Vitamín B12

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Vitamín B12

Příspěvek od Xeelee »

B12 (neexistuje vlákno)
(Článek)

Prostudoval sem si kompilaci studií o B12 [0] a to co se tam píše je nekompatibilní se zdejšími informacemi o zdrojích B12. Prý jde o samý neaktivní analogy B12 [1] a potraviny nebyly testovány na snížení homocysteinu a MMA v krvi, což sou jediný spolehlivý ukazatele stavu aktivního B12 v organizmu [2]. Homocystein je nervovej a cévní toxin, kterej z krve odbourávaj právě aktivní formy B12. O škodlivých účincích MMA (kyselina methylmalonová) sem si zatím nic nehledal.
Obrázek
[0] https://vitaminb12bereteho.wordpress.com/
[1] https://vitaminb12bereteho.wordpress.co ... ant_foods/
[2] https://vitaminb12bereteho.wordpress.co ... _reliable/

Koukám, že už se to tu někdo snažil řešit. Neúspěšně.
mno-hime píše:Je fascinující, že půl roku po tom, co jsem tu aktivně argumentoval ve prospěch B12, a argumentoval jsem na základě vědeckých studií, ze kterých udělal souhrn veganský dietolog, to mnoho z vás příliš nepoznamenalo a pořád vedete ty stejné diskuze o tom, že je třeba B12 jen velice málo, že z "minula" ještě pár let vydrží, že když ho tělu nedodám, tak si ho vytvoří samo...
Upravit by to chtělo i ve FAQ, ke kterýmu tu taky není diskuze.

Dále z FAQ cituju:
Co znamená Vitariánství a Vitarián. Jak vzniklo slovo Vitarián?
(...) Vitariáni konzumují pouze syrovou rostlinnou stravu – živou stravu, která není zničena žádnou úpravou a obsahuje všechny látky, které nám příroda nabízí. (...)
Vitariáni nekonzumujou jen syrovou rostlinnou stravu, pokud nejsou zároveň vegani. Do vitariánskýho jídelníčku patří i rostlinný oleje, mléko, tepelně neupravovaný mléčný výrobky, med a IMHO by se tam mohla vejít i syrová vejce.
Proč Vitariáni nekonzumují živočišné produkty a nezaměřují se na přísun bílkovin?
Stručně lze říct, že živočišná strava je nepřijatelná jak z hlediska etického, tak i dietického. Naše těla nejsou “sestrojena” ke trávení živočišného materiálu, člověk není ke konzumaci masa a k lovu vybaven – nemá žádné znaky dravce. Co se týče biologických znaků, jsme jednoznačně býložravci, resp. plodožrouti – naší přirozenou stravou jsou plody, semena a listy rostlin. (...)
Vegané můžou fungovat i na low carb, tedy zelenině, tucích a sacharidech do 1 gramu na kilo váhy. Já chci taky jako vitarián na tuhle dietu po návratovce po 21denním půstu přejít a začít s parkourem, kterej vyžaduje spoustu náročnýho posilování s vlastním tělem. Velmi úspěšně takhle fungujou i někteří sportovci.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Komentáře k serveru vitarian.cz

Příspěvek od Jindra »

já B12 neřeším. od toho mám ty mikrobský pracanty ve střevě, doufám :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Komentáře k serveru vitarian.cz

Příspěvek od Xeelee »

Jindra píše:já B12 neřeším. od toho mám ty mikrobský pracanty ve střevě, doufám :)
Mikrobští pracanti vytvářej B12 moc daleko. Většinu B12 vyloučíš. Jestli chceš vědět jak na tom seš, tak si nech udělat krevní test na homocystein.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vitamín B12

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Petr Vítek

Re: Vitamín B12

Příspěvek od Petr Vítek »

A co takhle jíst pravidelně např. zakysané zelí, kde mikroorganismy při procesu zakysání B12 "vyrobí"? :wink:
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitamín B12

Příspěvek od Syrovozrout »

Petr Vítek píše:A co takhle jíst pravidelně např. zakysané zelí, kde mikroorganismy při procesu zakysání B12 "vyrobí"? :wink:
Kde se tam vezme ten kobalt? Není známo, že by mikroorganismy uměly přetvářet dokonce samotné prvky chcemické tabulky (Třeba ze železa na kobalt:D).
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Vitamín B12

Příspěvek od Lekno »

However, the truth is that no foods -neither animal or plant -naturally contain vitamin B12. (zdroj)
Odpovědět