VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: GW

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:Měl bych zájem o členství u GW za ty tři stovky, co pro to člověk musí udělat? nemaj to někde třeba webem? jak se to pak objednává? kolik atd...
a jinak se upíšu za choleru a ječmen komukoli, tak se ozvěte s nějakým přímým kontaktem a podmínkama

díky..
Poslal jsem ti ty podrobné informace mailikem. Údaje potřebné pro registraci atd.
Po přidělení svého členského čísla si objednáváš sám - obdržíš všechny materiály firmy, katalog zelených potravin. Doručení se děje do 48 hod. Chodí to na dobírku. Doporučuji přiobjednat Knihu o nápoji z trávy.
:wink:
green revolution
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

stránky maj na http://www.ways.cz/
taky bych šla do členství, sem jim psala meil tak před 14dny a ešče neodepsali.. tak snad asik zajedu osobně, když se neozvou..
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

stránky maj na http://www.ways.cz/
taky bych šla do členství, sem jim psala meil tak před 14dny a ešče neodepsali.. tak snad asik zajedu osobně, když se neozvou..
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

smaldas píše:stránky maj na http://www.ways.cz/
taky bych šla do členství, sem jim psala meil tak před 14dny a ešče neodepsali.. tak snad asik zajedu osobně, když se neozvou..
Nemusíš nikam jezdit. Tady mezi vitariánkama jsou lidi, kteří jsou členy. Oni Ti zprostředkují členství taky. A následně si nakupuješ dle své libosti za VOC ceny, tedy o cca.30% levněji než v kamenných obchodech.
Stejně tak i Ty - pokud budeš spokojena s produkty, když doporučíš tyto produkty svým bližním, oni se zaregistrují díky Tobě a budou si dle svých potřeb nakupovat přímo. Použitá odbytový systém je etická síťová distribuce.
Tak si vyber Johnyho, nebo mě, nebo i další lidi odsud, kteří jsou členy - bude to v rodině. :) Registrace je vyřízena pak na druhý den.
Peťka
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

registrace GW

Příspěvek od Peťka »

Nějak nefunguje tok soukromých zpráv. Odesílal jsem to více lidem, kteří chtějí registraci a tvx říká, že mu to nedošlo. Takže to vyvěsím tady:

Registrace 300,- Kč k tomu 1 produkt zpravidla chlorella 1100 ks za 1.050,- Kč. Doporučuji přiobjednat šejkr (70 ká) a event. Knihu o nápoji z trávy. (220 ká).
V registraci obdržíš keramickou dózu na chlorellu, katalog zelených potravin, etický kodex a další materiály. Kdo bude chtít ječmen, je lepší si koupit velké balení suroviny je tam 25% navíc. Ječmen stojí 2.100,- Kč pro členy, mimo pak 2.700,- Kč. A vystačí na 3 měsíce 2x denně. Ječmen lze koupit pouze jako zelenou trojku (3ks najednou) nebo ode mne za stejnou tedy VOC cenu po kusech.
Je potřeba zaslat mi tyto data: komu, kam: tedy jméno adresa, dále e-mail, mobil a konečně číslo účtu a banku - pro případ, kdy Ti bude přicházet podíl na zisku firmy.
K tomu specifikovat objednávku v souvislosti s registrací. Např. chlorella, Kniha, šejkr a event. ječmen zvlášť. Nebo chlorella, zelená trojka, šejkr, Kniha. Nebo jen chlorella.
Tohle stačí poslat na mail: hovadik.petr@tiscali.cz. A připravit se - za 2 dny to máš na dobírku doma. Konkrétní dotazy klidně na stejném mailu.

Peťka
green revolution
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Vitamíny

Příspěvek od Seraf »

Čauky, našel sem na netu tenhle článek:

http://vitaminy.doktorka.cz/priznaky-pr ... vitaminem/

23. 10. 2001. Nejčastěji lidé trpí nedostatkem vitamínů. Předávkování bývá vzácné, poněvadž většina vitamínů je rozpustných ve vodě a tak organismus okamžitě přebytek vyloučí močí. Riziko hrozí pouze u vitamínů rozpustných v tucích. Ty se mohou v organismu kumulovat. Toxické působení se projevuje u přebytku vitamínů A a D.
Toxicita a známky předávkování u vitamínu A:
Padání vlasů, suchá, šupinatá kůže, žlutavé zabarvení kůže, nevolnost, zvracení, průjmy, svědění, poruchy zraku, vyrážky, bolesti v kostech, nepravidelná menstruace, únava, bolesti hlavy a zvětšení jater. Dávka vyšší než 50 000 I.U. (mezinárodních jednotek), užívaná po dobu více než jednoho měsíce, může vyvolat u dospělých toxické příznaky.
Více než 18 000 I.U. může způsobit toxické příznaky u dětí.
Těhotné ženy by neměly užívat více než 10000 I.U, protože může dojít k poškození plodu.
Též lidé trpící onemocněním jater by neměli přijímat více než 10 000 I.U.
Vhodnější je užívání provitamínu A - betakarotenu, který se v organismu přeměňuje podle potřeby na vitamín A. (Tato přeměna je však omezena při snížené funkci štítné žlázy, proto by lidé s hypothyreózou neměli užívat betacaroten).

Toxicita a známky předávkování u vitamínu D:
Nepřirozená žízeň, svědění kůže, zvracení, průjem, zvýšené močení, ukládání vápenných solí do cévních stěn v játrech, ledvinách, plicích a žaludku.
Toxicitu u dospělých mohou vyvolat dávky vyšší než 20 000 I. U. denně po delší dobu. Obecně dávky vyšší než 5000 I. U za den mohou způsobit vedlejší účinky.

Tak co s tim? Piju půl litru mrkový štávy denně, někdy i litr:-))) a je moc dobroušká...... a ted mi někdo říká že se můžu přiotrávit?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vitamíny

Příspěvek od RadkaS »

Tak co s tim? Piju půl litru mrkový štávy denně, někdy i litr:-))) a je moc dobroušká...... a ted mi někdo říká že se můžu přiotrávit?
Ja jsem take dlouhou dobu pila pullitru mrkvorajcatovy stavy denne (snad 2 roky) a ty priznaky, co jsi vypsal vyse jsem nemela. Naopak vlasy nepadaji (driv jo), pokozka se zvlacnila, lepe se opaluju, neuzivam zadna mazadla na kuzi... Je pravda, ze jsem zlutejsi nez ostatni. Ale fakt je, ze se mi libi muj nazloutly odstin kuze daleko vic, nez cervena kuze lidi kolem me. Na druhou stranu vypit najednou pullitr mrkvove stavy neni moc prirozene, tak nevim, co to muze zpusobit. Doporucovala bych Ti sledovat priznaky Tveho tela, ono Ti povi, kdyz neco nebude tak. Ja tu stavu taky chtela denne a pak prislo obdobi, ze ji moje telo prestalo vyzadovat a ted si ji davam jednou za cas. A tak je to vlastne ze vsim. Budes mit obdobi, ze chces to a to a pak zas obdobi, ze to chtit nebudes. Proste komunikuj s telem.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

RadkaS: Děkuji za odpověd :)
Doporucovala bych Ti sledovat priznaky Tveho tela, ono Ti povi, kdyz neco nebude tak. Ja tu stavu taky chtela denne a pak prislo obdobi, ze ji moje telo prestalo vyzadovat a ted si ji davam jednou za cas. A tak je to vlastne ze vsim. Budes mit obdobi, ze chces to a to a pak zas obdobi, ze to chtit nebudes. Proste komunikuj s telem.
A v tom mám právě rozpor, pročítám knížky Walkera a tam píše že se může během procesu pití štáv dělat i špatně i nevolnost, a že je to pozitivní proces, trošku i říkám zda to není nějakej šílenec :))))

Dneska jsem zkusil odštavnit mrkvičku, a potom okurku(ta šla dobře a krásně voněla) k tomu papriku(tu sem moc nevoněl), a petržel(spousta štávičky z listů), mno a to jsem vypil, bylo to hořký a nechutný, ještě poznámka že jsem vypil mrkev samotnou a potom tuto směs....

No a nakonec jsem dštavnil cibuli a česnek(vypustil sem u samotného odštavnování spoust slz:-/ ) a vznikla trošku pasta a štáva odštavněná se tak nějak zdrcla, a ted leží přede mnou a zdřejmě to do sebe nedostanu..., tak přemejšlim co s tim udělám....
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ředit, okurka nebo voda je na to ideální...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to Seraf: pijeme leta zel.šťávy, nějakej ten vagon mrkve máme v sobě a nic
zásadnější jest ten konzumační zbytek,
navíc se přikláním k theorii, že tkzv. nedostatky či defycyty jsou způsobeny přebytky na straně příjmu, na jejichž odstraňování z těla jsou výše zmíněné vyplýtvány
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nevíte v čem je v rostlinné říši křemík? :)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Mořské řasy, vojtěška, zelí, salát, cibule, tmavá listová zelenina a pivo.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Taky jsem hledala, kde může být. Ale kromě již zmiňovaného je to údajně i květák, pórek a ovoce (které, to už tam nebylo).
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

a co hliník, je furt v humpolci?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:a co hliník, je furt v humpolci?
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

přeslička rolní je celá vyztužená křemíkem "c)
mam ji, bohužel už asi rok či dva tam leží, asi půl kila nasbírané a nasušené, kdybys chtěla...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

díky moc za odpovědi :) je to moc milé :) člověk položí otázku a lidé odpoví :D není to všude a ve všem v životě takto, ikdyž by to mělo být :) přirozené :)

tak jsem tak o něm četla v jednom časopise a zjistila jsem, že vlastně vůbec nevím v čem je, ale pokud mohu ochutnat přesličku Tvx, tak ráda vyzkouším. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Alebo si radsej niekde odtrhni cerstvu.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:a co hliník, je furt v humpolci?
Sem viděl v TV asi před tejdnem, že Hliníkovi postavili v Humpolci pomník, fakt nekecám ... Prej když je proslavil, tak zasluhuje pomník. Takovej humpoláckej Cimrman ...
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To predávkovanie vitamínmi - sa asi skôr myslí na to, keď sa to užíva v tabletkách. Nie? Tam je, myslím, reálne riziko predávkovania. Niektorí ľudia toho do seba nasypú kvantá :shock:
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Renáta píše:To predávkovanie vitamínmi - sa asi skôr myslí na to, keď sa to užíva v tabletkách. Nie? Tam je, myslím, reálne riziko predávkovania. Niektorí ľudia toho do seba nasypú kvantá :shock:
Jojo, plati to jenom o prumyslove vyrobenych vitaminech. V ovozelu jsou obsaženy provitaminy, ze kterých tělo teprve vitaminy vyrobí.
Nadměrný příjem vitaminů rozpustných v tucích, hlavně vitaminů A nebo D, může vést k onemocnění označovanému jako hypervitaminóza, protože nežádoucí přebytek tělo nedovede hned vyloučit. Nadbytek vitaminů rozpustných ve vodě tělo vyloučí močí. Ale i nadbytek vitaminů C, niacinu nebo vitaminu B6, může mít nežádoucí účinky. Nadměrný příjem vitaminů z běžné stravy nehrozí. Předávkování je obvykle možné, pouze pokud bereme příliš mnoho vitaminových přípravků.

O vitaminu A platí:
Biochemickou přeměnou beta karotenu vzniká v těle vitamín A. Beta karoten naleznete především v žlutých, oranžových a červených rostlinách, jako je mrkev, rajče, paprika, překvapivě mnoho karotenu je i ve špenátu a petrželi. Při předávkování Beta karotenem na rozdíl od vitamínu A nehrozí ani hypervitaminóza A a ani karcinogenní, mutagenní či embryotoxické (poškozující plod) účinky jako u předávkování vitamínem A. Při vysokém příjmu beta karotenu budete mít při nejhorším oranžovou kůži, avšak i tak není vhodné překračovat příliš doporučené dávky. Beta karoten je mimo jiné vhodné užívat, pokud je Vaše kůže vystavena často slunečním paprskům. Nejvhodnější je konzumovat dostatek zeleniny a ovoce, z něhož získáte dostatek karotenoidů v přirozené formě.

Sama jsem kdysi několikrát při týdnu na šťávách vypila litr karotkové šťávy denně a žádné negativní příznaky se nedostavily, spíše naopak :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

minsc píše:já myslím že v bucovo deníku
jáj sem to tam našel, dokonce, vzpomněl jsem si, že jsme tu sůl diskutovali s johnym, moc jsem nedával ve vlastivědě asi pozor, ale řek bych, že principiálně to tak může fugovat, ale třeba stejně jako se ví jak principiálně funguje fotosyntéza, stále není vědeckým kruhům známo jak to probíhá doopravdy reálně. To nemluvím o klonování, jež mi připomíná rozbíjení atomu kladívkem, a včera ještě shlédl v TV, že po přečtením genomu je smysluplná jen 1,5 % DNA, další 1,5% DNA jsou regulaze, či vazby a zbytek je balast, ovšem náhle se nyní jeví, že to bude spíš veledůležité tratoliště informací. Z výše sděleného by mělo vyplynout, že když kruhy ne, jak bych mohl já, ubohý nevědomý, bez prostředků a vybavení konkurovat nějakými znalostmi. Proto musím zůstat u laického si vyhodnocování scientific (díkybohu za ně) výsledků + zkoumání reálných cizích zkušeností dle mého názoru důvěryhodných +s neposlední řadě vlastními, a z toho mi např vychází, že NaCL pro mne nebude nezbytnou (zvlášť to, že bych byl dehydrován až vysušen jak jest psáno), stejně jak pro spoustu sůl nepoužívajících ariániánů. Pravděpodobně se těch prvků motá kolem dostatek pro naše stopové potřeby, ovšem je třeba dát pozor(pro zmiňované začátečníky), abych si je nevyplýtval na jiné potřebnější, životudržující činnosti tělem konané, např na zvýšenou činnost ledvin, jež je způsobena mj nepřiměřenou konzumací a to i PMN a zkušenosti i ovoce. Rovněž zimu pociťuji pouze při přetížení ledvinového aparátu, též i při půstu, po sauně apod, nikoliv ovšem při činnosti, zde jest tomu naopak, i když soli mám furt stejně. Na druhou stranu, mám posunuté teplotní rozmezí fungování mezi 2-40°C, možná i víc, ještě jsem neměl krom sauny příležitost.
Včera jsem shlédl i o pouštních zvířatech jako divokej vosel, přímorožec a jiní, jež jsou adaptovaní a vůbec se ani nenapijou, přepnou na vnitřní recyklaci, neščijí, a jen suchobobkují, dehydratací netrpí.
Takže jak je z výše sděleného zřejmé, očekávat, že ze mne vypadne něco poučného, jest denuncující (sic významově se sem příliš nehodící, leč o to zvukomalebnější)
Co se týče mých náznaků křečových stavů v lýtkách (asi 3x před rokem) bylo toto odstraněno snížením teploty v sauně (ze 105 na 99), nebo lehkým omezením (Ze 100 saun ročně na 5O saun a 48 par) to přesně nevím.
Právě jsem zaslechl na čr01, že rakovinou mozku trpí nejvíc lidi, ne ti pod radiací, ale co maj hodně sourozenců, taxem si jako jedináč oddych
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

co pak my z šesti dětí? a dřív jak byly počtné rodiny?
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera jsem otevřel knihy walkera, Janči a j. a fšude byly docela odlišné hodnoty obsahů (zelovocu) viz vlákno, to mě docela uklidnilo
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Právě jsem zaslechl na čr01, že rakovinou mozku trpí nejvíc lidi, ne ti pod radiací, ale co maj hodně sourozenců, taxem si jako jedináč oddych
:-))))))))))
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Uzivat vitamin C proti prechladnutiu vraj vobec nepomaha

Příspěvek od Dano »

Uzivat vitamin C proti prechladnutiu vraj vobec nepomaha, ani preventivne ani pri liecbe. Zrejme cesta k drahemu mocu :)

Dnes to dali rano v TV, komentoval to Bukovsky a este jeden imunolog. Obaja tvrdili, ze ide o vieryhodne studie a ze niet pochyb, ze to tak je. Myslim, ze Bukovsky spominal, ze prijem vitaminu pomohol len v 2% pripadov, co je vlastne nic, pri tej statistike.

Skusil som google a toto je asi zdroj, ktory to zverejnil:
http://today.reuters.com/news/articlene ... AMIN-C.xml
Vyberam len par viet:

Therefore, it is senseless for most people to take vitamin C every day to reduce their risk of catching a cold

Vitamin C, for the average person, also failed as a "therapeutic" for the common cold. Trials of high-dose vitamin C taken after the onset of cold symptoms showed "no consistent" effect on either the length of a cold or the severity of symptoms

Zalozene na 30 studiach a 11350 ludoch.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Sůl nad zlato ?

Příspěvek od Johny »

Možná nejdůležitější objev v oblasti zdraví 21. století.
Myslím že tyhle informace si zaslouží nové téma. Bohužel jen v angličtině:
http://www.krystalwebmatrix.com/about_opitz.htm
Pod FAQ je 40 videí s odpověďmi na otázky.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Johny, mozna take nejdulezitejsi objev v oblasti marketingu 21. stoleti? :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Od tebe jsem jinou odpověď nečekal 8)
Pořád čerpáš ze stejných zdrojů, takhle se nic nového nedozvíš. Graham není bůh, nemusí mít ve všem pravdu. Ovoce, které jíš taky někdo prodává. Ale chybí v něm minerály a je přešlechtěné. Hodně věcí odmítáš jenom z principu, aniž bys nad nimi přemýšlel. Svět není černobílý a Bůh nerozdělil věci na dobré a špatné. Ve vesmíru se dějí zajímavé věci, kterým jsme ještě zdaleka neporozumněli a totéž se děje v našem těle. Tvoje filosofie stojí na ideologii, ne na faktech, není pružná, používáš pořád ty stejné argumenty, máš klapky na očích. Fascinuje mě to, že o svém přesvědčení nikdy nepochybuješ.
Každý nese určitou část poznání pravdy, pochopení světa. Ta je ale neuchopitelná, když se jí snažiš chytit, proklouzne ti mezi prsty a v rukách ti zůstane jen tvá představa. Graham došel k určitému poznání ale zastavil se v bodě, kdy si myslel, že našel pravdu. Mnohým následovníkům zřejmě vyhovuje zjednodušený obraz reality, cítí se v něm bezpečně. Drží se zuby nehty jediné jistoty v životě, jenže ta je iluzí.
Falešnou jistotu a bezpečí potřebuje ten, kdo nemá Lásku.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je hezká úvaha

---------------------

člověk by měl jít dál a stále hledat, i když si myslí že už našel....
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Hmm, ja pouze nadhodil, ze mozna nejen nejdulezitejsi objev v oblasti zdravi, nybrz i marketingu ;)
Ale diky za takovou niternou charakteristiku me osobnosti, na to bych si ja osobne netroufl u osob, ktere skoro vubec neznam.

O soli jsem toho cetl dost a ani tyhle informace me nepresvedci o tom, ze je lepsi jist kameny nez ovoce a zeleninu :)

Jako mnoho jinych lidi premyslim o podstate sveta a kladu si spoustu otazek. Mezi nimi samozrejme podobne jako "Je Graham opravdu Buh?", ale to ty samozrejme dobre vis, ze? ;)

Take me fascinuje, ze nepochybujes o tom, ze veskere ovoce je preslechtene a chybi v nem mineraly. Tak mi teda povez, jake to jsou mineraly a kolik jich tam presne chybi. A pak take kolik jich me telo presne potrebuje. Po techto informacich mi treba nezbyde nic jineho, nez zacit olizovat solne krystaly.

Johny, me nejde o nic jineho nez o trochu zdraveho selskeho rozumu v dnesni dzungli vedeni. Uprimne jsem se te nechtel nejak dotknout moji narazkou na tvuj prispevek, mohl jsi to brat s trochou nadsazky.

Ovocny pozdrav,
Neo
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Milý Neo !
Pokud se v té charakteristice mýlím, určitě se tě nedotkla. Řekni mi, kolik přesných informací bys potřeboval k tomu abys ochutnal ty kameny ?
Tohle ti nikdo nikdy neřekne, jediný co ti zbývá je to vyzkoušet :-) Ochutnat něco co nebylo určený pro výživu člověka :( no pravda, při té tvé monodietě to asi nebude zrovna záviděníhodný oběd :wink:
Ale vážně: doporučované množství 1 čajová lžička nasyceného roztoku ve sklenici vody ráno na lačno. 250 milionů let stará polívka obsahující všech 84 mikroprvků vyskytujících se v lidském těle, v krystalické elektricky nabité - iontové formě, tedy milionkrát menší než koloidní minerály, dokonale využitelné pro tělo - buňky, působící zároveň jako nitrobuněčný antioxidant.
http://www.krystalwebmatrix.com/quickti ... mehigh.htm
Na kolik ta lžička denně asi tak přijde ? ..No vychází to na 12 haléřů českých, opravdu velký byznys :D
Neo, s nadsázkou to beru a opravdu to nemyslím špatně, pokud se chceme dostat blíž k pravdě tak nemá cenu mazat si med kolem úst. Řekl jsem upřímně co si myslím, není to vůbec nic proti tobě, spíš jen zoufalá snaha pochopit jak můžeš prostě vydržet tak dlouho žít jednu filosofii, která je prostě v mých očích omezená, dívá se na svět zůženým pohledem. Pokusil jsem se zjistit co se stane, když ti vnutím jiný pohled. Ale nějak se mi to nedaří, prostě máš ten svůj.
Hele nechceš udělat experiment ? Týden tu lžičku každý ráno, co to s tebou udělá, jo ? Snad tě to nezabije, nechtěl bych tě mít na svědomí :D
Tak platí, to bude přínos pro lidi, někdo se musí obětovat pro výzkum, já už v tom jedu, mimochodem to obsahuje i plutonium, neptunium, uranium, radium a cesium :D tak že bych z toho měl najednou tolik energie ? :idea: Nebo dívej, praseodymium - to ty tvý banány určitě neobsahujou :lol: hm, dokonce palladium,.. a hafnium.. To je legrace :D
Tak dobrou chuť :wink:
No nic, tady raději kompletní seznam:
hydrogen, lithium, beryllium, boron, carbon,, nitrogen, oxygen, fluoride,, sodium, magnesium, aluminium, silicium, phosphorus, sulphur, chloride, calcium, scandium, titanium, vanadium, chromium, manganese, iron, cobalt, nickel, copper, zinc, gallium, germanium, arsenic, selenium, bromine, rubidium, strontium, yttrium, zirconium, niobium, molybdenum, ruthenium, rhodium, palladium, silver, cadmium, indium, tin, antimony, tellurium, iodine, caesium, barium, lanthanum, cerium, praseodymium, samarium, europium, gadolinium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, thulium, ytterbium, lutetium, hafnium, tantalum, tungsten, rhenium, osmium, iridium, platinum, gold, mercury, thallium, lead, bismuth. polonium, astatine, francium, radium, actinium, thorium, protactinium, uranium, neptunium and plutonium.

Hm, co s tím, že ?
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Johny píše:Falešnou jistotu a bezpečí potřebuje ten, kdo nemá Lásku.
Hezký
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Ahoj, dovolim si uryvek, z rozhovoru Josefa Zezulky s zaky, snad se to k tematu hodi, nasel jsem to na dub.cz:

Taz: "Rád bych ještě doplnil otázku o nabírání anorganické síly. Ve svých přednáškách říkáte, že pouze rostlina může zpracovat anorganickou hmotu. Je mi divné, že když bytost lidská nemůže zpracovávat anorganickou hmotu, že může zpracovávat anorganického ducha. Jestli jsem dobře rozuměl."

Odp.: "Ano, správě jste rozuměl. To je tak: My tady mluvíme o hmotě jakožto základu tohoto životního stylu, který je právě teď v době chladnutí planety. Teď máme tento životní styl. Před miliardami let, kdy planeta byla žhavá, byl zde také život a jednou, až bude planeta ledová bude zde také život, ale opět jiný. Čili život je dnes i na Slunci, ale ne takovýhle. Život tam ale je, protože podstata je stále stejná.

Takže život, který byl a který bude, přijímá a přeměňuje vitální síly docela jinak. Další věc: Vitální síly přijímáme jako anorganické, protože člověk přijímá také určitou hmotu anorganickou - např. vzduch, voda, sůl a naše tělo je také zpracovává. Ovšem, není to základní potravina. Základní hmotná potravina je jedině organická hmota. I rostlina, která nemá chlorofyl, (houby, plísně, bakterie) nemůže zpracovávat anorganickou hmotu a je odkázána na organickou, ale mrtvou.

My přijímáme také anorganické síly, které se v našem těle přeměňují na organické, ale my můžeme přijímat i organické. Vzpomeňte si na to, že jsem vám říkal, že možné přijímat ze stromů, z přírody, kde už jsou síly zpracovány. Vemte tedy v úvahu to, že toto znamená přijímání síly vědomým dechem.

Ale přijímáme také podvědomě. Jednak tím dechem, poněvadž nemyslíme na to, že přijímáme síly když dýcháme, přijímáme také síly organické, kterým říkáme vlivy.

Jsou to vlivy rostlin, vlivy lidí, živočichů. O těch jsme už také mluvili. Víte, že tyto síly můžeme přijímat vědomě. Třeba u rostlin ze starých stromů je možnost nabírání tomu, kdo to zná.

Přijímáme také podvědomě ze společnosti lidí. Tím, že jdeme přírodou, také nabíráme. Když jdeme lesem, kde jsou staré mohutné stromy, je síla jiná než jdeme-li lesem, kde jsou mladé stromky.

Silový příjem je velmi pestrý, tak jako kvalita těchto sil."


Jinak se take divim, proci si Neo za jednu veticku zaslouzil takove kapky :). Mozna jsi, Johny objevil neco, cim ted zijes a mas snahu podvedome branit. Vsak se casem ukaze, kde byla ta pravda, kterou, jak rikas, nemame nikdy plne v rukou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

svit píše: Jinak se take divim, proci si Neo za jednu veticku zaslouzil takove kapky :). Mozna jsi, Johny objevil neco, ...
hmm, po peťkovi další
a není jen neo a graham,
a jelikož jsme na vitarianovi, kde jinde by měli tihleti vyznavatelé býti, osobně je mi líto jedinců, že jim to nefunguje, o moč přicházejí,
i když sám sem včera zavěsil 65-28-07
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl »

buc11 píše: i když sám sem včera zavěsil 65-28-07
:))))
coz mi pripomina, tohle je tak druhej treti mesic jen na ovoci a zelenym (salat,celer) ... no-overts :)) (ano je v tom graham)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Buci ty si taky koleduješ o kapky :lol:
Ale bylo to směrovaný té filosofii, nemůžu za to že zrovna Neo za ní tady stojí. 80-10-10 vždyť to je taková hovadina, zkuste to říct eskymákům, měli by si zařídit dovoz banánů a duriánů.. Prostě život není takhle statickej, potřeby se mění individuálně a podle ročních období, místa kde člověk žije a tisíce dalších faktorů, copak jsme stroje ? Celý svůj život podřídit těmto třem číslům ? Proč ? V tom je smysl života ?
Klíč k přežití civilzace je ve spojení se Zemí, s místem kde člověk žije. Komunikace s živou přírodou, která živí tělo i ducha. Bez kořenů nepřežijeme, a těmi kořeny jsou kořeny stromů, které jsme s láskou zasadili na kousku vlastní Země. V nich je naše budoucnost.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:Buci ty si taky koleduješ o kapky :lol:
Ale bylo to směrovaný té filosofii, nemůžu za to že zrovna Neo za ní tady stojí. 80-10-10 vždyť to je taková hovadina, zkuste to říct eskymákům, měli by si zařídit dovoz banánů a duriánů.. Prostě život není takhle statickej, potřeby se mění individuálně a podle ročních období, místa kde člověk žije a tisíce dalších faktorů, copak jsme stroje ? Celý svůj život podřídit těmto třem číslům ? Proč ? V tom je smysl života ?
Klíč k přežití civilzace je ve spojení se Zemí, s místem kde člověk žije. Komunikace s živou přírodou, která živí tělo i ducha. Bez kořenů nepřežijeme, a těmi kořeny jsou kořeny stromů, které jsme s láskou zasadili na kousku vlastní Země. V nich je naše budoucnost.
johny, máme možná nečekaně společnýho cos, všeobjímající láska a to i k spřízněným z nás mírně řečeno přímo nečiší. :D. Měli bysme to napřed poslat třeba sluníčku, ať to přeformuluje.
80-10-10 je jedna z cest (kteréžto je neo jaxi představitelem, jiné ani neznáme) o kterých se zasvěcení domnívají, že je optimální. Aha to taky konstatuješ.
Osobně, jsa neukázněný, nemohu potvrdit, ovšem keď sa darilo, nenašel jsem zatím lepší.
A mnoho bude i takých jenž o těch číslech nemaj ani ponětí, leč vedeni vnitřním vyhodnocujícím hlasem v ruku v ruce se stomach brainem, jsou neomylně k tomutéž dovedeni. A přes polovinu roku to může být reálné i v našich krajích, půjdu-li po tom nejmňamkovějším.
Vyznavači jiných číselných poměrů, ba dokonce i skladbově jiných syrových komponentů, kteří se rozhodli pobývat v nehostinných oblastech (k nimž se řadí značnou částí údobí i naše rovnoběžka), jsou v rámci tadytohodle samozřejmě rovněž legitimní.
Já osobně proti pojídačům hub, zelí, třeba i vajíček či jogurtů vlastně nic nemám, avšak konzumace podobného, mi skutečně extatické stavy kvůli nimž jsem na světě nepřináší a jsem rád, že jsem aspoň tam kde sem.
Tudíž jsem i šťasten, že mám tu možnost cpát se alespoň supermarketovými náhražkami.
Ovšem připouštím, že takový hrušky, kterými jsem nyní zásoben a schopen je i za určitých obětí vypěstovat, se řadí směle na špici s nejexotičtějšími pochutinami. A spolu s jabkama by mi šlo zde i přežít.
musím už jít možná to ještě doplním.
K eskymům a podobným sem se několikrát vyjadřoval. Osobně, abych prokázal, že se dá přežít kdekoliv, bych se k pojídání bližních nepřiklonil
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

půst

Příspěvek od Johny »

Že zas otravuju.. :)
Dokončil jsem právě sedmý den půstu. Je to už po několikáté, ale narozdíl od předchozích průběhů s absolutním nedostatkem energie, kdy jsem se sotva hýbal a kvůli nízkému tlaku nemohl ani normálně vstát, tentokrát jsem se cítil pocelou dobu úplně skvěle a ještě jsem mohl chodit běhat.
Rozdíl ? Pil jsem pramenitou vodu - artéský pramen, který vyvěrá sám na povrch a ráno sklenici této vody se lžičkou výše zmiňovaného solného roztoku z himalájské soli. Někdo by mohl namítnout, že půst je jen s destilkou, ALE..

Tak jako jídlo, měla by i voda a vzduch býti živé. Jaký jiný kyslík produkují rostliny než živý ? Se vzduchem ve městě toho asi mnoho zatím nenaděláme, ale živá voda se ještě sem tam najít dá. Je to ta, která prýští ze země jako pramen, samovolně, je to dar Země.
Kdo pijete mrtvou destilovanou vodu z nějakého umělohmotného přístroje na elektriku, bojíte se anorganických minerálů ? Skutečně k tomu máte pádný důvod, vždyť mrtvá voda obsahuje jen mrtvé prvky a ty jen tělo zanáší, neumí si s nima poradit. Taková voda nemá žádnou životní energii - elektrický náboj.
Prvky ve vodě tryskající ze země ale využitelné jsou, právě tak jako v elektricky nabité krystalické soli.
BACK TO NATURE !
Ještě dodám že jsem měl léta úplně suchou pokožku na rukách mezi palcem a ukazovákem, což značí dehydrataci organismu, i přes značné pití vody, tak to je najednou pryč.
Přikládám část z textu knihy Christiana Opitze, The Miracle of Crystal Salt.

Drink the Right Kind of Water
You have most likely heard the virtues of drinking water extolled several times. While water is a better beverage than most
42
to drink these days, the quality of water is of great importance. Water is not just a lifeless carrier medium of other substances as it is often portrayed. It is in fact a carrier and medium of life force. The astonishing research by Dr. Masaru Emoto shows how feelings and other energetic influences shape the crystalline patterns of water when it freezes. This proves that water is a living medium in constant exchange with its environment. Water researchers like Viktor Schauberger and Johann Grander have proven long ago that there is a significant difference between living water and dead water. In living water, the molecules form specific clusters that hold life force. Natural bodies of water such as rivers and streams constantly regenerate their cluster structure by forming vortex- shaped swirls. Once water is pumped with artificial force for more than 240 feet, the living structure of water is mostly lost. If we drink such water, it has to be energized and restructured by the body, using up life force instead of enhancing it.
There are basically two options for obtaining a live high quality drinking water. The first is to buy bottled water that is artesian spring quality. Only artesian spring water travels deep within the earth to the surface without being pumped. This ability is an indicator of highly structured water that has levitating forces- it can flow upward against the pull of gravity. Dead water could never do that. Of all artesian spring waters, Trinity is one of outstanding quality and can be recommended wholeheartedly. Unlike most other bottled waters, it is not heated, ozoned or treated in any other way that would diminish its life force.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Tak voda ze studně asi není to pravé, což? :(
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Bohužel, no. Co s tím.. Nějaké zaříkávadlo ? Osiky prý vytahují vodu ze Země, když se zasadí do kruhu, objeví se pramen. To jsem kdesi slyšel. Kdo ví. Ale v přírodě je hodně takových malých pramínků, stačí hledat. A pak aby byli pitné. Voda vzácná.. buď ráda že máš aspoň tu studnu !
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Neo, držím Ti palce !!! Johny, Tobě taky !!!

Váš jogurtář a vajcař :-)

A co když to není tak moc o stravě - musí být živá (a poslední dobou do tohoto pojmu počítám nejenom enzymy ale i baktérie) o tom není sporu.

Ale bez souboru: malá kvantita stravy-zdravý vzduch-pobyt na slunci-spousta pohybu-hezké vjemy pro všech 5 smyslů-hodně spánku je i ta nej... strava naprd a řekl bych, že kdo splnuje tyto podmínky může si leccos dovolit i v té kvalitě stravy .... Hunzové či kavkazští pastevci (jo, jsou tam, dobrý) to dokazují

Mám vás všecky rád.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Standa K. píše:Mám vás všecky rád.
nápodobně :D
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Johny mi mluvi z duse, uz po nekolikate a v rozmezi nekolika let...

Nesnasim zabaleny veci v obchode.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jojo Johny má zajímavé příspěvky, kolikrát je třeba jen přečtu a tak nějak nic, ale uloží se do mě a vzpomenu si na něj potom za několik měsíců a říkám si - něco na tom je :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

taky mi zde johny chyběl a s radkou to byli v mých počátcích mí
guru(malajsky učitel)ové
názorové pestrosti jest potřeba
ale jsem rád, že vodu, či sůl nemám zařazenu ve svých stravovacích zvyklostech
teď v zimě jsem párkrát nutil koze tu její sůl ale nescela, i když v lítě by se někdy utloukla
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše:názorové pestrosti jest potřeba

to je fakt, člověka to nutí trochu přemýšlet dál, potom si stejně udělá co sám cítí, což je dobře, ale nové pohledy jsou hodně dobré i pro šíři vědomostí a celkový rozhled
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

chcel som sem tiez nieco napisat, som za experimentovanie a vyhodnocovanie, nie preto ze by som mal potrebu komplikovat, skor preto ze mi tento postup neraz dokazal ze aj ked som bol so svojim nahladom spokojny, ze aj tak tam bolo este nieco dodatkove navyse, co som mal v kontexte vynechane.
suhlas aj s neom ze v jednoduchosti je krasa, a tiez ze ak clovek sprta do zdravia a pridruzenych disciplin, ze si treba dat pozor, lebo je tam tisic teorii co su vylozene ucelove, viac ci menej uspesne hlavny zmysel v zarabani dukatov na knihach, produktoch, poradenstve, a dalsich spenazitelnych komoditach, to sa zrejme nezmeni. keby som ale ostaval bez zvedavosti rozsirovat jaksi spektrum nasavanych informacii, to by som zrejme pozieral v zaujme zdravia sojove parecky a vyprazance s tatarkou a mrazene zeleniny a kilo sladkosti denne ako zdraviu prospesnu variantu stravy, ako v uplne prvej faze prechodu na bezmasite zitie.
a tu v tejto teme mi pride pekne viditelna pmn jedna dolezita vec - hladanie kvality. to je myslim prave o com sa na tejto stranke vedie vacsina debat, a to je presne pmn aj v tejto teme. ako je rozdiel medzi ceresnovym kompotom a cerstvymi ceresnami zo stromu, alebo medzi avokadom a slaninou, tak isto je urcite tiez rozdiel v roznych druhoch vody alebo soli, co tu tvrdi johny. postupne hladanim najkvalitnejsej volby (ktora je organizmakovi najblizsia) je pmn mozne doladit vsetky stranky nielen stravy, ale celeho zivotneho fungovania.
opitz samozrejme predava to svoje, popri komercnom zmysle ale pmn dava aj nezaujate informacie, pozrel som videa, a chystam sa aj na knihu, ktora je mimochodom zdarma k precitaniu na webe co sem dal johny.
inac, pozivatelne krystaly som chcel objednat uz pred nejakym casom spolu s dvoma solnymi lampami od ineho producenta, tiez himalajske ruzove, nejak som to odlozil do buducna a objednal len tie lampy, pocas tyzdna zrejme ale doobjednam aj pozivatelne krystaly na ten brine vyluh a zaradim.
co sa este tejto temy tyka, nepravidelne semtam pozivam shilajit/mumio, co je tiez komplex stopovych prvkov normalne sa v beznej supermarketovej strave vyskytujucich bud minimalne alebo vobec. navyse s fulvic acid, co je tiez nedostatkovy element v beznej strave, zasoby tejto kyselinky v pode sa totiz intenzivnym polnohospodarstvom vyrazne znizuju. pripisuju sa jej vyznamne regeneracne vlastnosti, podporuje vitalitu a trvanlivost akychkolvek zivych buniek. koho to zaujima odporucam vygooglit "fulvic acid", ide hlavne o podporu bunkoveho metabolizmu, cize vyzivy a detoxu. mineraly a stopove prfky vraj telo vyuziva ovela lahsie ak je FA pritomna, funguje totiz ako katalyzator ich asimilacie a dopravny prostriedok podporujuci ich dostupnost na spravnych miestach.
rastliny vyuzivaju spoluucast FA pri absorbovani anorganickych mineralov z pody a ich naslednej premene na mineraly organicke.
Odpovědět