Paraziti a živá strava

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Paraziti a živá strava

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Paraziti a živá strava

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše:
Pavluska píše:syrová ryba...Jediný důvod proč ji nejím je ohledně parazitů (moc jsem koukala na dokumenty o parazitech - kdybych o tom nevěděla, jsem víc v klidu a to riziko není v reálu až tak velké... spíš náhoda).
no, to jsi nabrnkla zajímavý téma...
já zatím dle mé současné ideologie...
smajliss píše:Většina parazitů se živí cukrem.
jsem v klidu... a pak moje oblíbené příklady z praxe (teoretizování přenechám jiným :wink: )

1/ jak uvádím ve videu "Je pandemie nevyhnutelná" (http://www.septegram.cz/dalsi-videa) : divoce, přirozeně (!) žijící zvířata nedodržující jedinou zásadu hygieny a desinfekce by měla být už dávno všechna v tahu ale... nejsou

2/ podobně nehygienicky žil i člověk ale epidemie začínají až žil o něco hygieničtěji ale se spoustou sacharidů... a teď mně napadá - během pandemií umírali míň Židé (což vedlo k stihomamu, že tráví studně (Rudo mlč ! :-) ) a tak když neumřeli na mor tak je umlátili čepicema jejich vážení přiživší spoluobčané :-) ), pandemie přicházeli na jaře a židé http://hobby.idnes.cz/snazite-se-stravo ... -domov_mce A například v době jarních oslav Pesachu se židé pro změnu zříkají nejen všeho pečiva, ale i mouky, těstovin, luštěnin i ostatních obilovin. Bezlepkový týden, kdy se přílohy nahrazují zeleninou a navíc se nepije alkohol z kvašeného obilí (pivo, whisky apod.), tak výborně pročistí organismus


3/ i těm zvířatům stačí ale dát dostatek sacharidů a je zle viz http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2169

4/ moji 2 psi - jak jsem už zde uváděl - nejí žádné sacharidy krom trocha z trávy co venku okusují. Jinak - maso i po několika hodinách "pobytu" na pokojové teplotě kdy už jak to říct kulantně - "nevoní", venku výkaly, zdechliny myší, pití ze špinavých louží atd. Očkování iba len povinná vzteklina, neodčervujem, není co... U teho staršího to takto provozujem už 5,5 roku a jediná návštěva veteriny je na tu vzteklinovou včeličku, do lékárny nechodíme....

5/ sám jsem osobně shodou okolností zrovna na vycházce s psama zažil to, že jsme potkali polehávající, "krotkou" mladou srnku, ze zadku jí lezlo červů až se mi navalovalo. Zavolal jsem myslivce, přijel, picnul ji a bylo... pokud ale ta srnka chodí na baštu sem - no a teď za boha nemůžu najít ty fotky jak jsem si vyfotil fůru starejch rohlíků a chleba přímo pod posedem v lese :-) tak se nedivím...
Jste vy ale srncomilové, místo odčervení kulka.../Tos jí teda pomohl...Nahlášením na ty "správná místa". .."pokud ale ta srnka chodí na baštu sem"...Už chodí leda její duch tě strašit./ Co se stalo dál? Odnesli jste zabité tělo k dodatečné dekontaminaci nebo jste ho ponechali ostatní zvěři jako pochoutku a červy ponechaly v rozvoji a "oběhu"? Jestli přistupuješ ke všemu takhle nedomyšleně a povrchně bez hlubších znalostí a přístupu, tak jak lze potom věřit dalším věcem z tebe vycházejícím?
"Uvádí se, že v jednom mililitru žaludečních šťáv srnčí zvěře se nachází přibližně 3,5 milionu různých bakterií napomáhajících trávení. Toto nemohu ani potvrdit ani vyvrátit – osobně jsem to nepočítal. Je nasnadě, že jakýkoli nevhodný zásah do této mikroflory vede ke zhoršení trávení a tím pádem i zdravotního stavu zvěře. Pokusím se tedy rozdělit krmiva podle druhu a ke každému napsat to nejdůležitější.": http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2544
"Malé ryby musí být vyhubeny

Jelikož komerční rybolov pokračuje v drancování života v oceánech s tím, že třetina objemu ryb již vzala za své a do poloviny století to potká zbytek, rybí farmy jsou pokládány za způsob, jak nasytit rostoucí celosvětovou poptávku. Jenže je toto ona pověstná stříbrná kulka, která může vyřešit potřeby světa? Dokážou mořské farmy uspokojit touhu tří miliard lidí po mořských pochoutkách?

Zatímco některé ryby chované na farmách mohou být krmeny kukuřicí nebo sójou /RAFINOVANOU STAROU GRANULOVANOU GMO - pro ryby zcela nová strava a v nuceném množství, aby se málo hýbaly a rychle narostly do jateční prodejní velikosti/, jiné musí být krmeny rybami – velkým množstvím ryb /včetně ryb, které by jinak jiné ryby ani nežraly/. Kupříkladu tuňák a losos potřebují zkonzumovat až 5 liber ryb na každou libru své hmotnosti /Sice výtečná konverze krmiva na prodejní hmotu, ale i tak se vloží víc než se z toho získá./. Výsledkem je to, že malé ryby typu prey fish (podobné sardelím a herynkům) jsou loveny v takovém množství, že hrozí jejich celkové vyhynutí. /Mimo jiné i díky "omg3 propagandě"./

"Vyhubili jsme velké ryby a nyní hodláme vyhubit jejich potravu," tvrdí lidé z neziskové organizace Oceana, která viní nenasytnou poptávku po produktech aquakultury z úbytku velryb, delfínů, tuleňů, lachtanů, tuňáků, lososů, albatrosů, tučňáků a dalších druhů. /NO TO SE TI LIDÉ Z TÉ ORGANIZACE TEDA MUSELI ČINIT, ŽE DOKÁZALI SAMI VYHUBIT VELKÉ RYBY A JEŠTĚ SE CHYSTAJÍ I NA ZBYTEK.../

3. Ryby zažívají bolest a stres

Z nejnovějších výzkumů vyplývá, že ryby navzdory vžitým přesvědčením zažívají bolest a stres. Podle jedné studie ryby, kterým je vstříknut včelí jed, se kvůli bolesti začnou potácet, omezí pohyb ve vodě, třikrát déle trvá, než začnou konzumovat potravu, a mají zrychlený dech. Ryby chované na farmách běžně zažívají stres z trvalého "uvěznění" a běžně umírají pomalým, bolestivým způsobem, jako je vykuchání, vyhladovění nebo udušení.

4. Ryby na farmách mají mnoho chorob, které se šíří i mezi divoce žijící ryby

Ryby chované na farmách jsou nacpané jako mince v peněžence, v prostoru o velikosti vany bývá běžně až 27 dospělých pstruhů. Tyto nepřirozené podmínky způsobují větší množství chorob a parazitů, jež se často dostávají i mimo farmy a infikují divoce žijící rybí populaci. Na kanadském pobřeží Pacifiku mají například epidemie mořkých vší na svědomí masové úhyny růžového lososa, v některých lokalitách jich uhynulo na 80 procent. Zde však tato zkáza nekončí, neboť na lososech jsou závislí orli, medvědi, kosatky a další dravci.

5. Rybí farmy jsou plné toxinů, které ničí místní ekosystémy

Není možné, aby choroby a paraziti kazili naše podnikání, a tak se provozovatelé farem odpovídají protiútokem a lijí do vody koncentrovaná antibiotika a další chemikálie.

Tyto toxiny ničí místní ekosystémy způsoby, kterým teprve začínáme rozumět. Podle jedné studie lék používaný proti mořským vším zabíjí celou škálu mořských bezobratlovců, šíří se na vzdálenost půl míle a zůstává ve vodě celé hodiny.

6. Ryby na farmách žijí ve vlastních výkalech /Kdyby jen ve VLASTNÍCH a ne v cizích a z cizího příjmu látek!/

Samozřejmě, i ryby vyměšují. Výkaly z ryb na farmách klesají jako sediment na mořské dno v množství postačujícím k tomu, aby zaplavily a vyhubily mořský život v blízkém okolí. Podporuje to také růst řas, které snižují množství kyslíku ve vodě. Když vláda zjistila, že růst řas, způsobený dvěma rybími farmami v Rudém moři, poškozuje blízké korálové útesy, nechala je zavřít.

7. Ryby na farmách se snaží uniknout z těchto nepříznivých podmínek

Jen v oblasti severního Atlantiku na dva miliony lososů unikne každý rok do volného moře. Výsledkem je, že minimálně 20 procent údajně divokých lososů ulovených v severním Atlantiku pochází z rybích farem. Uprchlé ryby se kříží s divoce žijícími rybami a ohrožují tak celý genofond. Embryonální hybridní losos je například méně životaschopný než jeho divoce žijící protějšek, a dospělý hybridní losos umírá běžně dříve.

Přečtěte si to celé např. na: http://dolezite.sk/Norsti-vedci-varuji- ... a-jBw.html
PS.: Státy (což odjakživa byly "děti" - produkty - korporací, /I církve jsou korporace./ plně podřízené jejich mafiozním zájmům a přitom vystupující jako falešné opozitum korporací...Fikaná to MÁJA - iluze, klamná setrvalá hra pro mysl veřejnosti. Nepřátelé si hrají na něčí přátele a naopak přátelé si hrají na vzájemné nepřátele a to po celé generace a staletí - jenže to není skutečné!) jsou - jakožto "servisní" (OTROCI JSOU NUCENI POVINNĚ SE STARAT O DRUHÉ OTROKY A SAMI O SEBE Z TOHO MÁLA, CO JE JIM PONECHÁNO K REPRODUKCI "PRACOVNÍCH" SIL PRO KORPORACE) a částečně "outsourcované" (pro ty nepopulární záležitosti, kterými si nechtějí samy korporace špinit LOGO) farmy korporací - přesně takové - faremní chovy otroctva.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Paraziti a živá strava

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:Jestli přistupuješ ke všemu takhle nedomyšleně a povrchně bez hlubších znalostí a přístupu, tak jak lze potom věřit dalším věcem z tebe vycházejícím?
No prave, nijak.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Paraziti a živá strava

Příspěvek od Janek »

Odcerveni - analogie zahackovani invalidniho duchodce nadosmrti na pilulky... A pak kopou a kopou a co z toho... Priroda ma prirozene likvidatory slabych kusu, to my jsme udelali spoust "humanitou" :-)

Mimochodem, syrovko ty mi prijdes jako konspirativne intelektualsky teenager, bude se ti libit tento film: http://www.csfd.cz/film/288738-elysium/
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět