jsem to nejak extra nesledoval, jen jsem dbal na to abych pres sklenku moci precetl noviny (nesmi byt zakalena, tmavsi byt muze) hlavni parametr bylo zdravi (a ziju):).
Vodu pri 40 jsem taky stridal, taky me nejak zvlast destilka neoslovila. Tak drzim palce:).

.............zkus vypit tak 3-4 pullitry vody tesne po sobe................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli ti to nedojde ani ted...........
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od bukaj »

To čištění může nastat dle zkušenosti půstujících i později. Dobrý je třeba článek od lukyho, 40 denního půstaře. http://www.peramost.cz/casopis/clanek/2 ... cast-prvni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:.............zkus vypit tak 3-4 pullitry vody tesne po sobe................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli ti to nedojde ani ted...........
Co na me hulakas zenska ? :D .. dyt rikam - vody, ne piva !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: .. to je presne tech 1,5l co Lyra zkousela a neproslo ji to:).

Marenko neopruzuj uz tolik laskave, ok ? My jsme si to tu s Lyrou hadam docela vycerpavajicim stylem vysvetlili, jenom Ty porad prudis, nechapu o co Ti jde ?
Zadny rozumny clovek do sebe nenaleje tolik vody az mu to jde krkem zpet, tesne je siroky pojem:).

Uplne v klidu se vrat ke svemu piti SAVO a jinych chemikalii, az bude treba Tvych bohatych zkusenosti na tomto poli tak ok, zmlknu a necham prostor pro zmenu Tobe, do te doby se prosim zdrz komentaru mych prispevku, dekuji Ti za to velice moc:).

Preji Ti take hezky zbytek dne :) :wink: .
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Bukaj:
Děkuji, přesně něco takového jsem hledala. Chtěla jsem vědět, jestli je to jen má zkušenost, nebo je to individuální. Co se týče půstu, vím, že je většina věcí velice individuálních. Ale už mi to přišlo, že se příliš dlouho nic neděje. Díky za přínosný materiál.

Cepheus, Marci: Prosím, nehádejte se tu, přátelé. Je to velice zbytečné. Vše je vysvětleno, pochopili jsme se a nebudeme se navzájem urážet. Každý má právo na svůj názor, proto prosím nesuďte cizí názory. Děkuji za jakékoli názory. Všechny jsou velice přínosné.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

To je v pohode, to uz je takovy nas davny folklor tady na Vitarianu, Marci ciha, ciha, mlci a kdyz me uvidi neco napsat o pustu vyjede na me jako barakuda z pod kamene se svym nazorem (nikoli zkusenosti), nanestesti se musis toho ted ucastnit taky, ale my se nijak zvlast nehadame, to Ti jen tak ted mozna pripada :D.
No nic, uz padam stejne zase po svych, co jsem mel rict uz jsem rekl, zatim k tomu vic nic nemam:).

Prece jeste - slusi se odpovedet na Tvoji otazku, cize vyslovene primou zkusenost s pranou nemam, ani nebyla nikdy mym cilem, dal se uvidi co zivot prinese:).
Tak ahoj a drzim pesti hlavne do navratovky :-).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

pitie vody - o kvalite nie o kvantite :

voda z vodovodu je toxicka, chlor, v niektorych krajinach fluoridovana, zbytky tazkych kovov, pesticidy a vselico ine podla lokalnych podmienok, ale meni sa to aj pocas roka, ina nekvalita je po obdobi sucha ina po obdobi dazdov a podobne.

Snaha o filtraciu prinasa len ciastocny uspech, nieco sa neda odfriltrovat, hlada sa cista voda

najme pri haldovke kje dolezite nedavat telu nic toxickeho, odtial prisla myslienka destilky, pripadne reverznej osmozy.

Deestilka sa nepije preto ze to ma byt hola H2O a nikdy nic ine na vecne veky, ze ze to ma byt bez toxinov

ja to riesim tak ze kupujem destilku uz asi 4 roky, spitraba je priemerne 3x15 litrov na tyzden, varim z toho caje a polievky

samzorejme ze caj uz nie je destilka ale ma v tom vyluhovane rozne mineralne a aromaticke latky, napriek tomu este caj dosolujem

pridavam morsku sol a koncentrat oceanskej vody a zktorej je odobraty sodik.

tdea moj ciel nie je it destilku ale pit super cistu bez toxinuov zrekonstruovanu ocenaksu vodu podla poiciton v premenlive koncentracii

holu destilku by som nikdy nepil a ale ani by spom nebol toxicku vodu z vodovodu


okrem chemickeho znecistenia voda z vodu ma informacne znicistenie, voda je pamatove medium a tak ma v sebe infornaciu ze to bola ztoka, zumpa ze to bolo splkachnute dole hajzkom ze to bol chemicky roztok na hnojenie atd, po vsetkej tej chemickej ociste v upravnaich vody, tam je stale energeticka informacia a telo ju dostane

destilacia - varenie rozrusi energetocku molekulovu strukturu vody a vumaze vsetko informcie, ako ked sa preformatuje hard disk

tak preto destilka, ale soli do nej doplnim samozrejme,

na americkych maratonoch vzdy zomrie zopar prevodnenych idiotov
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Cepheus:
Ještě bych měla jeden dotaz, jestli už jsi mi neutekl. Když se ti podařilo po vypití velkého množství vody navodit sifon, jak jsi pokračoval v půstu? Po šance by se střevo nemělo nechávat prázdné a mě se právě něco takového těch pár dní dozadu podařilo. Pocity mám v pohodě, ale je fakt, že se mi něco jako taková malá šanka podařilo. To se mi stalo prvně a jak se to řeší při půstu fakt netuším.

Rudo:
Destilka v půstu by snad měla pomáhat tahat z těla toxiny a ostatní bordely. Jinak přefiltrovanou vodu už napiju, bylo mi z ní blbě, tak jsem prostě vyzkoušela pár balených a po které je mi dobře, tu teď piju. Vím, že je to skoro stejné, jako z vodovodu, ale aspoň mi to přijde trochu lepší (pocitově a tělu se to taky víc líbí)

Jinak s tím znečištěním vody, to bohužel vím, ale je to s tím všechno strašně složité. To je jako s potravinami, člověk by pak nemohl jíst nic, protože nějakej bordýlek je dneska ve všem. Díky za info, to s tou informací jsem třeba nevěděla.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

destilka moze tahat toxiny aj ked je osolena

osmaoza atd funguje selektivne a specificky zvlast na kazdy druh chemikalie alebo prvku

takze sol v destilke vobec nesposobi ze destilke by sa nechcelo tahat nejaky toxin z buniek von

ten proces priepustnosti cez blany a osmoza atd je dost myslne vysvetlovany v popularnych aplikaciach ako je detox.

balene vody su casto zemite prmenite atd a obsahuju minreaaly, a preto je taka voda pre telo prijatelnejsia

tiez zreedene zelenene juiciky funguje lebo mineraly a preto vyvary ci zu zemenove alebo masove funguju lebo mineraly

takze morska voda

clovek je z mora a nie z bananovnika
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Rudo:
Myslím si (jsem si tím docela jistá), že v půstu by sůl ve vodě, nebo jakýkoli džusík, či vývar narušil průběh půstu. Přímo na pití džusů při půstu některé zdroje upozorňují a přímo se tam píše, že pak nedržíš půst, ale dietu, protože džus nenechá trávení zastavit. Při půstu se trávení zastaví a žaludek přechází na vnitřní výživu a to je i smysl půstu. Protože právě tím se ničí ložiska nemocí a dochází k očistě těla.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

nechcel som ta popliest, nemyslel som to ze pit juice pocas hladovky

ja som len vysvetloval zakladny princip preco sa nepije cista destilkaa a ze pitie to je voda mineralizovanaa

co sa tyka cistej hladovky, tak nedava zmysel pit spinavu vodu z vodovdu alebo rozne jednostranne belanee mineralky kroe nemaju vyvazeny pomer

,

vytvorit z destilky vodu ktora ma tak akurat spravnu kncentraciu roznych mineralov to je pola mna deal

a rozhodne zrno nemoze nastartovat travenie a zastavit detox, naopak

tych hrdinov co postovali na destilke je celkom dost co museli pochopit na vlastnom demineralziovanom tele

nicmenj skusat podla svojho

pointa je zopar zrniek soli na liter destilky z toho nspravy nic odlisnejsieho od pojmu voda ake je to co si naberes z horskeho potoka studnicky alebo kupis vo flaske, akurat je to cistejsie, bakterialne aj chemicky.

ta solna panika je dost rozsirena
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Rudo:
Děkuji za názor. Já to vyzkouším, ale na nějaké jiné 21. , nebo 40. , kdy to tak budu dělat od začátku. 30. den půstu nechci začínat s novotami. Každopádně to zní zajímavě a určitě to promyslím. Musím říct, že toto mě nenapadlo a že mi čistá destilka neděla dobře, to vím už dávno :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Cepheus:
Ještě bych měla jeden dotaz, jestli už jsi mi neutekl. Když se ti podařilo po vypití velkého množství vody navodit sifon, jak jsi pokračoval v půstu?
Uplne normalne jsem dokoncil 26 a dal navratovku:). Jsa si vedom existence sankhapraksalany jsem vyuzil toho ze do sebe nemusim lit sul, popadnul jsem dzban s vodou, priblizil se blize k wc-ku a udelal normalne celou sanku az do ciste vody a pokracoval normalne dal v pustu az do navratovky:).

Neni se ceho obavat, to doporuceni s ryzi a maslem je jen pro pripad, kdy to delas se soli a podle me opet jen pro jistotu kdyby to nekdo opet "vylepsoval" a prehnal to se mnozstvim soli (vyssi koncentrace soli lepta sliznice, znas jiste pocit v ustech po snezeni pytliku presolenych chipsu).
Opet jednoducha logika Ti napovi, ze pust by potom musel zpusobovat to same, ze ? A on nezpusobuje .. cize obavy nejsou na miste:).

Ceho bych se ale urcite vyvaroval tak jakychkoli experimentu se soli ve vode v pustu (i v budoucnu). Mineraly ne= zjednodusene jen sul.
Jak uz jiste vis, jakekoli mnozstvi soli (NaCl) v navratovce je temer okamzite pretizeni ledvin a nasledne potize (lytka otecou jako konve), ledviny kdyz odcahzeji tak neboli. Je pouze tento projev o jejich pretizeni, kdyz nedbas tak Ti jen tise zamavaji a odejdou. Nezahraval bych si.

Jinak o informacich obsazenych ve vode je tento pekny rusky dokument, stoji za to jej shlednout:). http://www.youtube.com/watch?v=UDmB93Asiqk
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Jindra »

Lyra píše:Denně piji 4 litry vody
Tohle je určitě do jisté míry individuální, takže nechci posuzovat, zda 4 litry ano či ne,
můj názor je, že to už je až až.
Respektive - dřív jsem při půstech pil taky hodně, vlastně jsem se snažil co nejvíc, aby mohla odplavováním dobře probíhat očista. Půsty ale bylo obtížné vydržet a během velmi cenných konzultací mi Pavel Mácha poradil pít naopak minimálně, jen zahánět to sucho v krku. Jak jsem pak zjistil, mně osobně to méně vydatné pití vyhovuje víc.

A k druhu vody... sice jsem přečetl Šokující pravdu o vodě, která jednoznačně prosazuje vodu destilovanou, ale upřímně řečeno, nějak vnitřně mi to "nesedí" a dávám vodu "jen" filtrovanou přes uhlíkovej filtr. Vlastně stejně jako Ty, Lyro.

Tahle délka - to už je supr půst, takže Lyro držím pěsti, ať to zvládáš. Neřeknu nic chytrého, když uvedu, že návratovka asi bude o něco těžší. Fakt mi přijde snazší nejíst nic než jíst velmi velmi střídmě.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Jindro, nejde o to pit 4 litry denne, mel jsem na mysli okamzitou zvysenou spotrebu vody ale jen kratkodobe, to je jiny pripad.
U toho zavlazovani ale musis setsaktramentsky hlidat zakaleni (pruhlednost) moci, ono kdyz reknes A, je treba rict i B:).
Psal jsem o zkusenosti z prvniho 21 pustu, pak mi PM taky psal ze jsem trouba a ze piju ze strachu z hladu, ze staci min + hlidat pruhlednost moci (!!) :D.

Zvysene mnozstvi se pije prave v techto pripadech, nebo kdyz podelas navratovku a "couvas" zpet do pustu = potrebujes rychle dostat sul ci cokoli jineho ven z ledvin apod., jina moznost neexistuje:).
Toto je zrejme ten pripad kde asi Lyra cetla o te ciste vode na vstupu a vystupu, ovsem takto jsem to nikdy nemel, kazdy to ma ponekud jinak : http://www.pust.cz/frame.php?load=realita
Natlačil jsem do sebe celý litr, pustil televizi a čekal jak to dopadne. Za pár minut jsem šel na toaletu znovu a zjistil, že moč je světlejší. Dobrá, mohu jít spát. Ráno jsem se vzbudil, moč opět velmi tmavá. Holení, sprcha a hurá do baru na snídani - na litr vody:-) Po vypití litru vody jsem se vrátil na pokoj, uklidil, pobalil věci a za pár minut jsem seděl v autě. Po vlnění už ani stopy, jakoby přes noc zmizelo mávnutím proutku. Nastartoval jsem a vyrazil vstříc plnění úkolů v novém dni. Kolem poledne jsem tankoval a opět navštívil toaletu. Moč velmi světlá, nedala se srovnat s tou den před, či ráno. To už byl den 20 a předpokládal jsem, že večer bude moč čistá. Tak se i stalo, večer jsem trochu ochutnal - bez barvy bez zápachu a chuti. Super!! Voda shora, voda zdola!! Pomyslel jsem si. Porod za mnou, mám opět čisté, perfektně fungující tělo. Zítra je neděle, pomalu můžu začít jíst. V neděli jsem se k vaření celý den nedostal, zůstalo to až na noc, kdy jsem si dělal přípravy na dnešek - pondělí. Teď je pondělí večer a už jím v pohodě cokoliv. Období vlnění osobně nazývám porodem a chvíli, kdy moč získá atributy vody = bez zápachu barvy a chuti - okamžikem opětného narození.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Lyra píše:Cepheus:
Jsa si vedom existence sankhapraksalany jsem vyuzil toho ze do sebe nemusim lit sul, popadnul jsem dzban s vodou, priblizil se blize k wc-ku a udelal normalne celou sanku az do ciste vody a pokracoval normalne dal v pustu az do navratovky:).
Zajima me , cim/jak jsi docilil otevreni sifonu bez pouziti soli.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Nevim, vubec netusim, vyzkousej sama a uvidis :wink: .
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lekno »

Destilovanu vodu upravujem (zmakcujem, ionizujem) pomocou Tourmalinu, pre mna je teraz voda ako ziva.
kupil som tu: linka
dalsie info su tu: linka1, linka2, ...

"...is used to naturally transform water into mild alkaline water, reduce water clustering (what happens to our stored water) and has anti-bacterial and deodorant qualities.....In addition, Tourmaline generates FIR that acts like a 'supercharger', assisting the water alkalizer to ionize and alkalize."
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

Půst jako duchovní cesta je nesmysl, je to jenom pomůcka, Ježíš se uchýlil na 40 dní do pouště (bezvodý půst?), ale také měl naprosto mimořádné jóginské schopnosti, chodil po vodě, uzdravoval lidi díky své energii, tvořil skrze pránu jídlo atpod. Jeho duchovní cesta je však založena na židovském základě, nikoli půstu. Ani Buddha neučí půstu (jako hledač díky tvrdé askezi málem zemřel).
21 neznamená než víru v magické číslo, žádný reálný základ nemá, každý jsme jiný s jinými trablemi, u bezvěrců v 21 to tudíž pochopitelně signalizuje pramálo.

Půst je nejvhodnější pro ajurvédský typ kapha, váty by si měly dát pozor, protože půst zhoršuje jejich dóšu, prostě s hlavou v oblacích jim z toho nakonec může jebnout, a na co jim pak tedy ten půst je, i kdyby nakrásně jedli jenom pránu.

Jinak mě kručelo v břiše taky, když jsem držel hladovku 4 týdny, trochu mi bylo na zvracení, ale někde jsem se dočetl, že v žaludku se prý vytváří pool bílkovin, tak jsem to v sobě držel 3 týdny, což byla pěkná blbost, jak jsem se vyzvracel, hned se mi udělalo mnohem lépe, tělo se zbavovalo bordelu.
Jednoznačně mohu také doporučit šankaprakšalánu před delším půstem, půst má pak neskonale lehčí průběh.

Trochu jsem experimentoval při návratovce se šťávama a mohu potvrdit, že to má vliv na čištění těla, jde však o jiný mechanizmus čištění (zřejmě na něco účinnější) než vodou. Bressova hladovka či dieta má bezesporu úspěchy při léčení rakovin, řeči o čistotě vodového půstu nejsou než (nejspíše nevědomá) obrana půstového náboženství před herezí ;). Teď už však Lyro pochopitelně neexperimentuj, už si zašla příliš daleko a dokonči půst vodovým způsobem, podobně parašutista za letu má dělat co má natrénováno a naštudováno, experimenty nechť si dobře rozmyslí s nohama na zemi. Držím palce hlavně v návratovce, je to povzbuzující a inspirující, když sdílíš své zkušenosti.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Jindra »

Zdeníno píše:někde jsem se dočetl, že v žaludku se prý vytváří pool bílkovin
jo jo, rád bych potvrdil - bílkovinový pool popisuje např. Diamond v prvním díle svých knih Fit pro život
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:
Zdeníno píše:někde jsem se dočetl, že v žaludku se prý vytváří pool bílkovin
jo jo, rád bych potvrdil - bílkovinový pool popisuje např. Diamond v prvním díle svých knih Fit pro život
Ok, Vam to neberu, me by jenom zajimalo, jak se tam ten pool (kaluz) bilkovin udrzi oproti vode, nejakou svoji silou vule ?
Kdyz jej piti vody nevytlaci smerem dolu, ale nahoru jej vyzvracim velice snadno (podle nekterych co na to jdou stuj co stuj "vedecky"), dost divne, ze ..
Jakykoli pool se pmn muze utvaret, jen je-li prijem vody minimalni az skoro zadny. Me zle nebylo ani pri jednom z pustu i bez zvraceni, proc by melo ? :idea:
Stridava slabost ano zle ne.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

there is no P in our OOL, please keep it that way
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

Jindra píše:
Zdeníno píše:někde jsem se dočetl, že v žaludku se prý vytváří pool bílkovin
jo jo, rád bych potvrdil - bílkovinový pool popisuje např. Diamond v prvním díle svých knih Fit pro život
Také Partyková ve své knize Hladovění pro zdraví uvádí, že během hladovění:
Žaludeční buňky vylučují nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny, zvláštní hmotu podobnou té, jakou vylučují ptáci, například holubi, pro svá mláďata, která se právě vyklubala z vejce.
Moje tělo to teda jako potravu přijímat nechtělo.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od ravima »

Lyra píše:Dnes je to 28. den od začátku mojeho půstu. Okolo 21. dne by mělo přijít něco jako absolutní vyčištění těla. Uvádí se to v mnoha zdrojích. Doslovně voda dovnitř, voda ven. U mě ale nic takového nenastalo.
Ahoj, pokud tohle někdo tvrdí, tak akorát hodně přehání :-), takhle to nefunguje ani po několika čtyřicítkách, dokonce i breathariáni mají normální moč (prostě roztok minerálů, hormonů atp., hodně daleko od čisté vody). Močí totiž zrovna moc škodliviny neodchází, ty odchází jinými způsoby. A pokud je to tvoje první 40 a navíc máš nadváhu, tak si buď jistá, že se budeš fyzicky čistit naprosto celou dobu půstu. A pokud toužíš po "absolutním vyčištění těla", tak na to fakt dneska jedna 40 nestačí ani zdaleka :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
Lyra píše:Dnes je to 28. den od začátku mojeho půstu. Okolo 21. dne by mělo přijít něco jako absolutní vyčištění těla. Uvádí se to v mnoha zdrojích. Doslovně voda dovnitř, voda ven. U mě ale nic takového nenastalo.
Ahoj, pokud tohle někdo tvrdí, tak akorát hodně přehání :-), takhle to nefunguje ani po několika čtyřicítkách, dokonce i breathariáni mají normální moč (prostě roztok minerálů, hormonů atp., hodně daleko od čisté vody). Močí totiž zrovna moc škodliviny neodchází, ty odchází jinými způsoby. A pokud je to tvoje první 40 a navíc máš nadváhu, tak si buď jistá, že se budeš fyzicky čistit naprosto celou dobu půstu. A pokud toužíš po "absolutním vyčištění těla", tak na to fakt dneska jedna 40 nestačí ani zdaleka :-)
ze to konecne niekto napisal

tuzba absolutne cistoty mi psychicky pripomina tuzbu anorexticku, ani gram tuku

a praktika kde guru pije curanice ziakov,
mi pripada jak nejaky hodne ujety sektarsky kult obsahujuci nejaku zvratenu kolektivnu sexualnu deviaciu

v programe recyklacie vody na kozmickych staniciach bezi program recyklacie curanic na pitnu vodu, neviem detaily ako sa dosahuje absolutna cistota pitnej curanice v kozme

inak pitie curanice ma zmysel prave vtedy ked to nie je cista voda, ale obsahuje prave tie hormony a mineraly.

chlap ktory dlhodobo pije curanice svojej frajerky si narastie zenske prsia
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji všem za reakce a zajímavé informace.
Omlouvám se za delší nečinnost, ale bohužel kvůli školním povinnostem sem nemůžu odpovídat každý den.
Budu se ale snažit najít si čas na odpověď pro každého, kdo má snahu sem napsat, protože si toho moc vážím.

Cepheus:
Já se trochu bála toho, že při šance se pak nemají nechávat prázdná střeva z několika důvodů. Ale taky jsem se rozhodla pokračovat a zatím to vypadá v pohodě. Stejně toho ven moc nešlo, takže asi bylo, že se to ještě trochu propláchlo čistou vodou :)
Děkuji za dokument o vodě, určitě mrknu. Jinak s tou solí ještě uvidím. Je fakt, že většina zdrojů na to upozorňuje, že je to fakt nebezpečné. Po první dvacítce jsem si osolila špetkou soli rýži nějaký 10. den návratovky. Trošku mi otekly nohy a do dvou dnů to bylo dobrý, ale udělat to druhý den, už chápu ty lidi, co to udělali a psali, že mají oteklý i oči :D

Jindra.
Čtyři litry jsem si stanovila sama na začátku a dlouho mi to tak vyhovovalo. Ale teď 30. den jsem dala jen dva. Já to nehrotím a prostě piju, když mám žízeň. Taky jsem se na začátku snažila dorazit 4litry za každou cenu. Výsledek byl bolavé břicho a furt v noci lítat na záchod, takže to už ne. Voda z konve přes filtr mi začala okolo toho 30. dne nějak vadit, tak jsem si koupila asi 5 různých vod v obchodu a zkoušela jsem to. Teď mám jednu vybranou, která je v pohodě, ale před tou čtyřicítkou to musím hlídat, protože to taky snadno můžu vyhodit.
Dnes je to 33.den. Je mi dobře, jen už je to dlouhé. Návratovky se nebojím. Vím, že po když se umíš vrátit po dvacítce, tak po čtyřicítce je to stejný postup. (žaludek stojí stejně, už se tam toho tolik nemění). Návratovku mám zmáknutou tak, že mám fakt lísteček s tím, co jím a neuhnu z toho ani za nic. Vím, že jakmile uhnu, tak se blíží problém. Když to vydržím 10 dní, je to v pohodě. (tím neříkám, že po 10ti dnech začnu nezřízeně žrát, ale v tu chvíli už žaludek tráví a můžu pomalu zkoušet i něco dalšího, než rýži a zeleninu-mojí návratovku)

Marci: Nevím, jak Cepheus, ale mně se to povedlo prostě tak, že ve dlouhé hladovce (cca 26. den to bylo?) jsem do sebe natlačila velké množství vody (protože jsem si myslela, že mi to pomůže), jenže se mi to začalo vracet. Tak jsem to prodýchávala, abych to nevyzvracela a dala jsem si ještě sklenku. Břicho bolelo, jak bylo přecpaný, zhluboka jsem dýchala a najednou, jak jsem byla fakt úplně přecpaná tak lup a už jsem letěla na záchod. Přišlo mi to jako obranný mechanismu těla, aby mi prostě nebylo blbě. Když jsem vodu dostala z těla, asi 2h jsem nepila a pak jsem si dávala pozor, abych nepila hodně najednou (a to si od té doby dávám doteď, dokonce jsem začala pít méně).

Lekno: To zní zajímavě, zkusím si o tom na příští půst zjistit víc. Děkuji za tuto informaci.

Zdeníno: Budeš se možná divit, ale půst je duchovní cestou. Pro mě určitě. Půst sice funguje na fyzické úrovni, ale já vím, že se mění i něco dalšího. Chodí mi nové sny a chodí mi noví lidé. Stávají se mi neuvěřitelné náhody a chodí ke mě nové informace. A ´náhodou´ jsou to přesně ty, co hledám. Takže už jsem si jistá, že půst není jen na té nejnižší úrovni-hele, ty jsi nějak zhubla. Ale teď už je to: hele, ty něco vyzařuješ. Dokonce je to občas tak, že si připadáš jako lampa, co láká můry...ale bylo by hodně dlouhé povídání o tom, co u mě půst všechno změnil.
Pití šťáv v průběhu půstu ti narušuje půst. U půstu jde o to, že se ti zastaví žaludek, přejde na vnitřní výživu a vyžírá z těla bordely. Pokud piješ džus, žaludek se nezastaví, mele dál na prázdno, protože tráví ty živiny z džusu. A ty nepůstuješ, jen přejdeš do podvýživy. (četla jsem o tom hodně literatury a tohle je zrovna všude shodné. žádné čaje, žádný džus-nebo se žaludek nezastaví a pak to není půst)

Jinak o těch bílkovinách toho moc nevím, ještě nastuduji. Ale mně špatně bylo pouze při první 21. Při druhé už jsem naopak měla spoustu energie a ta 40. zatím také probíhá v pohodě. Jen nesmím ráno skákat z postele a rychle se zvedat, to se pak zatočí hlava.

Ravima: Už mi to také došlo. Přečetla jsem si průběhy jiných čtyřicítek a jde vše podle plánu. Takže už to neřeším. Měla jsem o tom asi příliš zkreslenou představu. Přece jenom, je to poprvé :)

Rudo: Ano, už to říkám delší dobu, že jsem si to prostě přečetla, pak jsem na to čekala a když se nic nestalo, tak jsem byla nervózní, že se nic neděje...ale teď už to chápu. Navíc je to fakt jinak. Našla jsem ještě několik jiných zápisů ze 40. a nikdo nikdy nepsal, že by čural vodu :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

povodne som myslel ze ocakavs nejake burlive vycistenie, nieco co pise Macha, ze uz neviem kolkaty den zrazu pride nejaka bolest a co ja viem co a vyde z neho vselico cierne alebo akej farby, no proste drama na kvadrat,
skus si to najst v jeho spisoch

inak drzim palce
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Našla jsem ještě několik jiných zápisů ze 40. a nikdo nikdy nepsal, že by čural vodu :)
Nooo .. mel jsem to ne po 40, ale uz pri prvni 21, ale ne pri 21.dni (jako "absolutni" procisteni) ale uz nekde kolem 3-5 dne vlivem prekotneho piti vody pro zahnani pocitu hladu, sla mi skoro cista voda, tak jsem pricichnul a ochutnal trochu na prstu - skoro jako na vstupu:).
Nemam nejmensi duvod si to vymyslet, proc ? Tou dobou jsem pustem resil onko onemocneni, cize ze me teoreticky mel tect snad asfalt :D .

Bych byl velmi opatrny (ravima) pri jakymkoli zevseobecnovani prozitku a hledani v tom nejakeho univerzalna, kazdy jsme jiny, kazdy mame jine poznatky a zazitky, nakonec i motivy k pustum.
Nicmene to neni ten pripad o kterem je zde puvodne rec:). Pak jsem to zkousel opakovat u druhe 26 a dopadlo to prave tou ""sankou"" (pisu dvakrat uvozovky pro ty co by tam nekde hledali sul) a nestihackou na wc-ko:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

Lyra píše:Budeš se možná divit, ale půst je duchovní cestou. Pro mě určitě. Půst sice funguje na fyzické úrovni, ale já vím, že se mění i něco dalšího. Chodí mi nové sny a chodí mi noví lidé. Stávají se mi neuvěřitelné náhody a chodí ke mě nové informace. A ´náhodou´ jsou to přesně ty, co hledám. Takže už jsem si jistá, že půst není jen na té nejnižší úrovni-hele, ty jsi nějak zhubla. Ale teď už je to: hele, ty něco vyzařuješ. Dokonce je to občas tak, že si připadáš jako lampa, co láká můry...ale bylo by hodně dlouhé povídání o tom, co u mě půst všechno změnil.
Tak já jsem taky při delších hladovkách citlivější, třeba pamatuju, že takovej Nedvěd s Kohoutem mě dokázal dojmout až k slzám, proud energie pak byl pociťován v celém těle (sice v jedné sloce Honza spadne trochu do přízemna, ale to se dá překousnout). V té době jsem byl ale příliš zanesenej, byl jsem rád že žiju, teď držívám tak cca třídenní hladovky a na jejich konci se mi oči lesknou a lidi pak bývají tak nějak trochu vstřícnější, více se na mě usmívají, čili vlastně potvrzuji co píšeš.

Nicméně když si dnes Kohouta poslechnu, žádné vysokofrekvenční třepotání již nekoná, je to krásná písnička a Honza umí svým přednesem potěšit duši, ale to je tak všechno a považuji to tak za správné. Na duchovní cestě, kterou se snažím jít, tj. skrze odkaz Mistra Eckharta, Jana z Kříže (tzv. mystika Temnoty) či buddhizmu therávády/zenu o žádné půstové převibrování nejde, ani jsem v žádném tradičním klasickém směru na spiritualitu půstu nenarazil. Čímž to nechci shazovat, nejsem osvícený, nejsem na to kvalifikován, jen si z toho malinko utahuju, demonstruji jiný možný úhel pohledu (třeba to právě jak píšeš Lyro není náhoda a je to přesně to co zrovna potřebuješ :)).
Lyra píše:Pití šťáv v průběhu půstu ti narušuje půst. U půstu jde o to, že se ti zastaví žaludek, přejde na vnitřní výživu a vyžírá z těla bordely. Pokud piješ džus, žaludek se nezastaví, mele dál na prázdno, protože tráví ty živiny z džusu. A ty nepůstuješ, jen přejdeš do podvýživy. (četla jsem o tom hodně literatury a tohle je zrovna všude shodné. žádné čaje, žádný džus-nebo se žaludek nezastaví a pak to není půst)
PMN je to trochu složitější (potíž je, že hodně autorů opisuje tu samou informaci bez vlastní ověřené zkušenosti). Trávení bych asi popsal na modelu několika vrstev, v nich žaludeční šťávy jsou jen jednou z těchto vrstev, ještě mocnější je však následné zpracování potravy (které souvisí se střevy) a kdy je aktivována enzymatická složka těla. Džusy udržují tuto enzymatickou složku v chodu a přitom ušetří energeticky nesmírně náročnou činnost zpracování potravy ve střevech a tudíž i umožňují léčebnou sílu půstu. Je to ale jenom můj chabý pokus o vysvětlení, důležitá je zkušenost, pro inspiraci viz třeba zajímavý odkaz zde.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Návratovku mám zmáknutou tak, že mám fakt lísteček s tím, co jím a neuhnu z toho ani za nic. Vím, že jakmile uhnu, tak se blíží problém. Když to vydržím 10 dní, je to v pohodě. (tím neříkám, že po 10ti dnech začnu nezřízeně žrát, ale v tu chvíli už žaludek tráví a můžu pomalu zkoušet i něco dalšího, než rýži a zeleninu-mojí návratovku)
Super, presne o to tu jde, delat expermenty az se dokonale znam, to ale nebyva pri prvnim pustu ani omylem, presto je to chyba 99,99999% zacatecniku, davam *THUMBS UP* :D.
Jne s malou poznamkou (ale urcite znas, vidim, ze mas hodne nacteno a zazito) - navratovku muzes s rozumem zkratit, pokud uz se znas, jsi zdrava, apod., u lecebnych pustu kde resis chronicka onemocneni je jakykoli zkracovani kontraproduktivni:).
Nebo je to minimalne skoda a jen si prodlouzis vlastni blbosti (nedockavosti byt hned zpet v plne sile v praci) utrpeni:).
Ale teď už je to: hele, ty něco vyzařuješ. Dokonce je to občas tak, že si připadáš jako lampa, co láká můry...ale bylo by hodně dlouhé povídání o tom, co u mě půst všechno změnil.
To je fakticy na dlouhy povidani (ne na forum, je to predevsim privatni vec kazdeho cloveka) me par lidi co me znalo rikali pokazde pri pustu "mate jiskru v ocich", cize souhlas, ale netreba o tom presvedcovat skeptiky-teoretiky co hledaji pooly v zaludku:).
Jinak o těch bílkovinách toho moc nevím, ještě nastuduji. Ale mně špatně bylo pouze při první 21. Při druhé už jsem naopak měla spoustu energie a ta 40. zatím také probíhá v pohodě. Jen nesmím ráno skákat z postele a rychle se zvedat, to se pak zatočí hlava.
I prd louzicky proteinu v pupiku, vsecko je to o cakrach:). Behaji jak maji - je Ti ok (pool/nepool), nebehaji - je Ti zle, jednoduche jako facka:). Vyznamnym pomocnikem k jejich "roztoceni" pro ty co jeste nedavaji meditace je sport (idealne beh), staci uplne minimum s durazem na pravidelnost. Hadam, ze casem mezi pusty jsi zacala i sportovat, je tak ?
Ravima: Už mi to také došlo. Přečetla jsem si průběhy jiných čtyřicítek a jde vše podle plánu. Takže už to neřeším. Měla jsem o tom asi příliš zkreslenou představu. Přece jenom, je to poprvé :)
Zase pozor pred tendencema zevseobecnovat:).

Tak koukam Zdenino me s lesklyma ocima predbehl, ale spravovat uz to nebudu, vem si z toho co uznas za vhodne:).
(ano, lidi, knihy a informace obecne mi taky chodi "nahodou" presne takove jake potrebuju):).
Taky drzim pesti do konce 40, je to ke konci uz opruz, je to dlouhy, jsem chodil posledni tyden temer cely v predklonu, abych sebou nesekl jak se mi tocila pri vzprimeni se hlava, ven z domu uz jsem si moc netroufal:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Zdeníno píše:Je to ale jenom můj chabý pokus o vysvětlení, důležitá je zkušenost, pro inspiraci viz třeba zajímavý odkaz zde.
Zdenino, nevim teda jak Ty, ale ja tam vidim spis popis (da se rict vzorne) navratovky na stavach + caje, nikoli pustu, pust delal na destilce (nebaziruju na destilce /pro stouraly/).
Celkem zhubl osmadvacet kilo. ,,Pil jsem destilovanou vodu a nic nejedl. Ze začátku mi na váze ubývalo kilo denně, později už to byly jen dekagramy," říká podnikatel.
I přes všechny zdravotní problémy, se kterými mu hladovění pomohlo, metastáze v játrech zůstaly. ,,Dalších šest týdnů jsem nejedl. Pil jsem hlavně čaje a ovocné šťávy," popisuje historik. K nevíře lékařů mu pak na prohlídce nenašli jednou rakovinovou buňku.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:Zdenino, nevim teda jak Ty, ale ja tam vidim spis popis (da se rict vzorne) navratovky na stavach + caje, nikoli pustu, pust delal na destilce (nebaziruju na destilce /pro stouraly/).
Já tam vidím Breussovu dietu, protože množství lidí už od rakoviny vyléčila bez předchozího vodového půstu. Čímž nikterak nepopírám léčebné účinky klasického půstu. Z mých (malých ovšem) experimentálních zkušeností se mi to prostě zdá dobré, zjevně to nějaký čistící efekt má, ale to není klasická dieta, připomíná to půst, zpracování potravy je na určité úrovni zastaveno, ale nikoli totálně jako u destilkového půstu (taky návratovka je mnohem snazší/rychlejší).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

ravima píše:
Lyra píše:Dnes je to 28. den od začátku mojeho půstu. Okolo 21. dne by mělo přijít něco jako absolutní vyčištění těla. Uvádí se to v mnoha zdrojích. Doslovně voda dovnitř, voda ven. U mě ale nic takového nenastalo.
Ahoj, pokud tohle někdo tvrdí, tak akorát hodně přehání :-), takhle to nefunguje ani po několika čtyřicítkách, dokonce i breathariáni mají normální moč (prostě roztok minerálů, hormonů atp., hodně daleko od čisté vody). Močí totiž zrovna moc škodliviny neodchází, ty odchází jinými způsoby. A pokud je to tvoje první 40 a navíc máš nadváhu, tak si buď jistá, že se budeš fyzicky čistit naprosto celou dobu půstu. A pokud toužíš po "absolutním vyčištění těla", tak na to fakt dneska jedna 40 nestačí ani zdaleka :-)
Já bych k tomu pro informaci doplnil varovný citát od MUDr. Partykové:
"Kromě kuchyňské soli (NaCl), jedovatých léků a toxických kovů má většina látek dráždících ledviny původ v nedokonalém trávení bílkovin (toxické proteinové kyseliny) a sacharidů, ničících glomeruly. Moč pak pozůstává z čisté vody, neboť oslabené led viny nejsou schopny elektrolyty a toxiny vyloučit."

K té soli bych však uvedl zajímavou zkušenost, ve 2. (!) den návratovky z 4týdenního půstu mi bylo nějak jako bych měl chřipku, byl jsem unavený, plahočil jsem se mezi regály Kauflandu a hledal biozeleninu. V tom mě úplně jakoby přitáhl regál s kysaným zelím. Moc jsem nad tím nepřemýšlel, koupil jsem si sáček, doma ustřihl roh a lačně sál šťávu jak mimino z prsu (pamatuju si potom i na trochu spálené sliznice v ústech). Během hodiny jsem úplně ožil, bylo to přesně to, co jsem potřeboval. Pak mě napadlo, tyvole dyť je tam spousta soli, vytáhnul jsem z koše sáček a četl složení – samozřejmě sůl plus ještě nějaký Ečka :). Nicméně ani v náznaku se žádný otok nekonal a přitom jsem na to citlivý, vím, že v návratovce sůl nemůžu, otečou mi nohy, už se mi to stalo.
Nevím, čím si to vysvětlit, možná jsem měl dříve málo draslíku, po jeho doplnění mi totiž nohy přestaly otýkat (měl jsem je oteklé mnohdy i mimo půst). Možná že "organická" sůl je něco jiného než krystalická. A možná že zkrátka tělo sodík už potřebovalo, je třeba mít na paměti Paracelsusovo ponaučení, že jen dávka určuje, zda je látka lékem nebo jedem.
Nicméně experimentovat zde je nebezpečné, ledviny obvykle nebolí i když odcházejí.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Ale jo, muzem rict ze "Breusku", napred pust a pak Breusku, budiz :) .
Sice tam nepise presne jake stavy, ale Breuska pozustava ze smesi stav + ledvinoveho, nebo nejakeho spesl caje:).
Prave potreba shanet i tyhlety kakostove cajicky me taky odradila, krom testnuti chuti stavy.

Pred 8 roky jsem se rozhodoval mezi Breuskou a pustem, volil jsem pusty, ta smes stav je (me) primo odporna, jednorazove ok, ale dlouhodobe to musi byt dost narez, pri vzpomenuti na 40 pust pit toto 42 dni mi prijde az sileny:).
(samozrejme nekdo kdo je totalne vydeseny uz jen z myslenky nejezeni ji muze vnimat pozitivne, ale pry ke konci uz taky moc ne, tak nevim)

Ad bilkovina - mam dojem, ze pri onkologickem onemocneni jsou zvysene proteiny v moci jakozto jeden z priznaku, jsou na to i papirky na pH+protein jako prvotni hruby vysetreni.

Ad kvaseny zeli, delal si nekdy pickles ? Te soli je tam naproste minimum (na kilo zeleniny spicka noze a "vsakne" se do ni) jako prirozeny konzervant, nesmis ji dat moc aby to vubec zkvasilo:).
Ale i tak jsi mel kliku, ja solil rajcata po prvni 21 a lytka jako konve, couvalo se z5 na 3 dny a znovu:).
Dneska uz vim jak jsem moh skoncit na dialyze, lidi to dost zlehcujou, no co, otecu a zase splasknu, o co de ?

Ale ver tomu, ze kdyz jsem lezel na chemo tak prvni co vzdycky doktori delali pri vizite ze mi zatlacili prstem na lytka a sledovali mozne potize ledvin (nabeh na otok nohou), proto bych to nepodcenoval a srandicky bokem, zivot na hadicich nic moc:).
Oni se taky Tvarili u toho dost zadumane, zadny srandicky jako my tady si z pretizenych ledvin netropili, tak na to pamatuju pokazdy kdyz se tomu nekdo nekde tlemi jak hezky otekl treba z buchet (taky je tam sul) :wink: .
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Rudo: Původně jsem očekávala pouze to, že se okolo toho 20. dne něco stane a něco se změní. A dneska je to 33. den a nezměnilo se nic moc. Jen mi to prostě vrtalo hlavou, nic víc.

Cepheus: Tak když se přepiju vody, tak taky čurám skoro vodu. Jenže to je i normálně. Když normálně jím a přepiju se vody, tak tady čurám skoro čistou vodu, tedy to nesouvisí s půstem, ale s tím, že se prostě přepiju vody, tak mám moč světlejší, nebo téměř čistou. Já jsem spíš očekávala že se vyčistí a od té doby už bude čistá. Ale jak tu pořád opakuju, dělám to prvně, nevěděla jsem, co od toho očekávat. A vždycky je lepší se zkusit zeptat, než se pak divit.

Co se týče návratovky, tak mě hodně uklidnilo když jsem si přečetla, že návratovka po dvacítce a čtyřicítce je prakticky stejná. Tedy udělám to stejně jako minule a bude to ok. Při prvním půstu by mě nenapadlo experimentovat ani náhodou, teď uvidím dle situace a podle toho, co mi řekne tělo. Jinak myslím, že těch 10 dní je pro mě osobně minimum k nesolení, pak si už malinko dovolím. V podstatě jsem měla velmi dobré zkušenosti s čínskou rýžovou kůrou, která má také svá pravidla a tu jsem začala používat jako návratovku z půstů. Tedy po půstu první dva dny jsem jedla vařenou strouhanou mrkev a dala jsem si ovocnou šťávu z odšťavňovače z ovoce, které je pro mě léčivé podle krevní skupiny (pro mě to byl ananas a meruňka) Třetí den jsem začala jíst hnědou rýži. Jí se 3x denně, pít můžeš bylinkové čaje, minerálky (ale s těma bublinkama ze začátku hodně opatrně a koukat na obsah soli). No a podle plánu kůry se jí 9 dní rýže samotná, pak 9 dní rýže se zeleninou, tam se už může dát špetka soli a lžička sojovky. Dalších 9 dní přidáváš luštěniny, a posledních 9 dní přecházíš na normální stravu. Mně se to osvědčilo a nebudu vymýšlet nic nového. Zkoušela jsem to po devítidenním půstu, bylo to supr, po 21 taky supr, bude to dobrý i tady :)

(pokud by někoho zajímala čínská rýžová kůra, můžu poslat, má to přesná pravidla. (mně vyhovuje hlavně proto, že to přesně dodržuji a není kam uhnout, člověk nevymýšlí blbosti a jí co má) Používá se hlavně samotná. JAKO NÁVRATOVKU Z PŮSTU JSEM SI RÝŽOVOU KŮRU ZVOLILA SAMA, PROTOŽE MI TO DĚLÁ DOBŘE. ROZHODNĚ NETVRDÍM, ŽE JE TO IDEÁLNÍ NÁVRATOVKA, každý si svojí návratovku musí vyzkoušet sám. V NÁVRATOVCE PROSÍM NEEXPERIMENTUJE. )

Sportovat úplně ne, ale chodím na dlouhé procházky. Předtím jsem moc sportovat kvůli nadváze nemohla, teď ještě nemám dost energie, tak uvidíme, jak to bude dál.

Na dlouhé povídání to je a na diskuzi to taky úplně nevidím. Tak třeba někdy :)
Dlouhé už je to teď, ale je mi pořád dobře, takže se to chystám dodržet:)

Zdeníno: I střízlivé realistické názory jsou v takovéhle diskuzi potřeba a já je rozhodně neodsuzuji. Jen na to mám malinko jiný názor. I literatura uvádí, že změnou nejnižší fyzické vrstvy se dají ovlivnit vyšší duchovní vrstvy. Tedy není to jen mnou vymyšlená pohádka. Ale myslím, že každý je na tohle jinak vnímavý a s každým půstem se prožitek ještě mění. Třeba budeš ještě někdy hodně překvapen :)
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lekno »

Lyra píše:... Trošku mi otekly nohy a do dvou dnů to bylo dobrý, ale udělat to druhý den, už chápu ty lidi, co to udělali a psali, že mají oteklý i oči ...
ravima píše:...A pokud je to tvoje první 40 a navíc máš nadváhu...
Lyra píše:...Zastavený žaludek kručí?...
[HB]...Všechny motolice zhoršují metabolismus a často je nacházím u lidí s nadváhou....
[HB]...Škrkavky mohou ucpávat žlučovody, tenké i tlusté střevo, vytvářejí odulé břicho, neboť napomáhají zadržovat vodu ve tkáních. Otoky pasu, končetin, obličeje - především očních víček - se připisují škrkavkám.

- PARAZITI V LIDSKÉM TĚLE - vystoupení Mirky na Setkání Gošárníků 6 (6. 4. 2013): linka
od 4min 53s - pak jsem zacala pomalu otikat

Kód: Vybrat vše

 "Například škrkavky o sobě dávají vědět škrundáním v žaludku a trávicím ústrojí, nadýmáním, plynatostí. Je-li jich mnoho, mohou vést k ucpání střeva a zácpám. Vajíčka lze spolknout s nemytou zeleninou."
Zdroj: linka

K aj "neumytej zelenine" je tu zaujimava prednaska>>
- Črevné parazity - Nevítaní hostia v našom tele (RNDr. Anna Totková, PhD., Veda v CENTRE, Bratislava, 30. 6. 2011): linka

na 23:08 spomina (cela prednaska je skvela):
"K najčastejším príznakom pri výskyte škrkaviek v čreve patria:
- bolesti v bruchu najmä v epigastriu
- poruchy trávenia, časté hlasité škvrkanie v črevách
- meteorizmus (nadmerne grganie a plynatost)
- nechutenstvo
- hnačky
- zápcha
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od ravima »

Lyra píše:Návratovky se nebojím. Vím, že po když se umíš vrátit po dvacítce, tak po čtyřicítce je to stejný postup. (žaludek stojí stejně, už se tam toho tolik nemění).
Lyra píše:Co se týče návratovky, tak mě hodně uklidnilo když jsem si přečetla, že návratovka po dvacítce a čtyřicítce je prakticky stejná.
Asi jak u koho, já mám po 21 nějak nastartované trávení prakticky za den až tři, ale po 40 to bylo něco úplně jiného, oproti 21 byl stav trávení u 40 opožděný tak o týden. Např. doporučovanou "hrst napařené zeleniny" nemám na 1 den, ale tak na 3-4 dny :-)
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Díky za aktivní účast v diskuzi. Jsem moc ráda, že to tu neumřelo po prvních pár příspěvcích :)

Lekno:
Tak to snad doufám ne. Navíc to kručení přišlo až s půstem a to se mi zdá asi normální, že když je žaludek prázdný, tak prostě kručí. Doufám, že tam žádné nájemníky nemám :)
Nadváhu mi udělala antikoncepce, to už vím a už to nikdy jíst nebudu. Otekly mi nohy proto, že jsem v návratovce chytla strašnou chuť na sůl, sice 10. den, ale stejně.
Takže doufám, že to nic takového není. Ale kamarád říkal, že se jeho teta zabývá tím, že hledá červy a různé potvůrky v lidském těle, prý má nějaké skoro každý a čím víc jich člověk má, tím víc je pak nemocný a tak. Má na to speciální přístroj a dovede je i nějak chytat. Takže téma je to minimálně k zamyšlení.

Ravima: Tak 40. dělám fakt prvně. Třeba se pletu. Však za pár dní už uvidím, jak to bude. To, že je to podobné návratovce po 21. jsem jen četla, zkušenost s tím ještě nemám, takže moc děkuji za upozornění, dám si na to pozor. Jestli Tě napadne ještě jiná rada, moc jí uvítám. Zkazit návratovku po 40. bych fakt nechtěla. (Jestli půjde všechno podle plánu, tak návratovku 40 dní držet nechci. Tak s 15-20 počítám. Ale samozřejmě uvidím. Řeším to předčasně, tělo si pak samo řekne, co by se mu líbilo.)
Odpovědět