Vitariánství v zimě

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

vosma
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 20, 2014 14:27

Vitariánství v zimě

Příspěvek od vosma »

Jak snášíte raw stravu v zimním období? Mám tendenci do sebe cpát hlavně polévky :-)
A za další, co bylinkové čaje, pijete je? Případně jak na jejich přípravu? :br
Arielka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 15, 2014 13:16

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od Arielka »

Já s vitariánstvím nejsem na 100% (jakože mám teplý oběd, ostatní syrové), ale i v zimě mě postačily teplé polévky a bylo mi dobře, žádný žaludeční problémy. Ale četla sem že to není pro člověka dobré jíst ochlazující potraviny (právě čerstvou zeleninu) v zimě, kdy naši předci k jídlu neměli čerstvou stravu a požívali jen velmi omezené potraviny. Že bysme měli jít to co měli oni: kořenovou zeleninu, kvašené zelí, syrové zelí, vařené luštěniny a obilniny. Ale fakt nevím no, nejsem odborník.
Koukám ale že se nikdo do odpovídání nehrne... škoda
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od bukaj »

Taky v zimě nedokážu jíst samé saláty. A v zimě je nabídka sezónní lokální zeleniny vhodné na syrovo velmi omezená, takže z vesela vařím.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od Esterka »

Vitariánství v Česku během zimy je nereálné.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od s.arik »

Esterka píše:Vitariánství v Česku během zimy je nereálné.
samozřejmě že JE reálné, teoreticky i prakticky :roll:

jiná věc je, že se málokomu chce do takové askeze a je mimořádně obtížné splnit i (obvykle obecně považovaný za rozumný) požadavek lokálních zdrojů potravy a sezónnosti.

většina vitoušů má raději exotiku, banány a pomeranče a kaki a avokáda...ale raw to je ne? ;)

kdybych byla raw + lokální (+ vege) fanatik, určitě bych neumřela na podvýživu, kdybych konzumovala jen česká jablka, hrušky, mrkve, pastiňák, černý kořen, kadeřávek, růžičkovou kapustu, kysané zelí, vlašáky a lískáče, len, mák, pohanku, slunečnici (vše klíčené)...syrové žloutky domácích slepic, co nesou i v zimě atd.

jasně, nejsem vitouš (jím mléčné výrobky a vejce si vařím, v zimě sem tam zeleninu pařím), tak co se rozčiluju - jen kroutím hlavou, proč někdo vykřikuje, že je nemožné něco, co očividně nemálo lidí roky praktikuje :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od Janek »

Treba ma kazdy jine meritko reality :-)

Syrovy zloutek je vitariansky ?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od s.arik »

Janek píše:Syrovy zloutek je vitariansky ?

o tom už tu bylo hádek...
já stále používám pojem vitariánství = raw foodism, syrová strava, klidně i živočišného původu. můžeme žrát třeba výkaly, hlavně že je nazahřejeme nad 45 st.
odmítání vajec/mléka/masa má už roky vlastní, jiný, termín - veganství (ten zase nepředepisuje způsob úpravy surovin).
veganství a vita=raw se dá spojit nebo taky nemusíme...

(jiní, např. tuším Panda, tvrdí, že syrová strava musí být jen rostlinná, veganská, je to holt o vyjasnění si pojmů předem)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vitariánství v zimě

Příspěvek od Janek »

Clovek je holt vsezravec... Ale vseho moc skodi, muj nazor. Nevim jestli nych si byt Pandou dal zrovna tuhle fotku do avataru, nedal. Nevim proc, mi to asociuje jeden dik Mjr. Zemana, sry Pando :)

S tou tepelnou neupravou bych taky nebyl tak militantni, nektere potraviny bych urcite tepelne ci chemicky upravil, protoze bez upravy hrozi daleko vetsi rizika, nez pozreni mrtve stravy :-) proto rikam stale, ze je dobre neco vedet v kontextu, na druhou stranu stastny je nevedouci.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od ajla »

Esterka jistě myslela pouze sebe, je jasné, že mnozí u nás fungují na vita několik let i v zimě.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství v zimě

Příspěvek od cepheus »

"Podle sebe soudim Tebe" se ne nadarmo rika :).
Ted zase (Ester) nenasla dlouhoveke narody na netu tak proste neexistujou a smytec :D.
Odpovědět