Utsav Ganesh - Indicka restauracia

Místo pro informace o vegetariánských, vitariánských, bio, apod. stravovacích zařízeních, eshopech, ...

Moderátor: hugo

xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Utsav Ganesh - Indicka restauracia

Příspěvek od xHardCorex »

Zdravim,

Obrázek
Poznate tu niekto: http://www.facebook.com/ganesh.slovakia
Denne menu (vegetarianske) za 5 eur s moznostou si dolozit do zblaznenie. Po dennom menu nasleduje All can you eat menu za 9 eur (ale tam uz je to aj s masom) - tuto moznost som zatial nevyuzil.

Osobne som skusal len to denne menu a je to ozaj velmi chutne.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Utsav Ganesh - Indicka restauracia

Příspěvek od Xion »

Napisem i ja svoje postrehy.
Zopar krat som tam bol. Predtym som dlhodobo chodieval do Govindy, ktora je kusok dalej. Takze som mohol porovnat tieto dve restiky.
Ako vitaza by som jednoznacne oznacil Ganesh. Jedla su tam lahsie a zdravsie, kym v Govinde su hutnejsie, robene na chut, ale ovela tazsie, plne tuku, muky atd. Navyse, viem ze tam hrozi, ze chytite mikrovlnkovu ryzu. Sami si skodia vlastnou vierou, ze ju nemozu vyhodit... z toho vidno, ako na hlavu padnuta je ich viera. Radsej by som ryzu vyhodil, aby som udajne neurazil Boha, nez podstrcil klientovi mikrovlnkovu ryzu, za cenu 50 centov kopcek. To sa Boh nahneva viac, ale nevadi... som si isty, ze v Bhagavat Gite sa o tom urcite nepise, takze asi si ju vysvetlili podla svojho, konieckoncov, to robi nejeden veriaci. Co uz...

Naspat k jedlu.
Polievky v Ganeshi nerobia dobre, tie robia lepsie v Govinde.
Hlavne jedla pocas tyzdna sa mi zdali na jedno kopyto, rychlo sa to objedlo. Kym v Govinde som to mohol jest aj kazdy den. Lenze... co z toho, ked tie jedla z Govindy boli casto tazke a nezdrave... a hlavne tie ich sladkosti. Sladkosti z Ganeshu su velmi lahke. Preto by som radsej chodil do Ganeshu.

Charakterizoval by som to asi tak, ze ked som sa najedol v Govinde, bolo mi 2x tazsie a travilo sa mi to dlho. Navyse som si vsimol dalsiu vec, ze to jedlo bolo po energetickej stranke ako voda... proste nesla z neho ziadna energia do tela a cloveka to navadzalo jest viac. Jedla z Ganeshu sa travia lepsie. Viem preco to je... v Govinde nieje moc dobra energia, za usmevmi sa skryva parazit, demon. V Ganeshi je lepsia energia a to rozhoduje. Aj tam je samozrejme parazit, ale omnoho slabsi. Omnoho. Je tam menej nenavisti, a v kuchyni sa to proste na to jedlo nalepi.
Ked som zapocul, ako ohovaraju veganov, len kvoli tomu, ze nepiju mlieko, mal som dost. Lebo mlieko sa predsa musi pit. Co uz... Diabol je mocny protivnik a neraz nosi roby knaza, alebo masku Boha. V dnesnej dobe by som povedal, ze vlastne vzdy.
Nuz, ale naucil som sa na tom tiez vela. Teraz uz viem, preco sa jedla od mojej babicky tak dobre travili, kedze ich pripravovala z laskou. Nic, co som jedol doteraz, sa mi lepsie netravilo, nez jedla od babicky, a to boli samozrejme v tom case nezdrave veci, ako kuracie stehno z ryzov. A sulance co robila... za tym mi je luto... lebo take dobre sulance, to sa uz nikde neda najst.

Atmosfera je samozrejme krajsia v Ganeshi. Je to pekne presklene, vnutri je viac priestoru. Govinda je ako kobka, je to tam stiesnene. Idete akoby do undergroundu. Zly feeling.

Jedna vec, co mi chyba v Ganeshi, je ze k menu nieje cerstvy salat. Z tohto titulu ma Govinda vyhodu, ze mate aj cerstvy salat, co je podla mna k varenemu jedlu dolezite.
V Govinde sa nacakate v rade pocas obeda, v Ganeshi to ide rychlejsie.
Niekomu moze vadit este jedna vec, ze Ganesh nieje cisto vegetarianska restauracia, takze v kuchyni sa pripravuje aj maso. Samozrejme, to mierne pokazi energiu jedla. Govinda je cisto vegetarianska restauracia. Ale ako vidno, nakoniec to nieje o mase, ale o tom, co citia ludia vnutri svojich srdci. To je dolezitejsie.

Celkovo by som hodnotil:
Ganesh 8/10
Govinda 5/10

Do Govindy uz nechodim. Ked uz by som isiel, urcite do Ganeshu.

Inak teraz otvorili aj nejaku novu zdravu restauraciu na Mickiewiczovej ulici.
Odpovědět