40-ti denní půst

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:tak urinu na bricho bych jsem v nejake jogicke pozici snad dostal

ale jak si nacurat na hlavu tak to nevim
To abys zacal pomalu trenovat :D))) ..
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:tak urinu na bricho bych jsem v nejake jogicke pozici snad dostal

ale jak si nacurat na hlavu tak to nevim
Ta urina vůbec nemusí být tvoje. Určitě se najde spousta lidí, kteří ti rádi pomohou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Tak to je dooost dobra predstava jak mu nekdo chcije na hlavu coby dobry sutek :mrgreen:)) ..
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

:D

Ale jinak je to skvělý nápad, pánové. Urina mi už vyléčila několik vyrážek, na vlasy mě to nenapadlo. Kéž by. Už jsem zkoušela všechno možné...:)

Jinak jsem tentokrát tu návratovku nějak brutálně zrychlila. Jak jsem nepřipravovala půst, tak jsem nepřipravovala ani tu návratovku. První dny bez soli, jen zelenina, teď už i solím (a netvrdím, že je to dobře) a nějak mě tentokrát neodradilo ani maso :D (normálně nemám tak měsíc po půstu chuť)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Tak se soli velmi, velmi opatrne, taky jsem kdysi urychloval, ale lytka natekly jako konve (pretizeny ledviny) jsou jediny co urychlis, uvedom si ze je dostavas do stavu mimina, t.j. uplne cisty, podobne vsecko ostatni, davala bys miminu takovy slany narezy ?:).

Co se tyce hojeni drobnych poraneni, nedam na urinu dopustit, hoji se doslova pred ocima, kam se hrabou vsecky kyslicniky apod. voloviny:).
O svedeni kuze (vyrazce) ani nemluvim, nejvetsi pecku od kozaru na svedeni kuze dostanes mliko tzv. U-Lipolotio:).

Kdyz zacnes louskat slozeni tak 40, nebo 60%(?) uz se nepamatuju presne slozeni urea, cize lidi se mazou zvirecima chankama a chrochtaji si blahem jak to voni a zklidnuje kuzi, pritom vlastni urinu by na sebe nedali, pry fuj a kdesi cosi:).
Njn, predsudky jsou potvora :D ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

s tou urinu nemate pravdu chlapci a dievcata

musi byt vlastna pretoze tak telo dostava zpatnu vaznu o tom coho je v tele moc a co chyba a ako su nastavene hormony

pri cudzej urine sa telo zacne liecit na cudzie choroby

pozrite aky je cesky narod chorlavy

vobec nezabralo ze narodu Matuska s Pilarkou chcali na hlavy z balkona
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Cepheus: Sůl je strašný zlo. Hlavně jak jí zkusíš, tak na ní chytneš tu klasickou žravost. Já jsem zapomněla zmínit, že když už solím v návratovce, tak fakt hodně málo a hlavně mám koupenou draselnou sůl, která se do nohou nechytne. Začala jsem s ní opatrně, teď už solím normálně, ale prvních řekněme 6 dní bych to moc nepokoušela. Taky se mi zadařilo, že mi otekly nohy. Naštěstí jenom nohy a už je to dávno. Od té doby jsem na to hodně opatrná.

Na urinoterapii použiju vlastní zásoby. Úplně si neumím představit situaci, že bych někoho prosila, aby mě "založil" :D Ale stejně mi přijde, že vlastní bude působit nejlépe.

Taky jsem někde četla, že bradavice by měla vyléčit mestruační krev. Bohužel ale nemám bradavice, abych to mohla vyzkoušet a potvrdit.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Samoze vlastni urina je nejvic OK, to ma ruda pravdu, ovsem kdyz jses "zdrava":).
Pri vaznych nemocech V.Partykova doporucuje urinu darce, ale urcite bych to s ni chtelo konzultoval v kterych pripadech:).
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Ahoj po delší době.
Mám několik 21 za sebou a letos se chystám opět na 40, už druhou.

Ráda bych se tu ale poradila o jedné věci:
Posledních pár 21 mě začala strašně bolet pravá noha. Pravidelně, okolo 20.dne. Poprvé ta bolest byla tak ukrutná, že nešlo najít polohu, aby to nebolelo, a když jsem probrečela noc, přítel mě 20. den odvezl na pohotovost, kde mi doktor předepsal prášky proti bolesti. Když jsem mu řekla, že si je stejně nevezmu, protože držím půst, samozřejmě začal vyvádět a za všechno mohl půst (žádnou kloudnou informaci jsem z něj nedostala). Další den 21. jsem večer startnula a do týdne to bylo dobré.

Další 21 půst za půl roku se to opakovalo, ale asi jsem stihla startnout rychleji, než se to rozjelo naplno (20. den jsem ještě běhala po lese a noha maličko pobolívala), tak jsem si myslela, že už jsem si to odbyla minule.

Další 21 půst jsem o tom maličko věděla, po normálním startu vše v pohodě.

Takže teď už jsem nic zlého nečekala. Včera byl můj 21. den půstu a přes noc se to rozjelo přímo strašně. Ani náhodou na to nešlápnu, ale ještě to naštěstí není takové, že by ta noha bolela i v klidu. Dnes jsem podle plánu nastartovala a zdá se, že to ustupuje. Ale tak si říkám: za dva měsíce mě čeká 40 a chodit musím.

Kamarád lékař mi řekl, že si za to můžu sama, že se to odvápnilo a že si těmi půsty strašně moc škodím.

Napadá Vás něco?
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Zdeníno »

Chce to hledat příčinu té bolesti – pokud by to bylo v důsledku osteoporózy, tak bych dal kamarádovi – lékaři asi za pravdu (ne na všechno je půst vhodný, třeba při takové mentální anorexii asi taky moc nepomůže).

Tudíž by asi bylo vhodné absolvovat kostní denzitometrii, která určí, zda se o osteoporózu skutečně jedná.
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Ahoj, děkuji za reakci.

Asi to nějaké vyšetření bude chtít, jestli se to nezlepší. Těžko už ale s Dr. proberu, že mi to spouští půst. každý by mi nejradši pích injekci na bolest a nazdar.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Standa K. »

CESTA PŮSTU DO OFICIÁLNÍCH STRUKTUR ?

Nazdar všichni,

povedlo se mi něco v co jsem absolutně nedoufal - protlačit půst na velmi důležité místo - do veřejné soutěže videí Nadačního fondu Neuron, partnerem soutěže je vlivné médium - TV Prima ZOOM.

Je to soutěž - vítěznému videu bude ze strany fondu pomoženo nemalou finanční částkou ale hlavně taky zviditelněním, např. právě v TV Prima.
JE TO OBROVSKÁ ŠANCE PRO MNOHO NEMOCNÝCH, skeptiky respektuji, kdož ale to cítíte jako já prosím o Váš hlas, děkuji. Tlučte a bude vám otevřeno... pojďme tlouct :-)

Jen tak ze srandy jsem tam zaslal těch videí 5 a přijali je všechny (!) - hlasujte ale prosím pro video "SKUTEČNÁ RAKOVINA",(hlasů ale máte neomezeně), to má podle mně z těch mých největší šanci vyhrát, díky.
http://neuronzoom.nfneuron.cz/hlasovani/ úplně nahoře musíte zaregistrovat svůj mail, do něj vám přijde odkaz - bacha mně spadl do spamu !
Naposledy upravil(a) Standa K. dne pon úno 13, 2017 14:20, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Standa K. »

zatím vyhrává video "Jak se navrhuje lék v počítači", nééé :-)
KRA
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 13, 2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od KRA »

Lyra píše:
pon úno 06, 2017 17:59
Ahoj po delší době.
Mám několik 21 za sebou a letos se chystám opět na 40, už druhou.

Ráda bych se tu ale poradila o jedné věci:
Posledních pár 21 mě začala strašně bolet pravá noha. Pravidelně, okolo 20.dne. Poprvé ta bolest byla tak ukrutná, že nešlo najít polohu, aby to nebolelo, a když jsem probrečela noc, přítel mě 20. den odvezl na pohotovost, kde mi doktor předepsal prášky proti bolesti. Když jsem mu řekla, že si je stejně nevezmu, protože držím půst, samozřejmě začal vyvádět a za všechno mohl půst (žádnou kloudnou informaci jsem z něj nedostala). Další den 21. jsem večer startnula a do týdne to bylo dobré.

Další 21 půst za půl roku se to opakovalo, ale asi jsem stihla startnout rychleji, než se to rozjelo naplno (20. den jsem ještě běhala po lese a noha maličko pobolívala), tak jsem si myslela, že už jsem si to odbyla minule.

Další 21 půst jsem o tom maličko věděla, po normálním startu vše v pohodě.

Takže teď už jsem nic zlého nečekala. Včera byl můj 21. den půstu a přes noc se to rozjelo přímo strašně. Ani náhodou na to nešlápnu, ale ještě to naštěstí není takové, že by ta noha bolela i v klidu. Dnes jsem podle plánu nastartovala a zdá se, že to ustupuje. Ale tak si říkám: za dva měsíce mě čeká 40 a chodit musím.

Kamarád lékař mi řekl, že si za to můžu sama, že se to odvápnilo a že si těmi půsty strašně moc škodím.

Napadá Vás něco?
Ahoj, jedna z moznaosti je DNA , po pustu jsem mel temer vzdy taky s ruznou intenzitou.
Ales22

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Ales22 »

Ahoj. Omlouvam jse jestli to zde nekdo zminoval, zajimalo by mne zda je v poradku provest pred pustem "Sankhapraksalana". Pripadne mi to jako dobry napad, ale zde na strankach : http://www.cordeus.cz/sluzby/detoxikace ... ka-ocista/
Varuji, ze je to nebezpecne. Zajimalo by mne co je natom pravdy. Zde cituji text z jiz zmineneho zdroje.



'"""První jídlo
Po šankhaprakšálaně je třeba BEZPODMÍNEČNĚ dodržovat následující pokyny!

Jíst nejdříve půl hodiny po skončení a NEJPOZDĚJI jednu hodinu po skončení. Je VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO nechat trávicí trubici prázdnou déle než hodinu.
Pokud se do hodiny nenajíte, hrozí zdravotní riziko v případě, kdy střevo je již natráveno a některé jeho části jsou natolik poškozeny, že by mohlo dojít k srůstům. Mimo to se také do střeva vyplaví značné množství žlučových kyselin, které by dále zbytečně poškozovaly střevní stěnu."""""""""

Dekuji za reakci.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Panda »

Nevím na jakém základě to varování vzniklo, zda skutečně v nějakém případě poškození střev něco hrozí. Několikadenní půsty jsem běžně zahajoval šankou. Má to výhodu, že se tím zvýší účinek půstu, ušetří se den nebo dva které by tělo jinak jelo na zásoby ze střev. A také se tím sníží intoxikace organismu z odpadu ve střevech, začátek půstu je pak snazší. Jediné omezení je, že se tak nedá zahajovat suchý půst, protože přece jen je organismus trochu přesolený a tak je potřeba den nebo dva být na vodě, aby se sůl odplavila. Ale samozřejmě - pozitivní zkušeností nelze zaručit, že nebude u někoho případ kdy by to mohlo nějak vadit.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Xion »

Panda píše:
pát bře 03, 2017 7:41
Nevím na jakém základě to varování vzniklo, zda skutečně v nějakém případě poškození střev něco hrozí. Několikadenní půsty jsem běžně zahajoval šankou. Má to výhodu, že se tím zvýší účinek půstu, ušetří se den nebo dva které by tělo jinak jelo na zásoby ze střev. A také se tím sníží intoxikace organismu z odpadu ve střevech, začátek půstu je pak snazší. Jediné omezení je, že se tak nedá zahajovat suchý půst, protože přece jen je organismus trochu přesolený a tak je potřeba den nebo dva být na vodě, aby se sůl odplavila. Ale samozřejmě - pozitivní zkušeností nelze zaručit, že nebude u někoho případ kdy by to mohlo nějak vadit.
Ja po sanke rozhodne nedoporocujem riskovat. Ono je to dost nasilna metoda, a moze to rozladit creva. To jedlo je tam preto, aby sa co najskor obnovila prirodzena mikroflora, ktora by vdaka ociste mala byt potom lepsia. Pokial nechas creva prazdne, riskujes, ze sa ti tam moze uchytit a premnozit nejaka prezivsia kvasinka, alebo kultura plesni. Navyse, mnoho ludi ma parazitov, a tie sanka neriesi. Paraziti roznasaju vsetko mozne, a do prazdnych criev, bez mikroflory... to je dost riskantne. V ich vykaloch a vyluckoch sa mozu nachadzat plesne, virusi, kvasinky, bakterie, a dokonca aj ine mensie parazity, ako prvoky. Urcite sa po sanke najedz, tak ako je pisane, neblbni. Post je dobry sam o sebe, netreba k nemu pridavat taketo nasilne metody.
Charlesexine

40 ti denni pust

Příspěvek od Charlesexine »

Mili pustari, rad bych se s vami podelil o mou zkusenost se 7 dennim pustem a to at jiz jako podnet k diskusi ci jen jako informaci, jak to muze cele probehnout. Sve poznatky jsem se snazil pojmout vice exaktne, aby byly pripadne ifnormace lepe uchopitelne oproti pouhym dojmum a pocitum.

Uvodem by bylo vhodne zminit, ze se jiz necele 4 roky stravuji vegansky, z toho 1,5 roku jsem soucasne i na bezlepkove diete nejsem celiatik. Mozna i z tohoto duvodu pro mne bylo jak samotne pustovani, tak navraceni se k bezne stravne, jednodussi, neb jsem nemusel resit zavadeni zivocisnych produktu

Pravidelne pustuji jiz 1 rok. Vzdy v patek davam 1 denni urdzovaci pust a dle nalady a chuti obcas 3 denni pust. Toto byl muj prvni 7 denni pust. Behem pustu jsem pil cistou domaci filtrovanou vodu soustava patron odstranujici kovy, schlor, viry, bakterie, pesticity, hormony a antibiotika. Vodu jsem nasledne harmonizoval v karafe s kvetem zivota a dle chuti dale obohacoval sungitovou drti.

V priloze prispevku vkladam prubeh samotneho pustu. Pro mereni hodnot jsem pouzival certifikovanou medicinskou vahu, ktera mela odchylku mereni /- 100g.

Celkove mohu shrnout, ze nyni s delsim odstupem od pustu se citim mnohem lepe. Stejne tak se mi i podtatne zlepsil sportovni vykon a i pocit unavy se pri sportu nyni dostavuje mnohem pozdeji.

MartinPriloha:
Trevortub

40 ti denni pust

Příspěvek od Trevortub »

ahoj lidicky od zitra drzim 7 denni pust, prida se nekdo ke me? od noveho roku chci zkusit 21 dnu. rad se s Vami podelim o sve zaztky z pustovani. Maritn
Odpovědět