VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od mira »

Když se zvedá činka, tak naopak "méně je více".
Totok je bez zátěže, tak snad se nezhuntuješ.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

buc11 píše:pozdrav slunci nenávidím, asi mi je potrebný

to je ale pokora, klobouk dolů (:-)
tak se dej na poklony line Karma kagju, jsou jednodušší, něco jako vojenské "k zemi! vstyk! k zemi! vstyk! hovada, rychleji!" ale účinek je fantastický na duši i tělo.
mira píše: Totok je bez zátěže, tak snad se nezhuntuješ.
asi ne, jsem hubená :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:
buc11 píše:pozdrav slunci nenávidím, asi mi je potrebný

to je ale pokora, klobouk dolů (:-)
tak se dej na poklony line Karma kagju, jsou jednodušší, něco jako vojenské "k zemi! vstyk! k zemi! vstyk! hovada, rychleji!" ale účinek je fantastický na duši i tělo.
mira píše: Totok je bez zátěže, tak snad se nezhuntuješ.
asi ne, jsem hubená :)
včera sem aspoň skákal na trampošce,
já udělám jen k zemi (večer u krbu) a do vztyku se už moc nemám
mám dlouhej seznam co bych měl, ale
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od 2olfess »

Tak jsem zakoupil tuto sůl, protože teď nemají růžovou a doporučovala se zde, jenomže ji nedávám no a nepomáhá ani to, že má být tak zdravá .. : :lol:
johanka píše:asi je to ona, ale balení je jiné a obsah je jemňounký prášek, né kristaly. Barva je taková světle červená/růžová. Opíšu etiketu :
SŮL ČERNÁ (Kala Nimak)
100% přírodní nerafinovaná sůl vulkanického původu. Má růžově šedou barvu díky vysokému obsahu železa a minerálů. Je typická svojí vůní a chutí po sirnatých minerálech, což způsobuje chuť po vajíčkách. Neobsahuje přidaný jód. Vhodné pro vegetariány a vegany. Podle tradiční indické ajurvédské medicíny má černá sůl mnoho příznivých účinků na organismus. Pomáhá při trávení a čištění střev, dále při nadýmání a pálení žáhy. Je vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem, protože neobsahuje tolik sodíku a nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Je vhodná pro lidi, kteří dávají přednost nesolené stravě. Má také omlazující účinky, neboť napomáhá trávení a zlepšuje zrak...

Firma FUDCO, krajina původu Indie, koupeno v country life, balení 100 g...
Já to nezlehčuju, jistě se jedná o výjimečný produkt, ale asi to nebude pro slabé povahy. Sůl smrdí jak rozemletá stará vejce, ideální asi na osolení hemenexu, tam by to nemuselo být poznat. Má konzistenci moučkového cukru, takže se nehodí ani do mlýnku, tak se musí solit ručně a od toho ty prsty ještě pěkně dlouho smrdí po osolení po těch vejcích či co. :x Pro mě hrůza, ale je to napsané i na obalu, takže to bude ok, jenom jsem netušil, že to může být tolik. Takže už máme doma bílou Himalájku, když růžovka není , což nejsem rád. :|
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od jans »

hmm, smradlavá sůl s vůní rozemletých vajec, to by mohlo šankaprakšaláně dodat nové dimenze nechutnosti...pořídím si >:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Coz mi pripomina pisnicku od Nohavici, "Na dvore divadla" :D :
"Herec ktery ma pet let do penze a Sejkspir dostava nove dimenze" ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

ked je to zo sopky tak to musi predsa smrdiet po sire, len by to nemali nazyvat sol ale sopecna mineralova zmes
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od Samira »

2olfess píše:Tak jsem zakoupil tuto sůl, ...
haha, mam ju doma a neviem co s nou, este som nezistila, kam ju nasypem :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

koupel...? nohou, při ucpaných dutinách, pokud to fakt tak hnusně páchne :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

tak jsem se opět vzdělal na noe, získali tam absolventa přírodovědy a ten znalosti uchmatnuté u neveriacích ďaurou, pretransformovává do vierouky, nechápu proč si je nečerpá raději z knihy knih nebo véd, nicméně dověděl se tam, že při artificial inseminaci se berou 3 vejce a implikují někam do dělohy, a pak může nastat několik situací, tedy 4, jako že se ujme nula až 3. Nula je málo, ale 3 už je moc a tak jedno musí zneškodnit a ještě donedávna používali KCL, picne se kapička roztoku do vejceho s okamžitým exitem, jenže, už pouhý prosak často způsobil i úmrtí zbylých dvou. Asi jste měli pravdu, že když cucám MgCl2, že si robím pěknou kyretáš.
Jinak co se používá dnes se dozvíme prý příště, já bych si tipnul MMS.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Hehe, Buci, cemu vsemu musi neverici daur uverit, jen aby nemusel verit, to sou veci co ? :D.
Taky jsem to zahlidnul, nemluvil nejhur ten chlapik:).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:Hehe, Buci, cemu vsemu musi neverici daur uverit, jen aby nemusel verit, to sou veci co ? :D.
Taky jsem to zahlidnul, nemluvil nejhur ten chlapik:).
je to seriál, když cituje z knih též se mi to líbí, akorát ty některé další konstrukce
jinak sháním kaolín, jarda má všetko akési dražší
zkoušel jsem svůj z parcely (mimochodem, bývala tam za první republiky cihelna), ale nějak mi nechutná
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Zavolej si tomuto chlapikovi, jestli to nema primo v nabidce, divil bych se kdyby ho nesehnal.
Ma sklad v Moravanech tusim a beru tam ty chutne prvky do stopy obcas, nektere ma potravin. jine pharma kvality, cena zlomkova :
http://www.fichema.cz/
Navic rozumi chemikaliim jako malokdo koho znam, aspon myslim, vsak uvidis sam:).
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od hugo »

cepheus píše:Zavolej si tomuto chlapikovi, jestli to nema primo v nabidce, divil bych se kdyby ho nesehnal.
Ma sklad v Moravanech tusim a beru tam ty chutne prvky do stopy obcas, nektere ma potravin. jine pharma kvality, cena zlomkova :
http://www.fichema.cz/
Navic rozumi chemikaliim jako malokdo koho znam, aspon myslim, vsak uvidis sam:).
To je náhoda, můj bývalý kolega :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Svet okolo Brna je maly Hugo .. ale on je fakticky nabity pres chemii, dovezl mi to az domu a pred barakem jsme davali rec, vsecko to ma v malicku, chodici chemicka encyklopedie.
To neni reklama, jen postreh, mluvili jsme spolu jen asi 2x telefonem a jednou osobne a tento dojem na me zanechal.
Treba chlorid horecnaty ma kvalitni (jsem nazivu a dari se) :D.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

hugo píše:
cepheus píše:Zavolej si tomuto chlapikovi, jestli to nema primo v nabidce, divil bych se kdyby ho nesehnal.
Ma sklad v Moravanech tusim a beru tam ty chutne prvky do stopy obcas, nektere ma potravin. jine pharma kvality, cena zlomkova :
http://www.fichema.cz/
Navic rozumi chemikaliim jako malokdo koho znam, aspon myslim, vsak uvidis sam:).
To je náhoda, můj bývalý kolega :D
fakt? to hned zmíním, jak pudu pro hlínu
já jsem tam už přeci byl pro ten hořečnatec a mám v něm už zrobenou tu čalamádu, ale včil jsem si uvědomil, že to byla zbytečná investice, neb mne zbyla po kozách lechce odlízaná desetikilová hrouda soli pro skot a dobytek, jež jest svým složením naprosto všezahrnující,
a pak jsem tam v půlhodinové čekačce nenápadně flirtoval mezi těma podlahovinama s pracovnicí jeho bráchy
výzkumná poznámka: kozám to moc chutnalo, že jsem to musel rvat od huby, ale jelikož to bylo těžký tak jsem to třeba rok dával a pak zas pár let ne a na zdraví či dojivosti jsem nic nezaznamenal, a to je možná dobře
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše:koupel...? nohou

mé voňavé nožičky, to vám neudělám ... :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

tak hlína vynikající, lepší než jsme čekali, dal jsem bez medu a kakaa
bílá je lepší než francouzská zelená, včera jsem testl po lžičce, samože na sucho
dcera a matka chtěli taky ale na hubu jsem jim odmítl, v jednání je jedině do ní
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od mira »

buc11 píše:tak hlína vynikající, lepší než jsme čekali, dal jsem bez medu a kakaa
bílá je lepší než francouzská zelená, včera jsem testl po lžičce, samože na sucho
dcera a matka chtěli taky ale na hubu jsem jim odmítl, v jednání je jedině do ní
"Tak dlouho mi trvalo, než jsem se stal optimistou, kdo nežral hlínu, ten to neocení" :P
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Ne/prijimanie soli ani pri intenzivnom a dlhotrvaj. poteni

Příspěvek od Dano »

K uzivaniu soli:
Ucastnik tazkeho 6-dnoveho maratonu v Maroku pise o svojej skusenosti v clanku Marathon des Sables.
Prva etapa merala 33,8km v pomerne lahko zdolatelnom terene, len s 1 kopcom. Druhy den... dovolim si z neho rovno kusok citovat:
Povinne zapíjame soľné tablety s každou fľašou vody, aby telo zadržiavalo tekutiny a zostávalo hydratované.
To, žiaľ, spôsobuje opúchanie končatín, čo sa v mojom prípade končí o deň neskôr rozhodnutím bežať zvyšok preteky len v tenkých ponožkách, bez akejkoľvek vnútornej vložky. Napriek tomu, že mám o jeden a pol čísla väčšie tenisky, po druhej etape sú mi malé a obúvanie je ranný rituál.


Proti soli je napriklad Paul C. Brag. Vo svojej knihe The Miracle Of Fasting v kapitole Death Valley Hike Proved Salt Dangerous pise ako si to rozdal v treku v Udoli smrti v Kalifornii s 10 mladymi atletmi vysokoskolakmi. Oni jedlo a napoje a samozrejme solne tablety. On prijimal len destilovanu vodu (cize ziadne mineraly). Bol horuci mesiac jul a putovali 48km. Oni postupne jeden za druhym kolabovali. On to za 10,5hod presiel, ako jediny. A bez zdravotnych problemov. Cez noc taboril vonku a na druhy den, uz sam, presiel tu istu vzdialenost nazad. Zase bez jedla a inych tekutin okrem destilovanej vody. Cize bez mineralov.

But are these salt tablets necessary? In my opinion: "NO!" To prove definitely to myself that I did not need salt during extremely hot weather, I went to Death Valley, California, one of the hottest spots in the entire world during July and August. On my first test I hired 10 husky, strong young college athletes to make the hike in Death Valley from Furnace Creek Ranch to Stovepipe Wells, a distance of approximately 30 miles (48 km). The boys had salt tablets and all the water they could drink . . . and a station wagon filled with plenty of food that contained salty foods like bread, buns, crackers, cheese, luncheon meats and hot dogs. They each ate, drank and took as many salt tablets as they desired. I had no salt, no food, only water during the 30 mile hike. We began the hike on a sweltering July morning. The higher the sun rose, the hotter it became! Up went the heat until at noon it stood at 130 degrees (54,4 st.C) – a dry, hot heat that seemed to want to melt and defeat all of us!

The college boys gobbled the salt tablets and guzzled quarts of cool water. For lunch they drank cola drinks with ham and cheese sandwiches. We rested a half hour after lunch and then continued our rugged hike across the red hot blazing sands. Soon things were beginning to happen to those strong, husky college boys. First, 3 of them got violently ill and threw up all they had eaten and drunk for lunch. They got dizzy and turned deathly pale and great weakness overcame them. They quit the hike immediately! They were driven back to the Furnace Creek Ranch in poor condition. The hike went on with 7 college athletes continuing. As we hiked, they drank large amounts of cold water, soft drinks and took more salt tablets. Then suddenly 5 of them got stomach cramps and became deathly ill. Up came the drinks and their lunch. These 5 had to be driven back to the ranch. That left but 2 out of 10 hikers. It was now about 4 pm and the merciless sun beat down on us with great fury. Almost on the hour, the last remaining salt tableteating athlete collapsed under that hot, burning sun and had to be rushed back to the ranch for medical care.

Only the Non-Salt User Finishes Hike
That left me alone on the test . . . and I felt as fresh as a daisy! I was not full of salt tablets and I was not full of food because I was on a complete fast. The college boys wanted cold drinks, but I drank only pure distilled water, not chilled. I finished the 30 mile hike in around 10,5 hours and I had no ill effects whatsoever! I camped out for the night. The next day I arose early and hiked another 30 miles (48 km) back to the ranch without food or salt tablets.

The doctors gave me a thorough examination and found me in perfect condition! I am ready and willing to repeat this hike across Death Valley, California for any scientific group that wants to do research on man’s mythical “need” for salt. (I get organic sodium from my food.)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ne/prijimanie soli ani pri intenzivnom a dlhotrvaj. pote

Příspěvek od Jindra »

Dano píše:prijimal len destilovanu vodu (cize ziadne mineraly) ... presiel tu istu vzdialenost nazad. Zase bez jedla a inych tekutin okrem destilovanej vody. Cize bez mineralov
což dává za pravdu těm, kdož tvrdí (i já v to doufám), že minerály, které se staly součástí buněčné struktury, ani hladová destilovaná voda z těla nevyplaví (ale naopak vyplaví ty anorganické, nevázané, což je jedině dobře - na co držet v těle sedimenty)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Ne/prijimanie soli ani pri intenzivnom a dlhotrvaj. pote

Příspěvek od Zdeníno »

Jindra píše:což dává za pravdu těm, kdož tvrdí (i já v to doufám), že minerály, které se staly součástí buněčné struktury, ani hladová destilovaná voda z těla nevyplaví (ale naopak vyplaví ty anorganické, nevázané, což je jedině dobře - na co držet v těle sedimenty)
Držet anorganické sedimenty kvůli elektrickému přenosu, destilovaná voda je el. nevodivá.

Krom toho člověk zřejmě nikdy nemůže močit destilku, dříve by zemřel na nedostatek vyplavených látek, všeho moc škodí.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od Pavluska »

mira píše:
buc11 píše:tak hlína vynikající, lepší než jsme čekali, dal jsem bez medu a kakaa
bílá je lepší než francouzská zelená, včera jsem testl po lžičce, samože na sucho
dcera a matka chtěli taky ale na hubu jsem jim odmítl, v jednání je jedině do ní
"Tak dlouho mi trvalo, než jsem se stal optimistou, kdo nežral hlínu, ten to neocení" :P
je, teprve teď jsem si všimla odkazu - na tom jsem ujížděla v pubertě ")

K tématu - kdysi jsem postupně vyjedla (míchalo se to s vodou) pixlu zeleného jílu a účinek žádný, jen zpomalení trávení. Ale třeba probíhalo něco dalšího neznatelného uvnitř.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ne/prijimanie soli ani pri intenzivnom a dlhotrvaj. pote

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:K uzivaniu soli:
Ucastnik tazkeho 6-dnoveho maratonu v Maroku pise o svojej skusenosti v clanku Marathon des Sables.
Prva etapa merala 33,8km v pomerne lahko zdolatelnom terene, len s 1 kopcom. Druhy den... dovolim si z neho rovno kusok citovat:
Povinne zapíjame soľné tablety s každou fľašou vody, aby telo zadržiavalo tekutiny a zostávalo hydratované.
To, žiaľ, spôsobuje opúchanie končatín, čo sa v mojom prípade končí o deň neskôr rozhodnutím bežať zvyšok preteky len v tenkých ponožkách, bez akejkoľvek vnútornej vložky. Napriek tomu, že mám o jeden a pol čísla väčšie tenisky, po druhej etape sú mi malé a obúvanie je ranný rituál.


Proti soli je napriklad Paul C. Brag. Vo svojej knihe The Miracle Of Fasting v kapitole Death Valley Hike Proved Salt Dangerous pise ako si to rozdal v treku v Udoli smrti v Kalifornii s 10 mladymi atletmi vysokoskolakmi. Oni jedlo a napoje a samozrejme solne tablety. On prijimal len destilovanu vodu (cize ziadne mineraly). Bol horuci mesiac jul a putovali 48km. Oni postupne jeden za druhym kolabovali. On to za 10,5hod presiel, ako jediny. A bez zdravotnych problemov. Cez noc taboril vonku a na druhy den, uz sam, presiel tu istu vzdialenost nazad. Zase bez jedla a inych tekutin okrem destilovanej vody. Cize bez mineralov.

But are these salt tablets necessary? In my opinion: "NO!" To prove definitely to myself that I did not need salt during extremely hot weather, I went to Death Valley, California, one of the hottest spots in the entire world during July and August. On my first test I hired 10 husky, strong young college athletes to make the hike in Death Valley from Furnace Creek Ranch to Stovepipe Wells, a distance of approximately 30 miles (48 km). The boys had salt tablets and all the water they could drink . . . and a station wagon filled with plenty of food that contained salty foods like bread, buns, crackers, cheese, luncheon meats and hot dogs. They each ate, drank and took as many salt tablets as they desired. I had no salt, no food, only water during the 30 mile hike. We began the hike on a sweltering July morning. The higher the sun rose, the hotter it became! Up went the heat until at noon it stood at 130 degrees (54,4 st.C) – a dry, hot heat that seemed to want to melt and defeat all of us!

The college boys gobbled the salt tablets and guzzled quarts of cool water. For lunch they drank cola drinks with ham and cheese sandwiches. We rested a half hour after lunch and then continued our rugged hike across the red hot blazing sands. Soon things were beginning to happen to those strong, husky college boys. First, 3 of them got violently ill and threw up all they had eaten and drunk for lunch. They got dizzy and turned deathly pale and great weakness overcame them. They quit the hike immediately! They were driven back to the Furnace Creek Ranch in poor condition. The hike went on with 7 college athletes continuing. As we hiked, they drank large amounts of cold water, soft drinks and took more salt tablets. Then suddenly 5 of them got stomach cramps and became deathly ill. Up came the drinks and their lunch. These 5 had to be driven back to the ranch. That left but 2 out of 10 hikers. It was now about 4 pm and the merciless sun beat down on us with great fury. Almost on the hour, the last remaining salt tableteating athlete collapsed under that hot, burning sun and had to be rushed back to the ranch for medical care.

Only the Non-Salt User Finishes Hike
That left me alone on the test . . . and I felt as fresh as a daisy! I was not full of salt tablets and I was not full of food because I was on a complete fast. The college boys wanted cold drinks, but I drank only pure distilled water, not chilled. I finished the 30 mile hike in around 10,5 hours and I had no ill effects whatsoever! I camped out for the night. The next day I arose early and hiked another 30 miles (48 km) back to the ranch without food or salt tablets.

The doctors gave me a thorough examination and found me in perfect condition! I am ready and willing to repeat this hike across Death Valley, California for any scientific group that wants to do research on man’s mythical “need” for salt. (I get organic sodium from my food.)
až budu mít čas prostuduji, zdá se mi velmi zajímavé
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:něco pro vitamínaře
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... campaign=A
zvlášť tesat mimo jiné tuto větu:

"...Studie o prospěšnosti vitamínů a dalších antioxidantů totiž pracovaly s přirozenými zdroji těchto látek v ovoci a zelenině. Nezabývaly se ale už působením umělých doplňků a jejich nadměrného příjmu..."
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

No jasně, když je v tabletě pár mg vitamínu a mnohem více mg umělých sladidel a stearátu...
Studií o prospěšnosti čistých vitamínů (např. C) bez aditiv, přestože byly vyrobeny člověkem, je dost. Studií i praktické léčby. Film Food matters, nebo souhrn stovek studií o čistém vitamínu C, které jsou v knize http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Kolik znáte v okolí lidí, kteří pravidelně užívají potravinové doplňky? Já málo, a vesměs to jsou kuřáci, kterým to naléhavě doporučil jejich lékař, že potřebují více C, čili vágní prohlášení "mají častěji rakovinu o x %" je k smíchu. Co ti lidé jinak jedli, jak žili atd.?

Souhlasím, že natural z rostlin je to lepší, než z krabičky, ale když je nedostatek, lidmi vyrobený je lepší než žádný, pokud eliminujeme sladidla a jiná svinstva v tom.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Vidis ? - umres :D .. to abych honem rychle to C vyvazil nejakym jinym z konce abecedy, ne ?
--------------
Hehe, mi pripomina debaty typu "Kouril - umrel / nekouril - umrel taky" a spol :D))).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

Braggovu knizku mam a cital som ju uz velmi davno, ten test v udoli smrti ale je nefer interpretovany, ti chlapci co s nim sutazili neboli trenovani na vytrvalost, na rozdiel od Bragga ktory kazdy den rano daval niekolkodinove pochody do hor a cestou nazad to vzdy bezal, ti chlapci v tej pustbnej sutazi boli obycajne decka co hrali skolsky futbal, teda trenovali silu a sprint a agresivitu a nemali absolutne ziadnu aerobnu vytrvalost, dalej z popisu lahko vidno ze tie decka skolabovali na slnecny upal, priamo zo slnecneho ziarenia a celkovej teploty a tiez ich zlozil cukor z coka koly a inych napojov a jedla.

Keby bol obratil podmienky - on by jedol sendwiche sol a zapijla to hocicim a tie decka by pili len destilku, dopadlo by to rovnako, Bragg by to zvladol cele a tie decka by snad odpadli este skor.

takto zmanipulovane pokusy, kde sa snazime dokazat jeden faktor v komplexnom pokuse kde rozhoduje vselico ine, je nefer propaganda.

Kazdy rok su oficialne preteky v udoli smrti, kazdy si moze najst komentare a vysledkove listiny, Bezcov co tam v roznych rocnikoch vyhrali poznam cez ich bezecke blogy z netu a niektorych co to absolvovali poznam aj osobne.
Bolo by zaujimave rozdelit vysledkove listiny na tych co brali som a na tych co sli len na destilku, taky argument by som zobral.

Medzi veganmi a inymi stravovacimi smermi kde ludia kombinuju zdravu stravu a sport je velmi popularny Scott Jurek, american co to vyhral pred niekolkymi rokmi
vyhral aj ine prestizne poreteky napriklad Western states 100 = 100 mil hore dole cez teren kde sa strieda lad a sneh na vrcholoch s huracavami cez 40 v Kanonoch s nehybnym vzduchom. Scott je vegan ale vareny, podrobne popisuje ako pred pretekmi vari ryzu sosovicu a podobne snad by experti na MB v tom nasli system.
Scott ked vyhral udolie smrti, tak urcite nepil destilku

ak niekto citava vsetky reporty z vyznamnych ultra behov horskych, tak vie velmi dobre ze preteky sa vyhrali alebo prehrali v zavislosti od toho ci bezec mal so sebou dostatok solnych tabletiek alebo nie, velmi zaujimave zazitky z pretekov a testovacich horsckych treninkov ma napriklad american Krupicka (nie je to cech Krupicka ktory tiez beha celkom pekne ale kratsie trate), Krupicka niekolkrat v horach minul svoje solne tabletky a dostal sa do serioznych problemov a zvycajne mu pomohli iny bezci ktori mu nejake svoje tabletky darovali, klasicke sitiacie su ked Krupicka bezi na veducej pozicii a zbiha dole z nejakeho horskeho konciara a pritom streta bezcov co este len idu hore a su teda niekolko hodin pozadu a Krupicka od nich zobre aspon 1 solnu tabletocku, ked pri zbiehani dolu svahmi ma uz cele nohy v krcoch. Na otazku preco si vzdy nezoberie so sebou dost a pripadne aj naviac aby aj on mohol orzdavat zatial nejak na blogu jasne neodpovedal ale uz som jeho blog davno necital.

Syndrom ked opuchaju pri ultra koncatiny - nohy a ruky poznam, popisuje to vela bezcov a chodcov a pricina alebo riesenie nie je jednoznacna zda sa ze u kazdeho to moze byt nieco ine, pravdepodobne sa jedna o nepomer mineralov medzi sebou, nie vsetky solne tabletky su namiesane rovnako, solne tabletky nie su NaCl
je to zmes aj draslika magnesia atd.

napuchanie je casto prejav detoxu nezdraveho tela, ked lymfaticky system nestiha a nechava jedy rozriedene vodou dolu v nohach, pretoze vykon ultra v horucave je casto ako extrem urychleny post, ako keby niekto zacal post a zil v saune a pritom tak stale cvicil.

V tom kontexte by som jedneho spuchnuteho nezdraveho nebral ako dokaz proti solnym tabletkam, na Marathon De Sables sa dostane hocikto kto si to dokaze zaplatit, casto ludia co ani nie su skutocni bezci a nedokazali by ani zabehnut obycajny mestky maraton pod 4H.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od Jindra »

V tomhle suprovým článku o cukrovce jsem se mimo jiné dočetl o vstřebatelnosti potravinových doplňků. U lidí nad padesát pouhá 3 %... nemá cenu to brát, zas je to jen byznys. No to se nás vitoušů celkem netýká.

Vejcuc tady:
Je třeba mít na vědomí, že člověkem vyráběné chemické doplňky se u mladých lidí ověřeně vstřebávají jen z 25-30%, zatím co u padesátníků a starších jsou to sotva 3%. Tělo potřebuje minerály a vitamíny v koloidním stavu, v „mikro velikosti“, díky zeta potenciálu stejnoměrně rozložené v roztoku, a tedy snadněji vstřebatelné. Doma čerstvě připravované džusy z čerstvé zeleniny mají ověřenou vstřebatelnost kolem 97%, jak u mladých tak u starších lidí. I kdyby měli buňky ucpané tuky a oleji, vstřebání ve smyslu anion/kation bude vždy větší, než u prakticky mrtvých chemických doplňků.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:V tomhle suprovým článku o cukrovce jsem se mimo jiné dočetl o vstřebatelnosti potravinových doplňků. U lidí nad padesát pouhá 3 %... nemá cenu to brát, zas je to jen byznys. No to se nás vitoušů celkem netýká.

Vejcuc tady:
Je třeba mít na vědomí, že člověkem vyráběné chemické doplňky se u mladých lidí ověřeně vstřebávají jen z 25-30%, zatím co u padesátníků a starších jsou to sotva 3%. Tělo potřebuje minerály a vitamíny v koloidním stavu, v „mikro velikosti“, díky zeta potenciálu stejnoměrně rozložené v roztoku, a tedy snadněji vstřebatelné. Doma čerstvě připravované džusy z čerstvé zeleniny mají ověřenou vstřebatelnost kolem 97%, jak u mladých tak u starších lidí. I kdyby měli buňky ucpané tuky a oleji, vstřebání ve smyslu anion/kation bude vždy větší, než u prakticky mrtvých chemických doplňků.
neničit jim jejich kruhy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

lekársky časopis:
Konzumace piva a jeho účinky na lidský organismus jsou často tématem diskusí
Z chemického hlediska je směsí různých sloučenin - makromolekul - bílkovin, sacharidů, lipidů a nukleových kyselin.
Z dalších látek jsou to ještě polyfenolové sloučeniny, hořké látky chmele, vitamíny,minerální látky a také alkohol.
Kombinací těchto složek vzniká fyziologicky vyrovnaný roztok, který je izotonický
(podobný krvi či roztoku určenému k infuzi) až lehce hypotonický (zředěný).
Zdrojem jeho energie jsou především sacharidy a alkohol.
Minerály a stopové prvky
Pivo obsahuje více než 30 minerálních a stopových prvků. Kromě draslíku, sodíku a chloridů jsou zde ve fyziologicky využitelném stavu také vápník, fosfor, hořčík a křemík, prvek nezbytný pro růst kostí a zdravou strukturu pokožky.
Je v něm řada vitamínů, z nichž největší podíl mají vitamíny skupiny B -pyridoxin, thiamin, riboflavin, niacin a kyselina listová. Jeden litr piva obsahuje asi 10 až 30 % jejich denní spotřeby.
Vitamíny skupiny B jsou důležité pro řadu procesů látkové výměny (sacharidů, lipidů, aminokyselin), dále pro správné fungování nervového systému apod.
Vitamíny skupiny B a kyselina listová také příznivě ovlivňují hladinu homocysteinu.
Jeho zvýšená hladina se považuje za jeden z rizikových faktorů při vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
Chrání před volnými radikály
Polyfenoly obsažené v pivu mají antioxidační účinky a mohou chránit před škodlivým působením volných radikálů, které mají podíl na rozvoji kardiovaskulárních onemocnění a nádorového bujení. Z látek pocházejících ze sladu zmíníme katechin, epikatechin a xanthohumol, který má protirakovinné
účinky.
Hořké chmelové látky podporují sekreci žluče a trávicích šťáv, které pozitivně ovlivňují trávení. Fytoestrogeny zase působí na řadu metabolických procesů v organismu. Pivo můžeme zařadit mezi nápoje s relativně nízkým obsahem alkoholu (30 až 50 g v jednom litru). V současné době se hodně
diskutuje o preventivním účinku alkoholu na vznik kardiovaskulárních onemocnění, např. ovlivňováním hladiny LDL a HDL cholesterolu.
Je nutné zdůraznit, že relativně bezpečné dávky alkoholu pro zdravou dospělou populaci se pohybují mezi 30 až 40 g alkoholu denně.
Při vyšší konzumaci hrozí riziko poškození jater nebo nervového systému. Možný je také vznik závislosti.
Nejen k utišení žízně
Pivo je možné vnímat nejen jako tekutinu vhodnou k utišení žízně, ale též jako nápoj jisté nutriční hodnoty s vyváženým obsahem iontů, minerálních látek, vitamínů a polyfenolů. Příznivé účinky piva na lidský organismus se ale mohou projevit pouze při jeho střídmé konzumaci.

Zdroj:
VOX PEDIATRIAE
časopis praktických lékařů pro děti a dorost
listopad 2005 číslo 9 ročník 5

Ne já:Já mám s tímto detoxikačním, iontovým a suplementačním přípravkem celkem dobré zkušenosti. Dokonce jsem s ním (výrobkem lidově zvaným "plzeň") zapíjel doxy, a měl pak v břiše jako v pokojíčku. To ale nikomu nedoporučuju.
Já:vlastně totéž, ale zaměňuji plzeň za kvasnicové sentické a doxy za Mino. Poslední větu potvrzuji.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

vela bezcov a inych atletov povazuje pivo za najlepsi iontak.

to je znama vec aj bez lekarskych vyskumov a lekarskych clankov.

zaujimave ako si od lekarov radi zoberieme to co podporuje nase vlastne nazory a zvyky.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:vela bezcov a inych atletov povazuje pivo za najlepsi iontak.

to je znama vec aj bez lekarskych vyskumov a lekarskych clankov.

zaujimave ako si od lekarov radi zoberieme to co podporuje nase vlastne nazory a zvyky.
to není můj případ, já pořád poukazuji jak je to škodlivé a kdyz sem zacal tak sem jeste neumel ani cist
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

v otazke piva ma fascinuje jedna vec

ako sa narody pretekaju v tom kto ma najlepsie pivo kde sa pivo pije najviac a kde je lepsia pivna kultura

kedysi z neznalosti jazykov a zavrety vnutri CSSR som z toho podozrieval narod cesky (lebo sa okolo toho toci aj klasicka literatura filmy atd)
teraz vidim ze to ma takmer kazdy narod (Iri holandania belgicania nemci....)

je to akasi neustala olympijska sutaz.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:v otazke piva ma fascinuje jedna vec

ako sa narody pretekaju v tom kto ma najlepsie pivo kde sa pivo pije najviac a kde je lepsia pivna kultura

kedysi z neznalosti jazykov a zavrety vnutri CSSR som z toho podozrieval narod cesky (lebo sa okolo toho toci aj klasicka literatura filmy atd)
teraz vidim ze to ma takmer kazdy narod (Iri holandania belgicania nemci....)

je to akasi neustala olympijska sutaz.
nejde ani tak o preteky jde o to se napit opravdu dobreho piva a to mohou a dokazou vyrobit vseci tebou menovane pranarody
podobne je to s cokoladou, vinem syrem, suchoou sunkou apod
neni treba hledat ve vsom antagonismus, v thaji sem si popil s australanem dobryho nemeckyho bira
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

nevidim antagonismus len vidim akusi narodnu hrdost postavenu na pive

ano u belgicanov vidim narodnu hrdost aj v cokolade a tiez existuje narodna hrdost v syroch a bryndzi s tym suhlasim

avsak v nicom sa kultura tak netoci ako v pive, u talianov a francuzov vo vine samozrejme
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

aho, aka nahodicka zrovna sa toto objavilo na ceskom behacom fore

http://www.behej.com/clanek/9017-ochuce ... m-alkoholu
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

kdesi sem narazil na:
později se vědci z arizonské univerzity při zkoumání reakcí aminokyselin mimo jiné shodli na tom, že je efekt syntetického vitaminu C pro živý organismus jiný, a méně příznivý (jedná se většinou o směs L- a D- formy), než účinky vitaminu přírodního, tedy levotočivého. Pravotočivá D-forma je pro tělo biologicky těžko přijatelná i vzhledem k tomu, že vytěsňuje účinnou levotočivou L - formu, a její využitelnost snižuje na polovinu. Obsadí totiž místa v organismu, kde je přírodní vitamin C potřebný, avšak jeho úlohu tam nesplní. Pak může snadno nastat situace, kdy sice tělo hojně zásobujeme umělým vitaminem C, avšak dostavuje se opačný efekt, takže trpíme jeho nedostatkem
a ještě pro lekraci:
Velké dávky vitaminu C se používají na hodně věcí už dávno. Nevím jaké jsou poslední poznatky, osobně raději ne. Syntetický vitamín je polovina levotočivý- biológicky aktivní a druhá polovina pravotočivý- nevyužitelný. Kdesi jsem četl, že může i škodit.
Praktická zkušenost- moje kolegyně měla celý měsíc velmi silný kašel, tak vyzkoušela megadávky C. Přestala kašlat za pár dní, ale za rok měla diagnozu rakovina plic a pár let života. Možná to s tím nesouvisí, ale kdo to ví?
radka:
rozdíl pravotočivých a levotočivých přípravků se zdá jako nějaká magie nebo hoax, dokud si nepřečtete něco o thalidomidu/Conterganu. jj, příroda je mocná a dává nám to kolikrát pěkně sežrat.
a ivoš:
Levo a pravotočivé izomery opravdu žádná magie nejsou, má to zcela racionální vysvětlení (jednou z vlastností izomerů může být hodně rozdílná biol. aktivita).

- zdroj bych tipnul tady
http://www.lymeneteurope.org/forum/view ... 5&start=20
Rita L. Stanley, Ph.D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

Uvádí se, že všechny prodávané doplňky (léky i potravinářské aditivum) je vždy L-askorbovka, takže varování výše není relevantní.

Já si myslím, že syntetický C působí stejně, jako organický, pokud by ho někdo třeba z jahod extrahoval čistý. Ale v plodech jsou ty jiné látky a je známo, že C působí daleko silněji v kombinaci s flavonoidy, selenem a já nevím čím vším ještě....že komplex těch látek s jednotkou C má stejnou účinnost jako 10 nebo i 100 jednotek samotného C.

Můj osobní závěr: přírodní komplexy jsou nejcennější, ale když se budu chtít léčit, asi nesmím pět kilo jahod 4x denně, ale sáhnu po prášku :) a k tomu těch jahod nějak přiměřeně objemu žaludku, chuti, sezóně a peněžence...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

je zaujimave ze pojem vitC nespecifikuje jednu chemikaliu ale zahrna to rozne druhy chemikalii, prekvapilo ma to pred rokmi ked som v health shope hladal nejake rychle alkalizatory - chcel som mat po ruke nejake alkalizacne prasky na preteky kde nemam pristup ku zelenine atd

a predavac mi medzi inymi ukazal aj vitC - upne ina chemikalia predava ako vitC pre ludi so zaludocnymi vredmi, je to pri tom alkalizator, tak sme mali debatu a uistil ma ze vitC moze byt hocico a doteraz som nepochopil logiku podla ktorej do kategorie vitC je mozne ktore chemikalie zaradit

Ten sacok som pouzival ale som ho uz davno vyhodil, takze uz neviem ako sa ta chemikalia nazyvala
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:a ještě pro lekraci:
Velké dávky vitaminu C se používají na hodně věcí už dávno. Nevím jaké jsou poslední poznatky, osobně raději ne. Syntetický vitamín je polovina levotočivý- biológicky aktivní a druhá polovina pravotočivý- nevyužitelný. Kdesi jsem četl, že může i škodit.
Praktická zkušenost- moje kolegyně měla celý měsíc velmi silný kašel, tak vyzkoušela megadávky C. Přestala kašlat za pár dní, ale za rok měla diagnozu rakovina plic a pár let života. Možná to s tím nesouvisí, ale kdo to ví?
To je fakt na lekraci, neco jako "Uplne presne to same mela nase kocka nez na to chcipla" .. :D
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od ravima »

Vitamín C je vždycky anion kyseliny L-askorbové. Nic jiného, ani D-enantiomer této kyseliny není vitamínem C (má sice přesně stejnou antioxidační aktivitu, ale ne vitamínovou - enzymatické reakce jsou totiž závislé na prostorovém uspořádání molekul). To znamená, že za vitamín C se běžně označuje samotná kyselina a případně její soli (askorbát sodný/draselný/vápenatý).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od buc11 »

ravima píše:Vitamín C je vždycky anion kyseliny L-askorbové. Nic jiného, ani D-enantiomer této kyseliny není vitamínem C (má sice přesně stejnou antioxidační aktivitu, ale ne vitamínovou - enzymatické reakce jsou totiž závislé na prostorovém uspořádání molekul). To znamená, že za vitamín C se běžně označuje samotná kyselina a případně její soli (askorbát sodný/draselný/vápenatý).
neničte nám naše kruhy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

Hehe, Buc :D ..
(Buci help, o cem to bylo ? Znam to, ale nemuzu se rozpomenout ?):).
Aaaa, uz vim "Nenic mi me kruhy", Archimedes:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

ravima píše:To znamená, že za vitamín C se běžně označuje samotná kyselina a případně její soli (askorbát sodný/draselný/vápenatý).
Přesně tak, přičemž kyselina askorbová se jeví účinnější při akutních chorobách, zatímco askorbáty se doporučují k preventivnímu dlouhodobějšímu užívání. Orálně jejich směs, hlavně sodný, intravenózně megadávky jedině (nebo hlavně?) askorbát vápenatý spolu s glukonátem vápenatým, to už bylo v příslušném vláknu zde...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

Wolfik : Why ascorbic acid is NOT Vitamin C and why so many consumers are fooled by slick advertising.

http://www.longevitywarehouse.com/Articles.asp?ID=495
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od s.arik »

Škoda, že mluvené angličtině nerozumím, jen psané (nedokonale). Pustila jsem si to celé, ale moc vět nepochopila.
O vitamínu E vím jen to, že je to snad 8 nebo kolik různých molekul a v lékárně koupí člověk jednu, což je skoro k ničemu.
Že by vitamín C odvápňoval, tomu nevěřím, možná kyselina, ale askorbát imho ne.
Dost věřím shrnutým studiím v knize http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf, tam se píše, od jakých zhruba dávek předcházet paradoxnímu nedostatku vápníku, při IV léčbě se vápník vždy k C přidává, a že nejsou žádné důkazy, že by C poškozovalo kosti, není ani důkaz, že by způsoboval ledvinové kameny, jsou to pomluvy onkologů, kterým je proti srsti, že se někdo chce léčit vitamínem a ne jedem.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:Wolfik : Why ascorbic acid is NOT Vitamin C and why so many consumers are fooled by slick advertising.

http://www.longevitywarehouse.com/Articles.asp?ID=495
Mam napad, zpochybnime uplne vsecko a dame si jen to co si dava Ruda, nahazime do sebe 10 tobolek rybiho tuku denne a zapijet to budeme kokosovym olejem, ponevadz voda urcite taky skodi (je prece v ovoci bohate zastoupena hned vedle fruktozy, kdyz uz zjednodusujeme):))).
Idealni stav nastane az budeme slozeni z 80% z mastnoty misto z vody :D.
Mastnota pul zdravi !!! Mastni vpred ! :mrgreen: )))
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: VITAMÍNY, MINERÁLY, SOLI

Příspěvek od rudo »

jj, skutocne dolezite E-cko je tak vzacne a tak drahe ze sa prakticky bezne nepredava

ale medzi tymi menej dolezitymi druhmi E-cka je voci syntetickemu jasny rozdiel aj v nazve, takze kto si ten nazov pamata vie presne podla obalu ci kupuje synteticky alebo prirodny, ten synteticky samozrjeme pre telo toxicky, ja som davno evit nebral ale kedysi som si musle na papierik napisat nazov tej syntetickej chemikalie a tej prirodnej aby som vedel v obchode ktora je ktora, k dostaniu boli vzdy obidve. niektori svioniari vyrobcovia drzali cenu syntetickeho rovnaku ako prirodneho a namalovali na flsticku velke cervene srdce a tym dostali vacsinu kupujucich
5 2 8
Odpovědět