Vitarianska restika v Bratislave!!!

Místo pro informace o vegetariánských, vitariánských, bio, apod. stravovacích zařízeních, eshopech, ...

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Katarína »

Ahojte,
este som tam nebola, ale kamos ano a velmi si chvalil:
http://www.restauraciabemba.sk/index.php
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od hugo »

Koukám, že tu sekci pro restaurace nakonec udělám :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Kometa »

Zajímavé. Asi se tam jen tak nepodívám, mám to krapet z ruky. Ale zajímalo by mě - jaké tam mají ceny?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Katarína »

To ma zaujimalo tiez, hehe.
Kamos povedal, ze si tam dal na obed polievku plus plnenu papriku, spolu za 8 EUR.
A ze to bolo super syte, ze ani vecerat nemusel.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od epony »

jeej, mne to dnes poslala kamaratka mailom, bola som prijemne prekvapena..urcite tam zajdem, trochu skoda, ze to nie je blizsie v centre mesta. ale aj tak mam radost m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Kometa »

Tak pak poreferuj :-) Docela by mě zajímalo, zda se uživí. Vitariáni jsou dost minoritní skupina a vegetariánů je, zdá se, také docela málo (soudě dle nabídky vege jídel v běžných restauracích, která je doslova ubohá). Tak snad tam budou ze zvědavosti chodit i běžní všežravci. Asi dost záleží na marketingu, zdali dokáží dát o sobě vědět a zaujmout širší masy.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Katarína »

Ked este v centre mesta fungovala Vegetka, chodili do nej na obed aj klasicki stravnici a stali v niekolkometrovom rade az vonku na ulici. Potom ju kvoli byrokraciam tykajucich sa politiky prenajimania v centre mesta museli zatvorit, aj ked bola jedina svojho druhu...

Takze do tej vitarianskej restiky mozno bude tiez chodit viac bezne stravujucich sa ludi nez vitarianov. Osobne aj tak jedavam v ramci surovej stravy takmer vzdy monostravu. Ale milujem ochutnavky a tiez chcem niekedy nieco pripravit nejakej navsteve, ktora ovozel za jedlo na nasytenie nepovazuje, takze chystam sa tam uzit si prave tie komplikovanejsie jedla.

Videla som foto tych plnenych paprik a vyzerali super impozantne a esteticky, uplna parada. Chystam sa dat si tam stretko hlavne s mojimi kamosmi vsezravcami, aby si rozsirili obzory. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Ale čo »

na fb majú kopec foto, fakt luxus :delicacy: :delicacy: :delicacy:
ejha

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od ejha »

skusil som gazpacho + pizzu, chutovo skvele, cena sa pohybovala medzi 8-9 eur, najedol som sa do sytosti a konvencne stravujuca kamaratka sa zalizovala tiez;)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIÁNSKÁ RESTAURACE

Příspěvek od Katarína »

Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: VITARIÁNSKÁ RESTAURACE

Příspěvek od Jindra »

Kataríno nějak jsem Tě tu dlouho neviděl.
Dííík, ceny v jídelníčku podle mne chyběly, ještě postrádám velikost porcí (objem u polévky či dresingů, gramáž u salátů apod.), rozhodně se tam příležitostně stavím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Bemba v BA

Příspěvek od Dano »

Beruška píše:29.8. byla v Bratislavě otevřena vitariánská restaurace BEMBA
Vdaka za uputavku. Dnes som tam odskocil, vyskusat.
Lokalita: Slimak je mila mala architektonicky prijemna budova, a auto sa da pomerne lahko zaparkovat.
Interier: velmi prijemne, okna, cisto, utulne. Cez „bar“ trochu vidno do kuchyne, tam tiez na prvy pohlad poriadok a presvetlena z velkych okien.
Klienti: Streda medzi 12:40 a 13:10 a nikde ziadny iny stravnik, uplne prazdno. Kym som odisiel, prisli ale 1 + 2 navstevnicky.
Jedlo: Vybral som si Grecke gulicky s anizovou omackou, po tom ako som sa dost pytal na tie jedla nevediac z coho to vsetko robia.
Chut: priemerna ale moze byt kedze velke ocakavania som nemal. Co uz, som asi narocny, na Mileticke v tieto dni: sladucke hrozna Otelo, Svatovavrinecke, Shalsa, Muskat, Concordia, Panonia, .. a aj ine ovocie (este stale mnam stavnate broskyne! Z Madarska) ci stavnata lahodkova cukrova kukurica.
Vzhlad: nadmieru spokojny, pekne pripravene, vid foto Porcia: neviem, na moj zludok asi mala :), ale siel som tam najedeny hroznom a slivkami. Pre ludi nezvyknutych na prevazne ovocie asi dostatocna.
Obsluha: fajn. A kuchar tiez - vyzera ako kuchar, tak profi.
Cena: 5,80Eur. Asi moze byt na Bratislavu a takyto superminoritny druh stravovania, v peknom prostredi. Ci ale bude dopyt..?

Inac asi do hodiny som dostal smad. To nemavam nikdy. Som myslel ze to je len po varenej al. solenej al. inac denaturovanej strave ale mozno to mam aj po takto "denaturovanej" strave - v tomto jedle: olej(e), mozno koreniny, strukoviny – cicer urcite, semena – aniz, ale zazrel som aj lan a mozno bolo aj ine namlete, javorovy sirup (? alebo nieco podobne sladke vpravo hore). A to som sa pol hodku az hodinu predtym napraskal ovocim.

Zaver: Ja ked si mozem vybrat, tak trh na Mileticovej jasne vyhrava, ponuka, farby, ludia, zivo, ceny, a navyse tento tyzden zatial v takom slnecnom pocasi na vzduchu...
Im ale urcite velmi fandim a zelam im vela vela uspechov, obdivujem, hlavne nech prerazia a neskrachuju. A ak tam niekedy este zavitam, opacim nejake ich smoothie alebo "polievky", tentokrat som sa im vyhol zamerne bol som pred/zavodneny :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VITARIÁNSKÁ RESTAURACE

Příspěvek od Katarína »

Jindra píše:Kataríno nějak jsem Tě tu dlouho neviděl.
Dííík, ceny v jídelníčku podle mne chyběly, ještě postrádám velikost porcí (objem u polévky či dresingů, gramáž u salátů apod.), rozhodně se tam příležitostně stavím.
Ahoj, Jindro, netravim vela casu na nete, radsej vybehnem niekam do prirody, na vyletik, stretnem sa nazivo... m:-)
Ved ked budes mat cestu, mozes dat vediet (poisti to radsej sz, lebo na fore sa velmi casto neobjavujem) a mozeme sa stretnut aj Renny a Emilom, prip. kymkolvek inym, kto bude moct.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bemba v BA

Příspěvek od Katarína »

Dano píše:Chut: priemerna ale moze byt kedze velke ocakavania som nemal. Co uz, som asi narocny, na Mileticke v tieto dni: sladucke hrozna Otelo, Svatovavrinecke, Shalsa, Muskat, Concordia, Panonia, .. a aj ine ovocie (este stale mnam stavnate broskyne! Z Madarska) ci stavnata lahodkova cukrova kukurica.

Inac asi do hodiny som dostal smad. To nemavam nikdy. Som myslel ze to je len po varenej al. solenej al. inac denaturovanej strave ale mozno to mam aj po takto "denaturovanej" strave - v tomto jedle: olej(e), mozno koreniny, strukoviny – cicer urcite, semena – aniz, ale zazrel som aj lan a mozno bolo aj ine namlete, javorovy sirup (? alebo nieco podobne sladke vpravo hore). A to som sa pol hodku az hodinu predtym napraskal ovocim.
Tiez mi to pripada chutovo prilis prekombinovane a bezne by som sa tak stravovat nemohla, ale v ramci takychto sporadickych ochutnavok si to uzivam naplno. m:-)
Ved maju tam aj jednoduche stavy a pod., aj som si minule dala ananasovu zriedenu vodou, ale chcem postupne poochutnavat aj tie ich speciality.
Aj ja im velmi fandim, vlacim tam, koho mozem. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od xHardCorex »

Ako som pozeral na tie ceny a fotky tych jedal tak radsej zakotvim v Mc Donalde:D

Je to trocha drahe na to co v tom je :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Sitar »

xHardCorex píše:Ako som pozeral na tie ceny a fotky tych jedal tak radsej zakotvim v Mc Donalde:D

Je to trocha drahe na to co v tom je :)
Drahé je to pouze relativně. Jídla od McZvrhlíka jsou ve finále dražší, když do toho započteš devastaci životního prostředí a jeho následnou sanaci, náklady na zdravotní systém a tak podobně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od xHardCorex »

Sitar píše: Drahé je to pouze relativně. Jídla od McZvrhlíka jsou ve finále dražší, když do toho započteš devastaci životního prostředí a jeho následnou sanaci, náklady na zdravotní systém a tak podobně.
Takto sa vsak bezny clovek na tieto dve varianty stravy nepozera. Kdezto 99.9 % populacie su cisti konzumenti. Nezaujima ich pozadie a ani mozne nasledky.

Kazdopadne si tam nieco pojdem dat
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
dafi
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 19, 2009 7:54
Bydliště: Bratislava

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od dafi »

Dnes som bola v tejto reštike aj s manželom na obede a môžem jednoznačne povedať, že sa stala mojim favoritom. Určite tam zavítam aj viackrát. Jedlo bolo nápadité , chutilo dobre a najedená som ešte teraz po štyroch hodinách. Nemám pocit, že ceny sú privysoké. V akejkoľvek inej reštaurácii v Bratislave, zaplatíte za jedlá porovnateľne, ak nie viac.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od lumoska »

xHardCorex píše:Ako som pozeral na tie ceny a fotky tych jedal tak radsej zakotvim v Mc Donalde:D

Je to trocha drahe na to co v tom je :)
Drahe na to, co v tom je???...vsade inde v restike das za salat, kde je polka uhorky, polka paradajky a par listov salatu obdobnu cenu. Tu je toho ovela viac, kvalitne spracovane a dost velke porcie. Zatial, co som tam dotiahla kamosov nikto nevladal dojest....to len ja som asi taky bezodny zaludok :lol:
Bembu naozaj odporucam....zelovoc je drahsi ako niaky kus mleteho masa so zemlou.
Celý život žiadne hranice.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od xHardCorex »

lumoska píše:
xHardCorex píše:Ako som pozeral na tie ceny a fotky tych jedal tak radsej zakotvim v Mc Donalde:D

Je to trocha drahe na to co v tom je :)
Drahe na to, co v tom je???...vsade inde v restike das za salat, kde je polka uhorky, polka paradajky a par listov salatu obdobnu cenu. Tu je toho ovela viac, kvalitne spracovane a dost velke porcie. Zatial, co som tam dotiahla kamosov nikto nevladal dojest....to len ja som asi taky bezodny zaludok :lol:
Bembu naozaj odporucam....zelovoc je drahsi ako niaky kus mleteho masa so zemlou.
minule si priatelka kupila zeleninovy salat s kuracim masom.. Dostala fakt porciu ktoru by som ani ja neziedol a to mam teraz cca (100 kg). + K tomu nieco ako pizzove cesto, cerstvo urobene .. A to vsetko za 4 eura...

Ale kazdoapdne som sa tu neprisiel hadat len povedat svoj osobny nazor. Dalej do tejto roztrzky co je lacne a drahe nebudem vstupovat :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Dano »

Dano píše:Ja ked si mozem vybrat, tak trh na Mileticovej jasne vyhrava, ponuka, farby, ludia, zivo, ceny, a navyse tento tyzden zatial v takom slnecnom pocasi na vzduchu...
Im ale urcite velmi fandim a zelam im vela vela uspechov, obdivujem, hlavne nech prerazia a neskrachuju. A ak tam niekedy este zavitam, opacim nejake ich smoothie alebo "polievky", tentokrat som sa im vyhol zamerne bol som pred/zavodneny :)
O tyzden, od 9-16.1. som v BA. Na Mileticku v januari asi chodit casto nebudem... Bemba este funguje? Prezila rok 2011? Na nejaky smoothie by som mozno raz odskocil. Rawbiker, pridas sa? Pozyvam. Pripadne niekto iny?
No, nebude to na bezkach ci bicykli ale aspon mozme nejake strategicke plany ukuť... :)
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Rawbiker »

no jasne, mnam budem sa tesit...
prida sa este niekto,mohli by sme pri tejto prilezitosti zariesit male vita stretko ?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Dano »

Tak a som v BA. Ale dal som cez tento predlzeny vikend 3 lyziarske tury v nadhernej zaviatej zimnej prirode (2 z nich v tvojich horach rawbiker, severny aj juzny okruh oba zdola z Kralikov). Daval som doraz na ca najvacsie znicenie sa a co najlepsom uziti si tej nadhery spolu s fajn ludmi, tak aby som mal dost na tieto najblizsie dni a sam to tu vo "velkomeste" nejako vydrzal :)

Web stranka Bemby zije, snad aj Bemba, tak.. Mozem hocikedy po 17-ej. Alebo v case obeda, okrem stvrtku.
PONDELOK - SOBOTA 10:00 - 21:00
Cez vikend hocikedy. Teda v sobotu:
NEDEĽA ZATVORENÉ

Asi to tu nepatri, skor do Akce atd., tak to tam pripadne posun. Alebo mi rovno zavolaj, ktory den a cas ti vyhovuje. Potom sa tu mozme nakratko vratit - pripisat spravu co a ako nam chutilo :)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od Xion »

Tiez som si nedavno tuto resitku vsimol, kedze do OD Slimak chodim obcas nakupovat nezdrave veci. :-) Maju ich tam chutne a kvalitne.
Bol som tam iba nazriet, prehodil zopar viet s posadkou a urcite tam aspon raz zavitam.

Co sa tyka ceny, tak jedlo za 5,80 (bez pitia) je v Bratislave uroven trochuu lepsej restiky, aspon co sa tyka vegetarianskeho jedla (masite v tom vobec nemam prehlad). Avsak, je vela podnikov, kde sa da najest lacnejsie a velmi dobre. Za 4-5 eur. Cize, za tu cenu by som uz ocakaval urcitu kvalitu. Snad tam je, ktovie... dufam ze si vedia zohnat kvalitne ovocie a zeleninu. Myslim si, ze pravdepodobne ano, lebo vacsinou ked ludia idu do nieco takehoto, rozmyslaju inak, a niesu to typy, ktorym ide len o peniaze.

Avsak, myslim si, ze porovnavat mcdonald, alebo iny fastfood, alebo klasicku varacku restiku, kde sa pripravuje maso, s vitarianskou, je nezmysel, ide o neporovnatelne veci. Mozno trochu by sa dala porovnavat s nejakou vegetarianskou alebo veganskou.
Ja osobne ju budem porovnavat s jedalnou Zdravicko, kde sa da dobre, a zdravo (teda co sa tyka mnoziny vareneho jedla) najest, a to v pohode aj do 3 eur. Ale aj tak tu ide o to, ze surove jedlo je surove, a je proste zdravsie. Cize, vysledok je, ze 5,80 nieje zas tak vela za take jedlo. Ked si spomeniem napriklad na ceny BIO restik, tam to islo skor k 7-10 euro, a kludne aj vyssie. A rozhodne, BIO varene jedlo, je nezdravsie, ako neBIO surove jedlo, cize tych 5,80 sa mi nezda zas tak nadnesene. Ide skor aj o mnozstvo, ci clovek neodijde hladny.
Samozrejme, pre cloveka, ktory chce proste zahnat hlad, a napchat do zaludku cokolvek, existuju lepsie moznosti, napriklad cerstvo vypecene bagety za 25 centov, alebo fastfood pizzerie, atd... popripade stravovne. (alebo govinda, za 4,60 si nalozit kolko sa da)...popripade za 3,90 all-you-can-eat v aziskej restike. Alebo za 2,20 pizza cez vikend v restike Rechobot (studenti aj cez vikend). Teraz ma vela restik akcie, aby prilakali ludi, takze ano, najest sa da lacno, ale tu ide o to, ze vitarianska restika je proste jedina svojho druhu, a ked tam ide clovek ucelovo, tak to nieje zas prehnana cena. Samozrejme nebol som tam zatial, takze ak tam niekedy zavitam, dam vediet. :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitarianska restika v Bratislave!!!

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět