Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od lumoska »

super!....presne tak som jedla v detstve :)
To je moj ciel...presne taketo vita si predstavujem, je pre man najprirodzenejsie a velmi sa tesim na ten moment, ked sa opat dokazem k tomu vratit:))
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od buc11 »

lumoska píše:super!....presne tak som jedla v detstve :)
To je moj ciel...presne taketo vita si predstavujem, je pre man najprirodzenejsie a velmi sa tesim na ten moment, ked sa opat dokazem k tomu vratit:))
Je fakt pěknej, a navíc ten rozumný otec
ale přeci nežije jen na lopuších?
aha tak i mixy z ovocem, je fakt že pampelouš, jitrocel, sléz a lopuch též ščavím a vynikající, zkusím dens ještě něco pohledat
trochu mi kazí dojem ty očistné formule, ale každý se nějak musíme živit
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Jindra »

.
Kniha Markus Rothkranz: Uzdrav se sám

.
Z Markusova webu nejspíš řada z vás ví, že napsal knihu "Heal yourself 101", knihu mám v angličtině. Pro koho je toto cizojazyčné vydání překážkou, může nyní zakoupit elektronickou knihu v češtině.
Knížka totiž byla přeložena do CZ a jedná se o doslovný překlad.

Lákavě vyhlížející upoutávka přeloženého e-booku předesílá příklad toho, čím se kniha zabývá a co je konkrétně pro (raw) vegana nejzajímavější:

Pokud jsi vegetarián/ vegan
• Tři největší chyby, které vegetariáni dělají.
• Proč vegetariáni bývají nemocní?
• Proč vegetariáni mají kandidu, jsou zahlenění, mají hypoglykemii a jsou často unavení?
• Proč vegetariáni mají stále problémy se svou váhou?

Pokud jsi vitarián
• 15 největších chyb, které vitariáni dělají.
• Proč je pojídání salátů dobrý nápad.... ale moc z nich nezískáš?
• Proč je většina vitariánů hubená a trpí plynatostí?
• Proč většina vitariánů nežije o hodně déle než většina lidí (i přesto, že už nebývají nemocní)?
• Proč se vitariánům ustálí váha až po pěti letech? Co jim chybí?
• Proč vitariání mají šedivé vlasy, jsou plešatí, ztrácí energii?


Kniha se jmenuje "Uzdrav se sám", cena je 645 Kč (nebo 24,99 EUR) a můžete si ji objednat výhradně v síti eshopů na stránce www.energetic-art.cz
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Dano »

Jindra píše: • Proč vegetariáni mají kandidu, jsou zahlenění, mají hypoglykemii a jsou často unavení?
• Proč vegetariáni mají stále problémy se svou váhou?
Kto, vsetci? Vzdy ked nieco taketo precitam, tak si spomeniem na chudobnych vegetarianskych Nepalcov v Himalajach, bez mlieka, masa, vajec a vyrobkov z nich. A usmejem sa.
Jindra píše:• Proč je většina vitariánů hubená a trpí plynatostí?
Plynatostou, fakt? To ich lutujem. A teda ako im to vysvetluje , ze jedia cibulu, kapustu/zeli, alebo..?

A k tomuto:
Jindra píše:• Proč vitariání mají šedivé vlasy, jsou plešatí, ztrácí energii?
Pise v knihe, preco to tak maju ti ktori nie su vitariani?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Jindra »

.
Dano díky za Tvůj příspěvek. Já jsem se rozhodl dát o této knížce nestrannou informaci s hlavním cílem informovat o českém překladu. Kniha určitě přináší hafo cenných informací a vždycky se najde možnost polemizovat, protože co člověk, to názor, to zkušenost. To je OK. I já osobně mám podobné otázky jako Ty, čiže souhlasím s Tebou, ale nemusíme se přece shodnout. Mně nevadí (ba až naopak to vítám), když si o něčem druhý myslí něco jiného než já.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Dano »

Jindra píše:.Mně nevadí (ba až naopak to vítám), když si o něčem druhý myslí něco jiného než já.
Ani mne. Navyse sa v tomto pripade zaujimam co a preco si to mysli, rad sa poucim. Preto tie otazniky v mojom prispevku. Nemyslim, si ze autor to myslel pausalne na vsetkych vegetarinaov alebo vitarianov. Ale necital som, neviem. Preto som sa tesil, ze mi kratko odpovies.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
Jindra píše:.Mně nevadí (ba až naopak to vítám), když si o něčem druhý myslí něco jiného než já.
Ani mne. Navyse sa v tomto pripade zaujimam co a preco si to mysli, rad sa poucim. Preto tie otazniky v mojom prispevku. Nemyslim, si ze autor to myslel pausalne na vsetkych vegetarinaov alebo vitarianov. Ale necital som, neviem. Preto som sa tesil, ze mi kratko odpovies.
tyto knihy nejsou určeny pro už vědoucí, myslím že o tom svědčí i cenová hladina,
nicméně pro běžnou populaci mohou být přínosné, zvášť podujme-li se z ní k tomuto praktikování nějaký výrazný vuolovec, pak už sám v krátké době sezná kde se autor mýlí
např. ohledně plynatosti bych mu radil kousat a moc nemíchat a to ať jí cokoliv
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:např. ohledně plynatosti bych mu radil kousat a moc nemíchat a to ať jí cokoliv
jako bys Markuse četl, shodli jste se :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Jindra »

Jindra píše:.
Kniha Markus Rothkranz: Uzdrav se sám

.
Z Markusova webu nejspíš řada z vás ví, že napsal knihu "Heal yourself 101". Pro koho je toto cizojazyčné vydání překážkou, může nyní zakoupit elektronickou knihu v češtině.
Knížka totiž byla přeložena do CZ a jedná se o doslovný překlad.

Lákavě vyhlížející upoutávka přeloženého e-booku předesílá příklad toho, čím se kniha zabývá a co je konkrétně pro (raw) vegana nejzajímavější:

Pokud jsi vegetarián/ vegan
• Tři největší chyby, které vegetariáni dělají.
• Proč vegetariáni bývají nemocní?
• Proč vegetariáni mají kandidu, jsou zahlenění, mají hypoglykemii a jsou často unavení?
• Proč vegetariáni mají stále problémy se svou váhou?

Pokud jsi vitarián
• 15 největších chyb, které vitariáni dělají.
• Proč je pojídání salátů dobrý nápad.... ale moc z nich nezískáš?
• Proč je většina vitariánů hubená a trpí plynatostí?
• Proč většina vitariánů nežije o hodně déle než většina lidí (i přesto, že už nebývají nemocní)?
• Proč se vitariánům ustálí váha až po pěti letech? Co jim chybí?
• Proč vitariání mají šedivé vlasy, jsou plešatí, ztrácí energii?


Kniha se jmenuje "Uzdrav se sám", cena je 645 Kč (nebo 24,99 EUR) a můžete si ji objednat výhradně v síti eshopů na stránce www.energetic-art.cz
Nedávno jsem tu psal o možnosti objednat tento e-book konečně také v češtině.
O knihu je dost zájem, jenže ačkoliv jde o knihu elektronickou, při jejím objednávání často zadáváte jako způsob dopravy "Balík poštou" a k objednávce je tedy nesprávně a k Vaší tíži připočteno poštovné.
Prosím ne, toto není správně; objednáváte-li tuto knihu, způsob dopravy prosím vybírejte "Elektronicky". Děkuji Vám za pochopení.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Ivkopivko
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 11, 2011 13:20

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Ivkopivko »

Jindra píše:
Jindra píše:.
Kniha Markus Rothkranz: Uzdrav se sám

.
Z Markusova webu nejspíš řada z vás ví, že napsal knihu "Heal yourself 101". Pro koho je toto cizojazyčné vydání překážkou, může nyní zakoupit elektronickou knihu v češtině.
Knížka totiž byla přeložena do CZ a jedná se o doslovný překlad.

Lákavě vyhlížející upoutávka přeloženého e-booku předesílá příklad toho, čím se kniha zabývá a co je konkrétně pro (raw) vegana nejzajímavější:

Pokud jsi vegetarián/ vegan
• Tři největší chyby, které vegetariáni dělají.
• Proč vegetariáni bývají nemocní?
• Proč vegetariáni mají kandidu, jsou zahlenění, mají hypoglykemii a jsou často unavení?
• Proč vegetariáni mají stále problémy se svou váhou?

Pokud jsi vitarián
• 15 největších chyb, které vitariáni dělají.
• Proč je pojídání salátů dobrý nápad.... ale moc z nich nezískáš?
• Proč je většina vitariánů hubená a trpí plynatostí?
• Proč většina vitariánů nežije o hodně déle než většina lidí (i přesto, že už nebývají nemocní)?
• Proč se vitariánům ustálí váha až po pěti letech? Co jim chybí?
• Proč vitariání mají šedivé vlasy, jsou plešatí, ztrácí energii?


Kniha se jmenuje "Uzdrav se sám", cena je 645 Kč (nebo 24,99 EUR) a můžete si ji objednat výhradně v síti eshopů na stránce www.energetic-art.cz
Nedávno jsem tu psal o možnosti objednat tento e-book konečně také v češtině.
O knihu je dost zájem, jenže ačkoliv jde o knihu elektronickou, při jejím objednávání často zadáváte jako způsob dopravy "Balík poštou" a k objednávce je tedy nesprávně a k Vaší tíži připočteno poštovné.
Prosím ne, toto není správně; objednáváte-li tuto knihu, způsob dopravy prosím vybírejte "Elektronicky". Děkuji Vám za pochopení.
Jindro prosimta nevies ci vide tento preklad aj v "kniznej podobe"?
Vdaka
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Jindra »

Ivkopivko píše:Jindro prosimta nevies ci vide tento preklad aj v "kniznej podobe"?
pokud vím, tisk se zatím nechystá
(a jsem rád, protože by byla ostuda ji tisknout v tomto stavu - sice nic hrozného, ale i po dvou korekturách jsou tam ještě stále rušivé pravopisné chyby, na něž opakovaně upozorňuji, nelíbí se mi to; kniha není levná, měla by být psaná precizně)

Nabízím Ti výtisk na černobílém laseru, kroužková vazba; stačí mi dát vědět přes SZ
Jindra
Návštěvník

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj,
měla bych zájem o tištěnou variantu v oné kroužkové vazbě.
Potřebuji to pro rodiče, kteří dají váhu pouze tištěné podobě.
Dej mi vědět za kolik a kam je poslat.
Co nejdřív.
Dík sonasa@seznam.cz
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od ajla »

http://lono.sk/mk_admin/_users-data/fil ... se-sam.pdf

Snad tady je ta knížka Markuse Rothkranze, jdu se na ní podívat :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Janek »

Puvodne jsem si pomyslel cosi o prasacke typografii a militantni raw a negramotnosti prekladatele...

No tady http://m.youtube.com/watch?v=OA0C6RhIHVs bych mu nehadal 52 ale tak 35 let, i kdyz ta zmalovana baba bude o nekolik desitek mladsi, co myslite?

Ten borec ale bude mit nejake plastiky, nebo ne? Neco jako Tom Cruise, ten IMHO vypada ve filmu (po retusi?) podobne, neverim ze tohle je vyhradne RAW strava :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od cepheus »

Jo, pry si nechal nastrelit medeny vlasy a medeny vousy.
Ale pry je to dost nebezpecny, muzou Ti vystrelit druhou stranou mozek z hlavy a pak pises ucineny hovadiny na ruzny fora, nebyls na tom ?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Janek »

Na com?

Marcus je take herec a napsal Heal Your Face :) Tyhle metrousi z LA... V knize doporucuje sve mixery a sve nejake pripravky, tak tezko soudit, kde knci jeho byznys a zacina realita.

V Den D prisel take jeden umelec (performer) a vystrelil si z nich, ze ma krem na omladnuti a normalne mu na to investori skocili...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od ajla »

Markus hlavně radí jíst divoké rostliny, co rostou v našem okolí a u něj je právě důležitý ten půst v poušti na začátku. http://www.osud.cz/markus-rothkranz-sila-syrove-stravy Prakticky si prošel osvícením. A je to na něm vidět. Tam, kde mnozí tápou, pochybují a nevěří, on ví a vyzařuje radost ze života.
Uživatelský avatar
kubis
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 21, 2014 9:26

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od kubis »

Nema nekdo knihu Uzdrav svoji tvar? Mel bych o ni velky zajem, popripade se mohu s nekym slozit a koupit ji.

http://www.energetic-art.cz/energetic-a ... lovenstine
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od ajla »

"/Wau! Jsem z toho tak nadšený. Nevím, jak Vy, ale já chci zůstat mladý, vypadat mladě, cítit se mladě a BÝT MLADÝ! Měl jsem už plné zuby toho každodenního nenávidění člověka, kterého jsem ráno viděl v zrcadle. Proto jsem se rozhodl s tím něco udělat. Samozřejmě jsem udělal spoustu mých vlastních výzkumů. Samozřejmě, že jsem léčil své problémy pomocí syrové stravy a tak, ale všiml jsem si, že mnoho rawfoodistů se i přesto scvrkává, má vrásky, padají jim vlasy, zuby a ztrácí vitalitu. Co jim teda chybí?" citace: http://www.markusrothkranz.cz/knihy/uzd ... sky-ebook/

Markusovi to taky došlo. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Janek »

Doslo co? Proti scvrkavani (ne pindiku) viset 5 minut denne na hrazde :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od ajla »

Došlo mu, poměrně brzy, že rawfood, není jen zářivé zdraví, věčná mladost, zaručená radost ze života, jak se to často prezentuje. Mě to trvalo mnohem déle. (Nakonec to platí taky pro různé duchovní návody, každý má svojí individuální cestu.) :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Příspěvek od Janek »

Markus na tom ma postaven byznys a ze jidlo neni tak podstatne, to je pravda... Naopak fanatikum ten extremismus Imho ublizi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět