Smažené hranolky - raw

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Smažené hranolky - raw

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od Bludička »

Vyzkoušeno... byly dobroučké. Pravda je, že oproti smaženým bramborovým hranolkům je chuť hodně odlišná.. ale určitě mnohem zdravější. 8)
Našla jsem si na netu, že je možno použít pro výrobu kečupu, místo pro mě tajemné stévie - datle, takže jsem přidala 5 sušených datlí a kečup byl skvělý.
Místo kurkumy, je možno přidat třeba papriku, či jiné koření. Zkoušejte a dejte vědět, jak vám chutnalo. :delicacy:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od Sitar »

Taky jsem dnes vyzkoušel. Místo stévie agáve. Sladká paprika není špatný nápad.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od buc11 »

a když se tomu řekne kedlubnovej salát, tak už to tak nechutná, čičo?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od Panda »

buc11 píše:a když se tomu řekne kedlubnovej salát, tak už to tak nechutná, čičo?
Asi ne, protože mozek někdy podstrkuje chutě jen podle toho jak předpokládá že to má chutnat, podle toho co zná z dříve. Párkrát to bude chutnat jak hranolky než si to mozek ujasní že ne všechno co vypadá jak hranolky jimi jsou. (podobně hrubě strouhaná jablka s mákem chutnají jak nudle s mákem, zatímco jemně strouhaná úplně jinak).
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od Samira »

som rada, ze taketo veci nemusim ani skusat. hranolky a uz vobec nie s kecupom som nejedavala, nemusim takto oblbovat hlavu :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:a když se tomu řekne kedlubnovej salát, tak už to tak nechutná, čičo?
Na chut to nema vplyv urcite ziadny, ani len prvu sekundu. Podla davnych skusenosti s "vegetarianskymi parkami". Podla mna kedlubnovy salat preto nie, lebo by sa na to chytilo ovela menej ludi.
Samira píše:nemusim takto oblbovat hlavu :)
Neoblbnes, po prvom suste je vsetko jasne. Naopak, ak si nemala rada hranolky, naopak mozno by ti tento salat zachutil.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Smažené hranolky - raw

Příspěvek od gabrielik »

Po prečítaní článku mi zas hlava nebrala kde je tam to smažené???, čo sa objavuje v názve...

U nás by takéto hranolky neprešli. Kaleráb máme zo záhradky, býva tvrdý a malý. Takže sa dá len strúhať najemno, alebo šťaviť.
Ale zato pekné veľké cukety alebo tekvice v takomto podaní... hmmm, to by šlo. Alebo by šlo napríklad veľkú vodnicu takto nahranoliť.
Výhodou hranoliek je to, že sa dobre namáčajú do pripravenej omáčky. Aj keď ja radšej nevita tvarohovo-ľanovú pochúťkovú bombu zmiešanú cesnakom a štipkou himalájskej soli.

Alebo ma napadla pikantnejšia varianta - čierna reďkvička...

Čo sa názvu týka, radšej mám keď sa veciam dávajú pravé mená. V detstve som mala rada veľkú strakatú varenú fazuľu ešte pred tým, ako sa do nej dala zátrepka, molieko a iné gebuziny. Mama tomu vravela že chutí ako gaštany. ale mne chutila ako fazuľa a tak som si ju chcela vychutnať. Rovnako ako sa imituje mäso sójovými plátkami, hubami, tekvicou a iným, tým že sa to zabalí do strúhanky.
Odpovědět