Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

marcikcz
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 21, 2014 11:45

Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Příspěvek od marcikcz »

Chtěl bych jenom sdílet mojí zkušenost ohledně snižování cholesterolu.

Je mi 28. Už přibližně 3 měsíce se stravuji ze 70 až 80% raw vegansky. Nejím vůbec nic z toho, o čem se běžně říká, že cholesterol zvyšuje. Z tohoto důvodu jsem byl celkem překvapen, když mě praktický doktor naměřil cholesterol 7,57 mmol/l.

Ihned jsem se tedy začetl a zjistil, jak to s cholesterolem ve skutečnosti opravdu je. Zařadil jsem denně 2 lžíce rozemletých lněných semínek, 1 lžíci rozemletých konopných semínek a 1 lžíci chia semínek ve vodě. Začal jsem také cvičit cca 30 minut denně. Cholesterol si měřím doma sám a dosáhl jsem podle mě neuvěřitelně rychlých změn za pouhých 5 dní.

Cholesterol mě klesl z 7,57 na 6,1 mmol/l za 5 dní (tj. skok z rizikové skupiny do zvýšené)! Z jídelníčku jsem nic neodebral, pouze přidal výše uvedené (lněná, konopná a chia semínka a trochu cvičení).

Třeba tento postup také někomu pomůže při boji s cholesterolem. Já sám jsem tohle celkem složitě na webu dohledával a jak se zdá, tak to funguje neskutečně dobře.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Příspěvek od rudo »

drzim palce

myslym ze o tomto jave vacsina ludi na tomto fore vie

najucinejsi postup na znizenie chlesterolu je vynecht obilie a podobne odvodeniny

na druhej strane cholesterol nie je nepriatel a jeho znizovanie je falosna vojna proti veternym mlynom
5 2 8
marcikcz
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 21, 2014 11:45

Re: Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Příspěvek od marcikcz »

Ještě jsem zapomněl, že jsem přidal B12 - 500 ug denně, někde jsem slyšel, že snižuje homocystein, který vyšší cholesterol také může způsobovat.

Nicméně teď už mám po 10 dnech 5,1 mmol/l, to je snížení o 2,5 mmol/l. Kamarád bere statiny a za 2 roky se mu snížil cholesterol o 0,2 mmol/l :-D To zdravotnictví by se mělo trochu zamyslet.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Příspěvek od rudo »

marcikcz píše: To zdravotnictví by se mělo trochu zamyslet.
zdravotnictvo to ma dobre premyslene, akurat jeho ciel nie je zdravie obcana, ale zisky farma a verna sluzba WHO
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Snižování cholesterolu u 70% raw vegana

Příspěvek od Janek »

OT: Je zemedelsko-potravinarska a farmaceuticko-lekarska loby a urcite je nad slunce jasne, ze jdou ruku v ruce, vzdyt spolecne to ridi iluminat krzeva bankovni-vladni lobby :-)

ne delam si srandu. Neverte tomu, nechci aby po me sly ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět