Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Místo pro informace o vegetariánských, vitariánských, bio, apod. stravovacích zařízeních, eshopech, ...

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od hugo »

http://www.kiwirawfood.cz/

Navštívili jste už někdo?
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od xHardCorex »

250g Raw špagety s rajčatovou omáčkou 165 Kč

Kg Cukiny: 89 centov
Kg Rajcin: 90 centov
Olivovy olej v mnozstve do tychto spagiet cca 20-30 centov
korenie a sol: 10-20 centov

suma: cca 2,20€ = 55 Kč
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Jindra »

No je fakt (aspoň teda podle mne), že kiwirawfood má ceny skoro šílený, asi maj drahej nájem, ale jak budu mít příležitost, stejně se tam stavím a něco si dám.

Každopádně ceny v útulném ostravském rawbaru mi přijdou naprosto adekvátní a skvěle jsem se tam nadlábl :delicacy: zatímco tohle v Brně jsou ceny dvojnásobné; nebudu ale hodnotit něco, co jsem ještě neviděl/neochutnal, kiwiraw teprve plánuju.

Tak jako tak každé raw restauraci přeju jen to nejlepší a mnoho zákazníků.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od cepheus »

xHardCorex píše:250g Raw špagety s rajčatovou omáčkou 165 Kč

Kg Cukiny: 89 centov
Kg Rajcin: 90 centov
Olivovy olej v mnozstve do tychto spagiet cca 20-30 centov
korenie a sol: 10-20 centov

suma: cca 2,20€ = 55 Kč
Hihi, tomu se u nas v CZ kotliku rika "primereny hruby zisk" 300% :D.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Sitar »

cepheus píše:
xHardCorex píše:250g Raw špagety s rajčatovou omáčkou 165 Kč

Kg Cukiny: 89 centov
Kg Rajcin: 90 centov
Olivovy olej v mnozstve do tychto spagiet cca 20-30 centov
korenie a sol: 10-20 centov

suma: cca 2,20€ = 55 Kč
Hihi, tomu se u nas v CZ kotliku rika "primereny hruby zisk" 300% :D.
Takhle to přece vůbec nemůžete brát. Co nájem, pr, mzdy, odpisy...

S touto logikou by to bylo předražené v každé restauraci.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
ZlutaRybka
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 05, 2012 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od ZlutaRybka »

Ráda bych se vyjádřila k připomínkám ohledně cen v naší restauraci.

Při stanovování cen jsme hodně četli a počítali, abychom zjistili, jak se k danému pokrmu spočte jeho tržní cena. Sami jsme byli smutní z toho, co nám vyšlo, nicméně daňová politika je nastavená tak, že to bohužel jinak nešlo. Poznámka o zisku ve stovkách procent je absolutně zcestná. Ten, kdo sám nikdy nepodnikal, neví, oč jde.
Sama jsem donedávna měla hloupé řeči ohledně předražených jídel v restauracích, nicméně jsem se dostala na druhou stranu barikády, kde jsem všechno pochopila.
Z každé námi přijaté částky jde více než polovina (!) státu v daních, zbytečných pojištěních a různých nesmyslných poplatcích. Z částky, která zůstane nám, musíme platit suroviny (a věřte nebo ne, ale bio rajče stojí o cosi víc než rajče z tesca), energie (několik lednic, v zimě topení, mixéry, sušička atd.), voda, nájem, který není právě za hubičku, a o dalších režiích a rekonstrukci ani nemluvě.
Mohli jsme se snažit minimalizovat náklady například zakoupením levnějšího odšťavňovače, odstředivky, kdy i z méně surovin by bylo objemově více šťávy, protože by byla napumpovaná vzduchem, tedy i méně kvalitní a brzo by zoxidovala.
Mohli bychom kupovat levnější zeleninu v hypermarketech, která je často bez chuti, a jídla dochucovat různými dochucovadly, které často ani nejsou raw, ale jsou běžnou praxí ve světové gourmet vitariánské kuchyni.
Nicméně jsme se rozhodli jít cestou kvality a věříme, že je to ta správná. Řídíme se tím, že bychom nenabízeli nic, co bychom sami nebyli ochotní jíst. Pokud chcete levné jídlo, pak si zajděte na běžné vařené meníčko, anebo si udělejte jídlo doma sami ve svém mixéru, který si sami koupíte, ze surovin, které si sami zaplatíte, sami si je půjdete koupit a trávit čas v obchodě, umyjete si po sobě nádobí s vodou, které cena se projeví ve vašem inkasu a to všechno v teple domova, kam jste si sami koupili nábytek, lustr bude svítít díky elektřině, kterou si vy platíte...
Je smutné, že v dnešních dnech se většina lidí spokojí s horší kvalitou, ať už se týká čehokoliv, hlavně, aby byla cena co nejnižší. Tento tlak však kvalitu potravin dotlačil tam, kde je. My jsme se odmítli spokojit s tímto poklesem a chceme nabídnout to nejlepší.

Snad jsem vám aspoň trochu objasnila naše "přemrštěné" ceny. Celé je to ještě o kus obšírnější, ale to už bych zacházela do interních údajů.
Každopádně budeme rádi, když na chvíli přestanete přemýšlet nad tím podivným čímsi, čemu se v našich kulturách říká peníze, a přijdete si dát něco dobrého, s láskou "uvařeného" :] a budete odcházet spokojení, dobře napapkaní, s dobrou náladou a světlem v duši.


Za Kiwi Raw Food Restaurant

Janka
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Sweetie »

to se mi libi. kdyz uz jist venku tak zaplatim za kvalitu a peci a vedomi ze ti lidi si nechtej jen vydelat (a sidit na kvalite) ale je to jejich zivotni hoby a prispevek do spolecnosti. taky rada zajdu do mistniho bio obchodu kde vim ze majitele prodavaj predevsim svoje vypestky a venujou se tomu s laskou. nebo zaplatim za kvalitni vino od vinare, to same. ci kdysi jsem zasla do oblibeny restaurace, kde to chutnalo rozdilne lip od ostatnich pac bylo 90 procent delano tam na miste a kladen duraz na 'cerstvost' surovin.
ono si to najde svy zakazniky, cas ukaze/proveri. jen jedna vec, ja bych to vse predem oloupala, nejim slupky:)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od cepheus »

ZlutaRybka píše:Ráda bych se vyjádřila k připomínkám ohledně cen v naší restauraci.

Při stanovování cen jsme hodně četli a počítali, abychom zjistili, jak se k danému pokrmu spočte jeho tržní cena.
Janko, omlouvam se za jizlivy komentar o zisku, mohl jsem si jej odpustit.
Ale co pamatuju se podnikatelsky zamer pocita z konkurence-schopne ceny a pak teprve usoudim zda jdu do toho nebo nejdu.
Vy jste se presto rozhodli i pres neprizen kalkulace do toho prastit a jste podle me neskutecni snilkove:).
Nejsem clovek nacisto neprejici, tak at Vam to funguje a treba casem prijdete na to kde se da jeste zasetrit, aby se nas nenazrany vlk (stat) nazral podle svych pravidel a koza (zakaznik) u toho zustala cela.
Neboli "koncak" mel o neco prijatelnejsi vyslednou cenu. To je totiz vzdy ten kdo urcuje Vasi cenu, nikdo jiny - bylo, je a bude.

Cize trzni cena se nespocitava k danemu pokrmu jak pises, ale trzni cena je to co Ti za ni ten ktery koncovy zakaznik je ochoten dat.
Z toho vyplyva, ze trzni cenu nemuzes spocitat, ta je dana.
A z toho se dal odviji cely podnik (vejdu se do takove ceny s naklady a bude tim padem cisty zisk ? nebo nebude ?).
Preju Vam vice stesti v Brne, nez mely podobne restiky jinde:).

P.S. Pise ten kdo naopak "podnika" stridave uspesne / neuspesne (nikdy to neni jen vzestupna krivka) uz nekdy od r. 1988, takze cca vi oc jde.
Beho
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 04, 2012 20:45

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Beho »

Cehpeus vďaka za komentár. Prehodnotili sme všetky okolnosti a upravili jedálny lístok (vrátane rozšírenia o nové pokrmy ;))
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od cepheus »

E-e ?
Urcite nemas za co, jsou to jen moje zkusenosti s (trochu odlisnym) podnikem a domnivam se ze tak nejak se podnik stavi na nohy:).
Moc Vam preju at to pomuze ve startnuti, drzim pesti :).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Jindra »

.
Cephe kdybys uvažoval zajít tam na ochutnávku, prosím dej mi echo, já se tam někdy určo stavím, tak že bych svůj čas zkusil synchronizovat s Tvým, dík

ve dvou se to líp ochutnává :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od cepheus »

Jeste to promyslim a uvidime, mam ted dost hekticky obdobi (moc prace) a nerad bych sliboval neco co nevim predem jak dopadne:).
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od hugo »

Jana z Kiwi Restaurantu v České televizi

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1043 ... 9286#video
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Jindra »

.
Velmi pěkné děvče a současně svojí postavou skvělá "reklama na vitariánství",

ovšem kdyby ji viděl taťka, řekl by "je to vohnout". a měl by pravdu, to bylo první, čeho jsem si všimnul taky. zkrátka, pěkná holka, ale ohnutá jak pomalu každej dnešní mladej.
Jano narovnej se, nekřiv záda! ramena lehce dozadu!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od galvanometr »

To je záležitost nesouměrnosti postavy. Některé svaly jsou více vyvinuté než jiné a tak dochází k tomuto jevu.
Dá se to "snadno" napravit pomocí cviků a strečinku.
Pravdu nebudeme skrývat.
ZlutaRybka
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 05, 2012 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od ZlutaRybka »

Ono právě rodiče na tom mém vohnoutsví {mimochodem super slovo :) } do značné míry participovali. Ještě teď, když přijedu domů, si musím občas vyslechnout řeči o tom, ať už se konečně normálně najím a kdy konečně začnu jíst to maso, než budu nemocná. Nicméně se změnou stravy i cvičením se mi zdraví dlouhodobě zlepšuje. Bývalo i hůř. Totiž cvičení a fyzické svalstvo je jedná čast, ale ještě tam je ta druhá - celkové držení těla pramenící kdesi zevnitř. Protože jsem vždycky byla oproti ostatním vyšší a hubenější, ze všech stran jsem slýchala, jak jsem divná, jak vyčnívám z davu a jak to budu mít v životě těžké svou jinakostí. Takže jsem se ze své pozice logicky začala dost hrbit, ohýbat k ostatním, abych "zapadla". Samozřejmě to je celé blbost, ale vysvětlete to děckovi {případně puberťačce}, které to slyší ze všech stran - od rodičů, veškeré rodiny, od kamarádů, učitelů, od doktorů, kteří mi dokonce chtěli píchat nějaké hormony, abych přestala růst. Takže jsem se celou tu dobu nějako podvědomě snažila shýbat a kroutit, abych aspoň o kousek vypadala "normálně" - respektive menší. Teď to všechno překopávám a současně se snažím napravovat to, co jsem celý život na sobě usilovně ničila.
Samozřejmě to není omluva, jen dokreslení okolností příčiny. Každopádně dík za připomínku, ke které jsem se dostala až teď. Je to skvělý kopanec, který mi zase připomněl, abych se dál snažila se sebou něco dělat :]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od Jindra »

.
byl jsem tam teď u vás v kiwirawfood v sobotu večer, konečně jsem se tam dostal, ochutnal pár papáníček a doufal, že se s vámi oběma uvidím, no neva, aj ta prodávající brigádnice je na pokec fajn a pak jsem hodil slovo i s Martinem

bylo to u vás mňamkové, díky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od hugo »

Eshop sušených placek, krekrů a jiných zdravých dobrůtek

http://www.kiwirawfood.cz/eshop/
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kiwi Raw Food Restaurant Brno

Příspěvek od hugo »

Kiwi Raw Food má od 16.3. zavřeno:
http://us11.campaign-archive2.com/?u=d5 ... 87e91ff206
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět