40-ti denní půst

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Nadváhu mi udělala antikoncepce, to už vím a už to nikdy jíst nebudu.
Antikoncepci ma zajistit chlap, svym sebeovladanim a vcasnym ukoncenim "zazitku":).
Nikdy bych zenu do takove nejake takove hormonalni srajdy nenutil jen proto, abych si to uzival s ni az do ejakulace kdyz to muzeme dokoncit venku a v pohode zavcas - bez jakychkoli nasledku:).
Chlapi co se neumeji uz v tomto ovladnout vesmes za nic nestoji ani v jinych oblastech souziti, vychovou jsou to vetsinou sobeckove (ted mluvim obecne, muze byt i vyjimka):).

Ono chybama se clovek uci, ale vse je predevsim o vuli, domluve, komunikaci, ohledu k druhymu:).
Drzim palec at se toho zbavis, dcera vymnoukla neco podobnyho, bastila taky nejaky svinstvo kvuli taky sobeckovi co si to uzival, pak se mu znelibilo ze je "silna" a nechal ji kvuli stihlejsimu "modelu", pokrytec:).
Se drz :-).
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát kvě 02, 2014 13:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

.
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Cepheus:

Jo, tak přesně to co píšeš znám. Taky se mu pak nelíbilo, že jsem přibrala a ještě k tomu odmítal věřit, že to dělají ty prášky. Ale vůbec nejlepší byl můj doktor (zarytý pro antikoncepci) který mi tvrdil, že kdyby to ty prášky dělaly, tak by to nikdo nejedl. Ty prášky mi 4x vyměnil. Každá změna pro mě byla 5-10kg navíc. Z mojí sportovní postavy 68kg jsem musela přestat sportovat a skončila jsem na 106kg. Takže ty prášky to prostě dělaj. Až teď po několikátým půstu konečné cítím, že je to venku a po minulé 21 mi konečné začal fungovat metabolismus. Můžu si konečně dát kuře bez toho, abych přibrala 3kg. (a nedělám si srandu, skoro jsem nejedla a tloustla jsem i ze vzduchu) Půstování mě zachránilo a všechno to srovnalo. Ale při první 21, to byl mazec. Dostala jsem to asi 6 dní před koncem (jako by to tělo vědělo) a to jsem myslela, že pojdu. Že vykrvácím, že se mi břicho rozskočí. Ale bylo mi vcelku jasný, že jde ven ten bordel. Takže jsem to vydržela, 4 dni jsem ležela a od té doby o tom ani nevím a všechno v cajku.

Jinak metodu vytáhni včas bych moc neriskovala, kamarádka otěhotněla, i když se do ní neudělal (ono i v té tekutině na začátku toho trochu je).

Nakonec nebylo to jen o jeho pohodlnosti. Mně se taky líbilo, že nemusím nic řešit. (akorát pak jsem musela řešit o to víc). Dneska už by mě do toho nikdo nedostal. Ale víš co, v 17ti, když jsem s tím začínala a doktor tvrdil, jak jsou prášky super, ex taky přidal, ať to jím, že to bude pro oba lepší, tak to je pak těžký. Ty následky mi neřekl nikdo. Přítele chápu, pro něj to bylo pohodlný a stejně o tom věděl houby, chlap se o to moc nezajímá. Ale doktora bych kopla. Měl vidět co to dělá hned na začátku a ne to hnát tak daleko. (Dokonce mi jeden čas k antikoncepci předepisoval prášky na hubnutí na těžkou obezitu, které jsem chvíli jedla. Pak jsem začala zjišťovat co to vlastně je, a větší sr*** jsem fakt neviděla. To normálně ovlivňuje centrální nervovou soustavu, abys nemohl jíst. Trochu jsem sice shodila, ale jak jsem to vysadila, bylo to zpátky) Půst je zázrak, který všechno vyřešil. Nechť jsou mé zážitky poučením pro ostatní. (nemusíme si to zkusit všechny)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Super:).
Ono par lidi co delalo pust a pak se neovladlo a nadlablo sice mluvi o "JOJO" efektu, ale my zkusenosti jsou uplne opacny:).
Kdyz se nevrhnes zpet 100% na svuj jidelnicek (zmeny, jakykoliv, jsou nevyhnutelny) tak to funguje a srovna te to:).
Me kolisala taky zpocatku vaha (byl jsem pri prvnim pokusu o konec s kourenim a nahrazkou za cokoladky, chipsy a spol. nakde pres 95 kilo taky) ale po tretim pustu (40) se mi definitivne ustalila vaha v podstate na me vaze (po vojne v 21letech) a muzu snist kolik chci a kdy chci (pro stouraly - ne co chci, podvedome sahnu dnes uz radeji pro "zdrave" jidlo) a mam porad +- vahu stejne.
Podle stareho "BMI - (kolik mas pres metr, tolik bys mel vazit) mam nekde mezi 72-75 kg /177cm uz nekolik let, absolutne si nestezuju.

Cize muj poznatek je ne nepodobny Tvemu - po nekolika pustech se vaha stabilizuje na optimalni vysi a prestane uz litat nahoru/dolu, rikam taky zazrak co srovna vsecko za Tebe, nikdy jsem neresil psudovedy (kcal, joul, prijem/vydaj energie jhako u nejakych kamen) apod. hlouposti, to vsecko s pustama resit nemusis.

P.S. Nam metoda "vyndej vcas" funguje uz roky, je treba jenom dostatecny predstih, to uz chlap musi poznat, chce to necekat ani na tu pred-tekutinu :D.
Mozna predstava dalsiho potomka k ziveni byla tak (de)motivujici, ze jsem to mel na pameti pokazdy, nevim, proste uz zvyk:) .

Tak jeste jednou - drzim pesti, sis taky prosla ocistcem (s blbcem mudrem), mocka Ti fandim at to srovnas :-).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

Pro zaryte antikoncepcare-existuje i antikoncepce pro muze (ne jen gumova)
No a pak je asi jedina cesta, soulozit jen s tim,s kym chci zit.
Kdyz uvazime,ze 99% lasky je tzv biologicka (tedy pouhy chtic) ci uspokojovani vlastnich potreb skrze druhou osobu (urcite formy zavislosti,vlastni touhy apod.),pak na skutecnou lasku toho budhazel mnoho nezbyva.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Kdyz uvazime,ze 99% lasky je tzv biologicka (tedy pouhy chtic) ci uspokojovani vlastnich potreb skrze druhou osobu (urcite formy zavislosti,vlastni touhy apod.),pak na skutecnou lasku toho budhazel mnoho nezbyva.
Marenko, pokud je to oboustranna potreba, tak si myslim, ze je vse s nejvyssim Bozim poradkem a v souladu s nim, pokud si partneri vyvazene vyjdou vstric, ne ?:).
Jak bys tu biologii v praxi vazila ? Zene to vetsinou trva dyl, potrebuje ruzny blbinky a kudrlinky k tomu, tak je nepsana dohoda napred Ty potom ja, kazdy rozumny chlap na to brzy prijde, ale pokud se jen zatrese jako kralik a odpadne, je to vul a nepatri mu zena do rukou - tady snad souhlas s tou biologii :D.

Na co by nas potom Stvoritel vybavil obema (ci nekolika) "typy" lasky ? A jak poznas tu skutecnou lasku pri sexu ?
Intenzitou vykriku, delkou sexu, nebo jak to merit ?:)
Ona skutecna laska je asi tak siroky pojem jako je pocet lidi co beha po Svete a ma o ni kazdy svoji predstavu:).

Tech. pozn. Ta moje holcina pochopitelne myslela ze spolu zit budou, nez si to zmetek rozmyslel, neskakala z chlapika na chlapika s praskama v kapse, tady si myslim ze zena chybu ve vychove neudelala:).
No nic, jsme uz velmi OT, Lyru zajima spis pustarsky zalezitosti tedka, asi uz chysta navratovku tak ji nebudem rusit blbostma (a samozrejmostma):).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Marci píše:Pro zaryte antikoncepcare-existuje i antikoncepce pro muze (ne jen gumova)
No a pak je asi jedina cesta, soulozit jen s tim,s kym chci zit.
Kdyz uvazime,ze 99% lasky je tzv biologicka (tedy pouhy chtic) ci uspokojovani vlastnich potreb skrze druhou osobu (urcite formy zavislosti,vlastni touhy apod.),pak na skutecnou lasku toho budhazel mnoho nezbyva.
predpokladam, ze tych 99% si myslela to co ludia bezne laskou nazyvaju a ako lasku praktizuju.

skoda ze na to nie je iny vyraz a tiez pouzivaju slovo laska, aj ked je to len obycajna trtkacka.

S cigankou zo Spiskeho Podhradie je to take uprimnejsie za 5 eur

najspolahlivejsie antiko je trnavsky system: neondzit!
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

rudo píše:
Marci píše:Pro zaryte antikoncepcare-existuje i antikoncepce pro muze (ne jen gumova)
No a pak je asi jedina cesta, soulozit jen s tim,s kym chci zit.
Kdyz uvazime,ze 99% lasky je tzv biologicka (tedy pouhy chtic) ci uspokojovani vlastnich potreb skrze druhou osobu (urcite formy zavislosti,vlastni touhy apod.),pak na skutecnou lasku toho budhazel mnoho nezbyva.
predpokladam, ze tych 99% si myslela to co ludia bezne laskou nazyvaju a ako lasku praktizuju.
Ano,presne tak.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od culka »

Lyra píše:
Jinak metodu vytáhni včas bych moc neriskovala, kamarádka otěhotněla, i když se do ní neudělal (ono i v té tekutině na začátku toho trochu je).
Poznam, :lol: z toho mame syna.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Partner pred stykem onanival? :-)

Kdysi davno, u Krause byl kdosi, co tvrdil ze cerstve sperma = kluk... Tedy pokud by z toho vznikla holka, a pritom vytahl vcas, tak by se teorie naborila...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji za odpovědi, téma nám trošku ujíždí pryč. Nicméně docela zajímavým směrem :)

Cepheus:
Tak já jsem po 21 taky vždycky přibrala něco zpátky, ale těch cca 5kg přisuzuji tomu, že se mi zaplnil žaludek a střeva. Pak už to nahoru nešlo. A jak jsem psala, mohla jsem si občas dovolit i nějaký ten hříšek a ok. Před půstem by se mi to okamžitě přičetlo k váze. Jsem hodně zvědavá, jak to bude teď po té 40. Protože další půst v nejbližší době naplánovaný nemám, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat třeba po prázdninách. Jinak si myslím, že malé čištění po tom hormonální koktejlu pořád probíhá, protože zase 5 dní před koncem hádej co :D a břicho bolí jak čert. Ale takový, jako to bylo při první 21 to není. Myslím, že se mi restartoval i metabolismus, ale zatím brzo hodnotit.
A k té metodě vyndej včas, já bych tomu fakt nevěřila. Pro mě je to příliš velký risk. Prostě jak se to stane, tak je to nevratný. A jelikož jsem si hodně jistá, že se to může stát, i když se chlap neudělá, tak to prostě zkoušet nebudu. Protože potrat, nebo vůbec přemýšlení o tom, jestli jo, nebo ne, to mi za to nestojí. Momentálně to řeší klasický kondom + spermicid jako pojistka. Funguje to dobře, sice chlap trochu prská, že je to nepříjemný, ale v tomhle neustoupím. (A zvažuje se tělísko, ale doktor to samozřejmě nechce slyšet a cpe furt tu antikoncepci. Asi bude změna doktora.)

Marci:
Tak nechci být zlá, ale už vidím chlapa, jak to bude jíst. Tomu nevěřím. Když to má jíst žena, tak ok, ale jakmile by měl jíst něco sám, tak by byl problém. To samý s tím vyndej včas. Řešit potrat, nebo porod bude taky žena. (a celkově zrovna tu ochranu bych asi chtěla mít zkontrolovanou osobně)
Jinak já si tedy myslím, že sex není jen uspokojování potřeb skrze osobu druhou. Já si myslím, že sex ke zdravému vztahu patří. Je to intimita, kterou prožíváš s tím nejbližším člověkem. Vypustit to, tak by mi přišlo, že je něco špatně.

Jen pro rejpaly, nejsem žádná rozhoďnožka, mám stálého partnera 5 let. Ale děti prostě ještě nechceme.

Rudo:
Tak to snad ke zdravému vztahu vůbec nepatří...

Culka:
Ono je víc těhle ´zaručených´ metod. Pak ještě nějaké výpočty plodné/neplodné dny, ale to mi všechno přijde jako taková sázka do loterie.

Janek:
Nemusel onanovat. To, co jsem slyšela já, bylo normálně šli na věc a pak byla těhotná. Navíc to tak úspěšně praktikovali asi rok a půl, než se jim to stalo. Takže by člověk řekl, že už budou vědět jak na to. Ale kde život chce, tam si cestu najde.


Dnes, přátelé, je to můj 37. den půstu. (aby jsme se trošku vrátili k tématu)
pomalu se připravuji na návratovku. Včera jsem zažila příšernou slabost, málem jsem sebou sekla. Myla jsem si hlavu a nějak mi nesedla ta teplá voda. Ustála jsem to, věděla jsem, že to na mě jde, tak jsem si dobrovolně sedla, abych sebou nesekla do vany. Celkově mě to tak vyčerpalo, že ač jsem přes noc naspala něco okolo 9hodin, jakmile jsem si vysušila hlavu, usnula jsem jako mimínko a vzbudila jsem se asi za tři hodiny. Pak jsem si dávala velký pozor na rychlé vstávání a zbytek dne jsem strávila v posteli čtením, nebo u počítače, ale nikde jsem moc nechodila. O půlnoci jsem šla spát, ale samozřejmě jsem nespala déle, než 3 hodiny, takže teď tu koukám do počítače :) Jsem zvědavá, jak to bude vypadat zítra, mám mít zkoušku, bude to asi celkem sranda. Ve čtvrtek se chystám shánět nějakou pěknou biozeleninku (nejradši bych našla nějakého místního farmáře, ale to se mi asi nepodaří)
Naposledy upravil(a) Lyra dne pon kvě 05, 2014 17:40, celkem upraveno 1 x.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od melikana »

Zkus při špatném tlaku tlačit silou vlastní dlaní do týla asi tak deset sekunt a pak na pět uvolnit. Párkrát to zoopakuj. Mně to celkem pomůže.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Jako ze zvysi tlak v trubkach snizenim prurezu prutoku?
----
To se ti asi nepodari, kdyz to tak rikas :-)
Druha vec je, zda mostni farmar ma vyssi kvalitu jak zavod, kde jsou kontroly od CZPI? Farmar take potrebuje vase penize a myslite, ze nehnoji? Ale kontroly asi moc nema...?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Zanku co to zase meles kluciku nezkusena ? :D
Kdyz zkusenej mluvi o pustu (hlavne zazitcich live) sklapni svy teorie zpet do klapacky a tise se uc :).
(Nemas zajem o pust, tak nekomentuj):).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyro, setri ted maximalne silama, promyslej dopredu kazdy pohyb, vyplati se !:)
Vycerpavajici ukony osobni hygieny (a jine) mam jsete v zive pameti, jdes nyni vylozene na hrane, 40 je dost nerez, tak opatrne:).
Se drz ! :-)
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lekno »

Lyra píše:Ale vůbec nejlepší byl můj doktor (zarytý pro antikoncepci) který mi tvrdil, že kdyby to ty prášky dělaly, tak by to nikdo nejedl.
Kurt Tepperwein - Omladzujuce odkyslenie

Kód: Vybrat vše

..z.to/x6FhxH2G/kurt-tepperwein-omladzujuce-odkyslenie-sk-pdf
str. 65 - Antikoncepčné tabletky
Antikoncepčné tabletky znamenajú síce pokrok pri ochrane pred nežiaducim tehotenstvom, ale spája sa s nimi nežiaduci vedľajší účinok prerušenie prirodzeného vylučovania kyseliny menštruáciou. Jej vynechanie, resp. zníženie krvácania znamená, že nadbytočné kyseliny zostávajú v tele. Následné prekyslenie tela býva príčinou rozličných ťažkostí - nečistej pleti, celulitídy a pod. Následné kyselinové upchatie spôsobuje zasa bolesti hlavy a migrénu. Lieky proti bolesti, ktoré sa potom zväčša užívajú, obsahujú aj kyselinu acetylsalicylovú a prekyslenie ešte zvyšujú, čo v konečnom dôsledku bolesti hlavy a migrénu ešte viac znásobuje.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

Lyra píše: Jinak já si tedy myslím, že sex není jen uspokojování potřeb skrze osobu druhou.
A co je sex podle tveho nazoru?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Ze by snaha vsehomira o zachovani druhu? :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Marci píše:
Lyra píše: Jinak já si tedy myslím, že sex není jen uspokojování potřeb skrze osobu druhou.
A co je sex podle tveho nazoru?
moze byt aj osobou tretou, nielen druhou ?

alebo vacsim poctom osob

a je to tiez najvynosnejsia zarobkova cinnost

a je to tiez prostriedk na manipualciu druhej (tretej, stvrtej...) osoby

cize zase len uspokojovanie osobnych potrieb, aj ked osobne potreby nemusia byt sexualne

:br
5 2 8
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji všem za rady a povzbuzení :)

Melikana: To zkusím, má to logiku, ale vlastně jsem o tom moc nepřemýšlela. Díky :) Zatím se mi ty slabosti nevrací, tak uvidíme jak dál. Myslím, že to byla ta teplá voda na hlavu. (ale umýt vlasy jsem už musela, tak nějak jsem to čekala)

Janek: ?? Ono se možná budeš divit, ale na těle je spousta bodů a když to dobře znáš, může ti to ve spoustě věcí pomoci. Ta zelenina nevím, nejlepší by bylo od někoho ze zahrádky, ale to ještě není šance. A ano, myslím si, že u místního farmáře je šance na nadopování bordelem menší, než u řetězců typu Tesco/Kaufland/Globus. Ale já se chystám spíš někam na trh, a tam se zeptám odkud tu zeleninku mají.

Cepheus: Děkuji. Vím to. Dneska jsem nemohla, ale kupodivu to klaplo dobře. Jen jsem strašně brzo odpadla, tak jsem zase brzo vzbudila. Už tu zase sedím od půl páté. Jestli někam jít už si dobře rozmýšlím. Spíš jakmile můžu, tak se snažím polehávat, nebo odpočívat. Jak potřebuju.

Lekno: Já to vím, že to dělají. Nepotřebuju ani literaturu. Ale mimochodem, když jsem to ještě řešila a četla jsem o tom na fórech, tak nejsem zdaleka jediná, kdo má takové zkušenosti. Sice to většinou není tolik, ale třeba 10kg klidně (a i to je pro ženskou docela dost). Jak říkám, půst mě zachránil před tím, že ze mě ve 40 nebude koule, která se nemůže hýbat, protože jí vlastní nohy neunesou.

Marci:
Tak i sex se dá nazvat duchovní cestou, ale je to dlouhá práce a není to hned. Když se partneři dobře znají, tak se hranice rozšiřují a oni poznávají nepoznané. Ale myslím si, že kdo má sex démonizovaný tímto způsobem se na tu úroveň o které píšu nemůže asi dostat. (pokud to vidíš jako pouze upokojování potřeb skrze druhého) Já bych spíš řekla něco jako předávání a hledání hlubokého poznání s tím druhým :)

Rudo:
No, pojetí sexu tímto způsobem se mi moc nelíbí, ale vím, že je to v současné době asi nejrozšířenější vnímání sexu. Myslím si, že sex by neměl vykazovat ani jeden z těch bodů, co jsi tam napsal. (možná těch víc osob, to nevím, jestli by to k něčemu bylo na cestě k hlubokému poznání) ale rozhodně by to neměl být prostředek manipulaci, nebo to dělat pro peníze.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

No a jsme na zacatku u toho, co jsem psala prvne. :D
Je krasne videt,jak ctes neco jineho nez ja pisu :D :br
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Marci:
Není to tím, že čtu něco jiného, než píšeš. Pouze jsem si to jinak interpretovala, což je ale u psaného písma celkem běžný problém. Někteří velcí učenci dokonce z tohoto důvodu nepsali žádné své myšlenky na papír, protože věřili, že by je už nikdy nikdo neinterpretoval předně tak, jak oni zamýšleli. Doufám, že jsem se tě jinou interpretaci tvých myšlenek nedotknula. Vše jsem si přečetla ještě jednou a asi mi něco stále uniká. Pokud máme podobný názor, o to lépe. Pokud jiný, také je to dobře, protože pak je o čem diskutovat a je co se přiučit :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

A proc si to myslis, ze u mistniho farmare je sance mensi? Vis jaky hrozi flastr zahradkari a jaky velkemu retezci?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Janek:
Spíš jde o to, že ono je to povolené. Velký řetězec to postříká stejně jako malý farmář. Ale malý farmář to třeba nepostříká tak moc. Stejně to u té zeleniny nikdy nemůžeš vědět. A ani moc nevěřím té nálepce BIO. Nejlepší je, když to beru rovnou z našeho skleníku, to jsem si jistá, že je to čistý. Jenže na to je ještě brzo a třeba takový ananas mi tam stejně nevyroste :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Taaak Lyro, o podvodu s BIO nalepkama v marketech uz si stebetaji vrabci na strese, jediny BIO je tam pry premestena cena + klamavy nazev:).
(+ mozna barevnejsi obal).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Lyro, to "treba, mozna" je o vire nez o mire (pravdepodobnosti) :-( tak jsme si to vyjasnli :-)

napada me coshi o vede (ta cvhce dukaz opakovanym pokuem) a pseudovede (zde staci verit).

Obecne si pamatuj, podnikatel ma 10x vetsi flastr, takze pokuta pro FO je typicky 50000 a pro podnikatele 500000...Kc. S tim skglenikem mas pravdu, o tom zadna (teda pokud to neni polykarbonat ale sklenik)...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Lyra píše:
Rudo:
No, pojetí sexu tímto způsobem se mi moc nelíbí, ale vím, že je to v současné době asi nejrozšířenější vnímání sexu. Myslím si, že sex by neměl vykazovat ani jeden z těch bodů, co jsi tam napsal. (možná těch víc osob, to nevím, jestli by to k něčemu bylo na cestě k hlubokému poznání) ale rozhodně by to neměl být prostředek manipulaci, nebo to dělat pro peníze.

nemel je ten spravny vyraz, ale kedze si to nik neujasni dopredu sam so sebou a ani si to neujasnia partneri medzi sebou, tak 99.99% ludi a vztahov berie sex takto : ako zdroj panazi a ako manipulacny prostriedok

a ako kazdy skuseny chlap medzi chlapmi konstatuje :

vlastna zena, to je ta najdrahsia a zaroven najnekvalitnejsia profesionalka

kedysi sa to apson nepredstaieralo, spajali sa pozemky, spajali sa kralovstva, spajali sa majetky, spajal sa titul s penaizmi, tvorili sa rozne politicke pakty atd

clovek obycajny si mysly ze tvori partnerstvo z lasky a pritom mu nik nevysvetlil co je to laska
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Ad 99.99 - hmm hmm , cituji pana profesora: Mylne odhadujeme pravdepodobnosti, precenujeme vzacne a napadne udalosti, podcenujeme caste a nenapadne udalosti

99,99 aka 9999 je leda tak cistota stribra v teto minci : http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Silver_Maple_Leaf (obvykla cistota je jen 999 anebo i pouhych 97), ale urcite bych timto vysokym procntem neohodnotil mezilidske vztahy anebo vztah muze a zeny generalne, bo bych se asi dockal: podle sebe ..., prestoze porekadlo o ku..., milence a manzelce zna kazdy...

Ja nerikam, nemas pravdu (kazdy ma tu svou), ale urcite to neni z uvedeneo pomeru z jen a pouze tohoto duvodu :-))Napriklad do sametu byl duvod take ekonomicky, "vsichni si byli rovni a tak zkratka samozivitelka teko utahla nakladky, dnes ma zhusta vyssi plat jak chlap...

A jak to vlastne sousi s pustem, ze bys mel pust sexuelni:-) jak dlouho jsi to vydrzel? :-) kolik let?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

rudo píše:pitie vody - o kvalite nie o kvantite :

voda z vodovodu je toxicka, chlor, v niektorych krajinach fluoridovana, zbytky tazkych kovov, pesticidy a vselico ine podla lokalnych podmienok, ale meni sa to aj pocas roka, ina nekvalita je po obdobi sucha ina po obdobi dazdov a podobne.
....zomrie zopar prevodnenych idiotov
Ale notaak:
Ne ze všech kohoutků však teče chlorovaná voda. http://www.dtest.cz/clanek-969/pitna-voda-z-kohoutku
______
Lyro, tak kdy koncis?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

zalezi jak kde. Treba v Praze mame vynikajici vodu.Ale kdyz srovnam to co tece z kohoutku v Rochestru nebo Madridu,takje to takovej chlorovej hnus,co se neda pozrit.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Jako v rochesteu tece srajda nebo v praze? A je to deklarovano jako pitna, ne uzitkova voda?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Dneska 40 :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Marci »

v Rochestru,pitna.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od ajla »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Lyra píše:Dneska 40 :)
tak od dnes si GURU, vies vsetko a mozes liecit ludom aj zlomene nohy ordinovanim hladovky :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Dneska 40 :)
*THUMBS UP* :D.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:tak od dnes si GURU, vies vsetko a mozes liecit ludom aj zlomene nohy ordinovanim hladovky :mrgreen:
A Ty jses ode dneska LOOSER, natrela Ti to dalsi holka :mrgreen: :lol: ..
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Ještě dodám k té vodě, třeba regionálně mi přijde, že je fakt úplně jiná. V Jižních Čechách piju jedině z kohoutku, jenže v Západních Čechách mi z ní bylo ze začátku špatně, tak jsem jí začala filtrovat. To samé, když jsem byla nějaký čas v Praze, také mi z ní bylo špatně a na Moravě vůbec nezmiňuju. (a dost často to nezachrání ani balená, ta je taky někdy pěkně hnusná)

Omlouvám se za neaktivitu v posledních dnech, ale řešila jsem spíš jak si uchovat trochu síly.

Díky všem za podporu. Jako guru si teď moc nepřipadám. ( Léčení zlomenin? Jasně, tady si chvilku sedněte, hned to bude :D ) Spíš takové unavené cosi. Zajímavé je, že chvíli energie je, že bych skákala po místnosti a v druhé chvíli mám pocit, že padnu a už se nezvednu. Z 21 si pamatuju, že všechno začalo nabíhat až v návratovce. V posledních dnech 40 jsem zaregistrovala, že se mi už ani moc nehojí stroupky, pupínky a modřiny, to bude nejspíš tím, jak tělo šetří. Vím, že během půstu se na všechno připraví a teprve v návratovce začne všechno nabíhat. Nejsilnější účinek 21 jsem cítila tak 10. dnem návratovky, tak jsem zvědavá, jak to bude tady.

Teď se chystám ven na jeden malý očistný rituálek a už mě čeká v lednici mrkvová šťáva, včera připravená. A mrkvička a kedlubnem, kterou dám na chvíli nad páru. A na oběd ananasová šťáva, na tu se těším. Jsem na tu návratovku dost zvědavá, pořád věřím tomu, že to bude podobné návratovce z 21.

Jinak si myslím, že hladovka není o natření to někomu. Je to o vnitřním přesvědčení a dokud k tomu člověk nedospěje sám, tak to těžko dokáže. A rozhodně bych nikdy v podobných věcech nesoutěžila a nepředháněla se tak, jak to pánové mají v oblibě :P

Děkuju za kočičku :) Je to moc hezký :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Jindra »

.
nechci to přejít jen tak mlčením, aspoň jednu větu chci žblechtnout :-)

Lyro - výkon! paráda, je to úžasný. Neznám moc lidí, kdož dali čtyřicítku
přeju úspěšnou návratovku
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od dgm »

Lyro, taky moc gratuluji, skvele :)
Sama jsem se tak daleko nedostala.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Děkuji :)

Začátek byl v pohodě, jak jsem zvyklá na ty 21. Ale ta 40. je opravdu ještě trochu jiná dimenze. Ke konci už je to opravdu hodně dlouhé. Hlavně ta ztráta energie, nemohla jsem si to dovolit. Půst se mi lépe drží v plném zátahu (mám pocit, že odjet sama někam na chatu, bych nedělala nic jiného, než že bych přemýšlela, co sníst), fyzicky jsem byla hodně unavená, ale psychicky to bylo dobrý, řekla bych že možná i lepší než normálně. Při půstu to pálí rychle :) Jen na konci jsem měla spavou nemoc. Ve 21 jsem měla vždycky ke konci velmi živé sny o tom,jak jsem porušila půst něčím hodně blbým a pak mi bylo strašně špatně. Sny pokračovaly někam do 26. dne, potom zmizely.

A teď je neuvěřitelné, jak se energie rychle vrací. A taky, jako vždycky po půstu, obdivuji rozmanitost chutí obyčejné mrkvičky a kedlubny, k obědu ananasu. Je to mazec, kolik dochucovadel normálně používáme a teď musím dělat přestávky, aby mi obyčejná na páře spařená zelenina nevypálila všechny chuťové buňky :) Myslím, že všechno šlape, jak má. Tělo je spokojené, ničemu se nebrání. (Kdybych udělala chybu, tak už to vím.)

Všem, co by chtěli jakkoli poradit na své cestě půsty, jsem nyní k dispozici v plné síle. Ptejte se tady i do zpráv. (Jak je komu milé) Co budu vědět odpovím podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

nelakalo ta maratonskych 42 ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Je to mazec, kolik dochucovadel normálně používáme a teď musím dělat přestávky, aby mi obyčejná na páře spařená zelenina nevypálila všechny chuťové buňky :)
Je to narez kolik chuti ma "obycejna" zelenina, i slana je z pary dost, vid ? :)
Rozdil mezi naparenim a uvarenim je ten, ze originalni chute vyvaris do vody jako nejakou polivku - vyvar a vodu vylejes, pak jis jalovou, uz mrtvou zeleninu.
Lehce naparena je jeste ziva + usnadni start, nekdo syrovou hned ze startu neda (resp. da, ale neudrzi se pak na uzde a amen navratovko):).
----------------------------------------
Rudi, 40 bylo sloupu, po 20 ve dvou radach (po nalezeni spravneho vstupu do komplexu v Sakkare, 14 z 15 je falesnych) a ne kazdy z uchazecu o tehdejsi uceni mezi nimi bez uhony prosel:).
Ale s maratoncema to opravdu, ale opravdu nema co delat ani s nicim podobnym:).
Cisla, cisla a zase cisla, vsecko souvisi se vsim, jen ne s tim co si obvykle myslime :) :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Rudo:
Tak na začátku jsem hodně uvažovala o nějakých pokusech ve 40. přestat pít a počkat 3-4 dny, co se stane. (pořád mě láká brethariánství) ale musím říct, že jak jsem se k 40. blížila, tak mě to přešlo. Navíc jsem cítila, že na to ještě nejsem připravená. Takže jsem se rozhodla opravdu skončit přesně a bylo to dobře. Myslím, že pokračováním jsem si mohla uškodit. Myslím si, že k určitým věcem ještě dospěju časem.

Cepheus:
Tak já to znám z 21 a z různých detoxikačních kůr, že když chvíli nejíš, tak najednou má všechno spoustu chutí, o kterých člověk normálně ani netuší. Ale ananas mi normálně popálil jazyk, že mě bolel :) (vůbec jsem netušila, že je tak ostrej) Jinak už jsem si dala dneska čerstvou zeleninu a zkusila jsem trochu pražené soji, té jsem se trochu bála, ale nakonec to bylo supr. A obyčejný salát bez zálivky jen tak je taky moc dobrý :) Jinak návratovku nekazím, zelenina, ovoce, soja, žádná sůl, cukr, ani olej. Akorát tendence se přežrat se nezapřou (nebo možná tendence neodhadnout množství?), ale aspoň si pořád hlídám, aby to bylo zdravý jídlo. Taky jsem si za to mohla sama, že jsem obědvala u kompu a nedávala jsem pozor. Ještě se chystám doplnit hrášek, fazoli a taky se chystám upéct si vlastní chlebík (což je taky jenom obilí a voda, když je to ten domácí, z obchodu bych neriskovala) Je docela sranda, že jak jsem dlouho nejedla, tak mě bolí žvýkací sval :D Asi se chudák namohl u toho oběda.

Janek:
Wow, z toho mi běhal mráz po zádech.
Taky si dovolím jedno, které mě hodně dostalo. Obraz za moc nestojí, ale stejně tam jde nejvíc o to, co říká https://www.youtube.com/watch?v=Z35YJQtTWfE
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od cepheus »

Lyra píše:Ale ananas mi normálně popálil jazyk, že mě bolel :) (vůbec jsem netušila, že je tak ostrej) Jinak už jsem si dala dneska čerstvou zeleninu a zkusila jsem trochu pražené soji, té jsem se trochu bála, ale nakonec to bylo supr. A obyčejný salát bez zálivky jen tak je taky moc dobrý :) Jinak návratovku nekazím, zelenina, ovoce, soja, žádná sůl, cukr, ani olej. Akorát tendence se přežrat se nezapřou (nebo možná tendence neodhadnout množství?)
Co se mnozstvi tyce existuje jednoducha poucka - dve spojene hrsti zelovoce max. na 1 den, (pro ty co presne uctujou a meri je to cca do 300g /1 den), tahnout co nejdyl, navratovka zn. ideal:).
Jinak jsem Te chtel Lyro puvodne varovat pred ananasy, jablky a neredenyma ovocnyma stavama obecne, pi. Partykova primo doporucuje ve sve knize na kolik se ma zpocatku redit i ta mrkvova, postupne pak muzes pridavat na koncentraci (prave proto ze mas citlive sliznice, neco jako mimino, 40 dni zahalely, tak jsou zcitlively).

Ananas popali sliznice i nepustujicimu cloveku, me takto podobne spalila jablecna stava pri druhe 21, jsou to preci jen mirne kyseliny a kdyz je ne uplne zrale ovoce tak ouvej, je to silnejsi.
Kdyz jsem kdysi kdesi kohosi varoval, byl jsem u prihlizejicich teoretiku za blbce (jako vzdy maji opacny nazor na veci, aniz by meli vlastni zkusenost), tak jsem si rikal ze asi vis co delas a pomlcel jsem, no nemel jsem a radej skousnout nejakyho toho kusniciho chytraka, mohlas byt usetrena bolesti, tak sry, to me mrzi:).

Me se to pak co si vzpominam douho a spatne hojilo a nemohl jsem si skoro nic poradne vychutnat (s jablecnou stavou komplet spalenou dutinou), nekdo je mozna min citlivy anebo ma vnitrnosti z plechu:), co ja vim, me to ucinkovalo primo otresne :D .
Cize stavy redit po pustu zpocatku vodou, anebo pockat az se "rozjedes":).
Se drz dal v navratovce:).
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Cepheus:
Tak hrozné to zase nebylo. Já jsem věděla, co dělám. Po 21 ananas úplně supr, dodal mi hodně energie. I teď byl dobrý, jen jsem si ho příliš dlouho vychutnávala. Druhý den jsem ho snídala zase a vše už ok. Dneska už jsem měla i trochu česneku a všechno v pohodě (v salátu). Tedy to asi stejně mám jinak než Ty a varovat bych se stejně nenechala, ten ananasový fresh si prostě neodepřu a to ovoce mi k snídani dělá vyloženě dobře (dneska nektarinka). Však když jsem ten ananas jedla ten první den, tak mi to trvalo skoro hodinu. To by možná spíš bylo divné, kdyby to prošlo jen tak :) a co se týče hojení, tak už o tom ani nevím a ananas si papkám vesele dál. Mám ho podle krevní skupiny v léčivém ovoci a fakt mi svědčí.

Co se týče množství, tak plnou dlaň vím, ale tam šlo spíš o to, že jsem si nandala na talířek 150g zeleniny k obědu (protože oběd má být největší), pustila filmík a jedla. A snědla jsem to celý. Jenže jsem se tím samozřejmě přežrala :D Teď už si to hlídám a jím spíš málo a často - 5x denně malé množství zeleniny, nebo sóji. A zítra se chystám péct vlastní domácí žitný chléb. Když trávím sóju, půjde i obilí a aby ten chléb byl čistý bez chemie a soli si pohlídám osobně :)
Lyra
Příspěvky: 40
Registrován: sob dub 26, 2014 1:06

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Lyra »

Pro ty, kteří mají ukončenou 40:

Nedá mi to a musím se zkusit zeptat :) Je tu někdo, kdo by znal recept na startovací jídlo od Pavla Máchy? ( Případně někdo, kdo 40. dodržel a také ho to zajímá? )
Prosím do zpráv.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od rudo »

Lyra píše:Pro ty, kteří mají ukončenou 40:

Nedá mi to a musím se zkusit zeptat :) Je tu někdo, kdo by znal recept na startovací jídlo od Pavla Máchy? ( Případně někdo, kdo 40. dodržel a také ho to zajímá? )
Prosím do zpráv.
podobnu otazku som dal pred rokmi

odpoved vtedy bola ze je to tajne a len pre zasvetenych a blablabla

ak sa ti to podari zsikat, tak to zverejni, snad ta za to kult nebude prenasledovat

z inych zdrojov sa tiez hovori o variante varenej sliepky, nie mladeho kurata, ale starej sliepky
si napamatam ci sa ma jest len polievka z toho, alebo sliepka alebo najprv polievka a potom sliepka, ale urcite sa to da lahko vyhladat

ktovie ci machova specialita nebude vareny kohut
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: 40-ti denní půst

Příspěvek od Janek »

Ma to snad v te sve knize, vytistenym foru, nebo ne? Muzu se do toho pripadne podivat...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět