Zdravotní devatero

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zdravotní devatero

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Zdravotní devatero

Příspěvek od ravima »

Kolik desítek let je ten článek starý? :-)

"5.1 Hydrogenizované tuky (Rama, Perla, Flora, Hera, ...)"
- tyto tuky už hodně dlouho nejsou hydrogenované, protože při hydrogenaci vznikají nasycené a trans m.k., což by nesedělo na současná výživová doporučení. (Dnes se vyrábí např. interesterifikací, což je proces, který v přírodě probíhá naprosto běžně, a výsledné složení mastných kyselin je úplně stejné jako u původního oleje.)
Částečně hydrogenované tuky ještě i dnes najdeme např. ve sladkém pečivu, ale v tucích opravdu ne. Dnes je i v másle víc trans-m.k. než v margarínech.

"6.1 Fluoridovaná voda (z veřejného vodovodu a v PET lahvích)"
- zrovna u nás se voda už přes dvacet let nefluoriduje. A myslím, že místa kde se to ještě dělá, jsou dost v menšině...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Zdravotní devatero

Příspěvek od Zdeníno »

Tak je to inspirující (např. Amasaké určitě vyzkouším), přes určité nedostatky, jak praví ravima. Rád bych se od autora dozvěděl něco více/podrobněji, třeba o očistách jakožto základu z obrázku.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Zdravotní devatero

Příspěvek od ravima »

Nejdřív jsem si ani nevšiml, že je tam i obrázek, ale ani ten mě moc nepřesvědčuje, že by autor rozuměl tomu o čem píše...
"mastné nenasycené aminokyseliny" - je úplný nesmysl.

Jinak o všech těch očistách se píše např. na stránkách Jardy Zajíčka.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Zdravotní devatero

Příspěvek od Zdeníno »

ravima píše:"mastné nenasycené aminokyseliny" - je úplný nesmysl.
No jo, se mu to asi trochu popletlo, no:). Ale třeba je to praktik, se zkušenostmi, ty jsou cenné.
Zajímaly by mě zkušenosti s krevní, lymfatickou a cévní detoxikací.

Fórum Jardy Zajíčka se rozrostlo díky mlácení prázdné slámy (neřku-li hlouposti) mnohých přispěvovatelů do takových rozměrů, že už to přestává být únosné. Tuhle jsem tam strávil několik dní (doslova), abych pročetl nějaké téma, přičemž samozřejmě není zárukou, že potřebnou informaci člověk dostane. To samé fórum upramene.cz, které by jinak bylo rovněž velmi přínosné.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Zdravotní devatero

Příspěvek od ravima »

To máš pravdu, dnes už je to fórum hrozně přeplněné, před pár lety jsem to stíhal celkem snadno sledovat úplně celé, dnes už jen pár vláken. Číst celá vlákna od začátku je prakticky nemožné, ale když hledám konkrétní věci, tak se to dá. Nejlepší jsou stejně knihy, třeba od Malachova, ze kterých stejně většina lidí vychází.
Odpovědět